Jak vyrobit a instalovat svahy na oknech z PVC plastu

Pozdrav, čtenáři!

Vidím, že moje rada je užitečná a mnoho lidí to v praxi vyzkouší. Je to velmi šťastný!

Jeden z pravidelných čtenářů napsal dopis s požadavkem, aby mi sdělil, jak dělat svahy na instalovaných oknech mými vlastními rukama, kterým tento příspěvek věnuji.

On píše, že on koncipoval opravu, ale nečekal, že ceny by se zvednout tolik.

Rozpočet není kaučuk, takže jsem začal pracovat sám. Svahy - jen povrch, který může hrát a profesionální.

Ušetříme na oknech a přečteme si pokyny k akci!

Jak vyrobit svahy na plastových oknech

Často při instalaci plastových oken v bytě, zejména pokud okamžitě nainstalujete nebo vyměníte všechna stávající okna, musíte zaplatit čistou částku.

Mnozí lidé však nevědí, že je možné podstatně ušetřit, aniž by ztratili na kvalitě, a možná je dokonce vylepšit, a to prováděním některých operací na vlastní pěst.

Pokud se rozhodnete vytvořit svahy pro plastová okna sami, ušetříte alespoň 20% hodnoty zakázky nebo dokonce více.

Tento postup je jednoduchý a může být zpracován jakoukoli hospodářskou osobou, která může zvládnout minimální soubor nástrojů pro domácnost.

Co musíte udělat na svazích na plastových oknech

Proto přistoupíme k podrobným pokynům, jak na vlastních plastových oknech udělat svahy na plastových oknech. Zpočátku by mělo smysl skladovat potřebný nástroj, a to:

 1. Stavební úroveň,
 2. Perforátor,
 3. Sešívačka staveb,
 4. Nůž nebo nůžky, nebo bruska, nebo pila s malým zubem pro řezání plastů.
To je důležité!
Pokud se rozhodnete provést sjezdovky pro plastová okna sami, ušetříte alespoň 20% hodnoty objednávky.

Jakmile se ujistíte, že jsou výše uvedené nástroje k dispozici, můžete začít nakupovat potřebné materiály:

 1. Potřebujeme plastový panel, jehož délka se vypočítápřidáním délek boční a horní strany svahu.
 2. Start a tzv. F-pás (plastový profil připomínající písmeno F), stejně dlouhý jako plastový panel.
 3. F profil budeme hřeben na 10-15 mm dřevěnou lištu upevněnou na bočních a horních stranách svahů.
 4. izolace pro svahy, běžně používaná minerální vlna.
 5. Hmoždinky pro upevnění dřevěných tyčí a šroubů pro upevnění výchozího profilu k profilu okna.
 6. Bílá nebo jiná silikonová barva identická s plastem.

Jak vyrobit svahy na plastových oknech

Prvním krokem je upevnění dřevěných tyčí po obvodu otvoru, přesněji na všech stranách, kde budou svahy instalovány.

K tomu je nutné měřit a odřezávat tyče o požadované délce, poté do nich vyvrtat otvory pro šrouby.

Následně označte otvory v otvoru pro instalaci hřebíků.

Za tímto účelem je tyč vystavena na úrovni budovy, je nutné, aby byla přísně svislá (vodorovná pro horní svah), pokud se díváte ve směru okna a nevyčníváte za zeď, pokud se díváte jiným směrem.

Po nastavení označíme a vyvrtáme otvory, zatlačíme do nich hmoždinkami hmoždinky a připevníme tyč, opět kontrolujeme vertikální polohu (vodorovnou polohu) podle úrovně.

Poté můžete přistoupit k montáži na tyč profilu ve tvaru písmene F. Chcete-li to provést, rozřízněte ji na velikostbrusku, nůž nebo jiný nástroj, který máte k dispozici.

Nejdříve jsme vyřízli profilové úseky pro boční svahy, proto jeden konec segmentu, který bude stát na okenním parapetu, se snažíme, aby byl dokonale plochý, můžeme použít blok.

Pokud jde o délku segmentu, počítá se následujícím způsobem, měří se délka svahu, pak se přidává šířka samotného profilu, nebo spíše část, která bude svažit, a pak se přidá další 20-30 mm zásoby a odřízne se.

Dobrá rada!
Než začnete dělat svahy na plastových oknech, musíte nainstalovat startovací profil.

Dále je nutné z části profilu, která bude stát na okenním parapetu, přesně změřit vzdálenost rovnou délce svahu a od zbývající části odříznout proužky určené k navíjení profilu (dva rovnoběžné pásy na profilu).

Po tom jsme sešívačkou bodli pruh do tyče. Odřízněte horní pás, změřte délku svahu a na obou stranách přidejte šířku profilu a 20-30 mm zásob pro každou stranu. Připevňujeme ji také držáky.

Poté je možné na průsečíku bočních a horních profilových pásků provést řez pásů pod úhlem 45 °, aby se vytvořil plochý spoj.

Poslední přípravná operace, dříve než budete moci dělat svahy na plastových oknech, je instalovat výchozí profil. Instaluje se pomocí šroubů na profil okna.

K tomu potřebujeteznačení. To se provádí nakreslením svislé čáry (vodorovné pro horní svah) na profil, který se aplikuje podle požadovaného úhlu sklonu.

Poté se podél čáry nastaví čára a upevní se k profilu pomocí šroubů. Na spojovacích bodech je nutné vyříznout profil tak, aby se pro umístění plastu netvořily překážky s délkou větší, než je délka profilu.

Poté se panely a desky o požadovaných rozměrech nastříhají a instalují do profilů ve výchozím a ve tvaru písmene F, přičemž mezera mezi nimi je předem položena izolací.

Poté, co se podařilo vyrobit svahy na plastových oknech, je nutné promazat všechny spoje profilů a panelů silikonem, což nejen dodá struktuře vzduchotěsnost, ale také dodá ševům a spojům atraktivnější vzhled.

Jak vytvořit svahy na oknech vlastními rukama z plastu

Řada moderních stavebních materiálů umožňuje rychle a přesně provádět veškeré práce spojené s výstavbou budov, jakož i s dokončováním a opravami dokončených nemovitostí.

V dnešní době stále více lidí dává přednost kovovým plastovým konstrukcím (okna, balkony, terasy) vzhledem k jejich vysokým technickým a ekonomickým vlastnostem a vzhledem k jejich dokonalému vzhledu.

Kromě toho tyto stavby významně zlepšují výkon stěn domu.

Seznam prací přípravné povahy

Měření,Montáž a seřízení plastových oken provádějí specializované týmy, které jsou zárukou správnosti všech technologických opatření a opravňují zákazníka k záručnímu servisu.

Ale takové operace, jako je instalace svahů plastových oken, je-li to žádoucí, mohou být prováděny samostatně.

Svahy jsou různých typů a mohou se lišit barvou, tvarem, materiály, z nichž jsou vyrobeny.

Za nejběžnější materiály používané pro výrobu svahů se považují tyto materiály:

 • Sádrokartonové desky;
 • plast, mdf, sendvičový panel;
 • cementová malta;
 • dřevo.
Plastové svahy se však osvědčily jako nejlepší. To je dáno tím, že v důsledku instalace takových svahů je získána jediná konstrukce, která je ideálně vhodná pro výzdobu jakékoli místnosti.

Významnou výhodou těchto svahů je také nízká cena, trvanlivost, vysoká rychlost instalačních prací (3-4 hodiny), snadná údržba, možnost výběru jakéhokoli segmentu barev.

Věnujte pozornost!
Významnou výhodou svahů z plastu je nízká cena, trvanlivost, vysoká rychlost instalace, snadná údržba, možnost výběru barvy.

Po instalaci kovového plastového okna a po uplynutí minimálně 36 hodin (doba úplného ztuhnutí montážní pěny) je možné instalovat svahy oken.

Nejprve je třeba rozhodnout o seznamu nezbytných materiálů a nástrojů potřebných pro tuto práci.

Za prvé, je žádoucí nakupovat plasty a je nejlepší dát přednost vysoce kvalitním a vysoce kvalitním výrobkům.

Počáteční úspory při nákupu levného zboží budou mít za následek dodatečné náklady spojené s opravou poškozených předmětů.

Tloušťka plastu by neměla být menší než 8 milimetrů a délka panelů by měla být rovna specifikovaným rozměrům otvoru ve výšce a šířce. Hloubka sklonu by tedy neměla být větší než šířka plastového panelu.

Za druhé budou vyžadovány tyto stavební materiály: výchozí pásek, profil ve tvaru F, polyuretanová pěna, cementová malta, silikon, malé samořezné šrouby (lepidla), lepicí páska, sponky na papír, izolace.

Z nástroje je nutné mít kladivo, vrták s pálkou pro šrouby, šroubovák, pistoli pro silikonové a polyuretanové pěny, stěrku, špachtli, metr, hadr.

Když jsou připraveny všechny potřebné atributy, můžete postupovat při dokončování svahů plastových oken.

Technologie výroby plastových svahů

Nejprve bude nutné odstranit přepravní pásku z profilu kovového plastového okna a utěsnit trhliny vytvořené z ulice ulice cementovou maltou.

Tento postup umožňuje vnějšímontážní šev a skrýt pěnu před přímým slunečním zářením, které jsou pro tento materiál destruktivní.

V zásadě lze jako maltu použít jakoukoli směs pro vnější práce, ať už je to tmel nebo speciální směs na bázi cementu. Vnější sklony oken mohou být později potaženy barvivem.

Poté můžete přistoupit k vnitřní práci.

Výchozí pásek je odebrán a oříznut na velikost okna (výška, šířka, výška), a poté vyvrtán pomocí samořezných šroubů k profilu podél obvodu. Tento proužek bude základem pro plastový panel.

Pak je nutné připravit panely přímo na svahy.

To se provádí následujícím způsobem. Nejprve se zhotoví horní panel, pro tento účel se plast vyřízne o velikost horní části otvoru a vloží se do štěrbin výchozího pásu, a pak se stejným způsobem vytvoří dva boční panely.

To je důležité!
Celá instalace se nejlépe provádí pomocí úrovně olovnice nebo stavby.

Výsledný rám musí být navržen tak, aby byly splněny následující podmínky:

 • mezi plastem a základnou otvoru (pro vyplnění pěnou) je mezera nejméně 20 milimetrů;
 • úhel natočení bočních prvků sklonu byl stejný pro levou a pravou stranu (měřeno pomocí čtverce aplikovaného na profil okna v horní a dolní části pravé a levé části);
 • jsou-li položky plastovépanely nadměrně vyčnívají nad rovinu clony, a proto se doporučuje jejich rozměry korigovat montážním nožem;
 • ve spojích panelů (ve všech rozích) je žádoucí namontovat oříznutí výchozího profilu, což umožní blokovat nerovnosti řezů.

Dalším krokem je výroba lemů z profilu ve tvaru písmene F. Stejně jako u plastů musí tento proces začínat horním prvkem.

Spoje profilu ve tvaru písmene F musí být vzájemně smývány ve 45 stupních. Velmi vážným krokem při výrobě plastových svahů je zpěnění vytvořených dutin.

Problémem není přehánění tímto procesem, takže pěna během zmrazování neotevře svahy.

Za tímto účelem se doporučuje pěnit plochu kolem obvodu okna na samotném podkladu a položit pěnu mezi mosty mezi plastem a starým svahem.

Další vrstva pěny se pokládá podél úhlu sklonu a připravené profily ve tvaru písmene F se ukládají do výsledného prostoru a jejich upevnění se nejlépe provádí pomocí lepicí pásky.

Když pěna ztuhne (15–20 minut), struktura se stane tuhou a dostatečně stabilní. Posledním stupněm je potažení mezer speciálním tmelem nebo silikonem.

Aby měla pěna dobrou přilnavost, doporučuje se předmočit povrch vodou. Je také velmi důležité skrýt vady pod parapetem a odlivem a vyčistit svahy od budovynečistoty a prach.

Doporučení pro výrobu plastových svahů

Aby montážní proces plastových svahů nezpůsobil dodavateli velké obtíže, doporučuje se při provádění stavebních prací dodržovat následující doporučení:

 1. Používejte kvalitní PVC panely, které odpovídají barevnému odstínu profilu okna;
 2. Před použitím panelů odstraňte z nich montážní hrot;
 3. Řezání a řezání PVC panelů na výrobu pomocí montážního nože nebo skládačky;
 4. Aby nedošlo k deformaci panelů během procesu vytvrzování mrazem, měli byste použít pěnu s nízkým koeficientem roztažnosti a zajistit mechanické upevnění prvků svahu ve stanovené poloze po dobu předběžného nastavení pěny (5 - 10 minut);
 5. V případě potřeby mohou být technologické mezery mezi vnitřkem panelů z PVC a základnou otvoru položeny izolačními materiály (před procesem napěňování);
 6. Pro rychlé odstranění skotských známek je nejlepší použít vatový tampon namočený v acetonu;
 7. Po provedení svahu je nutné zajistit, aby část otvoru pod prahem byla omítka.

Všechno je připraveno a vaše svahy vás potěší více než tucet let. To je, to stalo se jasné, že plastové podhledy na oknech s jejich vlastními rukama mohou být dělány téměř nějaká osoba, která je trochu znalá ve stavebnictví.

Instalace svahů na plastová okna to udělejte sami

Plastová okna v našem domě - ne luxus, ale nutnost. Kromě vysoké estetické přitažlivosti spolehlivě chrání obytný prostor před větrem, prachem a městským hlukem. Ale instalace je jen polovina bitvy.

Bude nutné uspořádat okenní otvor krásně, tzn. instalovat svahy.

Způsoby uspořádání svahů na oknech

 1. Plochy omítky okenního otvoru. V tomto případě práce nebude nikomu dělat potíže: každý ví, jak připravit omítkovou maltu a aplikovat ji na zeď. Další věc je, že ne každý má dovednosti omítky, ale stejně, pokud použijete trochu práce a úsilí, není těžké dělat svahy dokonce.
 2. Montáž plastových svahů.
 3. Montáž sádrokartonových svahů.

Instalace sjezdovek ze sádrokartonu

Instalace sádrokartonových svahů na plastová okna je nejčastěji používanou metodou návrhu okenního otvoru.

Doporučuje se zakoupit fólii odolnou proti vlhkosti, protože povrch svahů často přichází do styku se zvýšenou vlhkostí vnějšího prostředí (například v létě, kdy prší s otevřenou klapkou).

1. Měříme šířku svahu s malým překrytím 2-2,5 cm;

2. Na plech GKLV (suchý sádrokartonový plech odolný proti vlhkosti) nakreslíme potřebné tkaniny a nařezáme je speciálním nožem pro práci se sádrokartonem nebo elektrickou pilou. V druhém případě se doporučuje materiálzvlhčete vodou, aby se zabránilo šíření prachu ze sádry. Měly by být 2 boční plátna a 1 horní;

3. Začneme pracovat s jednou ze stran. Nainstalujeme plech GKLV tak, aby o 2-2,5 cm šel do drážky mezi plastovým oknem samotným a stěnou;

4. Naplňte polyuretanovou pěnu ševem na vnitřní straně svahu mezi ní a stěnou, pak naneste další dva pásy pěny: uprostřed svahu (na stěně) a podél jejího okraje;

5. Nanášíme desku sádrokartonu tak, že mezi ní a pěnou je malý prostor;

Dobrá rada!
Doporučuje se navlhčit materiál vodou, aby se zabránilo šíření prachu ze sádry.

6. Upevněte síťovinu pomocí hmoždinek „rychlá montáž“ s krokem 30-40 cm, veškeré práce provádíme na úrovni stavby, kontrolujeme vertikální instalaci pásu;

7. Podobně namontujte horní svah;

8. Po 2 - 3 hodinách (čas na zpevnění pěny) odejme tmel (Fugenfüller, Uniflot, atd.), Serpyanka (lepící páska na síťovinu) a pokládáme štěrbiny a spoje na tmel.

Nejdříve přilepíme serpyanku, po které zarovnáme povrch svahů stěrkou a tmelem;

9. Nainstalujte rohy pro ochranu řezů. Potřebujete perforované pozinkované nebo hliníkové rohy.

Vrstva Fugenfülleru se nanese na sádrokartonovou desku špachtlí, roh se nastaví přesně na úrovni a lehce se otře tímto tmelem.

10. Nyní potřebujete Vetonit VH putty, protože je na bázi cementu. S ní, tmel a úroveň svahů tak, aby povrch sádrokartonu je plochý;

11. Po vysušení provádí mletí GKLV.

Instalace plastových svahů

Tyto svahy jsou nejjednodušší, snadno se prají, trvanlivé. Instalace může být provedena jak s ohřevem, tak i bez něj. Instalace svahů na plastová okna vlastníma rukama je tak jednoduchá, že to zvládne každý.

Budeme potřebovat:

 1. Plastová tkanina dlouhá 6 ma tloušťka 8 mm;
 2. Startovací tyč, která má tvar písmene U;
 3. plastový proužek ve tvaru písmene F;
 4. Lišta ze dřeva o tloušťce 1-1,5 cm, šířka může být od 3 do 7 cm;
 5. Stavební sešívačka a sešívačky 6-8 mm.

Technologie zařízení

Pomocí kolejnic a šroubů zhotovíme vnější okraj okenního otvoru.

To je důležité!
Úroveň použití. V případě potřeby dáme dřevěné zápustky.

Pro upevnění kolejnic se používá perforátor, dřevěný nebo plastový chopik;

Podél okraje plastového okna nastavujeme výchozí úroveň;

Tyč ve tvaru písmene F namontovaná na hraně dřevěných lamel. Připevněte ji rovnátka;

Vystřihněte plastové fólie a vložte je mezi lamely ve tvaru písmene U a F;

Pod plastem lze pokládat izolaci: minerální vlna, penoizol nebo nalijte pěnu.

Jak vytvořit svahy na oknech

Existují situace v životě, kdy musíte dělat bez pomoci odborníků a provádět opravy sami. Je tedy možné obložení okenních otvorů. Jak dělat svahy na oknech? Chcete-li se vyrovnat se všemi nuancemi, musíte se seznámit se všemi rysy práce.

Příprava povrchu

V předvečer instalace je důležité provést konečnou úpravu otvoru. Je nutné překrýt stávající švy a mezery, čímž je zajištěna spolehlivá těsnost.

Je velmi důležité provést tuto práci kvalitativně: zpracovat všechny mezery pěnou a po jejím úplném vysušení odříznout zbytečné švy (přebytek pěny). Po tom, můžete si sjezdovky na oknech s vlastními rukama.

Svahy z vnějšku

Nejprve musí být okno zpracováno venku. Chcete-li to provést, můžete použít následující metody.

 • Nejprve naneste jednu vrstvu tmelu, pak druhou pro vnější práci. To je jedna cesta.
 • Další možností je dýhování rámových prvků otvoru cementem.

Je třeba upřednostnit jednu nebo jinou metodu, která zohlední stav okna.

Je-li nevyhovující, je nejlepší použít cementovou maltu.

Přítomnost hladkého podkladu umožňuje použít tmel.

Jak dělat svahy na oknech? Začínáme by mělo souviset s přípravou základny zdi. Za tímto účelemstopy existující barvy by měly být odstraněny, štěrbiny by měly chybět s pěnou a vyrovnat základnu.

Požadované atributy:

 • primer;
 • kartáč;
 • nádoba na ředění primerů;
 • roztok cementu;
 • špachtle;
 • podnos pro přípravu směsi;
 • perforovaný roh;
 • nůžky na kovové povrchy.

Povrchová úprava vnějších svahů s cementem

Před zahájením prací je nutné určit nulový bod, ke kterému bude zeď zesílena. Otvor z vnějšku by měl být z různých stran zakryt stěnou 5 mm.

V případě potřeby je nutné tyto hranice posílit na požadované ukazatele. Poté jsou stěny opatřeny základním nátěrem. Pak je třeba připravit směs cementu. No, jestli to bude přidáno lepidlo.

Toto řešení vyrovnává základnu stěny. K tomu použijte speciální roh. Jakmile je tato etapa práce dokončena, lze rámovat části okna.

Zpracování vnějších svahů s tmelem

Tento typ obložení se používá pro relativně rovnoměrný podklad.

Po přípravě povrchu stěn se nanese základní nátěr.

Jakmile zaschne, musíte použít první vrstvu tmelu pro venkovní použití.

Poté se použije výchozí vrstva.

Stejně jako v předchozí metodě je návrh doplněn malbou rámových prvků. Po těchto pracích odstraňte ochrannou fólii z vnější strany oken.

Vnitřní svahy

Svahy pro plastová okna jsou vyráběna nejen venku, ale také uvnitř. K tomu můžete použít následující možnosti designu: omítka, obložení plastem nebo sádrokartonem.

Věnujte pozornost!
Svahy pro plastová okna se vyrábějí uvnitř sádry, plastu nebo sádrokartonu.

Přirozeně, že tvarování otvoru plastem bude vypadat mnohem hezčí než jiné možnosti. Nedostatek takovýchto důvodů je však žloutnutí, které se objeví po určité době.

Sádra není podrobena takovému procesu, kromě této možnosti designu je považována za jednu z nejlevnějších. Ale zde je obtížné aplikovat na rovinu řešení.

Sádrokarton je považován za nekomplikovaný design, ale jeho náklady jsou vysoké. Koneckonců, pro rámování okenního prostoru musíte zakoupit celý list tohoto materiálu.

Plastové obložení oken

Taková instalace svahů na oknech začíná měřením plochy samotné konstrukce. Poté se fólie odstraní z otvoru a provede se instalace.

 • Nejdříve namontujte díly umístěné po stranách. Je proveden řez výchozího profilu. Připevňuje se k základně konstrukce pomocí šroubů. Na okrajích otvoru jsou pak pomocí hmoždinek upevněny dřevěné lamely. Pomocí úrovně je nutné sledovat rovnoměrnost základny. Potom je roh na této rovině upevněn pomocí speciální sešívačky.
 • Dále jsou řezané PVC pásky o určité délce a šířce. Jsou nasazeny na uzávěry, jeden z prvků je namontován ve startovací kolejnici, upevněn na otvoru. Pak se rovina v prostoru stěny a panel naplní pěnou a pak se do rohu vloží další prvek tyče.
 • Horní část je instalována stejným způsobem. Švy na spojích rámových dílů jsou potřeny montážním lepidlem na požadovanou barvu.

Montáž sádrokartonových svahů

Tento typ materiálu umožňuje nákup dokonale hladkého povlaku bez větších potíží.

1. K tomu je třeba vyčistit stěnu obrazových prvků. Pak jsou díly umístěné po stranách pokryty půdní směsí. Další měření se provádějí a vrstva sádrokartonu se nařeže na kusy. Nejprve je třeba nainstalovat boční, pak horní.

2. Pro upevnění tohoto typu dokončovacího materiálu na podklad použijte speciální lepidlo. Zředěná směs se nanese na stěnu. Pak se na něj vysazují listy sádrokartonu. Poté můžete nainstalovat horní části panelů.

3. Jakmile jsou panely dobře upevněny, měly by být omítány tmelem. Pro dosažení hladkých rohů použijte rohy nátěru.

Svahy na oknech s omítkou

Tento způsob otevírání oken je považován za levný, ale poněkud komplikovaný výrobním způsobem.

1. Nejdříve musíte provést základní nátěr základny.

Ihnedsuší, je důležité určit úhel rámovacích komponent. Pak je třeba připravit řešení.

Na podklad se nanese omítka.

Se vzdálenější základnou vezměte sklenici určité velikosti a vložte ji do pravého úhlu.

Sádrová omítka se nalije do prostoru stěny a otvoru.

2. Jak vysychá počáteční vrstva, základ by měl být omítán stejným způsobem. Pro dokončení horní části použité mřížky.

Pomáhá zpevnit stěnu a zajišťuje dobrou retenci malty. Malování roh pomůže vytvořit plochý roh.

Když vyschne základna, provádí se pískování a malování. Jakmile je tato část okenního otvoru dokončena, je provedena instalace spodní hranice.

Pokud je to nutné, vyplňte stávající mezery pěnou, poté se opatrně odřízne a potáhne směsí omítky.

Vše - práce je dokončena. Hodně štěstí!