Dokončovací svahy oken uvnitř plastu

Vítám každého! Dnes budeme diskutovat o zajímavém tématu pro každého, o dokončování vnitřních svahů s plastem. To je obzvláště zajímavé pro ty, kteří si sami nainstalovali nová okna.

Po instalaci oken v mém domě jsem měl stejnou otázku: „Jak naříznout vnitřní svahy?“ Existuje mnoho způsobů úpravy.

Jednou z metod je sádrové svahy. Ale tato metoda má mnoho nevýhod: časem prasknou, někdy zamrznou, může docházet k plísním. Také sádra svahů trvá hodně času a je velmi prašná.

Nechtěl jsem dokončit sjezdovky sádrou a našel jsem jinou cestu - plastovou úpravu. Tato metoda je rychlejší a ne prašná, spolehlivá. Také nám nabízí výběr barev a vzorů, které si můžeme vybrat pro návrh místnosti. Plast je odolný vůči omítce.

Pro sebe jsem určitě našel spolehlivý způsob, jak dokončit - to je plastová úprava. O tom, jak to udělat správně a zabránit jakýmkoli chybám, které chci říct v tomto článku.

Svahy pro plastová okna. Výběr způsobu dokončení okenních svahů: moje praktické zkušenosti

Dnes bych chtěl hovořit o tom, jaké jsou způsoby, jak dokončit svahy pro plastová okna. Popíšu vám výhody a nevýhody této nebo té metody, dá vám několik důležitých tipů a také vám řeknu o okenních svazích, které jsem si vybral.

Donedávna mnozí z našich spoluobčanů dávali přednost tomu, aby plastová okna zdobili staromódním způsobem sádrovými svahy. Nyní je zcela zřejmé, že tato metoda má řadu vážných nedostatků. Sádrová směs nemá spolehlivé spojení s PVC rámem, což nakonec vede k vzniku mezer mezi povrchy svahu a rámem.

To je důležité!​​
Vzhledem ke složení použitého materiálu se na povrchu svahů objevují trhliny. To je usnadněno sezónními změnami teploty vzduchu. Při nízkých teplotách existuje možnost zamrznutí svahu kvůli slabým izolačním vlastnostem omítky, což vede ke vzniku kondenzátu a plísní.

Další nevýhodou sádrových svahůje dlouhá doba trvání provedené práce. Koneckonců, omítka se aplikuje v několika vrstvách a sušení každé vrstvy trvá až 5 hodin. Tato metoda je také charakterizována vysokým znečištěním, vysokou pracovní intenzitou a následně vysokými náklady. Závěr: tato metoda je jednou z nejvíce nežádoucích.

Svahy na oknech z panellitu - pórovitého plastu

Nevýhodou této metody je, že se barva panelu v průběhu času mění. To je patrné zejména na čelní ploše výztuhy. Kromě toho, maximální šířka plastu - 25 centimetrů. A pokud je hloubka vyraženého otvoru větší než 25 centimetrů, musí být panely vzájemně spojeny. To vede k jasnému zhoršení vzhledu svahů.

Svah svahu

To je, když je na povrchu svahu nalepen tenký plast. Se všemi jednoduchostmi této metody mají vážné nevýhody. Jde o nespolehlivost způsobenou tepelnou roztažností nebo smrštěním použitého materiálu. A v důsledku toho plastové oddělení. Ano, a vytváření kondenzátu, a zmrazení svahů, protože nejsou izolovány v důsledku specifik této metody.

Vzhledem k tomu, že tento článek pojednává o dokončování okenních svahů se všemi stávajícími metodami, stojí za zmínku. Na listu sádrokartonu lepené tenký plast. Nevýhodami nejsou zvláště spolehlivé adhezivní lepení s velkou pracovní náročností prováděných prací. A neslavný slabýodolnost proti vlhkosti a vlhkosti.

Moji známí po nějaké době měli trhliny na sádrokartonových svazích. Nyní je jim velmi líto, že okamžitě neinstalovali plastové svahy. Takže nebudeme zvažovat svahy sádrokartonu kvůli vysoké pravděpodobnosti jejich zničení v blízké budoucnosti.

Plastové svahy z jednostranných sendvičových panelů a oboustranných sendvičových panelů

První varianta nám nevyhovuje, protože nemá potřebnou tuhost. Široké svahy tohoto materiálu mohou klesnout, i když vypadají dobře. Druhá metoda je dobrá a vzhled není horší než tuhé svahy plechů tlustých 10 milimetrů. Má dobré vlastnosti - spolehlivost, tuhost, dobře prané, barevnou pevnost.

Věnujte pozornost!
Materiál z oboustranných sendvičových panelů lze snadno použít při instalaci svahů plastových oken v panelových domech, kde je šířka svahu od 12 cm a jsou stejně úspěšné při práci v cihlových domech se šířkou svahu do 60 cm. ]

A poslední z metod, které zvažujeme, je instalace okenních svahů z plastického plastu o tloušťce 8 až 10 milimetrů. Velmi vysoká tloušťka svahu 10 mm, která má vysoké tepelně izolační vlastnosti. Izolace minerální vlnou. Nevýhody zahrnují vysoké náklady na materiál ve srovnání se všemi předchozími metodami. Ačkoliv cena, jak jsem zjistil, je zhruba na stejné úrovni jako obousměrnásendvičové panely.

Pro sebe jsem si vybral konečnou úpravu svahů z přesně plastického plastu o tloušťce 10 mm. Faktem je, že před rokem jsem byl instalován svahy pro plastová okna z tohoto materiálu v kuchyni a obývacím pokoji (s balkonem). A byl jsem velmi potěšen. Když jsem teď změnil okna ve dvou ložnicích, zastavil jsem se podobným způsobem. Po předchozím zvážení všech ostatních. Dokončení svahů s plastem mě stálo asi 190 dolarů za dvě okna. Myslel jsem, že není vhodné ušetřit 40 dolarů s výrazným rozdílem v kvalitě.

Náklady zahrnovaly veškeré potřebné materiály a práce na instalaci plastových svahů, a to: odstranění staré vrstvy omítky; vyrovnání a zjemnění výmolů, které se objevily po demontáži starého okenního rámu; vyplnění omítky vnějšího montážního švu a také šev pod okenním parapetem a odtokem; tepelná izolace plastových svahů s minerální vlnou a vyrovnání okenního otvoru; montáž plastových svahů; utěsnění všech spojů vytvořených ve spojích plastových materiálů a svahů, vodotěsný tmel; No, odpadky, resp.

A konečně, co jiného by vás chtělo upozornit. Velmi důležitým bodem je kvalifikace mistrů, jejichž ruce budou instalovat svahy na plastová okna. Má smysl platit o něco dražší, ale nakonec ušetříte na nervech a slušné kvalitě.

Promluvte si s různými veliteli z různých firem nebosoukromými obchodníky. Z rozhovoru s nimi již lze vytvořit, ne-li 100%, pak zcela adekvátní představu o jejich profesionalitě. Je pravda, že v tomto případě, a měli byste být více či méně důvtipný, alespoň v rámci tohoto článku.

Podívejte se s přáteli na kvalitu plastových svahů v jejich domech a bytech, poslechněte si recenze. Jeden z mých přátel, např. Z plastu, se vyklenul a zvlnil. Takzvaní "mistři" "mysleli na" naše při stavbě stavební pěny pod listy plastových svahů. A plast sám byl levný a tenký.

Obecně bylo okno pro chlapa znetvořeno. A on, ten skromný, je ani nezavolal. Když jsem viděl „kvalitu“ svahů některých mých přátel, okamžitě jsem se snažil zabránit tomu, aby se to stalo mně. Přistoupil k výběru mistrů velmi úzkostlivě, než se zachránil před extra bolestí hlavy. Koneckonců, je známo, že je lepší předcházet než léčit) V důsledku toho se tento článek objevil na základě osobní zkušenosti.

A můžete posoudit kvalitu a estetické vlastnosti mých plastových svahů z fotografií. Jsem rád.

Způsob pro plastová okna se nesnižuje. Naopak, tyto návrhy postupně získávají stále větší popularitu. Taková instalace je však obvykle doprovázena potřebou výroby okenních svahů, bez kterých budou okna spláchnuta, a místnost vás nebude potěšit svým vzhledem.

Jako obvykle se majitelé potýkají s otázkou výběru materiálů pro svahy. Je třeba říci, že volba je spíše omezená, protože přirozený výběr nejvhodnějších materiálů pro tento účel již proběhl. V článku uvedeme, z čeho si musíte vybrat, a také hovořit o pozitivních aspektech a nevýhodách těchto materiálů.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení o nebezpečí plastů se odvažujeme ujistit vás, že moderní plastové panely určené pro vnitřní použití jsou pro člověka naprosto neškodné. Používáte spoustu věcí z akrylu, silikonu, koženky?

Dobrá rada!
Plast sám o sobě nevydává absolutně žádné toxiny ani výpary, a proto je také ekologicky bezchybný. A skutečnost, že nedovolí vzduch, není rušena. Omítnuté a malované sádrokartonové desky mu také nedovolí.

Velkou výhodou plastových svahů je jejich praktičnost. Plast není špinavý, neztrácí svou barvu, péče o něj je velmi jednoduchá. Práce na instalaci svahů prováděných v rekordním čase. Svahy v celém bytě jsou obvykle vyrobeny na 1 den. To je nejčistší způsob tvorby svahů všech uvedených.

Jediný „špinavý“ okamžik je ucpání do dřevěných tyčí na stěnách okna nebo dveří. Jako minus jeden by měl věnovat pozornost relativně vysoké náklady na tyto svahy. Zvažte cenu samotného plastu, profily podplastové, dřevěné řezivo a hardware.

Dokončení svahů plastových oken

Každý, kdo někdy změnil stará okna na nové nebo je instaloval v nové budově, ví, jaké jsou svahy. Jedná se o vnitřní a vnější část okenního otvoru, která je poškozena při demontáži starého okna a vyžaduje okamžitou opravu po instalaci nového okna.

Zanechání této fáze "pro pozdější" nestojí za to: když se houpáte, montážní pěna, která byla použita při instalaci oken pod vlivem ultrafialového záření, bude nepoužitelná a ztratí své vlastnosti. Kromě toho se v zatvrdlém stavu při ohřevu /chlazení mění objem o 5-10% a sám je schopen „drcení“.

Výsledkem je mezera mezi rámem a pěnou, což vylučuje veškeré utěsnění. Za druhé, pěna není vodotěsný materiál, takže bude neustále shromažďovat vlhkost, která po zmrznutí zničí samotnou pěnu. Obecně platí, že svahy je třeba dát do pořádku, i když estetické straně věcí, které opravdu nezajímá.

Plastové svahy (PVC svahy)

Jedná se o metodu, která zahrnuje rychlou přeměnu nepředstavitelných svahů na ideální.
Plastové svahy se dodávají v několika variantách. Jedná se o svahy z plastových panelů, univerzální plastové svahy a svahy ze „sendvičových“ panelů.

Plastové panely

Plastové panely jsou nejjednodušší, nejlevnější a nejvýše položené svahy. Tyto panely jsou vyrobeny zsvětlo, duté uvnitř plastu. Takový svah není příliš trvanlivý, nejčastěji se používá v průmyslových prostorách a kancelářích.

Univerzální plastové svahy RTD

Jejich popularita meziročně roste. Jaké jsou výhody plastových svahů ve srovnání s tradičními sádrokartonovými svahy?

Skutečností je, že plastové svahy RTD se snadno instalují, což zajišťuje snadnost a rychlost instalace. Svahy jsou sestaveny z plastu, stejně jako z částí konstruktéra, prakticky bez prachu.

Pokud se rozhodnete vyměnit okna, ale neplánujete provádět opravy v místnosti, v tomto případě bychom vám doporučili plastové svahy, které budou fungovat nejlépe.

Plastové svahy vypadají moderně a stylově. Nejvhodnější jsou pro plastová okna VEKA. Spoje svahů a stěn budou bezpečně a pečlivě skryty speciálním lemem. Plastové svahy jsou velmi pohodlné při provozu, zejména skutečnost, že v případě kontaminace mohou být omyty mýdlem a vodou.

Svahy RTD:

 • Délka 6000 mm
 • Šířka 600 mm
 • Tloušťka 10 mm
 • Tloušťka žeber 0,52 mm

Výhody plastových svahů RTD:

 1. plastový šikmý panel z vysoce kvalitního pevného PVC;
 2. nevyžaduje lakování, dodatečné lakování a zvláštní péči;
 3. Netoxický materiál šetrný k životnímu prostředí zajišťuje bezpečnost lidského zdraví a životního prostředí;
 4. si zachovává svou barvu podvystavení ultrafialovým paprskům po dlouhou dobu;
 5. je perfektně kombinován s takovými materiály jako jsou: rohy z PVC, profil F, přepravka na srázy a obal na kolečka a další materiály pro vnitřní úpravu svahů;
 6. ideálně kombinované v barevném odstínu s výrobky z bílých PVC profilů;
 7. umožňuje pohodlnou a snadnou instalaci.

Možnosti dokončování okenních svahů

Plastové okno instalované podle pravidel nebude schopno plně plnit své funkce, pokud se výzdoba svahů provádí špatně. To je dáno tím, že otevírání oken je hlavním zdrojem pronikání vlhkosti, cizích zvuků a průvanu do místnosti.

To je důležité!
Někteří lidé se domnívají, že k vytvoření svahů stačí použít pouze pěnu. Ale to je daleko od případu. Časem pěna mění strukturu a ztrácí i původní vlastnosti.

Tato metoda konećného zpracování poskytuje řadu konećných prací, které je třeba provést pro estetický vzhled.

Hlavní typy svahů:

Svahy mohou být umístěny uvnitř i vně budovy. Přítomnost těchto a dalších osob je velmi důležitá pro ochranu prostor před účinky různých faktorů. Povrchová úprava se provádí omítkou, sádrokartonem nebo plastem.

Povrchová úprava omítek a sádrokartonů je poměrně pracná a ne vždy účinná. Plněk dokončení těchto prací, i profesionální bude potřebovat, kromě určité zkušenosti a znalosti, alespoň týden. Tyto dvě metody mají řadu významných nedostatků, které mohou ovlivnit vlastnosti požadované pro celou konstrukci.

Dokončovací svahy omítkou

\ t

Trh stavebních hmot nabízí velký počet omítek s tepelně izolačním, hydroizolačním, antimikrobiálním účinkem. Navzdory tomu, v průběhu času, sádrové svahy mají tendenci ztrácet barvu a stát se pokryté trhlinami. Nedostatečná izolační schopnost přispívá k pocení skla. Samotný proces omítky prochází několika fázemi. Každá vrstva by neměla být nanášena pouze rovnoměrně, ale také vyčkat na úplné vysušení.

Dekorace svahů sádrokartonovými deskami

Povrchová úprava sádrokartonu může zvýšit úroveň tepelné izolace. K tomu musíte provést předběžnou izolaci pomocí speciálních materiálů, jako je vlna. Kromě toho je povrch opakovaně opatřen základním nátěrem a nátěrem. V době, kdy to může trvat déle než týden.

Dokončovací svahy s plastem

V současné době odborníci v oblasti PVC konstrukcí používají výhradně plastové svahy. To je dáno převládajícími vlastnostmi materiálu, které umožňují dosáhnout maximální tepelné izolace, hydroizolace, zvukové izolace,praktičnost a estetický vzhled místnosti.
Moderní plastová povrchová úprava okenních otvorů nastává instalací sendvičových panelů.

Plastové svahy jako optimální řešení pro udržení tepla v místnosti.

Svahy vyrobené touto technologií mohou být skutečně nazývány teplými. Toho je dosaženo konstrukčními prvky samotných sendvičových panelů. Skládají se z několika plastových desek a polystyrenové pěny, polyuretanu nebo minerální vlny.

Věnujte pozornost!
Díky vnitřní vrstvě jsou indexy tepelné vodivosti minimální. Vnější plastové panely jsou zodpovědné za ochranu před vlivy různých vnějších faktorů. Jsou vystaveny stálým teplotním výkyvům, klimatickým srážkám a slunečnímu záření.

Společné fungování všech vrstev sendvičových panelů poskytuje svahy takové výhody, jako jsou:

 1. Příznivý vliv na vytvoření optimálního vnitřního klimatu
 2. \ t
 3. Odolnost proti mechanickému a chemickému namáhání
 4. \ t
 5. Zvuková a tepelná izolace
 6. Odolnost proti srážení a ultrafialovému záření
 7. \ t
 8. Dlouhá životnost - více než 35 let
 9. Snadná instalace
 10. Snadná údržba a snadné čištění povrchů před nečistotami

Montáž sendvičových panelů lze provést v krátkém časovém období kontaktováním odborníků nebo nezávisle. Instalovat sami, dostatečně malésada nástrojů a dostupnost speciálních instalačních materiálů. Použitím plastu jako materiálu pro svahy je možné nejen vyhnout se až 40% ztrátám tepla, ale také dodatečně chránit instalační švy a zamezit kondenzaci.

Odrůdy sendvičových panelů

Pomocí plastových svahů můžete okno nejen funkční, ale také estetické. Pro sendvičové panely existují různá barevná a texturní řešení. Mohou být vyrobeny pod stromem, mají klasickou bílou barvu, matnou nebo lesklou. Jak bude výběr modelů různorodý, záleží na výrobci.

V závislosti na základních požadavcích lze použít teplé svahy od 10 do 24 mm. Instalace se provádí v pravém úhlu nebo za svítání. Pro usnadnění následných oprav jsou vytvořeny destičky. Umožňují kdykoli změnit tapetu a neviditelné spoje.

Rozhodnutí o tom, která metoda bude použita pro vytvoření teplých a funkčních svahů, musí být učiněno před hlavní instalací okna. V případě, že povrchová úprava bude provedena omítkou nebo sádrokartonem, je třeba důkladně připravit zdlouhavé stavební práce a pořízení pomocných materiálů. Společnosti, které instalují plastová okna, používají tyto metody jen zřídka.

​​

Proto budou muset mistři hledat sami sebe. Pokud jste si vybrali plastové sendvičové panely, pak jejich pořadímusí být provedeno ve spojení s celou konstrukcí PVC. V tomto případě lze instalaci sendvičových panelů provádět společně s oknem.

Jak zachovat konečný povrch při instalaci plastových oken

Podle GOST je doporučeno foukat montážní pěnu pod svahem. Slouží také jako tepelný izolátor a upevňovací prvky tak, aby byly ozdobné prvky pevně usazeny. Ale protože svahy nemají vždy velkou zátěž, někteří stavitelé je doporučují nosit ze sendvičových panelů.

Co to je? Dvě vrstvy plastu, mezi nimiž je pěna již nalita. Takový materiál je připevněn k přepravce tenkých proužků, vyztužený po obvodu vnitřku okenního otvoru, a je znovu opatřen celým F-profilem.

V tomto případě A. Zemskov kategoricky nedoporučuje lepení rohů. Faktem je, že kromě teplotních deformací se křídlo při otevírání často láme proti svahu. Dříve nebo později dojde ke zničení lepeného švu. F-profil se jednoduše zasune pod bednu. V místech, kde je sendvičový panel připevněn šrouby, jsou řezy provedeny na vnitřní straně, kde jsou zuby.

Ze stejného důvodu nejsou rozbité dveře tou nejlepší volbou, pokud by nějaké měly být, kdyby byly sjezdovky dokončeny. Je zde také čistě technický bod: plastový profil je velmi hladký a stavební směs, bez ohledu na to, jak hladká je, zůstane stále vlnami pozorovanými pozorným a vybíravým okem.

Původně Zemskov navrhuje řešit problém čelního profilu křižovatky. Když se podíváš, je toobvykle existuje určitý rozpor. Pro tento účel není profil před instalací oříznut, ale po něm! Nejdříve je třeba změřit (nezapomeňte na rezervu 1,5 mm), abyste odřízli vnitřní zuby pod úhlem 45 - 50 stupňů.

Poté se oba profily do spoje doplní na místo, zarovná se. A teď je čas, umístění listu z plastu nebo jiného materiálu, aby nedošlo k řezu tapety, pečlivě řezané kloub v úhlu 45 stupňů s pilou. Zdálo by se, že rozhodnutí je nemotorné, ale v praxi se to zdá být v pořádku.

Dobrá rada!
A pokud někdo nemá rád kloub, pak některé firmy prodávající materiály pro dokončení plastového okna z vnitřní nabídky zavírají spoje rohovými ozdobnými prvky. V tomto případě není kloub vůbec viditelný, takže kompenzační mezera může mít jakoukoliv rozumnou velikost. To pomůže vyhnout se deformaci celé konstrukce.

Co byste chtěli přidat? Dokončení plastového okna uvnitř by mělo být v ideálním případě bez polymerů. Stejný A. Zemskov zmiňuje fenomén depolymerizace zasklívacích parapetů. Říká, že časem zbarví žlutě. To je případ fotodepolymerace. Není však obvyklé, aby se nějakým způsobem zmiňovalo, jaké škodlivé látky jsou uvolňovány během tohoto procesu. A mezi nimi jsou například:

 1. Kyselina chlorovodíková
 2. Benzen
 3. Oxid uhličitý

Již jsme citovali předchozí přezkum, kde jsme o tomto problému hovořili o něco více. Zájemci se mohou vrátit a zjistit něco zajímavého o plastových oknech,prodejci. Dokončili jsme tuto recenzi a připomněli jsme, že na této stránce již byly poskytnuty podrobné pokyny pro montáž svahů.