Vitráže v soukromém domě - typy, klasifikace, výrobní princip

Vitráže v soukromém domě

Ahoj všichni! Dlouho snili o tom, že si uděláte nádhernou rodinnou fotku a vytisknete ji ve velkém formátu, aby se pověsila na zeď. Konečně se podařilo ruce.

Pro rám jsem chtěl vyřezaný rám ze dřeva.

Jeden přítel poradil jedné dílně ve starých čtvrtích. Workshop, říkám vám, je sám o sobě uměleckým dílem. Jediné, co vás zaujme, je prostá okna.

V takovém vitráži by okno vypadalo nádherně. Obecně platí, že každý, kdo má malé úzké okenní otvory, doporučuji nainstalovat vitráže v soukromém domě. O nich a čtěte dál.

Okno vitráže - jeden z nejznámějších a nejstarších typů okenní dekorace. Schopnost barevného skla měnit a proměňovat prostor přitahovala středověké architekty - vitrážová okna na oknech začala být instalována v gotických katedrálech po celé Evropě.

Vitráže v soukromém domě

Drtivá většina obyvatel megapolisu, kteří si uvědomují výhody bydlení v soukromých oblastech, se stále více snaží osvobodit od objetí hlučných a přeplněných ulic města, které tak či onak brání přírodě milující přírodě.

Snaží se usadit v domě, za okny, z nichž bude nekonečná řada aut nahrazena radostným zpěvem ptáků a voňavé zeleně.

Navzdory převažující touze žít v klíně přírody se většina občanů nevzdává naděje, že se jejich domov stane nejen pýchou majitele, ale i zvláštním předmětem obdivu ostatních.

Jedním ze způsobů, jak tohoto cíle dosáhnout, je navrhnout dům s vitrážovými okny, které se mezi mnoha možnostmi zdobení místnosti vyznačují zvláštním jasem a originálním vzhledem.

Místnost, ve které jsou okna z barevného skla instalována,díky speciálnímu světlu získává zvláštní kouzlo a hraje sluneční paprsky.

Vzhledem k tomu dochází k velmi dynamickému používání módních návrhářů a architektů v procesu zpracování vitrážových oken, což umožňuje představit si dekorovaný objekt jako jedinečný mezi budovami podobného designu.

Použití vitrážových oken bude zdůrazňovat nejen vnitřní originalitu domu, ale také diverzifikovat zdánlivě neobyčejnou fasádu obyčejné budovy.

Vývoj inovativních technologií by nemohl odrážet základní technologické principy výroby vitrážních kompozic a dnes, díky ultra moderním metodám výroby vitrážových oken, můžete realizovat své nejodvážnější nápady a náčrty.

Kromě kompozičních kompozic se v procesu uspořádání koncepce interiéru používá také světlo, které vstupuje skrz okno z barevného skla a umožňuje přizpůsobení osvětlení podle přání konkrétního zákazníka.

Co jsou vitráže?

Co jsou okna z barevného skla?

Okna z barevného skla dnes zažívají nové kolo vývoje.

S rozvojem technologie bylo možné v poměrně krátké době provádět složité modely, okna z barevného skla byla cenově dostupná.

Okna z barevného skla jsou nyní vkládána do oken mnohem častěji az jiného důvodu. Velké a objemné závěsy sbírají prach a mají mnoho nedostatků.

Alternativou jsou vitráže, které chráníMístnosti z očí zvědavých, na úkor texturovaného skla a zároveň, aby světlo v, osvětlit pokoje s duhou barev a světel.

Večer lákají kolemjdoucí oči do domu, jehož okna jsou ponořena do pohádkového světa středověkých hradů. Nejokázalejší vzhled vitráží v technice Tiffany.

Sluneční světlo procházející sklem různé barvy a textury, padající na podlahu a hrající zdi, kreslí magické obrazy. Dokonce i malá vitráže dává interiéru pozitivní tóny a dává dobrou náladu. Ve večerních hodinách z domu, jehož okna jsou zdobena vitrážemi, voní pohodlí a pohodu.

Užitečné rady!
Místnosti, které chcete omezit na pohled například na koupelnu, lze provést s oknem z barevného skla, které umožní dostatek světla, ale ten uvnitř zůstane neprozkoumaný.

Okno s dvojitým zasklením je sendvič se 2 (jednokomorovými), 3 (dvoukomorovými) okny. Okno z barevného skla je instalováno ve dvoukomorových oknech s dvojitým zasklením, umístěno na místě středního skla, které zajišťuje úplnou těsnost

Použití těsnicího materiálu činí komory nepřístupnými pro vlhkost a vzduch, a proto je vitráže instalované prostředním sklem dvoukomorové skleněné jednotky chráněny před velkým množstvím vnějších vlivů, hlavní vlhkosti, prachu a našich rukou.

To je důležité!
Být v suchém prostředí, pod ochranou brýlí na obou stranách okna z barevného skla potěší vaše oči po mnoho let.

Aplikace uměleckých dělvitrážová okna v oknech, usnadňuje takový úkol, jako je návrh záclon těchto odlehlých míst jako "druhé světlo" na schodech schodiště, arkýřová okna, nachází v téměř každém soukromém domě.

Umožňuje skrýt před zvědavýma očima, co se děje uvnitř, zatímco při správném výběru barevné palety použitého skla téměř nebrání pronikání slunečního světla dovnitř.

Tiffany vitrážová okna instalovaná jako součást skleněné tabule jsou vynikající alternativou k závěsným kolejnicím a záclonám (nevyžadují praní a neshromažďují prach). Díky této metodě instalace oken z barevného skla můžete vytvořit jakýkoliv pohled mimo okno - ať už se jedná o alpské louky nebo horské řeky, abyste ztělesnili jakýkoliv z vašich nápadů.

Historie vitráží

Historie vitráží

Moderní design je v této fázi svého vývoje, kdy v procesu vývoje jakéhokoli projektového projektu je nutné vzít v úvahu zvláštnosti barevného obsahu místnosti.

Podle odborníků je design oken obrovským prostorem pro představivost, která nemůže zůstat bez povšimnutí.

Okna z barevného skla - designový prvek, který dodává místnosti, která má být zdobena, jedinečnou expresivitu.

Prvkem, který může přinést harmonické tóny do designu místnosti a uspořádat potřebné akcenty do barevného schématu, je vitráže.

Ve většině případů jsou vitráže používány pro účely zdobení místnosti;vitráže - dekorativní prvek, který nese funkční zátěž.

Dobrá rada!
Může se stát ozdobným plátnem, které skrývá vnitřek místnosti před zvědavýma očima.

Dokonce i ve starověku si lidé všimli původních efektů, které se objevují při přelití barevného skla na slunci.

Jedinečná, dříve neviditelná hra světla a stínu podnítila prastaré mistry k vytvoření dekorativní mozaiky malého barevného skla, které následně vedlo ke vzniku plnohodnotného umění výroby okenních oken z barevného skla, které byly široce používány pro dekorativní dekorace majestátních paláců, chrámů a katedrál.

Okna z barevného skla však nebyla používána pouze k zdobení oken. Mnohobarevná skleněná mozaika zobrazující různé biblické výjevy byla vložena do dřevěných a kamenných dveří a díky neustálé hře světla proměnila interiér pokojů.

Umělecká vitrážová okna

Umělecká vitrážová okna

Když se rozhodneme nahradit stará okna novými plasty, jsme připraveni utratit určitou částku peněz, abychom uspokojili požadavky spotřebitelů na okna:

ochrana proti hluku, chladu, prachu, jednoduchosti a snadnosti použití. A pokud se rozhodnete pro takový nákup, přidejte trochu více a ve vašem domě se objeví duha.

Umělecké barevné sklo není nezbytně obrazem v celém okně.

Můžebýt veselý fragment na okně ve vašem dětském pokoji, prvek uměleckého vitráže na kuchyňském okně, které bude kombinováno s fragmentem kresby na kuchyňském nábytku.

A okno v ložnici může být ozdobeno květinami, které jsou pro vás roztomilé a které probudí ty nejpříjemnější vzpomínky ve vašem životě.

To je důležité!

Technologie výroby oken s vitrážemi je taková, že vitráže jsou umístěny uvnitř skleněné jednotky a jsou nezranitelné prachem, nečistotami a deštěm. Vitráže nevyžadují žádnou další péči.

U oken ve vašem bytě nebo venkovském domě si budete moci vybrat jak typické prvky z barevného skla, tak i vitráže navržené podle individuálních požadavků. Náklady na vitráže se počítají individuálně v závislosti na velikosti oken a složitosti obrazu.

Dekorace vitráží dětského pokoje

Umělecká okna z barevného skla vám také pomohou ozdobit okno v dětském pokoji. Dnes, s pomocí nových technologií ve světě oken, je možné přenášet zájmy a koníčky Vašeho dítěte na okno pomocí uměleckého vitrážového okna.

Snímky mohou být úplně jiné: auta, vlaky, princezny, kreslené postavičky - vše záleží na představě vašeho dítěte.

Když dítě vyrůstá a mění se v interiéru místnosti jako celku, obrazy se mohou také měnit. Cena okna s dvojitým zasklením, na které je aplikováno vitrážové okno, bude zanedbatelná ve srovnání se změnami vvzhled místnosti.

Výhody vitráží

Proč stojí za to instalovat v domě vitrážová okna:

 • Domy a chalupy zdobené vitrážemi přitahují pozornost i přes architektonickou náročnost sousedních budov a jsou skutečným uměleckým dílem;
 • Domy s vitrážemi "se vznášejí nad každodenním životem." překládat z kategorie drahých budov do kategorie nádherně luxusní;
 • Okna z barevného skla zdůrazňují krásu chaty a zvyšují její individualitu. To je způsobeno nestandardními vlastnostmi oken chaty, které otevírají neomezený prostor pro představivost tvůrčí povahy;
 • Řešení pro vitráže jsou vždy individuálního charakteru, neboť v každém konkrétním případě jsou založena pouze na osobních preferencích zákazníka, který nabízí vlastní náčrtek z barevného skla nebo si jej vybere z katalogu.
 • V posledně uvedeném případě okénko z barevného skla, vyrobené mistrem, vždy získá svou individualitu a stává se jedinečnou a jedinečnou ve své kopii;
 • Zákazník má možnost nezávisle si zvolit typ a techniku ​​barevného skla a zvolit stylistické řešení barevného skla. V této fázi je rozhodnuto, zda zákazník poskytne umělci jeho náčrtek, nebo využije toho, co je v uměleckém arzenálu;
 • Soubor chalup lze doplnit fantasticky krásnou verandou nebo zimní zahradou, zdobenou vitrážemi.
 • Prostřednictvím použitívitráže vytváří efekt uměle vytvořené skleněné rakve, která je výrazným uměleckým dílem v jakémkoliv světle - a když je osvětlena zvenčí sluncem a v případě vnitřního osvětlení elektrickými lampami;
 • Instalací vitrážových oken ve vstupní skupině chaty budete demonstrovat svůj vysoký stav a zdůraznit chuť, vydělávat si slávu pravého znalce umění.

Klasifikace barevného skla

Klasifikace barevného skla

Existuje mnoho druhů vitráží, z nichž každá vyniká podle jednoho nebo jiného klasifikačního principu.

Existuje tedy také několik klasifikací.

Za prvé je třeba zvážit klasifikaci vitráží na základě technologických vlastností jejich výroby a známých pouze v kruzích profesionálních řemeslníků.

Dnes je vitráže nejen vícebarevné kusy skla, které jsou navzájem spojeny.

Tento výraz také označuje obrovské množství kreseb zobrazených na skle, a mohou být jak monochromatický, tak jiskřivý s velkým počtem barev.

Moderní designéři znají velké množství technologií, díky kterým můžete vytvořit jedinečné okno z barevného skla. Zvažte nejoblíbenější formy tohoto umění.

Klasifikace vitráží technologiívýroba

Okno z pájeného vitráže

Pájené vitráže, jejichž výrobní technologie spočívá ve spojení kusů barevného skla s použitím olověného pájení, po kterém se vloží do kovového rámu. Nápadný zástupce konstrukce z barevného skla, vyrobený pomocí této technologie, je vitrážové okno Tiffany, jehož vlastnosti budou dále diskutovány;

Stencil-vitráže

Slinuté vitráže, jejichž výrobní technologie zahrnuje pečení malých vícebarevných fragmentů do jedné skleněné tabule, po které se do ní „zapékají“ prvky dodatečného dekorování, jako jsou oblázky, kamínky nebo drát.

Sklo vyrobené touto technologií se nazývá tavené vitráže z anglického slova Fuse - „sintrování nebo tavení“;

Pískované vitráže

Pískované vitrážové sklo zahrnuje zpracování brusného skla, pomocí kterého je na něj nanesen matný vzor, ​​který nejen dodává interiéru originalitu, ale také omezuje viditelnost v místnosti;

Leptané vitráže

Leptané vitráže jsou další unikátní výrobní technikou ze skleněné mozaiky, která zahrnuje zničení skla kyselinou fluorovodíkovou, v důsledku čehož je na povrchu mozaikového plátna vytvořen reliéfní vzor různé hloubky.

Tato technika představuje určité obtíže, protože jeden nesprávný pohyb může trvale zničit veškerou práci. Kromě toho, práce skyselina fluorovodíková vyžaduje ochranné a bezpečnostní postupy;

Malované vitráže

Malované vitráže - jedna z technik sklářského umění, zahrnující aplikaci speciálního nátěru na sklo a umožňující vytvářet vícebarevné i černobílé kresby.

Kromě toho můžete při práci s touto technikou nastavit úroveň průhlednosti skla - aby se stmívala. stačí nést na jeho povrchu další vrstvu nátěru. Intenzita barvy je regulována stejným způsobem;

Použití vitrážového skla

Okno z barevného skla je cenově nejdostupnějším způsobem, jak vytvořit okno z barevného skla, které zahrnuje lepení prvků vzoru, vyříznutého z vícebarevné fólie, na průhledné sklo.

Tato technika výroby barevného skla je vhodná v situacích, kdy je vitráže vystaveno nárazům a musí splňovat požadavky kladené na pevnost materiálu. Použití vitrážového okna je zvláště důležité tam, kde jsou malé děti.

Věnujte pozornost!
Na oknech všech typů, včetně plastů a hliníku, je dovoleno vytvářet vitráže.

Plastová okna, jejichž vitráží je hlavní metodou dekorace, se používají, když je třeba skrýt neatraktivní pohled z okna obytných nebo kancelářských prostor.

Je-li okno s dvojitým zasklením dvojitě zasklené, film z barevného skla je upevněn mezi vnější a střední skleněnou tabulí. co jí poskytuje velkébezpečnost, vyrovnávání účinků páry a kondenzátu z obytného prostoru.

Dobrá rada!
Okna z barevného skla z hliníku se používají mnohem méně často, což je vysvětleno použitím hliníkového zasklení, zejména v nebytových prostorách.

Hliníkové konstrukce se však často používají jako síta a příčky, ve kterých se tradiční matné nebo vlnité sklo často nahrazuje kompozicemi z barevného skla.

Co musí spotřebitel vědět

Klasifikace vitráží v souladu s výrobní technikou je pro neprofesionály jednodušší a neznamená nutnost jít do technologických detailů, ale plně vysvětluje základní výrobní principy jejich výroby. Zvažte to podrobněji:

Fazetové vitráže

Facetové vitráže - zahrnuje vytvoření vitrážového skla v souladu s principy klasické metody vitráží.

Jediný rozdíl v technice fazetově obarveného skla spočívá v tom, že některé (a někdy všechny) prvky z barevného skla podléhají fazetování (odstraňování faset). To se provádí za účelem zlepšení estetických vlastností okna z barevného skla dosažením větší hry světla ve vytvořených hranách;

Fixační sklo

Fixované vitráže se vyrábějí tavením vícebarevných kusů skla ve vysokoteplotních pecích. Bezprostředně před roztavením jsou prvky pečlivě vyříznuty a vyleštěny a následně položenyskleněného substrátu s tvorbou vzoru.

Teplotní zpracování je konečnou fází výroby kompozice barevného skla, po které jsou barevné prvky spojeny do jednoho celku. Charakteristickým rysem fixačního skla je vlnitý povrch.

Dobrá rada!

Existuje další způsob výroby taveného skla, zahrnující použití temperovaného skleněného substrátu, který se vyznačuje speciální pevností.

Žáruvzdorný skleněný substrát, jehož použití se doporučuje v případě montáže celoskleněných dveří nebo okenních otvorů charakterizovaných velkou zasklívací plochou, se nedoporučuje pro zhotovování tavných skleněných oken, protože při tepelném zpracování ztrácí svou původní pevnost.

Existuje však další způsob výroby tavných vitrážových oken, který eliminuje potřebu tepelného zpracování a umožňuje zachování původní pevnosti vytvrzených podkladů.

Zahrnuje nalepení prvků skelného skla na skleněnou základnu s použitím transparentních lepidlových kompozic, pak umožní získat spolehlivou směs barevného skla s vysokými uměleckými vlastnostmi.

Tiffany

Tiffany - technologie vytváření vitrážových oken, což znamená lepení jednotlivých částí skla pomocí kovového pásu nebo pájení. Protože toto, hlavní komponenty Tiffanyho vitráže technika být jasné barvy, \ tbizarní formy a složité spiknutí;

Zrcadlo vitráže

Sklo se zrcadlovými barvami - technika, která zahrnuje výrobu kompozice z barevného skla v souladu s jednou z výše uvedených metod, následovanou nanesením tenké vrstvy nitridu sodného na zadní stranu.

Současně nastavením tloušťky, kterou lze zvýšit nebo snížit stupeň odrazu skla, nebo získat jednostranné průhledné zrcadlo;

Malované vitráže

Malované vitráže - technika, která zahrnuje kreslení obrazu silikátovými barvami pomocí štětce nebo airbrush na skleněném substrátu, s následným zpracováním při vysoké teplotě;

Ryté vitráže

Okno z rytého vitráže - technika, která zahrnuje použití vzoru pouze ručně pomocí specializovaného rytí nebo ručního nářadí.

Základem těchto vitrážových skel je barevné sklo, které je vytvořeno zahřátím několika barevných skel do tekutého stavu, jejich smícháním a následným vylitím na stůl a válcováním. Výsledkem je sklo s jedinečnou barvou a vzorem, který nemá žádné analogie;

Matné vitráže

Neprůhledné okno z barevného skla, pro jehož výrobu se používá pískovací technika, což znamená zavedení proudu písku pod tlakem, který poškrábá průhledné sklo, a vyražením mikročástic promění průhledný povrch na neprůhledný.

Pro vytvoření obrazu v rámci této technologie je to nezbytnépřipravte šablonu, která je upevněna na skle, po které se sklo umístí do pískovací komory. Po dokončení zpracování uvidíte, že povrch nezakrytý šablonou zůstává průhledný a uzavřený se stává matným;

Imitace barevného skla má vnější podobnost s klasickou, ale je vyrobena jednodušším způsobem. Příprava prvků vzoru pro složení barevného skla se provádí pomocí stroje řízeného počítačovým programem.

Pokud jsou prvky klasického vitrážového skla spojeny s olověnými těsněními, pak jsou v tomto případě nahrazeny modernějšími materiály, které mají vnější podobnost s předchozími.

Poté, co se vytvořila kompozice z barevného skla, se lepí na skleněný substrát pomocí průhledného lepidla, ve kterém se na rozdíl od klasického skleněného skla vyznačuje větší pevností.

Funkční klasifikace vitráží

Funkční klasifikace vitrážových oken

Okna z barevného skla jsou nejtradičnější formou technologie vitráží pro výzdobu interiérů.

Nejběžnější typy vitráží jsou následující:

 1. Okna z barevného skla pro montáž okenních otvorů ve zdi nebo tzv. Vnějších vitráží. Pro jejich výrobu se ve většině případů používá průhledné sklo, které poskytuje nejvyšší možnou úroveň osvětlení v místnosti;
 2. Interiérová okna z barevného skla, pro jejichž výrobupoužívá se jako průhledné a matné sklo;
 3. Falešná okna, jejichž použití je relevantní tam, kde neexistují okna, ale potřeba vytvořit iluzi denního světla.

V současné době technologie výroby skleněné mozaiky šla daleko vpřed a výrazně zvýšila dekorativní vlastnosti barevného skla.

Vývoj náčrtu a výběr materiálu

Jak navrhnout skicu a udělat okno z barevného skla? Výroba vitráží začíná vývojem náčrtu, během něhož je nutné dodržet řadu požadavků:

 • Aby byla zajištěna stabilita barevného skla vůči mechanickému namáhání, musí mít design vitráže velký počet příčných čar ve tvaru kříže;
 • Pokud se v procesu navrhování vitrážového skla používají široké spojovací švy, zlikvidujte úzké a dlouhé prvky, stejně jako zatažené a ostré rohy, což vylučuje vznik trhlin během procesu ohřevu;
 • Po pečlivém výběru vzoru okna vytvořte seznam použitých dílů a očíslujte je podle barvy.
 • Vytiskněte hotový náčrtek, nezapomeňte ponechat přídavek švu nejméně 0,126-0,127 cm, který je nezbytný pro vytvoření cínové malty;
 • Připravte montážní stůl a položte na něj vzor řezu, který upevní okraje zasklívací lišty, což umožní, aby směs z barevného skla byla čirá.hranic;
Dobrá rada!
Dále vyberte sklo pro výrobu okna z barevného skla. Moderní trh nabízí různé druhy skla a materiály pro výrobu vitrážových oken, které se liší barvou, intenzitou a tloušťkou.
 • Pro výběr správného skla musí být náčrtek vyhotoven barevně. Pokud se v konstrukčním návrhu barevného skla nepředpokládají rozdíly ve skleněných prvcích, je nutné zvolit skla stejné struktury a tloušťky.
 • Dále pokračujte v řezání skla, pro které je třeba k němu připojit náčrtek šablony a nakreslit tenkou čáru podél obrysu každého prvku. Nezapomeňte, že všechny prvky jsou číslovány a krouží pouze ty, které patří ke specifikovanému odstínu.
 • Pokud pracujete se skleněnou strukturou, měla by být řezána pouze na hladké straně. Řezání skla se provádí na rovném povrchu s hladkými pohyby bez tlaku, což může vést k prasknutí skla.
 • Aby se předešlo odlupování, je na konci každého pohybu nutné uvolnit tlak.

Pozor! Pokud potřebujete pro objektiv vytvořit výklenek (skleněné korálky - ozdobné prvky, použijte brusku vybavenou kamenem vhodného průměru.)

Zpracování dekorativních detailů kompozice vitráží

Pokračujeme do další fáze - nyní musíme zpracovat dekorativní detaily:

 • Po dokončení řezných dekorativních prvkůbruska, která odstraňuje všechny třísky a nepravidelnosti, zpracovává všechny konce dílů.
 • Po provedení tohoto úkonu zabalte každý prvek kolem okraje lístkem, kterým je lepicí páska s lepivou vrstvou, která je na konci přilepena lepicí páskou. Aby nedošlo k poranění rukou, používejte ochranné rukavice.
Věnujte pozornost!
Výběr lepicí vrstvy pro pásku - nemá v procesu práce malý význam.
 • Rozlišujte mezi průhledným a černým lepidlem, jehož volba závisí na vlastnostech skla, s nímž pracujete. Pokud používáte čiré sklo s použitím černé patiny, vyberte folii s černou lepivou vrstvou, aby páska zůstala neviditelná a design bude vypadat jako jediné plátno.
Dobrá rada!
Lepicí páska se lepí na suché, leštěné sklo.
 • Po dokončení navíjení pásku vyžehlte plastovým svazkem a položte všechny prvky na pauzovací papír v pořadí odpovídajícím dříve vytvořenému náčrtu.
 • Chcete-li vyrábět práce rychleji, začněte pokládat prvky z rohu, přičemž mezi nimi musí být vzdálenost nejméně 1 mm, což umožní cínu pečlivě spojit díly dohromady.
 • Pomocí štětce zakryjte švy tavidlem pájecí kyseliny, aby se odstranil oxid z pásky a pevně spojte díly s cínem.

Provádění pájení: doporučení odborníků

Dále musíte vyrábětpájení. Pokud je vitrážové okno navrženo tak, aby ozdobilo okenní otvor, odborníci doporučují použití cínové pájky značky POS-61.

 • Tavení cínového drátu se provádí páječkou z barevného skla, která je držena jako běžné psací pero.
 • Podél barevného skleněného švu je jemně vedou pájkou, nezůstávají na jednom místě po dlouhou dobu, aby se zabránilo přehřátí skla. Po zpracování všech dílů tímto způsobem dokončete pájení pomocí tenké plechové vrstvy.
 • Dále pomocí plochého pájení zpracujte obvod okna z barevného skla mosazným profilovým rámem, který musí být pevný, aby bezpečně držel okno z barevného skla.
 • Okno z barevného skla omyjte vodou a saponátem a vyleštěte jeho povrch čistým kusem látky, pak pokračujte s použitím patiny, která se provádí štětcem. Tím se vytvoří požadovaný dekorativní efekt - od zlata až po bronz.
 • Při práci noste gumové rukavice. Po nanesení patiny nechte vitrážové okno po dobu 15 minut, poté opláchněte jeho povrch a ošetřete jej antioxidanty, které zabrání oxidaci švů.

Poté nechte vitrážové okno zcela vyschnout a vyleštěte ho leštidlem a měkkým hadříkem. Po přípravě okna z barevného skla ho vložte do rámu.

Hlavní konfigurace vitráží na oknech

Hlavní konfigurace vitrážových oken

Moderní okno nabízí obrovskou škálu různých vitráží. Liší sefunkčního a výrobního systému.

Nicméně, je třeba říci, že dnes tento typ dekorace lze použít nejen na okna, ale také na příčky, ve výklencích, dveřích a mnoho dalších součástí interiérové ​​výzdoby domu.

Každý den roste a roste poptávka po materiálech schopných přenášet světlo.

Vzhledem k tomu, že pokrok vám umožňuje vyrábět dekorativní sklo pro každý vkus a barvu, designéři dokážou použít okna z barevného skla v těch nejneobvyklejších místech.

S tak vysokou popularitou neztrácejí svou exkluzivitu a originalitu.

Aby však bylo možné vytvořit mistrovské dílo, je nutné se naučit, přinést dovednosti do automatismu a samozřejmě mít vynikající chuť.

Podle funkčnosti jsou okna z barevného skla podmíněně rozdělena do následujících skupin:

 • Okna z barevného skla pro okenní otvory na stěnách.
 • Okna z barevného skla pro okenní otvory ve stropě.
 • Okna z barevného skla pro příčky.

Nelze si všimnout všestrannosti vzorů z barevného skla. Díky mnoha technikám, které odpovídají každému typu, mohou ozdobit naprosto každou místnost: byt, soukromý dům, kancelář, restaurace a mnoho dalších.

Po definování stylistiky bude nejnáročnější zákazník schopen snadno zvolit takovou dekoraci v podobě okna z barevného skla, které kdokoliv snadno ocení chuť majitele.

Pokud je velmi obtížné se zabývat jakýmkoli konkrétním typem, barvou nebo číslem, návrháři jsou vždy připraveni pomocizohlední všechna přání a poskytne nejlepší možnost.

Druhy vitráží pro okna

Vitráže pro okna jsou dekorativní kompozice vytvořená v pestrém uměleckém stylu s využitím nejmodernějších technik a různých materiálů. Varianty vytvoření vitráže sada oken. Mohou to být pevné kompozice nebo zabírat část okenního prostoru.

Typy částečných vitráží se rozlišují takto:

 • obloukový
 • okrasné
 • diagonální vložka, uprostřed nebo na okraji okna

Umělecké kompozice pro sklo se provádějí pro libovolnou konfiguraci okna. Zdobení vitrážemi nezpůsobuje narušení fungování okna, otevírá se a zavírá se beze změn.

To je důležité!
Pro okna, která se otevírají, zvolte lehký typ vitráže s použitím speciálně vybraných materiálů.

Vitrážová okna vypadají skvěle v neslyšících oknech. Tvar vitráží může být kulatý a obdélníkový, trojúhelníkový a obloukový, stejně jako původní, nestandardní forma.

Okna z barevného skla na oknech mohou nést další zátěž, a to jak dekorativní, tak funkční, zdobení okenního prostoru, nahrazení záclon.

Okna z barevného skla plní několik rolí: obrazy, záclony, interiérové ​​prvky, které vytvářejí originální design bytu, kanceláře nebo obchodního centra.

Aplikace vitráží v místnostech

Použití vitráží v místnostech

Aby se vytvořil koutek v interiéru, který bude vrcholem místnosti, používají se vitrážová okna.

V závislosti na typu kompozice je možné zvolit vitrážová okna různých stylů a technik.

Můžete použít báječné téma na výzdobu dětského pokoje, námořní barvy pro koupelnu, abstrakce pro sál a obývací pokoj.

Stejně jako zdobí kanceláře a obchody pomocí různých vitráží, materiálů a vybavení.

Okna z barevného skla na zakázku se vyrábějí podle požadavků klienta a proměňují svou fantazii v realitu.

Vitrážová okna v oknech mají řadu vynikajících vlastností, jako například:

 • dekorační
 • dlouhá doba používání
 • různé druhy vitráží
 • snadnost údržby
 • \ t
 • možnost restaurování

Každý si může vybrat takovou techniku ​​z barevného skla a materiály pro její realizaci, které zdůrazní veškerou krásu a jedinečnost vybrané kompozice, vytvořené v jedné kopii.

Kolik stojí vitrážové okno?

Jak a z čeho je cena barevného skla? Náklady na vitráže pro okna jsou tvořeny mnoha nuancemi, jako jsou rozměry vitráží, materiály, ze kterých je vyrobeno, tvar a použití osvětlovacích zařízení.

Návrhářské služby, dodávka a montáž vitrážového skla se hradí zvlášť.