Jak jednoduše balkon glazurovat vlastními rukama: výběr materiálu, tipy krok za krokem

Zdravím! Vzpomněla jsem si na jeden vtipný incident. Byl jsem na návštěvě starého přítele - vzpomněli si na mé dětství a mé žertíky.

A pak běžel na balkon s hanlivými výkřiky a začal odtamtud vycházet z hejna holubů, kterým se již podařilo udělat polovinu hnízda pro sebe.

Řekl, že každý den provádějí takové pokusy.

Rozhodl jsem se pro starého přítele, aby pomohl příteli a řekl mi, jak glazovat balkon vlastními rukama, aby byl tento prostor chráněn před zásahy ptáků.

V článku níže budu sdílet užitečná doporučení a s vámi, přáteli.

Jak glazovat balkón vlastními rukama: tipy a triky

Mnoho vlastníků bytů se snaží rozšířit svůj životní prostor na úkor všech svých zdrojů.

Jednou z takových metod rozšiřování území je zasklení a oteplování balkonů a lodžií.

Je tedy možné nejen získat vícejedna místnost vhodná pro bydlení, ale také významně zlepší tepelnou izolaci místností, které směřují k balkonům nebo lodžím.

V současné době není lodžie jen místem pro ukládání nežádoucích věcí a suchého prádla - to je místo, kde si můžete zřídit studii, zimní zahradu nebo odpočívárnu. Pro zajištění správného teplotního režimu a zabránění zbytečným tepelným ztrátám bude zapotřebí zasklení a izolace balkonu.

Chcete-li provést veškerou nezbytnou práci, můžete pozvat tým specialistů.

To je důležité!
Je však zcela možné glazovat a izolovat balkón na vlastní pěst - to pomůže ušetřit peníze a učinit vše co nejvyšší.

Není to nic, co říkají: „Pokud chcete něco udělat dobře, udělejte to sami“.

Zvažte, jak řádně glazovat balkón a izolovat jej vlastníma rukama. To nevyžaduje speciální stavební dovednosti - jen péči, usilovnost a vynalézavost.

Co potřebujete vědět o zasklení

Nejprve je třeba vědět, že samotné zasklení lodžií nestačí, pokud chceme zajistit přijatelnou tepelnou pohodu. Proto je zapotřebí zahřívání - jinak bude teplo procházet nevytápěnými podlahami.

Pro ohřívání lodžie vlastníma rukama používají materiály jako polystyrenová pěna, minerální vlna a polyethylenová pěna - penofol. Jedná se o materiály nové generace, které jsou široce používány v moderníchkonstrukce pro izolaci různých částí budov. Jejich volba závisí na úkolech, podmínkách aplikace a samozřejmě na finančním rozpočtu.

Polystyren (nebo penoplex) je materiál sestávající ze vzduchu a expandovaného polystyrenu. Tato bílá látka z těsně propojených granulí je zaměněna s pěnovým plastem. Vzhledem k různým výrobním technikám však pěnový plast a polystyrenová pěna mají odlišné vlastnosti.

Polystyrén má silnější intermolekulární vazby a jeho výkon je mnohem vyšší než výkon pěny. Zvažte je podrobněji:

  • vlastnosti s vysokou tepelnou a zvukovou izolací;
  • Absorbance vlhkosti;
  • Odolnost proti vlhkosti - neztrácí své vlastnosti vlivem vlhkosti;
  • Odolnost proti hnilobám, slabosti, tvorbě hub;
  • Odolnost vůči teplotním extrémům;
  • Netoxický - nevyvolává látky škodlivé pro lidské tělo;
  • šetrnost k životnímu prostředí;
  • dobrá odolnost vůči tlakovým zatížením;
  • Nízká měrná hmotnost, která usnadňuje její instalaci a snižuje zatížení konstrukce;
  • Dobrá obrobitelnost s nejběžnějšími nástroji;
  • Cenově dostupná cena.

Tento materiál je široce používán pro tepelnou izolaci lodžií vlastníma rukama - je to pohodlné, má malou hmotu a snadno se s ním pracuje.

Minerální vlna je dražší než penoplex, má mnohem větší hmotnost a používá se pro tepelnou izolaci lodžiínežádoucí. Vysoká propustnost minerální vlny navíc vyžaduje použití hydroizolace a parotěsné zábrany.

Penofol je ohřívač, který se skládá z fóliové vrstvy a pěnového polyetylénu. Tento materiál je žáruvzdorný, odolný proti vlhkosti a často se používá k ohřevu lodžií vlastníma rukama. Lze jej použít jako nezávislý tepelný izolátor a v kombinaci s polystyrenovou pěnou nebo minerální vlnou.

Zasklení a oteplování balkonu - obecné pojmy

Při plánování způsobu zasklívání balkonu a jeho izolování je třeba poznamenat, že celý proces obecně vypadá takto:

  1. příprava balkonů a lodžií pro zasklení;
  2. zasklení;
  3. těsnicí mezery;
  4. tepelná izolace;
  5. Povrchová úprava.

Nejprve budeme zvažovat nejjednodušší variantu - izolaci balkonu s předním zasklením. Stává se tak, že zasklení bylo dříve provedeno na nevyhřívaných hliníkových konstrukcích a je nutné provést tepelnou izolaci, aby se zabránilo tepelným ztrátám.

Existují tři řešení problému:

  • Instalace PVC oken paralelně s existujícími okny. Má smysl v případě, že je důležité zachovat původní vzhled fasády domu z ulice;
  • Zřízení tepelného mostu pro izolaci hliníkového profilu. Zvyšujeme tepelnou izolaci umístěním izolovaných vložek mezi vnitřní a vnější stranu rámu. Kondenzuje ho a snižuje tepelné ztráty;
  • Demontáž staréhozasklení a montáže PVC oken.
Věnujte pozornost!
Nyní uvažujme krok za krokem, jak glazovat balkón, pokud máme po stranách strukturu v podobě tenkých betonových desek a přední mřížku.

Klademe stěny z pěnových bloků nebo keramických cihel. Tato pokládka nevyžaduje stavební dovednosti a prakticky každý si ji může sám dát;

Poté, co jsme připravili stěny, instalujeme dvojitá okna z PVC. Všechny trhliny jsou hermeticky vyfukovány pěnou. Poté můžeme přistoupit k izolaci a dokončení stěn, podlahy a stropu;

Proveďte přípravu podlahy. Standardní lodžie mají sotva znatelný sklon ve směru ulice pro průtok dešťové vody - je třeba ji vyrovnat tenkým betonovým potěrem s přídavkem expandované hlíny. Po vysušení potěr vložil hydroizolaci ve formě hustého polyetylénu, nalepil ho na spoje lepicí páskou.

Na polyethylen umístíme rovnoběžně k sobě a upevníme dřevěné tyče o rozměru 40 mm x 40 mm ve vzdálenosti 0,5 ma mezi ně umístíme pěnové polystyrénové desky. Mezi nimi fouká pěna. Zhora, kolmo k položeným prutům, znovu vložte tyče a upevněte je. Na ně namontujeme podlahu desek nebo tlustou překližku, kterou nahoře překryjeme laminátem;

Tepelná izolace stěn vlastníma rukama by měla být prováděna venku. Pak bude rosný bod mimo místnost a my nebudeme mít na stěnách kapky vlhkosti.

Deskypřilepíme polystyren s asfaltovým tmelem na stěnu venku, upevníme ho plastovými hmoždinkami a použijeme výztužnou síťovinu, která bude udržovat povrchovou omítku. Ve výškových budovách však často není možné pokládat stěnu samostatně s termo vrstvou. V tomto případě provádíme zateplení stěn balkonů a lodžií zevnitř.

Na vyčištěnou stěnu připevňujeme Penofol jako hydroizolaci. Všechny spoje se lepí lepivou hliníkovou páskou. Na vrchní část penofolu na lepkavém roztoku vložíme pěnové polystyrénové desky a dodatečně je upevníme plastovými hmoždinkami s velkými uzávěry. Pokud jsou klimatické podmínky drsné, vložte polystyrenovou pěnu do dvou vrstev.

Shora jsme se natírali lepidlem, vytvrdili jsme výztužnou mřížku a naválili jsme ji lepidlem pomocí stavebního válečku. Po zaschnutí lepidla jej zakončíme dekorativní omítkou a vrchním nátěrem. Pokud máme v úmyslu dokončit stěny s šindelem, pak připevníme na stěnu bednu, na které sestavíme povrchovou úpravu z klapky nebo sádrokartonu;

Podobným způsobem provádíme izolaci stropu. Na strop upevněte hydroizolaci, upevněte ji lepidlem a plastovými hmoždinkami pěnové desky. Nahoře ukládáme výztužnou síťovinu, navíjíme ji do vrstvy lepidla a nahoře buď omítáme nebo upevníme zavěšený strop.

Po tepelné izolaci by měl být prostor vybaven tepelným zdrojem. Je třeba mít na paměti, že bezpečnostní normy neumožňují použití systémů ústředního topení.

Zasklení panoramatickése sklem

Zařízení v panoramatickém skle je v poslední době stále populárnější. Od obvyklého se liší tím, že nemá žádné snímky.

Výhody této metody jsou následující:

  1. Estetičtější vzhled;
  2. Lepší osvětlení;
  3. Vizuálně rozšiřuje prostor;
  4. Zlepšuje viditelnost.

Je však třeba poznamenat, že zařízení s panoramatickým sklem nezajišťuje přítomnost větracích otvorů a otevíracích oken. Proto je nutné prostor vybavit dalším větracím systémem.

Je třeba také poznamenat, že možnosti s panoramatickými okny z PVC nejsou vhodné pro použití v zimním období - ztráty tepla jsou příliš velké. Hliníkové konstrukce jsou vhodnější pro použití v zimě.

Tento typ zasklení je považován za poměrně složitý a ne každý ho provede. Ale je to do-it-yourself. Hlavní věc - vytvořit pevnou konstrukci pro montáž skla, která by odolávala nárazům větru a značnému zatížení pod váhou skla.

Užitečné rady!
Používejte tvrzené sklo o tloušťce nejméně 8 mm. Rozdělte zatížení mezi horní a dolní okraj profilu. Bereme v úvahu, že ne samotné sklo je vystaveno stresu, ale struktuře, která je drží.

Mezi křídly provádíme tepelnou izolaci z polymeru. Aby nedošlo k narušení estetického vzhledu a integrity vnímání, musí být transparentní.

Závěr

Zasklení a oteplování lodžiíDnes se stala velmi oblíbenou mezi majiteli bytů. To není překvapující - tímto způsobem je možné výrazně rozšířit využitelnou podlahovou plochu o další místnost.

Pomocí tepelně izolačních materiálů nové generace a moderních technologií je možné provádět veškerou práci vlastníma rukama, čímž se ušetří podstatná část finančního rozpočtu.

Vybavením izolovaného a proskleného prostoru topným systémem dostaneme další místnost a výrazně sníží tepelné ztráty v místnostech, které sousedí s balkonem nebo lodžií.

Zasklení balkonu a lodžie nezávisle

Balkonové prvky mohou být poměrně všestranné. Pro některé slouží jako sklad pro zřídkakdy používané věci, zatímco jiní ho přeměňují v multifunkční místnost. Chcete-li využít balkon s výhodou a proměnit ho v pohodlný pokoj, musíte nejprve polevit a zahřát. Existuje mnoho možností, jak učinit balkon užitečným, stačí se rozhodnout, na co jsme to změnili.

Zasklení balkonu vlastníma rukama je možné, ale člověk by neměl zanedbávat podrobné studium všech složitostí tohoto procesu. Nejdůležitější je spolehlivá instalace a zasklení okenních rámů, správného materiálu a dobré tepelné izolace.

Když jste začali s plánováním balkonu, měli byste se rozhodnout, jakou funkci má provést. Z tohoto rozhodnutí záleží na ceně a skladování budovy. Chcete-li změnit balkon na plnohodnotný pokoj, musíte strávitPouze objednáním dvojitého zasklení a speciálního ramie, ale také se postará o izolaci po obvodu.

Hlavní typy zasklení balkonů

Zasklení je tedy studené, teplé a bezrámové. K prvnímu typu patří dřevěné konstrukce nebo euro rámy s jedním sklem. Mezi okny bude vyžadovat silné oteplování a sklo je vyztuženo vysoce kvalitním těsněním.

Toto krytí bude chránit prostor před větrem a špínou a umožní využít balkon jako chladničku během chladného období.

Teplá varianta je pro uspořádání náročnější, protože je nutné ohřívat místnost uvnitř i vně. Rámy musí být objednány s termovtavkami, a čím více oken, tím lépe se udržuje v místnosti.

Nebezpečným momentem při uchovávání tepla je tvorba kondenzátu na skle, což přispívá ke vzniku plísně. Nezapomeňte se starat o nastavitelnou ventilaci, poskytuje ochranu proti kondenzaci.

Dřevo, hliník nebo plast - výběr materiálů

Abyste pochopili, jak glazovat lodžii nebo balkon, musíte vědět, jaké druhy profilů existují. V poslední době, jen málo lidí dává přednost použití pro stavbu dřevěných rámů.

Nespornou výhodou zde je přirozenost poměrně dostupného a rozpočtového materiálu. Dřevěné rámy však pronikly chladem a nejsou v péči. Kromě toho strom není charakterizován lepší odolností vůči teplotním extrémům a interakci svlhkost.

Je třeba poznamenat, že tento proces je poměrně dlouhý a práce je úzkostlivá.

Rozhodování o tom, jak glazovat balkón, se dnes rozhoduje většinou na kovových plastových rámech, což je mnohem výhodnější nejen pro použití, ale také pro údržbu.

Náklady na tuto budovu jsou mnohem dražší, ale mají také mnohokrát více výhod:

  • - moderní design;
  • - účinná tepelná a zvuková izolace;
  • - rychlý a snadný proces montáže;
  • - plná těsnost neumožňuje pronikání nečistot;
  • - schopnost instalovat zámky je činí bezpečnými pro malé děti.
To je důležité!
Hliníkové rámy jsou dnes také velmi populární. S jejich účastí je možné jak studené, tak teplejší zasklení.

Výhody hliníkových rámů:

- navzdory malé hmotnosti kovu je to poměrně trvanlivé;

- žáruvzdorný materiál, který nespálí a nereaguje se vzduchem a vodou;

- dlouhá životnost;

- nevyžaduje malování;

- snadno se dodává a snadno se instaluje;

- přispívá k zvukové izolaci.

Jak učinit balkon pohodlným

Vzhledem k tomu, že je nezbytné utrácet peníze na realizaci plánu, rozhodnutí učinit balkon vlastními silami, nebo přijmout alespoň část práce, bude pochopitelné. První fází dlouhého procesu je například výpočet a měření.

Je třeba poznamenat, že úkol není jednoduchý a vyžadujemaximální přesnost a péče. Pokud pochybujete o svých schopnostech, je lepší tuto práci svěřit odborníkům. Pro sebe si můžete udělat přibližný výpočet, který vede k nákladům na materiál.

Nejjednodušší způsob je změřit balkon s volným přístupem ke zdi a parapetu. Zkušenosti ukazují, že i nové konstrukce dovolují rozdíly mezi deskami do 10 cm. Měření by proto mělo být prováděno minimálně na třech různých místech, a to na základě průměrného výsledku.

Měření výšky zasklení je vzdálenost od okraje zábradlí k hornímu bodu přes každý běžící metr, délka je šířka zábradlí. Je nutné určit nejmenší vzdálenost, odložit 6 cm pro plastovou konstrukci a 4 cm pro hliník. Tato mezera se vyplní pěnou.

Je-li balkon již prosklený, aby bylo možné provést přesná měření, je nutné provést demontáž. Není nutné riskovat nepřesné měření, velké zatížení na balkóně může vést ke zhroucení celé konstrukce.

Pro spolehlivý provoz musí být instalace robustní a robustní. Aby nedošlo k záměně ve výpočtech, doporučuje se nakreslit přibližnou skicu a zaznamenat všechna měření podle obrázku.

Ve druhé fázi přicházejí přípravné práce na zasklení. Nejprve se ujistěte o síle balkonového parapetu. I drobné mezery by měly být opraveny běžným zinkováním. Pokud se starý parapet jeví jako nespolehlivý, musíte ho vyměnit za novýcihla.

Je velmi důležité vytvořit přesnou vodorovnou úroveň, aby byla hmotnost konstrukce rovnoměrně rozložena po celé ploše. Nyní je nutné sestavit a upevnit kovový rám rámů. Připevněte ho po obvodu pomocí šroubů a hmoždinek.

Poslední a nejobtížnější etapou je přímé zasklení balkonu vlastníma rukama. Pro zjednodušení úlohy vyjměte sklo z kovových plastových konstrukcí a ponechte rám prázdný. Opatrně vytáhněte korálek ven a odpojte skleněnou jednotku. Na pohyblivých oknech byste měli odstranit křídlo z rámu: sklopte křídlo, pak jej zvedněte o několik cm a vyjměte z závěsů.

Nyní je nutné upevnit profil podpěrného stojanu k rámu. Je nutné otočit rám, vložit profil do drážek a upevnit paličkou. Je tedy načase namontovat montážní rám: ponechte 15 cm od hrany a kladivem zatlačte desku do drážek. Část, která stojí, by měla být nasazena kolmo ke konstrukci.

Pro další krok je vhodné najít asistenta, který zvedne a zajistí rámy v otvoru. Připravte vrták, vrták (délka - 30 mm, průměr - 6 mm) a samořezné šrouby. Vyrovnejte hladinu, namontujte rám na betonovou stěnu a zajistěte svorkami, otočte šrouby.

Připojte rámečky ke kontrole vodorovnou a svislou úrovní. Poté pomocí rámů připevněte rámy ke stavební konstrukci balkonu. Poté je nutné štěrbiny naplnit pomocí montážní pěny a upevnit hledí.

Věnujte pozornost!
Pro úplné zasklení balkonu opatrně namontujte okna s dvojitým zasklením zpět do rámů. Zůstane zavěsit na závěsy výkyvného křídla a namontovat sklopný mechanismus na rám a křídlo.

Po dokončení zkontrolujte těsnost skleněné jednotky s rámem a mechanismem provozu armatur. Posledním krokem je instalace parapetu a dodávka drenáže.

Jak glazovat balkón a izolovat ho

Aby bylo zajištěno, že plocha balkonu nezůstane bez majitele, je možné provést některé práce na jeho přeměně a přeměně na malou, ale velmi funkční místnost. Vzhledem k tomu, že tato místnost není vytápěna, je třeba ji nejprve zasklení a zahřát.

Zasklení balkonu vlastníma rukama může být možné, pokud si prostudujete pokyny pro podrobné provedení tohoto procesu. Ale když jsou okenní rámy již nainstalovány a proskleny, nic nebude rušit další izolaci a dekoraci místnosti - ani déšť, ani vítr.

Druhy zasklení

Pokud se rozhodnete zlepšit, musíte začít s výběrem typu zasklení. To může být tradiční - použití obyčejných dřevěných rámů nebo Euro-rámy - hliník, kov-plast a dřevo s instalací dvojitých oken. Kromě toho může být zasklení bezrámové, izolované a studené.

Teplé a studené zasklení

Zasklení balkonů může být studené a teplé, přičemž obě se provádějíjako při instalaci konvenčních dřevěných rámů, a více perfektní.

Montáž dřevěných rámů s obyčejným sklem nebo euro rámy lze také považovat za zasklení za studena - také s jedním hermeticky instalovaným sklem. Používá se v případě, že balkon není plánován na celoroční využití jako obytný prostor.

Na balkon, vyrobený tímto způsobem, byste neměli dělat zvláštní požadavky na zachování teploty. Rámy mohou místnost jen čistit a chránit před větrem, prachem, poněkud snížit pronikání zvuků z ulice.

Zasklení za studena nevyžaduje dodatečná izolační opatření. Jediné, co lze udělat, je uspořádat dřevěné podlahy na podlahu pro pohodlí.

Tepelně izolované zasklení je nutné, je-li balkon nebo lodžie v kombinaci s jedním z místností. Celý prostor je nutně izolován jedním nebo jinými tepelně izolačními materiály.

S touto změnou dispozičního řešení jsou instalovány rámy s dvojitými okny s trojsklem.

Teplá izolace vyžaduje serióznější přístup.

Je-li vybrána jedna z možností zasklení Euro, je třeba zakoupit rámy s termo vložkami, které se vejdou mezi profil a skleněnou jednotku.

Okna s dvojitým zasklením by měla mít jednu a lepší - dvě vakuové komory - tato volba bude záviset na povětrnostních podmínkách regionu.

Při vytváření teplého prostoru je třeba mít na paměti, že uvnitř místnosti by nemělo být dovoleno vytvářet tzv. „Rosný bod“. Pokud tak neučiníte, bude to mít za následek vlhkost a plíseň v důsledku tvorby kondenzátu - nejprve na balkóně a poté v místnosti.

Nemůžeme dovolit vytvoření "rosného bodu" a mezi sklem, instalovaným na rámu, vyrobeným pro obvod balkonu. V tomto případě je mnohem obtížnější dosáhnout správné rovnováhy teplotních vlivů na okna, protože mohou být chlazeny nejen sklem, ale také z dolní a horní koncové strany.

Proto je nutné pečlivě zvážit jejich izolaci.

Pokud jsou vybrány dřevěné rámy, pak bude nutné „vykoupit“ instalací dobré izolace mezi nimi a těsněním mezi rámem a sklem.

Aby se zabránilo tvorbě skvrn na balkóně, je nutné provést řadu činností, které pomohou zabránit vlhkosti:

  1. - těsnící mezery a mezery v podlaze a na stěnách místnosti před izolací;
  2. - hydroizolace podlahy a parapetu balkonu;
  3. - organizace účinného větrání.
Dobrá rada!
Ventilační zařízení je jednou z hlavních podmínek pro zabránění vzniku kondenzátu.

Aby nedošlo k ochlazení ohřáté místnosti, musí být ventilace nastavitelná:

- na euro oknech je instalována v horní horizontální části profilu;

- při instalaci dřevěných rámů, které jsou uzavřeny na zimupevně, musíte postavit v jedné z horních částí okna nebo stěny ventilačním ventilem s nastavitelnou klapkou.

Tradiční dřevěné rámy se zasklením

V posledních letech je tato možnost ochrany balkonu před deštěm, větrem a sněhem minulostí, ale někteří majitelé apartmánů to dávají přednost z důvodu nízkých nákladů na materiál a schopnosti provádět tento proces nezávisle.

Takové zasklení vás nezachrání před mrazem a nebude v zimě zahřívat balkon, ani nebude vytvářet účinnou zvukovou izolaci před vnějším hlukem, ale stane se překážkou prachu, větru a srážek. V zimě lze takto chráněný balkon využít pouze jako lednici.

Nicméně, pokud instalujete dvojité dřevěné rámy, je dobré je zahřát, stejně jako stěny, podlahy a strop, a instalovat topná zařízení, pak v nepříliš chladném čase můžete použít balkon jako obývací pokoj.

Zasklení dřevěných balkonových rámů neprojde rychle, protože v každém z nich je nutné instalovat samostatné sklo na speciální tmel, který je zajištěn čepy, které jsou klenuty přes korálek. Je třeba poznamenat, že tento proces je velmi únavný a vyžaduje nejvyšší přesnost.

K nevýhodám takového zasklení lze také přičíst složitost, že je třeba sklo v pořádku, zejména pokud instalujete dvojité rámy, zkroucené dohromady. Dřevěné rámy navíc vyžadují speciální ošetření antiseptickými prostředky a periodickou malbou.

Kovová okna

\ t

Euro-zasklení se nazývá instalace kovových plastových rámů s dvojitými okny. Tento způsob přeměny balkonu bude stát mnohem více, ale jeho výhody oproti dřevěným rámům jsou mnohem více.

Okna s dvojitým zasklením instalovaná v kovových plastových profilech mohou mít jedno, dvojité nebo trojité zasklení.

Výhody tohoto typu zasklení jsou:

  • Estetický a elegantní design.
  • Těsnost Euro rámů umožňuje vytvořit účinnou tepelnou a zvukovou izolaci, aby se zabránilo vniknutí srážek, větru, nečistot a prachu do prostor. S dalšími povětrnostními vlivy všech stěn, podlahy a stropu se balkon stává plnohodnotným prostorem, ve kterém si můžete uspořádat studii, dílnu, skleník nebo klidné posezení.

Pokud znáte instalační proces Euro rámců, můžete je rychle namontovat sami.

Jednoduchost odchodu umožní častěji a rychleji uspořádat.
Rámy nevyžadují další roční izolační opatření a nátěry.

Při instalaci speciálních zámků na otevíracích dveřích oken se nebude bát, že dítě bude moci rám sám otevřít.

Hliníkové rámy

Rámy z hliníku jsou velmi oblíbené pro instalaci na balkon. Používají se pro studené i teplé zasklení. V prvním případě se používají varianty s jednoduchým nebo dvojitým zasklením. A tadypři pořádání teplé místnosti se používají rámy s termální vložkou.

Hliníkové rámy mohou být instalovány na parapetech nebo se mohou skládat z panoramatické zasklívací konstrukce. Je třeba poznamenat, že v tomto druhém případě je izolace balkonu snížena, protože kov má velmi vysokou tepelnou vodivost.

To je důležité!
Při použití hliníkových rámů se doporučuje ponechat část balkonu uzavřenou a zasklení namontovat pouze před parapet. Tento design se nazývá "francouzský balkon".

Přednosti hliníkových rámů:

  1. Tento kov je velmi lehký a zároveň má vysokou mechanickou pevnost.
  2. Hliník má dobrou tepelnou odolnost, nehorí, není ovlivněn korozí.
  3. Životnost těchto staveb je v průměru 50 ÷ 70 let.
  4. Lehkost hliníku umožňuje použití konstrukcí, které jsou vyrobeny v takových podmínkách, kde těžší rámy, jako je kov-plast nebo kovové dřevo, nemohou být použity z důvodu jejich větší hmotnosti. To je ve prospěch takových rámů pro instalaci na balkóny - není nutné žádné dodatečné zesílení, což ušetří určitou částku.
  5. Hliníkové rámy nevyžadují nátěry, snadno se čistí.
  6. Balkon, zasklený hliníkovými rámy, má dobrou zvukovou izolaci.

Bezrámové sklo

Bezrámové zasklení balkonů se používá jen zřídka, protože se jedná o novou technologii, která však získává na popularitě.Zasklení může být provedeno ze stropu na podlahu nebo s montáží na parapet.

Bezrámové zasklení nejen vizuálně rozšiřuje prostor malého balkonového prostoru, ale také dokonale chrání před prachem a vnějším hlukem. Je naprosto vhodný pro místnost, kde se plánuje pěstovat různé rostliny - vzhledem k absenci rámců, budou dostávat sluneční světlo ve velkém.

Bezrámové zasklení se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

  • Pro tento transparentní balkonový plot je použito tvrzené sklo, které je 8–10krát vyšší než odolnost proti nárazu a pevnost, a proto odolá velmi vysokému zatížení.
  • S takovými skleněnými panely není možné se zranit, protože všechny jejich hrany jsou speciálně zaobleny a vyleštěny.
  • Takové zasklení je snadno použitelné - konstrukce je navržena tak, že se snadno otevírá a zavírá, protože každý z panelů posouvá válečky na kovové kolejnici.
  • Skleněné ploty prakticky nezabírají prostor, zatímco rámy vždy „požírají“ plochu 50 ÷ 100 mm po celém obvodu malé místnosti. To platí zejména pro zasklení od podlahy ke stropu.
  • Vysoká zvuková izolace - účinnost absorpce hluku dosahuje 50–70%.

Zasklení střešním zařízením

Skutečným problémem je balkon bez střechy. Déšť a sníh, prach a listí ze stromů - to vše je shromážděno na této malé plošině. Tento balkonnení možné jej používat funkčně, není možné na něm spočívat, nechat je uschnout a v deštivém počasí ho ani nenecháte.

Proto musí pronajímatel řešit problém sám instalací střechy a prosklení balkonu.

Střechy nad balkonem v komplexu s prosklením mohou být dvou typů:

Závislá střecha se instaluje pouze při montáži hliníkových rámů. Připevňuje se k bloku a stěně domu, který je z nich postaven.

Výhody tohoto návrhu zahrnují jeho spolehlivost, snadnost a rychlost instalace za poměrně rozumnou cenu.

Nevýhodou závislé střechy je, že může být instalována pouze nad úzkými balkóny a lodžiemi. Při montáži na široké nástavce se konstrukce stává nespolehlivou a je nepravděpodobné, že by v zimě odolávala zatížení sněhem.

Nezávislá střecha se vyznačuje tím, že její instalace nesouvisí se zasklením balkonu. Je zhotoven jednotlivý kovový nebo dřevěný rám, to znamená, že střechu lze vyrobit bez nutnosti dalšího zasklení.

Výhody této střechy zahrnují skutečnost, že může být instalována nad balkonem jakékoli šířky, hlavní je správně vypočítat pevnost konstrukce. Kromě toho, pokud není možné instalovat jak zasklení, tak střechu ihned, můžete nejprve nainstalovat střechu a později balkonové rámy.

Stavba střechy nad balkónem ve výšce je poměrně nebezpečná událost, proto se doporučuje tuto práci svěřit profesionálním mistrům. Víceže nejprve musíte provést přesné výpočty konzol a celého rámu tak, aby konstrukce nebyla větrem jednou odfouknuta.

Bezpečnostní opatření při práci na balkóně

Při plánování zasklení balkónů vždy pamatujte na nebezpečí práce ve výšce. Kromě toho musíte chránit svůj život nebo zdraví - neměli byste dovolit ohrožení jiných lidí, například ve formě nástrojů nebo stavebních materiálů, které vypadly z výšky.

Věnujte pozornost!
Při samostatných pracích na povětrnostních vlivech a zasklení balkonu je nutná mimořádná opatrnost, zejména v případech, kdy jsou některé procesy prováděny zvenčí.

Neměli byste riskovat a plně spoléhat na svou sílu a obratnost - musíte se chránit bezpečnostním pásem. Pás je zakoupen průmyslově nebo sportovně, s montáží musí vydržet zatížení 350 ÷ 400 kg, které by mělo být uvedeno v certifikátu. Pokud takové informace nejsou k dispozici, pak tento produkt nestojí za nákup.

Kromě toho je nutné konzultovat s prodejním asistentem, který jasně ukáže, jak toto bezpečnostní zařízení používat.

Nepracujte sami - je třeba pozvat partnera, který může v případě potřeby zajistit - to je třeba vzít v úvahu při práci mimo balkon a při instalaci rámů a dvojskel.

K ochraně rukou při práci se sklem a kovem musíte používatrukavice, vyrobené z odolného materiálu.

Zasklívací stupně

Na rozdíl od lodžie, kde je jedna strana zasklená, je nutné ji instalovat na třech stranách na balkón rámu. Práce je komplikována potřebou správně vystavit každý z konstrukčních prvků a vytvořit spolehlivé spojení v rozích.

Při montáži je navíc nutné vzít v úvahu skutečnost, že ke stěně budou pevně připevněny pouze koncové rámy.

Přední část konstrukce má maximální velikost a hmotnost, a proto se také vyznačuje větrem. Musí být instalována velmi pečlivě a okamžitě pevně upevněna nejen na balkónový parapet, ale také na horní balkónovou desku (nebo na clonu).

Rámové bloky je možné zakoupit v konečné podobě nebo objednat u společnosti, která je vyrábí, s uvedením přesné velikosti balkonu. Instalaci již hotových bloků lze provést nezávisle, pokud si pečlivě prostudujete návod.

Montáž rámů

Před izolací balkonu je nutné provést jeho zasklení. Důvod je jednoduchý - nemůžete vytvořit riziko vlhkých izolačních materiálů - prostě ztrácejí svou kvalitu.

Montáž rámů se provádí podle jediného principu, příprava podkladů pro ně se však může lišit. Například rám může být instalován na základně balkonu, na plot (parapet) nebo s odstraněním obvodu.

Příprava pro montáž konstrukce na parapet

No, pokud je parapet balkonu z cihel nebo betonu - v tomtoV tomto případě bude snazší upevnit rámy na dostatečně široký plot. Je obtížnější tuto otázku vyřešit, pokud je parapet vyroben z kovového rohu a tyče.

V této variantě jsou žádoucí přípravné práce, poněkud rozšířením základu pro pohodlí upevnění rámových konstrukcí. To může být instalace další oblasti s širší policí. Jedna z jeho stran je vyložena a vytváří druh ogre