Jak to udělat rolety sami - montážní návod

Pozdravy, přátelé! Někteří lidé jsou tak znepokojeni bezpečností svého majetku, že na to nejsou připraveni ve většině standardních kroků.

Stalo se to v případě Ivana Alekseevicha, který má vlastní obchodní pavilon.

Rozhodl se instalovat rolety na okna a dveře pavilonu. Nejprve jsem se s námi poradil a pak jsem to vzal a udělal všechno na vlastní pěst ...

Chcete se dozvědět, jak dělat žaluzie vlastníma rukama? Jaké materiály budou k tomu potřebné? Teď o všem podrobně povím.

Rolovací vrata

Každý ví o roletách dnes. Komplexní roletové systémy poskytují maximální bezpečnost pro vaši domácnost nebo kancelář.

A proto se často nacházejí nejen v obytných budovách a bytech, ale také v kancelářích, podnicích, nákupních centrech a bankách.

To je důležité!
Nejdůležitější však je, že můžete rolovací vrata udělat vlastními rukama bez pomoci vnější pomoci.

Pro práci budete muset sbírat potřebné nástroje a materiály a objednávat komponenty pro rolety.

Montáž lze provést na každém otvoru:

  • okna;
  • dveře;
  • garážová vrata;
  • výlohy atd.

Když se objeví přání, aby se rolovací vrata daly vlastními rukama, je nejprve nutné rozhodnout, jak bude instalace provedena. Může to být režijní nebo inline, externí nebo interní.

Nejběžnější vnější, povrchově montovaná instalace, když je krabička instalována z ulice nad otvorem. Nevyžaduje přípravné práce a může být dokončena po dokončení stavby.

Přípravná fáze

Nejdříve musíte provést některá měření. Nejprve se pomocí rulety měří úhlopříčka otvoru. Rozdíl mezi nimi by neměl překročit 5 mm. Pokud je větší, pak by mělo být opraveno pomocí dokončování.

Dokonce i když nevíte, jak si sami udělat rolety, nebude vyžadovat zvláštní znalosti. Stačí jen pečlivě provést veškerou práci a řídit se pokyny.

Nyní potřebujete konstrukční svah a úroveň. Kontrolují vodorovnou stěnu nad otvorem a svislými bočními stěnami. V případě nesrovnalostí by měly být odstraněny. Můžete použít omítku nebo instalovat speciální obložení.

Ty budou dražší a mohou trochu poškodit vzhled konstrukce. Pro bezpečnou instalaci rolovacích vrat vlastními rukama musíte zkontrolovat kvalitu svahů. Musí být neporušené, bez trhlin a třísek. Pouze v tomto případě bude design trvat dlouho.

Pokud se vyskytnou závady, měly by být opraveny před zahájením prací.

Na základě našich doporučení se budete moci vyrovnat se všemi fázemi práce.Nezapomeňte zkontrolovat dostupnost nástroje, který potřebujete:

  1. vrtáky;
  2. vrtáky do kovu a kamene;
  3. šroubovák;
  4. nůžky na kov;
  5. kleště;
  6. zaklepochnik;
  7. klíče;
  8. šroubováky;
  9. kladivo.

Pokud plánujete instalovat automatizaci, budete potřebovat indikátorový šroubovák a multimetr. Na konci instalace samonosných rolet bude zapotřebí těsnění a montážní pistole pro utěsnění stávajících spojů a trhlin.

Výběr příslušenství pro rolety

Pro úspěšné upevnění konstrukce je velmi důležité zvolit správné příslušenství a správně je upevnit. Často z fotografie se zdá, žerolety to udělejte sami bez pomoci. Při provádění všech fází je však důležité dodržovat přesnost.

Věnujte pozornost!
Určete, z jakého materiálu jsou stěny zhotoveny. Pokud jsou stěny postaveny z hustého materiálu (beton, kámen, pevné cihly), použijte plastové hmoždinky se šroubem nebo šroubem. Hloubka proniknutí do stěny musí být nejméně 3 cm.

Pro stěny s dutinami je však nutné použít ocelové expanzní kotvy. Hloubka vstupu kotvy by neměla být menší než 6,5 cm Pro spolehlivou montáž rolet instalovaných na kovové stěně použijte samořezné šrouby a pro dřevěné domy použijte šrouby nebo spojovací tyče.

Prvním krokem je sestavení rámu, který obsahuje krabici a vodítka. Pro montáž rolety v rámu se vytvoří otvory. 10 cm ustupuje od hrany a pak se každých 50 cm prořízne další otvor pro spojovací materiál o průměru 8 mm. Nezapomeňte na disk udělat díru. Jeho průměr bude záviset na vybraném řídicím systému.

Nyní připevníme rám k otvoru a skrze otvory vytvoříme prostor pro montáž hmoždinek. Poté upevněte design k otvoru. Plátno je sestaveno z existujících lamel, připevněných k hřídeli.

Aby bylo možné rolety řádně nastavit, je nutné řádně upevnit západky v otevřené a uzavřené poloze. Na konci umístěte zámek a nakonfigurujte systém pohonu.

Je velmi důležité kontrolovatpráce samonosných rolet. K tomu je třeba otevřít a zavřít plátno až desetkrát a ujistit se, že mu nic nebrání v pohybu. Během provozu stavby by neměly být slyšet žádné cizí zvuky. Pokud je úloha nastavena správně, web se snadno přesune. A můžete si vychutnat spolehlivý a praktický design, který vám ušetří váš majetek.

Instalace rolet vlastními rukama, stejně jako instalace vlastních rukou

Okenice ve výstavbě soukromých domů byly použity i na úsvitu civilizace a nyní se často stávají jedním z detailů fasády. Díky nim můžete chránit místnost před pronikáním prachu, vlhkosti, přímého slunečního světla.

Jedním z hlavních úkolů, s nimiž rolety dělají vynikající práci, je také zabránit vstupu neoprávněných osob do domu nebo bytu. Navzdory tomu, že tyto výrobky jsou poměrně složité na výrobu, jejich instalace nevyžaduje speciální dovednosti.

Takže pokud máte jednoduchý nástroj, obratnost a volný čas, bude to snadné a můžete ušetřit peníze na instalaci. Jak sestavit rolety sami, řekneme to dále.

Druhy montáže rolet

Konstrukce rolety je stejná. V krabici je skrytý buben, který je zabalen roletovou roletou. Buben je poháněn krajkou, která je vložena do místnosti.

Dobrá rada!
Stačí, když to stáhnemezvedněte plátno. Okenice jsou spuštěny pod vlastní váhou. Mimo okenní otvor se instalují vodítka, podél kterých se web pohybuje.

Instalace okenic se provádí různými způsoby. V závislosti na umístění rolet jsou:

Vnější montáž . Toto schéma je nejběžnější a nejoblíbenější. S tímto uspořádáním jsou jak kanál, tak vodítka instalovány podél vnějších rovin okenního otvoru. Tento způsob instalace je považován za nejjednodušší, protože nevyžaduje přípravné práce na svazích a uzavřené žaluzie pokrývají celý okenní otvor.

Vnitřní montáž . Tímto způsobem instalace je krabička instalována uvnitř okenního otvoru v blízkosti okna. Průvodci jsou připojeni přímo na svahy.
Kombinovaná instalace. V tomto případě je skříňka s bubnem instalována ve zvláštním výklenku mezi svahem a oknem.

Vodítka jsou namontována ve stejných výklencích. I když je tento způsob instalace estetičtější, je nutné zajistit i výklenky i ve fázi výstavby. Poté, co je dům již postaven, bude problematické je vyrobit.

Příprava okenního otvoru pro montáž rolovacích vrat

Před zahájením montáže rolet je nutné připravit okenní otvor:

Ujistěte se, že měříte jeho úhlopříčku. Rozdíl mezi nimi by neměl překročit 0,5 cm.

Rovněž kontroluje vodorovnou polohu horního svahu a svislou stranu. Odchylka od osy by neměla být větší než 1,5 mm naDélka 1 metru.

Na povrchu svahů by neměly být žádné závady. Kusy volné omítky, výmoly, praskliny musí být upevněny.

Pokud jsou svahy nerovnoměrné nebo mají defekty, musí být omítány. To se provádí pomocí směsi cementu a písku nebo pomocí hotových řešení pro omítání vnějších povrchů.

Nástroj pro montáž rolet

K provádění takových prací, jako je montáž rolety do otvoru, není zapotřebí žádný specifický nástroj. Tento seznam je jistě v každém domě.

Pro instalaci rolety potřebujete:

  • Vrták nebo kladivo. Pokud jsou stěny cihly, můžete použít jednoduchý vrták, protože cihla je dokonale vrtaná bez rány. Vrtáky by měly být určeny pro vrtání betonu.
  • Šroubovák a sada bitů pro něj.
  • Nůžky na kov, kleště, kleště.
  • Sada šroubováků a klíčů.
  • Kladivo.
  • Ruleta, značka, úroveň.
  • Multimetr nebo indikační přístroj. V případě připojení rolet s automatickým pohonem je nezbytné.

Jak sestavit rolovací vrata vlastníma rukama

Po obdržení sady musí být okamžitě vybalena, aby se zkontrolovala dostupnost všech dílů pro instalaci. Zvláštní problémy mohou být způsobeny nepřítomností jakékoli části mechanismu.

To je důležité!
Není-li souprava kompletní, je lepší ji nahradit, než pokusit se „dostat ven“.

Pracovní řád - jak upevnitroleta v otvoru:

Instalace rolet vlastními rukama začíná montáží vodítek. V nich je nutné vyvrtat montážní otvory s vrtákem o průměru 8 mm. Vzor vrtání závisí na způsobu instalace rolety.

Pro vnější instalaci jsou otvory zkontrolovány z přední strany a na vnitřní nebo kombinované straně na konci. První a poslední otvor je vyvrtán ve vzdálenosti 10-15 mm od okraje vodítka, zbytek s rovnoměrným stoupáním ne větším než 50 mm.

Montáž vodítek se provádí na kotevních šroubech smontovaných s krabicí. Otvory budou následně uzavřeny speciálními zástrčkami.

Dalším krokem je příprava krabice pro instalaci rolety. V koncových stěnách krabice jsou vyvrtány dva otvory o průměru 4 mm. Poté, co je krabička položena na pracoviště, budou těmito otvory instalovány nýty, které drží víko.

Na speciálně určených místech jsou vyvrtány otvory o průměru 8 mm. Jsou potřebné k instalaci kotevních šroubů pro upevnění krabice ke zdi. Pro montáž ovládacích prvků je v zadním krytu skříně vyvrtán otvor o průměru 14 mm.

Dále se krabička zasune do vodítek a sestavená konstrukce se aplikuje na svah. Vyrovnávání instalace skříně je nutně kontrolováno na úrovni. Nejmenší vychýlení v jedné ze stran povede ke skutečnosti, že rolety budou špatné „chůze“ podél vodítek. Totéž platí pro průvodce. Musí být přísně vyrovnané.

Instalacesestavená konstrukce se nejlépe provádí s asistenty. Jakmile je celá konstrukce odkryta, otvory ve stěně jsou označeny otvory. Pokud je někdo, aby design, pak můžete zkontrolovat na místě.

V tomto případě se kotvy nejprve položí na krabici a poté na vodítka. Pro vrtání otvorů skrz vodítka a krabici musíte použít vrtáky a vrtáky do betonu o velké délce. V tomto případě bude pravděpodobnost poškození konstrukčních prvků sklíčidla minimální.

Při montáži kotvy nebo šroubů (pokud jsou stěny vyrobeny ze dřeva nebo kovu) je nutné neustále kontrolovat umístění krabice a vodítek přesně na úrovni. Před dokončením rámečku ze zadní strany vodítka odstraňte ochrannou fólii. Přední strana "holá" na konci práce.

Věnujte pozornost!
Kostru rolety je nutné pevně upevnit tak, aby během provozu nezměnila svou polohu. Jinak to ovlivní výkon celého systému.

Když je rám zcela upevněn, můžete přistoupit k instalaci hnacího prvku. Je instalován uvnitř místnosti a slouží k ovládání rolet zevnitř. Pohon je připojen k hřídeli systému otvorem ve zdi. Po připojení je nutné zkontrolovat funkci mechanismu Hřídel by se měl volně otáčet bez zvláštního použitíúsilí.

Posledním ze základních prvků je roleta. Nejprve se na děrovaný hřídel namontují distanční kroužky. Montážní krok - ne více než 400-500 mm. Pak na posledním pásu roletové lišty jsou instalovány tažné pružiny. Na prvním profilu plátna jsou umístěny ruční šrouby.

Pak je plátno převedeno na hřídel do vodítek a postupně se podél nich sestupuje. Poté, co je celé plátno spuštěno, jsou jeho pružiny vloženy do děrovaných otvorů šachty a upevněny v nich.

Nyní je třeba zkontrolovat fungování celého mechanismu. Pokud pracuje normálně, je krabička uzavřena víčkem. Za tímto účelem se pomocí předvrtaných otvorů o průměru 4 mm instalují nýty s nýtovací pistolí.

Konečným dotekem při montáži rolet jsou namontované zástrčky na montážních otvorech.

Typické chyby při montáži rolovacích vrat na okna vlastníma rukama

Společnosti, které tyto systémy prodávají, nabízejí zpravidla bezplatné instalační služby. Je však třeba chápat, že cena služeb je již zahrnuta v ceně samotné části.

Pokud tedy máte potřebné nástroje a několik spolehlivých asistentů, můžete ušetřit dostatek peněz. Aby rolety fungovaly spolehlivě a sloužily dlouhou dobu, musíte znát několik nuancí.

Dále uvažujeme seznam běžných chyb, které začátečníci dělají při montáži rolet vlastníma rukama:

Vodítka nejsou vodorovná.Odchylka od úhlopříček nebo svislých míst může vést k zabavení sítě. To se v létě obzvláště „obtěžuje“, když se kov pásu při zahřívání rozpíná.

Krabice není těsná. V tomto případě může vlhkost, která se dostane dovnitř, způsobit korozi součástí a zkrátit životnost rolety. Pokud se v oblasti, kde se dům nachází, vyskytují časté větry s deštěm, je lepší použít víko a základnu krabice těsnicí hmotou nebo těsnicí hmotou.

Při demontáži zátek jsou viditelné montážní kotvy. Při zavírání rolet by měly být upevňovací šrouby zakryty látkou. Jinak nemá smysl instalovat takovou konstrukci.

Dobrá rada!
Jakýkoli útočník bude schopen odšroubovat vodítka a odtrhnout plátno pomocí páčidla. Pokud by došlo k takovému chybnému výpočtu, je lepší vyvrtat hlavy šroubů, aby byly těžší odšroubovat.

V tomto případě však budete muset trpět v případě nutnosti demontovat rolety.

Péče o rolety

Nejen nesprávná instalace rolet vlastními rukama, ale také špatná údržba systému může způsobit jeho poškození. Péče o ni je následující:

Včasné čištění látky před nečistotami a prachem. V opačném případě při zavírání rolet padne na hřídel, což sníží její životnost.

Odstraňování sněhu a ledu z povrchu plátna. Mohou způsobit zablokování mechanismu. Vzhledem k měkkosti ocelilamely, stačí jen několikrát zaklepat na plátno a sníh a led zmizí.

Včasná služba. Části mechanismu vyžadují pravidelné mazání. Pokud je při spouštění žaluzií slyšet cizí hluk nebo vrzání, je lepší zavolat servisního technika nebo provést práci sami. S obtížným provozem mechanismu je lepší nevyužívat.

Jak vyrobit rolety

Dlouho jste chtěli chránit svůj dům před lupiči, zvýšit hluk a tepelnou izolaci, ale nevíte, jak vyrobit rolety? Jejich výroba je poměrně obtížný proces, takže můžete zvážit několik možností:

  1. Nákup komponent ve společnosti zabývající se jejich výrobou. Budete je muset pouze sestavit a nainstalovat na určeném místě;
  2. Pokud nevíte, jak udělat rolety sami, můžete využít služeb společností, které se podílejí na jejich výrobě a instalaci.

Je velmi důležité pochopit, že profesionální instalace rolet na oknech výrazně zvyšuje bezpečnost domu. Nemohou zvednout páčidlo a otevřít vnější. Jsou proto ideální pro ochranu chat, zahradních domků a bytů umístěných v prvním a posledním patře.

To je důležité!
Jak víte, všichni odborníci doporučují nezúčastnit se nezávislé výroby rolet. Odvolávají se na skutečnost, že obyčejný člověk nezná všechny jemnosti procesu a nemusí dělat něco správně. Ale to neznamená, že jejichNemůžete to udělat sami.

Zpočátku rozhodovat o typu rolt. Hliník a ocel. Hliník je mnohem lehčí a kompaktnější než ocel. V důsledku toho budou v dobrém souladu s domem a nebudou zabírat mnoho místa.

Pokud se snažíte zvýšit bezpečnostní vlastnosti vašeho domova, měli byste si objednat rolety od přímého výrobce, protože je téměř nemožné je vyrobit vlastníma rukama.

Ideálním řešením pro ochranu před slunečním zářením jsou rolety skládající se z dřevěných lamel. Mohou být vyrobeny bez zvláštních dovedností. Nakonec získáte design, který se bude valit do role. K tomu můžete použít ruční nebo automatizovaný mechanismus.

Typy rolet

1. Nákladní listy;

2. Postaveno.

Ty mají vysokou spolehlivost, protože se montují přímo do zdi. Instalace stropních žaluzií bude muset připevnit vodítka ke stěně.

Před instalací rolety je třeba připravit okenní otvor. To znamená, že má obdélníkový tvar s maximálními odchylkami od kolmosti nepřesahující 5 mm na 1 m. Ujistěte se, že je stěna plochá, plochá, bez trhlin a ploch.

Pro vlastní montáž používejte neustále budovu. Ujistěte se, že vodítka jsou přísně svislá a rámeček zůstává vodorovný.

Nejprve namontujte celou konstrukci na dočasné upevňovací prvky a po jemném nastavení ji pevně utáhněte. PoPo dokončení instalace, utěsněte všechny švy a mezery.

Příjemná obsluha.

Okenice na oknech vlastníma rukama. Montážní návod

Vytváření vlastních rolet není obtížné. Netrvá dlouho ani drahý materiál. Mohou být vyrobeny z papíru, látky, plastu nebo dřeva. V tomto článku vás seznámíme s technologií výroby rolet z papíru (tapety) a dřeva. Kterou možnost zvolíte, záleží pouze na vaší představivosti.

Věnujte pozornost!
Rolety mají poměrně dlouhou historii a první typy záclon, které by mohly vzrůstat, částečně regulující světlo vstupující do místnosti a vytvářející v něm útulnou atmosféru, se objevily v Číně.

Evropská analogie papírových rolet byla „římskými“ závěsy, které mají také více než dva tisíce let historie. V moderním, známo, že žaluzie s mechanismem pro soustružení lamely (lamely) byly vynalezeny ve Spojených státech v 19. století.

Navzdory velkému množství velikostí, barev a materiálu používaného k výrobě žaluzií k prodeji existuje poptávka po domácích výrobcích, které obzvláště výhodně zdůrazňují individualitu vlastníka bytu a slouží jako vynikající doplněk k autorovi designu, což mu dává „chuť“ a který snadné.

Rolety z papíru

Vytváření papírových žaluzií (tenkých plastů) pro okno je nejjednodušší variantou, kterou realizujerukama. Obvykle se používá tapetový papír, který je v souladu se stěnami. Šířka tapety je 53 nebo 106 cm, proto je obtížné zcela překrýt okna s takovými žaluziemi jednou látkou.

Konstrukce by měla zahrnovat několik jízdních pruhů, které se budou překrývat buď samostatně, nebo budou uspořádány symetricky podél středové osy okna.

Materiál, ze kterého je nejsnadnější vytvořit žaluzie, je tlustý (duplexní) papír nebo vinylová tapeta. Kromě tapety, budete potřebovat lepidlo, vlákno ne menší než 1 mm tlustý, římsy z průmyslově nebo vlastními rukama, vážení prkno (dřevo, kov), nůžky, tlusté šicí jehly nebo tenké šňůry, korálky s vnitřním průměrem otvoru odpovídající průměru závitu.

Papírové žaluzie na okna, vyrobené ručně, jsou v designu nejblíže svým „předkům“ - čínskému papíru. Pracují podle principu „harmoniky“ - mají schopnost stoupat a klesat rovnoměrně podél roviny okna (dveří), ale nejsou schopny otáčet lamely. Tyto žaluzie jsou ovládány výhradně ručně pomocí šňůry (nitě).

Existují dvě možnosti, jak vytvořit akordeon - jednoduše vlnitým listem papíru v pravidelných intervalech nebo složitěji - podle principu „čínského lucerny“ - když jsou dva vlnité plechy slepeny dohromady.

Prvním stupněm, kdy se žaluzie zbaví papíru vlastními rukama, je přesné měření okna nebo (dveří) otvoru. V závislosti na šířce lamel (skládání papíru) mohou být žaluzieumístěny uvnitř okenního otvoru v jedné rovině se stěnou nebo zcela zablokovat - na vnější římse jako závěsy.

Délka vlnitého papíru by měla být o 30–40% vyšší než výška okna tak, aby se zcela nesplošila, když jsou žaluzie spuštěny a je neustále ve vlnitém stavu.

Rozstřihněte tapetu s ohledem na požadovanou délku, se vzorem položeným na rovném povrchu a na straně papíru pomocí měrky na stavební pásku aplikované na okraj tapety, v pravidelných intervalech označte značky. Optimální pro papír je šířka lamel 50-70 mm.

Dobrá rada!
Na obou okrajích pásu se použijí značky. Po tom, dlouhé pravítko nebo plochý bar (dřevo, hliníkový roh) a zaoblený tenký předmět (jednorázový plastový nůž, kulatý nůž na řezání pizzy) jsou umístěny na značky s tečkovanými čarami, které budou použity k ohnutí papíru. Takto označený papír se shromažďuje v harmonii.

Akordeon je umístěn mezi dvěma dřevěnými prkny a pevně sevřený svorkami. Předtím můžete mírně navlhčit základnu tapety z pulvelátoru vodou. Odolává akordeon pod tlakem (ve svorkách) po dobu nejméně 24 hodin - dokud není základna zcela suchá.

Akordeon uvolněný pod lisem je vyvrtán tenkým vrtákem na třech místech: jeden otvor d-1 mm v 30-40 mm. od okraje a jednoho d-2-3mm uprostřed plátna. Pokud není možné použít vrták a neexistují žádné tenké vrtačky - otvory mohou být vyrobeny hřebíkem nebo vyrobeny s hrotem, ale hrany díry budou nerovnoměrné - závit se bude špatně posouvat. Lamely žaluzií budou rozevřeny kolem otvorů.

Tenká nit se měří podél délky a v pravidelných intervalech se na ni nanese barva značkovače. Pomocí tlusté šicí jehly se nitě postupně prochází záhyby papíru.

Závit můžete upevnit, vázat uzly, ale je dlouhý, nepohodlný a nezaručuje absolutní jednotnost. Je to jednodušší, nasaďte korálky na nit a ihned je upevněte lepidlem "Moment" nebo "Second" na bázi kyanoakrylátu.

Střední závit je opatřen závitem v otvorech v papíru a není zakryt v každém záhybu. Délka středního závitu by měla být dvojnásobek délky žaluzií.

Horní okraj žaluzií je připevněn k okapu - ke dřevěným - se sponami ze stavební sešívačky, na kov nebo plast - pomocí lepidla „Liquid Nails“ nebo podobného univerzálního stavebního lepidla.

Závěsná deska je upevněna na tkanině žaluzie níže v souladu s barvou a texturou s okapy. Papírové (tenké plastové) žaluzie pro okno, vyrobené vlastníma rukama.

Dřevěné rolety

Výroba a montáž žaluzií pro okno ze stromu s vlastními rukama je poněkud složitější technologií a trvá déle.

Na rozdíl od papírů však nemohou sloužit 1-2 sezóny, ale desítky let.

Materiál pro výrobu je tenký (2 - 4 mm tlustý) a úzký - 20 - 70 mm. Dřevěná prkna z jakéhokoliv dřeva. Používáte-li kvalitní dřevo cenných plemen - žaluzie jsou obvykle potaženy transparentním matným lakem, který neskrývá texturu, pokud je z nízkohodnotného dřeva - jsou opatřeny mořidly nebo barevnými laky.

Kolejnice stejné velikosti, odpovídající tloušťce a šířce, jsou vyvrtány ve vzoru na třech místech - dva extrémní otvory odpovídající průměru závitu - 1-2 mm jsou vyvrtány 3-5 mm od okraje lamel, přičemž od každého konce končí 30-50 mm. Na protějším okraji lamel vyvrtávám otvor uprostřed.

To je důležité!
Slouží ke kontrole úhlu sklonu horizontálních žaluzií. Pokud šířka lamely přesahuje 40 mm. přesně ve středu můžete vyvrtat otvor, kterým necháte šňůru projít (otevřít) žaluzie.

Po vyvrtání otvorů jsou lamely uzemněny. Pro tento účel se používá brusný blok, na který je položena vrstva tenké (10 mm) pěny, a nahoře je na stromě abrazivní síťovina, díky měkké pěnové gumě, brusná síťovina zapadne do lamel pevně a budou mírně oválné s jemně zaoblenými hranami.

Tato práce je rychlejší a lépe se provádí vibrační bruskou.

Leštěné lamely jsou setřeny dobře navlhčeným, vlhkým hadříkem, který nepouští vlákna, a jsou potaženy vodou nebo 2-3 vrstvami „dánského“ oleje. Po dokončenísušení aplikované kompozice, nebo leštěné vlnou (pro "dánský" olej), nebo dát vrstvu tmelu pro parkety, nebo - pokryté průhledným nebo tónovaným lakem.

V prvních dvou případech si dřevo plně zachovává svou přirozenou barvu a strukturu. Při použití moriloku a tónovaných laků se výrazně snižuje vzhled a kvalita výrobku. Dostávají "levný" vzhled.

Po úplném vysušení a leštění přejděte na montáž žaluzií. Stejně jako při montáži papírových rolet předznačte dvě nitě stejné délky na výšku okna.

Pomocí šicí jehly se prochází skrz otvory v lamelách a upevní se v uzlech nebo s korálky. Šňůra řídicího centra, která reguluje úhel sklonu lamel a šňůru pro zvedání žaluzií nahoru, musí být 2krát delší než čepel samotných žaluzií.

Žaluzie sestavené na vláknech jsou upevněny k okapům horními lamelami a ke spodnímu připevňují závaží z dřevěné tyče, zpracované stejným způsobem jako lamely.

Místo závěru

Vlastními rukama si můžete vyrobit plastové nebo lepenkové rolety pro okno, nebo žaluzie z materiálu (tkaniny), které jsou v podstatě typem „římských“ záclon.

Proces jejich výroby také není složitý a lze jej provést ručně.

Výroba rolet pro skříňku vlastníma rukama

Rolety pro skříň umožňují efektivněji uspořádat prostor v místnosti pro jakýkoliv účel. Může to býtchodba, balkon, kuchyně atd.

Ve skutečnosti je tento design samostatným druhem žaluzií.A je vyroben z plastu, kovu (hliník, ocel), dřeva.

Rolety pro skříň výrazně šetří místo, zejména když hovoříme o malých místnostech, kde není možné instalovat dveře sklopné.

Vlastnosti konstrukce

Konstrukce rolovacích vrat pro skříně je poměrně jednoduchá: určitý počet lamel je spojen dohromady, celé plátno se pohybuje podél vodítek.Používají se dva typy podobných konstrukcí: s možností montáže do krabice as posunem lamely na stranu.

Pozor!
U oken se obvykle používá první varianta, ale rolety k ochraně skříní jsou častěji instalovány s možností pohybu na stranu.V souladu s tím jsou horizontální (posun nahoru /dolů) a vertikální struktury (odsazeny na stranu).

Volby pro instalaci a umístění rolet V závislosti na barevném provedení a stylu, ve kterém je chodba nebo balkon vyroben, je pro instalaci do skříně zvolena roleta.

Kromě hlavní funkce těchto konstrukcí (efektivní uspořádání prostoru) dokonale chrání věci naskládané ve skříňce před prachem a nečistotami, což je zvláště důležité na chladném balkoně.Pokud jsou vybrány kovové nebo plastové lamely, neměli byste se obávat, že budou podléhat změnám.

Proto dřevěnérolety jsou instalovány ve skříni častěji v teplých místnostech (bytová nebo bytová chodba, koupelna, WC). Kromě toho nevyžadují zvláštní péči.

Stačí pravidelně otřít povrch vlhkým hadříkem. Při tvorbě základního znečištění na lamelách je povoleno použití pracího prostředku.

Co je vyžadováno pro práci

Rolety jsou instalovány ve skříni (chodba, balkon) vlastníma rukama.

Pro výrobu takové konstrukce musí být připraveny tyto materiály:

  1. dřevěný nosník (40x40 mm), počet je určen konfigurací skříně: 4 ks. pro rám + 2 ks. pro přepážku, 4 ks. pro upevnění na strop a pro upevnění na podlahu;
  2. 2 desky z dřevotřískové desky, rozměry jsou určeny výškou místnosti, kde bude instalována skříň s plastovými roletami;
  3. regálové upevňovací prvky;
  4. listový materiál (například sololit), který má být použit jako zadní stěna konstrukce;
  5. malé upínací přípravky: hmoždinky, hřebíky, šrouby;
  6. nábytkové válečky, vybrané podle designu.

Když je práce prováděna vlastníma rukama, musíte se o nástroje starat. Souprava by měla obsahovat:

  • vrták a musíte připravit vrták na dřevo a beton;
  • šroubovák;
  • kladivo;
  • pila;
  • úroveň budovy;
  • Ruleta.

Je lepší, aby se značky s tužkou, pravítko je také užitečné v práci. Značení lze provést ručně, ale řezným materiálemby měl provádět odborník, což sníží pravděpodobnost odštěpení.

Přípravné práce

Načrtl se budoucí návrh skříně. Nejlepší možností je konfigurace celé šířky balkonu nebo stěny, podle toho, která místnost je plánována instalace.

V této fázi se vypočítá počet polic.

Úroveň budovy kontroluje úroveň podlahy a svislost povrchů stěn. Pokud je to nutné, musíte provést vyrovnání vlastními rukama.

Častěji se to vyžaduje na balkóně. Pokud jsou rolety různých typů pro skříně namontovány v obytné zóně (chodba, koupelna, kuchyně), jsou stěny a podlaha obvykle vyrovnány.

Návod k montáži

Pro získání efektivně fungujícího konstruktu je třeba dodržet následující sled akcí:

  1. Je provedeno označení a na podlaze a stropu místnosti je namontován dřevěný rám.
  2. Zadní stěna je připevněna.
  3. Strany jsou připevněny šrouby k hotovému rámu.
  4. Vybaveno dnem a stropem.
  5. Osvětlení je instalováno ve skříních s různými typy rolovacích vrat. Mezi stropní deskou a stropem balkonu přecházejí dráty.
  6. Pokud máte v plánu rozvaděč uvnitř skříně, můžete v této fázi pokračovat v jeho instalaci.
  7. Montáž polic.

Tam, kde jsou obvykle umístěny dveře ve skříni, jsou instalovány nábytkové žaluzie.
Průvodci by měli býtna zadní straně hotové konstrukce.

Skříň se doporučuje pokrýt nátěrovými hmotami a laky, což zvyšuje bezpečnost provozu.

Tipy pro montáž

Aby nedošlo k deformaci materiálu vlivem nízkých a vysokých teplot, měli byste se nejprve postarat o izolaci balkonové místnosti. Aby nedošlo ke zvlhčení dřeva, je nutné provést povrchovou montáž s jemným povrchem (dlaždice, linoleum).

Dobrá rada!
Vzhledem k tomu, že skříně s různými typy rolovacích vrat jsou obvykle vyráběny v celé šířce úzkého prostoru (chodba, balkon), doporučuje se připravit konstrukci malé hloubky (ne více než 60 cm).

Je důležité, aby použité materiály a věci, které budou uloženy uvnitř skříně, nezatěžovaly betonový strop balkonu.

Nábytkové žaluzie tak mohou vyřešit problém kompaktního prostoru, protože při otevírání /zavírání nevyžadují další prostor. Hlavním úkolem je pevně upevnit rám a stěny, přičemž všechny povrchy musí být hladké, jinak rolovací vrata ztratí funkčnost.