Jaká plastová okna jsou nejvyšší kvality a spolehlivosti

Dobré odpoledne! Každý člověk v životě čelí otázce výběru kvalitního plastového okna. Pokud narazíte na takový problém, doporučuji přečíst tento článek.

Moje dlouholeté zkušenosti s prací s plastovými okny mi daly spoustu znalostí, s nimiž se s vámi rád podělím.

Plastové okno je vyrobeno z vícekomorového systému, který nejenže udržuje teplo, ale také chrání dům před vlhkostí, prachem, větrem a hlukem. Pro výběr kvalitních oken má v první řadě důležitou roli výrobce. Je lepší zvolit výrobce oken podle hodnocení zákazníků, přátel, kteří vložili okna. Mezi nejoblíbenější výrobce patří: Rehau, KBE, Veka, Salamander, Proplex.

Velkou roli hraje také materiál profilu, okno s dvojitým zasklením a příslušenství.

Když jsem se poprvé setkal s výběrem plastových oken, pro mě to nebyl snadný úkol. V tomto článku se pokusím podělit se o všechny nuance a tajemství, abyste si mohli vybrat kvalitní plastová okna.

Recenze a rady našich zákazníků o tom, jak si vybrat kvalitní a nejlepší plastová okna

Pokud se rozhodnete instalovat okna, musíte se nejprve rozhodnout, která plastová okna si vybrat. Je důležité vědět, co je třeba věnovat zvláštní pozornost, aby se zabránilo mnoha problémům. Níže uvádíme přehled o plastových oknech, které naši zákazníci zanechali. Snad vám pomohou pochopit otázku - jak si vybrat plastová okna.

Anatoly, 45, Moskva:

„Jsem profesionální stavitel sám, takže když jsem si vybral plastová okna pro svůj byt ve společnosti Window Repair Company, věnoval jsem pozornost mnoha faktorům, které charakterizují kvalitu a spolehlivost zakoupených výrobků. Chci se podělit o své tipy, na kterých jsou plastová okna lepší:

Věnujte pozornost typu použitého profilu. Profil může být importován nebo domácí. Mnozí odborníci tvrdí, že dovážená vyšší kvalita - a to je. Někdy, aby se vytvořil levný profil, používají recyklované materiály. ProtoNezapomeňte zkontrolovat tento bod s konzultanty. Pečlivě si prostudujte řez, který vidíte například - jeho tloušťka by měla být 1,5 mm, měla by být vyrobena z pozinkované oceli. Pouze takový profil bude spolehlivý a vysoce kvalitní.

Snažte se pečlivě zvážit připojený hardware. Kvalitativní - je to příslušenství německé výroby. Záleží na jednoduchosti a pohodlí ovládání plastového okna.

Počet vzduchových komor uvnitř okna musí být nejméně tři.

Společnost, která vyrábí plastová okna, by měla mít pracovní vzorky a profily. Výroba a montáž musí být certifikovány. Nikdy neváhejte vyžadovat podpůrné dokumenty a vzorky. To vám ušetří mnoho starostí.

Správná plastová okna Vám budou spolehlivě sloužit. Chci poznamenat, že ve firmě na opravy oken pracují pouze profesionálové. Můžete jim důvěřovat bez pochyb! “

Stanislav, 37 let, Moscow region:

„... rád bych poradil všem, kteří si chtějí koupit ta nejlepší plastová okna, aby věnovali pozornost kvalitě oken s dvojitým zasklením.
Kvalitní sklo musí být:
Nejméně 32 mm;
Airbagy ve skle musí být nejméně dva;
Musí mít povlak odrážející teplo;
Sklo by mělo být leštěné M1;
Když jsem potřeboval změnit okno v kuchyni v mém bytě, obrátil jsem se na společnost pro opravu oken. Okna s dvojitým zasklením se ukázala být opravdu kvalitní - ne s nimihrozný vítr a mráz. Kluci, děkuji! “

Svetlana, 30 let, Moskva:

„... Plastová okna - která z nich jsou lepší? Podle mého názoru by takové značky jako Rehau, Veka, KBE měly být důvěryhodné. Plastová okna opravdu kvalitní - spolehlivá tepelná izolace, snadné ovládání, systém proti vloupání. Okna vypadají solidně, neslyší hluk z ulice. Nainstaloval jsem plastová okna Rehau do bytu a Veka pro rodiče. S takovými okny chladné zimy nejsou hrozné, av létě je to docela pohodlné s pomocí sítí proti komárům. Díky zaměstnancům společnosti "Oprava systému Windows" za jejich radu a pomoc při instalaci! "

Obraťte se na naši společnost a zakupte kvalitní plastová okna, která vám pomohou znovu se podívat na svět kolem nás!

Jaká plastová okna jsou lepší?

Doporučení pro výběr kvalitních oken

Výběr oken, které si chcete koupit pro domácnost nebo kancelář, hledá pro každého z vás nejlepší řešení pro udržení tepla a pohodlí a snaží se najít nejlepší kombinaci ceny a kvality. Výrobce vysoce kvalitního plastového profilu doporučuje věnovat pozornost následujícím parametrům okna z PVC:

Profil

Existuje několik tříd profilu jakosti, které jsou určeny tloušťkou vnější stěny. Tenčí profil může stát méně, ale nemusí vždy zajistit zachování vlastností okna - tepelná a hluková izolace, geometrická stabilita, trvanlivost. Nejlepší firmy pracují s profilem třídy A, který umožňujezaručit kvalitu.

Příslušenství a součásti

Okna dobré kvality by se měla kdykoli během roku otevřít a zavřít bez problémů, chránit před prachem a zvuky ulic. Levné těsnění, rukojeti, otočná kování a upevňovací prvky nejen snižují náklady na okna, ale také snižují jeho kvalitu. Koneckonců, se špatnými komponenty, ani prvotřídní profil neukládá.

Sklo

Věnujte pozornost tomu, jaký druh skla výrobce používá. Dobrá okna mají prosklená okna z leštěného skla, často s opalovacím krémem. Levné čínské sklo může později rozrušit vás s blátivé skvrny, škrábance a dokonce i praskliny při silných mrazech.

Střih

Bez ohledu na nejlepší plastová okna bude nesprávná instalace všechno překrýt. Doporučujeme použít služby instalace oken nabízené samotnými výrobci. Zapojení lidí z instalace nebo samoinstalace vás zbavuje práva na záruční servis.

Cena

Konečná cena instalačního okna závisí na všech předchozích bodech. Můžete najít a dát okno levnější, ale kumulativní úspory mohou být maximálně 20% a životnost okna bude nepředvídatelná. Stačí zjistit, kolik nákladů na údržbu a opravy, a zvážit, zda stojí za to nainstalovat okna, které mohou být opraveny.

Ze zkušeností ze spolupráce s výrobci oken potvrzujeme, že nejzávažnější problémy při provozu oken jsou způsobenynekvalitní kování a nesprávná instalace. Je lepší utratit o něco více peněz a nastavit okno nejvyšší kvality než litovat vynaložených peněz a znovu se připravit na opravu.

Nejlepší plastová okna

Hodnocení plastových oken je jedním z kritérií, podle kterých by stačilo určit nejlepší plastová okna. Nicméně, takový objektivní a komplexní hodnocení nenajdete. To je z několika důvodů.

Zaprvé hodnocení plastových oken nemůže být objektivní, neboť subjektivní úsudek bude vždy základem posouzení. Odborný nebo lidový názor je vždy pouze názor subjektů na základě jakýchkoli kritérií, jejichž soubor je zcela odlišný.

Zadruhé, hodnocení oken nemůže poskytnout komplexní posouzení, protože okenní výrobky jsou technicky složitým výrobkem s rozmanitými a mnohostrannými vlastnostmi. Ne nutně by nejlepší okno mělo být vyrobeno z nejhrubšího (širokého) profilu a ne vždy je pro zasklení potřebné nejteplejší okno s dvojitým zasklením.

To je důležité!
V některých případech je takový přístup k výběru oken spojen se zbytečným plýtváním penězi a absurdní soutěží na zásadě, která je silnější - a to je lepší.

Zatřetí, hodnocení značek z plastových oken nemůže zaručit kvalitu oken z PVC v provozu. Dokonce i nejlepší hodnocení okna mohou být zkažené.nekvalitní instalace nebo nesprávně vykonávat své funkce v důsledku chybné výroby.

Která plastová okna jsou lepší: Veka, Rehau, KBE?

Jako v každé otázce: ryba hledá místo, kde je hlubší, a člověk hledá lepší místo. V tomto ohledu je běžný spotřebitel vždy zajímavější koupit lepší výrobek za výhodnou cenu. Mít představu o tom, který výrobek z nabízené řady má ty nejlepší vlastnosti - je vždy snazší je najít za nejlepší cenu.

Výběrem oken, která jsou dnes populární na základě Rehau, Century, KBE a dalších profilů, si člověk vědomě vybere ve prospěch známé a spolehlivé značky. Okna na základě nejlepšího z technického hlediska mají vynikající potenciál, ale nezaručují vynikající výkon.

Konec konců, kromě samotného profilu, okno obsahuje kování, okna s dvojitým zasklením, kvalitu práce firmy vyrábějící okna a montéry montážní firmy. Není tedy nutné mít okno z profilu značky Rehau lepší než okno KBE nebo Century.

Proč ještě neexistuje lepší okenní společnost nebo lepší plastové okno?

Tato otázka trápí jak kupující, tak prodejci oken, novináře populárních časopisů a vydavatelů. Stále častěji se klade otázka na téma výběru nejlepších PVC oken na budování fór a ve vyhledávačích. Ale odpověď, jednoznačně spravedlivá a správná, nebyla nalezena. Proč

Jedním z důvodů je složitost samotného designu, jak jsme mypopsán dříve, což je velký počet prvků. Lze jej použít jako drahé a vysoce kvalitní komponenty a levnější, méně spolehlivé.

Přidejte k tomu lidský faktor, který je přítomen v každém procesu montáže a výroby s využitím pracovní síly žijící osoby. Získejte černou skříňku s velkým počtem neznámých u vchodu a produkt s tajemnými vlastnostmi na výstupu.

Další komponentou, která se také provádí při určování kvality nainstalovaného okna, je instalační proces. Představte si situaci, kdy dokonale provedené okno ve všem bude nenávratně poškozeno neohrabaným instalátorem.

Věnujte pozornost!
Byly to stížnosti na takové zařízení, které bylo slyšeno v procesu „opuštění“ obytných budov. Instalace plastových oken byla svěřena neprofesionálům, a proto se okna, která byla zpočátku kvalitní, staly výsledkem nefunkčního a nekvalitního prvku okenního otvoru.

Pokud, stejně, pro určení nejlepšího okna, pak pro to musíte porovnat a vybrat produkty podle následujících pravidel nebo jedním z následujících způsobů: podle ceny, kvality, optimálního poměru ceny a kvality.

Metoda nezávislého hodnocení plastových oken, která dává kupujícímu zajímavý odhad, jak se zdá, by měla být založena na absolutních hodnotách, které se vztahují přímo ke struktuře okna. Kvalita služeb (dodávka, instalace),lze odhadnout již ve vztahu k oknu, ale ke konkrétní firmě s okny.

Shrnutí:

  • Výrobky musí být zahrnuty do ratingu - plastová okna a dveře z PVC - stejné kategorie "hmotnosti". Má podobné, ne-li shodné technické vlastnosti. Okna různých segmentů by měla být porovnána v jejich podskupinách.
  • Hodnocení by mělo vyhodnotit stejné parametry podle předem určeného seznamu - nejvýznamnějších charakteristik z pohledu uživatele okna.
  • Rating by měl sestavovat nezávislá skupina odborníků nebo by měl být tvořen veřejným míněním - reprezentativní vzorek ze souhrnu všech možných spotřebitelů oken.

Dosažené výsledky budou mít přinejmenším určitý význam, a to pouze prací tímto způsobem a hodnocení plastových oken bude vyžadováno, užitečné a relevantní při výběru oken a jejich nákupu.

Jaká plastová okna je lepší dodat?

Na první pohled je design plastových oken velmi jednoduchý - sklo, rám, madla. Okna různých výrobců se však liší jak kvalitou, tak cenou. Výběr dobře známé značky oken, kupující neplatí za velké jméno, ale pro spolehlivost a trvanlivost. Podívejme se blíže na všechny prvky, které tvoří okna, a zjistíme, která plastová okna jsou lepší.

Výběr nejlepších plastových oken: doporučení odborníků

Která plastová okna je lepší dát do bytu nebo domu? Dobrá plastová okna nejsou jen blízkootevírání oken - plní mnoho funkcí.

Hlavní v našich zeměpisných šířkách je, samozřejmě, úspora tepla. Majitelé nekvalitních oken dobře vědí, jaký problém se mohou v zimě stát. Studené a návrhy jsou nevyhnutelné pro ty, kteří se rozhodnou ušetřit peníze a nabídnou nejlevnější model řemeslné výroby.

Nejlepší plastová okna však poskytují ideální tepelnou izolaci - například když je venku -5 ° C, teplota kolem vnitřního skla nikdy neklesne pod +20 ° C. V létě mohou okna chránit byt před teplem a slunce je příliš světlé - pro pokoje opouštějící na jih si můžete vybrat okna s barevnými dvojitými okny a ochranu před infračerveným zářením.

Důležitou funkcí plastových oken je zvuková izolace, zejména pro ty, kteří žijí v blízkosti rušné silnice. Izolace hluku závisí na tloušťce skla a vzdálenosti mezi nimi.
Okna také chrání dům před nelegálním vstupem.

Dobrá rada!
Známí výrobci neustále zlepšují okna pro vloupání a mnoho modelů není snadné otevřít venku. A samozřejmě nezapomeňte na takové maličkosti, jako je ochrana proti hmyzu pomocí sítě proti komárům a ze světla pomocí žaluzií.

Existuje mnoho společností vyrábějících plastová okna - asi 10-15 největších výrobců (KVE, Rehau, Veka, Salamander, Schuko, Kommerling, Proplex, Deceuninck, Montblanc, LG Chem a další) a několik desítek menších. Každá společnost nabízí řadu řad oken - od cenově dostupných cen až po luxusní možnosti.

Není snadné pochopit takový počet návrhů, je ještě těžší říci, které společnosti z plastových oken jsou lepší. Při výběru okna by se nemělo začínat od značky nebo zejména cen, nýbrž od vlastních potřeb. Při výběru okna se podívejte, co je třeba hledat:

Jednotnost materiálu a profilu

Obvykle je profil plastových oken vyroben z PVC vyztuženého kovem. PVC je odolný vůči deformacím, neškodný pro člověka a životní prostředí, nebojí se změn teploty, vlhkosti, olejů, kyselin a rozpouštědel. Je možné vyrobit nejen standardní čtvercová a obdélníková okna z PVC, ale i konstrukce jakéhokoliv tvaru - kulaté a půlkruhové, trojúhelníkové atd.

Kvalitní PVC stejnoměrné barvy, jeho povrch je hladký, bez štěrku, nepravidelností a skvrn, je zcela bez zápachu.

To je důležité!
Životnost vysoce kvalitních plastových oken vyrobených z PVC profilů dosahuje 50-60 let.

Tloušťka profilu

Profil je struktura s vnitřními oddíly. Tloušťka vnějších a vnitřních stěn profilu je normalizována. Podle toho je profil přiřazen jedné ze tří tříd - A, B nebo C.

  1. Třída A - vnější stěny o tloušťce 2,8 mm, vnitřní - od 2,5 mm. Okna z takového profilu poskytují dobrou tepelnou a zvukovou izolaci, jsou instalovány v obytných prostorách.
  2. Třída В - vnější stěny o tloušťce 2,5 mm, vnitřní stěny - od 2,0 mm. Pro instalaci v nebytových prostorách jsou doporučena profilová okna třídy B. Jsouméně trvanlivé, horší horší a neposkytují dostatečnou ochranu proti hluku.
  3. Třída C - všechny ostatní profily, které nejsou vhodné pro normy A a B. Pro profil třídy C neexistují žádné přísné požadavky.

Je zřejmé, že čím silnější je profil, tím silnější a lepší je. Většina moderních okenních profilů má vnější tloušťku stěny 3 mm.

Počet vzduchových komor

Uvnitř profilu je několik dutin - vzduchové komory zajišťující ochranu před chladnými a hlasitými zvuky z ulice. Minimální počet kamer v profilu je 3, maximum je 8. Nejběžnější jsou 3 a 5komorové profily. 3-komorový je vhodný pro okna s výhledem do klidného vnitrobloku nebo na jih, 5-ti komorové jsou vhodnější pro okna orientovaná na silnici nebo orientovaná na sever.

Počet skleněných obalů a jejich vlastnosti

Skleněná jednotka je blok skla, hermeticky propojený. Prostor mezi dvěma vrstvami skla - to je kamera. Mnozí si zaměňují fotoaparát v profilu a kameru ve skle, ale to jsou různé koncepty.

Nejběžnějším zasklením je dvoukomorový, skládající se ze tří sklenic a dvou komor mezi nimi. Pro extrémně chladné podnebí však existují i ​​tří a čtyřkomorová okna s dvojitým zasklením. Jednokomorové balení je vhodné pouze pro zasklení lodžií, balkonů nebo altánů.

Kvalita skla není o nic méně důležitá než počet kamer ve skle. Pravidelné sklo je nejlevnější, ale dnes si mnoho lidí vybírá brýle s dalšími vlastnostmi. Například sklo s povlakem, který odráží infračervené paprsky - je stejně transparentní jako obyčejné sklo, ale zároveň si v zimě udržuje teplo a příjemnou chlad - v létě.

Věnujte pozornost!
Existují žáruvzdorná skla, která se ani při vystavení extrémně vysokým teplotám nerozbijí, a laminátové třískové sklo - takové okno je téměř nemožné prolomit, ale i když někdo uspěje, lámání nebude ostré fragmenty.

Kvalita těsnění

Těsnění jsou nutná pro těsné uzavření okna a pro zajištění těsnosti skla. Těsnění jsou vyrobena z pryže, pryže, silikonu nebo přírodního kaučuku. Nejvýhodnější (a krátkodobá) varianta je pryž, drahá okna instalují pryžové a silikonové těsnění. Nedochází k deformaci ani po dlouhém používání, teplotní rozdíly také neovlivňují jejich kvalitu.

Šířka profilu

Šířka profilu musí být nejméně 50 mm. Většina z nejlepších plastových oken má šířku 58-70 mm a více. Tloušťka závisí především na počtu sklenic - čím více je okno „teplejší“ a širší. Ve většině případů postačuje šířka 58-70 mm k zajištění tepla a ticha v domě, širší profily jsou vyžadovány v drsném severním klimatu nebo ve velmihlučné oblasti.

Příslušenství

Plastové okno je poměrně těžká konstrukce, kromě toho je neustále vystavena zátěži - okna se otevírají a zavírají každý den. Proto by příslušenství pro tato okna mělo být obzvláště spolehlivé. Nejčastěji si majitelé levných nekvalitních oken stěžují na kování - úchyty se uvolňují a selhávají, nebo dokonce zcela odpadají, okna panty se zmocňují a deformují.

Aby se předešlo těmto problémům, kupte si okna renomovaných výrobců, kteří nejen přísně kontrolují kvalitu kování, ale také neustále vyvíjejí nové, pohodlnější a odolnější systémy. Nastavitelné kování je lepší než neregulované - umožňuje otevřít okno přesně podle potřeby a speciální zátky neumožňují zavřít okno.

Systémy proti vloupání nedovolí útočníkům vstup do domu (to platí zejména pro byty v přízemí, letní domy a soukromé domy). Slušný výrobci okenních kování patří Roto, Aubi, Winkhaus, Siegenia.

Nejlepší výrobci plastových oken a cen

Výrobce

Zásluhy

Nevýhody

Náklady (pro dvoukomorové okno s dvojitým zasklením 1400 × 1600 mm)

KBE

Trvanlivost, vysoká úroveň tepelné a zvukové izolace, ekologicky šetrný plast. Okna KVE jsou utěsněna, odolává teplotním poklesům z +50oC na -50o C. Propracovaný ventilační systém, který neumožňuje, aby se okna potila.

Relativně vysoká cena. Plast může nakonec žloutnout.

Od 13 000 rublů

Rehau

Trvanlivost, dobrá zvuková a tepelná izolace, široký rozsah, ekologická bezpečnost, mrazuvzdornost.

Malá výška ventilů a poněkud větší ve srovnání s jinými značkami, náklady.

Od 13 500 rublů

Proplex

Nízké náklady, trvanlivost, přizpůsobené ruským podmínkám, plast, charakterizovaný trvanlivostí a bělostí.

Design některých modelů je zastaralý. Žádná mezinárodní certifikace.

Od 11 000 rublů

Veka

Trvanlivost, vysoká hlučnost a tepelná izolace, těsnost, široká škála modelů. Gumové těsnění, které se nebojí nízkých teplot.

Relativně vysoká cena.

Od 12 500 rublů

Montblanc

Nízká cena, velmi dobrý design, přizpůsobený ruským podmínkám, široká škála modelů, pevnost, plná kontrola nad výrobním cyklem.

Nedostatek osvědčení o systému řízení jakosti, slabých armatur, nepříjemného chemického zápachu z těsnění.

Od 10 000 rublů

LG Chem

Vysoká kvalita, dobrá tepelná a zvuková izolace,elegantní design, vysoce kvalitní lesklý plast, dobrá hodnota za peníze.

Je běžnější na Dálném východě než v centrální části Ruska. Spotřebitelské vlastnosti okna z tohoto profilu nejsou plně pochopeny, vzhledem k relativně nedávnému vstupu na trh centrální části Ruska.

Od 12 000 rublů

Trocal

Velmi tuhá konstrukce, odolná vůči deformaci, dobrý design, spolehlivost, dobrá těsnost, široká škála modelů.

Těžký profil, ne příliš dobrý pro dveře, vestavěné žaluzie, které se po několika letech rozpadnou.

Od 12 000 rublů

Jak je vidět z této tabulky, produkty každé společnosti mají své výhody a nevýhody, takže volba závisí na vašich preferencích. Ještě lépe se obraťte na specialistu firmy, která instaluje plastová okna - jsou si vědomi všech silných a slabých stránek každé značky a složitosti provozu.