Existují plastová okna s obyčejnými otvory

Hi-hi!

V týdnu mě ve firmě oslovil rozrušený zákazník. Matka neměla ráda okno, které si postavila, což si vybral sám.

Žena zvyklá na průduchy prostě nemohla pochopit, jak používat ventilační režimy, a poslala ho zpět k nám.

Okamžitě jsem ujistil zákazníka, že okenní křídlo bude na okně, a tchána byla v sedmém nebi.

Plastová okna s otvory také mají právo na život.

Proč? Přečtěte si o tom dále.

Plastová okna s oknem

Pokud prodejci oken nemohou skutečně odpovědět na to, jaké účinky bude mít okenní křídlo v plastovém okně, je tu pocit, že tradiční okno není příliš pohodlné ...

Pokud nikdo sdílejí své zkušenosti na místních fórechobjednávání oken s oknem, ale necítíte, že byste měli žít v hlubině ...

Pokud se „obyčejné“ plastové okno instalované v kuchyni již projeví špatně (v zimě existují dva stavy: buď dusno nebo chladno), pak musíte experimentovat na sobě.

Tato poznámka může být zajímavá pro lidi, kteří mají zimní teplotu mimo okno od -20 do -40.

Takže, když jsou okna zavřená v zimě, je pro vás dusno a v režimu zimního větrání (když je závěrka otevřená jen málo) je místnost rychle vyčerpaná.

Současně se zhoršují jak lidé, tak květiny na parapetu. Co dělat

To je důležité!
Zamezení zamrznutí je snadné - okna zavřete. Ale pak se dusnost za několik desítek minut.

Během dne je stále možné otevřít okno každých půl hodiny na několik minut, ale v noci to není možné.

Někdo řekne, že čištění vzduchu by mělo tento problém zcela vyřešit. Ale úkol, s nímž dělá vynikající práci, je naprosto odlišný. Praní vzduchu odstraňuje prach a zvlhčuje vzduch, ale nemůže ho nasýtit kyslíkem.

Proto jsem se na podzim rozhodl nastavit okna s větracími otvory (které mají tři otevřené stavy: plně otevřené, letní větrání a zimní větrání). Žádný konzultant by nemohl říct, co by z toho bylo.

Ano, a bez velké iniciativy se na to podívali ... Moje otázky o tom, jak normální lidé obecně řeší problém dusivosti, všichni konzultanti odpověděli na něco, na co si člověk může zvyknout.

Bylo to zvláštní, ale k vyřešení problému je to velmichtěl.

Stručně řečeno, vybral jsem si kancelář, jejíž velitelé byli obzvláště oceňováni za kvalitu práce na místních fórech, vysvětlili jim úkol a pak nikdy nelitovali své volby.

Ano, musel jsem zaplatit několik tisíc rublů více za každé okno (za průduchy), ale ten účinek byl přesně ten, který jsem očekával.

Říkám vám, jak to funguje: když otevřeme pravidelné okenní křídlo v režimu větrání v zimě, dostaneme velmi dlouhý slot - asi tři metry.

Vynásobte tuto délku průměrnou šířkou (asi dva milimetry) - dostaneme otvor asi 6 cm2. Ukazuje se, že je to poměrně dost, aby se místnost velmi rychle ochladila v mrazu o třiceti stupních.

S okenní tabulí se nejen délka a plocha otvoru zmenšuje faktorem 2-3, ale vzduchové proudy se v důsledku dobré polohy podstatně mění - vítr neprochází po podlaze, ale podél stropu místnosti.

Zkušenosti s provozováním takovéto stavby v této zimě ukázaly, že i když je 35 stupňů venku, je docela možné spát, takže okno s zimní ventilací (s úzkou štěrbinou nahoře).

Ano, když se zchladila, musela jsem žít v horku, periodicky otevírat okno na několik minut (jako by to bylo s normálním oknem po celou dobu). Ale skutečné mrazy nejsou příliš často.

Po zbytek času se můžete cítit jako člověk dýchající normální vzduch. Samozřejmě, pokud je venku pouze 10-20 stupňů, pak kromě okenního křídla otevřu obvyklé křídlo - to je ještě lepší