Jak si vybrat kvalitní plastové okno v bytě a pro soukromý dům: doporučení odborníků

Dobrý den, milí čtenáři! Není žádným tajemstvím, že mnoho lidí, vychovávaných v nejlepších sovětských tradicích, se obává všech druhů inovací.

Patří sem rodiče, kteří dlouho nesouhlasili s nahrazením svých starých dřevěných oken ve svém domě.

Ale moje vytrvalost stále přetrvávala - instalovali plastová okna. Jak jsem to udělal?

Jen jim řekl, jak si vybrat plastové okno, citoval doporučení odborníka a byli přesvědčeni o přiměřenosti takového kroku. Nyní se o tom všem dozvíte.

Jak správně zvolit plastová okna: hodnocení nejlepších výrobců

První vlna montáže plastových oken již dávno uplynula a nyní mají uživatelé tendenci nejen vyměňovat dřevěné rámy za PVC profily, ale věnovat také velkou pozornost tepelné izolaci a vhodnosti okenních vzorů pro specifické podmínky. To je velmi důležité s ohledem na dlouhověkost nákupu a chyby, které byly provedeny ve stejnou dobu, se někdy nedají stanovit. Existuje více než 12 kritérií pro hodnocení kvality plastových oken a pochopení těchto faktorů umožní nakupovat výrobky po dobu 50-60 let, což udrží pohodlí a pohodlí jak v létě, tak iv zimě.

The Bestvýrobce plastových oken - která společnost si vybrat
Přední výrobci plastových oken z evropských a asijských zemí dlouhodobě soutěží na stavebním trhu.

Pokud není dost času na to, abychom se ponořili do všech rozdílů mezi podobnými výrobky, můžete si zakoupit kvalitní výrobek od jedné z ověřených společností:

 • KBE;
 • Rehau;
 • LG Chem;
 • Veka;
 • Schuko.
To je důležité!
Vzhledem k velkému množství technických charakteristik a cenových poměrů v závislosti na typu oken je však vhodné posoudit hodnocení nejlepších výrobců plastových oken, aby bylo možné porozumět vhodnosti výrobku za určitých podmínek.

Pro náročné zákazníky jsou níže uvedeny podrobné informace o přístroji a parametrech výběru plastových oken.

Zásada provozu a montáže plastových oken

Plastové okno spolehlivě chrání místnost před průnikem chladu nebo tepla, protože má konstrukci komory s hermeticky uloženým plynem. To umožňuje minimalizovat přenos tepla a vytvořit jasnou klimatickou hranici.

Stále podobné výrobky jsou dobře izolovány od různých zvuků zvenčí, což nepochybně ocení obyvatelé prvních pater, jejichž okna mají výhled na obchod u vchodu. Perfektně chrání okna z PVC před pronikáním prachu do bytu, protože nemají velké mezery a proudění vzduchu.

Ukázalo se, že plastové konstrukce jsou spolehlivé v případě vandalského vloupání, protože mají víceúrovňové provedeníProfilová konstrukce a vyztužené vyztuženými vložkami. Jsou také vhodné z praktického hlediska: nemusejí být uvíznuty na zimu a oloupány na jaře, v období dešťů se nenapínají a v létě se nesníží.

K otevření křídla je snadné otočit knoflíkem. Pro zamezení klopení jsou k dispozici různé svorky a funkce ventilace a mikroventilace umožňuje regulovat průtok čerstvého vzduchu z ulice.

Pro zajištění pohodlí a komfortu s použitím plastových oken vzniklo mnoho doplňků. Aby se zabránilo vniknutí mušek, jsou zde jemná oka s rámem, který lze objednat tak, aby se vešly do libovolné velikosti okna. Jejich montáž se provádí na čtyřech svorkách a kovových šroubech.

Pro ochranu proti slunečnímu záření uvnitř budov jsou krásné žaluzie instalovány se svislými nebo vodorovnými tenkými proužky.

Vývojáři strávili spoustu času výrobou plastových okenních konstrukcí, které jsou dnes k dispozici.

Struktura plastových oken obsahuje tyto prvky:

1.Rám- vytváří vnější rozměry okna a obsahuje montážní otvory k otvoru. Je vyroben z polyvinylchloridu (PVC) a má několik vnitřních prostorů s přepážkami pro zachování nízké hmotnosti a dostatečné tuhosti. Rohy jsou spojeny svařováním a výztuha je upevněna šrouby.

2.Záhyby- rozdělte stavební plochu na několik částí a nechte ji otevřítvýrobky pro praní nebo větrání. Vyrobeno z PVC s vyztuženými vložkami.

3.Okna s dvojitým zasklením- představují komorovou konstrukci se skleněnými stěnami a těsným vzduchovým prostorem mezi nimi. K dispozici je 1 až 3 kamery.

4.Příslušenství- závěsy a rukojeti pro otevření křídla a ochranu před vloupáním vandalů. Zámky jsou nejčastěji vyráběny ve formě souvislého pásu, který tlačí šrouby na tři body.

5.Shtapikje upevňovací prvek z plastového pásu pro lisování skleněné jednotky zevnitř místnosti.

6.Zhutňovač- vrstva z měkkého materiálu přilepená k obvodu otevírací klapky. Je navržen tak, aby chránil před vniknutím průvanu nebo dešťových kapek.

7.Impost- příčky, které rozdělují stavbu na několik částí. Správné umístění přepážek dodává výrobku další tuhost a prodlužuje životnost bez deformací a trhlin.

Věnujte pozornost!
Navzdory velké oblibě plastových oken, rozhodnutí o jejich instalaci může buď vytvořit útulnost a příjemný teplotní režim, nebo se stát testem trpělivosti kvůli neustálému zamlžování, chladným a špatně otevíratelným dveřím.

Pro výběr tohoto trvanlivého výrobku je nutné správně porozumět klíčovým parametrům tohoto výrobku.

Dostupnost záruky a certifikátů

Dokonce ještě před podrobným rozhovorem s konzultantem o určení velikosti a interníZařízení oken by měla zajistit, aby byly k dispozici příslušné certifikáty pro nainstalované produkty.

Moderní plastová okna od osvědčených výrobců jsou nutně doplněna dokumenty ISO 9001, což ukazuje na bezpečnost použitých materiálů a vysokou kvalitu.

Druhým faktorem je dočasná záruka, kterou prodávající podniku poskytuje. Dobrá okna mohou trvat až 60 let, ale čas od času budou muset být upraveny a nahrazeny malými detaily.

Nový výrobek by však měl fungovat hladce déle než pět let, protože všechny složky jsou ve výborném stavu. Pokud firma prodávající poskytuje záruku kratší než pět let, jedná se o „zvonek“ o sníženém výkonu a úsporách kvality.

Hloubka profilového rámu

Tento parametr se měří od vnitřní stěny plastového okna k vnější stěně v nejširším místě konstrukce.

 • 58 mm je rozpoznáno jako standardní velikost. To je optimální hodnota pro většinu instalačních míst (školy, nemocnice, soukromé bydlení).
 • Hlubší rámy o výkonu 70-90 mm se označují jako vyztužené modely a jsou určeny pro chladné oblasti s nízkými zápornými teplotami.
 • Hloubka profilu 104 mm označuje největší a je určena pouze ve specializovaných institucích (polární stanice, věže na letištích).

Třída profilu

Parametr je zapsán v dokumentaci a označen písmeny A a B.

 • Třída Apředpokládá tloušťku plastové stěny směřující do ulice z 2,8 mm a na straně místnosti bude tato vrstva 2,5 mm.
 • Třída B má na příslušných místech tloušťku materiálu 2,5 mm a 2,0 mm. Tyto parametry částečně ovlivňují izolační vlastnosti konstrukce.

Je-li nutné instalovat okna pro soukromé bydlení, je třeba hledat profil třídy A.

Pro hospodářské budovy (garáž, stání, balkon) postačí třída B.
Chcete-li znát tloušťku PVC vizuálně nefunguje, takže je třeba pečlivě zkontrolovat doprovodnou dokumentaci. Zde stojí za to být opatrný, abyste nebyli v pokušení levnějšími náklady na Profil B a ujištěními prodejců o nepatrném rozdílu několika desetin milimetru.

Celková tloušťka skla

Skleněná jednotka je skleněná stěna se vzduchovou mezerou, která nemá žádnou komunikaci s vnějším prostředím. Velikost je uvedena ve specifikacích a nezávisí na počtu vnitřních skleněných přepážek. Chrání proti teplotní výměně.

Čím větší je vzdálenost mezi tabulemi, tím silnější je ochranná vrstva, která bude odolávat chladu a teplu, stejně jako vnější zvuky (jako je tomu u tloušťky obyčejných zdí v domě).

 1. Minimální parametr je tloušťka 14 mm, následující hodnoty jsou 16-28 mm. Tato okna s dvojitým zasklením jsou vhodná pouze do nebytových prostor (altán, garáž, letní kuchyně).
 2. U bytů, kanceláří a domů stojí za to hledat okna s dvojitým zasklením od 32 do 44 mm.

Typ skla

 • Nejvýhodnější variantou je obyčejné sklo, které dobře přenáší sluneční paprsky. Oni jsou koupeni pro levné opravy určené k obnově typu prostor, ale který nebere velké částky z rozpočtu.
 • Pro zvýšení tepla v soukromých domech a bytech se používají energeticky úsporné typy se speciálním stříbrným povlakem na povrchu. To nezasahuje do průhlednosti, ale umožňuje udržovat teplotu o několik stupňů vyšší než u běžného skla.
 • Pokud jde o bydlení a kanceláře podél silnice, stojí za to koupit brýle na ochranu proti hluku nazvané triplex. To vám umožní žít a pracovat v klidnější atmosféře.
 • Tam, kde je zvýšené riziko vloupání vandalů (obchody, stánky, nebezpečné prostory), se doporučuje instalace oken s trojsklem odolným proti nárazu a třídou s vysokou ochranou proti nárazu.
 • Pro domy a kanceláře na slunné straně bude optimální ochrana před sluncem s barevným povlakem a solární vrstvou.

Tloušťka samotného skla

Dobrá rada!
Dalším parametrem, na kterém závisí izolační a rázová odolnost, je tloušťka instalovaného skla. Zde hraje důležitou roli heterogenita materiálů.
 1. U nebytových prostor postačují dva prvky po 4 mm.
 2. Pro byt v prostoru na spaní bude optimální vnější sklo o průměru 8 mm, průměrně 4 mm a vnitřní sklo o velikosti 4 mm.
 3. Na hlučné ulici stojí za to použít parametry 8-6-4 mm.

Počet kamer ve skleněné jednotce, jejich typ a náplň

Velkou roli v izolaci od zvuků a chladu hraje počet kamer uvnitř jednotky skla. Vzduchová mezera mezi oběma skly je jedna kamera.

Existují dvou- a tříkomorové modely. Bez ohledu na šířku skleněné jednotky, počet kamer doplňuje počet tepelných hranic a zvyšuje pohodlí v místnosti.

Je možné spočítat přítomnost vnitřních skleněných přepážek pouhým okem ne-specialistovi umístěním osvětleného podnosu nebo světlejšího okna - kolik odrazů ohně uvidíte, tolik sklenic v přístroji. Tři světla budou znamenat dvoukomorový model.

Důležitou roli hraje vzdálenost mezi samotnými brýlemi v každé jednotlivé komoře.

 • Od 6 do 16 mm se jedná o měnící se ukazatel, jehož růst také zlepšuje izolační vlastnosti.
 • Více než 24 mm - nenosí klíčové zatížení a růst pozitivních vlastností se zastaví.

Samotné komory mohou být naplněny normálním vzduchem nebo argonem.

Ta výrazně zvyšuje izolaci v důsledku její hustoty, což komplikuje procesy výměny tepla.

 1. Jednokomorové balíčky jsou vhodné pouze pro altány a balkony.
 2. V teplých oblastech postačí dvoukomorová okna s odstupem 6-8 mm od každého úseku.
 3. Pro chladné klima budou vyžadovány tříkomorové modely se vzdáleností 8–16 mm a náplní argonu.

Počet kamer v profilu

Vnitřní konstrukce v plastovém rámusestává z prostorů. Tyto dutiny se také nazývají komory a jsou zodpovědné za tuhost konstrukce a tepelně izolační vlastnosti.

 • Nejběžnější jsou tříkomorové profily, které jsou optimálně vhodné pro spaní nebo nebytové prostory.
 • V centrální části města je lepší zakoupit rámy s 5 kamerami v plastu.
 • U budov v blízkosti továren nebo stanic bude nejlepším řešením 8 profilů v profilu.

Počet vertikálních a horizontálních bloků

Okenní plocha může mít pouze rám kolem obvodu a zbytek povrchu tvoří skleněná složka. Tato okna se nazývají pevná a jsou vhodná pro malé otvory 1200x1500 mm. Vzhledem k tomu, že se plocha zvětšuje, je nutné strukturu posílit přidáním sloupku.

Tyto přepážky pomáhají udržet skleněné tabule a udržovat správnou geometrii celého okna. Počet oddílů se může měnit od jedné do tří vertikálně a jednu nebo dvě vodorovně.

Kombinace všech typů přepážek v jednom rámu je zvláště důležitá ve velkých okenních otvorech pro tělocvičny a bazény.

V případě obloukové verze rámu pro chaty pomáhá sloupek rozložit zatížení od horního okraje otvoru a umožňuje dlouhou dobu udržet správný tvar bez deformací. Malá kulatá a trojúhelníková okna v podkroví a sklepích nepotřebují přepážky.

Počet otevíracích klapek

 1. Průběžná „slepá“ okna lze použít pouze v místnostech, kde jepřídavný větrací systém (výfuk, klimatizace s externím přívodem vzduchu). Je však obtížné umýt taková okna - ze země na schodech nebo najmout zvedací stroj, nebo speciální službu s kabelovou plošinou.
 2. Ve většině bytů je výhodné instalovat okna s alespoň jedním otevíracím křídlem, které umožní větrání místnosti a čištění oken na jaře.
 3. V kuchyni a koupelně je praktické mít strukturu s funkcí otevření pro větrání (otevírá se pouze horní okraj klapky).
 4. Pro sál a ložnici si můžete na jednoduchém otevření vzít jednoduché smyčky. Pokud je plocha okna rozdělena dvěma sloupky, je rozumné umístit otevírací část doprostřed.

Kompaktor

Aby se zabránilo průniku větru a vlhkosti skrz otevírací části okna, je po obvodu křídla upevněn těsnicí materiál.

 • Nejvýhodnější variantou je dutá pryž, která dobře tlačí proti rámu a blokuje cestu srážek a průvanu. Jeho životnost je však 5-7 let, poté se zhrubne a začne přecházet vlhkostí.
 • Prodloužené typy těsnění jsou pryž nebo silikon. Tyto materiály vydrží asi 10 let a nebudou deformovány vysokými teplotami nebo extrémním chladem.

Systém proti vloupání

Vzhledem k tlustému sklu a odolnému plastu se zloději snaží otevřít křídlo vandalovým rozbitím, lisováním a vkládáním kovových částí do otvoru.

To je důležité!
VydržetVýrobci tohoto tlaku dodávají okna s houbovými kolíky a přítlačnými deskami.

Toto zcela blokuje křídlo, nejen při vytlačování, ale také při posunu na stranu, protože víčko houby je pevně upevněno v objímce a neumožňuje pohyb kdekoli.

Nákup oken s dodatečnou ochranou stojí obyvatelům prvního a druhého patra a nakupování.

U bytových domů lze tento faktor ušetřit.

 1. Pro kuchyň nebo vanu je nutná konstrukce s otevírací klapkou pro všechny typy větrání, dvě kamery s plynem a profil 58 mm. Vzdálenost mezi tabulemi může být zvolena 8 a 16 mm.
 2. V hale a ložnici v hlučné oblasti stojí za to hledat výrobky s trojitým sklem, dvě kamery s argonem a pětikomorový profil třídy A. Sash lze otevřít pouze pro plnou orbu. Ale povinná maska ​​proti masce a silikonové těsnění.
 3. Pro chatu bude praktické mít trojrozměrné konstrukce se dvěma nebo třemi sloupky, několika otevíracími dveřmi, tříkomorovým oknem s dvojitým zasklením a solárním povlakem. Tloušťka samotných skel je žádoucí 8-6-4 mm. Pryž bude vhodná jako tmel.
 4. Pro podkroví a suterén jsou možná „hluchá“ okna (trojúhelníková, kulatá) s jedinou komorou a profilem B ze tří dutin ve složení, obyčejným sklem se vzdáleností 16 mm a gumovým těsněním. Stejný typ bude vyhovovat balkonu,ale je nutné objednat otevření několika ventilů.

Kolik jsou plastová okna

Konečná výše opravy pro výměnu oken závisí na počtu otvorů a jejich ploše. Výrobky z PVC s okny s dvojitým zasklením se prodávají za metr čtvereční a náklady se vypočítají tímto způsobem.

U výše uvedených kategorií objektů budou okna stát následující cenu:

 • Pro kuchyň a koupelnu od 6500 do 7500 rub /m2.
 • Pro halu a ložnici 7000-8000 rub /m2.
 • K chatě 9000-17000 rub /m2.
 • Na balkon nebo podkroví 6000-6800 rub /m2.

Jak správně zvolit plastová okna

Když přijde čas vyměnit stará dřevěná okna za nejnovější plast, vyvstává otázka: jak neučinit špatnou volbu. V současné době poskytuje tento typ výrobků velké množství společností. V tomto článku se budeme zabývat řadou variant a pomůžeme vám bezchybnou volbu.

Výběr oken: co hledat

Odborníci z http://salamander.com.ua/s námi sdíleli "cestovní mapu" o výběru oken a profilů. Abychom nezmizeli mezi obrovským rozsahem, je zpočátku nutné určit aspekty a data oken, která chceme vidět doma. Zaprvé, přejdeme k charakteristikám.

Profil musí být plast - PVC. To znamená PVC, velmi odolné a odolné vůči účinkům plastů. Nebo hliník, podobné struktury vydrží dlouho.

Sklo musí být zvláštní,silný a nenarušující vzhled. Skleněná jednotka musí sestávat alespoň ze dvou vzduchových komor a její tloušťka musí být nejméně 30 mm. To neumožňuje pronikání vlhkosti a chrání před průvanem a tepelnými ztrátami.

Armatury musí být vyrobeny podle společných evropských norem. To zajišťuje snadné otevírání a zamykání křídla v jakémkoliv období a nepodléhá povětrnostním podmínkám.

Přídavná nepropustnost zaručuje těsnění oken a křídla. Čím těsnější je těsnění, tím pevněji zaručuje.

Kvalita a životnost

Záruka kvality a trvanlivosti může být:

Výrobce profilu.Jednou z hlavních rolí je vybraný profil. Na trhu představovaly značné množství. Z naší strany můžeme doporučit Salsmander.

Věnujte pozornost!
Pravé měření okenního otvoru.Často se stává, že plastové okno od důvěryhodného výrobce začne mlátit, je obtížné ho otevřít a jeho estetický vzhled zmizí. Vinu špatného měřiče. Odchylky při měření směrem nahoru nebo dolů znamenají problém montáže konstrukce.

Výrobce okna.Je vhodné okamžitě si všimnout, že výrobce profilu a výrobce okenních konstrukcí jsou velmi často jiné společnosti. V tomto případě byste měli zvolit důvěryhodného výrobce na základě zpětné vazby od zákazníka, který se na něj vztahovalkancelář

Montáž hotového plastového okna.Vše záleží na profesionalitě mistra. Pokud je kvalifikovaný a velkoobchodní, pak nebudou žádné problémy s fungováním tohoto návrhu.

Vyberte profil

Profil je základní částí celé konstrukce, rám a okenní křídla jsou z ní vyrobeny. Kromě oken s dvojitým zasklením jsou v něm vzduchové komory, tepelná izolace na nich závisí.

Podle progresivních norem musí být všechna okna vybavena nejméně dvěma vzduchovými komorami. Nyní jsou super úsporné 5 komorové profily od Salamanderu se 48 mm skleněnou tabulí. To je asi nejlepší volba pro domov. Poskytuje vynikající zvukovou a tepelnou izolaci.

Před přijetím konečného rozhodnutí při výběru profilu je nutné pečlivě prostudovat všechny jeho vlastnosti a uživatelské recenze.

Životnost plastového okna je 10-20 let, a to s řádným provozem a více.

Článek opakovaně zmiňoval značku Salamander. Malá pomoc na těchto plastových oknech.

Německá společnost, která má velkou pověst v Evropě a ve SNS. Profily této společnosti jsou vyráběny podle nejnovějších výrobních standardů.

Výhody :

 1. Nízká tepelná vodivost;
 2. Dlouhodobý provoz a snadná péče;
 3. Moderní a estetický design eura;
 4. Trvanlivost a trvanlivost;
 5. Snadné použití;
 6. Šetrné k životnímu prostředí;
 7. Vynikající tepelná a hluková izolace;
 8. Profil a kování vysoké kvality.

Jak si vybrat kvalitní okna a nepočítat s instalací

Léto je pravděpodobně nejlepší čas na instalaci a výměnu oken. Ale zároveň je to zlatý čas pro podvodné umělce! Jak neztratit peníze s výběrem plastových oken a nepadnout za podvod? Náš odborník zná odpovědi na tyto otázky! Dnes bude mluvit o nejběžnějších podvodech! Podrobnosti v materiálu.

Namísto tepelně úsporných sklenic vám dávají jednoduchost, bez tepelně úsporného nátěru

S jednoduchým sklem, ztratíte až 70% tepla, to znamená, že přeplatek za vytápění bytu, stejně jako pro okno sám 50-60 hřivny. Chcete-li zkontrolovat, přiveďte světlo ze zapalovače ke sklu. Barva plamene se nezmění v odrazu v obyčejném skle. A v teplonosném skle bude vypadat růžově.

Prodejci uvádějí, že barevná těsnění jsou lepší než černá

Pokud se vám řekne, že barevné pečetě jsou lepší než černé, pak jste prostě oklamáni, protože pro šedá těsnění navíc zaplatíte 3-4% ceny okna.

Nahrazení oken s dvojitým zasklením

Slibují vám dvoukomorový systém, ale ve skutečnosti dali okno s dvojitým zasklením, kde jsou jen dvě sklenice. Ve dvoukomorových systémech by měly být tři sklenice a dvě kamery. V jedné komoře - dvě sklenice a jedna kamera. Koeficient akustické izolace s jednokomorovým systémem je o 3-5 dB nižší než u dvoukomorového systému se třemi sklenicemi.

Dobrá rada!
A to je hmatatelný rozdíl. Chcete-li zkontrolovat, přinést hořící svíčku nebo zapalovač cigaret do skla.

Dvoukomorové systémové okno zobrazí tři odrazy plamene. Jednokomorový systém by měl ukazovat dvě světla.

Výměna kování

Stává se, že skleněná jednotka a rám mají vysokou kvalitu a kování je levné. Tím se zkrátí doba obsluhy oken, protože kvalita kování určuje životnost okna. Barva kování musí být zřetelně shodná s barvou rámu, profilu. Všechny části musí být kovové. Pokud při zavírání rukojeti pružiny to znamená, že výkonové prvky z kovových byly nahrazeny plastovými. Pokud se madlo okna otáčí se značným úsilím, vrzání, trhání - tento hardware není kvalitní.

Špatný profil kvality

Z nekvalitního profilu se propadne, objeví se mikrotrhliny a časem se profil změní na žlutý, na vnitřních koncích kvalitních okenních rámů by mělo být zvláštní pořadové číslo profilového systému, které ukazuje, odkud byl profil importován a kým. Pokud tato data nejsou k dispozici - okno je nekvalitní.

Nepřítomnost vysoušedla ve skleněné tabuli a úspora na butyl

Butyl je umístěn po obvodu skleněné tabule mezi tabulemi na vrcholu vysoušeče. Vytváří podtlak, takže se vlhkost nedostane dovnitř skla. Pokud tomu tak není, uvnitř okna se objeví kondenzace nebo dokonce houba. Navíc okno rychleji klesá. Vysoušedlo vypadá jako záď.

Z tohoto důvodu se pro kontrolu okna otočí. Musímeslyšet, jak se nalije. A butyl může být viděn pouhým okem. Měla by být 3-4 ml tlustá, a ne lehce rozmazaná.

Jak si vybrat plastová okna - doporučení expertního videa, na kterých jsou okna lepší

Moderní svět diktuje svá vlastní pravidla a oblast oprav a výstavby je obvykle téměř první, která reaguje na širokou škálu inovativních objevů a úspěchů. Okna z kovových plastů již dávno přestaly být zázrakem pro obyvatele naší země, jsou instalovány všude, a to jak v obytných, tak nebytových prostorách.

Navzdory skutečně široké distribuci ne každý spotřebitel má důkladné pochopení a ví, jak si vybrat plastová okna, která z nich jsou lepší, a také podle jakých kritérií by měla být hodnocena. V první řadě se mění okna, aby se odstranily průvraty, aby byl váš domov klidnější, pohodlnější a teplejší.

Nicméně, pokud si vyberete volbu ne příliš vážně, pak po několika letech dostanete přesně stejné problémy, které jste se snažili zbavit.

To je důležité!
Aby se tomu zabránilo, stojí za zvážení mnoho faktorových ukazatelů, které ovlivňují kvalitu a trvanlivost vašeho nákupu.

Jak si vybrat plastové okno: doporučení odborníka pro jednoho a všechny
Možná stojí za to začít tím, že moderní domácí stavební trh je doslova přesycený širokou škálou nabídek.

Jako v tištěných publikacích, například v novinách ačasopisy, a v televizi a dokonce i na internetu, můžete najít hromadu reklam, které říkají, že nejlepší návrhy jsou vyrobeny pouze z nich a nikde jinde, a konečně lákat zákazníky, výrobci nabízejí prostě báječné slevy, bonusové systémy a podobné pohyby.

Většina spotřebitelů, kteří nazvali několik čísel, obvykle volí ve prospěch levnějších nabídek, což se stává skutečnou fatální chybou.

Tak, jak si vybrat plastová okna, podle jakých pravidel pro hodnocení návrhu, jaké vlastnosti a kritéria je třeba vzít v úvahu.

Řekněme si to společně, a pokud je vše provedeno důkladně a správně, když jsme dali dostatek pozornosti a času na výběr vhodného okna, pak výsledek vás určitě potěší.

Nejlepší plastová okna: jak si vybrat kvalitní profil - základ celé konstrukce

Bez ohledu na to, jak smutné je o tom mluvit, ale většina domácích produkcí pro výrobu plastových okenních vzorů vyrazí na trh, mírně řečeno, nikoli dostatečně kvalitní výrobek.

A záležitost není vůbec v zařízení nebo nevhodných surovinách, ale spíše v přístupu k práci a dokonce i v mentalitě.

Chceme-li ušetřit na všem a všude, promění se v problémy pro spotřebitele, protože pokud existuje příležitost, je lepší vyzvednout si produkt značky známé ve světě, dokonce i na úkor vlastního rozpočtu, takže bude více smyslu. První věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je kvalita profilu, ze kterého pocházejíPlastová okna.

Stojí za to připomenout

Pokud vás obchod začne přesvědčovat, že dva a půl milimetru tloušťky profilu je velmi dobrá a vysoce kvalitní, znamená to, že se vás snaží zavést. Dobrý profil, který bude sloužit věrně po dlouhou dobu, by měl být nejméně tři milimetry tlustý, vzít ho jako danou otázku a více, a zároveň nechodit do tohoto nešťastného obchodu.

Věnujte pozornost!
Vyberte si okna evropských značek, které téměř všechny dodávají vysoce kvalitní výrobky, prostě nemají důvod zkazit vlastní pověst.

Čínská a domácí okna mohou být instalována pouze tehdy, jsou-li finanční prostředky velmi omezené, může poskytovat služby po dobu pěti až deseti let a kvalitní okno může zůstat až padesát a šedesát let.

Tuhost a hustota profilu je často způsobena výztužnými prvky nebo jejich úplnou absencí. Někteří obzvláště ekonomičtí výrobci jednoduše nevkládají kovový profil do plastové konstrukce, protože spotřebitel stále neuvidí okno v sekci.

Je nutné připevnit magnet na povrch rámu a křídla, měl by přiléhat kolem celé roviny. A stojí za to zvážit, že tloušťka ocelového plechu uvnitř musí být nejméně jeden a půl milimetru, vzhledem k našim poměrně drsným klimatickým podmínkám.

Když přemýšlíte o tom, která plastová okna potřebujete, které z nich si vybrat a nainstalovat, nezapomeňte, že plastový typ je takézáležitostech Povrch okna by měl být lesklý a lesklý, hladký po celé ploše. Pokud je matný, připravte se na to, že se brzy stane „zarostlým“ prachem a nečistotami, což je nereálně obtížné vyčistit.

Doporučení pro skleněné obaly

Druhou nejdůležitější věcí je, že musíte samozřejmě správně vyhodnotit a zvolit sklo, nebo spíše sklo, které je vytvořeno jako neoddělitelná konstrukce, vložená do rámu z plastu.

Zde můžeme říci, že okna s dvojitým zasklením mohou být jednoduchá, dvojitá a trojitá a může existovat mnoho možností a stojí za to zvážit tipy a doporučení skutečných odborníků.

Okno s trojitým zasklením je rozhodně přehnané, bude těžké a objemné, přestože je teplé a zvukotěsné, poskytuje nejvyšší kvalitu. Je pravda, že je třeba chápat, že samotný profil a příslušenství, stejně jako instalace, musí být na nejvyšší úrovni.

Náklady na okna s takovým oknem s dvojitým zasklením budou vysoké, ale za podmínek, například na Dálném severu, se bez nich neobejdete.

Pokud žijete ve velmi rušném prostoru, nebo například okna přehlížejí dopravní cesty, má smysl instalovat okno s dvojitým prosklením, protože by bylo lepší odříznout další hluk a zároveň by chránil před chladem mnohem lépe než jediné okno.

Pro optimální snížení hluku by vzdálenost mezi tabulemi ve verzi s dvojitým zasklením měla být nerovnoměrná. Je snadné jej zkontrolovat, a to pouze pohledem na strukturu profilu, to znamená od konce. VelmiV ideálním případě by mělo být vnitřní sklo dvojité tabule tenčí než vnější sklo, takže hluk bude kompenzován mnohem lépe.

Pokud žijete v klidném prostředí, daleko od hlučných silnic a klima vašeho regionu je poměrně mírné, můžete se dostat pomocí jediného proskleného okna.

Stojí za to věnovat pozornost i sklu jako takovému, protože mohou být i jiné. Například, nejčastěji je konstrukce namontována z obyčejného plaveného skla se zvýšenými hodnotami průhlednosti. Je to opravdu velmi dobré, vysoce kvalitní, a pokud nejsou uvnitř žádné bubliny nebo pruhy, neměli byste se bát.

Dobrá rada!
Existuje však i další možnost, která se nazývá infračervené sklo, která je pokryta speciálním filmem, který může přerušit únik tepla z bytu, a také zabránit nadměrnému vystavení ultrafialového záření domu. V létě v domě s okny jsou v pohodě, av zimě, naopak, je teplo.

Takže otázka, jak si vybrat plastové okno do domu, a doporučení pro správný výběr, aby úkol jednodušší a přístupné pro všechny osoby, i když dříve neměl absolutně žádný obchod s produktem, jako je stavebnictví.

Výběr armatur jsme umístili na třetím místě, za profil a okno s dvojitým zasklením, ale to není vůbec pravda, protože v mnoha ohledech závisí kvalita a trvanlivost vašeho nového.okna.

Užitečné rady. Okenní kování plní hlavní úlohu v „práci“ okna jako struktury. Upevňovací prvky samy drží dveře, díky nim se mohou otevřít, kliky se otočí, dveře se udržují v určité poloze.

Zajišťuje přiléhavé uchycení okna k rámu, určuje přítomnost nebo nepřítomnost průvanu, takže musí být vybrán se zvláštní péčí.

Pokuste se koupit okna pouze s příslušenstvím známých výrobců, které by měly být napsány téměř na každé části. Pokud vám řeknou, že byla nainstalována v okně společnosti REHAU, ale nenalezli jste jediné logo, znamená to, že jste oklamáni.

Vše důkladně kontrolujte a podrobně si přečtěte certifikáty a další doprovodnou dokumentaci. Někdy i osobní pas je napsán pro nejlepší okna s originálním kováním, ale náklady na takové okno nebudou vůbec centem.

Jednoduché tipy a rady od odborníků: jak si vybrat plastová okna

Když tedy snadno zjistíte tři hlavní kritéria výběru, pak zůstane pouze otázka technologie. Navíc stojí za to zvážit další řadu požadavků a doporučení, která možná nejsou nutná, ale lze je bezpečně nazvat žádoucí.

Koneckonců, životnost vaší nové služby metaloplastu

bude záviset na nich, i když poněkud menší.