Dřevěné proplacení oken v dřevěném domě - co potřebujete vědět před zahájením práce

Zdravím vám, milí čtenáři!

Rozhodl jsem se napsat článek, který pomůže odpovědět na všechny vaše otázky týkající se inkasa v okně. Mnohokrát jsem slyšel otázky: "Jak sešít svahy stromu?"

V tomto článku chci dát odpovědi na všechny tyto otázky a více, aby se předešlo chybám při vyplácení dřevěných oken.

Z toho, co je váš domov postaven, ale dřevěné vazníky vytvoří starožitný interiér. Výběr přímého trimu, můžete dosáhnout stylu "high-tech." Okno rámu dává domu charisma, úplnost. Pravděpodobně z tohoto důvodu je opět velmi populární dřevěné proplacení.

Vyplacení dřevěných oken má praktickou i estetickou hodnotu. Naši předkové také provedli proplacení oken stromem a věřili, že tímto způsobem by zachránili svůj dům před zlými silami, o kterých věřili, že proniknou do domu z okenních otvorů.

Svahy oken v dřevěném domě: které upřednostňují?

Roční smrštění domu, stejně jako geometrie oken v dřevěném domě, mají určitý vliv na volbu, které svahy oken v dřevěném domě jsou nejlépe provedeny. Samozřejmě, s určitými znalostmi a dovednostmi může být jakýkoliv materiál vhodný pro svahy, ale jak je nejlépe implementovat, je diskutován níže.

Vlastnosti dřevěných konstrukcí domů

Na rozdíl od cihelných nebo kamenných budov, v dřevěných domech jsou sklony náchylnější k deformacím. Jejich rozměry jsou ovlivněny mnoha faktory, jako jsou kolísání teploty a vlhkosti, proces smrštění domu ze zaobleného nebo hoblovaného dřeva. K těmto změnám dochází v průběhu celého servisního svahu, protože se zde používají speciální konstrukce.

Výrobní svahy (okosyachka)

Fáze přípravy začíná výrobou pevné a tuhé konstrukce, jejímž úkolem je sloužit jako druh ochrany rámu a skla před deformací způsobenou hmotností konstrukce budovy. Tuhá konstrukce, vyrobená přesně podle rozměrů okenního otvoru, přebírá celou zátěž.

Toto provedení nemá vliv na smrštění budovy.nebo odpařování přebytečné vlhkosti z materiálu právě sbíraného doma, zadržuje pouze tlak na okenní přepážce. Tesaři nazývají takovou stavbu „okosyachkoy“, bez které není instalace svahů v dřevěném domě dokončena.

Díky této technologii lze do dřevěných stěn zabudovat širokou škálu oken: od tradičních dřevěných až po moderní plasty. Pro ty druhé, plastové svahy oken v dřevěném domě budou ideálním pokračováním stylu. Konstrukční plast má vynikající tuhost a je schopen skutečně vydržet slušné zatížení. Není to tedy pouze moderní a estetický materiál, ale také velmi praktický.

Další možnosti

Svahy v domě ze dřeva mohou být vydány nejen "okosyachkoy." Dokončení bloku domu nebo šindel, i když ne tak spolehlivé, ale více odpovídá vzhledu budovy. S pomocí těchto materiálů se provádí příčné opracování a v rozích svahu se montují speciální rohy ze dřeva, které vnímají hlavní zatížení.

To je důležité!
Svahy zhotovené podobnou technologií často plní nejen své přímé funkce, ale i dekorativní.

Použití plastů je výhodnější z několika důvodů, včetně jeho dostupnosti a větší vhodnosti pro typická kovově plastová okna od různých výrobců.

Cusps - okosyachka dveřní a okenní otvory

Stavba domu začíná zařízenímzaložení a dokončovací práce v domě s instalací oken. Instalace oken v dřevěném domě vyžaduje speciální přípravné práce! Bude to otázka montáže oken do dřevěných barových a roubených domů.

U dřevěných domů je po jejich montáži nutný čas ke smrštění stěn, ke kterému dochází v důsledku sušení (odpařování přebytečné vlhkosti) dřevěných stěn. K tomu dochází nejintenzivněji v prvním roce po montáži zdí dřevěného domu (s výjimkou domů z lepeného dřeva).

Pro instalaci oken v dřevěném domě je nutné provést a instalovat další tuhou konstrukci, která by chránila rám okna před tlakem stěn domu, které jsou uloženy nahoře, ale nebrání tomu, aby se stěny samy usadily. Tento design se nazývá - obléhání, tj. okosyachka okno a dveře v dřevěném domě.

Dříve měla tato dřevěná hala v dřevěných domech dvojí funkci, a to jak bezpečnostní konstrukci, tak okenní rám, okenní křídla byla připevněna přímo k pouzdru (kromě toho nebyl okenní rám nutný) a dveře byly také zavěšeny.

Okosyachka otevření vyžaduje určité dovednosti a schopnosti, je to poměrně složitá struktura, je sestavena bez nehtů a je jemný povrch otvoru, nevyžaduje další dokončovací práce. To má vysoké náklady na výrobu a instalaci.

Věnujte pozornost!
V současné době se instalace oken v dřevěném domě provádí pomocí pouzdra se zjednodušeným designem, aniž by však ztratila své hlavnífunkce - chránit rám okna nebo dveře před rušením a šikmým pohybem v důsledku smrštění dřevěných stěn domu.

Montáž oken se provádí připevněním přímo k dříve instalovanému krytu. Tím se přijímá konstrukční okenní nebo dveřní blok, nezávisle na smrštění domu.

Děláme - instalujeme technologické obléhání - okosyachku otvory pro dokončovací práce. Pomocí tyče 50x50 mm a desky 50 x 150; 200; 250 mm.

 • U okenních otvorů se používá profil: T - tvar.
 • Pro profil vrat: T nebo P.

Po instalaci okna je nutné provést dodatečnou úpravu svahů, instalovat parapet a pro dveře instalovat lištu. Materiál pro svahy, můžete si vybrat: dřevo, plast, MDF panel, nebo na zakázku.

Proto výroba skutečné „vesnice“ - pana v paluby ztrácí svou relevanci, pokud nestojí za konkrétní úkol instalovat okno nebo dveře, jak to bývalo ve vesnických chatách.

Praxe ukazuje, že dřevo nebo sruby, které zpravidla stály déle než tři roky, se zpravidla ve svém smrštění již plně stabilizovaly. V takových dřevěných domech je povoleno pevné upevnění otvorů ke stěnám domu.

To nemá žádné negativní důsledky, ale pouze šetří peníze developera. Současně se neztratí ochranné funkce stavby - ochrana okna nebo dveří před možným mírným bezvýznamným tlakem zdí shora, což je spojeno se sezónními výkyvy.teplota a vlhkost okolního vzduchu.

Náklady na sečení jednoho otvoru pro okno ve velikosti (150 x 150) - práce:

Okosyachka v domě z baru 3000 - 3500 rub. + (materiál 500-600 rub.)
Z kulatého kulatiny 4500 - 5000 rub. + (materiál 600 -1000 rub.)
V srubu ruční kabiny 5000 - 6000 rub. + (materiál 1000 rublů.)
Vchod + 500 rub. + (materiál)

Otázky našich čtenářů o dřevěných oknech.

Dřevěná okna pro chaty. Jsou tato speciální okna?

Samozřejmě, že ne. Vlastnosti zasklení chaty pramení z individuality každého domu. Pokud máte například dům z řeziva nebo srubu - dřevěná okna by neměla být upevněna očky (dlouhé silné šrouby), ale kotevními deskami. Zvláště často se tento způsob spojovacích prostředků nachází v saunách v Oděse.

Dům ve tvaru baru dává v prvních letech znatelné smrštění a dřevěná okna na deskách se vznáší spolu se stěnami. Riziko zaseknutí a naklopení je vyloučeno. Svahy a platbands v srubu jsou vždy místní a jsou velmi individuální. Naši odborníci vezmou v úvahu všechny drobnosti, které mohou později zkazit radost z nového domova.

Pokud je dům kamenný, pak při pokládce často dochází k odchylkám od konstrukčních otvorů. Stává se, že čtvrtiny (výčnělky v otvoru okna) nesplňují potřebné požadavky, pokud nejsou přítomny. Je důležité společně se staviteli vypočítat a dohodnout se na velikosti balkonu.dveře a výška černých a čistých podlah, kompatibilita parapetů a radiátorů atd.

Užitečné rady!
Na základě vlastní praxe doporučujeme zákazníkům objednávat a instalovat parapety a sítě proti komárům až po instalaci dřevěných oken a topných spotřebičů, kdy jsou konečně vyjasněny všechny funkční vlastnosti každé místnosti.

To vám umožňuje optimalizovat náklady a chránit parapety před poškozením při dokončovacích pracích. Takové detaily se mohou pro zkušeného stavitele zdát bezvýznamné, ale věřte mi, že většina problémů spočívá v neuvedených detailech.

Co když byla dřevěná okna poprvé instalována a pak začali stavitelé dokončovat dokončovací práce?

Pokud se v domě provádí mokrá práce (omítka, potěr atd.), Měla by být dřevěná okna otevřena pro větrání po dobu nejméně 15 minut denně, jinak se vytvoří efekt sauny, který negativně ovlivňuje dřevěné povrchy.

Velký dům je prostorem pro designové fantazie všech členů rodiny; je to jiný účel pokojů, jiný nábytek, různé chutě. Technologie kombinované barvy vám umožní vyrobit dřevěná okna na vnější straně, vícebarevná uvnitř.

Naši zákazníci s velkým potěšením volí barvu dřevěných oken pro různé místnosti na paletě Tikkurila (růžová ložnice, modrá pro děti,místnost s karmínovým krbem) a skutečnost, že v městském bytě vypadá eklekticky, v prostorném domě s mnoha pokoji je nápadný svou svěžestí a dynamikou.

Pokud stavíte dům, váš život je tkaný množstvím starostí a úzkostí. Nezbytně se člověk musí stát odborníkem na stavby, zabývat se soklem a potrubím, kvalitou střešní krytiny a účinností kanalizačního systému atd. Dřevěná okna jsou jedním z alarmů.

Jak se budou chovat v mrazech (koneckonců, klima mimo město je vždy drsnější než v Moskvě, jak budou okna ovlivňovat smrštění oken, konečně, jakou péči potřebují za pár let? zavření je již problém, a pokud je jich dvacet dva, třicet dva, čtyřicet dva? Věřte mi, že vaše dřevěná okna jsou naším prvním zájmem, proto nabízíme speciální podmínky pro údržbu dřevěných oken všem majitelům chalup.

Dřevěné domy (dřevo, dřevo) v posledních 2-3 letech jsou neuvěřitelně populární. Moderní technologie odstranily nedostatky dřeva - nebezpečí požáru a náchylnost k hnití. Hlavní výhodou borovicových domů je díky speciální úpravě a impregnaci - příznivé zdravé mikroklima.

To není rétorika - všichni hledáme spásu z monstrózního městského tisku v venkovském domě. Lisovaný prach, smog, benzínové výpary a dopravní zácpy; mrtvý vzduch stiskněte dusné kanceláře.

To je důležité!
Dřevěný dům je přirozeným rozšířením okolní krajiny;borovice nejsou bariérou, ale pouze teplým filtrem mezi člověkem a přírodou.

Vzhledem k rozdílu vnějšího a vnitřního tlaku atmosféry vzduch pomalu prosakuje dřevěnou konstrukcí, paralelně získává optimální vlhkost a je nasycen živicovými filtry. V domě (dřevo) je vždy snadné dýchat a spát sladce. Teď už tuto cenu víme, - tempo života se každoročně ani nezvyšuje, ale každý měsíc - a stavíme domy pro výstavu, stavíme je pro sebe.

Ačkoli jsme samozřejmě zaujatí. Dřevěná okna a dřevěné domy - mají tolik společného! Konec konců, dřevěná okna, nastavená i v obyčejném městském bytě, výrazně zlepšují mikroklima, vytvářejí vzduchotěsné těsnění bez izolace.

Vlastnosti zasklení dřevěných domů:

 1. Dřevěné domy poskytují znatelné smrštění.
  Pokud vložíte okna do čerstvého domu, jednoduše vytlačí zmenšovací srub. Samozřejmě můžete počkat několik let, než dokončíte smrštění nebo vložíte dočasná okna - ale je tu jiný způsob. Vloženo, tzv. "Cassades", - dřevěné boxy mezi zdí a oknem. "Sčítání lidu" "plave" spolu se stěnou, pečlivě zachovává okno uvnitř. Pokud se „rozrušení“ neuskuteční z jednoduchých desek, ale pod barvou okna, pak se vyřeší druhý problém.
 2. Tloušťky a svahy.
  Úspora v tomto bodě povede k tomu, že jemné spoje oken a stěn budou prošité lamelami, deskami atd. Něžná hudba dřevěného domu bude zkažená. Vnější spoje oken a stěn v. \ Tcihlové domy jsou obvykle opatřeny omítkou; Vnitřní svahy jsou buď omítnuté nebo opláštěné plastem, - do dřeva je vhodné pouze dřevo. Vzpomeňte si na vzorované čalounění na ruských chatách? Není to jen dekorace, ale i praktická nutnost.
 3. Zajímavostí dřevěných oken je, že se „ptají“ na vazbu.
  Nevysvětlitelné pohodlí vycházející z dřevěných zdí chce něco zdůraznit, posílit. Vazba okamžitě „domestikuje“ zdi, činí dům vlastním, jedinečným, nenapodobitelným.

Vazba může být různá - lepená (vnější) krabice, zadlabací krabice, rozdělující okno na křídlo s horním příčníkem atd. Zvláště krásný je lepený kluzák - tenký, elegantní a umožňuje "hrát" s velkým skleněným prostorem.

Ačkoliv konosament, bohužel, není levný, jen málo lidí na něm šetří. Podívejte se na fotky, mentálně odstraňte vazbu, protože dům okamžitě roste nudný a nudný, ztrácí svůj teplý šarm.

Věnujte pozornost!
Zasklívací prvky chalup vycházejí z individuality každého domu. Pokud máte dům ze dřeva (kulatiny), dřevěná okna by neměla být upevněna očky (dlouhé, silné šrouby), ale kotevními deskami.

Srubový domek má v prvních letech znatelné smrštění a dřevěná okna na deskách se budou vznášet spolu se stěnami. Riziko zaseknutí a naklopení je vyloučeno. Svahy a čalounění v log (domě) je vždy na místě a velmi individuální.Naši odborníci vezmou v úvahu všechny drobnosti, které mohou později zkazit radost z nového domova.

Hotovost na dřevěných oknech: hlavní úkoly

Umístění dřevěných oken, provádí dva důležité úkoly - dekorativní a praktické.

Co se týče dekorativní, vše je s ní více či méně jasné - dodává interiéru přirozenost a lehkou tradici. Co se týče funkčního vyplacení, tento prvek má zvýšit izolační vlastnosti okna (eliminovat průvan, zvýšit tepelnou izolaci, hlukovou izolaci) a také skrýt technické detaily instalace okna.

Ten je obzvláště důležitý, pokud instalujete okna sami, nebo řemeslníci, které zvou, se potýkají s tím, že okenní otvor není zdaleka ideální (například design „vedl“ v průběhu času).

Jak správně zvolit

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru hotovosti na dřevěných oknech, je málo. Každý z nich však musí být vždy ve vašem zorném poli. V opačném případě tento prvek nebude provádět žádné úkoly, které mu byly přiřazeny.

 • Harmonie designu.
  Při výběru hotovosti je důležité vzít v úvahu barevný gamut dominující v interiéru, texturní prvky. Samozřejmě, že by neměly být zcela opakovány barvy a textury již přítomné v interiéru, ale jednoduše dodržovat obecnou myšlenku. Jinak budou okna „vyřazena z obrazu“.
 • Velikost harmonie.
  Zásadně důležité je, aby šeky na oknech v dřevěném domě souvisely se samotným oknem (vnitřní dveře). Standardní okno umožňuje použití proplacení, jehož šířka je od 3 do 5 cm, pokud je okno atypické - například úzké a vysoké, nebo malé, „sluchové“ - od těchto ukazatelů se můžete odchýlit ve prospěch zúžení použitého proplacení. Ale příliš široký výplata by měla být použita pouze v případě, že se setkáváte s úkolem zvýraznit okno v interiéru nebo naopak skrýt, „rozpouštět“ se ve zdi. V druhém případě je smysluplné se věnovat širokým dekorativním expozicím, řezbářství či malbě.
 • Objem harmonie.
  V naprosté většině případů je vnitřní proplacení prováděno z běžné rady. Při vytváření exkluzivních interiérů však může být odůvodněné použití objemového proplacení. Zpravidla se jedná o vyřezávané dekorativní prvky. Mělo by být pouze poznamenat, že objem hotovosti na oknech v dřevěném domě vizuálně zužuje místnost, takže toto řešení je vhodné pouze pro prostorné pokoje.
 • Ochrana harmonie.
  Peníze, stejně jako externí platbands, potřebuje kompetentní zpracování. Nejdříve hovoříme o antibakteriální a protipožární impregnaci a také o vnější barvě. Vyplacení by mělo být zpracováno s přihlédnutím k podmínkám, ve kterých bude použito - takže na slunné straně by mělo být proplacení chráněno před škodlivými účinky ultrafialového záření na straně stínu - od negativníchvystavení vlhkosti.

Vydělávání peněz na vlastní náklady

Hotovost se vyrábí jako monolitická konstrukce ve tvaru rámu. Před montáží tohoto rámu na okno jsou všechny prvky pokladny spojeny, aby se vyloučilo pozdější sušení a deformace konstrukce.

Pro spojení prvků výplaty na dřevěných oknech je nejvhodnější použít systém „pera a drážky“ vlastní výroby, nebo pomocí montážního čepu ze stejného dřeva. Lepidlo je však lepší se vzdát: lepicí kompozice v této kapacitě neodolávají žádné kritice, rychle (za dva nebo tři roky) ztrácí všechny své kvality.

Chcete-li vytvořit dekorativní pokladní nebo venkovní oblouky pro dřevěný dům, budete potřebovat malou sadu nástrojů:

 1. řezačka;
 2. klínovitý nůž, ostrá část čepele, která je 30 stupňů;
 3. úhlový sekáč se šířkou čepele 5 až 15 mm (nejlépe použít několik různých velikostí);
 4. úzký sekáč se šířkou čepele do 5 mm;
 5. zakřivená dláta, s úhlem 50 až 70 stupňů, s šířkou čepele do 15 mm.

Můžete si vybrat vzor pro vyřezávané cashing sami, s ohledem na interiér a vaše možnosti.

Dobrá rada!
Horní část hotovosti může být širší než strana (ale nezapomeňte, že jakékoli rozšíření hotovosti vizuálně snižuje prostor).tradiční kultura se nazývá kokoshnik. „Kokošnik“ nebyl často jen ozdoben řezbami, ale také v totemové podobě (slunce, pták, medvěd atd.).

Vnitřní inkasování (na rozdíl od vnějších obalů) se však obvykle provádí v jednodušší verzi, aby se zajistilo plnění hlavní - ochranné - funkce tohoto prvku.

Cash Out: Masters Tips

Vytvoření hotovosti na oknech v dřevěném domě, nezapomeňte, že je nežádoucí přetížit interiér dekorativními prvky. Proto jsou dva nebo tři motivy používané při zdobení oken více než dost. Je-li pro několik oken jednoho interiéru vytvořeno proplacení, je lepší kombinovat dekorativní řešení.

Dekorační desky mohou být vytvořeny řezbou nebo malbou. Barvy a řezbářství však musí být v souladu s ostatními.

Je možné ozdobit pokladny a vnější platbičky, včetně vypalování. Je pravda, že by to mělo být prováděno velmi opatrně a po takovéto dekoraci pečlivě projděte celou skříní ochrannými látkami. Výsledný efekt pak bude pokračovat po mnoho let.

Pravidelná aktualizace ochranné vrstvy na vašich pokladnách a vnějších platnách je zárukou trvanlivosti krásy vytvořené vašimi rukama.

Vlastnosti dřevěných domů

Okenní pokladna plní dva hlavní úkoly: konstrukční a dekorativní.

Prvním z nich je náprava nesrovnalostí mezi okenním otvorema okno. Faktem je, že okno je vždy vyrovnáno podle úrovně, zatímco otevírání oken může mít určité odchylky od přísně úrovně. K odstranění trhlin, které se v tomto případě objevují, se používá pouzdro.

Dekorační účel je jasný a nepotřebuje vysvětlení.

Nalezení oken v dřevěném domě má některé zvláštní rysy. Zaprvé, zde se plně projevuje tradiční složka skříně. A při dokončení domu s použitím různých prvků dekorativní řezbářství, jejich instalace může být považována za povinnou.

Za druhé je pravděpodobnější výskyt trhlin mezi rámem okna a otevíracími stěnami v dřevěném domě. Mimochodem, s pomocí platbands, můžete odstranit vizuální defekty, které se vyskytují v procesu smrštění. V dobrém smyslu je však nutné po úplném smrštění dřevěné konstrukce zapojit do oken (a tedy i proplacení).

To je důležité!
Nadměrný spěch může vést k tak silnému narušení, že je nemůžete vyhladit jedním pouzdrem.

Okenní pokladna není prakticky dostupná, v každém případě dřevěná. Jeho výroba je na zakázku nebo majiteli domu.

Nemůže být výplata oken v dřevěném domě vyrobena ze dřeva?

V zásadě to může, ale takový přístup vyžaduje zvláštní péči. V současné době není problém objednávat plastové výrobky s texturou a barvou „pod stromem“. Textura a barva musí být správně zvolenaJděte dobře se dřevem doma. Kromě toho použití plastů není zcela v souladu s obecnou filosofií dřevěných domů.

Stanovení proplacení v dřevěném domě lze provést pomocí hřebíků, šroubů nebo lepidla na dřevo. Lepidlo je samozřejmě lepší kombinovat s hřebíky nebo šrouby - to bude spolehlivější. Lepidlo navíc zajistí dodatečnou těsnost.

Při přípravě na instalaci je třeba věnovat pozornost následujícím okolnostem:

 1. Přizpůsobení barvy barvy stěn domu. Co je míněno, není identita barev, ale jejich umělecká kombinace. Pokud tento požadavek není splněn, bude inkaso vnímáno jako zcela cizí objekt interiéru.
 2. Malování nebo lakování by mělo být prováděno výhradně z kvalitních materiálů. Leštění výrazně zhorší celkový dojem z celé stěny, což vyžaduje potřebu vysoce kvalitního zpracování.
 3. Shodné velikosti. Neplatí příliš široce, protože to způsobí nerovnováhu v konstrukci stěny.