Instalace okenního parapetu na balkon: instrukce krok za krokem

Dobrý den, přátelé! Minulý týden jsme šli k zajímavému zákazníkovi.

Člověk pracuje na univerzitě jako učitel filozofie. Řekl, že rád chodí na balkon, kouří cigaretu a přemýšlí o životě.

Po zasklení balkonu však nezastavili parapet.

Zde plánoval umístit cigarety, popelník, zápalky a další nezbytné maličkosti.

Rychle napravil tuto vadu - filozof byl spokojen. Nyní vám chci podrobně vysvětlit, jak instalace parapetu na balkón.

Výběr správných materiálů: jak nainstalovat parapet na balkón

Jakmile se rozhodnete zahájit opravu a přeměnit balkon na ne jen místnost pro sušení prádla, ale do skutečně využitelné plochy, okamžitě vyvstává otázka, jaké materiály si na to vybrat.

O výběru okenních systémů a bloků již bylo napsáno mnoho, všechny tyto informace jsou k dispozici na webu, ale měli bychom mluvit o parapetech zvlášť. Moderní trh vám umožní vyrobit parapet na balkoně z široké škály materiálů, stojí za to si vybrat z užitečných vlastností a vlastností, jakož i dalších kritérií.

To je důležité!
Důležité! Nejlepší možností, ne se starat o to, jak udělat okenní parapet na balkóně, bude objednat jeho instalaci spolu s prosklení balkonu sám nebo lodžie.

Samotní odborníci udělají vše rychle a bez problémů a v důsledku toho obdržíte řádně odkrytý pracovní povrch, na který můžete dát hrnec květin, dát knihu nebo jen šálek vonného čaje.

Nejoblíbenější možností v této době je považován za plastový okenní parapet na balkóně, který je za svou cenu mnohem levnější než všechny ostatní možnosti a instalace je mnohem méně komplikovaná. Takový materiál je pevný a trvanlivý a při správné instalaci bude trvat déle než jeden rok, aniž by byla nutná zvláštní péče a údržba.

Na druhém místě je okenní parapet na balkóně s vlastními rukama, vyrobený z přírodního dřeva, speciálně upravený a připravený k použití.

Je jasné, že dřevo vypadá prostě úžasně, vznešeně a stylově, ale vyžaduje zvláštní přístup, neustálou a včasnou péči a cenu přírodního dřeva, a to i s krásnou texturou je poměrně velká.

Takové parapety by nikdy neměly být jednoduše omyty vodou, ale budou muset být pravidelně a neustále ošetřovány antiseptikem.

Existuje také možnost instalovat okenní parapet z tak populárního a levnějšího než dřevěné materiály, jako je dřevotřísková deska nebo MDF. V podstatě jsou to čipy,lisované lepidlem ve velkých listech a potažené laminovaným povrchem.

Hodně záleží na správné volbě kvality samotného materiálu, protože povrch musí být dokonalý, protože slouží jako skutečná ochranná vrstva před průnikem vlhkosti. Pokud je materiál vhodný a vysoce kvalitní, pak okenní parapet z MDF bude sloužit dlouhou dobu, ale pokud jste udělali chybu, bude kulhat a rychle se stane zbytečným.

Další velmi vysoká kvalita, stejně jako populární volba, ze které si můžete na balkoně vyrobit parapety, fotografie je třeba brát v úvahu podrobněji, je přírodní, stejně jako umělý kámen.

Takový design bude vypadat opravdu skvěle a vlastnosti kamene jsou opravdu vynikající, bude sloužit po velmi dlouhou dobu, bez jakékoli údržby nebo péče, stačí umýt povrch mýdlovou vodou a všechno je čisté a krásné.

Je však třeba chápat, že leštěný kámen se bojí abraziva, stejně jako barviv, skvrny, z nichž může po dlouhou dobu zůstat, takový materiál také netoleruje propíchnutí a může prasknout, což bude vyžadovat jeho úplnou výměnu, protože není možné nic opravit, aniž by si toho všiml. .

Kámen má mimo jiné velmi vysokou hmotnost a žula může být radioaktivní vůbec, protože se těží společně s uranem, musíte být opatrní a vždy vyžadovat osvědčení.

Ukazuje se tedy, že nejpřístupnější materiál, a to nejen za cenuale také pokud jde o snadnou údržbu a instalaci, jedná se o parapety z balkónu, vyrobené z plastu.

Věnujte pozornost!
Kromě toho jsou vyráběny téměř připravené k montáži a speciální nástroje nebo zařízení pro instalaci takového parapetu nebudou nutné.

Pojďme konečně pochopit, jak nainstalovat plastový okenní parapet na balkón, aby se co nejvíce zachránil, ale zároveň aby ​​bylo vše jasné a v souladu s pravidly.

Začínáme: Jak udělat parapet na balkóně vlastníma rukama

Než začnete něco připevňovat nebo dokonce řezat, musíte se nejprve rozhodnout o velikosti a tvaru, protože každá práce začíná tímto. Nejprve potřebujete parapet, který splní vaše požadavky na design.

Pokud se používá jako stojan na květináče nebo jako stůl, stojí za to, aby byl co nejširší. Je také důležité zjistit, jak upevnit parapet na balkón tak, aby se nepohyboval a nevycházel z používání, ale o tom budeme diskutovat později.

Stojí za to zvážit! Správné měření a výběr rozměrů budoucího okenního parapetu na balkóně je velmi důležité pro zamyšlení nad šířkou samotného balkónového pokoje a nejsou již dlouhou dobu standardem.

Úzké prostory neumožní ani pět centimetrový převis a vy musíte, aby okenní parapet zapadl, zatímco na velké lodžii nebo balkonu budete určitě muset urychlit.

Měření provádíme správně a přesně: jakzajištění okenního parapetu na balkóně

Na úkor délky okenního parapetu je vše jednoduché, musíte změřit šířku otvoru a pak k němu přidat pět až osm centimetrů, které budou zapuštěny do stěn tak, aby vyřezané rohy plastu nevyčnívaly, a také jednoduše udržet na jeho místě.

Šířku lze zvolit zcela libovolně, nicméně se ujistěte, že se parapet překrývá úplně.

Šířka otvoru, ale nevyčnívala více než 15-20 centimetrů od stěny, pokud je větší, bude potřebovat další podpěru. Zůstane jen pochopit, jak opravit okenní parapet na balkóně, a není nic obtížného o tom, může každý domácí umělec zvládnout.

Jak upevnit plastový okenní parapet na balkóně: přípravné práce

Před montáží parapetu na balkón musíte nejprve jasně pochopit, co budou pro to potřebovat přípravní otroci, a bez něj nemůžete dělat.

A někdy je to kvalita přípravy povrchu, která bude určovat trvanlivost a pevnost celé konstrukce, jakož i zachování drahého okenního systému, který může být také snadno poškozen nastavením samotného okenního parapetu. Abyste tomu zabránili, musíte jednat velmi opatrně a opatrně.

Dobrá rada!
Okenní otvor musí být očištěn od prachu, nečistot a nečistot, které by tam mohly zůstat po instalaci plastového okna. Stojí za to vědět, že celý povrch musí být dobřesušené a odmašťované.

A prostor kolem něj nebolí, aby se osvobodil od nepotřebných předmětů pro domácnost. Existuje několik základních metod, jak upevnit okenní parapet na balkon, a stojí za to o nich mluvit podrobněji.

Dva hlavní upevňovací prvky okenního parapetu na balkóně: jednoduché, rychlé a ziskové

Tak, první typ montáže okenních parapetů na balkonech, tato instalace, prováděná pomocí pěny, velmi populární a poptávaná, díky jednoduchosti a pohodlí.

Není třeba speciálních dovedností, ani práce, vše lze udělat jen za pár hodin bez větších potíží. Kromě toho, způsob instalace plastové okenní parapety s vlastními rukama zevnitř místnosti na montážní pěny je již na našich webových stránkách, ale to se neliší od toho, jak připojit parapetu na balkón.

Druhá verze tohoto zařízení, nebo stejná metoda, jak instalovat práh na balkón z parapetu, se k tomuto účelu montuje na speciálně připravené konzoly, což činí celou konstrukci spolehlivější, trvanlivější a také tuhou. Počet těchto upevňovacích prvků závisí přímo na délce vašeho budoucího parapetu.

Pro každých 20 - 25 centimetrů by měla být jedna konzola, jinak může být konstrukce zcela nestabilní. To znamená, že zde bude asi čtyři metry na metr, nebo pět kusů spojovacích prostředků zde a počítat.

Po nastavení parapetu podle úrovně, která je popsána v hlavním návodu při upevňování na pěnu, by se měl parapet upevnit nanosný profil, pomocí šroubů, vybavený speciálními podložkami, které neumožňují uvolnění nebo odšroubování šroubů.

S velikostí těchto hlav, můžete se rozhodnout, v závislosti na intervalech mezi profilem oddílů, konzultovat obchod, budete informováni o nejlepší možnost.

Jakmile jsou konzoly pevně přišroubovány, samotný okenní parapet začíná nahoře, jehož vnitřní hrana je umístěna ve speciální drážce pod oknem, za rámem, dokud nezazní charakteristický cvak.

Okenní parapet lze připevnit k profilu okenního křídla běžnými šrouby s kulatými hlavami, které méně poškozují materiál. Mělo by se však chápat, že je nutné být velmi opatrný, protože je možné porušit těsnění okna, a to by nemělo být dovoleno.

Za zmínku stojí také to, že ani při běžné montáži na montážní pěnu také nebrání přišroubovat několik držáků, což přesně zajistí spolehlivější a odolnější parapet.

Jak nainstalovat parapet na balkón vlastními rukama a upevnit jej

Balkonová parapet - nedílná součást okenní konstrukce, rámování okenního otvoru na vnější straně. Předpokládá nejen dekorativní, ale i funkční zatížení.

To je důležité!
Toto je jeden z důležitých prvků interiéru, „odpovědný“ za útulnou atmosféru v místnosti.

Pokud okenní parapet na balkóně není poskytován vůbec nebo se nevejde na velikost nebo na jeho tvar, můžete jej opravit samirukama. Hlavní věc je vědět, jak nainstalovat parapet na balkón.

Velikost parapetu balkonu

Velikost a geometrický tvar parapetu závisí především na velikosti balkonu a jeho funkčním účelu.

Široký okenní parapet je vhodný pro standardní velký balkon. Bude možné umístit květináče nebo hrnce s květinami, uspořádat krabice se zelení a zahradní plodiny.

Je-li velikost balkonu ještě větší, pak se možnosti využití prostoru pod oknem zvětší: můžete vyhrát místo pro stolní nebo pohovku pro odpočinek, nebo můžete stavět v šatnách nebo policích.

Samozřejmě, majitelé malých balkonů o nich mohou jen snít. Ale pro ně existuje řešení - instalace přenosné konstrukce. Díky své vnější poloze se celková plocha balkonu zvyšuje. Vzdálený design nastaven na instalaci okenních rámců.

V tomto případě může být vnitřek vytvořen úzký, například pouze do hloubky okenního otvoru, ale pro vytvoření skládací plochy. Lze jej použít v různých kvalitách, například jako další pracovní stůl.

Druhy parapetů

Parapety jsou vyrobeny z různých materiálů. Nejčastěji se jedná o tradiční dřevo, praktický plast a nakonec keramiku nebo umělý kámen.

Každá z konstrukcí má své charakteristické vlastnosti, liší se také svým vzhledem.

 • Dřevo . Testováno časem a fitjak na dřevěné rámy, tak na plastová okna s dvojitým zasklením. Návrhy tohoto materiálu mají mnoho výhod, nicméně se obávají vlhkosti a vyžadují proto zvláštní péči v místnostech s vysokou vlhkostí. A pokud to není nejlepší řešení pro nevytápěné balkon, pak na zahřátý, jsou poměrně trvanlivé, atraktivní vzhled a udržet teplo.
 • Plast . Toto je nejoblíbenější volba. Plastové výrobky jsou trvanlivé a odolné proti vlhkosti, nenáročné na péči a odolné vůči tvorbě plísní, hospodárné a snadno se instalují. Široká škála barev a velký výběr textur umožňují výběr okenního parapetu na jakýkoliv design okenního rámu.
 • Vyrobeno z umělého kamene.Desky z tohoto materiálu vypadají elegantní a pevné. Na jejich povrchu nezůstávají skvrny a škrábance, nebojí se dopadu patogenů. Jsou však výrazně těžší než plast nebo dřevo, což je třeba vzít v úvahu při výpočtu okenního bloku.

Vzhledem k různorodosti materiálů použitých pro výrobu tohoto konstrukčního prvku okna, měli byste se rozhodnout o tom ještě před instalací okenního parapetu na balkóně.

Pozor!
Materiál je vybrán s ohledem na očekávané zatížení. Pro úzký design je moudřejší instalovat plastový parapet. Pro parapet,která se bude používat například jako stolní deska, je vhodnější dřevěná police. Bude také potřebovat další rekvizity.

Technologie montáže parapetu závisí na takových parametrech, jako je materiál výroby a konstrukční vlastnosti rámu. Technika montáže parapetu je také ovlivněna vlastnostmi základny.

Jak upevnit parapet na balkón

Začněme s nejpopulárnější pěnou. Výrobek se upevní na připravený podklad. Nastavte jeho polohu, po které je prostor mezi nimi naplněn montážní pěnou.

Tato instalační technika je považována za univerzální, protože je vhodná pro všechny typy materiálů.
Na cementovou maltu je upevněna konstrukce z betonu nebo kamene. Konstrukční prvek tohoto typu je instalován hlavně na cihlové přepážce oddělující balkón od obytného prostoru.

Široký parapet je upevněn pomocí konzol ve formě desek, které mají tvar písmene L. Tyto spojovací prvky skutečně fungují jako stojan pod prknem.

Jsou upevněny pomocí šroubů s podložkou, umístěnou na profilu stojanu v krocích po 200 mm. Velikost hardwaru je určena v závislosti na počtu interních oddílů v profilu. Počet konzol je určen podle délky parapetu.

Poradenství! Konzoly se doporučuje použít i v případě, kdy se upevnění parapetu provádí na montážní pěně. Pak přesně nezhroutí, když na něj budete vyvíjet velký tlak.

Další způsob upevnění je upevněn na konzolách ve formě pružinových desek. Rychlost instalace u této verze spojovacích prvků je poměrně vysoká, což vysvětluje poptávku po této technologii.

Deska se montuje na profil umístěný pod oknem. Jeho spodní část směřuje nahoru a zajišťuje, že upevňovací prvek těsně přiléhá k rámu.
Upevnění lze provést přímo na povrchu okenního otvoru. V tomto případě se pro montáž použije lepicí směs, která se aplikuje na podklad ve formě pásů.

Šířka posledních 10 mm, krok tažení je 60 cm, panel podokna se zasune pod rám a pak se pevně přitlačí k základně aplikovanou směsí. Spoje jsou ošetřeny silikonovým tmelem a zátěž je umístěna na výrobek, dokud není lepidlo zcela suché.

Klasický způsob montáže parapetu

Existuje několik závazných pravidel bez ohledu na zvolenou metodu instalace:

Začněte přípravou půdy. Je zcela očištěna od nečistot a prachu. Okamžitě odstraňte dutiny a praskliny, které se vyskytují mezi okenním otvorem a rámem nebo po stranách, a vyplňte je montážní pěnou. V opačném případě se vyhněte tepelným ztrátám v zimě.

Připravte si pracovní desku a upravte její rozměry. K tomu je třeba provést měření. Nejprve změřte hloubku otvoru okna ve spodní části. K získané hodnotě se pak přidá 120–170 mm s předpokladem, že okenní parapetby měl vyčnívat 100 mm a asi 20 mm jít pod rám.

Pokud jde o délku prvku, přidává se k měřené délce otvoru 100 mm, takže v budoucnu zaujme polohu pod bočními svahy, pod nimi se po obou stranách posouvá o 50 mm.

Dobrá rada!
Pro informaci! Když jsou svahy již plně zhotoveny, musí být ve spodní části oříznuty tak, aby do nich mohl být vložen parapet.

Palubní deska by měla volně zasahovat do sedadla, zatímco její hrany by měly být zcela skryty pod svahy. Pokud byla během měření provedena malá chyba, bude nutné produkt upravit na délku.

Instalace

Kromě přizpůsobení rozměrů při montáži výrobku vyrovnejte výrobek na úrovni.

K vytvoření malého svahu od rámu budete potřebovat speciální obložení (lze je zakoupit v každém obchodě se stavebními materiály) nebo dřevěné klíny. Sklon (do 10 mm je sklon cca 3̊ ve směru místnosti) zabrání proudění kondenzátu a vlhkosti do místa, kde se okno vejde do okenního parapetu.

To umožní vyhnout se mnoha problémům, například výskytu houby.

Technika použití obložení a klínů je poněkud odlišná, takže se zaměříme na každou z možností zvlášť.

Jako obložení můžete použít malé dřevěné tyče nebo plastové prvky. Mají dva řádky: jeden - přímo u okenního rámu, druhý - u okraje zdi.

Pro informaci! Při instalaciParapet na základě malé tloušťky může být omezen na jednu řadu obložení.

Instalace na klíny je ještě jednodušší. Použitý design se skládá ze dvou dlouhých klínů, které jsou spojeny s povrchem pomocí zubů. Optimální poloha desky během montáže je určena pohybem horního klínu nahoru nebo dolů.

Po montáži jsou všechny svahy panelu konečně zkontrolovány na úrovni, po které je prostor mezi povrchem okenního otvoru a instalovaným výrobkem vyfouknut montážní pěnou.

Pro upevnění se používá materiál s nízkým koeficientem roztažnosti, takže pěna, která expandovala během polymerace, nezvedá produkt.

Na povrch výrobku se položí hmotnost 10–15 kg a čeká na úplné vysušení.

Jak upevnit plastový parapet na balkón

V případě rámu z kovového rámu, pod okenním otvorem, je na šrouby připevněn profil ve tvaru písmene U. Bude mít hlavní strukturu.

V profilové vložce odřízněte velikost konce parapetu. Upevňovací výrobky se provádějí na šroubech s kulatými hlavami, vybavených lisovacími podložkami nebo kovovými držáky.

To je důležité!
Konzoly jsou instalovány v krocích 200–250 mm, aby byla zajištěna stabilita konstrukce.

Po pevném upevnění úchytů spouští plech výrobku shora. Vnitřní okraj je vložen do speciální drážky a přitlačen k charakteristickému cvaknutí. Pak je ze spodní strany plátno připojenodržáky pro speciální šrouby.

Parapet na balkóně vlastníma rukama

Víte, který prvek balkónu je nejvhodnější k tomu, aby odrážel podstatu místnosti, doplňoval ji určitými prvky a akcenty a je také konstruktivně nutný k pozorování rovnováhy tepla a rovnováhy vlhkosti?

Toto je parapet. Jednoduchý prvek na první pohled, který se při bližším zkoumání ukáže jako povinný a nezbytný, a životnost interiérové ​​výzdoby balkonu bude přímo záviset na jeho kvalitě.

Co udělat okenní parapet na balkóně

Navzdory množství moderních materiálů, rozdílu v texturách a površích, je hlavní volba, která leží před osobou, která opravu začala, velmi banální.

Při výrobě parapetu můžete použít materiály s osvědčením: dřevo (nebo cenově dostupnější verze HDF s lepenou vrstvou dřevěné dýhy), nebo se můžete obrátit na moderní materiály (plast, MDF) a použít je při opravě balkonu a výměně parapetu.

Kromě dřeva a plastů existuje možnost betonových parapetů, ale jsou považovány za zastaralé a velmi obtížné pracovat, stejně jako šíleně drahá verze parapetů z žuly.

Zvláštností okenního parapetu na balkóně je, že ve většině případů je parapet umístěn na křižovatce dvou prostředí: interiéru bytu a venkovního prostředí.

Samozřejmě, že balkóny jsou izolované, ale často se oteplují.je jednovrstvý a teplotní rozdíl působící na tento prvek je významný.

Plastový parapet na balkoně

Jaké jsou výhody plastových parapetů?

Za prvé, moderní plasty jsou odolné vůči teplu. Nemají strach z teplotních výkyvů v místnosti a na ulici, nebudou tlumit a prasknout v důsledku kondenzace kapek vlhkosti a jejich následného zamrznutí v případě silných mrazů.

Za druhé, můžete bezpečně dát šálek čaje nebo kávy na plastový okenní parapet - plast nezmění barvu, nebudou na něm žádné skvrny, můžete dát květiny a dokonce provádět každodenní zavlažování a kropení z postřikovače.

Kromě toho si každý může vybrat šířku parapetu, jeho barvu, strukturu, tloušťku, která je založena nejen na finančních možnostech, ale také na zachování zvláštního stylu a textury na balkóně.

Věnujte pozornost!
Pokud si však vyberete plastový okenní parapet na balkon ve městě, doporučujeme vám věnovat pozornost hrubým, ne lakovým a ne leštěným povrchům plastových okenních parapetů.

Městský prach na nich nebude tak znatelný a otírání prachu nezanechá na povrchu rýhy a škrábance, které následně zkazí vzhled balkonu.

Dřevěná okenní parapeta na balkóně

Dřevěné parapety - to je klasika. Pokud dáváte přednost dřevěným, dobře vybaveným oknům, klasickému interiéru a máte rádi přírodní textury, pak budete dávatpreference dřeva.

Cena parapetu z přírodních materiálů je vždy vyšší než u moderních plastových protějšků. Deska může být vyrobena z borovice, modřínu, stejně jako běžnější možnosti dřeva, jako je buk, dub, javor, kaštan, třešeň, popel atd.

Vzácnější jsou druhy stromů pod okenním parapetem, tím dražší bude výrobek. Chcete-li ušetřit peníze, ale ne koupit plastový analog "pod stromem", můžete si koupit buď lepené nebo skládané parapety.

Ve srovnání s plasty je dřevo mnohem náchylnější ke změnám teploty, může hromadit vlhkost samo o sobě, prasknout před přehřátím nebo nadměrnou vlhkostí, spálit na slunci. Měli byste dát květiny na dřevěnou parapetu s velkou opatrností, protože jakékoliv „neúspěšné“ zavlažování hrnce vás bude stát hladkým a celkovým parapetem.

Montáž okenního parapetu na balkón

Aby bylo možné pokračovat v instalaci parapetu, je třeba mít na paměti, že deska by měla být instalována co nejrovnoměrněji k horizontále a svislý sklon vzhledem k okennímu bloku by měl být 3-4 stupně. To je nezbytné, aby se zabránilo hromadění kondenzátu na vnější straně parapetu.

Dřevěné i plastové parapety se montují přímo pod okenní skříň. K montáži lze použít vruty do dřeva, které se okenním parapetem přišroubují k okénku.

Při volbě rozměrů parapetu je třeba vzít v úvahu, že tento prvekBalkon musí buď sedět po celé šířce balkonu, nebo ho musí obejít po obvodu.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat podpěrám okenního parapetu - pokud máte v úmyslu ho naložit s květinami, sedět na něm nebo dát něco těžkého, měli byste se ujistit, že vnitřek parapetu bude ležet na kovovém rámu balkonu.

Jak nainstalovat plastový okenní parapet na balkón

Před montáží plastového okenního parapetu se pod okenní blok našroubuje plastový profil ve tvaru písmene U, do kterého bude později instalován konec parapetu. Profil musí být upevněn vodorovně.

Vnější část parapetu může být navíc upevněna maltou a také chráněna silikonovým lepidlem před nečistotami a pouličním odpadem.

Dobrá rada!
Zvláštní pozornost je třeba věnovat koncům plastového okenního parapetu. V procesu řezání desek na velikost balkonu je nutné zajistit, aby se na povrchu plastu neobjevily žádné třísky ani škrábance.

Konce, na kterých došlo k řezu, jsou uzavřeny ozdobnými zátkami.

Jak nainstalovat dřevěnou parapetu na balkón

Instalace dřevěného parapetu se neliší od instalace PVC desek. Při výběru takového parapetu je třeba věnovat zvláštní pozornost povrchu, jeho leštění, ochranné vrstvě ve formě laku nebo nátěru, který bude chránit desku před vlhkostí.

Snížení tepelných efektůdřevěná deska, navrhuje se zahřát spodní část parapetu s plstí.

Zvláštní pozornost bude třeba věnovat těsnicím mezerám.

Není nutné odstraňovat ochranné fólie z dřevěného parapetu až do konce všech stavebních a instalačních prací, protože štěpky a škrábance nejen zkazí vzhled výrobku, ale mohou také ovlivnit kvalitu a životnost výrobku.

Parapet na balkóně - možnosti provedení a instalace

Oteplování, pokovování a zasklení balkonu se provádí za účelem vyřešení jednoho nebo více úkolů: vytvořit ochranu před větrem, deštěm, zahřátím interiéru.

Z balkonu můžete také vytvořit další obytný prostor tak, že jej předehřejete dobře, nebo jej využijete jako úložný prostor (skříň).

Bez ohledu na to, jak balkon upevníte: ať už je to důkladné nebo ne, je povinným opatřením glazura balkonu. Provádí se několika způsoby. Nejoblíbenější je instalace kovového rámu, jehož dno je opláštěno profilem a okna jsou instalována nahoře.

Okna samotná vypadají poněkud směšně. Pro snadné použití a harmonický estetický vzhled je okenní jednotka ozdobena parapetem.

Parapet na balkóně může být vyroben z různých materiálů.

Nejoblíbenější z nich nyní:

 1. plast;
 2. dřevo;
 3. umělý nebo přírodní kámen;
 4. beton.

Pro parapet lze použít i jiné materiály, jako napřlaminovaná deska OSB, dřevovláknitá deska, dlaždice, mozaika.

Proces instalace

Montáž okenního parapetu na balkón závisí na typu materiálu a konstrukčních prvcích rámu. Také způsob instalace na betonovém podkladu, který je umístěn na cihlové zdi (obytný prostor - balkon) a na kovovém rámu (balkón - ulice), má nějaký rozdíl.

Jak namontovat parapet na balkon?

Existuje několik typů instalace parapetu. Zvažte každý z nich podrobněji.

Pro montáž pěny

Nejznámější a nejoblíbenější způsob. To spočívá v tom, že na připraveném povrchu základny je první instalované plátno. Pak se jeho poloha nastavuje pomocí kolíků (plastových nebo dřevěných dílů).

To je důležité!
U parapetu se smí provádět mírný sklon ve směru „z okna“. Takový sklon je nezbytný pro to, aby z něj mohla voda proudit.

Potom se pod desku zespodu vyfoukne montážní pěna do mezery mezi základnou a plechem. Po vyfouknutí je žádoucí umístit na něj nějaké zatížení. Vzhledem k tomu, že má pěna tendenci expandovat při vytvrzování, váha umístěná nahoře neumožní bobtnání a stoupání pásu.

Tip: Aby nedošlo k znečištění povrchu a rozložení zátěže po celém povrchu, musíte použít plochý, pevný talíř, například kus.sádrokartonové desky. Je položen na plátno a náklad je instalován na sádrokartonových deskách.

Montáž konstrukce na montážní pěnu je velmi univerzální, je vhodná pro upevnění téměř všech materiálů.

Výrobky z plastů se prodávají se širokými a dlouhými deskami, z nichž se vyřízne potřebný předmět. Po prořezávání zůstávají velké kusy materiálu, které jsou škoda, že jsou vyhozeni, a co o nich mnozí nevědí. Mistři radit od zbývající okenní parapet, aby se práh na balkon.

Montáž na cementovou maltu

Tato metoda se používá hlavně tehdy, když potřebujete instalovat kamenný nebo betonový parapet. Nejčastěji jsou instalovány na cihlové základně, která se nachází mezi obývacím pokojem a balkonem.

Pro uspořádání stěny samotného balkonu nyní zřídka dělají cihlové nebo betonové konstrukce, častěji kovové rámy.

Montáž na konzoly

Toto je populární způsob upevnění parapetu, pokud se zasklení balkonu provádí s jeho odstraněním. Nebo v případě, že nájemci prostě chtějí instalovat na balkon široký parapet. Konzoly jsou kovové desky ve tvaru písmene l, které se opírají o povrch desky.

Jsou upevněny mírně pod místem, kde budou kamna umístěna. Bude muset "ležet" na závorkách.

Provozní postup:

Nejdříve proveďte značení, kde by měly být držáky připevněny k rámu. Pak se samy zašroubují. Pokud je okenní parapet prodloužen, cožbudou umístěny na betonové stěně, kovové konzoly jsou upevněny hmoždinkovým spojem (nejprve je ve stěně upevněna hmoždinka, do které jsou pak zakrouceny samotné řezy).

Parapet nastavený v okně.

Poté, co plátno zaujalo potřebnou pozici, je pevně usazeno zdola.

Tip: K izolaci spáry mezi tkaninou a podkladem instalujte pěnu nebo vlnu.

Použít konzoly

Výhodou způsobu montáže na konzolu je, že se jedná o relativně rychlý a čistý způsob instalace.

Kovový držák je pružinová deska, která je instalována ve spodní části pod oknem na montážním profilu. Instalace okenního parapetu na balkóně na konzolách je zcela možná vlastníma rukama, to není velmi obtížná práce.

Věnujte pozornost!
Spodní lišta držáku je vytažena, díky tomu je okenní parapet, který je instalován pod okenním rámem níže, přitlačen k rámu.

Nevýhody návrhu zahrnují skutečnost, že je křehký, nemůžete na něj klást těžké předměty, posadit se nebo se stát.

Práce jsou prováděny v následujícím pořadí:

 • Před montáží parapetu na balkón se upevní kovové mezery v mezeře mezi oknem a základnou. Spony jsou fixovány řezy do samotného rámu okna.
 • Dále je mezi spodní část okna a držák umístěn talíř. Dno, pod deskou můžete položit pěnu nebo bavlnu, která budezahřát parapet. Vata, pěnový plast bude sloužit jako další „tlumič“ pro desku.
 • Za účelem posílení konstrukce můžete pod plátno nalít montážní pěnu.
 • Montáž desky současně na konzoly a konzoly činí konstrukci mnohem silnější.

Doufáme, že materiál byl pro vás užitečný. Přeji hezký den.

Jak udělat parapet na balkóně vlastníma rukama: montáž, montáž

Prosklený balkon je ideální volbou, která umožňuje jeho použití i v chladném období a v oblačném počasí. Při zasklení je nutné zvolit a nainstalovat nejvhodnější parapet, bez kterého by okna vypadala směšně a nějak nedokončená.

Je samozřejmě možné obkládat dno rámu dlažbou, i když tato možnost je zřídka splněna, protože je nepohodlná a nepraktická. Okenní parapet nejen pokrývá parapet, ale vytváří kompletní vzhled, ale je také užitečnou oblastí, která má mnoho účelů: od pěstování květináčů po plnohodnotné pracoviště.

Jak udělat parapet na balkóně vlastníma rukama a je to vůbec možné? Ve skutečnosti se jedná o poměrně jednoduchý postup, který vyžaduje minimální sadu nástrojů a přesné dodržování technologie.

Zde je hlavní věcí výběr vysoce kvalitních materiálů, na kterých bude záviset především odolnost konstrukce.

Materiály pro parapety

Plast. Nejoblíbenějším materiálem pro výrobu parapetů je plast.Často přichází se sklem a ústy