Jak nainstalovat moskytiéru na plastové okno?

Síťky proti komárům na plastových oknech

Pozdrav!Právě začal hovor v pracovní den.Na telefonu je přítel své ženy, která otevřela soukromou školku.

Jedno dítě se dostalo do okna nůžkami a bylo otevřené a prořízlo síť proti komárům.

Naštěstí její manžel byl kolem, dobrovolně pomáhal, ale neví, jak nainstalovat síť proti komárům.

Pro tyto případy existuje několik způsobů.O nich a říct v tomto článku.

Přečtěte si pozorně, a pokud si nepamatujeme, ukládáme do našich záložek.Přesně užitečné.

Když zima skončí, přichází teplý čas, aktivuje se vnější hmyz, který se záměrně nebo nikoliv dostává do obydlí osoby.K tomu je nejjednodušší proniknout oknem nebo dveřmi.Proto je přirozené, že se člověk snaží tyto „kanály“ chránit.

A moderním řešením v tomto duchu je používání tzv. Sítí proti komárům.Umožňují vám otevřít okna a dveře tak, aby místnost získala čerstvý vzduch, ale chrání před hmyzem.

Síťky proti komárům na plastových oknech

Moderní okno nelze představit bez sítě proti komárům. Otravné bzučení hmyzu v noci a topolový chomáč vyplňující dům jsou minulostí díky tomuto jednoduchému a pohodlnému příslušenství.

Pohodlnost a jednoduchost upevnění moskytiér je nejoblíbenějším doplňkem nových plastových oken. Ale každý chce mít co nejvíce čerstvého vzduchu v domě, a okna ne vždy umožňují plně vzduch místnosti.

Na počest zahajování letní sezóny zavádějí společnosti do sortimentu nové sítě moskytů - výkyvné sítě pro balkonové dveře.

Nyní bude v každém domě ještě více čerstvého vzduchu. Až donedávna nebylo možné instalovat moskytiéru na balkónové dveře.

Mnoho řemeslníků samozřejmě táhlo gázu a experimentovalo s jinými materiály po ruce. Teď to není nutné, protože profesionálně švihusítě proti komárům se snadno vejdou do každého profilu dveří.

Má vaše kočka ráda sedět na parapetu a někdy se dokonce snaží lovit ptáky, kteří létají kolem? A pak, samozřejmě, začne drápat a poškrábat drápy na moskytiéře? A bez ohledu na to, jak těžké se mu snažíte vysvětlit, že to není možné, stále se snaží vytlačit mřížku.

Jedno slovo je jaro. Nebo možná, že se jeho ptáci zbláznili? Pokud nežijete v 10. patře, možná jste viděli hladké ptáky, kteří létají do oken a snaží se dostat komáry z mřížky okna.

Věnujte pozornost!
Aby byl váš život tišší, představily společnosti ve svém sortimentu nový výrobek - síťovinu „Antikosh“ potaženou PVC. Běžná hliníková základna s vazbami pokrytými chemickým složením polyvinylchloridu (PVC).

Látka je pro osobu zcela bezpečná, světlo nezasahuje do vzduchu vstupujícího do vašeho domu. Ale z průmyslových plynů (chlor, oxid dusičitý), šetří roztoky solí, zásaditých kyselin, zásad a vlhkosti a mimochodem také z komárů.

Dodatečné zpracování umožňuje, aby síť proti komárům byla natolik silná, že je téměř nemožné ji roztrhnout a nějakým způsobem ji zničit. Síťka je připevněna k oknu speciálními spojovacími prostředky. Všimli jsme si zejména, že "spojovací prostředky" - od slova "silný".

To znamená, že vaše kočka určitě nevypadne z okna (majitelé koček, dobře spí). A hladoví ptáci, i když jedí zaseknutý hřeben, stále neporušují integritu sítě.

A i když tradiční medicína doporučuje chránit se proti komárům pomocí vůně hřebíčku, anýzu nebo eukalyptu, společnost ví, že nejlepším nástrojem jsou sítě proti komárům. Péče o sítě proti komárům Doporučuje se odstranit sítě proti komárům na zimu.

V případě potřeby, nejméně však jednou ročně, opláchněte síť teplou mýdlovou vodou. Držáky nepotřebují péči. Pro výpočet velikosti sítě proti komárům je nutné změřit světelný otvor otevřeného okna a přidat 20 mm na každou stranu.

Druhy sítí proti komárům

 • Antikoška
 • Posuvné
 • Válcované
 • „Protiprachový“
 • Pro dveře
 • \ t

Druhy úchytů

 • odnímatelný rám;
 • posuvný rám;
 • skládaný;
 • typ válce;
 • se zapínáním na lepicí pásku nebo na magnetickou pásku;
 • "anti-cat";
 • „protiprašný“;

Zvažte podrobněji základní typy

Anti-Image

Pokud jsou doma domácí mazlíčci, pak při instalaci sítě proti komárům stojí za zvážení také jejich bezpečnost. K tomu existuje speciální model - "antikoshka". Je vyroben ze speciálních trvanlivých nití, takže výrobek vydrží nejzávažnější zátěž.

Stejná kočka tedy nebude schopna roztrhnout nebo zničit mřížku. Výrobek je zároveň vybaven přídavným držákem, který zvyšuje bezpečnost. A odstranit takovou mřížku nestojí za to ani na zimu, její síla je dostatečná, aby vydržela tak prudkou sezónu.

Posuvné

Vhodné nejen pro běžná okna, ale také pro terasy a balkony. Taková mřížka vypadá jako dvě posuvné části, které se mohou otevírat a zavírat. Současně na otevření by měly být speciální průvodci. A vzhledem k šedé barvě viditelnosti oken se nezhorší.

Válcované

Nejúčinnější řešení. Vypadají jako rolka v krabici. Připevnil ji přes okno. Důležitou výhodou tohoto designu je multifunkční.

Koneckonců, mřížka a vypadá dobře a je používána pohodlně. Při montáži takové sítě proti komárům není nic složitého. Nevyžaduje zvláštní péči. A samozřejmě to nebylo bez jeho nevýhod - vysoké náklady.

„Proti prachu“

V dnešní době jsou alergie u různých skupin obyvatelstva poměrně běžné. Pro takové případy stojí za to přemýšlet o sobě tím, že nastavíte „proti prachu“ mřížku. Takový výrobek je vyroben z hustého materiálu, který zadržuje i nejmenší částice.

To je důležité!
Pravda, tedy nevýhoda - rychlé znečištění. Je však velmi snadné jej vyčistit. Nejprve se povrch umyje teplým mýdlovým roztokem a poté se otře měkkým suchým hadříkem.

Taková síť proti komárům nenarušuje vzhled okna a zároveň dobře prochází slunečními paprsky. A jeho hlavní nevýhodou je vysoká cena. A zbytek je velmi hodný.

Pro dveře

Existují takové modely. Nejen že chrání místnost před hmyzem, ale také působí jako regulátor svého druhupřiváděného vzduchu. Instalované takové produkty na smyčce. Fixace se děje s magnety. Taková síť proti komárům na dveřích - slib nedostatku ponoru.

Když už mluvíme o sítích proti komárům, nemůžeme se jen dotknout otázky jejich připoutanosti. A mohlo by to být:

 • pomocí uší;
 • zavěšené;
 • na pístových čepech;
 • na spojovacích prvcích ve tvaru písmene Z.
Dobrá rada!
Poslední možnost je nejúspěšnější z hlediska spolehlivosti a snadnosti použití. V rámu není třeba vytvářet další otvory.

Tento držák lze použít pro dřevěná a plastová okna. Jedinou nevýhodou - netěsnost uložení mřížky. Díky zbývajícím malým mezerám může do místnosti stále vniknout zejména nebezpečný hmyz.

Kolíky se zašroubují do rámu okna. Proto je montáž spolehlivá. Položky jsou vyrobeny z nerezové oceli. Toto řešení umožňuje, aby mřížka pevně zapadla do rámu a byla také snadno instalovatelná a demontovatelná.

Pro dveře je vhodné použít kloubový držák. V tomto případě se použije vyztužený profil, protože zatížení rámu je větší.

Která montáž na výběr? Vše závisí na tom, kde bude instalace provedena. Pro plastové okno budete potřebovat čtyři upevňovací prvky a osm šroubů. Nejdříve musíte provést měření. Další rohové upevňovací prvky jsou instalovány v rozích a nejsou úhlově od sebe vzdálené.

Pro vyjmutí mřížky z okna vezměte oběma rukama plastové držáky a opatrně je vytáhněte nahoru. Zaprvé, mřížka vyjde ze spodních držáků, pak by měla být ohnutá a pak odstraněna z vrcholu. Po tom zůstane mřížka v místnosti.

Jak vidíte, není nic složitého instalovat a demontovat síť proti komárům, i když se používá plastové okno. Proto k provedení takových postupů nemá ve většině případů smysl obrátit se na specialisty - člověk by měl mít dostatek znalostí a dovedností.

Instalace sítí proti komárům na oknech

Instalace sítí proti komárům na oknech

Obyvatelé středního Ruska jsou si dobře vědomi takových letních problémů, jako je dusna v bytě černých mušek a mouchů, komárů, prachu a topolů.

V tomto případě je první rozhodnutí neodmyslitelně spojeno s vystupováním druhého. A boj proti hmyzu je spojen s dusivostí v místnostech.

Jelikož desítky hmyzu se snaží přejít z otevřeného okna do bytu.

Před několika lety jsme byli zachráněni před komáry s gázou, zatímco dnes instalace sítí proti komárům na oknech může problém snadno vyřešit.

Síťky proti komárům jsou lehké, vysoce pevné konstrukce, které jsou instalovány v otvorech okenních křídel nebo okenních křídel.

Věnujte pozornost!
Tyto výrobky mají malou hmotnost, takže je lze snadno upevnit na rám okna pomocí speciálních drážek. Pro usnadnění instalace jsou moskytiéry dodávány s malými držadly.

Instalaci sítí proti komárům mohou provádět jak profesionální zaměstnanci okénkové firmy, tak majitelé domů.

Jediným problémem v tomto procesu je upevnit štěrbiny, do kterých budou vloženy sítě proti komárům (některé typy oken neumožňují upevnění v nominálním uspořádání).

Síťky proti komárům jsou vyrobeny z extrudovaných hliníkových profilů. Síť samotná, chránící okno před nezvanými hosty, je připevněna k rámu komárů po obvodu gumovou šňůrou.

A komůrkové sítě o velikosti 1x1 mm slouží jako okamžitá překážka pro hmyz. Instalace sítí proti komárům nemá vliv na estetiku vzhledu okna, při zachování krásy a přitažlivosti sněhobílého profilu.

Kromě toho sítě proti komárům nevyžadují během provozu další péči a lze je snadno odstranit a nainstalovat na požádání.

To je důležité!
Firmy nabízejí sítě proti komárům jak v klasických barvách - bílé, šedé, hnědé, tak i komáry v individuálních velikostech a podle Vašeho přání, pokud jde o barevný rozsah výrobku.

Při objednávání sítí proti hmyzu získáte odolné vysoce kvalitní výrobky, které jsou odolné vůči deformacím, vnějším vlivům a vyblednutí. Váš dům bude vždy čistý od topolů a prachu a navždy zapomenete na otravný hmyz.

Instalace sítí proti komárům na rám vyrobený naší firmoufirmou, je to možné pomocí dvou možností svítidla. Jejich volba závisí na kvalitě instalace okna, jakož i na preferencích zákazníka.

Jak správně nainstalovat síť proti komárům na rám?

Za tímto účelem je třeba vzít výrobek na dvě rukojeti po stranách a navinout horní „háčky“ (dlouhé upevňovací prvky) větrem okna a zvednout síť až na doraz.

Poté, co na nás lehce zatáhneme komár, začneme spodní „háčky“ pro přívod rámu a odložíme mřížku na krátké uzávěry. Poslední etapou je umístění (vyrovnání) rámové moskytiéry do okenního otvoru.

Jak odstranit síť proti komárům na rámu?

Za tímto účelem je nutné vzít instalovanou síť proti komárům se dvěma držadly a zatáhnout síťovou instalaci na vnitřní upevňovací prvky nahoru, až se spodní „háčky“ dostanou mimo záběr se zapínáním rámu.

Pak zatlačte proti komárům ven a spusťte ho dolů. Teď to zůstává pro malé, jmenovitě, zavést do domu síť proti komárům. Jak je vidět, instalace a odstranění výrobků s kovovými vnitřními upevňovacími prvky nebude obtížné ani pro nezkušené osoby.

Instalace antimorů s plastovými rohy ve tvaru písmene Z je nejspolehlivější a nejpraktičtější možností.

Současně však vyžaduje určitou obratnost a představuje určité nebezpečí pro člověka, protože při instalaci sítě proti komárům bude nutné vyklonit se z okna.upevněte rohy na šrouby.

Jak je připojena síť proti komárům?

 1. Nejprve je nutné upevnit horní šrouby na šrouby.
 2. V ideálním případě (vzdálenost od okraje přítoku ke svahu ≥ 50 mm) je nutné měřit od okraje přítoku po obou stranách o 50 mm a značek.
 3. Poté pomocí těchto značek připevníme dlouhé upevňovací prvky a upevníme je šrouby.
Věnujte pozornost!
Délka šroubů by měla být ≤20 mm, protože delší mohou spočívat na výztuži, která prochází uvnitř okna z PVC.

V případě, že vzdálenost je menší než 50 mm, ale větší než 30 mm, určíme minimální vzdálenost a změříme ji od okraje přítoku na obou stranách. Po instalaci horních rohů ve tvaru písmene Z je nutné dno. Existují zde dvě možnosti instalace.

Varianta A

Tato možnost je možná, pokud se otevřou druhé dveře, ať už se jedná o soukromý dům nebo první patro. Tj když je možné se přiblížit profilu PVC.

Vezmeme síť proti komárům, vložíme ji do horních držáků, zvedneme ji nahoru a přitáhneme k sobě, opřete se o spodní část profilu. V tuto chvíli asistent na okénku kolem okraje m /s.

To je důležité!
V tomto okamžiku držíte výrobek v horní poloze. Následně ustoupíme o 27 mm a uděláme dokončovací značky, na které upevníme krátké upevnění na šrouby.

Varianta B

Instalace sítě proti komárům na rám pomocí této možnosti se používá vpři instalaci spodní mosazi proti moskytům, když není možnost dostat se k rámu z vnějšku a vytvořit značky s instalovaným m /s.

Po namontování horních držáků změříme náš výrobek s přesností milimetru, pak přidáme 27 mm a výslednou délku označíme od horní části horní montážní desky dolů. Upevněte držák ke značce a upevněte jej šrouby.

Po namontování horního a dolního upevňovacího prvku odejměte rámovou moskytiéru za rukojeti, naviňte horní upevňovací prvky, zvedněte ji, lehce zatáhněte za spodní část sítě k rámu, spusťte m /s na spodní upevňovací prvek. Poté umístěte výrobek do otvoru.

Dobrá rada!
V případě, že máte pochybnosti o tom, že můžete správně namontovat rámovou moskytiéru, nejlepší možností by bylo kontaktovat specialisty společnosti a ihned si objednat moskytiéru s instalací.

Jak nainstalovat síť proti komárům sami?

Jak nainstalovat síť proti komárům sami?

V létě si v podstatě všichni lidé udržují otevřená okna, ale kvůli tomu mohou do našeho domu vletět různé druhy hmyzu.

Naruší spánek a mohou být nositeli různých nemocí. To může být komáři, můry, různé chyby, noční motýli, mouchy.

Aby nedocházelo k pronikání hmyzu do místnosti, je nutné instalovat síť proti komárům.

Kromě hmyzu mohou do bytu vletět ptáci, topolové chmýří a prach. Moderní design mřížky se skládá z hliníkového rámu, na kterémpevné plátno.

Hliníkový profil je natřen tak, aby odpovídal barvě rámu okna, a mřížka je šedá, takže nevyčnívá z okna.

Konstrukce sítě proti komárům není nic složitého, takže ji může namontovat jakákoli osoba. Také při instalaci mřížky nebude žádný problém. Když je staré pletivo již opotřebené a neplní všechny své funkce, je nutné provést měření ze staré sítě a objednat.

Tuto síť je nutné získat ve velkoobchodním skladu komponentních materiálů. Pokud bylo vaše okno vyrobeno bez moskytiéry, bude mnohem obtížnější provádět měření než z již hotové sítě. Je nutné otevřít okenní rám a provést měření po obvodu.

Pak je nutné přidat tři centimetry na výšku a dva centimetry na šířku. Po obdržení objednávky obdržíte moskytiéru a přílohy k ní. Upevnění se skládá ze dvou párů upevňovacích prvků - nahoru a dolů.

Je třeba poznamenat, že horní upevňovací prvek obsahuje tyč o něco širší než spodní upevňovací prvek. Důležité je, že nemohou být zmateni. Správné umístění držáku na rámu a jeho upevnění je navíc důležité.

Nejprve je nutné umístit spodní úchytku mimo rám tak, aby spodní část sítě proti komárům byla umístěna 1,5 cm pod otvorem. Poté musí být spodní držák umístěn na horním otvoru.

Věnujte pozornost!
Pro nalezení místa je nutné označit délku mřížky od spodních kotevních úchytů a přidat 1centimetr

Není snadné jej vložit. K tomu je nutné okno vytáhnout zevnitř ven přes otvor a zasunout ho do montážního otvoru nahoře. Akce jsou prováděny tímto způsobem - mřížka je přitahována k sobě a postupně klesá.

Můžete také nastavit mřížku na okno s dřevěným rámem. Hlavním požadavkem je, aby se okno otevřelo dovnitř a nebyly žádné výstupky mimo rám. Díky výčnělku se síť proti komárům může roztrhnout.

Instalace této sítě proti komárům zvažuje dva způsoby:

Jeden způsobzařízení zahrnuje přítomnost vnitřního zařízení. K tomu je mřížka uchopena rukojetí a navršena v horním otvoru okna - mřížka stoupá až na doraz.

Následně je nutné navinout spodní upevnění v důsledku přítoku rámu a snížit síť proti komárům dolů na spodní upevňovací prvky. Posledním krokem bude zarovnání mřížky podél rámu.

Druhá metodainstalace spočívá v upevnění mřížky mimo okenní otvor pomocí upevňovacích prvků ve tvaru písmene Z. To je spolehlivější způsob upevnění, ale může to být nebezpečné pro osobu během instalace.

To je důležité!
Pro upevnění montážních úhlů je nutné být vně okenního otvoru. Nejprve nastavte horní a potom dolní rohy ve tvaru písmene Z.

Měl bych instalovat síť proti komárům?

V létě jsme v podstatě ponechali okna otevřená. Je zde jedna hlavní nevýhoda - různá okna mohou letět do otevřeného okna.hmyz.Tento hmyz bude "kroužit" kolem vás, nedovolí vám spát v noci.

Kromě toho také kousají, po čemž se objeví zarudnutí a dochází k silnému svědění.Také obvyklý proud, který je škodlivý pro produkty z přírodních vláken, je také škodlivý.Abyste se tomu vyhnuli, musíte nainstalovat síť proti komárům.

Konvenční síť proti komárům je rám z hliníkového profilu, na který je upevněn materiál s jemnými póry - hadřík proti komárům.

Toto plátno je namalované v nejméně nápadné šedé barvě pro naše oči.Hliníkový profil je zpravidla opatřen barvou okna.Jak již bylo zmíněno, hlavním účelem sítě proti komárům je univerzální ochrana proti různým hmyzům.

Je však schopen provádět nejen tuto funkci.Je obzvláště důležité používat ji v době kvetení různých rostlin, které způsobují alergie.

Taková mřížka částečně chrání pouliční prach před vstupem do prostor a zcela chrání byt před většími částicemi, jako je peří, topol dolů a listy nesené větrem.Také díky těmto mřížkám, s otevřenými okny, nebudou vaše domácí mazlíčky nikam chodit.

Výhoda sítí proti komárům může být nazývána skutečností, že vyžadují téměř žádnou péči.Je nutná pouze dvakrát ročně, na jaře (před začátkem teplého období) a na podzim umýt síť proti komárům teplou vodou s použitím jemného čisticího prostředku.

Dobrá rada!
Odstranění sítě proti komárům je velmi snadné,díky tomu péče o ni nevyžaduje mnoho práce a ztráty času. Není to složitý proces a výroba moskytiér na plastovém okně, takže tato práce může být provedena nezávisle.

Nemusíte mít žádné speciální dovednosti ani drahé nástroje. Kromě toho je mnohem levnější vyrábět a instalovat síť proti komárům vlastními silami než na objednávku z organizace specializující se na výrobu a montáž oken.

Sítě proti komárům můžete instalovat na téměř každé okno nebo dveře. Tato práce může trvat minutu až půl hodiny v závislosti na složitosti instalace. Zpravidla je standardní kovová moskytiéra instalována na kovové plastové okno po dobu 1-2 dnů.

Pokud se vaše stará síť proti komárům stala nepoužitelnou, pak je třeba, abyste si objednali novou, pouze měření ze starého a objednejte přesně to samé. Kromě toho je zde již upevnění na plastová okna.

V tomto případě je třeba věnovat pozornost otázce, kde nařídit. S největší pravděpodobností jste si mysleli, že je nejlepší koupit potřebnou věc ve společnosti, kde jste si objednali plastová okna. V této nebo jiné podobné organizaci můžete požádat o provedení této nezbytné části okna.

Ale existuje způsob, jak ušetřit. Velmi často se ve velkoobchodních skladech, kde výrobci získávají komponenty pro sebe, obchodují i ​​pro soukromé osoby, takže tam lze nakupovat moskytiéry mnohem levněji.

Průvodce krok za krokem

Průvodce krok za krokem

Pokud jste v zimě instalovali plastová okna a síť proti komárům byla jednoduše zapomenuta, aby byla zahrnuta v objednávce při registraci, pak v tomto případě bude měření obtížnější.

 1. Je nutné otevřít rám, který chcete zavřít pomocí moskytiéry.
 2. Nyní máte před sebou otevřený rám. Je nutné změřit jeho šířku a výšku.
 3. Poté přidejte dva cm na šířku a na výšku - 3 cm.
 4. Po obdržení hotové zakázky musíte mít nejen samotnou mřížku, ale také upevňovací prvky.
 5. Upevňovací prvek se skládá ze dvou párů, ve kterých se upevňovací prvek pohybuje nahoru a dolů.
 6. Vezměte prosím na vědomí, že na horním držáku je přídržný proužek o něco širší. Je velmi důležité nezaměňovat je během instalace.
 7. Je také nutné správně je umístit na rám a upevnit.
 8. Nejprve je nutné umístit spodní upevňovací prvky na vnější stranu rámu tak, aby spodní okraje sítě proti komárům, které se později stanou v upevňovacím otvoru, byly o jeden a půl cm pod otvorem rámu.
 9. Poté by horní úchyty měly být umístěny na horní části rámu.
 10. Aby bylo možné určit jejich polohu, je nutné změřit výšku sítě proti komárům plus 1 cm od spodních kotev.
 11. Je nutné jej vytáhnout přes okenní otvor a vsunout horní držáky do drážky, táhnout ji v blízkosti rámu a spouštět dolů.
 12. Síťku proti komárům můžete také nainstalovat na dřevěné okno. Hlavní věc v tomto případě je, že oknootevřeny dovnitř a že mimo rám nebyly žádné výstupky.
 13. Při konstrukci některých dřevěných rámů jsou k dispozici takové technologické výčnělky a pokud je mřížka instalována, jednoduše ji roztrhnou.
 14. Montáž rámových sítí proti komárům je možná pomocí dvou možností montáže. Jejich volba zpravidla závisí na kvalitě instalace okna a na preferencích zákazníka.
 15. První možností je instalace moskytiér na plastová okna pomocí vnitřních upevňovacích prvků.
 16. Za tímto účelem budete muset vzít produkt dvěma držadly na každé straně, poté spustit horní „háčky“ u okna a zvednout mřížku až na doraz.
 17. Dále musíte udělat spodní "háčky" pro přívod rámu a snížit síť dolů na krátké upevňovací prvky.
 18. V posledním kroku vyrovnejte síť proti komárům v okenním otvoru. Druhou možností montáže je montáž moskytiéry s vnějšími upevňovacími prvky ve tvaru písmene Z.
 19. Nejprve připevněte horní šrouby na šrouby.
 20. Je nutné měřit od okraje přítoku po obou stranách o 50 mm a přiložit značky, na které pak aplikujeme dlouhé upevňovací prvky a upevnit je šrouby.
 21. Pamatujte, že délka šroubů by měla být menší než 20 mm, protože delší mohou spočívat na výztuži, která prochází uvnitř plastového okna.
 22. Po instalaci horních rohů ve tvaru písmene Z můžete nainstalovat spodní rohy. To lze provést dvěma způsoby.
 23. První metoda je možná v případě, kdy existuje možnostdostat se do blízkosti PVC profilu. Je nutné vzít síť proti komárům, pak ji vložit do horních úchytů, po které se zvedneme a přitáhneme k sobě, opřete se o dno profilu.
 24. Současně musí asistent označit okraj okna. Poté na tyto značky připevníme krátké šrouby na šrouby.
 25. Druhý způsob, jak instalovat sítě proti komárům, je možný v případě, kdy není možné dostat se do blízkosti rámu z vnějšku a vytvořit značky.
 26. V tomto případě, po instalaci horních držáků, musíte měřit náš výrobek, pak přidat 27 mm a označit výslednou délku od horní části horní montážní desky dolů.
 27. Poté upevnění upevníme šrouby. Dále byste měli vzít rámovou síť proti komárům za rukojeti, navinout horní upevňovací prvky, zvednout ji, vytáhnout spodní část sítě k rámu a snížit ji na spodní upevňovací prvek.

Tato metoda upevnění je nejspolehlivější a nejpraktičtější možností, ale vyžaduje určitou dovednost a představuje určité nebezpečí pro člověka, protože instalace moskytiéry se bude muset vyklopit z okna, aby se upevnily rohy šroubů.

Nyní se můžete těšit na čerstvý vzduch a zároveň se nebát přílivu jakýchkoli mušek, komárů nebo jiného okřídleného hmyzu.

Jak instalovat sítě proti komárům?

Síťky proti komárům - užitečný vynález, který šetří naše domovy před komáry a jiným hmyzemběhem letního horka, kdy necháme plastová okna otevřená. Z tohoto článku se dozvíte, jak instalovat moskytiéry na okna a dveře.

Montáž sítí proti komárům na oknech

Pro instalaci mřížky na plastové okno je třeba získat sadu 4 upevňovacích prvků a šroubů (2 pro každý upevňovací prvek). Změřte nastavení sítě. Umístěte mřížku do rovné polohy k oknu, přeneste značky. Ve středu okenního rámu jsou upevněny bez rohové spojovací prvky se stejnou vzdáleností mezi nimi, přičemž rohové upevňovací prvky jsou připevněny v rozích rámu.

To je důležité!
Horní upevňovací prvky by měly být namontovány nad horním rohem mřížky ve vzdálenosti 12 milimetrů. To poskytne prostor mřížky pro vstup. K upevnění upevňovacích prvků na šrouby použijte šroubovák.

Aby bylo možné odstranit síť proti komárům z okna z PVC, vezměte oběma rukama plastové držáky do středu sítě a opatrně je vytáhněte směrem vzhůru. Poté, co síť vyjde ze spodních háčků, dejte spodní část dvě až tři cm od vás a pomalu ji snižte, než síť vyjde z horních držáků. Obrazovku proti hmyzu opatrně přesuňte do místnosti.

Montáž sítě proti komárům na dveře

Síťky proti komárům na balkónových dveřích nebo verandách se instalují pomocí závěsů, upínacího mechanismu a speciálních magnetů. Před montáží síťky nejprve označte místa, na kterých budou závěsy upevněny, poté se upevní na oknoprofilové šrouby.

Poté se síť sama položí na smyčky a upínací mechanismus je pevný. V závěrečné fázi instalace sítě proti komárům na dveře je nutné namontovat magnety přitlačené na profil okna na šrouby.

Upevnění moskytiéry: jak ji umístit na plastová okna

Problém komárů a mouch v létě je velmi naléhavý. A nejoptimálnější způsob, jak to vyřešit, je upevnit moskytiéru na dveře nebo plastové okno. Jak vyrobit všechny spojovací prostředky vlastníma rukama a namontovat na okna, balkon nebo dveře konstrukci komárů, uvedeme v tomto materiálu.

Držák DIY pro sítě proti komárům

Takže, pokud již máte síť proti komárům pro okna s uzávěry ve tvaru písmene R, pak je nutné provést následující kroky:

 1. vezměte síť proti komárům a nastavte ji tak, aby uzávěr ve tvaru písmene Z směřoval k vám. V tomto případě si všimněte, že upevňovací prvky se mohou lišit po délce háčku. Poté nastavte mřížku tak, aby se upevňovací prvek otočil stranou menšího háčku dolů a velký vzhůru;
 2. pevně uchopte stranu okna, která může být buď kovová nebo plastová;
 3. umístěte křídlo na speciálně připravené místo pro instalaci na okenní otvor;
 4. dostat velký háček na horní části rámu okna, zatímco zvýšení mřížky co nejvýše;
 5. v nejvyšší poloze mřížkyumístěte menší háčky na hrany okenního rámu níže a uvolněte je.

Dali jsme nejjednodušší možnost instalace moskytiéry za předpokladu, že má všechny potřebné upevňovací prvky. Je třeba poznamenat, že tento způsob instalace není zdaleka vhodný pro všechny typy plastových oken.

Jak upevnit konstrukci mřížky na okno

Síťky proti komárům na plastových oknech

Dále přistupujeme k další společné metodě montáže moskytiér na okno nebo balkon, prováděné pomocí speciálních plastových rohů.

Tato metoda není univerzální a nejlepší, pokud však mluvíme o plastových oknech, měli byste si ji pečlivě prostudovat a vyzkoušet.

Na rozdíl od způsobu, kde se používají kovové upevňovací prvky, se upevňovací prvek instaluje přímo na okno, ne na rám mřížky.

Algoritmus pro instalaci struktury komárů bude následující:

 • provede všechna nezbytná měření;
 • značení na všech místech upevnění plastových rohů. Měly by být vyrobeny na vnější části rámu z plastového okna, s přihlédnutím k malé rezervě;
 • upevněte rohy na okenním rámu pomocí šroubů;
 • Další instalace se provádí stejným způsobem jako předchozí volba - když je síť proti komárům instalována na okně pomocí horního a poté spodního háku.

Jak nainstalovat síť proti komárům na dveře

Dveřní síť proti komárům, vNa rozdíl od okna jsou rozděleny do dvou typů:

 1. zavěšení;
 2. umístěného ve speciálním rámu.

Na rozdíl od plastových oken bude instalace komárů na dveře vlastními rukama obtížnější. Faktem je, že dodávka těchto struktur je prováděna v konfiguraci pro specializované odborníky a je to pro běžného člověka nesmírně těžké to pochopit.

To je důležité!
Pokud například vezmeme sítě proti komárům s rámem, pak by měly být upevněny závěsy jako běžné dveře. Závěsné modely jsou však upevněny po celém obvodu dveří a spojují magnetický uzávěr uprostřed.

Samozřejmě se doporučuje neprovádět tuto instalaci vlastníma rukama, ale aby se obrátila na profesionála, bude mnohem klidnější, navíc v případě vady výrobku jej budete moci volně měnit.

Konstrukce dveří je zavěšená, někdy jsou součástí soupravy rukojeti a magnetická západka. V některých případech, v závislosti na výšce, můžete dát jeden nebo dva imposts na dveře komára. Instalace časové sítě moskytiér sítí, v závislosti na složitosti designu, od patnáct minut do půl hodiny.

Vlastnosti různých moskytiér

Pokud potřebujete instalovat a upevnit strukturu komárů na hliníkové okno, instalace se bude od výše popsaných metod lišit, avšak vezměte v úvahu následující body:

 • samotný výrobek by měl být navinut nahoruprůvodce;
 • v maximální povolené horní poloze, posuňte dolní okraj křídla podle níže uvedeného návodu;
 • snížení stavby.

Proces instalace sítě proti komárům na plastové okno trvá zpravidla trochu déle - až půl hodiny.

Standardní tovární mřížka může být instalována během několika minut připevněním k oknu pomocí speciálních západek, zatímco konstrukce s upevňovacími prvky ve tvaru písmene Z je instalována v řádu deseti minut.

Věnujte pozornost!
Co se týče spolehlivosti, kovové spojovací prvky jsou však považovány za nejlepší volbu. Nespadají s časem, nepraskávají a nepodléhají jiným změnám ani v nejchladnějších zimách nebo v nejsilnějším letním vedru.

Pokud je síť proti komárům opatřena kovovým vnitřním uzávěrem, nevypadne z okna, ani při silném větru nebo hurikánu, jak je tomu v případě sítí vybavených plastovými uzávěry.

Existují také výrobky z komárů s válečkovým typem, je velmi obtížné je instalovat sami, ale pokud je to potřeba, je lepší provést instalaci společně, aby nedošlo ke ztrátě jednoho nebo jiného konstrukčního prvku a aby nedošlo k náhodnému vypadnutí z okna.

Také mezi rysy tohoto designu lze nazvat zkroucení mřížky v době jejího otevření nebo během spánku