Jak udělat vnitřní svahy pro plastová okna to udělat sami

Vnitřní svahy pro plastová okna to sami

Ahoj všichni! Už jsem zmeškal blog. Počet objednávek se v poslední době značně zvýšil a vůbec nebyl čas.

Během této doby se však nahromadila celá řada zajímavých případů. Například před dvěma nebo dvěma týdny nás klient požádal o výměnu svahů.

Ona se přestěhovala do již zrekonstruovaného bytu, ale nelíbila se mu kvalita provedení.

Vnitřní svahy pro plastová okna byly vyrobeny z vlečky, a ona potřebovala něco rafinovanější.

Nabídli jí dokončovací omítku. Jaké další možnosti jsou k dispozici, můžete se dozvědět z mého příspěvku.

Windows musí plně plnit své funkce. Komfortní mikroklima v domě vzniká po kvalitní zvukové a tepelné izolaci okenních vzorů. K dosažení tohoto cíle jsou na oknech instalovány svahy.

Vnitřní svahy plastových oken vlastními rukama

Jaké jsou svahy? Svahy jsou vnitřní stěny výklenku pro otevírání oken. Nedílnou součástí instalace okna je povrchová úprava s různými materiály nebo sádrovými vnitřními a vnějšími svahy.

Názor, že po přepnutí okna jste vyřešili problém tepelné izolace domu, je chyba. Pěna, která není chráněna svahy, rychle sbírá vlhkost, pak je zničena. Svahy poskytují nejen místnost s potřebnou izolací, ale také dávají oknu hotový vzhled.

Konstrukce celého domu nebo bytu závisí na estetickém vzhledu okenního otvoru. Svahy chrání také instalační švy, které zabraňují zamlžení oken.

Odrůdy sklonu sklonu plastových oken

Seznam základních služeb společností, které instalují plastová okna, zahrnuje měření, montáž a seřízení plastového okna. Zákazník se pak rozhodne, jak to udělatsvahy na oknech z plastu. Existuje několik typů svahů:

 • omítky
 • sádrokarton
 • plast
 • kov
 • pěny
 • dřevěné

Podívejme se podrobněji na nejběžnější z nich.

Sádrové svahy

Zařízení těchto svahů prochází v několika stupních. Pro zvýšení nastavovací plochy je nejprve ošetřena základním nátěrem. Poté naneste několik vrstev omítky, z nichž každá musí být ponechána zaschnout.

Sádra je nejlevnějším, ale neefektivním způsobem dokončení svahů, protože nedostatek izolačních vlastností této povrchové úpravy vede k přehřátí a dalšímu zamlžování oken.

Sádra se aplikuje sítem a mezera mezi oknem a omítkou musí být utěsněna silikonem.

Sádrokartonové svahy

Sádrokartonové svahy budou při správné instalaci spokojeny s kvalitou, estetickým vzhledem a trvanlivostí. Vhodná izolace minerální vlnou nebo pěnou vytvoří vysoké tepelně izolační vlastnosti svahů. Po instalaci, sádrokartonové nátěry a tmel.

Nátěr se nanáší po vyschnutí předchozích vrstev. Pamatujte si, že sádrokartonové desky se velmi bojí vlhkosti. Proto se nedoporučuje dokončit vnější svahy PVC oken, ale můžete instalovat takové svahy na balkon, pokud je zasklené a izolované.

Svahy plastové

Plastové obložení oken je nejuniverzálnější možností.Snadná instalace, spolehlivost designu, vysoká hlučnost a tepelně izolační vlastnosti v kombinaci s atraktivním vzhledem jsou hlavními výhodami nejen vnitřních, ale i vnějších svahů z plastu.

Sloupové plastové svahy jsou často nahrazovány sendvičovými panely. Instalace svahů sendvičových panelů je vynikající volbou pro čelní strany okenních otvorů.

Třívrstvý panel se skládá ze dvou vnějších dekorativních vrstev z plastu a vnitřního ohřívače. Jako vnitřní tepelně izolační vrstva se používá extrudovaná polystyrénová pěna.

Velkou výhodou tohoto materiálu je obrovský výběr barevných odstínů. Nebude těžké vybrat panel pro jakoukoliv barvu okna. Konstrukce sendvičových panelů je velmi podobná povrchu plastových oken, takže dodatečná dekorace plastových svahů nebude potřebná.

Aby se instalace svahů ze sendvičových panelů prováděla vlastníma rukama, stačí, když budete chtít, a pokud možno, jen malou zkušenost s prováděním těchto prací a dodržováním technologických pokynů. Pořízení sendvičových panelů téměř v hotové formě výrazně urychlí a zjednoduší jejich instalaci.

Věnujte pozornost!
Desky z PVC pěny se také používají k dokončení svahů oken. Díky porézní struktuře vytváří tento materiál dodatečnou izolaci místnosti, nedochází k deformaci z teplotních kapek a nevyluhování z dlouhodobého ohřevu.

Plastové svahy pro dokončovací prácePVC okno uvnitř

Po instalaci plastového okna vzniká otázka, zda je třeba dokončit vnitřní svahy. Dekorace svahů se provádí pomocí sendvičových panelů, stejně jako použitím více panelů z PVC. Oba materiály mají své výhody i nevýhody.

Vnitřní svahy

Povrchová úprava okenních stěn pomocí nástěnných panelů je možností pro konečnou úpravu, která umožňuje dosáhnout vysoce kvalitního vzhledu a získat dokonalý plochý povrch vnitřních svahů. Při použití jiných materiálů: omítky a sádrokartonové desky, bude vyžadovat další nátěr.

Stěnové panely z PVC se skládají ze dvou plastových desek, mezi kterými jsou umístěny výztuhy. Pokud se při dokončování svahů používají nekvalitní materiály, budou tyto výztuhy patrné na čelní ploše.

Kromě toho, nekvalitní PVC stěnové panely mohou nakonec zbarvit žlutě a deformovat se.

To je důležité!
Při nákupu plastového okna byste neměli šetřit na výběru materiálu.

Konec konců, okno je zakoupeno na desítky let a úspora několika set rublů v budoucnu může ztmavit radost z nákupu. Náměstí společnosti ve své práci využívá pouze kvalitní PVC stěnové panely, které slouží dlouhou dobu, nedeformují se a nezbarvují žlutě.

Maximální šířka stěnového panelu je 25 cm, v případě, že je hloubka okenního otvoru větší, nedoporučujeme spojovat stěny.PVC panely a použití sendvičových panelů.

Oříznutí sendvičových panelů

Sendvičové panely jsou vynikajícím materiálem pro ořezávání svahů. Na rozdíl od nástěnných panelů nejsou sendvičové panely uvnitř prázdné komory, ale polystyrenová pěna nebo pěna.

Použití výplní umožňuje větší tepelnou ochranu konstrukce okna. Někdy svahy sendvičových panelů jsou také nazvané “teplé svahy”.

Dobrá rada!
Sendvičové panely jsou velké o velikosti 1500 × 3000. Když je hloubka okenního otvoru větší než 25 cm, vždy doporučujeme zákazníkům použít sendvič.

Náklady na svahy ze sendvičových panelů jsou vyšší než náklady na svahy vyrobené z PVC stěnových panelů. Pokud vezmeme v úvahu standardní dvojité okno, sendvičové svahy budou stát více než asi 300 rublů.

Stěnové a sendvičové panely jsou určeny výhradně pro interiérové ​​dekorace. Mohou měnit své vlastnosti pod vlivem agresivního vnějšího prostředí.

Někdy se tyto materiály používají k dokončení vnějších svahů, což je nepřijatelné. Vnější plastové svahy mají naštěstí skvělou alternativu - kovové vnější svahy.

Svahy plastových oken a montážní technika

Svahy plastových oken a montážní technika

Předpokladem pro jejich normální použití je dokončení sklonů oken.

Kromě dekorativních funkcí, o nichž se zmiňují téměř všichni naši konkurenti, existuje několik dalších okenních svahůještě důležitější funkce.

Nejdůležitější funkcí svahů je ochrana instalačních spár, jak před UV zářením, tak před vlhkostí.

Pokud pochopíte, o co jde, můžete přeskočit několik následujících odstavců a jít rovnou do technologie dokončování svahů oken, ale pokud ne, podívejme se na to.

Jaké jsou svahy a pro co jsou?

Definice pojmu svah byla poměrně obtížná.

Ve známých vysvětlujících slovnících tento pojem v daném předmětu jednoduše neexistuje a ti, kteří otkos provádějí, vyrábějí a instalují svahy svým způsobem.

První společnou definicí je, že sklon je profil používaný k dokončení bočních ploch okenního otvoru. Podle druhé definice, sklon je boční část okenního otvoru tvořená rozdílem tloušťky mezi stěnou a okenním blokem.

Každá z těchto definic je pravdivá v závislosti na tom, co se říká. Ale stojí za zmínku, že všichni takzvaní profesionálové hovoří pouze o okenních svazích, což pravděpodobně znamená, že u dveří nemohou být žádné svahy.

Aby se předešlo nejasnostem, následující diskuse se bude zabývat pouze sklonem oken, za jednu z nich budeme považovat svahy balkonových dveří.

Na svazích oken jsou dvě hlavní funkce. První z nich je dekorativní, svahy dávají oknu atraktivní vzhled, umožňují harmonizaci s okolním interiérem.

Druhým důvodem je, že sklony oken slouží také jako ochrana proti vlhkosti a vlhkostimontážní spáry.

Pozor!
Velmi často musí člověk čelit přesvědčení, že je možné a nedokončit dokončení okenních svahů. To je částečně pravda, můžete pouze zanedbávat obložení vnitřních svahů oken, ale nainstalovat vnější svahy okamžitě.

Důvodem je skutečnost, že montážní pěna je velmi citlivá na ultrafialové záření, pod vlivem slunečního světla pěna ztmavne a stane se křehkou. To vede k tomu, že mezi stěnou a oknem se vytvoří dostatečně rychle mezera, aby se vyloučilo, že vzhledem k tomu, že okno je již instalováno, je poměrně problematické.

Zvýšení obsahu vlhkosti montážní pěny vede k prudkému snížení jeho tepelně izolačních vlastností. Změna vlhkosti pouze o 5% vede ke snížení tepelné ochrany o 30-50%.

Výhody plastových vnitřních svahů oken

Dnes jsou plastové svahy stále oblíbenější, a proto existuje několik velmi významných důvodů.

Důvodem pro použití plastových svahů oken byla pravděpodobně skutečnost, že byly vyrobeny ze stejných materiálů s plastovými okny a okenními parapety z PVC, které jsou dnes v PVC velmi rozšířené.

Plastové okenní sklony se ideálně shodují s okny, a to jak barevně, tak celistvostí okenního systému. Ze všech možností pro dokončení svahů, jsou to plastové svahy oken, které jsou nejvíce praktické a trvanlivé.

To je důležité!
Nebojí se slunce, vlhkosti, teplotních změn, necitlivé na kyseliny a rozpouštědla. Plastové svahy oken nevyžadují žádné opravy a vydrží bez speciálního servisu po dobu nejméně pěti let.

Použití plastových okenních svahů může výrazně zvýšit tepelnou izolaci okenního otvoru. Nejmodernější materiály, které tvoří plastové sklony oken, na rozdíl od sádrokartonových nebo sádrových svahů zaručují teplo a pohodlí ve vaší domácnosti či kanceláři.

Technologie pro montáž plastových svahů

Technologie pro montáž plastových svahů

Provádíme vnitřní svahy oken pomocí sendvičových panelů. Jako plnicí vrstva používáme Penoplex.

Jedná se o moderní materiál, rozšířený v izolaci i největších stavebních ploch.

Pro utěsnění spár mezi plastovými sklony oken a plastových oken používáme PVC lepidlo, mezi odborníky známými jako „tekutý plast“.

Použití "tekutého plastu" - inovativního řešení pro dokončování plastových svahů oken, které umožňuje získat úhledně dokončené švy.

V barvě a struktuře se zcela shodují s plastovými sklony oken a plastových oken samotných. Pro konečnou úpravu plastových svahů oken používáme plastové rohy, jejichž barva se zcela shoduje s plastovými okny.

Dnes všeBarevná plastová okna jsou nejoblíbenější, ale jsme připraveni nabídnout konečnou úpravu s barevnými plastovými svahy.

Dobrá rada!
Použití německých laminovacích fólií Renolit vám umožní dokončit plastové svahy oken s libovolnou paletou barev, což vám umožní plně realizovat všechny vaše plány oprav.

Seznam prací přípravné povahy

Měření, montáž a seřizování plastových oken provádějí specializované týmy, což je klíčem ke správnému provádění všech technologických opatření a opravňuje zákazníka k záručnímu servisu.

Ale takové operace, jako je instalace svahů plastových oken, je-li to žádoucí, mohou být prováděny samostatně. Svahy jsou různého typu a mohou se lišit barvou, tvarem, materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Materiály používané pro výrobu svahů jsou následující:

 • sádrokarton
 • plast, mdf, sendvičový panel
 • cementová malta
 • dřevo

Ukázalo se však, že nejlepší jsou plastové svahy. To je dáno tím, že v důsledku instalace takových svahů je získána jediná konstrukce, která je ideálně vhodná pro výzdobu jakékoli místnosti.

Významnou výhodou těchto svahů je také nízká cena, trvanlivost, vysoká rychlost instalace (3 - 4 hodiny), snadná údržba, možnost výběru jakéhokoli segmentu barev.

Takže poJe instalováno kovové plastové okno a uplynulo minimálně 36 hodin (doba úplného ztuhnutí montážní pěny). Nejdříve musíte rozhodnout o seznamu potřebných materiálů a nástrojů potřebných pro tuto práci.

Za prvé, je žádoucí nakupovat plasty a je nejlepší dát přednost vysoce kvalitním a vysoce kvalitním výrobkům. Počáteční úspory nákladů při nákupu levného výrobku mohou mít za následek dodatečné náklady spojené s opravou poškozených předmětů.

Věnujte pozornost!
Tloušťka plastu by neměla být menší než 8 milimetrů a délka panelů by měla být rovna specifikovaným rozměrům výšky a šířky otvoru. Hloubka sklonu by tedy neměla být větší než šířka plastového panelu.

Za druhébudete potřebovat následující stavební materiály: výchozí pás, profil ve tvaru F, polyuretanová pěna, cementová malta, silikon, malé samořezné šrouby (lepidla), lepicí páska, sponky na papír, izolace.

Z nástroje je nutné mít kladivo, vrták s pálkou pro šrouby, šroubovák, pistoli pro silikonové a polyuretanové pěny, stěrku, špachtli, metr, hadr. Když jsou připraveny všechny potřebné atributy, můžete přistoupit k postupu dokončování svahů plastových oken.

Technologie výroby plastových svahů

Především bude nutné odstranit přepravní pásku z profilu kovově plastového okna a utěsnit trhliny vytvořené cementovou maltou.z ulice.

Tento postup umožňuje utěsnění vnějšího montážního švu a zakrytí pěny před přímým slunečním zářením, což je na újmu materiálu.

To je důležité!
Jako malta lze použít jakoukoliv směs pro vnější práce, ať už je to tmel nebo speciální směs na bázi cementu.

Vnější svahy oken mohou být později opatřeny vrstvou barviva. Poté můžete přistoupit k vnitřním činnostem.

Výchozí pásek je odebrán a oříznut na velikost okna (výška, šířka, výška) a poté vyvrtán pomocí samořezných šroubů na profil po obvodu. Tento proužek bude základem pro plastový panel.

Poté je třeba panely připravit přímo na svahy.

To se provádí takto:

Nejprve se zhotoví horní panel, z tohoto důvodu se plast vyřízne podle velikosti horní části otvoru a vloží se do drážek výchozího pásu a pak se stejným způsobem vytvoří dva boční panely.

Dobrá rada!
Celá instalace se nejlépe provádí pomocí úrovně olovnice nebo stavby.

Výsledný rám musí být navržen tak, aby byly splněny následující podmínky:

 • mezi plastem a základnou otvoru byla vytvořena mezera nejméně 20 milimetrů (pro naplnění pěnou);
 • úhel natočení bočních prvků svahu byl stejný pro levou a pravou stranu (měřeno pomocí čtverce,aplikován na profil okna nahoře a dole vpravo a vlevo);
 • pokud prvky plastových panelů přečnívají nad rovinu otvoru, doporučuje se jejich rozměry opravit pomocí montážního nože;
 • ve spojích panelů (ve všech rozích) je žádoucí namontovat oříznutí výchozího profilu, což umožní blokovat nerovnosti řezů.

Jak vyrábět plastové svahy?

Jak vyrábět plastové svahy?

Dalším krokem je výroba lemů z profilu ve tvaru písmene F.

Stejně jako u plastů musí tento proces začít nahoře.

Spoje profilu ve tvaru písmene F musí být vzájemně smývány ve 45 stupních.

Velmi závažným krokem ve výrobě plastových svahů je pěnění vytvořených dutin.

Problémem není přehánění tímto procesem, takže pěna během zmrazování neotevře svahy.

K tomuto účelu se doporučuje pěnit plochu kolem obvodu okna na samotném podkladu a položit pěnu mezi mosty mezi plastem a starým svahem.

Další vrstva pěny je položena podél úhlu sklonu a připravené profily ve tvaru písmene F jsou umístěny do výsledného prostoru a jejich upevnění se nejlépe provádí pomocí lepicí pásky.

Když pěna ztuhne (15-20 minut), struktura se stane tuhou a dostatečně stabilní. Posledním stupněm je potažení mezer speciálním tmelem nebo silikonem.

Aby měla pěna dobrou přilnavost, doporučuje se předmočit povrchy vodou. Je také velmi důležité skrýt vady pod parapetem a odtokem a vyčistit svahy před stavebními nečistotami a prachem.

Důležitá doporučení:

Aby proces montáže plastových svahů pro dodavatele nepředstavoval velké potíže, doporučuje se při provádění stavebních prací dodržovat následující doporučení:

 • Používejte kvalitní PVC panely, které odpovídají barevnému odstínu profilu okna;
 • Před použitím panelů odstraňte z nich montážní hrot;
 • Řezání a řezání PVC panelů vyráběných pomocí montážního nože nebo skládačky;
 • Aby se zabránilo deformaci panelů během procesu vytvrzování mrazem, měla by být použita montážní pěna s nízkým koeficientem roztažnosti, jakož i pro zajištění fixace prvků sklonu v předem určené poloze pro dobu předpětí pěny;
 • V případě potřeby mohou být technologické mezery mezi vnitřkem PVC panelů a základnou otvoru položeny izolačními materiály (před procesem napěňování);
 • Pro rychlé odstranění skotských známek je nejlepší použít vatový tampon namočený v acetonu;
 • Po provedení svahu je nutné zajistit, aby část otvoru pod prahem byla omítka.

Všechno je připraveno a vaše svahy vás potěší více než tucet let. To je jasnéPlastové svahy na oknech vlastními rukama mohou být vyrobeny téměř jakoukoliv osobou, která je v oboru stavebnictví trochu znát.

Které svahy jsou lepší?

Svahové svahy- to je jeden z nejjednodušších a nejlevnějších typů dokončovacích okenních otvorů. Výhody okenních otvorů pro omítky zahrnují nízké náklady a snadné uspořádání a hlavní nevýhodou je křehkost a křehkost.

Kromě toho mají sádrové svahy nízkou tepelnou izolaci, mohou kondenzovat vlhkost a praskliny ve spoji sklonu a profilu okna.

Věnujte pozornost!
Pokud by při stavbě domu došlo k porušení předpisů, tradiční omítky mohou skončit prasklinami, jak jsme to dělali.

Dřevěné svahy . Při instalaci moderních eurooken ze dřeva se doporučuje, aby se okenní otvor opatřil dřevem odpovídajícím dřevu bloku. Jedná se především o tuhé dřeviny: buk, dub, modřín, atd.

Dřevěné svahy jsou považovány za drahý druh výzdoby, takže při opravách nebo stavbách nových chalup není příliš běžné.

Svahové desky ze sádrokartonu.Po instalaci nového PVC okenního bloku jsou sklony očištěny od zbytků omítek a jejich zarovnání není nutné. Otvor je potažen sadrokartonovými pásy, které jsou pokryty antifungálním základním nátěrem a tmeleny.

Pro konečnou úpravu je okenní otvor pokryt tapetou nebomalované v požadované barvě. Pro vlastní instalaci sádrokartonu, musíte mít dovednosti pro práci s tímto materiálem.

Korálové svahy . Svahové krycí panely jsou vyrobeny z korkové dubové kůry a jsou stále považovány za exotický typ obložení. Výhody korkových svahů zahrnují jejich ekologickou čistotu, velký výběr odstínů barev, příjemné pocity při dotyku.

Plastové svahy.Podle našeho názoru jsou nejvhodnější použití a jednoduchá instalace plastové svahy. Svahy vyrobené z vhodného materiálu jsou esteticky a prakticky vhodnější než jiné typy povrchových úprav moderních plastových okenních bloků.

Okna a svahy vyrobené z PVC stejné barvy a textury mají hotový vzhled a dobře vypadají v interiéru místnosti. Plastové svahy nejsou náchylné k účinkům slunečního záření, náhlým změnám teploty, mají vysoké tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

To je důležité!
Montáž plastových svahů probíhá sucho, rychle a bez velké fyzické námahy dodavatele.

Materiály a nástroje pro montáž plastových svahů

Pro samoinstalaci plastových svahů by měly být připraveny následující materiály a nástroje:

 • plastové panely v požadované šířce
 • plastové rohy
 • pila
 • kovové nůžky a ostrý nůž
 • \ t
 • lepidlo "Titan" nebo tekuté nehty
 • bílý silikon

Instalaceplastové svahy vlastníma rukama

Stejně jako u všech stavebních prací začíná i montáž plastových svahů přípravou, při které jsou získávány materiály a nástroje potřebné pro práci.

Jaké materiály a nástroje jsou potřebné:

 • Plastové profily
 • \ t
 • Profily ve tvaru U a F
 • Plast pro svahy o tloušťce nejméně 8 mm
 • \ t
 • Plastový výchozí pás ve tvaru písmene U
 • Plastový profil ve tvaru písmene F
 • Materiál izolace: minerální vlna, polyuretanová pěna
 • Dřevěné lamely
 • Vrták pro šrouby
 • Stavební úroveň
 • Ruleta
 • Spatula
 • Cementová malta
 • Samořezné šrouby dlouhé - 95 mm, samořezné vrtáky - 4,5 mm
 • Nůž
 • Silikonový tmel
 • Nůžky na kov
 • \ t
 • Stavební sešívačka

Dále se připraví pracovní plocha: zbytky tapet nebo staré omítky se odstraní ze starých svahů, povrch se ošetří protiplísňovým činidlem.

Jsou-li při instalaci kovového plastového okna z ulice mezery, musí být utěsněny cementovou maltou.

Dobrá rada!
Tento postup je nezbytný k uzavření montážní pěny před škodlivými paprsky slunce a utěsnění vnějších montážních švů.

Stupně montážních svahů z plastu

Nejprve se na horní a boční strany okenních otvorů instalují dřevěné lamely. Jsouupevněny dlouhými šrouby (95 mm) a upevněny tak, aby jejich okraj nevyčníval nad úroveň stěny. Otvory pro šrouby jsou vyvrtány vrtákem.

Šrouby se zpočátku neotočí do konce. Tímto způsobem zkonstruujeme všechny strany okenního otvoru, zkontrolujeme polohu kolejnic s úrovní budovy. To je nezbytné pro vytvoření dokonale hladkých svahů. Poté se šrouby dotáhnou na konec.

Stupeň 1

Pásek ve tvaru písmene U pomocí samořezných šroubů je připevněn podél vnějšího okraje okna. Klouby pásů ve tvaru písmene U by měly být hladké a hladké, malými výčnělky jsou vyříznuty malířským nožem. Profil ve tvaru písmene U má žlab, do kterého bude vložen plastový svah.

2 stupeň

Dále je třeba nainstalovat profil ve tvaru písmene F. Instalace tohoto profilu musí být provedena tak, aby jeho drážka byla instalována naproti drážce výchozího pásu ve tvaru písmene U. Drážka profilu ve tvaru písmene F umístěného nad oknem musí být odříznuta.

Horní část tohoto profilu se překrývá. Po přesném vyrovnání se přebytečné části F-pásů odříznou kovovými nůžkami. F-profil je připevněn k dřevěným lamelám pomocí konstrukční sešívačky. Ta část konce profilu, která je blíže dřevěné kolejnici, je upevněna.

Fáze 3

Nyní můžete přistoupit k instalaci plastových svahů v drážkách. Předtím je však nutné měřit s extrémní přesností a taképřesně vyříznout plast. Současně s montáží svahů se ukládá minerální vlna. Je třeba dbát na to, aby byla izolace položena naplocho.

Pokud spoje celé konstrukce nejsou dokonale hladké, můžete použít bílé silikonové těsnění k odstranění vad.

4 etapa

Při instalaci plastových oken a svahů bude pro okna Kosmofen, který se používá pro utěsnění a utěsnění spár a švů, velmi užitečný tekutý plast. Po provedení oprav je třeba okna a parapet umýt. Co je lepší udělat, přečtěte si zde.

A pokud máte děti v domě, doporučujeme vám věnovat pozornost našemu článku o revizi o hradech dětí. V něm naleznete podrobné popisy různých modelů a instalačních příruček.

5 etapa

Sendvičové panely pro svahy oken lze instalovat s použitím mírně odlišné technologie. Po montáži výchozího profilu se do něj okamžitě nastříhají sendvičové panely, jejichž protilehlá hrana se pomocí šroubů připevní na dřevěné lamely šikmo.

Dále se instalují profily F a spoje se zakryjí tmelem. Podrobnosti o instalaci PVC svahy to sami ukázat na videu.

Tím se dokončí instalace svahů ze sendvičových panelů vlastníma rukama. Výsledek vás potěší, když budete při instalaci svahů dodržovat následující doporučení:

 • Instalace svahů začíná od horního prvku.
 • Pokud je nutné použít pěnu, nezapomeňte, že když zamrzne, expanduje a začíná vyvíjet tlak na strukturu.
 • Odstraňte přebytečný silikonový tmel kusem plastu.
 • Vyberte si plast pouze s vynikajícími vlastnostmi.
 • Do dokončení instalace svahů z PVC se nedoporučuje odstraňovat ochrannou fólii z okna.
 • Ponechte ho po dobu 16 hodin, aby plastová konstrukce netrpěla a neztratila svou celistvost.
 • Pečlivě si přečtěte informace o správné montáži plastových svahů a sledu kroků.
Další možností je instalace plastových svahů na okna vlastníma rukama bez použití výchozího profilu. Za tímto účelem se kolem obvodu okna v montážní pěně vytvoří malý prohloubení, do kterého se potom vloží sendvičový panel.

Tipy pro samo-sestavení

Tipy pro samosestavení

Plastová okna v moderním světě jsou nedílnou součástí našeho života. Ale na montáž těchto oken - jen polovinu případu.

Po instalaci je třeba vytvořit svahy oken. Svahy jsou mezera mezi plastovým oknem a vnitřním povrchem stěny, tj. Otevíráním okna.

Svahy se rozlišují jak vnitřní (umístěné uvnitř místnosti), tak vnější (umístěné na vnější straně okna).

Dnes budeme hovořit o tom, jak vytvořit vnitřní svahy vlastníma rukama.

Mnoho lidí si myslí, že je-li oknosestavené a utěsněné, má vynikající izolaci.

Ve ​​skutečnosti tomu tak není, protože montážní pěna, pokud není chráněna, může rychle shromažďovat vlhkost a při prudkých změnách teploty se deformovat. Proto musí být instalace svahů provedena v každém případě.

Protože nejenže zakrývají všechny vady okenního otvoru, ale také chrání instalační švy, zlepšují hlučnost a tepelnou izolaci a také zabraňují pocení z oken. Všechny tyto pozitivní vlastnosti se však objeví pouze v případě kvalitní a správné instalace.

Při špatné instalaci projde svahy až 40% tepla. Odtud můžete učinit definitivní závěr: instalace svahů plastových oken je důležitá a povinná!

Montáž v závislosti na materiálu svahu

Sádrové svahy. Pokud uvažujete sádrové výrobky, můžete vidět, že nemají tolik výhod, ale více nevýhod.

Věnujte pozornost!
Postupem času se omítka začne praskat, dojde ke ztrátě barvy při vystavení slunci a v případě nevyhnutelného smrštění domu se může obecně „odklonit“ od konstrukce stěny.

Svahy jsou omítány několika vrstvami, přičemž každá vrstva musí být ponechána stát a uschnout. Pak naneste základní nátěr a nátěr. Celý proces trvá 1-2 týdny.

A kromě toho, při omítání svahů je žádoucí mít určité dovednosti tak, aby byly rovné. Tyto svahy neznamenají zařízenítepelná izolace, takže s každou supercooling kondenzací se objeví na skleněných tabulích.

Sádrokartonové svahy. Výrobky ze sádrokartonu jsou mnohem odolnější než jejich omítky. Při izolaci minerální vlnou mají dobré tepelné izolační vlastnosti.

To je důležité!
„Achillovou patou“ sádrokartonových desek je však strach z vlhkosti, což znamená, že nedostanete spolehlivou hydroizolaci. Takové konstrukce je možné montovat pouze v místnostech s nízkou vlhkostí.

Sádrokartonové svahy také vyžadují určitou úroveň dovednosti velitele, stejně jako výrobu základů a nátěrů. Kromě toho se čas výroby takových výrobků neliší od omítek.

Plastové svahy. Jedná se o nejvšestrannější typ svahu. Jsou instalovány rychle, prakticky, dobře se umývají a nevymizí na slunci. Plast je velmi odolný a může sloužit vám asi 15-20 let.

Dokonale zapadá do samotného plastového okna, zejména pokud přesně odpovídají odstínu materiálu.

Jako topné těleso se v takových konstrukcích obvykle používá minerální vlna, která je schopna vytvořit dobrou hydro- a tepelnou izolaci svahu, což zabraňuje zamlžení oken a tepelným ztrátám. Instalace plastových svahů je poměrně náročná na výkonnostní třídu.

Ačkoliv s dobrým studiem technologií si myslím, že je někdo bude schopen nainstalovat. No, doufám, že jsme přinesli dostargumenty ve prospěch plastových svahů. A pokud se rozhodnete dělat sjezdovky vlastníma rukama, bez pomoci profesionálů, pak je tato recenze to, co potřebujete!

Ujistěte se, že máte všechny nástroje

Pro instalaci plastových svahů budete potřebovat:

 • Šestimetrový plastový panel o tloušťce 0,8 cm
 • Výchozí plastový proužek ve tvaru písmene U
 • Plastová páska ve tvaru písmene F (F-ka)
 • Dřevěné lamely tl. 1-1,5 cm
 • Stavební úroveň
 • Sešívačka a sešívačky
 • Vrták s kladivem nebo vrtací kladivo
 • Jako izolace z minerální vlny
 • Kvalitní kovové nůžky a ostrý nůž
 • Samořezné šrouby 0,95 cm V množství od 10ks
 • Samořezné šrouby (bug) 0,45 cm
 • Bílý silikon

Instrukce krok za krokem:

Dobrá rada!
Do konce „prašného“ pracovního procesu neodstraňujte ochranné fólie z plastových oken a parapetu, abyste je nepoškrábali.

Klouzáme lamely:

Dřevěné lamely jsou přibíjeny po obvodu svahu pomocí samořezných šroubů o délce 0,95 cm. Ujistěte se, že je kolejnice připevněna v jedné rovině se stěnou a nevyčnívá.

Pomocí kladivového vrtáku nebo kladivového vrtáku upevněte kolejnici přímo ke konstrukci stěny. Předpokladem pro kvalitní svahy je přesné vertikální upevnění dřevěných lamel.

Pro jejich vyrovnání se používají malé dřevěné tyče. Pro dosažení perfektní vertikální, použijte úroveň budovy.