Jak opravit plastová okna to udělat sami

Dobrý den, milí čtenáři!

Neměňte své příbuzné. Pokud vědí, že něco chápete, téměř vždy poběžíte o radu.

Tentokrát. Provedené vymalování a nezaseknuté do okenního příslušenství.

Výsledek: všechny pracovní mechanismy jsou zaneseny prachem a odmítají pracovat hladce.

Není ani nutné zavolat mistrů, operativnost může být obnovena vlastníma rukama.

Kromě toho se případ na záruku nevztahuje.

Problematika samoobslužných oken a věnování dnešního návodu k použití.

Oprava plastových oken DIY

Dříve jsem již poskytl radu ohledně péče o okna. Tady mluvíme o situaci, kdy už udeřil hrom.

Banal, bohužel, historie: během renovace (stropy byly vyčištěny) všechna okna v místnosti otevřel široký.

Do konce dne se neuzavře žádné okno! Okna byla nějaká noc přikrytá a ráno nás zavolali. Řeknu hned: všechny uzamykací příslušenství byly naplněny vápenným prachem.

Od zakoupení nového byl majiteli zachráněn fakt, že se nepokoušel použít sílu a zavřít okna sám. Okna byla demontována, kování bylo umyté a rozmazané a vše fungovalo.

Tento postup NENÍ zahrnut do záruční práce (myslím, že je jasné, proč) a platí se, ale je levnější než náhrada zamykacích mechanismů.

A pokud vlastníteminimální zámečnické dovednosti, můžete si vzít šanci a opravit plastová okna vlastníma rukama.

K tomu potřebujete pár šroubováků, kleště, měkký kartáč, petrolej (lakový benzín) a mazivo. O mazání - více. Je žádoucí získat speciální, pro okna PVC.

Pokud to není možné, může se použít jakýkoliv neutrální (WD-40), můžete použít motorový olej, ale bez přísad. Jste připraveni? Pojďme ...

Věnujte pozornost!
POZOR! Během tohoto postupu požádejte někoho, aby v okně držel křídlo. Pak nakloníme křídlo na sebe a zvedneme-li se, vyjmeme ze spodního závěsu rámu. Buďte připraveni na to, že křídlo bude těžší, než se zdá!

Odstraňte dekorativní závěsy z pantů.

Z horní smyčky opatrně odstraňte (vylomte) osu.

Nyní musíte odstranit rukojeť. K tomu otočte ochrannou desku a odšroubujte dva šrouby.

Je žádoucí umístit křídlo na stůl, takže je to pohodlnější Nyní velmi pečlivě zkontrolujte umístění všech detailů mechanismu.

Kování můžete začít odstraňovat. Odšroubujeme všechny šrouby v kruhu křídla. Poté opatrně odstraňte (nejlépe společně) mechanismus drážky pro montáž. Proplach ze všech stran.

Uděláme to takto: stůl naplníme filmem, nad nádrží s myčkou (s plochou vanou), myčíme strojem myčkou (jen my dva!).

Poté se doporučuje vyfouknout všechny části vzduchem (čerpadlo pro jízdní kola) a vysušit je. Namažeme všechny detaily tření mechanismu a snažíme se nic neudělat.vzájemného posunu.

V opačném případě, bez znalosti jemností práce jednotlivých částí, bude pro vás obtížné donutit práci k zácpě.

V opačném pořadí nasaďte příslušenství na křídlo, našroubujte šrouby, vložte rukojeť.

Namažte díly závěsu na rámu a zavěste křídlo na místě. Nejprve vložíme křídlo na dřík dolní smyčky, pak spojíme detaily horní smyčky a vložíme do ní osu. Nasaďte si ozdobnou smyčku.

Pokud byl celý postup prováděn dostatečně pečlivě - nebudou žádná překvapení. A máte další koníček - opravy plastových oken!

Jednoduchá oprava oken vlastními rukama

Často se na nás lidé obracejí a žádají je, aby změnili rozbitou rukojeť na okně nebo balkónové dveře, instalovali omezovač hřebenů, odblokovali a odmítli otočit kliku z okna z PVC.

Věřte mi, že mnoho chybných plastových oken není kritických, mohou být odstraněny samy o sobě, aniž by utráceli peníze a čas čekali na průvodce opravou oken, na který se můžete obrátit.

Na této stránce se pokusíme vysvětlit, jak provést opravu.

Výměna kliky okna rukama

Pokud jste popraskali základnu okenního držadla z PVC a potřebujete jej vyměnit, nebo máte malé dítě, a chcete, aby okno neotevřelo a pro to chcete nainstalovat rukojeť zámku, není nutné objednat servis oprav plastových oken.

Výměna kliky okna trvá několik minut a vyžadujepouze přítomnost šroubováku a touha po této práci nezávisle. Otočte plastovou základnu základny držadla o 90 stupňů.

Tam uvidíte šrouby upevňující rukojeť k oknu. Vyjměte je pomocí šroubováku, sejměte starou rukojeť a na její místo nasaďte nový pomocí stejných šroubů.

Při montáži dorazu „hřeben“ je nutné namontovat desku regulátoru „hřebenového“ ventilátoru pod základnu rukojeti.

Rukojeti oken a regulátory větrání (hřeben) lze zakoupit na stavebních trzích, v pavilonech prodávajících dveřní kliky nebo v budovách Leroy-Merlin a OBI, náklady od 70 do 200 rublů.

Instalujeme omezovače pro otevírání hřebenových oken o objemu 150–200 rublů, úchyty pro naklápění a otáčení bílé barvy –300 rublů, kliky oken se zámkem vyrobeným v Anglii, Polsku - 900 rublů, dětský zámek - 1000 rublů.

Rukojeť okna v otevřené poloze okna

Rukojeť se neotáčí, okno se neuzavírá?

V otevřené poloze křídla se rukojeť náhodně otočila dolů a okno nelze zavřít, protože rukojeť se neotáčí. Nenechte se vystrašit, že vaše okno není rozbité!

Jednoduše zámek pro otáčení kliky v otevřené poloze okna fungoval a rukojeť byla uzamčena v nesprávné poloze, což zabraňuje zavření okna.

To je důležité!
V moderních konstrukcích oken má mnoho typů armatur blokátory pro otáčení kliky v otevřeném stavu nebo v poloze naklápění a otáčení,To se provádí pro dobro spotřebitele tak, aby se okno náhodně nerozbilo.

Existují však případy, kdy při rychlém provedení operace přesunutí rukojeti z jedné polohy do druhé bude tento zámek fungovat v naprosto zbytečném časovém okamžiku.

Nepropadejte panice. Pro opravu PVC oken vlastními rukama nejprve určete značku kování.

K tomu najděte jméno napsané na kovovém zámku.

Pokud jste napsali „AUBI“, pak v oblasti rukojeti najděte tenkou desku z lepicího plechu s pružinou.

Prsty pevně zatlačte prstem na těsnění a otáčejte knoflíkem.

Pokud nezhasne, poznamenejte si, ve které poloze klapky.

Je nutné, aby klapka byla striktně ve vzpřímené poloze, protože pokud klapka visí pod úhlem, horní blokování také zablokuje otáčení rukojeti.

Zarovnáním okna a přitlačením desky k těsnění můžete snadno otočit knoflík do otevřené polohy a zavřít okno.

Pokud jste napsali "Roto," GU, "Winkhaus" nebo něco jiného, ​​zkuste najít pod rukojetí, kovový jazyk vyčnívající pod úhlem k rámu.

Zde jsou uvedeny akce uvedené výše. Zatlačte prstem dolů tak, aby stál paralelně s těsnící gumou, a snadno otočte rukojetí do požadované polohy.

Může dojít k nepříjemnému momentu s teplotní deformací okna.

Jazýček se nesmí dotýkat nastaveného prvku odezvyna rámu okna a při zavírání křídla přeskočte kolem, resp. bez ohnutí dolů k těsnění a rukojeť se neotáčí.

Otevřete okno a najděte kovovou část, kolem které by měl jazyk zasáhnout.

Uvolněte šroub nebo dva šrouby protiblokovacího prvku z rámu a vložte mezi ně a rám, např. Plastovou vložku, tenký šroub.

Tímto způsobem dosáhnete adheze blokování na křídle a protiproudu na rámu.

Oprava nůžek na zámky příslušenství Winkhaus

Časem vznikají problémy s blokovačem otáčení rukojeti instalovaným v nůžkách příslušenství pro naklápění a otáčení Winkhaus.

Tento blokátor tření se časem opotřebovává a hardware odmítá zamknout. Rukojeť okna se otáčí pouze do polohy „otevřené“ a směrem nahoru pro větrání.

Dobrá rada!
V tomto případě se nemůžete snažit zavřít rukojeť, protože můžete přerušit hlavní zácpu převodovky. Buď zavolat veliteli, a opraví kování, odstraní blokátor na 1500 rublů, nebo se podívá na obrázky, které by měly být odstraněny. Chcete-li odstranit nůžky, musíte nejprve odstranit křídlo okna.

Odstraňte kryt z horního závěsu a pomocí kleště a šroubováku vyjměte kolík. Spusťte křídlo na podlaze a odšroubujte šrouby zajišťující hardware, vyjměte nůžky.

Poté se zámek odstraní, nůžky se zašroubují na místo a hardware funguje jako nový!

Rukojeť okna se otáčíprací, nikoli až do konce

Mohlo by to být způsobeno jak vůlí křídla, tak banálním sušením maziva. Chcete-li začít, koupit univerzální pronikavé mazivo - sprej v každém obchodě auto.

Nasuňte trubku přes plechovku a dobře promažte všechny pohyblivé části, zejména horní rohová kola. Pokud to nepomůže, zkuste otočit nastavovací šrouby závěsů na okně.

Odstraňte ozdobný kryt na spodním závěsu a podle níže uvedeného schématu se pokuste zvednout křídlo utažením šroubu uvnitř závěsu pomocí šestihranného klíče.

Pokud vidíte, že křídlo bije s horním úhlem proti nárazníku na rámu, utáhněte šroub horního závěsu, jak je uvedeno v návodu k montáži.

Jak nastavit plastová okna, aby se vyloučilo vyfukování z těsnící gumy

Pokuste se to eliminovat otočením excentrických čepů. Je-li okno kování "Roto", pak dávejte pozor na odezvu desky na rámu.

Ve středu je místo, kde lze zasunutím imbusového klíče č. 4 otočit pohyblivým prvkem správným směrem. Tam, kde je nutné otočit, určit náhodně.

Jsou-li kování „Winkhaus“ na okně, pak je třeba zámek uchopit dvěma prsty, excentrem vytáhnout a otočit správným směrem.

Pokud okno není „Roto“, ale jiné příslušenství, jako například „AUBI“, „Sigenia“, „GU“ ...., pak uvidíte na křídle pohyblivé části hardwaru v podobě válečků (čepu) s otvorem uprostřed šestihranného klíče №4.

Na okraji válečku nalezne bod.Čím blíže k tomuto lisu, tím silnější bude upnutí listu.

Nezapomeňte v létě vrátit nápravu do původní polohy a těsnicí pryž se rychle opotřebovává.

Mělo by být také zohledněno umístění pohyblivých čepů na křídle vzhledem k protilehlým částem rámu. Je možné, že kamarádi stojí nesprávně a kolíky při zavírání nepřesahují vazby.

V tomto případě musí být desky odezvy přeuspořádány. Uvolněte upevňovací šroub nárazníkové desky na rámu a spusťte desku dolů tak, aby válec zcela prošel pod desku nárazníku.

Pokud úprava výstředníků nepřinesla výsledky, zavolejte průvodce opravou okna PVC.

Silné foukání PVC okna ze strany závěsu, profil okenního křídla klenutý.

K tomuto problému dochází na obou křídlech s kováním pro naklápění a otáčení a na křídlech s kováním.

 • Prvním důvodem je nekvalitní instalace, montéři natáhli rám uprostřed kotvou, a proto střední svorka na křídle nefunguje.
 • Druhé důvody - rovnací desky upustily uprostřed křídla mezi skleněnou jednotkou a profilem, nebo nebyly instalovány ve výrobě.

Průvodce opravou plastového okna tento problém vyléčí za 10 minut odstraněním zasklívací lišty ze strany závěsu a umístěním do středu mezi skleněnou jednotkou a profilem.správné množství rovnacích desek.

Jak odstranit zasklívací lištu z okna z PVC a natáhnout okenní křídlo?

Nejlepším řešením je odebrat štěrbinu nebo tvrdou špachtli. Šroubovák nebo nůž s drážkou nelze použít, protože kazí vzhled PVC profilu.

Po naklonění nástroje do spáry mezi profilem a profilem křídla odpojte patku s lehkým úderem. Poté věnujte pozornost rovnacím deskám umístěným mezi rámem a křídlem.

Je také nutné umístit do středu plastové desky, které posunou okenní křídlo ze skleněné jednotky o 3-5 mm. Desky mohou být vyrobeny z rekvalifikovaného školního pravítka milovaného potomka.

Hlavní věc je, že šířka vyrobených desek vlastními rukama by neměla být menší než tloušťka skleněné jednotky, a během instalace by jeden z okrajů desky neměl spočívat na vnitřní straně skla, jinak může skleněná jednotka prasknout.

Pro posun profilu křídla směrem od skleněné jednotky můžete použít stejný dláto umístěním plastového rozpěrky pod dláto na skleněnou stranu.

Nebuďte obzvláště horliví, nejprve odsuňte křídlo od skleněné jednotky o 3 mm a pokuste se okno zavřít. Pokud nestačí, pak další 3 mm.

Oprava plastových oken

V tomto článku vám povíme, jak upravit a opravit plastová okna vlastníma rukama.

S neustálým zvyšováním počtu spotřebitelů takového výrobku, již pro některé nenahraditelné, jako jsou plastová okna, samozřejmě potřeba lidí provčasné údržby a oprav plastových oken.

Jaké jsou hlavní druhy poruch, s nimiž se nejčastěji setkávají majitelé oken z PVC?

Hlavní poruchy při používání plastových oken:

 • zlomení rukojetí a omezovačů otevírání oken;
 • zabavení oken a madel v otevřené poloze;
 • mírné vyfukování z ohřívače;
 • silné foukání ze strany závěsu okna;
 • rozbití skla.

Výměna a oprava rukojeti, instalace omezovače otevírání oken.

Motivy pro změnu otevírací rukojeti z plastových oken jsou rozdílné, jedná se o rozbití rukojeti a praskání, nutnost chránit dítě před otevíráním oken.

A tento problém může být vyřešen ručně, aniž by byl povolán odborník.

K tomu, ve specializovaných prodejnách nebo na trhu, kupujeme kliku na okna.

Poté musíme odstranit starou rukojeť.

Za tímto účelem otočte krycí desku o 90 stupňů k základně rukojeti a vyšroubujte šrouby šroubovákem.

Po té, tiše položte novou, získanou rukojeť a upevněte ji v opačném pořadí na stejné šrouby.

Pokud se podíváte pozorně, je deska regulátoru větrání (hřeben) namontována pod rukojetí, stejně jako samotný regulátor větrání.

V případě potřeby můžete tyto prvky snadno vkládat nebo měnit (Jak vybrat okno pro dům).

Zadržení rukojeti v otevřené poloze okna (oknonezavírá).

Takové nepříjemné momenty se často vyskytují při používání oken z PVC, když se okno, které se snaží rychle přeložit okno z otevřené polohy na pootevřenou nebo naopak, ponechá v otevřené poloze a rukojeť je uzamčena a neotáčí.

Dobrá rada!
Nebudeme se zabývat detaily blokovacího mechanismu oken rukojeti, přejdeme k tomu, jak opravit okno vlastníma rukama.

Především je nutné určit značku hardwarového okna z PVC (na kovovém zámku). Pokud máte nainstalované příslušenství značky "GU", "Roto", "Winkhaus" nebo jiné, kromě "AUBI", pak snadno najdete vyčnívající kovový jazyk těsně pod rukojetí.

Zatlačte prstem na kompaktor tak, aby se svisle otočil a zavřete okno.

To je důležité!
V případě, že máte k dispozici okna AUBI, pak funkce takového jazyka bude hrát tenká kovová deska s pružinou v oblasti rukojeti.

Umístěte okenní křídlo do přísně svislé polohy, prstem pevně zatlačte prstem na těsnění a zavřete okno otočením rukojeti.

Rukojeť se otáčí obtížně a ne úplně.

Zdrojem těchto problémů může být pokles času a vlivem teploty okenního křídla nebo sušení maziva.

V posledním případě byste měli zakoupit mazivo WD-40 v autoservisu a načechrat spáry a pohyblivé části okna.

Pokud stále mátekřídlo průhybu okna, pak jeden z okrajů křídla porazí, nebo se otře o doraz okna (s největší pravděpodobností v horní části), protože závěrka nebude stát přesně.

K tomu odstraňte ochranné kryty na závěsech okna a utáhněte upevňovací prvky šestihranem.

Mírné nafouknutí zpod těsnění.

Ve většině případů je tato „choroba“ léčena mírnou úpravou excentric. Stejně jako v předchozím případě určujeme značku výroby kování pro okna.

 • Příslušenství značky ROTO.
  Uprostřed vidíte šestihrannou objímku. Otáčením šestihranu (č. 4) se snažte dosáhnout požadovaného výsledku při utěsnění okenního křídla.
 • Kování WINKHAUS.
  Excentrický držte dvěma prsty nebo kleštěmi, jak je znázorněno na obrázku. Otáčením a pohybem nahoru a dolů nastavte potřebnou přítlačnou sílu
 • Příslušenství značky "AUBI", "SIGENIA", "GU" atd.
  V tomto případě potřebujete šestihran (č. 4) k otáčení válce proti směru hodinových ručiček. Kromě toho, čím blíže je riziko válce k zhutňovači, tím silnější bude stupeň stlačení křídla na rám okna.
  Pokud úprava výstředníků nevedla k požadovanému výsledku, doporučuje se zavolat specialistu.

Silné foukání ze strany závěsu.

Tento druh nepříjemností může nastat v důsledku špatné instalace nebo výroby plastových oken. Jak se vyrovnat s tímto onemocněním vlastníma rukama?

K tomu je třeba vzít široký dláto, nebo tvrdou stěrku a zvlnit korálek, odstranit.

Níže, mezi rámem a křídlem, uvidíte rovnací desky. Poté posuňte okenní křídlo o 3–5 mm od skleněného obalu a vložte jej doprostřed, vyrobeného sami (vyrobeno z obyčejných plastových pravítek).

Při výrobě desek vlastními rukama je třeba mít na paměti, že tloušťka desky nesmí být menší než tloušťka skleněné jednotky a hrany desek nesmějí spočívat na vnitřní straně skla (skleněná jednotka může prasknout).

Po shromáždění okna by mělo být vše v pořádku.

Výměna zasklení vlastníma rukama.

Navzdory tomu, že v tomto článku hovoříme o tom, jak provádět údržbu a opravy oken z PVC vlastníma rukama, v této části upozorňujeme na skutečnost, že výměna skleněné jednotky je pracná a elegantní práce.

Který vyžaduje dovednosti, znalosti a speciální nástroje.

Věnujte pozornost!
Pokud tedy potřebujete sklo vyměnit, doporučujeme vám obrátit se na odborníky. Pokud ale stále neposloucháte naše doporučení a chcete provést výměnu sami, pak se vyzbrojte stejnou sadou nástrojů jako v předchozí části.

Odpojte všechny obruby jeden po druhém, poté opatrně vytáhněte rozbitou (poškozenou) skleněnou jednotku. Změřte velikost extrahovaného obalu. Na seřízení musí být instalována nová skleněná jednotkadesky.

Uzavřením požadovaného počtu desek dosáhnete správné geometrie křídla. Pak sbírejte celé křídlo v opačném pořadí a užívejte si toho, co máte.

O tom, jak provádět opravy sami, můžete najít na webu.

Jak provést opravu plastového okna

Nejen teplo, ale i pohodlí vašich prostor závisí na oknech ve vaší domácnosti. Proto je oprava oken tak důležitá. Koneckonců, mezery v nich vytvářejí průvan, chladí místnost a skrze ně vstupují prachy.

Ano, a je hezké podívat se na krásné okno ze strany.

To je důležité!
Někteří mohou říci, že plastová okna řeší všechny jejich problémy. Prax nás však přesvědčí jinak.

To je obzvláště patrné v nových budovách, kdy lze led chladit pro chlazení nápojů z parapetů. Proto nové neznamená dobré.

Dřevěná okna

Když začnou opravovat dřevěná okna, nejprve posoudí stav stromu.

Pokud se zjistí zkaženost, nemá smysl ji obnovit.

Pokud vypadá normálně, vyjměte ji ze smyčky a prohlédněte si sklo.

I když je sklo neporušené, musíte jej vytáhnout.

Když odstraníte celé sklo, vyčistíme povrch staré barvy pomocí sušičky, speciální kapaliny a špachtle.

Stará barva se zahřívá fénem nebo ošetřuje kapalinou, čistí se špachtlí.

Dobrá rada!
Pouze odstraněním staré barvy lze přesněji určit stav okenních křídel. Tuhost můžete kontrolovat třepáním klapky ze strany na stranu a svisle. Tmel je vybrán pro barvu a kvalitu.

K odstranění vůle můžete použít rohy a připevnit je k rámu. Pro zajištění estetičtějšího vzhledu jsou rohy zapuštěny do dřeva a tmelu, což zajišťuje rovnoměrný povrch.

Dalším krokem je tmel okna. Prodám tmel, který je vhodný pro váš typ dřeva.

Pokud si vyberete dobrý tmel, okno lze jednoduše lakovat. Při tmelení použijte malou gumovou stěrku, která uzavře všechny nepravidelnosti a praskliny.

Když zaschne tmel - povrch brousíme, čímž se získá dokonale rovný povrch. K tomu používáme vrták s tryskou nebo bruskou.

Když nová stavba nebo když neznáte kvalitu stavby vašeho domu, měli byste se znovu ujistit o pečlivé prolomení svahů a zjistit stav prostoru mezi zdí a rámem okna.

Konec konců, moderní stavitelé, kteří tam na místě nejsou, nejsou pro tento materiál nezbytně nutné. Například, vkládání prázdných lahví z pod použité pěny do otvorů mezi stěnou a rámem.

Věnujte pozornost!
Konstrukční pěnu můžete nezávisle aplikovat, což umožní dobře upevnit a izolovat okno.

Při malování okenních prvků používejte pouze moderní barvy.Tím se vytvoří vzhled, který je nerozeznatelný od kovových a plastových protějšků. Nasaďte sklo na tmel, který je nanesen tenkou vrstvou.

Tímto způsobem nedovolíte rachocení brýlí, vzhled průvanu a prachu v místnosti.

Kovová plastová okna

Oprava kovových plastových oken je nejčastěji potřebná, když máte:

 • rukojeť nebo omezovač otevření okna selhaly;
 • okénko při otevření;
 • ponor z těsnění;
 • vyfukování smyček;
 • Sklo je prasklé nebo rozbité.

Problémy s držadly z kovových plastových oken mohou být velmi rozdílné. To je jejich zhroucení a touha chránit děti před náhodným objevem.

Tento problém je vyřešen jednoduše, i když není třeba zavolat průvodce.

Nejdříve dostaneme pero. Odstraňte starou rukojeť. K tomu otočte o 90 stupňů a vyšroubujte šrouby šroubovákem.

Po vložení nové rukojeti namísto staré, utáhneme šrouby a pevně upevníme všechny prvky.

Snažte se dělat vše opatrně, aby se rukojeť nedotkla, když ji otevřete. Pokud k tomu dojde, může být škoda opravena.

Především určujeme značku kování. Pokud máte jakoukoliv značku kování, kromě „AUBI“, pak musíte hledat jazyk umístěný na křídle pod rukojetí.

Zatlačením jeho jazyka prsty tak, aby to bralvertikální poloha, otočte rukojetí a zavřete toto okno. To chybu rychle a spolehlivě odstraní. Pokud máte příslušenství „AUBI“, pak deska hraje roli jazyka.

V tomto případě nastavte klapku do svislé polohy a klapku zavřete tak, že přitlačíte desku proti zhutňovači.

Jak nastavit

Okna je možné opravit vlastními rukama, i když se rukojeť otáčí špatně nebo nedosáhne dorazu. Takové obtíže vznikají z ochabování nebo vysychání maziva.

V posledně uvedeném případě je nutné v obchodě zakoupit mazivo pro vůz WD-40 a namazat všechny pohyblivé spoje.

Sagging okénka způsobí jeho porážku podél omezovače.

K tomu je nutné odstranit pojistné desky a dotáhnout šestihran závěsu závěsu.

Slabý průvan z zhutňovače lze odstranit nastavením excentrů. Nejdříve však určíme značku výrobce.

Máte-li kování značky „Roto“, seřízení pomocí šestiúhelníku vám zajistí „snadné“ uzamčení okna křídla.

Když jsou kování Winkhaus ve vašem okně, pak se excentrem dvěma prsty nastaví požadovaná síla stlačení křídla na rám otočením dvěma prsty.

Při opravách a seřizování přístrojů s „Aubi“, „Veka“, „Gu“ a dalším příslušenstvím je válec otočen šestihranem nebo šroubovákem.

Dobrá rada!
Vzhledem k tomu, že se nebezpečí válce blíží těsnicímu prvku, přitlačte na něj křídloroste. Pokud jste selhali, je lepší zavolat veliteli. Silné tahy z pantů se objevují především v důsledku špatné instalace nebo výroby plastových oken.

Abychom tento problém odstranili, zastrčíme stěrkou korálek a uvolníme prostor pro umístění rovnacích desek.

Poté zatlačte křídlo ze skleněné jednotky o 5 mm a vložte plastové desky vytvořené uprostřed.

Tyto desky vyrábějí tak, aby nebyly menší než tloušťka okenního skla a nespočívaly na vnitřním skle.

Závěr! Všechna výše uvedená doporučení vám pomohou učinit opravy oken sami, což přinese nejen morální uspokojení, ale i ekonomické výhody.

Oprava plastových okenních kování

\ t

Většina výzev k mistrům zabývajícím se opravou plastových oken - požadavek na odstranění problémů s vnějším kováním. Vnější tvarovky nejsou zvlášť odolné, ale snadno se používají a opravují.

Mnohé z problémů, které s tím souvisí, mohou být stanoveny samostatně. Speciální zkušenosti v oblasti oprav nejsou nutné - jen málo času, touhy a nejjednodušších nástrojů, jako je šroubovák Phillips.

Výměna rukojeti.

Vyměňte rukojeť obvykle ve dvou případech - pokud se první nepoužitelná z důvodu prasklého plastového pouzdra, nebo chcete-li nainstalovat další, vhodnější - například vybavené pojistkouzácpa.

Dva upevňovací šrouby jsou ukryty pod svislým plastovým krytem na základně rukojeti.Krycí deska může být snadno otočena vodorovně.

Pomocí šroubováku vyšroubujeme šrouby, vyjmeme rukojeť, namontujeme nový a zabalíme zpět stejnými šrouby.

Vedle ní je zpravidla regulátor větrání, nazývaný hřeben podobnosti ve tvaru - také je třeba jej pravidelně vyměňovat.

Rukojeť zaseknutá v otevřené poloze.

V tomto případě se jedná o závadu v otočném zámku - neumožňuje zavřít křídlo, pokud je pojistný jazýček vytažen.Tím se zabrání poškození nebo poškrábání plastového profilu.

Tento mechanismus však bohužel často selhává, přičemž rukojeť je v nesprávné poloze - v důsledku toho dochází k podobnému výpadku.

Pozor!
Není příliš obtížné odstranit tuto chybu, ale neexistuje jediný pokyn, jak opravit blokátory - blokátory různých výrobců mohou být velmi rozdílné, pokud jde o technologii oprav.

Zkušený mistr se s tímto problémem lépe vyrovná.

Rukojeť se obtížně otáčí nebo se někdy vůbec neotáčí.

Nejčastěji k tomu dochází, když mazivo schne a zajišťuje hladký pohyb částí mechanismu.Zde může pomoci jakýkoliv univerzální mazací prostředek - například auto WD-40 je vhodné.

Mělo by být aplikováno na všechny pohyblivé části příslušenství.To lze provést pomocí mazací pistole s tenkým nosem, kartáčem, vatovým tamponem nebostříkačkou.

Pokud by se po zpracování nic nezměnilo k lepšímu, důvod leží jinde - v klidu okenního křídla. Pokud máte určité opravné dovednosti, můžete problém vyřešit sami pomocí šestiúhelníku.

Na závěsech jsou šrouby, které odpovídají za polohu křídla svisle a vodorovně. Majitel i speciálně jmenovaný mistr je může upravit.

Odvzdušnění zpod těsnění.

V tomto případě jsou v armaturách zvláštní části -excentry . Jejich rotace nastavuje, jak těsně je těsnění přitlačeno k rámu.

Excentry jsou umístěny na vnitřní straně rámu naproti rukojeti a jsou opatřeny ozdobným krytem. Pod ním - otvor pro šestihranný klíč 4 mm, což je nastavení tlaku.

Na okraji výstředníku musí být značka, označovaná jako nebezpečí, ve formě bodu nebo prohloubení v kovu.

Riziko označuje stupeň přilnavosti těsnění.

Pokud je riziko blíže vnějšímu okraji, těsnění je silně zatlačeno a stlačeno, pokud na vnitřní hraně těsnění lehce těsní.

Oprava plastových oken

V průběhu času, každý aktivně používaný systém, dokonce i nejspolehlivější, přichází do neodpovídajícího stavu.

Ztrácí však svou funkčnost a vyžaduje okamžitou okamžitou výměnu dílů a v extrémních případech i důkladné opravy.

To platí i pro opravy plastových oken.

Koneckonců je každodenně využíváme, a proto podléháme následnému opotřebení a v důsledku toho potřebujeme opravit příslušenství oken, hlavní vnitřní mechanismus, zámky a další prvky.

Jsme zvyklí kontaktovat časté poruchy v případě poruch nebo poruch v opravárenském servisu, ale mnoho chyb v systému plastových oken můžete napravit vynaložením malého množství peněz.

Oprava plastových okenních kování

Nejvíce využívanou částí plastového okna je jeho držadlo: lze jej snadno uvolnit nebo důkladně rozbít náhlými častými pohyby, jeho vnitřní mechanismus může uvíznout a uvíznout.

Chcete-li vyřešit problém, když je rukojeť uvolněna, stačí pouze utáhnout její držák:

 • vypáčte obdélníkové překrytí pod rukojetí horními a dolními hranami prsty (neproplaťte plastovou desku pomocí šroubováku nebo jiného nástroje, protože jej můžete poškrábat a nedobrovolně deformovat okraj zátky);
 • otočí celou část o 90 stupňů;
 • Utáhněte dva šrouby pomocí šroubováku Phillips.

Při instalaci na