Plastová okenní madlo se zámkem - jak správně vybrat a nainstalovat

Dobré odpoledne, čtenáři!

Včera zavolal příbuzný z jiného města.

Řekla mi, že nyní ve svých mateřských školách nyní nutně instalují rukojeti se zámky na oknech, aby je děti nemohly samy otevřít.

Povinnost byla zavedena z důvodu případu v jedné zahradě, když dítě vylezlo na okenní parapet a vypadlo na ulici. Vyjádřil svůj názor, že jsem jen „pro“ takové inovace.

Konstrukce je bezpečnější a levnější. Je zajímavé

Poté si přečtěte podrobné shrnutí rukojetí se zámkem na plastových oknech.

Okenní madla se zámkem

Rukojeti na oknech se zámkem lze instalovat na téměř jakékoli plastové okno, které nahradí stávající rukojeť.

Rukojeti oken se zámkem jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli. Naše společnost nejen prodává rukojeti se zámkem na oknech, ale také je profesionálně instaluje doma s klientem.

V závislosti na modelu rukojeti mohou křídlo zamknout v zavřené poloze a otevřít větrání.

V naší společnosti si můžete zakoupit madla na oknech s instalací nebo bez instalace a instalovat je sami. Cena rukojetí se zámkem závisí na funkčnosti a zemi výroby.

V našem sortimentu se v průběhu let vyrábějí okenní madla se zámkem zavedených a osvědčených firem. Produkční země: Polsko, Velká Británie, Německo.

Vzdálenost mezi upevňovacími šrouby rukojeti je standardní, 43 mm je od středu 1. díry do středu 2. díry.

Pozor!
POZOR! Před objednáním rukojeti se zámkem musíte změřit délku úchytů kolíků instalovaných v okně.

Za tímto účelem sejměte rukojeť z okna a změřte délku čepu.

Pokud máte na oknech instalována ochranná zařízení, po zavření rukojeti nebo zamykání klíčem, nezapomeňte je odstranit a odložit od dosahu dítěte. Po otevření se ujistěte, že se křídlo ovládá a zámek se zablokuje klíčem.

Všechny kliky oken, stejný model mají stejné klíče, což je velmi výhodné, pokud jeden a druhýztratil

Pozor: děti! Jak udělat okna bezpečná?

Pro každou osobu patří spolehlivost a bezpečnost jejich domovů mezi hlavní podmínky pro vytvoření příjemného prostředí.

Téměř každý dům se nyní dívá do světa s plastovými okny, která jsou mnohem lepší ve všech charakteristikách svých dřevěných předchůdců, včetně stupně ochrany před vnějšími hrozbami a neškodnosti obyvatel.

Když se však objeví děti, musí být spolehlivost bydlení zvýšena mnohem vyšší. Rodiče se snaží skrýt nebo chránit cokoliv, co může poškodit dítě. Windows - v ohrožení.

Více než jednou jsme slyšeli, že z okna vypadlo dítě. Takové tragédie se dějí všude, v horkém počasí se lidé snaží vzduchem co nejvíce vysílat.

A v našem rodném Čeljabinsku byly případy, kdy děti vypadly z oken kvůli jejich zvědavosti. Proto je lepší myslet na bezpečnost předem, podle Vašeho názoru zvolit z navrhovaných technických řešení nejoptimálnější řešení.

To je důležité!
Je lepší přemýšlet o bezpečnosti předem a zvolit nejoptimálnější řešení z navrhovaných technických řešení.

Mimochodem, pokud jde o bezpečnost, stará dřevěná okna nebyla tak špatná.

Jejich ochrana byla na dobré úrovni, především z důvodu velkého počtu západek a zámků, které bylo téměř nemožné otevřít bez úsilí a nadměrného hluku.

A průduchy byly někdy tak vysoké, že i dospělílidé k nim nemohli snadno dosáhnout.

Úplně odlišný kufřík s moderními kovově plastovými okny, ve kterých se rukojeť otevírá bez větších potíží, námahy a hluku. Pokud má dítě zájem, pak rodiče pravděpodobně neslyší něco špatně.

Užitečné rady!
Když je rám okna vybaven sítí proti komárům, bezpečnost se nezvýší!

A když je okenní rám vybaven sítí proti komárům, bezpečnost se nezvýší. Výrobek je upevněn na malých plastových výčnělcích nebo kovových háčcích, takže malá síla, která na něj působí, jej může jednoduše vytáhnout ze svorek.

Jaký je nejlepší způsob, jak zlepšit zabezpečení oken?

Zámek BSL

Zaprvé, otočme oči na Baby Safe Lock, tato zařízení vám mohou být také známa jako „anti-puff“.

Tento blokovací zámek, namontovaný na kovový plastový rám, je nejen užitečný pro ochranu dětí před problémy, ale také chrání okna před vetřelci z vnějšku domu.

K tomuto účelu připojte k křídlu zámek BSL. Snadno se našroubuje do rámu okna pouze pomocí dvou šroubů.

Toto zařízení umožňuje zavřít dvířka klíčem, a to nejen v plně zavřeném stavu, ale i ve ventilačním režimu, a tak bezpečně, aby dítě nemohlo okno otevřít.

Tyto armatury lze snadno nalézt v každém specializovaném obchodě Čeljabinsk. Pokud jde o instalační technologii zámku BSL, je todocela jednoduché.

Je zcela možné instalovat zařízení sami: jeden prvek je připojen k pevné části rámu, druhý k mobilu.

Součástí zámku je:

 • 4 samořezné šrouby s vrtákem, které usnadňují instalaci zařízení a umožňují vám vrták nepoužívat;
 • stylus pro označování budoucích otvorů;
 • 2 klíče.

Náklady na Baby Safe Lock jsou nízké, navíc významnou výhodou tohoto zařízení je jeho kompatibilita se všemi typy kovových a plastových konstrukcí a dřevěných konstrukcí.

Z hlediska domácnosti je také velmi výhodné, že klíč není třeba neustále používat.

Přemístění křídla z uzavřené polohy na ventilovanou se uskuteční, jako obvykle, otočením rukojeti, blokování této funkce neblokuje.

Hosteska ocení, že z estetického hlediska zámek BSL neporušuje jednotu okna.

Klika se zámkem

Toto konstruktivní řešení ochrany oken před neoprávněným vstupem je z vnějšku téměř zanedbatelné. Upevnění je instalováno namísto standardní rukojeti.

Okno je zablokováno ve 2 režimech: „zavřeno“ a „větrání“. Sada obsahuje rukojeť se zámkem, 2 klíče a 2 šrouby, vhodné pro všechny typy plastových oken a balkonových dveří.

Navrhované návrhy se mohou lišit v rozsahu otočení klíče. Samozřejmě spolehlivější je zařízení, které provádí úplné zatáčení.

Trvalá klíčová žádost, \ ti pro přenos křídla z jedné polohy do druhé vytváří nepříjemnosti pro domácnost. Navíc v případě ztráty klíče musí být vyměněn celý mechanismus.

Trh také nabízí zařízení vybavená doplňkovým tlačítkem, které indikuje, že zámek je uzamknut a který poskytuje možnost rychlého upevnění.

Klika s tlačítkem (bez klíče)

Rukojeť je těžší než standardní: pro otevření nebo zavření musíte současně stisknout tlačítko a otočit ho v synchronizaci s úsilím.

Když je tlačítko spuštěno, je zajištěno v uzamčené poloze.

Jediná rukojeť, která je instalována na zámku v otevřené poloze.

Okenní uzávěr (aka dekorativní růžice)

Nestandardní konstruktivní řešení: když se dostanete do okna, dítě nenajde pero, protože ho rodiče nesou s sebou. Víčko je instalováno na místo odstraněné rukojeti a zavřeno víčkem.

Museli jste otevřít okno? Vložte rukojeť a rozložte ji do požadované polohy. Poté vyjměte rukojeť a zakryjte víko.

Zámek otevírání

Plastový hřeben se zuby, který umožňuje upevnění okna ve sklopené nebo uzavřené poloze, se nazývá zámek.

Toto zařízení ponechává mezeru mezi křídlem a oknem, jehož hodnota zůstává v rozmezí od 10 do 70 centimetrů.

Západka zabraňuje nárazu okna během průvanu nebo silného větru. Tento bezpečnostní prvek se nazývá oknoomezovač.

Při instalaci je světlo lehké, skládá se ze samotného hřebene a pásu. V různých obchodech najdete různé popruhy.

Nejčastěji se vyskytují ve dvou formách:

 • přímo připojeno ke konci křídla
 • a ty, které jsou instalovány pod klikou okna

Pokud jde o samotnou instalaci, budete potřebovat šroubovák a dva samořezné šrouby. Nejdříve je nutné odstranit kliku okna a dát na ni tyč, pak je třeba nainstalovat hřeben a opřít o rám.

Nezapomeňte se ujistit, že nic nebrání normálnímu průběhu okna. Dále označte místo řezu a upevněte hřeben k rámu. Vše je jednoduché a rychlé.

Ochranný obvod

Zařízení se podobá dveřnímu řetězu. Je instalován v horním rohu rámu nad rukojetí okna a zabraňuje otevření křídla.

Současně není blokována možnost přesunu okna z uzavřené polohy do větrané. Nastavení šířky otvoru.

Okno s dvojitým zasklením s mřížkou (římská mříž)

Uvedený návrh kromě bezpečnostní funkce nese také estetický.

Navenek všechno vypadá docela atraktivně, mříž je organickým prvkem okenního rámu, okenní křídla se otevírají volně, vše je jednoduché a spolehlivé.

V plastovém okně je umístěna svařovaná mřížka z pevné a pevné ocelipokryté lesklou barvou. Dodatečná kompletní sada oken s dvojitým zasklením skly odolnými proti nárazům je možná.

Lattice

Nejúčinnějším prostředkem ochrany je instalace kovového plotu na rám okna. Kromě hlavního účelu může mřížka poskytnout oknu atraktivní vzhled.

Konstruktivní řešení tohoto zařízení může být mnoho.

Je třeba zdůraznit rozdíl v mřížkách na výrobním materiálu (svařované a elitní kované), způsobu montáže (neslyšící, posuvné, sklopné), způsobu upevnění (stacionární a odnímatelné) a umístění na oknech (vnější a vnitřní).

I když síť proti komárům vypadne, váha dítěte může snadno držet mřížku, kterou nastavíte.

Stojí však za zmínku, že takovéto kardinální řešení se používá především k ochraně před neoprávněným vnějším pronikáním do spodních podlaží budov.

Volba většiny rodičů je omezena na jeden z výše uvedených zámků.

To je důležité!
Ať už je to tak, i když instaluje populární ochrany, vždy zůstane v pohotovosti.

Děti vnímají svět jinak a jejich nestandardní pohled si bohužel někdy všimne nedostatků a nedostatků rodičů, které jsou pro ně neviditelné.

Pamatujte, že děti jsou v našem životě nejvzácnější věcí, starají se o ně.

Ochrana dětí na plastových oknech

V posledních dnech uplynulého roku provedlivelký problém - na plastové okno v kuchyni instalovali mechanismus „ochrany dětí“.

Plastová okna byla instalována před několika lety, s výskytem malého fidgetu v domě, došlo k akutnímu problému snadného přístupu k okenní rukojeti. Při každé příležitosti syn tlačí křeslo směrem k oknu, stojí z okna a často se ho snaží otevřít.

Pro toto podnikání ho přirozeně proklínají a zakázané ovoce, jak je známo, je sladké. Nakonec požádala svého manžela, aby odšrouboval rukojeť, ale to je velmi nepohodlné, protože je velmi často nutné vzduch v kuchyni.

Zda to bylo dříve: samotné dítě by si otevřelo staré rámy oken

Ochranný mechanismus funguje takto: funkce otáčení je zcela blokována pomocí zámku, dítě může jednoduše otočit rukojetí a otevřít /zavřít okno pro větrání, plné okno může otevřít pouze dospělý s klíčem.

Jinými slovy, pokud potřebujete otevřít okno (například umýt, nainstalovat síť proti komárům), vložíte klíč, současně ho otočíte a rukojeť okna nahoru - otevře se okno.

Dobrá rada!
Pokud potřebujete otevřít okno - vložíte klíč, současně ho otočíte a rukojeť okna nahoru.

Pak vytáhnete klíč, skryjete ho na správném místě - a hlava se neublíží, okno se neotevře úplně bez klíče.

Samotný „otočný“ mechanismus se také změnil: pokud bylo okno zcela otevřeno, když byl knoflík otočen do horizontální polohy, a byl složen, když byl knoflík „nahoru“, nynínaopak: se svislou polohou rukojeti - okno se sklopí dolů, otevře se k větrání.

Navzdory všem manipulacím, které byly provedeny s oknem (zcela změněno „vázání“), se změnila pouze rukojeť (se zámkem) navenek.

Studiem nabídek na trhu jsem telefonoval více než tuctu společností působících v tomto segmentu.

Ve většině případů se doporučuje jednoduše umístit rukojeť se zámkem.Podle mého názoru to není příliš pohodlné: otevřít okno, například pro větrání, musíte vložit klíč, opravit, pak otevřít /zavřít znovu s klíčem.

Náklady na instalaci mechanismu „ochrana před dětmi“ v jednom okně jsou 4 000 rublů.Myslím, že to stojí za to.V našem případě, jak se říká, je lepší perebdet než nedokončit).mechanismy a jednotlivé části, které zajišťují řádný provoz a pohodlný provoz konstrukce okna.

Při výběru této „náplně“ byste neměli šetřit na kvalitě materiálu, protože to bude záviset na tom, jak dlouho a bez problémů můžete okno otevřít a zavřít.

Obecné doporučení bude v zásadě pouze jedno: je vhodnější zvolit ty prvky, které nemají plastové části, které nejsou odolné vůči mechanickému namáhání, změnám teploty a mrazu.

Příslušenství zahrnuje:

 • mechanismy naklápění a otáčení;
 • držadla pro plastová okna (se zámkem a bez zámku);
 • oka;
 • mikročočky;
 • odlivy;
 • zátky, západky;
 • blokovací mechanismy proti vloupání atd.

Je-li však možné bez „vzduchového režimu“ a kování proti vloupání, jsou rukojeti naprosto nepostradatelnými prvky každého okna. V tomto článku se zaměříme na pera, jejich odrůdy a rysy.

Druhy rukojetí pro plastová okna

Rozmanitost tvarů, vzorů a barevných palet.

Nemá smysl popisovat všechny stávající modely kotců - to je vaše volba, věc osobního vkusu a preferencí.

Výše ​​uvedené materiály již byly zmíněny - hlavní pravidlo: méně nespolehlivý plast, který nevydrží zatížení a časté „otvory /uzávěry“.

O výrobcích: příslušenství od známých výrobců není levné, ale omlouvám se za tautologii, stojí za to.

Kromě toho se madla pro plastová okna mohou lišit nejen vzhledem a konstrukčním materiálem, ale také v přítomnosti /nepřítomnosti zámku nebo blokovacího mechanismu.

Co je to zámek nebo blokovací mechanismus?

Všechno je jednoduché: malé děti nemohou takový držadlo otevřít bez dozoru. Souhlasím - je to hodně, obzvláště pokud žijete v „výškové výšce“, takže je lepší se předem starat o bezpečnost dítěte.

Estetika formy takovou zámku nepokazí: navenek rukojeť se zámkem a bez zámku vypadá téměř stejně, protožeUzamykací mechanismus je vložen dovnitř.

Některé modely rukojetí pro plastová okna se zámkem mají přídavný zámek tlačítek.

To znamená, že pokud například nastavíte okenní křídlo v režimu větrání a pak stisknete toto tlačítko, můžete změnit polohu křídla (zavření, otevření nebo otočení) otevřením zámku klíčem.

2 klíče jsou připojeny ke každému zámku, které jsou stejné pro všechny úchyty tohoto modelu (to znamená, že není hrozné je ztratit).

Tam jsou takové kliky-zámky, které v uzavřené podobě umožňují otevření (větrání), ale blokování otevření okna v normálním režimu - to je velmi vhodné, aby se pokaždé hledat klíče.

Je to také typ - jedná se o speciální odnímatelnou rukojeť, která je zasunuta do zástrčky instalované na rámu okna. Který z nich zvolit, závisí na typu okna a osobních preferencích.

Kolik je držadlo pro plastové okno se zámkem

Rozdíl v ceně, za kterou se prodávají běžné, levné plastové rukojeti a rukojeti pro plastová okna se zámkem, je samozřejmě dost podstatný.

To je však zcela oprávněné.

Ty jsou navíc vyrobeny z kovu, s ocelovým zámkovým mechanismem a jsou mnohem bezpečnější a trvanlivější.

Ceny se samozřejmě výrazně liší v závislosti na výrobci a liší se v různých regionech a u různých prodejců.

V průměru to ale vypadá takto:

 • obyčejné pero - od 15 do 50 rublů. za kus - instalace závisí navýrobce oken, zpravidla zahrnut do celkové ceny
 • rukojeť se zámkem - od 200 do 600 rublů. za kus - náklady na instalaci od 150 do 350 rublů

Závěrem bych chtěl poznamenat, že instalace několika rukojetí pro plastová okna se zámkem umožňuje zvýšit spolehlivost celého okna, aniž by bylo nutné instalovat další příslušenství proti vloupání.

Výměna rukojetí, instalace rukojetí se zámkem

Každé malé dítě si dříve nebo později uvědomí, že lezením na okenním parapetu pod plastovým oknem a otočením rukojeti můžete vidět ulici naživu.

Dětské zámky jsou různých typů a jejich volba je zpravidla určena způsobem použití okenních křídel.

Pro časté výkyvné žaluzie se doporučuje instalovat ve spodní části okna dětskou pojistku pro otáčení křídla a zároveň umožňující otevřít uzávěr v režimu větrání, dětský zámek je trvale zavřený klíčem a otevřen (odemčený) pouze v případě potřeby, klíč je uložen dosah dětí.

Pro rotační křídla s jemným provozním režimem, například otevírání pouze pro mytí oken, použijte knoflík s uzávěrem klíče.

Dobrá rada!
Je také možné použít bezpečnostní zámky ABUS jako současnou možnost bezpečnosti dětí.

Nejúčinnější ochranou proti dětem na plastových oknech je instalace zámku klíče. A právě proto, že se mohou zamykat dětské zámkyklíč, dítě, ani sáhnutí po zámku jej prostě nemůže otevřít.

Dětská pojistka pro plastová okna obsahuje možnost vybavení okenních křídel speciálními kování s protiproudem, ve kterém závěrka pracuje v režimu otáčení kliky zavřeným-otevřeným sklopeným klíčem, tato možnost je kompatibilní pouze s určitými značkami příslušenství.

1. "Dětský hrad" na oknech nákladního listu

Vhodné pro okenní profil: PVC

Přístroj blokuje funkci otáčení a umožňuje použití funkce naklápění (pro ventilaci).

2. Rukojeť s klíčem pro otočné a otočné klapky

Vhodné pro okenní profil: PVC /Dřevo

Rukojeť je vyrobena ze slitiny hliníku, 8 poloh se zajištěním ve 2 polohách, doplněná dvěma klíči.

Vhodné pro téměř všechny typy PVC a dřevěných oken a dveří, výkyvné a otočné klapky. Je instalován místo obvyklé rukojeti, otočení rukojeti je zajištěno stisknutím tlačítka (profilový válec), pak je otevřeno (odemčeno) pouze klíčem.

Upevnění rukojeti je možné ve dvou polohách křídla - v zavřeném nebo sklopeném (režim větrání).

Ve stejné dávce jsou klíče všech úchytů stejné. K dispozici jsou různé barvy: zlatá /matná, titan /šedá, hnědá, stříbrná /tmavě šedá.

3. "Dětský hrad" na oknech nákladního listu - nový

Vhodné pro okenní profil: PVC

Přístroj blokuje funkci otáčení a umožňuje použití funkce otáčení (pro ventilaci).

 • Blokuje pouze funkci otočení křídla a umožňuje větrání místnosti.
 • Obsahuje dva klíče. Červený držák vám připomene klíč zapomenutý v zámku.
 • Klíč není vyžadován pokaždé, když je křídlo otevřeno, na rozdíl od kliky okna s klíčem.
 • Schopnost používat jeden klíč pro všechny blokátory.

4. Rukojeť s knoflíkem a klíčem pro otočné dveře

Vhodné pro okenní profil: PVC /Dřevo

V sortimentu jsou uvedena pera s tlačítkem pro otočná okna.

Varování! Rukojeť má upravený algoritmus blokování ramene. Otáčení páky rukojeti je automaticky zablokováno - tlačítkem, které je zase zablokováno možností stisknutí klávesy s otočením.

Rukojeť má jeden stupeň upevnění páky, když je okenní křídlo v zavřené poloze. Rukojeti jsou možné provedení, jako standardní bílá barva, a takové barvy, jako "zlato", "chrom", hnědá.

Upozornění!
Pozor! Volba „okenní rukojeť s klíčem“ by měla být vždy dokončena zavřením klíčem nebo stisknutím profilového válce (v závislosti na modelu rukojeti), po kterém je nutné zkontrolovat, zda se rukojeť otočila.

Rukojeť je vyrobena výhradně z kovu. Uzavřený stav rukojeti- Toto je, když je tlačítko knoflíku uzamčeno stisknutím tlačítka.

Pravidelně kontrolujte stav knoflíku do polohy “zavřeno”.

5. Omezovač otevření kabelem - nový

Vhodné pro okenní profil: PVC /Dřevo /Hliník /Al. rozdělit PVC PVC

Hrad - výroba Turecko.

Jednoduchý, spolehlivý uzavírací mechanismus.

Doplňková funkce "připomenutí" uzamčeného stavu zámku - klíč je odstraněn z klíčové dírky, pokud je zámek zavřený.

Vhodné pro všechny typy oken.

Potřebuje plastové okno držadlo se zámkem?

Pravděpodobně dnes jen velmi málo lidí začne napadat všechny výhody moderních plastových oken.

Tyto odolné, spolehlivé a funkční struktury jsou ve všech ohledech daleko lepší než jejich dřevěné protějšky, a proto není nic překvapivého, že jsou vůdci moderního trhu s okny.

Jak však ukázala praxe, plastová okna mají jednu významnou nevýhodu - nejistotu pro děti. Jednoduchý výkyvný mechanismus pro otevírání okna je pro malé dítě snadné a někdy je plný velmi nebezpečných následků.

Naštěstí existuje snadný způsob, jak tento problém vyřešit pomocí speciálních zámků.

S rukojetí se šroubem - k čemu slouží?

Problémem s většinou moderních plastových oken je, že prakticky neberou v úvahu, jak silná může být zvědavost těch nejmenších.obyvatele domu nebo bytu.

To je důležité!
Pro moderní děti není těžké jednat s jednoduchým mechanismem a otevřít okno.

A takové experimenty bohužel nekončí vždy úspěšně.

Proto je taková úprava plastového okna prostě nezbytná.

Jaké typy zámků pro okno vůbec existují?

V současné době se mnoho výrobců zabývá řešením problému nedostatečné bezpečnosti plastových oken a výsledky jejich práce jsou poměrně četné.

K zablokování okna před zásahy příliš inteligentního karapuzu lze použít následující možnosti:

 1. zámek na posuvných dveřích;
 2. mrtvý zámek;
 3. hřeben zámku;
 4. zásuvka;
 5. horní zámek;
 6. blokovací blok;
 7. zámek na rukojeti;

1. Zámek, který omezuje pohyb křídla.

Docela pohodlný design. Je to několik miniaturních bloků, z nichž jeden je připevněn k křídlu a druhý k mrtvé části okna.

Mezi nimi chybí kovový kabel, pomocí kterého můžete nastavit šířku, o kterou se klapka otevře.

2. Zámek na zápich.

Takové zařízení rozřezává dno rámu a zcela blokuje otáčení křídla.

V tomto případě však uzavřený zámek nezasahuje do nakloněné polohy okna, a proto neinterferuje s ventilací.

Pohodlné a poměrně oblíbenémožnost.

3. Zámek hřebene.

Také docela pohodlné a originální příslušenství. Skládá se z dvojice malých bloků, které jsou připevněny k rámu okna na jakémkoliv vhodném místě.

Speciální plastový nebo kovový pásek se zářezy vychází z jednoho bloku a druhý blok je speciální zámek.

Pomocí štípání můžete snadno nastavit šířku, na kterou chcete okno otevřít a upevnit v této poloze.

Užitečné rady!
Vypadá to prakticky, ale míra spolehlivosti není nejvyšší.

4. Zámek.

Nejjednodušší a nejekonomičtější varianta. Místo standardních rukojetí se v tomto případě používají jiné - odnímatelné.

Okna s takovými madly jsou zpočátku instalována v dětských pokojích, ale bez velkého úsilí je možné upravovat běžné okno. Hlavní věcí je, aby pero nebylo od dítěti odloženo a neztrácelo se.

5. Visací zámek.

Je to jednodušší a hrubší verze zámku zadlabací. V tomto případě se neskrývá uvnitř rámu, ale jednoduše se našroubuje na vršek šrouby. V tomto případě je okenní křídlo zablokováno speciální rukojetí nebo smyčkou.

Nejde o esteticky sofistikovanou variantu, která je však extrémně jednoduchá a naprosto spolehlivá. Takže si můžete vzít na palubu.

6. Blokování blokování.

Hodí se pod spodní závěs křídla. Jedná se o strukturu dvou částí a pevnou propojku mezi nimi, kterápevně blokuje křídlo.

Okno lze otevřít pouze stisknutím speciálního tlačítka na šroubu, který blok odstraňuje. Existují dvě verze:

 • volným tlačítkem;
 • s tlačítkem chráněným speciálním klíčem;

Je jasné, že pro pečující rodiče je lepší se obávat nákupu druhé možnosti.

7. Zácpa na rukojeti.

Rukojeť se šroubem - nejuniverzálnější možnost. Namísto obyčejné okenní rukojeti, která je standardem, používá speciální páku se zámkem nebo zámkem.

V prvním případě, pro odemknutí otočného mechanismu, stačí stisknout speciální tlačítko, zatímco v druhém případě budete muset otevřít speciální zámek, který je zabudován do základny rukojeti.

Je zřejmé, že u pečujících rodičů má druhý typ hodnotu.

To je důležité!
Rukojeť se zámkem umožňuje neporušovat estetickou integritu okna, ale zároveň účinně zabraňuje pokusům o jeho otevření.

Součástí této speciální rukojeti je váš vlastní klíč, bez kterého není možné manipulovat s oknem, takže je velmi důležité zvolit vhodné místo pro jeho uložení. Jinak si pak můžete vydělat spoustu zbytečných problémů.

Volba rukojeti je vaše

Jaká je nejlepší volba? Chuť a barva, jak víte, žádný přítel.

Pokud je nutné opustit dům na dlouhou dobu, ale chci, aby pokoje byly větrané, je lepší dát přednostprvní a třetí možnosti.

V případě, že spolehlivost je na prvním místě, druhá a pátá možnost nejlépe pomohou.

Když je důležité spojit maximální efektivitu s estetickou přitažlivostí, není nic lepšího než čtvrtá a sedmá možnost.

Naštěstí lze téměř všechny uvedené způsoby ochrany oken snadno implementovat nezávisle. Stačí si koupit potřebné díly a seznámit se s instalačními příručkami, které se nacházejí ve velkém množství na webu.