Jaké jsou standardní velikosti oken v "Chruščov"?

Dobré odpoledne, všichni!

Přátelé si koupili nový byt a rozhodli se zrekonstruovat a pronajmout si starý byt „Chruščov“.

Okna v bytě byla scvrklá a potřebná výměna, takže majitelé se na mě obrátili s otázkou, kolik to bude stát.

Pro výpočet jsem doporučil spočítat počet oken a křídel v nich.

Můžete odhadnout náklady, znát velikost oken, a většinou mají standardní hodnoty. Pokud také plánujete instalaci a chcete se rozhodnout o budoucích nákladech, jste vítáni na mém příspěvku.

Dnes vás budu vzdělávat o velikosti oken v Chruščově.

Chruščov, série 1-507

Náklady na typická plastová okna "na klíč" v domech řady 507

Typické panelové domy řady 507 se zpravidla nacházejí v oblastech s rozvinutou infrastrukturou nedaleko metra.

Chruščov, série 1-507, pětipodlažní budovy postavené za vlády Chruščova. V budově není podkroví, skluzavka, výtah. Nosné konstrukce - vnější. Původně "Chruščov" byly cihly (takovéexistovat v okresech Vyborgsky, Kalininsky) a od počátku 60. let, aby se zachránil, došlo k přechodu na panelovou výstavbu.

Rozměry otvorů se mohou v podobných domech a bytech poněkud lišit, ale individuální rozdíl mezi dvěma až třemi centimetry významně neovlivňuje náklady na okna.

Aby se okno perfektně hodilo do vašeho otvoru, měřící přístroj při objednávání vždy odstraní přesnější rozměry s ohledem na všechny vlastnosti dané konstrukce.

Náš odborník na měření odpoví na všechny technické a domácí otázky. Pomůže určit výběr konfiguračního okna.

Pro vás je vždy k dispozici flexibilní platební systém, sezónní speciální nabídky a slevy, které vás potěší. A co je nejdůležitější, poskytujeme záruky na produkty a instalaci.

Níže jsou uvedena typická okna a balkonové bloky s typickými rozměry ve standardním panelu Chruščova 507 v Petrohradu.

Hloubka parapetu - 20 centimetrů, hloubka drenáže 16 cm.

Ceny standardních konstrukcí "na klíč" v panelu Khrushchev 507.

Cena zahrnuje:

 • Výrobek, demontáž starých konstrukcí, montáž nových, povrchová úprava svahů, montáž parapetu
 • \ t
 • Jednokomorová skleněná jednotka (4-16-4)
 • Parapet: 200 mm
 • Přetečení: 160 mm
 • Svahy
 • Barva: Bílá

Standardní velikosti oken

Při navrhování budov a konstrukcí jakéhokoli typu a účelu jsou rozměry okenních otvorů stanoveny s ohledem na požadované osvětlení objektu a to je způsobenoúčel budovy, její rozměry, přirozené světlo za určitých geografických podmínek, jakož i světelné vlastnosti okna s poměrem rozměrů místnosti s okenním otvorem, světelnou propustností okenní jednotky atd.

Plocha otevření okna jako procento podlahové plochy je regulována „Stavebními normami a pravidly“ (SNiP P-A862), která je určena speciálním vzorcem.

SNiP udává normalizované hodnoty cond. v suterénu veřejných a obytných budov, nacházejících se jižně od 60 ° severní šířky a 45 ° severní šířky.

Tato hodnota se bere v úvahu s ohledem na povinné čištění skla dvakrát ročně pro budovy s mírnými emisemi sazí a čtyřikrát pro místnosti s vážnými emisemi.

Když se tedy stavba nachází jižně od 45 ° severní šířky, hodnota cond. je třeba násobit koeficientem 0,75, v místě budovy severně od 60 ° severní šířky se koeficient zvyšuje o 1,2.

Podle vzorců SNiP může být světelná propustnost otvoru mimo jiné ovlivněna vzdáleností mezi tabulemi a počtem tabulí.

To je důležité!
S přibývajícím počtem sklenic a vzdáleností mezi nimi se světelná propustnost oken zhoršuje.

S přibývajícím množstvím sklenic, jakož i vzdáleností mezi nimi se přirozeně světelná propustnost oken zhoršuje díky lomu a absorpci části světelných paprsků.

Existují však typické velikosti oken, které jsou uvedeny v GOST.

\ tvezměte v úvahu, že GOST pro velikosti oken nabízí optimální velikosti, které nejlépe vyhovují potřebám budovy, a ne jediné možné standardní velikosti oken, které nelze měnit.

Tato omezení nesouvisí s technologickým rámcem, protože moderní zařízení s vysokou přesností umožňuje výrobu oken z jakýchkoli otvorů.

Standardní velikosti okenních otvorů jsou vypočítávány na základě optimálního poměru mnoha parametrů, mezi nimiž propustnost světla patří do jedné z nejvýznamnějších rolí, protože původním účelem oken je poskytnout světlo.

Naproti tomu GOST obsahuje koordinační celkové a modulární rozměry okenních jednotek, z nichž většina se používá pro typickou konstrukci, jakož i pro hromadnou bytovou výstavbu.

Velikost oken v obytných budovách

Velikost oken v obytných budovách může být různá a mohou záviset na typu domu a dokonce i v roce jeho výstavby. Proto, pokud jde o výměnu oken, měli byste vždy používat službu profesionálních měřidel.

Teprve po měření můžete znát přesnou velikost oken.

Kupodivu, ale i ve standardních domech, jako je panel, může být rozdíl v technice oken ve stejné budově až 10-15 centimetrů. To znamená, že mluvit o přesnosti není možné.

Existují však určité standardy, o které by se designéři měli usilovat při navrhování panelového domu.

NapříkladStandardní dvoukřídlé okno v panelovém domě má velikost 1300 × 1400 mm, s výškou 1300 a šířkou 1400.

Rozměry oken v panelovém domě se třemi dveřmi jsou: šířka 2050 nebo 2070 milimetrů a výška, jako u vratových dveří, 1400.

Užitečné rady!
Velikost okna v Chruščově závisí na tom, zda jsou parapety v něm široké.

V Chruščově je situace jiná. Velikost okna v Chruščově závisí především na tom, zda jsou parapety v něm široké.

 • Pokud jsou široká, okna jsou 1450 × 1500 se dvěma dveřmi a 2040 × 1500 se třemi.
 • Jsou-li parapety úzké, pak jsou velikosti oken 1300 × 1350 a 2040 × 1350.

Zvláštním tématem jsou rozměry podkrovních oken. Obvykle se vyrábějí ve standardních velikostech. Při určování velikosti okna by měl brát v úvahu sklon střechy budoucího podkroví.

Čím je střecha plošší, tím vyšší bude střešní okno. Výška okna je volena tak, aby poskytovala co nejlepší viditelnost. Šířka okna je přímo ovlivněna vzdáleností mezi krokvy.

Tato vzdálenost by měla být o 4-6 centimetrů větší než šířka samotného okna.

Jak je vidět, velikosti oken v typických domech jsou nejednoznačné, ale přibližně typ domu může určit přibližnou velikost okna.

Rozměry plastových oken

Pokud jde o velikost oken z PVC, mohou být velmi odlišná a nezávisí na žádnémjiných než okenních otvorů.

To znamená, že technologicky plastové okno může být naprosto libovolné s jakoukoli úpravou.

Existují však určité body, které je třeba vzít v úvahu, aby okno fungovalo co nejdéle a fungovalo dokonale.

Vzhledem k tomu, že velikost oken z PVC může být velmi velká, ale není lepší, aby otevírací křídlo bylo větší než 900 mm2.

Toto je maximální hodnota, při které bude hardware fungovat bezchybně po celou dobu své životnosti.

Aby byl list větší, znamená to, že se vzdá záruky, a co je nejdůležitější, vystavit okno nouzi.

Věnujte pozornost!
Minimální velikost otevíracího křídla by neměla být menší než 450 × 450 mm, což je způsobeno funkčností hardwaru.

V případě potřeby však mohou být tyto rysy také zanedbány, ale je třeba mít na paměti, že mohou nastat určité změny v jeho práci.

Při otevírání výkyvných dveří by výška měla být v zásadě vyšší než šířka a při otevírání klapek by naopak měla být šířka větší než výška.

Existují také určité vlastnosti slepých oken, takže žaluzie je lepší než 1000 mm2, protože s větší velikostí je tlak na skleněnou jednotku příliš velký, což může vést k její deformaci a poškození.

Všechny tyto vlastnosti jsou však podmíněné, protože moderní technologie výroby oken umožňují jakoukoli velikost plastových oken.

Proto odborníci v této oblasti aříkají, že nestandardní okna se pro ně staly standardem, protože existuje více výjimek než pravidel, což vyžaduje zvláštní péči a přesnost, které jsou dosahovány díky modernímu vybavení a práci profesionálů.

Velikost okna v Chruščově

Chruščov byl postaven během socialistického systému, jehož cílem bylo dát každému občanovi státní osobní bydlení. V současné době bychom měli věnovat zvláštní pozornost instalaci nových oken v těchto domech.

Volba okna s dvojitým zasklením

Prakticky všechny chruščovské domy té doby byly postaveny z bloků, což minimalizovalo celkový počet švů, které budovu oslabují, ale Chruščov je velmi vzácný, ve kterém je panelová struktura.

Pro tyto budovy je za nejlepší možnost považováno okno s dvojitým zasklením.

Při použití takové skleněné jednotky
- tloušťka plastových rámů se pohybuje od 58 mm do 70 mm
- šířka /výška: od 145 cm do 220 cm.

Přesné rozměry

Před objednáním okna určeného pro místnost v Khrushchev místnosti, je nutné přesné měření, protože s minimální soubor vrstev, po dokončení instalace, musí být vzduchová mezera, chrání sklo před zamlžením (viz plastová okna pot, co dělat? ) a výskyt nadměrné vlhkosti.

Nemělo by se doufat, že velikost okna v Chruščově odpovídala obecnému plánu, takže později nebylo nutné, aby okno bylo na místě.

Je nezbytnéaby se vzalo v úvahu, že dům byl postaven před dlouhou dobou, s největší pravděpodobností od okamžiku usazování, se změnila velikost okenních otvorů v důsledku smrštění základů budovy a jejích zdí. Průměrně se bude pohybovat od 125/150 cm.

Aby se zakoupená okna objevila poprvé, je nutné provést předběžné měření. Tím se ušetří značné množství času při instalaci nebo předinstalací okna.

Zavoláním měřiče se můžete spolehnout na odborné poradenství při instalaci nových oken a na demontáž starých oken, dozvíte se o doplňkových službách.

To je důležité!
Je lepší zvolit typ zasklení a kombinaci v přítomnosti odborníka.

To vám pomůže vybrat nejlepší možnost pro váš byt v bloku Chruščov.

To je užitečné zejména při nákupu kuchyňského okna, protože na rozdíl od oken s dvojitým zasklením jiných místností budete potřebovat další funkce.

Rovněž dává přednost vyjednávání cen předem, získání slevy nebo uzavření smlouvy.

Nová okna se dodávají na zvláštních „pyramidách“ a řidič musí mít zkušenosti s přepravou křehkého zboží. Řidič se zkušenostmi zaručí dodávku skleněné jednotky v jednom kuse.

Stojí za to přemýšlet o tom, jak zvednout okno do bytu, protože rám se sklem má velkou váhu, zatímco úzké uličky a schodišťové dveře tento úkol zkomplikují.

Před zahájením montáže je nutné demontovat rám okna, který se musí namontovatvyměnit. Při provádění těchto prací je třeba věnovat velkou péči, existují dva důvody:

 1. Zaprvé, ne na všech nových svazích může dojít k poškození okenního otvoru, v důsledku čehož bude vysoce kvalitní instalace nemožná.
 2. Zadruhé, zákazník si chce udržet starý okenní rám pro letní dům nebo jiné účely.

Instalace okna

Všechny výrobky z PVC se montují ve stejném pořadí, s výjimkou speciálních předmětů, které vyžadují zvýšenou izolaci:

 • První věc, kterou musíte udělat, je demontáž staré konstrukce, přičemž je důležité nepoškodit bloky a vyčistit povrch.
 • Je-li okno v Chruščově namontováno bez předchozího čištění, je zcela možné, že se skloní, což může být korigováno pouze rafinací vodorovného povrchu.
 • Pomocí běžných hmoždinek jsou všechny prvky pevné, což se může lišit v závislosti na kvalitě betonu.
 • Dále následuje utěsnění spár pomocí pěny a obložení.
 • Po dokončení předběžných prací se provede závěrečná maturace, po které se provede fixace.
 • Po konečné instalaci je nejlepší zkontrolovat okno na závady, pokud jsou nalezeny, je třeba je oznámit pracovníkům k další opravě.

Závěrečná inspekce

Po instalaci okna musíte zkontrolovat, jak dobře se dveře otevírají. V případěbyly problémy, je nutné provést mechanismy přizpůsobení.

Dále byste měli věnovat pozornost izolaci, která se nachází mezi blokem z PVC a stěnou, stejně jako svahy oken.

Po dokončení instalace je třeba povrch polyvinylchloridu dále ošetřit speciálním ochranným prostředkem.

Významně sníží škody způsobené kyselým a alkalickým prostředím, které vznikají po srážení.

Plastová okna v Chruščově

Plastová okna v Chruščově, okna v panelu Chruščov, cena plastových oken.

 • Šířka od 1,28 do 2,15
 • Výška od 1,34 do 1,5
 • Cena na klíč od 11000 rub

Chruščovovy domy byly aktivně postaveny během sovětské éry v 50. - 70. letech minulého století.

Jedná se o třípatrové nebo pětipodlažní domy, cihly nebo panely, které jsou všude vytěžené novými budovami.

Pro Chruščovovy domy jsou charakteristické tenké vnější zdi.

Instalace oken v Chruščově není obtížná, protože velikost většiny oken v Chruščově je velmi podobná pro všechny domy v této sérii.

Okna v panelu Khrushchev mají následující velikosti oken: výška oken nepřesahuje 1380 mm, šířka dvoukřídlých oken je 1280 mm, šířka trojskla nepřesahuje 2220 mm.

Balkonové dveře široké 680 mm a výška až 2100 mm.

Dobrá rada!
V Khrushchevově cihel se velikosti oken nemusí výrazně lišit od velikosti panelu.

Výška oken může být zpravidla 1500 mm a šířka dvoukřídlých oken 1450mm, trikuspidální šířka do 2050 mm.

K dispozici jsou také další velikosti.

Plastová okna z PVC v Chruščově

Dvojité okno v Chruščově 1340 * 1280 mm od 10 900 rublů

 • Výška okna: 1349 mm.
 • Šířka okna: 1280 mm.
 • Parapet: 200 x 1500 mm.
 • Nosnost: 150 x 1360 mm.
 • Šířka svahu: do 200 mm.

Dvoukřídlé okno v Chruščově 1500 * 1450 mm od 11 600 rub.

 • Výška okna: 1500 mm.
 • Šířka okna: 1450 mm.
 • Parapet: 400 x 1650 mm.
 • Nosnost: 140 x 1540 mm.,
 • Šířka svahu: do 400 mm.

Třílisté okno v Chruščově 1500 x 2050 mm od 14 800 rublů

 • Výška okna: 1500 mm.
 • Šířka okna: 2040 mm.
 • Parapet: 400 x 2150 mm.
 • Nosnost: 140 x 2 200 mm.,
 • Šířka svahu: do 400 mm.

Balkonový blok na klíč Chruščov od 15 100 rub

 • Výška dveří: 207 cm.
 • Šířka dveří: 68 cm.
 • Výška okna: 134 cm.
 • Šířka okna: 135 cm.

Rozměry oken v typickém domě Chruščovské řady

Okna Kaleva do Chruščova domu

Ceny oken Kalev v řadách chruščevského domu

2 okna křídla od 9 944 rub.
3 okna křídla od 12 390 rub.
Balkonový blok od 12 606 rub.

Takzvané „chruščovské“ domy zahrnují následující řady: II-07, 1-510, Mm1-3, II-17, II-20, II-32, 1-511, 1-515 /5, K- 7, II-14, II-34, II-35, 1-513, 1605-5, 1-mg-300, II-28

Domy, známé nám jako "Chruščev" ve velkém počtu byly postaveny hlavně v 50-70 let, aby se rychle uspokojit poptávku obyvatelstva, trápí komunální byty, pro své vlastní pohodlné bydlení.

Věnujte pozornost!
V průběhu let získal Chruščov mnoho variant - tzv. Série II-07, II-20, II-35 atd.

Domy byly postaveny jak z panelů, tak z bloků a dokonce z cihel.

Ale všechny možnosti měly společný rys - spíše velké švy ve zdech, které vůbec neprispěly k udržení tepla v bytech, stejně jako protihluková izolace.

K neutralizaci těchto závad společnost Kaleva navrhuje instalovat standartní plastová okna Kaleva do „Chruščova“, včetně prosklení a vnějšího oříznutí balkonu.

To výrazně sníží tepelné ztráty v bytech v zimě.