Které okno je lepší než kbe nebo rehau: jak dělat chybu při výběru

Dobrý den, milí čtenáři!

Ředitel velké společnosti nás včera zavolal. Chtějí změnit okna v jejich obrovské kanceláři. Již předběžně prozkoumali dostupné možnosti, ale stále nemohli rozhodnout o vhodných.

Vybrali si mezi dvěma výrobci profilů. Po zdlouhavé konzultaci byla provedena konečná volba. Nyní se s vámi podělím o obsah těchto konzultací a zjistíte, co je lepší - okna Rehau nebo století. V následujícím článku se seznamte se všemi výhodami a nevýhodami.

KBE nebo Rehau, což je lepší a která okna zvolit?

Okna z PVC jsou dlouhodobým nákupem, který je nákladný. Životnost plastových výrobků se měří v desetiletích. Úspora na kvalitě proto nestojí za to.

Po několika letech, kdy končí záruční servis, nechcete okna znovu měnit. Bohužel to není neobvyklé.

To je důležité!
Ve snaze o úspory můžete získat zkroucené křídlo, trhliny, průvleky a zmrazení. Ale jak porozumět současné rozmanitosti profilů, které jsou nyní nabízeny zákazníkům.

Nezapomeňte zaplatitpozornost je věnována kvalitativním parametrům PVC profilu, jako je velikost vnější PVC stěny, komora, tloušťka samotného rámu, možnost instalace různých izolačních skleněných prvků a montážní drážka, výztuž, profil kování. Vedoucí postavení na trhu dnes zaujímá profil KBE a Rehau, podívejme se, který profil je lepší.

Profil profilu

Kamera je mezera mezi vnitřními můstky profilu. Minimální počet jejich čísel není menší než tři. Čím více kamer, tím vyšší izolační vlastnosti samotného profilu. Největší komora je potřebná pro vyztužení, zbývající pro odstranění kondenzátu z profilu a upevňovacího příslušenství. Maximální počet kamer v KBE je pět. V Rehau - 6.

Tloušťka vnější stěny profilu

Vnější stěny profilu o šířce rámu 60 mm by měly být zpravidla 3 mm. Toto je profil třídy "A". Pokrok však nestojí a výrobci začali zvětšovat šířku rámu a křídla.

Nyní může maximální šířka profilu KBE dosáhnout 88 mm, Rehau 86 mm. Současně se může zmenšit vnější stěna profilu a nesmí být delší 3, ale 2,8-2,3 mm. Poznejte, který profil před vámi vám pomůže profil třídy „A“ nebo „B“. Se širokým profilem mají tyto indikátory sekundární význam a izolační vlastnosti a tuhost jsou méně ovlivněny.

Maximální možná šířka tabule

Plastová okna znamenají instalaci oken s dvojitým zasklením, která tvoří 93% celkové plochy okna a izolují místnost od větru, vlhkosti, prachu a prachu.chladné počasí Důležitým parametrem pro plasty z PVC je proto schopnost instalovat nejširší a odpovídající těžkou skleněnou jednotku.

Vzhledem k tomu, že pro zachování hmotnosti balení větší než 60-70 kg a šířky musí mít profil z PVC odpovídající tuhost, tuhost a zvláštní konstrukci. Je pravděpodobné, že tento parametr bude pro vás rozhodující, abyste se rozhodli, který je lepší než KBE nebo Rehau.

Standardní balení poskytující průměrnou úroveň zvukové a tepelné izolace je balení do tloušťky 32 mm. Jedná se o dvoukomorové balení (3 skleněné 4 mm tlusté a dva rozpěrky 10 mm široké).

KBE 88 pojme 58 mm tlustý sáček, Rehau Sib-Design ne více než 44 mm. Hmotný rozdíl, ne.

Zvuková a tepelná izolace

Pokusme se zjistit, co je lepší než KBE nebo Rehau o izolačních vlastnostech. Jedním z nejdůležitějších ukazatelů plastových oken je ochrana před chladem a zvukem. Proto nahrazujeme staré dřevěné konstrukce novými PVC okny.

Tyto údaje závisí na PVC profilu PVC, třídě profilu, šířce rámu a skleněné jednotce. Indikátor tepelné vodivosti je koeficient odporu proti přenosu tepla, čím větší je, tím teplejší bude v místnosti.

Zvuková izolace přijatelná doma je 40-35 dB, uliční hluk je téměř dvakrát vyšší než tento parametr. Ideální zvukovou izolací proto bude ta, která zhasne nejméně 40 dB.

Hydroizolační vlastnosti oken

Jak častoslyšel stížnosti: "Okna se potí a v zimě je na skle mráz, ne-li mráz." Často nám vysvětlujeme, že místnost je velmi mokrá, protože okna se potí. Samozřejmě to není bez mytí.

Věnujte pozornost!
Tento faktor je však také ovlivněn hydroizolačními vlastnostmi profilu. Hydroizolace zcela závisí na těsnění verandy a okna s dvojitým zasklením. Špatně kvalitní pryžová těsnění, rychle opotřebitelná a chladný vzduch může procházet po obvodu křídla.

Hlavní množství okna CBE je vybaveno těsněním z etylenpropylenové gumy (EPDM). V profilech o tloušťce 60 mm je instalován zhutňovač KBE 227, v 70. letech je instalován stroj Simperite nebo Trelleborg KBE 228.

KBU 228 je lepší než jeho předchůdce a má vnitřní komoru, přičemž jednou z nevýhod tohoto profilu je, že pokud je poškozen na jednom místě, vlhkost se dostane do celého zhutňovače, což způsobí jeho zamrznutí.

Originální těsnění Rehau má 2 okvětní lístky, což z něj činí to nejlepší ve svém segmentu. Nezmrzne a nepropustí vlhkost. Dokonce i se silným natažením namítal, že má původní polohu, trvanlivost, odolává teplotám od - 35 do + 50 * C.

Pevnost profilu

Konstrukční tuhost poskytuje výztuž. Jedná se o kovovou vložku o tloušťce 1,5 mm, která umožňuje, aby profil vydržel hmotnost skleněné jednotky, aby se nedeformoval z vlastní hmotnosti a aby se zachoval její tvar. Pro KBE je to čtverec nebo P - kontura, pro Rehau je to sekce ve tvaru písmene G, je ve svémparametry lepší než ve tvaru P, ale stále horší uzavřené.

Snadná péče a trvalý vzhled

Vzhledem k tomu, že se při výrobě extrudovaných profilů KBE používá inovativní technologie GrenLine (bez olova), může mít profil po dobu 10 let mírně šedivý odstín. Tak jak přesně je olovo bílý stabilizátor. Profil Rehau má konzistentní bílou barvu (odstín slonoviny).

Životnost profilů

Oba výrobci poskytují profily z PVC se zárukou nejméně 10 let. Termín žádoucí operace na PVC oknech - 20 let.

Trvanlivost samotného profilu však může být mnohem delší. Rehau má 60 let a KBE má 40 let. Je však třeba připomenout, že během nejméně 20 let se tyto výrobky stanou morálně zastaralými, a proto takový ukazatel jako trvanlivost profilu není hlavní.

V zájmu jasnějšího porovnání profilu je níže uvedena souhrnná tabulka s hlavními technickými charakteristikami.

Tabulka srovnávání profilů KBE nebo Rehau

Hlavní fyzikální a mechanické parametry profilů KBE a Rehau:

Závěr, že lepší KBE nebo Rehau

Na základě úplné analýzy je zřejmé, že profily KBE a Rehau jsou ve svých technických, fyzikálních a estetických vlastnostech velmi blízko u sebe.

A pokud chcete vidět energeticky úsporná okna s dobrou tuhostí, vysokou hlukovou izolací ve vaší domácnosti, pak by bylo lepší zvolit modely KBE 76 nebo Brillant-Design Rehau. I kdyžNeexistuje žádný limit pro dokonalost a pak si můžete vychutnat modely jako KBE 88 nebo REHAU Geneo.

Který profil je lepší než REHAU a KBE?

Pokud se někdo zeptá na otázku: „Která okna si vybrat: Veka (století), KBE (KBE) nebo Rehau (Rehau)?“, Jistě je již obeznámen s trhem s výrobky z PVC a ví, že výrobci uvedení výše zaujímají vedoucí postavení v žebříčku nejznámějších a nejžádanějších firem na ruském i mezinárodním trhu.

Dobrá rada!
Je jednoznačné rozhodnout, že konkrétní výrobce je lepší - to je nemožné, protože plastové okno má složitou strukturu, kde komponenty jsou: výztuž, PVC profil, těsnění. Hlavní provozní vlastnosti profilu jsou: tepelná ochrana, zvuková izolace a hydroizolace. Některé z těchto ukazatelů jsou lepší s REHAU, jiní s KBE, a jiní s Vekou.

Chcete-li na svou otázku získat co nejorientovanější odpověď - musíte jasně definovat, jakou funkčnost potřebujete, především z nových oken: zachování optimální mikroklima v každém ročním období, ochrana před vnějším hlukem zvenčí, dobrá úroveň hydroizolace atd.

Technické specifikace oken

Počet kamer v profilu

Vzduchový dutý prostor, který se tvoří mezi profilovými přepážkami, se nazývá komora. S nárůstem jejich počtu se také zvyšuje teplota v místnosti. Nejmenší počet kamer v profilu - tři.

V tomto případěkoeficient odolnosti vůči tepelné ochraně je v průměru roven 0,62. Je-li čtyřkomorový profil - koeficient dosahuje hodnoty 0,64, pětikomorový - 0, 68, šestikomorový - 0,72.

Co se týče zvukové izolace - tříkomorový profil absorbuje 15-20 dB hluku, toto číslo se každým dalším fotoaparátem zvyšuje o dalších 8-10 dB. Veka vyrábí profil s 3-6 kamerami, KVE - 3-6.6, REHAU - 3-5.5.

Počet kamer v profilu nám samozřejmě nepomůže identifikovat vůdce - všechny tři společnosti nabízejí téměř stejné parametry.

Šířka vnějších stěn profilu

Funkce okna, jeho spolehlivost a životnost závisí na šířce stěn (vnějších). Koneckonců, tloušťka stěn určuje nejen úroveň tepelné ochrany, zvukové izolace okna, zajišťuje jeho odolnost vůči fyzickému a mechanickému zatížení a deformaci. Tloušťka vnějších stěn profilu, regulovaná GOST 30674-99, musí být nejméně 3 mm.

Výrobní společnost Veka dodržuje světové standardy a nabízí svým zákazníkům profil o tloušťce stěny 3 mm. Je to produkt CENTURY, který se stal základem ruských norem.

Společnost KBE vyrábí profil s vnější tloušťkou stěny 2,8 mm, který spadá do kategorie „A“ ruské normy (2,5 - 3 mm).

Pokud jde o společnost REHAU, nabízí společnost za účelem snížení výrobních nákladů svým zákazníkům profil s vnější tloušťkou stěny od 2,5 do 3 mm.

Největší šířka okna s dvojitým zasklením

Je nesprávné zaměřit se pouze na profil, protože ukazateleTepelná a hluková izolace závisí také na tloušťce skla. Pouze silný profil se speciální konstrukcí ventilů vydrží dobrou tloušťku skla.

Nejstabilnějším profilem řady výrobků Veka je VEKA-alfalin, který je schopen odolat dvojitému oknu s tloušťkou až 50 mm.

U KBE profilů se ukázalo, že KBE Expert je nejstabilnější - vydrží skleněnou jednotku o tloušťce až 58 mm.

To je důležité!
Profily Rehau mají platnou tloušťku skla pouze 44 mm - toto číslo je charakteristické pro model REHAU Sib-Design.

Pokud porovnáme údaje CST (koeficientu odporu proti přenosu tepla) tří společností, pak se obraz poněkud změní - předstihy CENTURY předem: Rehau - 0,79, CWE - 1,05, století - 1,37 m² ° C /W.

Fyzikální vlastnosti oken

Tepelná ochrana

Úroveň tepelného stínění profilu se měří pomocí TFC (koeficient odporu přenosu tepla). Tento indikátor je tvořen poměrem teploty na okraji profilu k hustotě vzduchu uvnitř. Čím větší je koeficient, tím lepší je teplo uložené v místnosti, tím méně studeného vzduchu proudí dovnitř.

Hydroizolace

V domácnostech je nežádoucí „překvapení“ vždy vlhkostí. To platí zejména v těch oblastech, kde je jeho koncentrace vysoká a bez dalšího pronikání zvenčí, například kuchyně, koupelny. Hydroizolační vlastnosti profilu zcela závisí na tvaru a kvalitě těsnění (elastické těsnění mezirám a křídlo). Díky tomu je dosažen nejhustší tvar, takže místnost je chráněna před vlhkostí a studeným vzduchem. Příznaky špatných těsnění jsou mráz a kondenzace na oknech.

EPDM (ethylen-propylenová pryž) se dnes stala nejvšestrannějším materiálem pro výrobu tmelu. Při nízkých teplotách neztrácí své vlastnosti, nedeformuje se pod tlakem, ohybem a protahováním.

Všechny tři společnosti používají tento typ zhutňovače, ale KBE používá jiný typ - TPE, který se vyrábí současně s profilem, a má velké ukazatele těsnosti a tepelné izolace.

Tvar kompaktoru nám pomůže znovu vytvořit nejpřesnější obraz.

Kompaktory Veka jsou z velké části jednokřídlé. Okvětní lístek se nazývá elementový uzávěr, který je od produktu mírně oddělen. Tato těsnění jsou tvarována jako trubka. Podobná forma těsnění se používá v systémech KVE.

Věnujte pozornost!
Standardní těsnění REHAU má dva okvětní lístky a není zde žádný další vzduchový prostor.

Praxe ukázala, že tvar zhutňovače v systémech oken Rehau je nejpraktičtější. Vzhledem k tomu, že okvětní lístky nekoncentrují vlhkost, není problém kondenzace. Životnost takového těsnění se zvyšuje o 3-4 roky.

Je zřejmé, že nejfunkčnější s tímto bodempohled na hydroizolační okno REHAU.

Pevnostní charakteristiky profilu

Hlavním materiálem procesu výroby oken je plast. Není však schopen vydržet nezávisle tlak ze skla a negativní faktory prostředí. Proto PVC profil s délkou přes 500 mm podle GOST podléhá povinnému zesílení.

Výztužná vložka je kovový profil z pozinkované pásky (tloušťka 1,5-2 mm). Kvalita tohoto detailu je do značné míry ovlivněna jeho tvarem, může být ve tvaru písmene U a uzavřeného čtverce. Kvalitní vlastnosti této části závisí na jejím tvaru.

Při posilování profilu společnosti Veka se ve větší míře používá čtvercový profil. Pro okna KVE a REHAU jsou možné různé možnosti, častěji se jedná o profil ve tvaru písmene G nebo čtvercový profil. První z nich je odolnější než čtverec, ale čtverec se výrazně zvyšuje v otázce stability a tuhosti.

Vnější vlastnosti, obtížnost údržby v procesu provozu

Okenní systémy REHAU, KBE a Veka se vyznačují širokou škálou výrobků s různými funkčními a vnějšími vlastnostmi.

Kupující mají možnost vybrat si nejvhodnější způsob umístění křídla, typ otevírání, získat další možnosti: ovládání klimatizace, síť proti komárům, tónování, laminování atd. To vám umožňuje objednat okno nejen vhodného tvaru, ale také vhodné barvy, odstín a textury.

EstetickyVýkon okna KBE, CENTURY a REHAU není nižší.

Plastová okna vyžadují při provozu minimální pozornost a péči. Lze je periodicky prát, otírat speciálními prostředky - to je vše, co se od vlastníka oken vyžaduje. Firma REHAU tento úkol ještě usnadnila - nejhladší profil, který nemá prakticky žádné hrubé hrany, se po dlouhou dobu neznečistí, což eliminuje potřebu častého praní.

Životnost

Jejich hlavní výhodou je trvanlivost PVC oken. Jak poznat klienta průměrnou životnost výrobků firmy? Výrobci to udělali za pomoci speciálních experimentů - tento experiment urychluje čas a reprodukuje všechna možná zatížení oken.

Dobrá rada!
V komoře se často mění teplota, tlak, vlhkost.

Výsledkem tohoto šetření je odhalení doby použitelnosti okna. Ve standardním profilu Veka a KVE definovali termín 40 let, profil REHAU je výrazně delší - 60.

Srovnávací charakteristiky profilů REHAU, Veka a KBE

Nebylo možné identifikovat konkrétního vítěze mezi třemi předními výrobci okenních systémů - každý výrobek má vysokou kvalitu, dobrý výkon a vynikající vzhled.

Z hlediska zvukové izolace a tepelné ochrany se však společnost stala lídrem společnosti CENTURY, přičemž výrobky tohoto výrobce jsou díky uzavřené výztuži nejodolnější a nejtvrdší.

Výrobky Rehau mají lepší a spolehlivější těsnění, což prodlužuje životnost jeho oken. Dobrá konkurence k nim jsou profilové systémy KBE.

Pokud řeknete stručně o rozdílech v profilech založených na zpětné vazbě od zákazníků, bude to vypadat takto:

Profil VEKA- vysoce kvalitní a trvanlivý, jeho stěny jsou tlustší a je vyroben jako celek, má ušlechtilý bílý matný povrch a je příjemný na dotek “;

REHAUje velmi populární značka, ale je stále obtížnější koupit okna z původního profilu REHAU, protože to je často falešné, má levné ruské, turecké a čínské protějšky poněkud nekvalitní ”;

KBEje značka dobře známá na trhu, ale z hlediska kvality je stále nižší než VEKA a REHAU, i když rozdíly mezi nimi jsou zanedbatelné. Existují elitní řady této značky, které jsou velmi dobré.

Aby však bylo možné získat úplný a spolehlivý obraz, je lepší zvážit pozitivní aspekty všech tří značek profilu.

Plastová okna REHAU

Výhody oken REHAU lze nejlépe vidět na příkladu nejoblíbenější série - Rehau Basic-Design.

Tento model má následující parametry:

 • Šířka tříkomorového profilu je 60 mm;
 • Standardní indikátory hluku a tepelné izolace;
 • Okna nevyžadují zvláštní péči, jsou velmi technologicky a spolehlivě - hlavní výhodou je relativně nízká cena oken z tohoto profilu.

Používá se pro zaskleníchaty, balkony a apartmány, stejně jako VEKA. Moderní požadavky na úsporu energie však zahrnují použití při stavbě profilových systémů se šířkou 70 mm. Proto v blízké budoucnosti, ve společnostech odpovědných spotřebitelům, bude základním řešením profil Rehau Sib-Design.

Plastová okna KBE

KBE - považována za klasickou značku plastových oken.

Jsou široce používány v důsledku následujících kritérií:

 1. Při výrobě používá technologie „zelenou linku“, která zcela vylučuje použití těžkých kovů;
 2. Okna KBE vydrží teploty až -60 ° C;
 3. Mají různé konstrukční řešení.

Okna KBE jsou díky svým vlastnostem často využívána při hromadné výstavbě kapitálových objektů: obytných budovách, kancelářských centrech, státních budovách. institucí.

Technické a funkční vlastnosti plastových oken KBE

Okenní profily KVE jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a odolného PVC, které své vlastnosti nezměnilo po dobu 50 let. KBE okna vydrží teploty od -65 o С do +80 o С, nebojí se vlhkosti a přímého slunečního světla. Plast se vyrábí technologií Greenline, která zaručuje ekologickou bezpečnost.

To je důležité!
Namísto škodlivého olova, které stále používají některé jiné společnosti při výrobě okenních profilů, KBE používá sloučeninu vápníku a zinku, která nemá žádný vliv na zdraví.

Tyto profily splňují nejvyšší ekologické normy a nepoškozují člověka ani životní prostředí, a to jak při výrobě, tak při používání a během likvidace.

Bílá plastová okna KVE jsou nejoblíbenější variantou, ale společnost nabízí také barevná laminovaná okna - buď prostá nebo vzorovaná, napodobující různé druhy dřeva. Péče o okna KVE je velmi jednoduchá - stačí je čas od času otřít vlhkým hadříkem.

Okna KBE chrání proti chladu a průvanu v důsledku dvouokruhového těsnění a tříkomorového profilu (a některé modely jsou z pětikomorového profilu).

Poskytují dobrou zvukovou izolaci - od 38 dB. V praxi to znamená, že s takovými okny hluk na rušné městské ulici vám bude znít víc než šepot. Za zmínku stojí vysoká kvalita příslušenství - otevírací a zavírací systém je určen pro 200 tisíc cyklů.

Návrháři společnosti se starali o bezpečnost zákazníků. Obyčejná okna se snadno otevírají zvenčí, ale okna KBE jsou vybavena systémem proti vloupání, který zabraňuje vniknutí vetřelců.

KBE nabízí širokou škálu modelů, od relativně levných a vysoce kvalitních oken až po prvotřídní možnosti, takže si každý může vybrat okno, které odpovídá jejich potřebám a schopnostem.

Rozsah okenních systémů KBE

Na ruském trhu existuje mnoho modelů oken KBE. Kupující mají možnost si objednávku objednatkonfigurace - z profilu této německé firmy můžete provádět jak pravoúhlá pravoúhlá okna, tak složitější struktury - kulaté, obloukové, trojúhelníkové nebo figurální.

KBE Etalon

Nejrozšířenější a nejrozšířenější série s jednoduchým elegantním designem a vynikající tepelnou a zvukovou izolací. Šířka profilu je 58 mm, počet kamer v profilu je 3. Standard je vybaven dvoukomorovou skleněnou jednotkou o tloušťce 32 mm.

Věnujte pozornost!
Tento okenní systém je stejně vhodný pro obytné prostory a kanceláře.

Mimochodem. Kupující, kteří si zvolí systém oken KBE Standard, si také mohou vybrat barvu pro těsnění. K dispozici jsou dvě možnosti - černá a rafinovanější šedá. Světelné těsnění vypadá lépe a opticky rozšiřuje světelný otvor.

KBE Engin

Jedná se o cenově výhodnou variantu řady Etalon určenou pro instalaci v průmyslových a kancelářských prostorách. Motor se ve svých vlastnostech neliší od standardu - kromě toho, že design je o něco jednodušší a těsnění je pouze černé.

KVE Energy

Poněkud dražší systém s tříkomorovým profilem a dvoukomorovou skleněnou jednotkou. Šířka profilu a tloušťka skleněné jednotky jsou stejné jako u řady Etalon a Engine, ale existují také rozdíly - tepelně izolační indikátory pro okna řady Energy jsou vyšší a hmotnost je znatelně nižší. Tento systém je vhodný pro okna v bytech a kancelářích, stejně jako pro balkony, lodžie a další místnosti s velkou prosklenou plochou.

KBE Vybrat

Toto je prémiový profil pro ty, kteří jsou zvyklí na to nejlepší. Model má elegantní design s hladkými konturami a ušlechtilými proporcemi, je vybaven světle šedým těsněním, které nepoškozuje vzhled.

Šířka profilu je 70 mm, tloušťka skleněné jednotky je 42 mm.

Vybraná okna jsou vybavena pětikomorovým oknem s dvojitým zasklením, což znamená, že byt bude vždy tichý a teplý. Zvuková izolace dosahuje 55 dB - téměř 1,5 krát více než u jiných modelů oken. A úzké vazby propouštějí více světla.

Expert na KVE

KBE Expert Line má podobnou kvalitu jako model Select, ale v designu ztrácí trochu - na rozdíl od Select, linie Expert nejsou tak hladké. Ale tato linka a náklady asi 10% levnější. Okna KBE Expert jsou doporučena pro instalaci v místnostech s vysokými požadavky na zvukovou a tepelnou izolaci.

Hodnocení zákazníků

Jak již bylo uvedeno, výrobky KBE získaly mezi ruskými spotřebiteli obrovskou popularitu. Tato skutečnost je potvrzena četnými recenzemi, které zanechali vděční kupující na mnoha fórech věnovaných kvalitě okenních systémů. Zde je jen několik z nich:

„Přemýšlel jsem o změně oken. Podíval jsem se na oficiální webovou stránku KBE - standard, šířka 58 mm, je více úhlový nebo něco, a výběr je široký 70 mm s hladkými hranami. Vybrat vypadá krásněji. Ano, a o šetrnosti k životnímu prostředí na místě je také napsáno, že zatím jsou vyrobeny pouze KBU bez olova ... "Yasya

„Pokud peníze nejsou dost, pak je KBE skvělou volbou. Zkušenosti: stojí více než tři roky, nikdy nezlomil, jen otřete hadříkem. Německý profil, vyrobený podle ekologického systému, není žlutý a cena je přijatelná! “Asgard

„Podle mého názoru o tomto profilu nemůžeme pochybovat, pokud existuje příležitost k financování, pak to vezměte. Skutečná německá kvalita, a co je nejdůležitější, bezpečnost pro zdraví “Alexander

„Mnozí berou toto okno jako příklad a jsou měřítkem pro porovnávání ostatních oken, není zde co říci - kvalita je výborná, materiál je prvotřídní a bez stížností“ Al Pacino

Náklady na skleněné sady KBE v Moskvě

Poptávka po oknech KVE roste každým rokem. Nejedná se pouze o jeden z nejspolehlivějších a nejkvalitnějších okenních systémů na ruském trhu - je to také nejběžnější, což znamená, že většina instalačních firem se s těmito okny zabývala mnohokrát a znají všechny detaily jejich instalace. To prakticky vylučuje možnost chyby - samozřejmě za předpokladu, že jste se obrátili na renomovanou společnost s rozsáhlými zkušenostmi a pracovníky profesionálů.

Mnoho společností dnes nabízí okna KBE a ceny se mohou mírně lišit. Uvádíme zde pouze orientační ceny.

Náklady na okna o velikosti 1400x1450 mm budou přibližně od 7000 rublů (motor nebo standard) až 9000 rublů (výběr). Okno 1400x1800 bude stát od 9000 (motornebo Reference) až 12 500 (Vybrat). Zasklení balkónového okna s dveřmi o velikosti 2200x1900 mm bude stát od 13 700 (motor nebo standard) až 20 000 rublů (Select).

Dobrá rada!
Jedná se o minimální ceny za nejzákladnější vybavení a je třeba si uvědomit, že instalace okna na klíč bude dražší, zejména pokud dáváte přednost nestandardní barvě profilu nebo chcete-li instalovat sklo se speciálními vlastnostmi - tónované nebo energeticky úsporné.

V průměru je cena okna „KBE na klíč“ přibližně dvojnásobkem ceny samotné skleněné jednotky. Cena "na klíč" obvykle zahrnuje okenní design, parapet a odbočku, dodávku všech materiálů, montážní práce a dokončovací svahy.

Výhody a nevýhody výrobků KBE

KBE není mezi třemi lídry ve výrobě okenních systémů nadarmo - produkty této německé společnosti se osvědčily na nejlepší straně. Okna této značky slouží věrně po celá desetiletí, jsou trvanlivá, estetická a spolehlivá.

Vývojáři společnosti neustále zavádějí nové technologie, díky nimž jsou tato okna ještě lepší a pohodlnější - ventilační systém neumožňuje zamlžení oken, systém proti vloupání je činí bezpečnými, vysoce kvalitní kování slouží po celá desetiletí bez tření a lámání. Okenní systémy KBE jsou ideální pro ruské klima - nejsou foukané, udržují se v teple a poskytují naprosté ticho v bytě nebo kanceláři.

Mezi nevýhody patří pouze vysoká cena ve srovnání s některými jinými značkami. Tato oknabude stát o 10-15% dražší než produkty mnoha značek běžných v Rusku.

V tomto případě však kupující neplatí za jméno, nýbrž za kvalitu - životnost okna KVE je 40 let a více. To bylo ověřeno praxí - první okna KVE byla instalována v naší zemi před 20 lety a stále nevyžadují opravu ani výměnu.

Srovnání plastových oken: KBE, Rehau a Trocal

Jakmile listy začnou padat ze stromů a teploměr začne klesat na nulu, poptávka po oknech začne růst obrovskou rychlostí. To je docela očekávané, protože to je podzim, podle statistik, je čas na opravy a změny v interiéru. V první řadě se starají o oteplování domu nebo bytu, protože nejen podzim, ale i divoké zimní měsíce s naprosto nepředvídatelným počasím před námi.

Navzdory obrovskému množství informací však není jednoduché, aby prostý člověk na ulici pochopil nejen složité technické texty, ale i pochopení rozdílu mezi produkty nejoblíbenějších výrobců.

Tento článek stručně popisuje výhody a nevýhody oken od známých firem v této oblasti. V ceníku ceníku byly zveřejněny ceny plastových oken a balkónových tvárnic.

KBE okna

Společnost KBE (Kunststoffprodukte fur Bau und Elektroanlagen) byla založena v roce 1980 v západním Berlíně. Nejprve byly v té době vyráběny pokročilé plastové výrobky. O obnovu budov po pádu berlínské zdi se postarali odborníci KBE.

To je důležité!
Charakteristickým rysem KBE byla nejen výroba kvalitních výrobků, ale i neustálé hledání nových řešení.

Není divu, že zde byly vyvinuty první technologie pro vytváření okenních profilů bez olova. Nyní jsou všechny podobné produkty z KBE sloučeny do linie Greenline.

Hlavní výhody okenních systémů KBE jsou:

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • paleta barev (jeden z nejrozsáhlejších mezi konkurenty);
 • dobrá izolace hluku, která je důležitá v životních podmínkách velkých měst;
  použití vysoce kvalitního těsnění se spojitým obvodem (eliminuje pronikání nečistot a přebytečné vlhkosti do místnosti);
 • prokázaná kvalita v průběhu let.

Nevýhody:Stojí za zmínku, že pro tyto okenní systémy existuje jedna nevýhoda - to je cena. Nicméně, zpravidla pro takový nákup často jít na pozitivní recenze přátel. A to je důležité při výběru výrobku tohoto typu.

Okna REHAU

REHAU je jednou z nejoblíbenějších značek na trhu plastových oken. Historie společnosti začíná v roce 1948, kdy byly zahájeny první továrny na výrobu plastových výrobků.

Mezi výrobky společnosti REHAU v té době patřily hadice a dokonce i patky pro automobily. První okenní profil však byl vyroben až v roce 1969, po kterém začala obliba firmy získávat hybnost.

Aktivně se také rozvíjejí linie činností a značka „REHAU“ se již objevuje na pečetíchkosmických raket, na plastových dílech pro vozy Audi a Volkswagen, jakož i na dalších stejně důležitých událostech.

Když už mluvíme o plastových oknech z REHAU, lze rozlišit několik základních kladných bodů:

 1. tato okna jsou vytvořena nejen krásná, ale také zvláště praktická.Jsou nejjednodušší k použití a udržování;
 2. trvanlivost;
 3. vývoj vlastního zhutňovače zabraňuje zamlžování oken a pronikání přebytečné vlhkosti do místnosti.

Nevýhody:Takové okenní systémy, zpravidla „nedýchají“ - nepropouštějí vzduch.Místnosti, kde jsou instalovány, by měly být větrané častěji.Tento problém byl však vyřešen v nových modelech.

Trocal windows

Stejně jako obě předchozí firmy se Trocal může pochlubit dlouhou historií.Společnost byla založena v roce 1954.

Od té doby se Trocalovy rostliny objevují na celém světě se záviděníhodnou frekvencí.Kvalita výrobků po všechny roky zůstává mimořádně vysoká.

Výhody systému Trocal window jsou považovány za:

 • vzduchotěsnost;
 • dobré větrání;
 • přítomnost velmi kvalitního kování (snad jednoho z nejlepších konkurentů);
 • Dobrá průsvitnost.

Nevýhody:Některé partnerské společnosti často rádi nafouknou cenu oblíbené značky.

Pozor!
Výchozí cestou je prostudovat několik nabídek Trocal od různých dodavatelů.

Bez ohledu na to, jaký systém oken si vyberukupujícího, často sám sám určí pro sebe seznam významných parametrů. Možná někdo potřebuje dobrou zvukovou izolaci a někdo se zajímá jen o vzhled výrobku. Nejlepší okenní systémy jsou ty, které splňují potřeby jedné konkrétní osoby. Když jste si určili to nejdůležitější, můžete udělat nejen dobrou, ale i správnou volbu.

Co je lepší a spolehlivější, profil KBE nebo Rehau?

Moderní stavební trh je plný nabídek. Výběr plastových oken, najdete mnoho různých společností, které je vyrábějí, a německé značky jsou považovány za vedoucí. Které okno je lepší zvolit - Veka, KBE nebo Rehau - poměrně obtížná otázka.

Porovnání charakteristik

Je poměrně těžké učinit volbu. Jednoduchý kupující nebude schopen okamžitě určit, co si vybrat - KBE nebo Rehau. Obě společnosti nabízejí podobný kvalitní výrobek, málo odlišný a cenový. Budete se muset rozhodnout ohledně požadavků na design.

Výrobci nabízejí různé modely plastových oken, které se liší vlastnostmi, strukturou, mohou mít výztuž, rozdíl spočívá v tloušťce profilu, počtu kamenů