Jak udělat oosyachku dveří v dřevěném domě

Co je to okosyachka?

Rád vás vidím! Moje žena a já jsme se rozhodli cestovat po naší obrovské zemi.

Nejprve šli do nejbližší rezervace, známé svou povahou a malovanými sruby, ve kterých uspořádali různé kavárny a obchody.

Po procházce vyhrazenými místy do jednoho z těchto domů se podívali dovnitř.

Tyto domy, podle majitelů, byly postaveny na dlouhou dobu, ale vypadají velmi podobně. Zvláště se mi líbil okosyachka u dveří.

Můžete si přečíst vše o tom, že takové dveře osyosyachka v dřevěném domě, z mého článku.

Pokud jste vlastníkem dřevěného domu - blahopřejeme Vám! Nepochybně máte dobré a pohodlné bydlení, postavené z ekologicky šetrného, ​​"dýchacího" materiálu, který je také velmi odolný. Život v takovém domě je potěšením ...

Jsou-li samozřejmě předem naplánovány všechny možné problémy a jsou přijata opatření k jejich předcházení. Jedním z takových problémů je smršťování kulatiny nebo kulatiny, díky čemuž může zkroutit a zaseknout okna a dveře.

Pro co je pěna?

Co je tedy otvírač oken? Jádrem je konstrukce přídavných podpěr, které zabrání pohybu stěn s postupným smrštěním po celou dobu životnosti budovy.

U dřevěných domů je tato operace obzvláště důležitá, protože specifičnost materiálu zvyšuje riziko narušení rovin.

V průběhu let začnou praskat i ty nejkvalitnější dřevo a tlak na založení domu vede k tomu, že jeho stěny a podlahy mohou změnit původní polohu.

Jiným způsobem, také nazývaný plášť, je ossyachyka krabicová konstrukce instalovaná ve dveřích. Chrání ho a samotné dveře přímo před nárazem způsobeným pohybem kulatiny.

Při správném a včasném namontování dveří umožní:

 • Chraňte dveře před šikmým pohybem a zadřenímtlak ze zátěže od hmotnosti stěn;
 • Aby se zabránilo zničení dveří - bez ohledu na to, jaký materiál jsou vyrobeny ze dřeva, plastu nebo jiného materiálu;
 • Zabraňte prasklinám a následným průvanům.

Pokud nechcete do chodníku umístit chobotnici, riskujete nejen problémy s dveřmi, jejich poškození a rušení, ale také poškození stěn a dokonce i jejich zničení.

Tento typ práce, jako je okosyachka dveří a okenních otvorů v dřevěném domě je předpokladem. Bez dodatečného zesílení se dům může časem stát nebezpečným, takže hodně záleží na kvalitě práce v tomto případě.

Jaké jsou funkce osyosyachky?

 1. chrání budovu před účinky smrštění;
 2. zajišťuje, že v horní části otvoru je zvláštní technologická mezera;
 3. zlepšuje spojení protokolu;
 4. je nutné pro montáž dveří a oken.

Je nezbytné, aby okosyachku během prvních deseti let po výstavbě budovy, jinak účelnost operace bude ztracena. Doporučuje se to provést ve fázi výstavby.

Základní prvky ossyachki

Aby bylo možné provést kvalitní okosyachka v dřevěném domě, je nutné se zabývat hlavními složkami stavby. Nejdříve musíte zdůraznit takové údaje jako:

Boční stěna

Jedná se o postranní stojany, které se připojují ke stěně domu, vykonávají zvláštní úlohu průvodců, podél kterýchpohybovat stěnami. Současně zůstane nezměněn tvar a pevnost otvoru.

Vernik

Jedná se o horní příčnou tyč, která je spojena s bočními stěnami a slouží jako vodorovná vzpěra, přičemž zároveň drží obrysy otvoru a tvoří těsnění se smršťovací mezerou.

Prahová hodnota

Jedná se o spodní část dveří, ve okenních konstrukcích hraje roli okenní parapet. To odpovídá hlavnímu zatížení.

Věnujte pozornost!
Aby se rám vrátil tak, aby vydržel zatížení, které na něm budou mít stěny dřevěného domu, je nejlepší použít lepené lamelové dřevo. Pro připojení hrotu se používá deska 50x50 mm. Pro dostavbu svahů se zavazuje přímá rada.

Dveře a okenní otvory Oakyachyka v dřevěném domě lze provést jedním z následujících způsobů:

 • Hypoteční bar. Do bočních částí otvoru je vyříznut vybrání, do kterého je těsně zasunuta prkna stejné velikosti, pak je na ní umístěna skříňka na tažení a vrchní díl je upevněn odděleně.
 • Spike monolit. Hypoteční tyč a část skříně jsou v tomto případě jednodílné, je vyříznuta z řeziva a vtažena do připravené drážky ve stěně, nahoře je aplikován příčný pás.
 • V balíčku. Dveře Okosyachka jsou prováděny opačným principem, nyní je hrot vytvořen na boku stěny, nosí se na krabici, skládající se z proužků s výklenkem a rovnou špičkou.
 • V trnu s připraveným svahem. Principvytvoření okosyachki dřevěný dům je stejný jako v případě metody "spike monolit", jediný rozdíl je, že v tomto případě instalace již hotové krabice je vyroben. Detaily mají další výčnělky, těsné otevření obálky.

Metody pro sečení otvorů

V dnešní době je velmi oblíbenou metodou používání hypotečního baru a jako jeho modifikace se používá také metoda „spike monolit“. Je nutné zvolit technologii v závislosti na vlastnostech budovy a dovednostech stavitelů.

Sled prací

Vzhledem k tomu, že je nejlepší sekat dveře v dřevěném domě na samém počátku výstavby, všechny operace lze rozdělit do několika fází:

Vznik otvoru

Nejdříve musíte určit umístění dveří. To se nejlépe provádí ve fázi návrhu budovy, protože je nutné vzít v úvahu základní principy architektury a rozložit zátěž na stěny.

V dřevěném domě mohou být přesné rozměry opraveny po pokládce polen, na to je provedeno značení, a pak je řezána řetězová pila obdélník o požadované velikosti.

Spojovací materiál pro řezání

Dále je třeba připravit místo připevnění. Tato fáze závisí na použité technologii. Pokud máte v plánu drážku s drážkou vložit do připravené drážky, musíte v bočních sekcích proříznout drážky s hloubkou a šířkou 50 mm.

To je důležité!
Pokud jsou naopak lamely nasazenyvýčnělek, musíte řezat odpovídající prvek.

Montáž bočních stěn

Deska 50x50 mm se zasune do výřezu. Z výše uvedeného by měla být poněkud kratší, aby stěny měly prostor pro pohyb, spoje jsou položeny zhutňovačem a hrubá lutka je přibitá k otvoru. Je důležité, aby hřebíky a šrouby nechodily na bar.

Instalace hercem

Na připravených výčnělcích namontujte horní příčnou tyč. Mezi stěnou a okosyachkoy izolace je položena například minerální vlna. Pěna nemůže být použita.

Kromě toho je oskayachka připevněna ke stěnám kotevními šrouby zapuštěnými pod úhlem. Vrchol a boční stěny jsou spojeny stejným způsobem.

Montážní kroky pro kyslíkovou kuličku

Kroky montáže okosyachki doporučujeme začít s budováním domu. Pak můžete přímo nainstalovat dveře.

Užitečné rady!
Před instalací okosyachki nezapomeňte odstranit piliny a ošetřit veškeré dřevo s antiseptickým účinkem.

Pokud uděláte všechno správně, váš domov bude zcela bezpečný pro život i v několika desetiletích.

Dveře Okey v dřevěném domě

Okosyachka dveře v dřevěném domě je stejně důležité jako okno osyachyaka. Bez sekání, vaše dveře, ne méně než okna, jsou náchylné k šikmému a zadření v procesu domácí smrštění.

Ossyachy otevírání dveří zabrání zablokování a deformaci zárubně během smrštění dřevěného domu.

Mnozí se domnívají, že okosyachka dveře v dřevěném domě je plýtvání penězi a můžete nainstalovat rám dveří na hypoteční bar, tzv. "Skluzu", zčásti toto rozhodnutí má právo existovat.

Nicméně, mnoho lidí zapomene, že skutečný žalář (okosyachka), vám umožní vyrovnat zeď a udržet ji od dalšího zakřivení, které vám nezaručuje hypotéku bar.

Dveře z Okey v domě ze dřeva

Okosyachka dveře v domě baru není méně důležité než sekání okna, protože to pomáhá posílit dveře.

Věnujte pozornost!
Pokud váš dům má vnitřní stěny, které jsou menší než vnější stěny, je bezpečné říci, že máte viditelné zakřivení vnitřních stěn.

Je nutné provést vyrovnání stěn a dveří oosyachku, po čemž si můžete být 100% jisti, že vaše stěny budou co nejhladší, a instalované dveře budou vždy fungovat perfektně, bez deformací a rušení.

Vstupní dveře Okosyachka

Vstupní dveře Okosyachka se vyznačují povinnou přítomností prahové hodnoty. To znamená, že skříň skříně, pro sečení vstupních dveří, má uzavřený tvar 4 dílů.

Při sečení dveří vstupní skupiny je práh v průměru práh velikosti 4-5 cm, na žádost zákazníka může být prahová hodnota vyšší nebo nižší.

Okosyachka dveře v srubu se provádí pro vstupní kovové dveře a PVC balkonové dveře, které tvoří balkón bloku.

Okosyachka a ocelplastové dveře

Při montáži ocelových nebo plastových dveří kolem vyžínače existují nepatrné rozdíly:

Pro kovové dveře je zaoblení provedeno bez čtvrtiny, protože prakticky všechny kovové dveře jsou opatřeny páskem na rámu dveří, není možné instalovat ocelové dveře ve finálním provedení.

V souvislosti s tím se vstupní kovové dveře okosyachka vyrábějí v „návrhu“ (čtvrtina). Při montáži PVC dveří se v pouzdře vybere čtvrtá, která odpovídá tloušťce PVC profilu. Plastové dveře Okosyachka se prakticky neliší od oken oksyachki PVC.

Interiérové ​​dveře Okosyachka

Dveře okosyachka bez prahu, používané pro vnitřní dveře, pokud zákazník plánuje rovnou podlahu. V tomto provedení má pouzdro tvar ve tvaru písmene P, bez dna.

Výztuhy skříněk řezané do spodního dna nebo, v extrémních případech, jsou připevněny ke dnu střeva. Doporučujeme montáž vnitřních dveří do zárubně, pro tento účel je v pouzdře zvolena čtvrtina 70 mm až 80 mm v závislosti na tloušťce zárubně.

Montáž kovových dveří do dřevěných domů

Montáž kovových dveří v dřevěných domech

Dřevo je poměrně populární materiál pro stavbu různých budov, včetně soukromých domů.

AleSoučasně má řadu vlastností, které je třeba vzít v úvahu před instalací ocelových dveří.

Bohužel majitelé dřevěných domů po několika letech začínají si všimnout trhlin a sečení ve svých domech kolem dveří.

Často dochází také k deformaci dveřního rámu vstupních dveří. Veškeré stížnosti nespokojených zákazníků v tomto případě vylévají na výrobce a montéry vstupních dveří.

V takových situacích jsou však samotné dveře velmi zřídka viníkem problémů.

​​

Nejčastěji dochází ke zkreslení na dřevěném rámu, pokud otvory před montáží dveří nebyly řádně připraveny. Správnou přípravou máme na mysli ossyachyuka (obložení, kryt) dveří.

Co je to okosyachka a pro co je to?

Dřevo je živý materiál a má tendenci se v průběhu života měnit. Je nemožné přesně vypočítat, jak bude probíhat usazování dřevěné konstrukce.

Pokud však předem nevytvoříte rezervu na pohyb v dřevěných částech, mohou se v budoucnu objevit nečekané problémy s vašimi dveřmi. Chcete-li se jim vyhnout, musíte před vchodem do oosyachku.

Okosyachka (nebo pouzdro) je speciální konstrukce, která je instalována v dřevěném otvoru před montáží dveří. Představuje rám z tyčí a slouží k ochraně dveří a dveří před deformací, což je možné pod vlivem smrštění stěny.

To je důležité!
V závislosti na materiálu dveří jsou způsoby obklopení otvorů rozděleny do dvou hlavních typů: jednoduchého a komplikovaného (česaného).

K montáži ocelových dveří na koncích otvoru je nejprve vyříznut hřeben, k němu jsou připevněny vozíky s drážkami a je v nich namontován rám dveří. V důsledku uchycení drážky si vozy zachovají svou polohu, když dojde ke smršťování.

Chrání tak rám dveří před uvolněním šroubů. V tomto případě je skříň pro kovové dveře instalována bez horní části (horní lišta). Nosič shora, v tomto případě bude sloužit jako horní tyč kovového rámu.

Instalace okosyachka nevyžaduje další upevnění Tepelná a zvuková izolační vrstva je vytvořena mezi otvorem a rámem dveří během instalace, například ze stavební pěny.

Konstrukce skříně může být vyrobena z masivního dřeva, lepených lepených desek i kombinovaným způsobem: s použitím obou typů materiálů.

Montáž dveří v dřevěném domě

Pro vstup do našeho vlastního dřevěného domu potřebujeme vstupní dveře. Dřevo v dávných dobách pro stavbu domů bylo považováno za nejlevnější materiál, takže při stavbě zdí byly zpočátku vyrobeny jako celek, a teprve pak rozřezaly jak okna, tak dveře.

V moderních dobách, aby se ušetřily a minimalizovaly odpady během výstavby, je poloha dveří označena předem. Pro tento pruhnebo polena pro stěny s otvory, které jsou ihned řezány značkami.

Současně po každém třech okrajích zůstávají nosníky nebo polena nedotčeny, aby se neutralizovala možnost vytlačování ráfků. S konečnými datovými výřezy jsou výřezy nebo tyče bezpečně vyříznuty.

Dobrá rada!
Zásady řádné montáže dveří v domě nezávisí na materiálu, ze kterého je dřevěný dům smontován. V našem článku budeme podrobně zvažovat, které dvě možnosti jsou přijatelné, takže instalace dveří v dřevěném domě projde.

Okosyachka (kh) bude chránit všechny stavby dřevěné budovy před šikmými hranami; rámy dveří a oken nejsou určeny pro nosné zatížení, mohou se ohýbat pod tíhou dřevěného trámu a v důsledku toho se dřevěné prvky začnou deformovat.

Krabice otvorů pod vlivem smrštění dřevěných stěn s časovým kolapsem a podléhající povinné výměně.

Okosyachka slouží jako nárazník, trvá na svislém zatížení, takže PVC dveře a okna v dřevěném domě budou trvat mnohem déle. Okosyachka brání rušení dveří v krabicích.

Stejně jako při uspořádání okna okosyachki, ve dveřích nad hercem zůstává vyrovnávací otvor, který je uzavřen vně skříně.

Je těžké si představit koupel bez oken a dveří. Jeho prvky jsou stejně důležité jako kamna, stěny a střecha. Instalace dveří do srubu nebo kulatiny se však poněkud liší od montáže dveří do cihlové vany.

Hlavníznakem loga je nepřesnost jeho geometrických rozměrů v prvních dvou nebo třech letech. Během této doby dochází ke smrštění a smrštění, což vede k postupnému snižování výšky stěn.

Po vzniku smrštění a řádném zaschnutí kulatiny se provede lisovací protokol. To opět vede ke zvýšení výšky stěn.

Věnujte pozornost!
Je zřejmé, že pokud okamžitě vložíte dveře po vybudování dřevěné vany, pak je v nejlepším případě nebudete moci po určité době otevřít, v nejhorším případě budou zničeny svislým zatížením hroutících se kulatin.

Co tedy dělat? Nechte koupel bez dveří dva roky? Samozřejmě že ne. Existuje jednoduché řešení, o kterém budeme s vámi diskutovat v tomto článku.

Vstupní dveře do vany

Vstupní dveře do lázní

Než začnete instalovat dveře, měli byste se rozhodnout pro jejich provedení.

Můžete si vybrat libovolný design, který vám vyhovuje jeho složitostí, spolehlivostí a cenou.

Předním dveřím by měla být věnována velká pozornost. Právě tyto dveře jsou nejvíce ovlivněny přírodními jevy.

Ve formě deště, sněhu, zimního mrazu a letního tepla, a také vnímá výsledná napětí v důsledku významného teplotního rozdílu uvnitř a vně lázně.

Po rozhodnutí o návrhu vstupních dveří můžete přistoupit k jeho montáži nebo nákupu a instalaci do rámu. V jedné z předchozích publikací jsme již uvažovali o procesu montáže okna do srubu.

Instalace dveří se příliš neliší od instalace oken. Dveřní rám je namontován v okosyachku (plat, skříň), což umožňuje pohyb ve dveřích během smrštění srubu.

Dobré vědět:

Oakyachkoy nebo plat je speciální konstrukce pro instalaci oken a dveří v dřevěném domě. Taková konstrukce sestává ze dvou tyčí spojených deskou nahoře.

Nejjednodušší způsob, jak vyříznout drážku, je odebrat 50x50 slot na koncích dveřních žlabů, do kterých jsou zasunuty tytéž 50x50 tyče, a následně je upevněn zárubnicový rám, nad nímž je ponechána vůle na kulatinu, která přechází přes krabici v 6- 8 cm pro smršťování dřeva.

To je důležité!
Tato volba je vhodná pro instalaci dveří světelného panelu drážkovaných desek. Ale pokud potřebujete dát dveře těžší konstrukce (například kovové dveře), pak budete muset udělat spolehlivější krabici ve tvaru písmene U.

Montáž dveří v rámu pomocí oksyachki ve tvaru písmene U (plat, pouzdro)

Před instalací dvířek musíte určit velikost dveří. Šířka otvoru bude rovna šířce dveří plus tloušťka rámu dveří na každé straně plus tloušťka drátu (asi 50 mm). Můžete také nechat centimetr 3 na každé straně, pokud budete ukřižovat rám dveří.

 1. Po určení potřebných rozměrů dveří můžete přistoupit k označení. Pro značení použijte stavební kolejnice a úroveň.
 2. Poznačení otevření vystřihnout pomocí řetězové pily.
 3. Pro montáž okosyachki (plat), na koncích kulatiny na každé straně dveří je hrot 50x50 vytvořen ve tvaru svislého hřebene pro celou výšku otvoru. Bude namontován okosyachka, mající drážku stejné velikosti.
 4. Příchytky skříně v tahu jsou upevněny nahoře a dole pomocí tyče, která má na předních stranách drážku s velikostí výstupků v horní a dolní části postranních sloupků (zarážek).
 5. S dostatečnou tloušťkou dřeva použitého pro zařízení ossyachky je jeho konstrukce velmi silná, což umožňuje udržet stěny přilehlé k průchodu posouvání kmene.
 6. Okosyachku na protokoly by neměly být stanoveny. Měla by být schopna pohybovat se ve dveřích.
 7. Dveřní box s dveřmi je namontován v krabici s klíčem.

Montáž vnitřních dveří do vany

Instalace dveří do vnitřku vany se neliší od instalace v rámu vstupních dveří. Otvory jsou také označeny, obklopené pláštěm (okosyachkoy), ve kterém je pak namontován dveřní box s dveřmi.

Volba vnitřních dveří je nyní velmi velká a můžete si vybrat nejen dřevěné dřevěné dveře, ale také krásné moderní dveře ze speciálního skla.

Nejčastější dotazy

Otázka:Potřebuji zařízení okosyachki, pokud jsou dveře a okna pro chalupu dřevěné, ne plastové?

Odpověď:Okosyachka v dřevěných budovách je povinná, bez ohledu na materiál, ze kterého jsou dveře a okna zhotoveny. Dřevěné dveře a okna nejsou méně citlivé na zatížení než plast, takže instalace okosyachek je nutná.

Otázka:Je okosyachka ve vnitřních dveřích, nebo je dostačující pro instalaci do vnějších otvorů ?,

Odpověď:Aby se zabránilo sklopení dřevěné budovy, nestačí sečení ve vnějších otvorech. A ještě jedna věc: zaseknuté dveře, které nelze otevřít (nebo zavřít) - jev je stejně nepříjemný a nezáleží na tom, zda se jedná o vnější dveře nebo vnitřní. Okosyachka se tomu vyhýbá.

Dveře a otvory Okosyachka v dřevěném domě

I přes řadu výhod, které má dřevostavba, má dřevěný dům několik nevýhod.

Jedná se o hořlavost dřeva, která snižuje požární bezpečnost dřevěné konstrukce, vystavení podnebí a zničení dřeva škůdci a smrštění domu, což se projevuje při provozu domu.

Většina nedostatků může být odstraněna použitím speciálních chemických impregnací, antiseptik a ochranných nátěrů. Při výstavbě by se mělo přihlédnout ke smrštění budovy a použití vyrovnávacích konstrukčních prvků, například k zajištění správného oříznutí dveří a oken.

Instalace dvířek v okey boxu znamená vytvoření krabiceod baru sousedícího se dveřmi. Pro každý dům, postavený ze dřeva, okosyachka dveře v dřevěném domě nebo okosyachka dveře v srubu je nutné.

Má ochrannou funkci, předvídatelnou deformaci konstrukce dveří v procesu smrštění dřeva. Dveře a okna Okosyachka chrání stěny v otvorech před zakřivením zdí a viditelným výčnělkem, stále posilují stěny domu ze dřeva.

Proč se kosyachka vyrábí?

Smrštění doprovází výstavbu jakéhokoliv projektu dřevěných domů, jak materiál schne a zhutňuje. Přirozené snižování lineárních rozměrů je zpravidla 5-10%, tato hodnota přímo závisí na volbě kulatiny nebo dřeva pro stavbu. Následující faktory ovlivňují velikost smrštění při dalším použití doma:

 1. dřeviny, ze kterých se dřevo zpracovává;
 2. tloušťka kulatiny;
 3. sklizeň, přírodní vlhkost dřeva, technologie a kvalita sušení.

V procesu smrštění dochází nejen k praskání, stlačení a poklesu materiálu, ale také k posunutí korunky korunky a porušení geometrie budovy. Vzniklé mezery jsou zvláště patrné v okenních otvorech a ve sloupcích dveří.

To je důležité!
Vzhledem k vlivu smrštění se při stavbě srubu nedoporučuje připevňovat okenní a dveřní konstrukce přímo na konce otvoru, časem se okna a dveře budou deformovat, jsou zde případy, kdy komponenty sestavy byly stlačeny pod tlakem uložených polen.

Před instalací dveří a oken je nutné sekačky otevírat. Okosyachka dveře a okna - nepostradatelným typem práce při stavbě konstrukcí ze dřeva.

To nejenže významně posílí otvory určené pro instalaci okenních a dveřních konstrukcí, ale zároveň zabrání tomu, aby se boční kulatiny nebo tyče posunuly na stranu, což by vedlo ke správnému smrštění domu, ale zároveň by mu dodalo krásný estetický vzhled.

Druhy sekacích dveří

Vypadá to jako dřevěný obdélníkový box. Proto se skládá ze čtyř rovin - dvou silnějších stran, obvykle z tyče, horní a dolní jsou častěji řezané desky.

Jaké technologické typy okosyachki existují?

„Hypoteční bar“ je především výhodný z hlediska ceny a rychlosti instalace. Použitá hranová deska. Je důležité připravit drážku na vnitřní straně otvoru, který bude v budoucnu uzavřen.

Dále v ní leží tyč s čtvercovým průřezem a již k ní je připevněna tabule (pokud použijete tuto možnost dokončení). Po instalaci okna nebo dveří je třeba dokončovací svahy.

Dražší a vysoce kvalitní variantou je tzv. „Trnová“ osyosyachka. Používá se častěji při stavbě domů z dražšího dřeva - například profilovaného dřeva.

Je vyroben z pevné tyče obdélníkového průřezu ve tvaru písmene T. Vertikální hrot (noha) je vložen do drážky a vodorovná příčka provádí funkci svahu.

Souhlasím s ještě nákladnějším způsobem? Pak vyberteokosyachku "v balíčku." V tomto případě je v bočních stěnách otvoru vyříznut hrot, na který je nasazena sklizená paluba ve tvaru dalšího písmene „P“. Ještě lepší, estetičtější, dražší.

Jak udělat chobotnici sami

Okosyachka dveře v dřevěném domě - to je povinná a poměrně konkrétní práce, která vyžaduje vysokou kvalifikaci od výkonných umělců.

Samozřejmě je lepší svěřit to profesionálům, ale pokud se rozhodnete ušetřit peníze nebo máte jen zájem o zvládnutí zastřihovače dveří, pak pro dosažení pozitivního výsledku budete muset pečlivě sledovat navrhovaná doporučení.

Nástroje, které budete potřebovat pro sečení dveří:

 • řetězová pila;
 • kotoučová pila;
 • skládačka;
 • vrták;
 • šroubovák;
 • bruska.

Varování před některými typickými chybami, které nezkušení noví stavitelé obvykle dělají při sečení dveří v dřevěném domě:

 1. zvolit jako tmel, když okosyachka dveře do srubu montážní pěny, široce používané při instalaci oken a dveří v cihel a železobetonových budov. Jeho mínus je tuhá vazba kulatiny nebo tyčí, která jim brání přirozeně se usazovat, a proto se ztrácí celý bod tvorby skříně a instalace dveří do octagusu;
 2. Je také velmi důležité v žádném případě zabránit tomu, aby šroub, který zajišťuje okosyachka dveří v dřevěném domě, spadl do baru. To také vede k tvrdémulepení polen, které zabraňuje dalšímu přirozenému smrštění a může vést k deformaci konstrukce dveří.

Pořadí prací při sečení otvorů

Před instalací dveří kolem dveří byste se měli seznámit s jednou z nejpopulárnějších a nejpřístupnějších metod pro každého začínajícího tesaře.

Za prvé, podle technologie, při otevírání dveří v srubu je vyříznut otvor. Děláme to s přihlédnutím k velikosti dveří, které zde budou instalovány, tj. K výšce a šířce plátna.

Pak nařezáme speciální výklenek na stranách otvoru, jehož velikost by měla odpovídat velikosti tyče, která tam bude instalována.

Věnujte pozornost!
Obvykle se používá tyč 50 až 50 mm. Dále se ujistěte, že je otvor zpracován antiseptikem. Pomáhá chránit dřevo před hnilobou, modřinami, vyvrtaným hmyzem a dalšími možnými potížemi při provozu naší stavby.

Aby bylo možné provést dobrou kvalitu dveří okosyachku, v další fázi práce řídíme bar do rozřezaného otvoru. Je nesmírně důležité, aby byl náš bar kratší než připravená drážka.

Proč? Tak, že při dalším smrštění dům nenarazí na tento bar a "zmrazit" na to. To může způsobit velké zkreslení.

Dalším momentem, který nelze přehlédnout, je skutečnost, že bar nelze fixovat, měl by být volný! Lišta je nutná, aby protokoly nebyly obloukovité, ne "hrály". A také - aby náš dům bylsklouzl, spadl a usadil se.

Dále upevníme skříňku pro naše budoucí dveře. Na bočních plochách vyplňujeme 50 cm jutovou pásku, horní rohy přilepíme jutou. Juta není zabalena na celém povrchu nosníku, protože těsnění bude našroubováno na šrouby, které budou následně vtaženy do nosníku.

Nyní na úrovni nastavte box konceptu. Hlavní věcí je, že šrouby neprocházejí námi vloženou tyčí, jinak na ně visí a zbaví celou strukturu svobody, což může vést k nepříjemným prasklinám mezi kládami nebo tyčemi.

Dobrá rada!
V horní části horního překladu ponecháme v případě smrštění doma v nadcházejícím roce před dokončením mezeru asi 3 cm. Nyní víte, jak dveře nainstalovat sami. Všimněte si, že vstupní dveře strašidelné se nijak neliší od technologie ostatních dveří srubu.

Před vytvořením okna s oknem kolem okna si zapamatujte získané znalosti a proveďte akce podle typického algoritmu. Obecné dovednosti, jak udělat dveře v dřevěném domě, vám pomohou vyrovnat se s instalací jakékoliv konstrukce dveří nebo oken.

Při instalaci dveří do okosyachku, je třeba mít na paměti: nejčastěji při instalaci okosyachki dveře do srubu koupelny domu nebo doma, pokud jsou dveře dřevěné, oosyachku dělat s pre-obrobené drážky. V případě, že instalace okosyachki dveří v rámci domu z plastu nebo ocelibox s drážkami instalovanými na hřebenu, který bude umístěn uvnitř drážky.

Montáž závěsů a šroubů, než upevnění dvířek na okosyachka, by mělo zajistit pevné spojení. Švy mezi dveřním blokem a klíčem mohou být již utěsněny pěnou nebo těsnící hmotou, poté je šev uzavřen pouzdrem.