Jak změřit moskytiéru na samotném plastovém okně?

Jak měřit síť proti komárům

Dobrý den, čtenáři! Prohlašuji, že chladná sezóna je otevřená: měřič onemocněl. Samotný podnik má spoustu práce a další pracovníci jsou zaměstnáni ve výrobě.

A pak naléhavě potřeboval jeden přítel nainstalovat na okno moskyt, protože ten starý byl úplně roztrhaný.

Začal jsem mu vysvětlovat, jak měřit moskytiéru na svém vlastním plastovém okně.

To není složitá záležitost, hlavní je mít ruletu po ruce. O tom a řekni v dnešním příspěvku.

Měření sítí proti komárům není příliš obtížné, ale je důležité zvážit některé body. Zkušený mistr kromě měření by měl věnovat pozornost dalším otázkám, které mohou mít významnou roli při instalaci sítí.

Některé z těchto bodů jsou popsány v části o instalaci sítí proti komárům. Před měřením si ji přečtěte.

Jak měřit moskytiéru na samotném plastovém okně?

Pokud se rozhodnete měřit síť proti komárům sami, pak vám tento pokyn pomůže, ale přesto za výsledek nejsme zodpovědní, protože Tento článek má pouze informativní charakter. Objednávání sítí dle vaší velikosti zruší platnost záruky.

Pro zachování záruky by měl měřit pouze náš velitel. Tyto sítě proti komárům jsou instalovány mimo okenní vložku do rámu. Díky své velikosti by mřížka měla pokrýt otvor otevřeného křídla a jít do rámu.

Je velmi snadné změřit okno pro takovou síť proti komárům: stačí změřit celkovou vnější šířku a výšku světelného otvoru a přidat odpovídající koeficient k číslům.

To je důležité!
Ujistěte se, že vnější strana rámu okna má rezervu prostoru rovnající se koeficientu dělenému 2.

Je-li koeficient 64 mm., Pak strany rámu potřebujízásoba 32 mm. z každé strany. Tento prostor by měl být volný a neměl by být blokován žádným prvkem otevírání okna.

Jak správně měřit ok

K získané šířce a výšce mřížky je třeba přičíst odpovídající koeficient

.
 • Mřížky na z-spojkách (standardní): +5 cm na šířku a výšku. Příklad: 500 x 1500 = & gt; 550 x 1550.
 • Dveře proti komárům z lehkého profilu: +5 cm na šířku a výšku. Příklad: 500 x 1500 = & gt; 550 x 1550.
 • Dveře ze Mosquita vyztuženého profilu: +7 cm na šířku a výšku. Příklad: 500 x 1500 = & gt; 570 x 1570.
 • Válcované sítě (italské): +4 cm, shora, +3 cm, zdola +4 na stranách. Příklad: 500 x 1500 = & gt; 570 x 1580.

Síťky proti komárům

Síťky proti komárům se instalují pouze na okna s dvojitými okny. Je důležité, aby zkosení vnějšího výstupku rámu nebylo příliš silné a ne kulaté. Mřížka je instalována uvnitř vybrání mezi výstupky.

Pro zjištění velikosti budoucí mřížky změřte šířku světelného otvoru mezi vnějšími výstupky na rámu a odečtěte 10 mm od získaných rozměrů (výška a šířka).

Po obvodu mřížky tyče by se v předepsaném tvaru měla vytvořit mezera 5 mm, která je obsazena těsnicím kartáčem.

Měření zásoby moskytů:

Je nutné odečíst 1 cm od získané šířky a výšky (0,5 cm zleva, vpravo, nahoře, dole)

Příklad. Po správném měření je šířka 500 mm a výška 1500 mm, což znamená, že velikost mřížky bude 490 mm. a 1490 mm. resp.

Měření rámcesítě proti komárům na kovových držácích

Pro nezávislé určení velikosti sítě proti komárům použijte následující metodu:

Otevřete okno křídla, kde bude instalována síť proti komárům, a změřte světelný otvor na rámu okna z výšky a šířky ulice, tj. Vzdálenosti od těsnící gumy svisle a vodorovně.

Pro instalaci rámové moskytiéry by se okenní křídla měla otevřít dovnitř místnosti!

Velikost sítě proti komárům se vypočítá podle vzorce:

Výška mřížky (obr. 1) = výška otvoru E + 20 mm (10 mm na každé straně)
Šířka mřížky (obr. 2) = šířka otvoru B + 20 mm (10 mm na každé straně)

To je důležité!
Existuje dostatek místa pro standardní instalaci sítě proti komárům na vnější straně okna (A, C, D, F)? Posoudit, jak je okenní box instalován na boku křídla - je příliš hluboko pod čtvrtinou horní a boční strany? Je to příliš blízko hrany rámu (světelný otvor), který je svažitý?

Jinak může být obtížné namontovat síť proti komárům na rám okna.

Například: Naměřili jste výšku světelného otvoru (od pružného po elastický) a šířku.

Výška otvoru E = 1246 mm.,

a šířka otvoru je B = 597 mm.

Výška mřížky = 1242 + 20 = 1262 mm.,

šířka mřížky = 568 + 20 = 588 mm.

Měření moskytiér s upevněním na čepech (písty)

K montáži mřížky rámu s upevněním na kolíky (písty) nesmí být zkosení vnějšího římsu rámu příliš velké.silné a ne kulaté. Kolík je kovová tyč vybavená pružinovým mechanismem.

Je vložen do otvorů na koncích rámu mřížky a kapsle v profilu rámu okna. Husté utěsnění moskytiéry k rámu je zajištěno kartáčovým těsněním, které zcela uzavírá mezeru mezi okem a rámem okna po celém obvodu.

Dobrá rada!
Chcete-li zjistit velikost budoucí mřížky, změřte výšku a šířku světelného otvoru (viz popis výše) na rámu a odečtěte 6 mm od přijatých rozměrů (3 mm na každé straně).

Po obvodu budoucí mřížky, v předepsaném tvaru, by se měla vytvořit mezera 3 mm, která bude naplněna těsnicím kartáčem.

Ačkoliv cena moskytiéty namontované na kolících je vyšší ve srovnání s rámovou sítí proti komárům na z-mountech, má tu výhodu: síť nelze odstranit ze strany ulice, což je důležité pro první patro.

Volba této sítě proti komárům je také určena instalací okna, kdy není technicky možné instalovat rámovou síť proti komárům na z-držáky z důvodu těsně spojených vnějších svahů nebo je rám hluboce zasazen na čtvrtinu shora a ze strany.

Například:Měřili jste výšku světelného otvoru (od pružného k elastickému) a šířku.

Výška otvoru musí být E = 1246 mm. A šířka otvoru musí být B = 597 mm.

Výška mřížky = 1242 - 6 = 1236 mm. Šířka mřížky = 568 - 6 = 562 mm.

Máte-li pochybnosti, zda jste správně změřili svou budoucí mřížku, vyMůžete se obrátit na obchodní zastoupení společnosti Vekker Windows a pozvat je k měření a poté nainstalovat servisního technika.

Jak se mýlit s velikostí sítě?

Jak se nemýlit s velikostí mřížky

Proč musím měřit značku komára?Odřízněte skus a upevněte knoflíky na rámu.A pokud je okno plastové?

Toto ochranné zařízení je zpravidla objednáno s oknem, ale co když jste o tom nepřemýšleli najednou?

V tomto případě je důležité vědět, jako kdyby se měřila síť proti komárům, protože záleží na tom, zda zapadá do velikosti.

Nejsou k dispozici žádné hotové mřížky, protože každé okno je vyrobeno podle jednotlivých velikostí.

Není nutné podávat zprávy o účelu sítě, jako by o ní vědělo i dítě, ale ne každý ví, jak zajistit, aby plnil svou úlohu v plném rozsahu.Rozhovor je, že špatná volba může vést k některým problémům, ale ve skutečnosti:

Věnujte pozornost!
Nesprávná měření budou mít za následek, že síťovina na plastovém okně bude velká nebo malá.V prvním případě bude obtížné jej nainstalovat a ve druhé - budou zde trhliny, kterými se do místnosti volně dostane různý hmyz.

Je-li stále ještě možné upravit velikost, pak bude třeba vyměnit malý.Velikost sítových buněk by měla podporovat dobrou výměnu vzduchu, ale zároveň je čas vyhnout se hmyzu.Jakákoli odchylka vede k nežádoucím výsledkům.

Upevnění musí mít vysokou kvalitu, aby mřížka pevně přiléhala k oknu a vítr ji nemohl zlomit.

Pro objednání mřížky pro plastové okno musíte zjistit rozměry okenního otvoru otevíracího křídla. Je také důležité předem přemýšlet, jak jej vložit - mimo nebo uvnitř rámu.

Toto je významný bod, protože budou zdůrazněny velikosti sítí. Přestože měření není nutné s vnějším upevněním, přesto (aby se předešlo zbytečným problémům) by měly být dodrženy určité parametry.

Do oken můžete vložit další typy mřížek, ale je lepší přijít k zástupci výrobce.

Druhy sítí proti komárům

Síťky proti komárům jsou opravdu nezbytnou součástí. Chrání před komáry, částečně z prachu, stejně jako z topolů chmýří, tak otravné v létě. Ale jaký typ nebo typ oka je vhodný pro váš domov?

Síťky proti komárům

Rám moskytiér - klasický design sítí proti komárům. Pevná síťovina je upevněna na hliníkovém profilu, který je vložen do okenního otvoru. Takové mřížky jsou pohodlné a praktické, obvykle se používají, pokud není třeba neustále otevírat mřížku.

V závislosti na způsobu upevnění může být stacionární a otevřený.

Síťky proti komárům se doporučuje odstranit na zimní obdobínejdelší životnost výrobku. Pokud je potřeba velká moskytiéra, je obvykle vyrobena s přídavnou výztužnou tyčí uprostřed.

Sítky proti komárům

Válcované sítě proti komárům pracují na principu rolet, to znamená, že v případě potřeby lze síť proti komárům navinout do hliníkové krabice. Konstrukce takové sítě proti komárům zahrnuje vodicí profil, síť v roli a příčnou tyč s držadly.

Tyto sítě proti komárům jsou nejfunkčnější a nejvhodnější pro použití.

Není třeba zcela odstraňovat válečkovou síť proti komárům na zimu, stačí ji otočit. Další výhodou takových mřížek je možnost zavřít okenní otvory větší šířky. Ale jako nevýhoda - takové mřížky jsou bohužel krátkodobé.

Mřížka na dřevěném okně

Moderní dřevěná okna se liší od kovových plastových pouze v materiálech použitých při jejich výrobě. Mřížka pro ně bude tedy stejná, jak je popsáno výše.

Co dělat, pokud jste nainstalovali běžná dřevěná okna?

Nikdo nebude zesilovat mřížku k rámu pomocí tlačítek nebo korálek. V zásadě může být instalována síťka se suchým zipem nebo v rámu z hliníku.

Pokud se chcete drotit, můžete si udělat síť proti komárům na dřevěném rámu. Měření se provádějí přesně stejně jako u sítě Velcro.

Věnujte pozornost!
Dlouhotakový výrobek nestačí, protože strom se může deformovat a lamely budou často muset být natřeny, pro které bude mřížka muset být odstraněna, a neexistují žádné záruky, že ji lze znovu použít.

Kromě toho je nutné upevnit rám mřížky k rámu okna samořeznými šrouby nebo znovu namontovat držák.

Posuvné sítě

Pokud jsou instalovány posuvné balkonové dveře, mřížka by měla být podobná. Tam jsou standardní posuvné sítě, a tam jsou skládané sítě.

Ihned je třeba poznamenat, že tento typ sítí samozřejmě nepatří k levným, a pro nezkušené osoby je velmi obtížné je sestavit. Proto je pro odborníka lepší provádět měření a provádět instalaci.

Je to jako doba, kdy touha zachránit může vést k dodatečným výdajům vynaloženým na přepracování. Při výběru posuvné mřížky si uvědomte, že to bude vyžadovat spoustu místa, zatímco skládaná síťovina se vejde do relativně malého otvoru.

Sítka proti komárům

Máte-li zájem o roletovou síť proti komárům, musíte znát konkrétní vlastnosti instalace tohoto výrobku a jeho použití. Instalace se provádí z vnějšku rámu, který je třeba vzít v úvahu při provádění měření.

S jeho instalací se nevyskytují žádné zvláštní obtíže, je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že vzhledem ke specifickému zařízení, jako jsou dveře, není určeno pro časté používání, a to není záležitost samotného mechanismu, nýbrž výhoda.

Představte si, že kdykoliv budete potřebovat jítbalkon, mřížka bude muset být zvýšena, a pak snížena. Z tohoto důvodu jsou taková zařízení instalována na zřídka používaných dveřích nebo oknech.

Tato mřížka nemusí být odstraněna na zimu, protože je po složení umístěna v krabici nad dveřmi.

Mřížka na magnetech

Nedávno existovala taková inovace jako mřížka na magnetech, která je velmi vhodná pro použití. Princip činnosti této bisexuální mřížky je založen na přitahování magnetů namontovaných na vnitřních hranách.

Mírným pohybem ruky nebo jiné části těla se chlopně pohybují od sebe a po průchodu osobou nebo zvířetem se okamžitě uzavírají.

Velikost těchto sítí je uvedena na obalu. Aby nedošlo k omylu, musíte změřit ne lumen, ale rám dveří.

S takovými údaji si můžete vybrat vhodnou mřížku. Jakoby se délka často pohybuje s okrajem, musí být během instalace nastavena tak, aby se hrany nelepily na podlahu nebo práh, jinak se nebude moci zavřít.

V článku jsme se snažili vytvořit nejpravděpodobnější přehled gridů a popsat, jak pro ně provádět měření. Pokud chcete něco přidat, zanechte komentář na konci článku.

Síť proti komárům pro dveře

Síť proti komárům pro dveře

Sítové sítě proti komárům se prakticky neliší od rámových mřížek, design také představuje lehký hliníkový profil.

Hlavním rozdílem mezi sítěmi proti komárům a dveřmi je velikost použitého hliníkového profilu.Dveřní sítě proti komárům jsou větší.

Rukojeti jsou instalovány na dveřích proti komárům pro snadnou obsluhu.

Takové mřížky jsou univerzální, mohou být instalovány na vchodových nebo podkrovních dveřích nebo na dveřích balkonů a lodžií.

Pokud jde o mřížku na dveřích, existuje několik možností:

 • Standardní dveře proti komárům z profilu.
 • Dveře k posuvné lodžii.
 • Skládaná síťovina.
 • Vrata.
 • Mřížka na magnetech.
 • Domácí dřevěné dveře.

Pokud je to žádoucí, je možné síťovinu připevnit k suchému zipu na dveřích. Problém je, bude vhodné použít po?

Nejběžnější možností jsou rámové dveře. Jeho otevírání se provádí v opačném směru než hlavní dveře a drží ho nábytkové magnety. Pro objednání tohoto výrobku je nutné otevřít datové světlo.

Tento způsob odstranění velikosti je lepší, protože i bez znalosti šířky použitého profilu budete mít jistotu, že vnitřní rozměry mřížky a dveří budou stejné.

Při objednávání výrobku je nezbytné objasnit, co přesně bylo měřeno a co udáváte vnitřní velikost budoucího rámu dveří proti komárům.

Levnější dveře jsou sestaveny z okenního profilu. Časem se mohou zkroutit nebo prohnout.

Jak měřit sítě proti komárům před objednáním

Jak měřit síť před objednávkou?

Vytváření a instalace sítí proti komárům netrvá dlouho a nebude drahé.

Pokud si stále chcete zachránit, můžete si práci sami udělat. Například měření.

Promluvme si o tom, jak měřit budoucí sítě proti komárům.

Co je požadováno

Takže měření sítě je snadné. Nezávislé měření mřížek je úspora času.

Nemusíte čekat na odborníka, protože měření je práce, kterou můžete udělat zdarma, sami a co nejdříve.

Nejsou potřeba žádné speciální pomůcky - vyzkoušejte si nejběžnější páskovou metodu. A vezměte si tužku - napište konečné hodnoty.

Kroky procesu měření

 • Nejprve otevřete křídlo plastového okna, na které chcete instalovat síť proti komárům. Nelze se pokusit provést měření na zavřeném okně.
 • Za druhé, nejdůležitější je, že musíte pečlivě změřit světelný otvor rámu, ve kterém bude síť moskytů upevněna. Data jsou potřebná jak na výšku, tak na šířku. V tomto případě nezapomeňte, že potřebujeme vysokou přesnost - každý milimetr je zde důležitý. Proto buďte opatrní. Zaznamenejte své výsledky.
 • Za třetí, přidejte 5 cm k šířce a výšce k velikostem získaným v předchozím stupni - 2,5 cm od každé strany budoucí mřížky.Zapište tyto údaje - budou konečným výsledkem.
 • Nakonec znovu změřte výšku a šířku. Opakované měření můžeidentifikovat chyby. Tak strávit trochu více času a věnovat dostatek pozornosti tomuto procesu.

Co dělat dále

Nyní se získanými rozměry musíte obrátit na společnost, jejíž specialisté budou vaše sítě proti komárům. Je to na základě velikosti, že odborníci vyberou nejvhodnější typ moskytiér.

Věnujte pozornost!
To je velmi důležité. Faktem je, že ne každá mřížka může být vložena do jednoho nebo druhého otvoru - existují omezení velikosti. Proto je nutné informovat vedoucí pracovníky o přesných rozměrech.

Mimochodem, odborníci mohou také navrhnout, abyste si nainstalovali síť proti komárům sami. Ve skutečnosti to také není těžké. Masters vám poradí v této otázce a poskytne vám kompletní sadu všech nezbytných komponent.

Můžete tak ušetřit značné množství peněz a svého drahocenného času a nakonec získáte kvalitní práci.

Typy montážních sítí proti komárům

 • Upevnění moskytiérové ​​sítě je nejnákladnější montáží sítě proti komárům, ale také nejspolehlivější a nejstabilnější montáž na vysoké zatížení větrem. Píst je speciální kovová část s pružinou, která může být nastavena na délku. Montáž pístu je univerzální pro všechny typy oken.
 • Upevnění "vlajky" - upevnění moskytiér s malými plastovými háčky. Tato montáž je menšíodolné vůči zatížení větrem.
 • Upevnění na otočných prvcích ve tvaru písmene Z je nejoblíbenější a nejspolehlivější upevnění. Prvky ve tvaru písmene Z by měly těsně přiléhat k rámu a dodatečně k němu být připevněny zevnitř místnosti.
 • Upevnění na plastové rohy. Tyto rohy jsou umístěny na vnější straně. Tato konstrukce nenarušuje normální otevírání a zavírání okna, stejně jako snadno odstranitelné.

Montáž moskytiéry na kovové konzoly ve tvaru písmene Z.

Síťka proti komárům má na spodní straně dvě konzoly a nahoře dvě konzoly, dvě držadla. Instalace je provedena z areálu. Pro instalaci sítě proti komárům potřebujete:

 1. vezměte rukojeti, přiveďte síť proti komárům ven
 2. Vložte dva horní upevňovací prvky přes horní okraj rámu (uvnitř) tak, aby byl držák umístěn nad rámovým těsněním
 3. dostat moskytiéry spodní držáky na spodní hraně rámu (dovnitř) 4. spusťte síť dolů tak, aby spodní držáky hák na rámu, přes rám zhutňovač

Tip: Aby bylo možné odstranit síť proti komárům z plastového okna, je nutné provést výše uvedené operace v opačném pořadí.

Podobně jako u výše popsaného způsobu instalace sítě proti komárům na kovové konzoly je síť instalována na pístech.

Systém komárů proti otočným dveřím

Systém s dvojitým moskytiérem

Síťky proti hmyzu jsou cenově dostupným a nejefektivnějším způsobem ochrany vašeho domova před nepříjemným hmyzem.

Instalace sítě proti komárům vám umožní vyhnout se použití fumigátorů a jiných chemických prostředků pro boj proti nepříjemnému hmyzu.

Síťka proti komárům také zabraňuje pronikání nečistot a prachu, topolového chmýří (což je silný alergen) do místnosti.

Síť proti komárům zachrání domácí zvířata před vypadnutím z otevřeného okna. Síťka proti komárům je z hliníkového rámu, který je roztaženým okem.

Návod k měření:

Celkové rozměry systému komárů vratového typu typu vrat jsou získány následovně.

Měří se šířka světelného otvoru (velikost F), musí se přidat 90 mm (45 mm na každé straně).

 • V případě, že velikost S je menší než 45 mm, přidáme tolik, kolik je na této straně, ale ne méně než 10 mm, aby bylo zajištěno, že dveře jsou zakryty rámovým systémem.
 • V případě, že velikost T je menší než 45 mm, přidáme ne méně než 5 mm k překrytí rámu dveřního otvoru a vždy vezmeme v úvahu, že ze strany T je nutné pro upevnění závěsů zajistit mezeru min N = 21 mm.
 • V případě instalace magnetické západky na velikost světelného otvoru F je nutné odečíst 15 mm (příplatek pro instalaci magnetické západky). Velikost produktu v šířce B = F-15 +90 nebo B = F-15 + S + T

Velikost na výškuvypočteno takto:

K světelnému otvoru ve výšce G přidejte 90 mm (45 nad a 45 níže) nebo přidejte velikost V rovnou vzdálenosti od okraje světelného otvoru shora dolů ke svahu a přidejte velikost W rovnou vzdálenosti od okraje světelného svazku k podlaze, ale ne menší než 10 mm.

V důsledku toho se velikost produktu zvyšuje H = G + 90 nebo H = G + V + W.

Pokyny pro instalaci

Aby mřížka dobře seděla k oknu, zkontrolujte následující body:

 1. Pro provozuschopnost systému postačí zablokovat otvor dveří rámovou mřížkou o rozměrech o 10 mm větší než světelný otvor na každé straně.
 2. Je bezpodmínečně nutné zajistit, aby mezera mezi sklonem dveří a rámem byla alespoň N = 21 mm, což je nezbytné pro normální instalaci záclon.
 3. Instalační vzdálenost dveřního závěsu od základny systému by měla usnadnit nastavení samouzavíracího mechanismu (doporučeno je až 100 mm).
 4. Magnetická západka je připevněna šrouby ke dveřím a magnetická západka k profilu rámu. Při výšce nad 2500 mm se doporučuje instalovat alespoň dva magnety a tři závěsy.

Doporučení pro seřízení

Po instalaci systému je nutné pomocí šroubováku nastavit napnutí pružiny samouzavíracího mechanismu (SPM). Seřízení mechanismů zpětné pružiny:

• buď ručně,
• nebo šroubovákem se širokým břitem.

Algoritmus pro úpravu:

 1. Levý SPM je instalován na rámuprofil vlevo (pohled zvenku) a seřízení se provádí otočením napínacího šroubu ve směru hodinových ručiček (viz obrázek).
 2. Pravý SPM je namontován na pravém rámu rámu (pohled zvenčí) a nastavuje se otáčením napínacího šroubu proti směru hodinových ručiček (viz obr. 2).
 3. Pro napnutí pružiny musí být západka A uvolněna pohybem SPM dolů, napnutím pružiny, po které by měl být celý mechanismus zvednut, dokud se šestiúhelník nezablokuje ve smyčce.
 4. Při montáži SPM je třeba vzít v úvahu, že může být použita jako osa otáčení bez napnutí pružiny, čímž se celý mechanismus spouští až do uvolnění upevňovače A ze šestihranného hrdla smyčky.

Doporučené velikosti

min max: šířka 400mm, 2000mm, výška 1000mm, 3000mm

Měření sítí proti komárům na hliníkové lodžii systému Provedal:

Složení:

 • Horní rám
 • Posuvná křídla
 • Sklo
 • Nastavitelný válec
 • Těsnění kartáče
 • Dolní rám
 • Odliv
 • Průvodce sítí proti komárům
 • Síťka proti komárům

Výpočet výšky:

měříme z místnosti celkové rozměry od horního rámu lodžie ke spodnímu rámu (obr. 1, hodnota H).

Vypočítejte velikost H1 (výška mřížky) = H (výška rámu) - 50 mm.

Výpočet šířky:

měří šířku posuvných dveří od okraje k okraji (obr. 2, hodnota B).

Vypočítejte velikost B1 (šířka mřížky) = B (šířka křídla) + 24 mm

Výpočet délky vodítek:

Měřímecelkové rozměry přes šířku rámu (obr. 2, hodnota B3).
Vypočítejte délku vedení B2 = B3 (šířka rámu) - 64 mm

Například:

Výška rámu 1460 mm. Velikost mřížky = 1460mm - 50mm = 1410mm
Šířka rolety je 716 mm. Velikost šířky mřížky = 716mm + 24mm = 740mm
Šířka rámu 3000mm. Velikost vodítek = 3000 mm - 64 mm = 2936 mm

To je důležité!
Instalace moskytiér pro posuvnou lodžii je provedena ze strany místnosti. K tomu je třeba upevnit vodítka k hornímu a dolnímu rámu pomocí šroubů nebo nýtů.

Po upevnění vodítek nejprve odejměte síť proti komárům horním vodítkem a poté spusťte síť dolním vodítkem.

Nástroje pro měření

Pro měření je lepší použít laserový dálkoměr nebo, není-li k dispozici, jednoduchou páskovou metodu.

Pořadí nástroje pro kótování:

 • Vodorovná velikost (šířka světelného otvoru v centimetrech) se měří podle čáry označené písmenem „B“. To znamená, že na horizontální LIGHT OUT.
 • Současně, je-li síť proti komárům namontována na „vlajkových“ držácích nebo na plastových držácích ve tvaru „Z“, musí být rozměry svislé části rámu viditelné ze strany ulice, označené A a C, větší než 2,5 cm.
 • Svislá velikost (VÝŠKA clony v centimetrech) se měří podél linie „E“.
 • Současně, pokud bude instalace prováděna na „vlajkových“ držácích nebo plastových držácích ve tvaru „Z“,velikost D musí být větší než 4,5 cm a velikost F větší než 35 mm.

Takže: „Světelný otvor“ označuje rozměry B a E. „Celkové rozměry“ šířka A + B + C a výška D + E + F

Velikost světelného otvoru, vodorovně i svisle, je odstraněna bezprostředně za zhutňovačem.

Jak udělat síť proti komárům vlastníma rukama?

Jak udělat síť proti komárům vlastníma rukama

Existuje jedna možnost pro mřížku, pro jejíž pořízení nebo výrobu je také nutné provádět měření správně, jedná se o mříž komárů s lepidly.

V tomto případě nejsou nutné rozměry okenního otvoru, ale rám. Taková mřížka je upevněna na přední straně okna, protože je to přesně to, co je třeba měřit.

Máte-li šicí stroj, tento druh pletiva lze vyrobit doma.

Pro základnu je třeba zakoupit spotřební materiál. Pokud jde o síť, její rozměry by měly být poněkud větší než dostupné rozměry rámu kolem okenního otvoru.

Nyní můžeme přistoupit k výrobě potřebného výrobku. K tomu budete potřebovat:

 • Šicí stroj.
 • Silné vlákno, přizpůsobené barvě získané sítě.
 • Mřížka.
 • Lepicí páska lepící páska.
 • Žehlicí prkno (nebo stůl).
 • Železo.

Například velikost hotového pletiva bude 100 × 50 cm, v tomto případě by měl být polotovar pásu s mezerou asi 1,5–2 cm, pokud uděláte příspěvek 2 cm, bude mít výsledný polotovar rozměry 104 × 54 cm. v pořadí:

 1. Na každé straněPřídavek síťového lemu (v našem případě 2 cm).
 2. Mřížka je poměrně tuhá, proto musí být zakřivené části za účelem upevnění v této poloze žehleny tenkou tkaninou, která se nebojí vysoké teploty.
 3. Nyní lepíme lepicí pásku na 4 díly (po 2 kusy po 100 mm, po 2 kusy po 50 mm) a odpojte je.
 4. Sešívejte suchý zip (bez lepicí základny), začněte od horní části mřížky a šijte jej podél okraje. Stejný postup se opakuje s druhou stranou, pak jsou boční části opláštěny.
 5. Hotová síťovina by měla být připevněna k místu, kde bude upevněna, s ohledem na to, jak je řádně vyrobena. Pokud budete jíst zkreslení, pak s tužkou musíte poznamenat jeho držení těla na rámu.
 6. Část suchého zipu s lepícím podkladem by měla být přilepena k oknu tak, aby při instalaci mřížky nedocházelo ke zkreslení a obě části šitého upevnění jsou bezpečně spojeny.

Pokud nemáte dovednosti pracovat se šicím strojem, pak musíte nastavit suchý zip ručně, tak se nebude pohybovat pod patkou šicího stroje. Pokud je veškerá práce prováděna opatrně, pak tato domácí síťovina nemůže být odlišena od té, která byla šitá na zakázku.