Jak provést náhradní patku na plastové okno?

Dobrý den, milí čtenáři!

Tentokrát považuji za nezbytné se s vámi podělit o zkušenosti s výběrem a výměnou zasklívacích perel na plastové okno. Proč jsem si vybral téma konverzace?

Protože vše složité vždy sestává z maličkostí. A takový zdánlivě bezvýznamný prvek, jako je korálek, hraje svou vlastní zvláštní roli při zajišťování toho, aby vám plastové okno mělo sloužit po mnoho let.

Je to tato prodloužená kolejnice, která je další překážkou pro prach, průvan a hluk z ulice na cestě do vašeho bytu. A samozřejmě nebudu znovu připomínat potřebu estetického souladu okna s obecně uznávanými standardy.

Korálek pomáhá vytvořit kompletní a příjemný vzhled okna. Proto mi dovolte, abych vám řekl něco více o tom, co je sklo a jak ho lze odstranit.

Téměř každý má nyní plastová okna, jsou spolehlivá a pohodlná. Při jejich instalaci si ani nevšimnete, kolik komponentů pro ně je potřeba a co dělat. Ale když je otázka výměny skleněné tabule zvýšena, mnoho míst musí být studováno, aby se zjistilo, jak to udělat.

Chcete-li vyměnit skleněnou jednotku, musíte odstranit obruby. Zákazníci obvykle ani nevědí, co to je a proč je potřeba. V tomto článku vám chci říci, co to je a jak to udělat správně.

Co je to korálek?

Všichni víme, že požadovaným prvkem skleněné jednotky je patka, je to prodloužená široká nebo úzká kolejnice, která má těsnící gumu.

Jedná se o tyto formy:

 1. kolo;
 2. čtverec;
 3. .

Jejich velikost se může lišit. V závislosti na konstrukci plastového okna se používá určitý typ housenky. Úzké použití pro sklo se třemi fotoaparáty. A široký pro jednokomorová okna s dvojitým zasklením.

Výroba je rozdělena do těchto fází:

 • vytvoření tvrdé části;
 • fixace měkké gumy na okraj kolejnice.

Nejčastěji jsou vyrobeny z PVC, ale nyní je novým výrobkem kompozitní obruby ze skleněných vláken. Sklolaminát je plastový materiál, sestává z výplně ze skleněných vláken, pojiva.

Proč potřebujeme korálek?

Když se podíváte do okna venku, neuvidíte to. Protože je to on, kdo slouží k upevnění skla zevnitř.

Zasklívací patka je nedílnou součástí konstrukce okna, utěsňuje sklo, činí hotový vzhled křídla okna. Odstraňuje hluk, průvan a prach z ulice před vstupem do místnosti. Slouží také k uchování tepla v domě.

Kdy a proč je zapotřebí?střílet?

Nejčastěji se odstraňuje za účelem výměny. Faktem je, že stejně jako každá věc má korálek vlastní životnost, po které ztrácí svou těsnost, je třeba ji vyměnit. Nebo je odstraněna, pokud chcete odstranit sklo a provádět některé opravy mimo dům. Také pokud potřebujete vyměnit sklo.

Jak odstranit korálek z plastového okna?

Vyskytli jste se takový problém jako výměna skleněné jednotky. Po přečtení, že potřebujete odstranit korálek, někteří lidé si myslí, že to bude trvat 5 minut.

Nebylo to tam, pro začátek, sledujte video, kde je vše vysvětleno velmi jednoduše a za rozumnou cenu, ale je také jasné, že je zároveň poškozen.

Samozřejmě, nechcete mu nijak ublížit, takže si můžete vybrat ze dvou nejspolehlivějších způsobů, jak jste viděli a četli:

 1. Prvním způsobem je zavolat veliteli, zaplatit mu peníze a ani si nemyslet, jak to je a co je vytaženo.
 2. Druhou, ekonomičtější metodou je to udělat sám. Pokud zvítězí zvědavost, rozhodnete se to udělat. Na fóru píšou, že je lepší odstranit korálek v teplém období, protože když se chladný plast stává méně plastickým, je zde velké riziko jeho poškození.

Aby bylo možné korálek snadno vytáhnout a nepoškodit, potřebujeme nástroje, jako je dláto, nůž nebo špachtle.

To je důležité!
Užitečný tip: Zaškrtněte, na které straně odstraňujete korálek, což vám pomůže k další instalaci.

Kroky pro odstranění korálky:

 1. Nasaďte špachtli, nůž nebo dláto do štěrbiny, doku a rámu.
 2. Zasuňte rukojeť nástroje s malým úsilím. Před úderem se ujistěte, že nástroj není instalován přímo, ale pod mírným sklonem od skla.
 3. Jakmile se vzdálí od profilu dostatečně daleko, aby mohl být nasazen v ruce, opatrně odložte nástroj, ale bez ostrých pohybů jej vytáhněte.
 4. Při odstraňování první korálky bude další krátká.
 5. Nasaďte nástroj na hranu blíže ke straně dříve odstraněné patky. Opakujte stejný postup demontáže.

Pokud potřebujete nainstalovat zpět, musíte být velmi opatrní, abyste nepoškodili drážku. Vsuňte okraj patky do požadovaného úhlu tak, aby vousy na patce zasáhly štěrbinu v profilu okna. A jemně zaklapněte.

Věnujte pozornost!
Důležité! Nejdříve musíte střílet svisle, dlouhé, boční a pak spodní. Horní patka se odstraní v posledním zatáčení, drží se okna. Při instalaci na místo musíte pracovat v opačném pořadí. Nejprve nahoru, pak dolů, pak svisle.

Abychom tedy shrnuli článek. Korálek můžete odstranit sami, a to i bez použití dalších speciálních nástrojů. Stačí se řídit výše uvedenými pokyny a být velmi opatrní.

Je třeba mít na paměti, že by měl být odstraněn ze svislé strany, poté ze dna a naposledy nahoru. Jen nezapomeňte, že jakmile jej odstraníte, označte, ze které strany je odstraněna, takže během instalacebyla mezera. Doufám, že tento článek vám pomůže odstranit korálek bez poškození.

Sejměte okénko z PVC sami

V oblasti oprav oken a dveří z PVC a hliníku se často musí řešit nutnost výměny skleněné jednotky nebo vyrovnání průvěsu křídla pomocí takzvaného odpojení a instalace dodatečných rozpěr do křídla.

K provedení tohoto typu práce je nutné rozebrat obruby výrobku. Jak odstranit korálek v PVC okně nezávisle a bez následků pro okno se dozvíte z tohoto článku o opravě PVC výrobků.

K provedení tohoto typu práce potřebujeme následující nástroje:

 1. Dláto (čím širší, tím lépe) nebo specializovaný nůž
 2. Plastové kladivo bez inertizace
 3. \ t

Pokud odstraníme list, musíte jej nejprve zavřít. Začneme střílet s nejdelší, zpravidla ve standardních oknech to jsou vertikální obruby. Uprostřed výrobku mezi patkou a profilem okna opatrně zasuňte dláto podle potřeby a napomáhejte poklepáním kladiva na dláto.

Užitečné rady!
Řídící rada. Pokud odstraňujete patku pro nastavení křídla, měli byste začít demontovat z rukojeti

Když se patka od profilu okna trochu vzdálí, je nutné sekáč naklonit tak, aby byl nasměrován na stranu odstranění patky a když na něj kladivo udeří.dále od profilu produktu.

Když se housenka pohybuje daleko od profilu okna dostatečně daleko, aby se mohla zvednout do ruky, odložte nástroj stranou a jemně vytáhněte patku, abyste ji mohli odstranit ručně. Po odstranění první perličky budou další dvě kratší perličky. Pro standardní okna horizontální: horní a dolní.

Vložte dláto na hranu ze strany dříve vyjmutého prvku a jemně opírejte sekáčem a kladivem jej odsuňte od profilu okna. Nyní můžete odstranit poslední zbývající korálek.

To je důležité!
Je velmi důležité držet skleněnou jednotku nebo sklo během demontáže zbytku, aby nedošlo k vypadnutí výplně a následkem zranění. Buďte velmi opatrní a opatrní!

Oblast nahrazení náplně nebo provádění seřizovacích prací musí být vrácena na své místo. Instalace se provádí v opačném pořadí. Vsuňte okraj patky do příslušného rohu výrobku tak, aby vousy patky zmizely v odpovídajícím otvoru v profilu a opatrně je zatlačte plastovým kladivem.

Nárazy na zasklívací lištu by měly být aplikovány akcentovány v téměř rovnoběžné rovině se skleněnou jednotkou. Nepřehánějte to silou rány, protože nadměrná horlivost může vést k trhlině a další výměně skleněné jednotky.

Věnujte pozornost!
Pokud odstraníte obruby, aby se nastavilo křídlo, pak často může být korálek ze strany závěsu ponechán jako Nebude zasahovat do instalace obložení a zároveň bude sklo udržovatz vypadnutí.

Při montáži posledního patku vložte hrany do rohů výrobku lehkým podušením kladivem a snažte se co nejvíce přesunout jeho hrany na hrany již namontovaných perlí. Když jsou rohy nastaveny, zatlačíme na sklo, začneme kladivem odvazovat hrany do středu až do dokončení instalace.

V hliníkových oknech, aby bylo možné demontovat skleněnou kuličku, je nutné pečlivě odstranit těsnění skleněné jednotky a lehkým zatlačením skleněné housenky ve směru „ke sklu“ se z výrobku uvolní.

Průvodce krok za krokem

Pro odstranění zasklívací lišty z plastového okna budete potřebovat robustní sekáč s ostrým a plochým koncem. Je lepší ji předem zaostřit a vyrovnat, například bruskou.

 1. Vkládáme a tiskneme dláto uprostřed delšího korálku, ale ne vrcholového! Jsme poslední, kdo ji odstraní, protože pouze skleněná jednotka může být udržována co nejbezpečněji na horním lemu. Nebo musíte mít asistenta, který bude mít sklo po celou dobu.
 2. Ve středu má delší patka největší pružnost a je snadněji odstranitelná z drážky plastového profilu. A dále, od středu ho držíme po celé délce. Následující obruby již odstraňujeme tlačením sekáče proti jeho hraně - rohu rámu a jen vytahujeme rukama.
 3. Poslední, horní korálek, pokud to uděláte, z bezpečí, jen se připojíme, ale nedržíme to. Máte-li prázdné okno - vyložíme další ploché, plastové těsnění, která jsou po obvodu skleněné jednotky.
 4. Dále držíme sklenici jednou rukou a vyčníváme z druhé.
 5. Pokud skleněná jednotka nesedí velmi těsně v PVC profilu, můžete ji jemně zvednout shora pomocí šroubováku a aplikovat na sebe tak, aby mohla být zachycena oběma rukama. No, pokud je těsný, pak se nedá dělat bez přísavky. Pokud se okno otevře, můžete skleněnou jednotku stlačit z vnějšku rámu.

Nezapomeňte na bezpečnost a nepřeceňujte svou sílu! Dvojitá okna jsou velmi těžká, pokud mají více než 1 metr čtvereční, jedna osoba se nemusí vyrovnat!

Namontujte zadní obrubu

Před instalací izolovaného skleněného dílu doporučuji mazat pryžová těsnění na hlavním nosném rámu z PVC profilu a patkové desce vazelínou nebo silikonovým mazivem. Je nezbytná pro snadnou instalaci a trvanlivost.

 1. Nainstalujte plastová těsnění po obvodu skleněné jednotky, která jej současně vycentruje a nedovolí, aby bylo sklo poškozeno kovovými konektory v profilu.
 2. Dále vložte sklo samo. Ujistěte se, že film není poháněn a nevytvářel harmoniku nebo mezeru.
 3. Aby bylo možné nainstalovat první horní patku, musíte držet sklenici jednou rukou, aby nedošlo k jejímu náhodnému vypadnutí, druhou rukou pevně zasuňte patku s jednou hranou do jednoho rohu, druhou hranou do druhé a zatlačte ji do drážky.

Pokud korálek vstupuje velmi těsně a nepracuje s rukama, můžete promazat skleněnou jednotku po obvodu.Namažte gumovou těsnicí vložku velmi dobře a zasuňte kladivo tlustým ručníkem, aby bylo možné kladivo uchopit. Stejně jako ostatní. Všechno je připraveno!

Postup

 1. Před zahájením práce musíte odstranit vše, co vám může bránit. Z okna odstraněna mřížka, žaluzie, žaluzie, mřížky.
 2. Pokud se práce provádí na balkóně (např. S ​​posuvnými hliníkovými nebo podkrovními konstrukcemi), je třeba odstranit volný prostor odstraněním nepotřebných předmětů.
 3. S nástrojem tedy začněte odstraňovat zasklívací lištu, která drží sklo. Nachází se po obvodu stavby.
 4. V záhlaví budete muset odložit čísla, protože můžete zapomenout, kde se nacházeli. To je důležité, protože při výrobě každé kuličky se měří pravítko na místě, a pokud ji umístíte na jiné místo, skleněná jednotka může odletět.
 5. Mezi patku a rám vkládáme dláto a vyrazíme „desku“ světlem, které fouká směrem ke středu skleněné jednotky.
 6. Svislý lem je nejprve vylomen.
 7. Dláto je vloženo do středu tak, aby se perlička trochu kroutila a vy můžete ji vytáhnout ven.
 8. Dále se odstraní další přídržné prvky a nezáleží na tom, zda dláto umístíte do středu nebo na okraj.
 9. Pamatujte, že horní patka je odstraněna jako poslední. To vám umožní kontrolovat pohyblivost skla, s tím výsledkem, že nemůže spadnout na hlavu.
 10. odstranění obruby,Opatrně vyjměte skleněnou jednotku a přilepte ji na zeď s maximální spolehlivostí.
 11. Nyní můžete udělat odbočku, svah nebo jiné akce, které vaše oprava poskytuje.
 12. Po dokončení znovu vložte skleněnou tabuli. Shtapiki jsou kladeny v opačném pořadí, od shora. Další je dole a poslední - strana. To usnadní ohnutí bočních prvků, které jsou velmi dlouhé.
 13. Obruby s kladivem jsou zaneseny s maximální opatrností, protože pracujete v těsné blízkosti skla.

Montáž a demontáž

Profesionální montéři kovových plastových oken, kromě děrovačky a jiných nástrojů, aby odstranili zasklívací lištu z plastového okna, mají vždy speciální kladivo a stěrku, stejně jako přísavky.

Je poměrně drahé kupovat tato zařízení pro instalaci jen několika oken, pokud nechcete instalovat velká okna. Pro odstranění zasklívací lišty použijte improvizovaný nástroj - nůž a kladivo.

Čepel nože by měla být dostatečně tlustá a pokud možno bez ostrého hrotu. Můžete se smát, ale tvar stolního nože je velmi podobný tvaru špachtle pro demontáž plastových lišt. Můžete také použít dláto.

To je důležité!
Hlavním požadavkem není poškození povrchu.kov-plastové okno, protože pak to nebude malovat přes. Střelba korálky je nejlepší začít s nejdelší, ale ne nahoře.

Přibližně uprostřed délky vložky patky zasuňte patku plastového okna do švu, který tvoří lem a profil okna. Mírně nakloňte nůž nahoru a dolů a pokuste se rozšířit mezeru, která se objeví, a tlačte nůž na okraje okna.

Je nutné odstranit zasklívací lištu z její střední části, poté, co zcela opustí drážku, nebude obtížné ji odstranit z rohů okenního bloku. Dále bude mnohem snazší vyrovnat se s ostatními obrubami, ale odstranit horní korálek jako poslední, aby na vás skleněná jednotka nespadla.

Pozor!
Okno s dvojitým zasklením v okenní jednotce stojí na speciálních vložkách, na jedné straně dvě vložky. Před vyjmutím tabule z rámu označte místo instalace těchto vložek.

Před sešitím plastových oken vyjměte skleněnou jednotku, zavolejte asistenta, který vám pomůže jemně naklonit a vyjmout ji z rámu. Skleněnou desku namontujte na rovné místo, dbejte na to, abyste těsnění položili na zeď.

Po dokončení instalace můžete skleněnou jednotku nainstalovat na místo. Nejprve na spodní plochu rámu okna namontujte vložky pomocí dříve nastavených štítků. Po vložení okna s dvojitým zasklením jej upevněte jinými vložkami. Instalace shtapikov provést v opačném pořadí, počínaje vrcholem.

Dobrá rada!
VložitShtapik je mnohem jednodušší než demontáž. Musíte začít od jeho konců, pak ho snadno udeřit držadlem kladiva, abyste jej mohli nasadit na místo. Hlavní věc - neporušte sklo, takže musíte ovládat sílu a směr nárazu.

Jak vidíte, není nic zvlášť obtížného, ​​jak odstranit skleněnou jednotku z kovového plastového okna. Stačí vybrat dost tvrdý, ale ostrý nůž - a další.

Jeden z hlavních prvků plastového okna, zajišťující těsnost, je korálek. S jeho pomocí je minimalizováno množství procesů výměny vzduchu s ulicí, snižuje se úroveň prachu, hluku, průvanů v místnosti.

Korálek pro plastová okna vypadá jako prodloužená široká nebo úzká kolejnice, která je definitivně připravena a opatřena těsnící gumou. Z praktického hlediska je zasklívací patka nedílnou součástí konstrukce okna, z estetického hlediska dává pocit úplnosti celého okna.

Upevnění

Při použití konstrukce ztrácejí na prvním místě obruby, stejně jako celý těsnící systém. Tento prvek můžete nahradit sami, pokud máte odpovídající dovednosti. Aby to bylo doma, nebude fungovat, protože tento výrobek je vyráběn pouze průmyslovými prostředky.

Korálky standardní (nebo nestandardní) délky jsou vytaženy z pevného PVC profilu, poté je těsnicí guma připevněna k jedné z jejích stran. Šířka, tvar, délka závisí na jednotce sklanainstalován v okně.

Proto i při samoinstalaci bude muset vlastník koupit korálek na plastová okna přesně tvaru a šířky, která byla původně instalována na stávající okenní konstrukci. Nejčastěji je můžete zakoupit ve společnosti, která provedla instalaci okna nebo od společnosti, která má výrobní základnu.

Odstraňte zasklívací lištu z plastového okna pomocí následujících nástrojů:

 1. Spatula;
 2. Kladivo, ne železo;
 3. široký sekáč;
 4. Plastová stěrka.

Odstranění shtapik s plastovými okny takto:

 • Špachtle je vložena z vnitřku okna mezi skleněnou jednotkou a patkou a zvětšuje vzdálenost mezi patkou a sklem;
 • Do mezery je vložena čepel;
 • Při použití špachtle na principu páky zvednou centrální část korálky a poté ji po celé délce odstraní.
Věnujte pozornost!
Při demontáži všech zasklívacích perel z okenní jednotky podepište jejich umístění na okně (horní, dolní, pravé, levé).

Instalace nové housenky

Korálek odebraný z okna lze považovat za vzor pro nákup nového. Proces vkládání skleněné kuličky na místo musí být prováděn se zvýšenou opatrností, zejména při práci s kladivem. Pokud něco nefungovalo v žádné fázi, je lepší hledat pomoc specialisty.

Zpravidla se ve fázi instalace nového korálky vyskytují problémy, nové těsnění je obtížné umístit. Ale jestlivložení není správné, celá struktura okna ztratí pevnost.