Shtulpovye okna - co to je a proč jsou potřeba?

Dobrý den!

Prošel s rodinou kolem nové vesnice. V jednom z domů se oknem objevil pohled profesionální.

Hosteska prováděla obecná čištění a mýdlová okna. V otevřeném okně nebyla žádná přepážka (přepážka mezi dveřmi).

Překvapený, ale stává se. Pro tato okna se používá speciální konstrukce věží.

Neslyšeli o tom? Pak bude příspěvek pro vás užitečný dvakrát.

Navrhuji zjistit, jaká jsou okna typu shtulpovy a proč nevyžadují instalaci sloupku.

Přečtěte si pozorně.

Plastová okna Shtulpovye - co je to

Okno s falešným impostem nebo shtulpovoyem je plastová konstrukce, ve které je svislá přepážka zcela nepřítomná a všechna nezbytná kování jsou upevněna na křídle. To znamená, že jedna z polovin plní úlohu impost.

Takový výrobek se také nazývá shtulpov, protože příslušenství je instalováno na jednom z ventilů, který lze také otevřít, ale na něm není žádná rukojeť. Pro tyto detaily se používá speciální profil, který se nazývá shtulp.

To znamená, že k otevření širokého okna, musíte otevřít křídlo s rukojetí, a pak otevřete dřík speciální pákou, která se nejčastěji nachází na dně.

Součást s trojúhelníkem lze otáčet, funkce skládání není k dispozici. Plastová funkce není k dispozici. Plastové okno s impostem falešné vždy dvoukřídlé.

To je důležité!
Okenní okno je plastová konstrukce, ve které není vertikální příčka a veškeré příslušenství je upevněno na křídle.

Příslušenství pro výrobek s falešným impostem je poměrně drahé, ale protože samotný profil chybí, cena celého výrobku je o 5% dražší než obvykle, nic víc.

Proč takové produkty? Zpravidla je to přání zákazníka. Například, v venkovském domě je možnost otevřít okno dokořán a nic nezkazí váš krásný panoramatický výhled.

Stále existují případy, kdy jsou některé objemné předměty přivedenybalkon nebo na ulici, tento design zanechává mnohem větší vzdálenost.

Stulpové dveře z hlediska pohodlí a estetiky

Okna Shtulp jsou používána již dlouhou dobu a byla používána v původním tvaru na dřevěných oknech, která jsou v dnešní době s velkým úspěchem nahrazena kovově plastovými okny.

Ve většině případů mají okna z PVC standardní provedení, kde se používá sloupek, který svisle rozděluje rám na dvě části, ve kterých je instalována buď otevírací klapka, nebo polovina okna je opatřena matnou výplní.

V severních klimatických podmínkách Uralu není neobvyklé setkávat se se skleněnými okny a v praxi se kování VORNE pro PVC a dřevěná okna osvědčilo se schopností instalovat dodatečné uzamykací prvky na skleněnou klapku, což zvyšuje upínací body a eliminuje možné vyfukování nebo aby se okno stalo odolným proti vloupání.

To, co nám dává možnost používat okna z PVC s dřevovláknitou deskou, je možnost otevřít při otevření otevřený dveře bez použití hypost. V tomto provedení chybí, a dveře jsou vzájemně propojeny v důsledku buničiny.

Současně je jedno z obou křídel hlavní a bude fungovat jako naklápěcí, a druhá, která bude v případě potřeby otevřena, otevře hlavní dveře. Křídlo křídla lze také jednoduše otočit.

Dobrá rada!
Jeden zdvě dveře jsou hlavní a fungují jako výkyv, a druhá houpačka, která bude v případě potřeby otevřena po otevření hlavního listu.

Když jsou oba uzávěry okna zavřeny, spojení ve středu okna je znatelně užší než při použití rámového rámu, což zvýší výhled do okenního otvoru a v menší míře zabrání proniknutí slunečního světla do místnosti.

Když jsou obě dveře plně otevřeny, je bezpečnější a pohodlnější vyčistit okno bez ohledu na podlahu, na které jsou umístěny.

Věnujte pozornost!
Technicky je posuvné okno složitou konstrukcí, kterou mohou vyrábět a montovat kvalifikovaní odborníci.

Přeji Vám také ocenit veškeré pohodlí a výhody používání moderního a estetického okna shtulp.

Okna šupin

Bezimpostnoe plastové okno (dveře), nebo jinak - bezimpostnogo veranda - tzv. Shtulpovym. Jedná se o nejtradičnější způsob otevírání oken ve dvojitých rámech, kdy je nutné zcela uvolnit okno.

Plastová eurookna s shtulpem

Pravděpodobně si každý pamatuje na rustikální okna - dřevěná okna, která se široce otevírají pro úplné uvolnění okenního otvoru pro světlo a vzduch.

V poslední době, aby bylo zajištěno spolehlivé, hermetické opření okna, a aby bylo zajištěno lepší okno proti vloupání, je okno vyrobeno s pevným, pevným můstkem.- impostom.

A jak někdy chcete otevřít okno a ponořit se do chladného letního rána ...

Díky technologickému vývoji společnosti ROTO to bylo možné!Nová plastová okna století (Veka) s shtulpovy, bezhlučným otevíráním pro Váš domov, si můžete vybrat dnes.

Výhoda otevřených oken shtulpovye

Je důležité poznamenat, že vzhledem ke zdokonalené konstrukci blokovacího mechanismu je spolehlivost uložení okenních křídel takových plastových oken na rám mírně horší než tradiční konstrukce oken - se sloupkem.

Použití nového kormidelního mechanismu s obvodovým zamykáním umožnilo podstatně zlepšit těsnost a ochranu proti vloupání okna a zároveň zachovat pohodlí konstrukce bez hluku.

Dobrá rada!
Impost - vertikální prvek (úzké molo), který rozděluje dveřní nebo okenní otvor (nebo oddělující dva těsně umístěné okenní otvory) - (TSB).

Toto je schematický pohled na okno s buničinou a normálním oknem s výřezem, když jsou otevřené okenní listy.

Plastová okna Shtulpovye

Podle tradice byla okna v Rusku vždy otevřena směrem ven, to znamená, že se dveře otevíraly v obou směrech, otevírají seotevření okna a pohled z okna.

V takovém okně není ve středu svisle veden žádný pruh (impost), jako v moderním standardním plastovém okně.

Klapky takového okna jsou uzavřeny překrytím, to znamená, že jeden z okenních křídel najdena straně druhé.

A se nazývá takové okno shtulpov.

Konstrukční vlastnosti okna Shtulp

Okno shtulp se nazývá kvůli použití zvláštního profilu v jeho konstrukci - shtulp.

Okenní klapka s připevněným shtulpem je navrstvena na druhé křídlo, čímž se okno zavře, čímž se zajistí těsnost a dobré upevnění okenní konstrukce.

Okenní výplň plní stejnou funkční zátěž jako impost v konstrukci běžného plastového okna, pouze křídlo je připevněno k křídlu a ne k rámu okna.

Vzhledem k tomu, že profil shtulp, když je okno zavřené, zajišťuje úlohu středního vertikálního sloupku a je zodpovědný za pevnost celé konstrukce, tento prvek musí být obzvláště spolehlivý.

K zesílení tohoto profilu se používá výztuž, i když tato metoda zvyšuje hmotnost samotného okna, ale je jednoduše nezbytná.

To je důležité!
Na rozdíl od standardních okenních křídel, které fungují nezávisle na sobě, jsou okna oken spojena.

Proto nejprve otevírá křídlo bez profilu profilu a poté křídlo se šablonou. Pokud je první otočný, druhý může být otočný.

Zámek okna je upevněn v protilehlém křídle, nikoli ve středovém sloupku, jako ve standardním okně.

A použití inovativního mechanismu kolejnic, jehož technologie zajišťuje uzamčení okna po obvodu,umožňuje výrazně zvýšit ochranu proti vloupání a hermetickou konstrukci oken.

Výhody okna shtulp

Plastová okna Shtulpovye mají stejné výhody jako běžná plastová okna - je to spolehlivost, odolnost, vynikající tepelná a zvuková izolace, prostata při provozu a údržbě.

Je-li to nutné, mohou být těmito parametry zlepšeny, například:

 • úspory energie
 • ochrana před sluncem
 • ochrana proti hackování
 • na ně lze použít i dekorace, a to: laminování, vitráže, rozvržení, tónování

Použití plastových oken shtulpovye

Okna s profilem stulp jsou nejpodstatnější ve tvarovaných okenních otvorech, kde přítomnost vertikální centrální impostáže porušuje záměr návrhu.

Okna Shtulpovye jsou nepostradatelná pro restaurátorské práce starých domů, pro stavbu polo-starožitných domů nebo pro realizaci stylových moderních projektů.

Otevření okna z PVC poskytuje úžasný panoramatický výhled z okna a je to skvělé řešení pro zasklení velkých otvorů, lodžií nebo balkonů, když se očekává otevření obou dveří.

A pokud demontujete část stěny, která se otevírá na balkón, a provádějí balkónové dveře s profilem, bude se zušlechtěné „francouzské okno“ stát výzdobou interiéru.

Použití takovýchmožnosti designu balkonových dveří zvětší plochu místnosti, protože když jsou dveře balkónových dveří otevřené, lodžie nebo balkon se rozšíří do místnosti.

Ochrana proti vloupání posuvného okna

Na první pohled se může zdát, že portálové okno je zcela nechráněné proti hackování, protože nemá centrální impost, a zámek dveří je společný, ale vůbec tomu tak není.

Při podrobnějším zkoumání chápete, že shtulp spolehlivě chrání zámek před mechanickým poškozením a v důsledku toho před rozbitím. Pro zvýšení bezpečnosti okenní konstrukce můžete použít kování proti vloupání.

Je určen pro okna s tvarem profilu, s přihlédnutím k jejich konstrukčním prvkům a liší se od analogů používaných pro běžná plastová okna.

Také pro zvýšení proti vloupání a hermetičnost okna mohou být zakřivené konstrukce oken vybaveny dvěma zámky, stačí vzít v úvahu, že to není z hlediska provozu příliš pohodlné.

Výhody a nevýhody plastových plastových oken

Plastová okna s otvírákem buničiny jsou stále populárnější, a to není nepřiměřené:

 1. okenní otvor bez přepážek poskytuje krásný panoramatický výhled z okna;
 2. možnost volby provedení pravého a levého provedení okenní konstrukce;
 3. mechanismus skrytého klíče;
 4. estetický pohled na okno, poskytující více možností pro návrháře.

Nevýhody shtulpovogo okno:

 1. Otevření okenních křídel je striktně střídavé. Ale stejně jako při použití standardního okna používáme jedno křídlo častěji, jiné méně často, a zde je nutné pouze rozhodnout, které z křídel se bude používat častěji, a to by mělo být provedeno bez buničiny;
 2. Dveře s buničinou mohou být otevírány pouze otočně;
 3. Síť komárů v okně shtulp vyplní celý otvor. Tato "vada" přestane být chybou v horkých letních dnech, kdy chcete otevřít vše, aby jste získali dlouho očekávaný chlad.

Montáž plastových oken je účelná v nestandardních širokých i tvarovaných okenních otvorech. Tato okna jsou vhodná pro použití jak v obytných budovách, tak v kancelářských budovách, nákupních, zdravotnických, zábavních a sportovních zařízeních.

A pokud máte ve svých plánech otázku výměny oken a zároveň máte ohromující výhled z okna malebné přírody, podívejte se na okno, možná je to přesně to, co potřebujete.

Plastové okno. Shtulpovy otevření.

Při objednávání plastových oken a specifikaci jejich technických vlastností u velitele je kupující konfrontován s tím, že je požádán, aby objasnil, jaký typ otevření chce.

Výrobci dlouhodobě nabízejí několik možností zaměřených na specifické potřeby zákazníka, včetně otevření shtulp.

Shtulp je typ plastového profilu, který je určen pro těsné použitípřipojení obou okenních oken PVC okna. Jaká je specifika takového mechanismu?

 • Je-li vybrán design stolpovy, pak bude okenní otvor zcela volný: shtulp, který má tvar tyče, je namontován přímo na křídlo, a proto se s ním pohybuje. Neprofesionální si ani nevšimne, že ventily jsou upevněny jakýmkoliv mechanismem. Plastová okna jsou otevřena, tedy typ "vesta".
 • Shtulp předpokládá přítomnost dvou komplementárních profilů na každém okenním křídle okna z PVC, které se po zavření vzájemně „vstupují“. A jeden z ventilů je hlavní: pouze otevřením druhého můžete otevřít druhý.
 • Tento typ konstrukce může mít několik variant. Plastová okna, jejichž instalace se zaměřuje na specifika budovy a zvláštní přání klienta, mohou být vybavena buničinou na jednom z ventilů nebo na obou současně. Nejčastěji zvolte první možnost.

Jaké jsou přednosti otevření buničiny?

Zjevná odpověď: otevření okna je uvolněno, protože uprostřed není žádná příčka. Pokud jde o estetiku, je to skvělé řešení!

Plastová okna by samozřejmě měla být především technicky ideální, ale neměli byste zapomenout na vzhled.

Pokud zvolíte tento typ PVC okna, instalace shtulpu vám umožní vychutnat si panorama bez jakýchkoliv překážek.

Kromě toho je třeba zmínit další výhodu okna PVC s profilem shtulp. Stává se toOkenní otvor má nestandardní tvar - trojúhelníkový, lichoběžníkový, kruhový, obloukový, oválný nebo půlkruhový.

Takové plastové okno vždy vypadá originálně a zdobí budovu sama. Samozřejmě, že všechny vertikální oddíly jsou zde nepodstatné - a v této situaci průvodce instalací PVC okna s největší pravděpodobností nabídne posuvný otvor.

Tak, objednání plastových oken v Moskvě a moskevské oblasti, můžete ustoupit od obvyklých typů designu a vybrat si nejziskovější a nejpohodlnější variantu.

Dveře Shtulpovaya

Dveře Shtulpovye a vlastnosti opravy

Obyčejné dvoukřídlé dveře, které se na trhu objevovaly mechanismy pro plastová okna, umožňující jejich výrobu bez sloupku, se nazývaly hlavní dveře.

Určete pro pochopení problému: sloupek je vertikální podpěra a oddělení oken oken křídla. Touha mít široké a volné okno, bez tohoto vertikálního stojanu, vedla k vývoji blokovacího mechanismu, který se nazýval shulp.

Shtulp je zvláštní profilová faktura, pevně upevněná na jednom z dveřních křídel. První německé novodobé popravy se objevily na německých oknech, poté je začali používat jiní výrobci příslušenství pro okna a dveře.

Úkol, který řeší shtulp, je zajistit, aby se dveře zamkly a odemkly.

V každodenní praxi, plasthliníkové, dřevěné a ocelové dveře. Jediné dveře jsou nejčastější, ale dvojité dveře jsou také pro venkovské domy.

V kancelářích jsou také využívána místa s velkými zástupy lidí, dvojitými nebo dvojitými dveřmi. Dvojité dveře se často dodávají v různých šířkách. Tyto dveře se nazývají věžička.

Pro normální provoz dveří se používají mechanismy shtulpovye.

Shulpovy mechanismus v moderních dveřích plní tyto funkce:

 • fixuje jednu klapku (dveře) bez pohybu v rámu (rám dveří);
 • při zavírání hlavního křídla (dveří) zajišťuje jeho spolehlivé uzamčení.
Užitečné rady!
Mechanismy Shtulpovye posledních let vývoje využívají mikročočky.

Mikročočka v mechanice uzávěru plní zvláštní doplňkové funkce:

 • při zavírání opatrně zvedne křídlo, což snižuje zatížení horní smyčky;
 • zabraňuje chybnému otáčení rukojeti a umožňuje zabránit vzniku nepředvídaných situací a chrání celý mechanismus před zlomením;
 • snadno nastavitelná pracovní pozice na výšku;
 • zvyšuje spolehlivost konstrukcí, snižuje tření a napětí v mechanismu zamykání dveří.

Shtulp na plastových dveřích se vyrábí ve tvaru profilu, který je položen na dveřním křídle, který se v uzavřeném stavu otevírá méně často nebo častěji.

Mechanismy shtulp jsou spíše komplexní pákysystémy, které vyžadují pečlivou instalaci do dveří. Je velmi důležité správně označit pásy. V odezvových pásech a upevnění uzamykacích prvků.

Samotné mechanismy jsou vyrobeny z oceli potažené třemi vrstvami ochranných povlaků:

 • zinkový povlak je tenká a trvanlivá vrstva zinku. Chrání hardware před korozí;
 • stříbrné chromování - poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi;
 • voskový nátěr - vosk proniká do prvků na molekulární úrovni, slouží několik desetiletí.

Někteří výrobci používají namísto vosku laky, které jsou po třech až čtyřech letech zničeny.

Během provozu posuvných dveří někdy dochází k narušení činnosti mechanismu, který může uživatel odstranit sám.

Mezi taková porušení patří:

 • porušení fixace v odezvových proužcích;
 • volné uložení roviny pracovního listu k pevnému listu a rámu;
 • lepení rukojeti v jakékoli poloze.

V případě porušení upevnění křídla dveří v pásech, v otevřeném stavu, je nutné pečlivě prozkoumat všechny dostupné protipoložky. Závitové spoje se mohou uvolnit.

Není vůbec těžké je šroubovat šroubovákem. Postup bude trvat maximálně tři až pět minut.

Volné uložení křídla dveří se nastavuje pomocí šestihranného klíče, který výrobce vrat nutně poskytujespotřebitele při instalaci dveří do budovy.

Pomocí tohoto tlačítka můžete nastavit roviny zamykání dveří. Tato operace se provádí jako profylaktická každých šest měsíců.

Při jeho provádění je nutné plavit se podle systémů, které musí výrobce poskytnout spolu s pasem na dveřích.

Zaseknutí rukojeti v jakékoli poloze je důsledkem porušení upevnění dveří v pásech. Když se objeví takový příznak, měli byste pečlivě zkontrolovat shtulp a rám dveří.

Asi jednou ročně je třeba mazat mechanismy dveří. Používá se pro mazání strojního oleje pro šicí stroje.

Podle systému připojeného k cestovnímu pasu dveří by měly být do uvedených míst dodány dvě nebo tři kapky oleje. Přebytečný olej se odstraní měkkým hadříkem.

Mazivo plní funkce odstraňování mikroznečištění z třecí zóny a umožňuje, aby se kovové páky pohybovaly vůči sobě přes tenký film oleje - vlhký kontakt.

Pokud nedochází k mokrému kontaktu, dochází k tření kovu na kovu, což vede k opotřebení protilehlých prvků.

Shtulpovye, bezimpostnye windows

Moderní armatury, instalované na drtivou většinu dřevěných oken s dvojitými okny, vyžadují, aby mezi rozkládacími dveřmi byla přepážka.

Tyto malé proužky jsou však vnímány jako nevyhnutelné zlonahrazení starých oken, mnozí z nich bohužel vzpomínají, jak mohli otevřít okno, a žádné oddíly nám nedovolily obdivovat pohled z okna.

Okna Shtulp dostala své jméno od malého, ale velmi důležitého prvku hardwaru - shtulp. Tento nenápadný detail umožňuje pohodlné uchycení dvou otevíracích klapek bez sloupku.

V tomto případě je třeba nejprve otevřít pracovní křídlo a pak se otevírá závislé křídlo.

Tento způsob otevírání se používá u dvoukřídlých dveří, ale v případě zasklení okenních otvorů je nutné řešit další důležitý úkol - zajistit těsné uchycení, které neumožňuje průchod průvanu do místnosti.

Okna Shtulp se neliší od běžných oken, dokud nejsou otevřena. Ale když je touha dostat okno o více než 1 metr široké, bez přepážek, bez nich se nedá dělat.

U oken složitého tvaru, obloukových nebo kulatých je také výhodný mechanismus otevírání buničiny. Rukojeť pro otevírání může být instalována na obou listech, nebo je závislá na západce.

Je třeba poznamenat, že instalace sítě proti komárům má určité nuance.

Věnujte pozornost!
Aby okno s mechanismem buničiny fungovalo bezchybně, musí jeho výroba a instalace zpracovávat vysoce kvalifikovaní odborníci.

Máme je! Vyberte si shtulpovy bezimpostnye okna ze dřeva od společnosti VitHaus a nemůžete pokazit!

Shtulpovyeho plastokna

Tradiční způsob otevírání oken v Rusku byl vždy orání klapek do stran.

A když se podíváme na to, jak otevřená okna vypadají ve vesnických domech, pak si všimneme, že na rozdíl od běžných plastových oken mezi dveřmi nejsou žádné sloupky, žádné lamely nepřekračují rám svisle.

Záhyby v takových oknech jsou zavřeny a nahoře se nacházejí, jako by se překrývaly. Taková okna se nazývají shtulpovy.

Konstrukční prvky Shtulpovy Windows

Jak již název napovídá, plastová plastová okna se odlišují od ostatních konstrukcí přítomností plastové kladky, což je speciální profil, který se připevňuje k jednomu z letáků, díky čemuž jsou žaluzie tak, jak byly, blízko sebe.

Tento prvek zajišťuje těsnost konstrukce a její upevnění v uzavřené poloze. Ve skutečnosti plní stejné funkce jako impost ve standardních SEC, ale není připevněn k rámu, ale k křídlu.

Zakřivený profil je prvek se zvýšenou pevností, protože v uzavřeném stavu plní funkce centrálního sloupku a je zodpovědný za spolehlivost celé konstrukce. Pro jeho posílení použijte dobrou výztuhu, která zvyšuje hmotnost okna, ale naprosto nezbytná.

Klapky standardních oken, jak víte, mohou být otevřeny v libovolném pořadí, protože fungují nezávisle na sobě.

Naproti tomu obrubníková okna se otevírají v přísném pořadí: nejprve musíte otevřít křídlo bez buničiny ateprve pak můžete otevřít uzávěr s profilem shtulpovom.

První z ventilů může být otočný a otočný a druhý pouze otočný. Zámek okna není upevněn v centrálním sloupku, ale v opačném křídle.

Možnosti shtulpovy oken

Okna oken z PVC mají všechny výhody jiných plastových konstrukcí - jsou spolehlivé, trvanlivé, poskytují vynikající zvukovou a tepelnou izolaci, mají mnoho barev, snadno se používají a udržují.

Jednoduše řečeno, takové konstrukce nejsou v žádném případě podřazeny běžným oknům, samozřejmě jen pokud jsou dobře provedené. Podobně jako ostatní SEC mohou být okna s oknem vybavena dalšími možnostmi - ochranou proti slunci, úsporou energie a ochranou proti vloupání.

Okna Shtulp jsou nenahraditelná v tvarovaných okenních otvorech, zejména tam, kde jsou vertikální sloupky z hlediska designu mimo místo.

To je důležité jak při restaurování starých budov, tak při realizaci moderních autorských architektonických projektů.

O ochraně proti vloupání - více

Pokud jde o ochranu před návštěvami nezvaných hostů: okna s okny se mohou zdát dost jednoduchá, aby mohla být napadena, takový dojem je vytvořen oboustranným uzamykacím zařízením a nepřítomností centrálního sloupku.

Při bližším zkoumání je však možné vidět, že je to buničina, která chrání zácpu okna před mechanickým poškozením a při pokusu o neoprávněný vstup do okna.konstrukce bude překážkou pro kritiky.

To je důležité!
Pro zvýšení bezpečnosti oken mohou být vybaveny příslušenstvím proti vloupání.

Liší se od analogů určených pro standardní SEC, protože byl navržen speciálně pro společné struktury a úspěšně zvládá své funkce a poskytuje vysokou úroveň ochrany.

Plastová okna Shtulpovye mohou být vybavena dvěma uzamykacími uzly. V tomto případě budou méně vhodné pro použití, ale bude to vítězná volba z hlediska bezpečnosti a těsnosti.

Výhody a nevýhody

Okna PVC s technologií shtulp jsou mezi uživateli stále populárnější.

Pro to existuje několik důvodů:

 • otevření, bez jakýchkoliv přepážek v otevřeném stavu, panoramatický výhled;
 • řadu konstruktivních rozhodnutí, včetně možnosti provedení pravých a levých představení;
 • skrytý blokovací mechanismus;
 • estetika, rozšiřující se možnosti designu;
 • menší povrch pro mytí (vzhledem k absenci vertikálního profilu).

Existují však vlastnosti pro okna, které mohou způsobit, že uživatel pochybuje, zda by měly být zakoupeny. Zvažte je podrobněji.

Alternativní otevírání ventilů u některých zákazníků se nemusí zdát velmi pohodlné. Ale tady to stojí za zmínku, že bez ohledu na design okna, pokud se v něm otevřou obě dveře, pak jeden z nich ječastěji a méně méně.

V případě návrhů shtolpovye stačí rozhodnout, které křídlo okna bude aktivněji používáno.

Shtulp bude vybaven méně žádanou klapkou.

Uzavřené křídlo lze otevřít pouze otočným způsobem. Tato skutečnost může být považována za nevýhodu pouze podmíněně - často je způsob otevření pasivního křídla irelevantní a zvyk otevírání oken je pro Rusy i nadále tradiční.

Věnujte pozornost!
Mosquito síť shtulpovogo okno bude mít celé okno otevření.

V některých případech to může skutečně způsobit určité nepohodlí, ale nejen v horkém létě, kdy chcete otevřít všechna okna v domě, aby bylo možné prostory větrat.

Odborníci doporučují instalovat okna shtulpovye do nestandardních a širokých okenních otvorů.

Jsou vhodné jak pro obytné prostory, tak pro kanceláře, zdravotnictví, maloobchod, zábavu a další instituce.

A pokud plánujete instalovat nové plastové SEC, považujte tyto možnosti za okna oken. Možná je to přesně to, co potřebujete.