Jak udělat střešní balkon v horním patře

Dobrý den, přátelé!

Někdy jsem překvapen rozhodnutím návrhářů, kteří se zabývají novými budovami.

Přesně stejný byl překvapen Sergej Ivanovič, který obdržel nový byt v horním patře.

Byl překvapen, když vyšel na balkon a našel úplnou nepřítomnost alespoň nějaké střechy. Tento problém je naštěstí vyřešen.

Chcete se naučit, jak vytvořit střešní balkon v horním patře? Jaké nástroje by mohly být v procesu potřebné?

Nyní pro vás, milí čtenáři, podepíšu podrobné instrukce v krocích.

Jak vybavit střechu balkonu v horním patře

KrKak, aby se na střeše balkonu v posledním patře balkonu v posledním patře má relativně malé parametry stavby. Je důležité přesně měřit obvod střechy a důkladně se připravit na instalaci. Je důležité určit typ vrchlíku.

Zvažte:

Nezávislé balkonové střechy.

Spojení s vnější stěnou domu. Odborníci nazývají tento typ nejjednodušší a velmi rozpočet.

Mezi minusy patří:

  • Nízká úroveň pevnosti. Široký balkon má impozantní střešní konstrukci a může působit na upevňovací prvky
  • .
  • Samostatná střecha je pokryta lehkou střechou (plech)
  • Systém špatné izolace

Závislá střešní krytina balkonu.

To je důležité!
Instalace se provádí ve spojení s podpůrnými zařízeními, které podpírají střechu. Tento typ předpokládá více času a úsilí na opravu.

Při rozhodování o zakrytí a izolaci balkonu je vhodné. Střecha má zvýšenou pevnost a odolává značné hmotnosti.

Střecha na balkóně: jaké materiály použít?

Existuje specifický seznam potřebných materiálů, které jsou pro tento úkol vhodné:

  • Střešní krytina (měkká dlažba);
  • Polykarbonát (typ - buněčný);
  • Terasy, pozinkované plechy, vlnité desky.

Zvažte podrobně. Profesionální podlaha je jedním z populárních a široce rozšířených materiálů. Jeho předností je nízká cenová politika, plus je trvanlivá, kvalita pro střechu balkonu. Schopen odolat silným nárazům větru a silným deštěm. Nemá zvukovou izolaci (na rozdíl od měkkých střech).

Polykarbonát má atraktivní vzhled. Jeho skleněná základna vytváří vnější estetiku. Navzdory průhledné struktuře polykarbonát nepropouští škodlivé sluneční paprsky a je schopen odolat rázovému zatížení srážkami.

Dalším typem střechy je dvojité zasklení. Má dobrou distribuci. Jeho cena je příliš vysoká. Při výrobě skla používající unikátní způsob "kalení" skla.

Příručka pro montáž na střechu pro vlastní potřebu

Jako příklad uvádíme střechu balkonu umístěnou v horním patře.z profesionální podlahy.

Pro jeho instalaci budou vyžadovány tyto nástroje a upevňovací prvky:

  1. Struktury na podporu. Musíte dodržovat intervaly mezi nimi v 1 metru.
  2. Vypočítejte délku balkonu a spočítejte počet podpěr
  3. .
  4. Profesní listy kostry
  5. Šrouby dlouhé 10 centimetrů
  6. Dřevěná prkna pro bedny (4/4 cm)
  7. Šrouby. Jsou přišroubovány s pryžovým těsněním pro hydroizolaci
  8. Antiseptický roztok k odstranění škodlivých látek z povrchu dřevěných tyčí
  9. \ t
  10. Nůžky na kov
  11. \ t
  12. Stavební pěna pro těsnění
  13. Cement (případně písek)

Instrukce krok za krokem:

Zesílení kovových podpěr pod střechou. Upevnění se provádí kotevními šrouby Měly by být našroubovány do hloubky 10 centimetrů do zdi.
Namontovaná obreshetka (sekce 4 až 4 centimetry).

Dřevěná základna latě a všechny dřevěné konstrukce jsou ošetřeny antiseptikem. To chrání povrch před škodlivým hmyzem a destruktivní vlhkostí.

Připravují se potřebné profily profilovaných plechů. Jsou krájeny nůžkami s ostrou čepelí

Profilované podlahy zvolené kvality se montují na připravenou bednu s pevnými šrouby. Pod jejich základem uzavřené gumové těsnění.

Věnujte pozornost!
Listy z vlnité lepenky, které jsou volně připevněny ke stěněvzdušného prostoru. Měla by se odstranit pěnou. Po zaschnutí je přebytečná pěna odříznuta. Jeho povrch je upraven směsí cementu a písku
.

V následujícím stupni zasklení by měl být připraven rám

.

Při zasklení jsou vytvořené otvory pokryty pěnou

Vnitřní strana střechy balkonu je izolovaná. To lze provést ručně.

Na tepelnou izolaci se nanese vrstva parního těsnicího prostředku

Zbývající etapy jsou spojeny s výzdobou balkonu. Pažení lze provést pomocí šindelů, sádrokartonových desek, vlečky.

Materiály pro střechu balkonu v horním patře

Nejčastěji většina bytových domů nemá střechu pro balkony. Ve všech případech je typický design - podlaha nadřízeného balkonu hraje roli střechy nižší.

A často jsou tyto balkony v havarijním stavu a majitelé nebudou provádět opravy. Ano, a pravidelný hluk přicházející ze sousedů a vlhkost, která může uniknout kvůli špatnému stavu balkonu nahoře, je nepravděpodobné, že vytvoří kvalitní balkon bez střechy.

V tomto případě vyvstává otázka: jak udělat střechu na balkóně vlastníma rukama? Aby bylo možné vytvořit střechu, je nutné získat nejpodrobnější informace, které pomohou určit typ montované konstrukce.

Mistr se tedy musí rozhodnout, jaký typ střechy bude použit na balkóně, co by mělo býtpoužívat materiály, stejně jako to, co technologie funguje. Pokusíme se usnadnit úkol našeho čtenáře a odpovědět na všechny výše uvedené otázky.

Jaké jsou typy střech?

V zásadě je pro balkóny k dispozici jeden z následujících typů střešních krytin:

  • Závislá stavba.V tomto případě se střecha montuje na kovové regály, které jsou pokračováním plotu nebo zasklení.
  • Nezávislá výstavba.Střecha je připevněna k fasádní stěně budovy, zatímco samotná konstrukce nespočívá na nosných prvcích.

Instalace závislého provedení je složitější proces, který vyžaduje pečlivý výběr materiálů. Zpravidla se majitelé rozhodnou o nutnosti instalovat závislou střechu v případech, kdy je nutné balkon připojit k hlavní místnosti.

Takové střechy jsou nejspolehlivější, protože jsou schopny odolat jakémukoli zatížení a zajistit možnost použití jakýchkoli střešních materiálů. Další výhodou závislého provedení je přípustnost izolace a zasklení jakéhokoliv povrchu. Jinými slovy, se všemi technologickými vlastnostmi instalace můžete vytvořit skutečný obývací pokoj.

Dobrá rada!
Důležité: Obyvatelé horních pater se doporučuje provádět závislé konstrukce, které jsou schopny odolávat tlaku sněhu na střeše v zimě.

Nezávislý design je jednoduššítechnologické provedení, protože pro jeho tvorbu je nutné utratit méně stavebních materiálů. V důsledku toho bude taková střecha pro balkon levnější než závislá stavba. I přes tyto výhody však existují i ​​nevýhody.

  1. Za prvé, pro široké balkony je nutné instalovat konstrukci s velkým posunem, což nakonec snižuje spolehlivost. V důsledku toho lze použít pouze nejlehčí střešní materiály.
  2. Zadruhé, při vytváření nezávislé střešní balkony existuje praktická nemožnost instalace izolace.

Jaké materiály zvolit pro střechu balkonu?

Dnes na trhu existuje mnoho různých střešních materiálů, které nabízejí desítky výrobců. Vzhledem k tomu, že je nemůžeme uvést všechny, poskytneme informace o nejpopulárnějších:

Různé válcované plechy. Tato kategorie zahrnuje kovové dlaždice, obklady a další podobné materiály. Jedná se o nejběžnější typy pokrytí, protože je lze snadno získat (a v případě potřeby i vyměnit) a mohou být instalovány na závislých nebo nezávislých konstrukcích.

Materiál nejvýhodnější pro velitele z hlediska ceny a kvality, který má dostatečnou tuhost, aby vydržel zatížení bez deformace. Jedinou nevýhodou je potřeba instalovat zvukovou izolaci, protože materiál dokonale zní (dešťové kapky, vítr).
na střešebalkony

Měkké střešní krytiny. Nejběžnější - ondulin (bitumenová břidlice). Představuje celulózové listy se speciální impregnací a barevným pigmentem.

Tento materiál je lehčí než tvrdá střecha, pohodlný v provozu, ale má značnou nevýhodu - je snadno zapálitelný. To je důvod, proč střešní ondulin doporučuje nainstalovat pouze na balkonech v posledním patře.

Pásový opar. Základem materiálu je sklolaminát, který je na obou stranách impregnován bitumenem. Má několik výhod - vynikající zvukovou izolaci, nízkou hmotnost, těsnost a odolnost proti povětrnostním vlivům. Jedinou nevýhodou je vysoká cena materiálu.

Průhledný povlak - polykarbonátová nebo dvojitá okna. Spolehlivý a vysoce kvalitní materiál s vysokým prahem pevnosti. Nedoporučujeme montovat polykarbonátový nátěr na horní podlahy - v létě kvůli intenzivnímu vystavení světlu a teplu na balkóně bude velmi horký.

Tip: Pro každý materiál je k dispozici speciální instalační technika. Proto je nutné před konečnou volbou podlah seznámit se s technologickými vlastnostmi jeho instalace.

Příprava montáže a potřebné nářadí

Jak nainstalovat střechu na balkon vlastními rukama? Především je nutné připravit nástroje a prostor pro instalaci.

To je důležité!
Nebudeme popisovat vlastnosti přípravy povrchu - velitel bude schopen samostatněUrčete, kde se má povrch očistit od prachu a nečistot, kde je třeba opravit praskliny a jak je třeba odstranit plechy starého nátěru.

A pro budoucí práci bude pán potřebovat:

  • Materiál pro nosnou konstrukci (uvažujeme vytvoření závislé střechy na balkóně posledního patra);
  • Střešní materiál, izolace, parotěsné zábrany a hydroizolace;
  • Spojovací materiál - hmoždinky, šrouby a kotvy;
  • Kladivo, vrtačka a šroubovák.
  • Měřicí přístroje.

Je všechno skladem? Poté rozhodneme o poslední otázce ve fázi přípravy: jaký materiál použít pro nosnou konstrukci.

Má váš balkon již velmi kvalitní vnější povrch? Vinylové obklady jsou jedním z nejoblíbenějších materiálů pro toto, a my jsme popsali technologii pro instalaci vlečky na balkón v našem článku.

Pokud plánujete dokončit interiér, doporučujeme vám věnovat pozornost tomuto článku. V něm najdete informace o dřevěném euroliningu a jak s ním pracovat.

Kov nebo dřevo? Vyberte nosnou konstrukci

Dřevěné trámy se často používají z důvodu snadné instalace a nízkých nákladů. Kvůli nízké tepelné vodivosti dřeva, “studené mosty” nejsou tvořeny, ale tam jsou některé nevýhody:

\ t

Dřevěné konstrukce jsou zničeny rychleji než kov kvůli vlhkosti a výkyvůmteplota

Dřevěné kostky mohou mít různou strukturu, protože po ní může celá konstrukce „vést“.

Pokud jsou tyče nesprávně upevněny, je možné střechu uvolnit.

Kovové konstrukce jsou mnohem dražší, ale slouží i mnohem déle.

Průvodce může vybrat jednu z následujících možností instalace:

  • Svařovaný rám z tvarovaných trubek.
  • Rám se šroubovým spojem.
  • Střecha instalovaná na "farmách" - kovové rohy.

Instalační příručka pro střechy krok za krokem

Navrhujeme našim čtenářům, aby zvážili možnost montáže balkonové střechy pomocí dřevěných tyčí.

Namontujte příhradový systém. Nosník je instalován na nosných stěnách, po kterých jsou na něm namontovány krokvy. Nosník je připevněn ke stěně pomocí kotev. Pro krokvy lze použít desky nebo dřevo menší.

Namontované převisy. Délka převisů závisí na přání velitele a architektonických prvcích balkonu, doporučuje se, aby byl převis alespoň 20 cm.

Namontovaná obreshetka. Za tímto účelem je rám namontován podélnými dřevěnými tyčemi v přírůstcích 40-50 cm a zajištěn šrouby. Nahoře jsou umístěny příčné tyče, které jsou namontovány obdobným způsobem. Na horní straně přepravky se nachází hydroizolační a zvukově izolační materiál.

Po položení tepelně izolačních plechů do mezer opláštění (minerální nebo čedičová vlna, pěnový plast),fixován lepící směsí a hmoždinkami s čepičkami. V horní části izolace je instalována parotěsná zábrana, která je připevněna k přepravce pomocí tapetových hřebíků nebo sešívačky a chrání listy z tepelně izolačního materiálu před vlhkostí zevnitř.

Věnujte pozornost!
Instaluje střešní krytinu. Způsob montáže závisí na typu použité povrchové úpravy.

Namontované boční a větrné lamely. Způsob montáže je dán typem střešní krytiny.

Po instalaci střechy zbývá provést čištění - střecha balkonu posledního patra je zcela připravena.

Montáž střechy balkonu v horním patře

Pokud žijete v nejvyšším patře, pak potřebujete jen střechu na balkon. Obyvatelé v nižších patrech mají - talíř balkonu v horním patře. Stačí, aby jeho spodní část byla estetická.

Ale máte příležitost ukázat svou individualitu. A pravdou je, že instalace vertikálních uzavíracích konstrukcí v naší době je dobře zavedená. Jak udělat střechu na balkóně je otázka, která vyžaduje zvláštní pozornost.

Uvažujme o tom, jaké typy střešních konstrukcí jsou zde, podrobně prozkoumejte, jak se má střecha samostatně vyrobit, jaké materiály k tomu budeme potřebovat. Také v tomto článku se dozvíte, jak provádět opravy stávajícího střešního balkonu.

Druhy balkonových střech

V závislosti na konstrukci jsou střechy rozděleny do dvou typů:

Nezávislá střecha.Střešní nosné prvky jsou připevněny přímo ke stěně a nespočívají na uzavřených konstrukcích balkonu.

Závislá střecha. Nosné prvky střechy jsou založeny na rámu uzavíracích konstrukcí balkonu a jsou vázány do jediné pevné prostorové struktury.

Nezávislá střecha

Výhody: nízká hmotnost a nízká spotřeba materiálů, resp. Nízká cena, jednoduchý design. Vypadá dobře transparentně, například z polykarbonátu.

Nevýhody: díky konzolovému typu (připevněnému pouze ke stěně) jsou kladeny velmi přísné požadavky na spolehlivost upevnění. Efektivní izolace a interiérové ​​dekorace významně zatěžují střechu.

Nemá těsné spojení se stěnou, což vede ke ztrátám tepla.

Závislá střecha

Výhody: může nést značnou zátěž, pokrývá balkon, bez ohledu na šířku, aniž by to komplikovalo konstrukci, umožňuje použití jakékoli střechy podle hmotnosti, spoléhající na svislé regály, umožňuje použití oken s dvojitým zasklením, je účinně izolována;

Dobrá rada!
Nevýhody: pro výrobu potřebujete více materiálů a nákladů na pracovní sílu, což je dražší.

Pokud potřebujete balkonovou střechu v nejvyšším patře a neplánujete si polykat balkon, bude to nejlepší samostatná střecha.

Materiál pro střechu

Každá střecha na balkóně se skládá z takových skupin materiálů.

  • materiály nosné konstrukce;
  • střešní, hydroizolační a parotěsné materiály;
  • izolace;
  • upevňovací prvky;
  • dokončovací materiály.

Výroba balkonové střechy

Pro každého muže je střecha na balkóně s vlastními rukama uskutečnitelná.

Zvažte například, jak vytvořit samostatnou střechu se střechou z vlnité lepenky a zároveň se zaměřit na použité materiály.

  1. Roh č. 60 nebo čtvercový profil 40 × 40 mm;
  2. kotevní šrouby o délce 100-140 mm;
  3. tyč 40 × 40 mm pro opláštění vazníku;
  4. šrouby s hydroizolačním těsněním;
  5. kovové profily (kovové);
  6. kovové nůžky;
  7. polyuretanová pěna;
  8. antiseptické;
  9. tmel.

Fáze práce

Z rohového nebo čtvercového profilu svařujeme trojúhelníkové vazníky.

Jejich počet závisí na délce balkonu. Musí být instalovány v krocích po 1 m plus jedna extrémní farma.

Připevněte vazníky ke stěně kotevními šrouby. Je nutné kopat do zdi do hloubky nejméně 80 mm. Proto se délka kotvy volí v závislosti na materiálu farmy. Kratší pro roh, delší pro čtvercový profil.

Opláštění střechy z dřevěné tyče 40 × 40 mm jsme vybavili antiseptikem.

Rozložili jsme na bednu hydroizolační vrstvu, která ji pomocí sešívačky odvezla ke lamelám.

Profesionální podlahy upevněte šrouby s hydroizolačními podložkami.
Naplňte mezeru mezi listem a stěnou pěnou, nastavte křižovatku autěsnění spoje.

Pro instalaci zasklení umístíme na dno střechy podél hrany dřevěnou tyč. Umožní propojit střešní konstrukci a zasklení rámu.

Naplňte spáru montážní pěnou a utěsněte vnější stranu.

Pro izolaci a zvukovou izolaci balkonové střechy mezi horními prvky vazníků instalujeme izolaci. To může být minerální vlna nebo pěna. V dolní části šijeme ohřívač s parotěsnou vrstvou.

Provádíme vnitřní povrchovou úpravu střechy balkonu.

To je důležité!
Pro zjednodušení a usnadnění práce se na místě provádějí veškeré přípravné práce (řezné a řezné materiály, svařovací farmy, zpracovatelské a lakovací materiály). Pro výškové práce necháváme pouze instalaci.

Zvláštní pozornost by měla být věnována teplu, hluku a hydroizolaci střechy, kterou provádí sama.

Za tímto účelem je povinné:

  • Použijte hydroizolaci;
  • Povlak se překrývá ve dvou vrstvách. To pomůže zabránit úniku vlhkosti do spár v případě sprchy s bočním větrem;
  • Tepelná izolace by měla být položena těsně, bez dutin. V tomto případě bude kvalitní izolace a izolace.

Oprava střechy balkonu

Jak opravit střechu balkonu? Je nutné přezkoumat a posílit stávající konstrukce, případně doplnit nové nosné prvky a zajistit hydroizolaci.

Pokud střecha balkonu teče, s největší pravděpodobností toky v místech, kde střecha spojuje zeď. V průběhu let se tmel zničí.Vlhkost v mikrotrhlinkách v zimě zamrzne a činí trhliny širší a hlubší. Tento proces probíhá každoročně, dokud vlhkost neprochází. Vyžaduje dodatečné utěsnění střechy na těchto místech.

Oprava balkonové střechy má obnovit integritu její roviny. I když je tvrdá střešní krytina z vlnité lepenky, přinejmenším měkká střešní krytina balkonu, jejíž materiál je ondulin, nejjednodušší a nejlevnější opravou je použití náplastí z vhodného materiálu.

Mohou být upevněny šrouby, nýty nebo fixací pro měkké střechy. V případě značného poškození by měla být střešní krytina částečně nebo úplně vyměněna.

Znalost konstrukčních prvků střechy balkonu a vlastností materiálů vám umožní snadno a přesně vyřešit problém, jak nainstalovat střechu balkonu vlastníma rukama. A stane se skutečnou výzdobou vašeho domova.

Výběr střechy pro balkón v posledním patře: závislý, nezávislý, výběr materiálu a vlastní práce

Střešní balkon v nejvyšším patře domu je nespolehlivá konstrukce. Dostane sníh a vlhkost z atmosféry, zničí základ budovy a další stavební materiály.

Pro dokončení úplného zasklení a uzavření vnitřku lodžie je nutné jej vybavit střechou. Tento článek bude diskutovat, jak udělat střechu na balkóně a vybrat nejlepší materiál pro jeho design.

Vlastnosti balkónů na horních patrech

Někdy zasklení nestačíbalkonový prostor. Střechy v horním patře, které můžete vy nebo stavební firma vybavit na balkóně, jsou rozděleny na samostatné a nezávislé. Každý design je charakterizován některými rysy, má klady a zápory. Chcete-li pochopit, jak vytvořit střechu na balkóně, musíte vzít v úvahu její typ.

Výhody a nevýhody

Závislé střechy

Aby se zabránilo pádu sněhu do vnitřku lodžie, je často vybaven závislou konstrukcí. Jedná se o konstrukci spojenou přímo s horní částí stěny, je nesena na zasklení a rámech, vertikálních sloupech. Na vnějším povrchu konstrukce se hromadí sníh, ale nepadá dovnitř.

Toto provedení má následující výhody:

  1. Instalace předpokládá jednoduchou a cenově dostupnou následnou izolaci balkonu;
  2. Počáteční rozměry lodžie jsou irelevantní;
  3. Instalace střechy na balkón spojený s nosnou stěnou zajistí spolehlivou a trvanlivou konstrukci. Můžete snadno glazovat budovu a pokrýt střechu nad balkonem jakoukoliv střešní krytinou;
  4. Možnost ohřívání vnitřního prostoru nějakým izolačním materiálem, čímž vzniká sendvičový "teplý balkon".

Nevýhody závislé střechy zahrnují zvýšenou složitost jeho instalace a velký počet spotřebních materiálů, které budete muset použít.

Je-li instalován nad lodžiízávislou střechou, musíte se postarat o kvalitní hydroizolaci.

Nezávislé střechy

Společnost nejčastěji vybavuje balkon se střechou se střechami nezávislého typu. Jedná se o konstrukce, které se připojují pouze k vnějším stěnám budovy a samonosný rám je trojúhelníkový nosník z odolného kovu.

Jako dodatečná konstrukce nezávislých prvků v horním patře se používají markýzy. Skrz ně sníh nespadá do balkonové konstrukce.

Navržený balkon se zapuštěnou a nezávislou střechou má významné výhody:

  1. jednoduché a přístupné uspořádání takového architektonického prvku;
  2. minimální peněžní náklady na zařízení a stavební materiály.

Nezávislé konstrukce na jakékoli podlaze mají určité nevýhody, které by měly být vzaty v úvahu při opravách a instalaci:

  • Nezávislá konstrukce bude spolehlivá a trvanlivá pouze tehdy, pokud bude instalována na úzkém balkonu;
  • Materiály, které budou použity pro střechu, by měly být lehké, jinak by vytvořená konstrukce nemohla udržet dodatečnou hmotnost;
  • Následné zasklení lodžie a její izolace (zakrytí izolačními materiály) způsobí určité potíže. Pro tyto práce je lepší zavolat specialistu.

Materiály a zařízení

Střecha a zasklení balkonuProstor lze provést pouze tehdy, když máte kompletní sadu vybavení a souvisejících stavebních materiálů.

Věnujte pozornost!
Aby se zamezilo padání sněhu na obvodu balkonu, měla by být střecha vyrobena z kvalitních a praktických materiálů. Zasklení, markýzy, markýzy budou dodatečnou ochranou před vnějším vlivem.

Na moderním trhu stavebních materiálů je prezentována široká škála výrobků pro zastřešení. Aby se zákazníci mohli lépe rozhodnout, jsou rozděleni do několika skupin.

Ocelové plechy

Střechy, střechy, markýzy pro lodžie jsou vyrobeny z různých ocelových plechů, které dokonale drží sníh - laminované, pozinkované, kovové, profilované podlahy.

Kvalitativní profesionální podlahy - nejoblíbenější výrobek pro zdobení markýz. Má přijatelnou cenu, díky své tuhosti vydrží velké množství sněhu a silné zatížení větrem.

Profilované podlahy nejsou citlivé na korozi, jsou ohnivzdorné a mají vynikající estetické vlastnosti. Široká škála barev vám pomůže vybrat správný odstín vlnité střešní krytiny, který doplní spolehlivé zasklení.

Kovové šindele mají nízkou měrnou hmotnost, zvýšenou odolnost vůči povětrnostním vlivům a změnám teploty. Přednost pro tento materiál je dána také proto, že má půvab a krásný vzhled. Kovové dlaždice dokonale přidají balkon s prováděním, bude udržet sníh adešťové vody.

Měkké střešní krytiny

Mezi těmito materiály dávají stavební složky přednost pásovému oparu, bitumenu a ondulinu. Chcete-li vytvořit horní stranu měkkých podlah lodžie, musíte se postarat o vytvoření dalšího pevného rámu.

Na druhé straně taková konstrukce spolehlivě udrží sníh, umožní izolovat střechu s vysokou kvalitou, vybaví ji elektrickým osvětlením a rychle glazuje okenní prostor. Také pružné a měkké střešní krytiny zajistí dodatečnou tepelnou a zvukovou izolaci, neohřívají se na otevřeném slunci a mají přijatelnou cenu.

Průhledné nátěry a materiály

Moderní a funkční polykarbonátové desky (monolitické nebo voštinové) se používají k dekoraci panoramatických střech. Konstrukce bude trvanlivá, stylová, ale studená. Pro izolaci lodžie na úkor střechy, stavitelé používají skleněné obaly, temperované speciální technologií.

Tato volba spojí všechny nejdůležitější výhody - spolehlivost, schopnost přenášet světlo, trvanlivost a plnou izolaci balkonového prostoru. Ale náklady na práci a spotřební materiál budou mnohem více. Po zavěšení musí být konstrukce zasklená.

Pro návrh horní části lodžie a následného zasklení budete potřebovat následující materiály, nástroje a vybavení:

  • nosné nosníky z úhlů velikosti 60, předvařené;
  • profilované plechy;
  • kotvy a šrouby(délka 10 cm), šrouby s vložkami;
  • dřevěné tyče pro předvalky;
  • montážní pěna, těsnicí hmota;
  • nůžky nebo speciální pila na kov;
  • cementová kompozice.
  • Polykarbonát je velmi trvanlivý materiál, ale střecha ho nechá proniknout studeným vzduchem na balkón.

Instalovaná střešní instalace

Zařízení se skládá z řady po sobě následujících etap:

  1. Montáž na stěny kovových rohových vazníků. Je důležité dodržovat určitou vzdálenost mezi prvky - ne více než 70 cm.
  2. Uspořádání konstrukce latí Pro tyto stavitele doporučujeme použít dřevěné tyče. Tak, aby strom neabsorboval vlhkost a nehnije, je ošetřen antiseptickým prostředkem;
  3. Je velmi důležité správně a rovnoměrně řezat vlnité plechy. Budete potřebovat nůžky nebo pilou. Je lepší nepoužívat brusku, protože by to poškodilo hrany listových prvků;
  4. Opláštění plášťových konstrukcí s plechy. V této fázi se používají šrouby s těsněním;
  5. Všechny vzniklé trhliny musí být pečlivě vyfouknuty pěnou nebo tmelem;
  6. Pokud také plánujete provést zasklení, namontujte podél okrajů střešní krytiny tyče ošetřené proti septikům;
  7. Poslední fází je skleněný balkonový prostor s dvojitými okny nebo dřevěnými rámy.

    Střecha v horním patře: závislá, nezávislá, jak vyrobit

    Na balkonech horních pater starých budov zařízenístřecha nebyla stanovena pro 5. patro v Chruščov - to je poslední patro, a to nejen v Chruščov může být tato situace.

    Dobrá rada!
    Zasklení balkonu horního patra je vždy problematičtější než jiné podlahy. A to je jednoduše vysvětleno - potřebujete střechu.

    Mnoho položek z celého množství práce lze provádět ručně, ale ne všechny. Projekt balkonu nabízí inženýr, který zohledňuje všechna kritéria a parametry. Jeho hlavním úkolem je vypočítat tuhost konstrukce, nabídnout možnosti.

    Balkon v nejvyšším patře: možnosti a střecha

    Jeden případ zahrnuje výrobu pouze základní konzoly pro překrytí střechy. Nosné sloupky pro střechu jsou speciální úhlové spojky tohoto profilového systému.

    Druhý případ vyžaduje výrobu celého rámu, který bude podepřen na podlahové desce nebo zdivu. Tato volba zahrnuje instalaci oken mezi regály rámu.

    Na střechu jsou uloženy následující požadavky:

    • Musí být lehké i silné;
    • Mělo by bez problémů snášet větrné proudy a zatížení sněhem;
    • Střecha by měla zajišťovat tepelnou izolaci balkonu;
    • Musí chránit stejný balkon před vlhkostí;
    • Musí mít takový úhel sklonu, aby na něm nezůstala voda a sníh.

    Jak bylo uvedeno výše, balkóny jsou se dvěma typy střech - závislé a nezávislé.

    Nezávislá střecha na balkóně v pětipodlažní budově

    Je-li použitonezávislý systém, instalace může být provedena bez zasklení balkonu, protože tento systém je připevněn ke stěně domu. Před instalací takového návrhu je třeba vypočítat možné maximální zatížení během období srážek.

    Konzolová střecha v 5. patře je konstrukce z ocelového rohu. V ní nejsou žádné podpůrné pilíře, a to je jeho hlavní rys. Vzhledem k tomu, že nejsou žádné regály, nejste omezeni ve výběru velikosti okna.

    Odborníci nepovažují poslední patro vhodné pro konzolovou verzi střechy s tím, že se jedná o vážné zatížení sněhem.

    Závislá střecha: 5. patro

    Pokud je střecha plnohodnotnou částí zasklení, její instalace se provádí již na horním konci instalovaných oken s dvojitým zasklením. K fixaci dochází ve stejnou dobu a ke stěně a do okenních rámů bloků.

    Tato možnost je rozhodně výhodnější. Mimochodem, hlavním důvodem je nejen posílení struktury a připravenost vydržet váhu sněhu, ale také nízké náklady na takové zasklení.

    Důležité a výběr střešní krytiny pro střechu, naštěstí, je na výběr.

    Montáž balkonu v 5. patře: výběr střechy na střechu

    Kvalita, výkon a cena jsou to, co odlišuje jeden typ střechy od druhé.

    Nejběžnější typy střešních krytin pro střechu balkonu (5. patro):

    Ondulin . Jedná se o měkký, těžký typ střechy s drsným povrchem. Používá se na pevných rámech.Odlišuje se ve vysoké izolaci hluku, odolnosti proti korozi, šetrnosti k životnímu prostředí. Ale izolace není nejvíce záviděníhodné izolace, pak budete muset použít jiné ohřívače. Cena za to je poměrně vysoká.

    Paluby . Lehký i tvrdý materiál najednou. Výborně si zachovává svůj tvar, a co je důležité, neváží strukturu. Používá se pro různé typy střech. Vynikající materiál v poměru cena /kvalita.

    Metal . Střecha, pokrytá takovou střechou, je podobná řadám z pozinkovaného ocelového plechu. Tato střecha se nebojí negativních vlivů vnějšího prostředí. V létě odráží ultrafialové světlo, v zimě snadno sněží.

    To je důležité!
    Polykarbonát . Tato střecha bude sofistikovanější, pokud to tak řeknete - a určitě si ozdobíte své 5. patro, přesněji balkón. Je pružný, odolný vůči slunečnímu záření, i když vypadá velmi křehce. Netoxický, ohnivzdorný, a cena bude vhodná.

    Balkony v 5. patře vyžadují zvýšenou hydroizolaci, tento moment udržujte pod kontrolou.

    Poslední patro: hydroizolace balkonu

    Časem mohou střechy nejvzdálenějších balkonů proudit pod vlivem sněhu a vody. Abyste tomu zabránili, musíte provést vysoce kvalitní hydroizolaci zvenčí.

    Hydroizolace balkonů se provádí vždy prací na jeho izolaci, hydroizolace balkonů se provádí vždy prací na jeho izolaci

    .

    Jak to udělat:

    1. Pro čištění betonu