Proč stojí za to instalovat plastové vstupní dveře se sklem

vchodové plastové dveře se sklem

Dobrý den, přátelé!

Možnosti plastových konstrukcí jsou nevyčerpatelné a dnes navrhuji hovořit o vstupních skupinách z PVC.

Takové dveře je někdy činí hluchými, ale častěji majitelé chalup, obchodů a kanceláří pro různé účely dávají přednost verzi se sklem.Toto je praktické, bezpečné a odůvodněné řešení na všech stranách.Neexistují žádné "kontraindikace" pro jejich instalaci: vstup do garáže, zimní zahrada, suterén, bazén lze vyzdobit pomocí plastových dveří se sklem.A pro majitele obchodů jsou to skutečný nález.

Před přijetím konečného rozhodnutí o tom, zda váš domov nebo kancelář potřebuje plastové dveře se sklem, bude provedeno, doporučuji přečíst článek na toto téma.

Plastové dveře se v posledních letech rozšířily.Stále častěji se vyskytují nejen v sociálních a státních institucích a soukromých firmách, ale také v rezidenčních venkovských domech a bytech.Jen plastové dveře mají vysoké technické vlastnosti - kvalitu, praktičnost i vizuální přitažlivost.

Když už mluvíme o plastových dveřích, nejčastěji okamžitě reprezentujeme balkónové dveře.To je velmi úzký pohled.Moderní plastové dveře mohou mít jakoukoliv barvu a design s různými prvky.Například, laminované pod stromem plátno s vitráží, atd. Různé možnosti překvapí i ty nejnáročnější návrháře.A pro soukromý důmplastové dveře - nejlepší řešení. Je dobře umytý, dochází k poklesu teploty a vlhkosti, není přístupný mechanickému namáhání a ohni.

Výhody a nevýhody plastových dveří

Pokud si myslíte, že výrobci, pak tento produkt je téměř dokonalý, samozřejmě, že není. Zpravidla kupující sami pochopit všechny výhody a nevýhody instalace těchto dveří.

Výhody:

 1. Vysoký výkon. Dveře z PVC nejsou při provozu deformovány. Takové dveře vydrží silný úder. Tajemství je v hliníkovém profilu, který je základem celé konstrukce. Nahoře je potažen plastem.
 2. Odolnost proti vlhkosti. Hliník a plast jsou odolné vůči vlhkosti. Koroze nad nimi nemá žádnou moc. Proto je to nejlepší volba pro soukromé domy,koupelny, kotle, skladovací prostory a další místnosti.
 3. Snadná obsluha. Hladký povrch usnadňuje péči o dveře. Snadno se čistí od jakékoli kontaminace.
 4. Atraktivní vzhled. Různé barvy, formy a struktury vám umožní realizovat jakoukoliv fantazii.

Nevýhody:

 1. Při silných otřesech se však plast deformuje. Díky měkkosti materiálu mohou na něm zůstat škrábance a drážky.
 2. V průběhu času ztrácí plast svůj původní, reprezentativní vzhled. Ani speciální ochranná vrstva ji neukládá.
 3. Laminát nemá ochrannou funkci. Povlak dává plastu pouze požadovanou strukturu a barvu, to je dekorace.
 4. Někteří výrobci tvrdí, že dveře z PVC jsou ohnivzdorné. To je diskutabilní, protože plast je stále hořlavý. Hliníkový profil může být slabý odstrašující prostředek. Vše záleží na síle požáru, v některých případech i profil nemůže zůstat, nemluvě o plastové části konstrukce.
 5. Někteří tvrdí, že plasty, i když mají původní povrchovou úpravu, zůstávají plastové. A z takových dveří dýchá studená kancelář.

Vezměte prosím na vědomí, že ani plně prosklené plastové dveře nelze zlomit. Nebudete ji porušovat a nebudete ji porušovat. Tyto dveře lze stále nazývat kamennou zdí.

Shrneme, že plastové dveře jsou nenahraditelné, pokud jsou tyto vlastnosti důležité pro domácnosti: ochrana proti hluku, odolnost proti vodě, snadné použití, bezpečnost, dobrá viditelnost atd.zdobí dům ai byt.

Výběrové nuance

Stejně jako u výběru plastových oken je při rozhodování o koupi dveří z PVC nutné věnovat pozornost dvěma důležitým aspektům.

1. Profil. Není nic nového pro ty, kteří čelí výběru plastových oken. Profil je stejného typu. A pozornost by měla být věnována počtu kamer. Oni jsou zodpovědní za nesoucí zvuk. Pro dosažení dobré zvukové izolace stačí čtyři kamery.

2. Příslušenství. Tradičně zahrnuje zámky, rukojeti, závěsy atd. Tyto prvky zajišťují každodenní provoz a je nepříjemné, když se něco zlomí. Aby se tomu zabránilo, pomůže vám výběr kvalitního kování.

Praktické rady: nejprve vyberte profil a tvarovky. Ve druhém provedení. Můžete si vybrat libovolnou texturu, ať už malování nebo laminování. Ale postarat se o vzhled dveří by měla být předem, protože dekorativní nátěr je aplikován ve výrobním procesu na plátno. Zvažte, že malba bude levnější, ale snadno se poškodí. Laminování je dražší řešení, ale má menší rozsah odstínů.

Přezkum hlavních výrobců

Veka, KVE, profily Rehau jsou v současné době považovány za lídry na trhu.

Veka

Společnost je dceřinou společností německé společnosti VEKA AG, která vyrábí výrobky z PVC již více než 16 let. Tato značka je na trhu již řadu let, ale v poslední době ztratila svou pozici.

Pros:

 • tepelná izolace;
 • zvuková izolace;
 • estetika;
 • vysoká kvalita profilu;
 • široké cenové rozpětí.

Nevýhody:

 • ve výrobě se používá velké množství oxidu olovnatého, což zhoršuje zdraví lidí;
 • vyžaduje pečlivý výběr tvarovek.

KBE

Jedná se o jeden z nejlepších profilů vyráběných v Rusku. Úspěch značky je dán uplatněním inovativních technologií a nápadů.

Plusy:

 • izolace;
 • energetická účinnost;
 • evropské normy kvality;
 • neobsahuje škodlivé látky;
 • trvanlivost.

Nevýhody:

 • vysoká cena, která omezuje dostupnost;
 • K dispozici v klasické bílé barvě.

REHAU

Jedná se o časově prověřeného německého výrobce, který si získal velkou popularitu mezi znalci kvality. Značka zaujímá vedoucí postavení díky optimálnímu poměru ceny a kvality.

Profesionálové:

 • přítomnost mechanismů ochrany proti vloupání;
 • použití kvalitních a bezpečných materiálů;
 • vysoká úroveň zvukové izolace;
 • estetický design;
 • bohatý výběr barev;
 • nevyžadují zvláštní péči.

Nevýhody:

 • vyžaduje pečlivý výběr kvalitního kování.
 • Při výběru profilu byste měli nejprve věnovat pozornost jeho kvalitě a bezpečnosti.

Celkem

Chcete-li vybrat kvalitní dveře a splnit svůj rozpočet, aniž byste ušetřili na kvalitě výrobku, měli byste zvážit hlavní body:

 • typ vrat(vchod, pokoj nebo balkon);
 • velikost;
 • vybavení (přítomnost prahu, příslušenství);
 • dokončovací materiály (například desky);
 • zdobení (skleněné obaly, malování nebo laminování).

Měli byste také věnovat pozornost zárukám poskytovatele, procesu instalace a poskytované bezplatné služby.

Plastové vstupní dveře se sklem jsou nejen funkční, ale také praktické. Cenově výhodný materiál s nízkou měrnou hmotností umožňuje co nejvíce odlehčit klapky, čímž je zajištěno zvýšené pohodlí obsluhy. Naše studio nabízí zákazníkům vstupní dveře z vysoce kvalitního plastu, jakož i různé druhy materiálů používaných při výrobě a montáži.

Konstrukce

Vstupní skupiny se primárně odlišují typem dveřních mechanismů používaných ve stavbě. Je jich spousta a před konečným rozhodnutím ohledně výběru vstupního zařízení je třeba si je přečíst.

Dveře otočné Nejjednodušší a nejběžnější mechanismus dveří. List se uvede do pohybu otočením křídla dveří na jeho závěsech, vložených do rámu dveří.
Dveře kyvadlové\ t Jediný rozdíl oproti otočným systémům je možnost otevření ventilů.oběma směry.
Posuvné dveře\ t Oni šetří místo, protože jejich dveře se neotevřou, když se otevřou, ale odejdou. K tomuto účelu slouží mechanismus kolejnice.
Teleskopické dveře\ t Tento typ dveří také používá pohybový systém kolejnicového vozíku, avšak klapky se skládají z několika částí, které se při otevírání pohybují po kolejích jeden po druhém.
Polokolové dveře Získali vysokou popularitu díky svému elegantnímu radiálnímu tvaru. Listy a kolejnice tohoto provedení jsou vytvořeny ve tvaru oblouků a vstupní skupina má tvar půlkruhu.
Otočné dveře\ t Hnací mechanismus pro otočné dveře je pohyblivý svislý hřídel. Nože jsou k tomuto hřídeli připevněny ve stejné vzdálenosti od sebe. Jejich počet se může lišit - jsou to otočné dveře se dvěma, třemi a čtyřmi dveřmi.
Tambour Umožňuje kombinovat různé konstrukce dveří a zaručuje nejlepší ochranu proti mrazu v chladném období.

Druhy skla pro plastové vchodové dveře

Sklo je nepostradatelným materiálem při výrobě vstupních dveří. Plastový rám znamená nejen vynikající funkčnost, ale i nepřekonatelný vzhled, ale je schopen odolat pouze některým typům náplní s nízkou měrnou hmotností. Níže jsouVolitelné příslušenství pro zasklení plastových vchodových dveří:

 • Reliéf. Vzor reliéfu se může lišit, což umožňuje provádět vstupní skupinu v libovolném stylu preferovaném zákazníkem.
 • Triplex. Skládá se z několika vrstev skla, lepeného ochranného filmu. Síla triplexu je poměrně vysoká a některé odrůdy jsou schopny odolat i přímému střelu ze střelné zbraně. Tento materiál vypadá moderně a má také dobrou tepelnou izolaci. V nouzových situacích navíc ochranná fólie zabraňuje pádu fragmentů. Tloušťka triplexu však způsobuje jeho vysokou hmotnost, což znamená, že plastový rám by měl být dále zpevněn nebo by měly být pro zasklení použity malé fragmenty.
 • Matné sklo. Průsvitné prádlo dodává designu velmi originální styl v kombinaci s plastovým rámem dveří.
 • Zrcadlové sklo. Výrazné rozhodnutí o návrhu, mimo jiné, zasahovalo do přezkumu interiéru budovy. Uvnitř je transparentní, což nezasahuje do toho, co se děje na ulici, ale mimo toto sklo vypadá jako plnohodnotné zrcadlo.
To je důležité!
Zasklení plastových vchodových dveří se provádí také s dvojitými okny a různými typy vitrážových oken a častěji s jejich napodobeninami: povodněmi, pískováním, filmem a nátěrem. Zajímavá a fotografická tisková metoda.

Plastový profil

Vchodové plastové dveře se sklemvyrobeny z odolného zesíleného rámu. Uvnitř PVC profilu je umístěna ocelová vložka, která dodává konstrukci tuhost a odolnost proti deformačním účinkům.

Barevné varianty plastového rámu jsou různé: materiál může mít požadovanou barvu nebo může být laminován (včetně dřeva).

Metal-plastový profil je jedním z nejmodernějších na trhu stavebních materiálů.

Kombinuje poměrně dobré externí údaje a díky svým vlastnostem nachází široké praktické využití.

Indikátory trvanlivosti a tepelně izolační charakteristiky ji řadí na jednu z nejvyšších pozic v prioritě výběru profilu pro uspořádání vstupních skupin.

Montáž plastových vchodových dveří se sklem

Plastové prosklené vstupní dveře musí být správně nainstalovány - pro správnou funkci pohyblivých částí. Instalace vstupních skupin je práce s poměrně vysokým stupněm složitosti, bez přípravy a zkušeností není možné na prvním pokusu dělat všechno správně. Naše studio dělá instalaci těchto systémů po dlouhou dobu, takže technologie je zdokonalena k dokonalosti.

Instalační kroky:

 1. Montáž rámu dveří. Nejprve jsou namontovány vertikální části - budou sloužit jako nosné prvky konstrukce. Dále jsou upevněny horizontálními profily profilu.
  Když je rám plastových vstupních dveří připraven, je prosklený. Sklenice jsou k rámu připojenysilikonové tmely. Pokud vstupní skupina předpokládá neúplné zasklení, pak jsou tyto plochy opláštěny panely z doprovodného materiálu.
 2. Montáž plastových vstupních dveří. Pro každý typ se předpokládají různé technologické postupy: pro závěsné systémy stačí namontovat zárubně do otvoru a zavěsit křídlo na závěsy, pro kolejnice se vyžaduje dodatečná montáž kolejí. Otočné dveře předpokládají montáž centrální hřídele s následnou montáží lopatek.
 3. Instalace všech souvisejících možností zahrnutých v objednávce zákazníka. Poté je výkon vstupní skupiny kontrolován osobně zákazníkem s pomocí zaměstnanců našeho studia.

Nesmíte se snažit instalovat plastové vstupní dveře se sklem sami - jedná se o poměrně pracný proces a sebemenší chyba při provádění může vést k vážným problémům až po materiální škody a potřebu znovu vybudovat hlavní vchod do chaty. Kvalifikovaní odborníci ušetří nejen čas a nervy, ale i finance zákazníků.

Výhody a nevýhody

Je nepravděpodobné, že by existovaly významné nevýhody spojené s uspořádáním krásných a funkčních vchodových dveří z PVC. Jedinou nevýhodou jsou náklady na postup - výrazně se však překrývá s výhodami, které tento návrh přináší. Mezi nimi jsou:

 • funkčnost tohoto řešení a záruka dlouhé životnosti s rozumnými nákladyovládání předních dveří;
 • velká praktická hodnota díky možnosti instalace alarmů a dalších užitečných doplňkových možností;
 • používající pouze vysoce kvalitní materiály;
 • zvýšená tepelná a zvuková izolace;
 • obrovský prostor pro nová konstrukční řešení, která vám umožní vybrat si typ vstupní skupiny, která bude nejvíce barevně zapadat do struktury budovy.

Náklady na plastové dveře se sklem

Cena otázky týkající se vybavení budovy s plastovými vchodovými dveřmi se značně liší. O nákladech balíku služeb rozhodují tyto faktory:

 1. počáteční náklady na použité materiály, včetně součástí;
 2. zdobení;
 3. stavební plocha, množství použitých materiálů;
 4. složitost provedení a typ použitého dveřního mechanismu. Na autorových elitních dveřích bude cena vyšší;
 5. počet ventilů;
 6. přítomnost dalších funkcí (alarm, automatický pohon, interkom).

Kdy si vybrat

Krása a pohodlí v domě jsou důležité součásti, takže je nutné vytvořit dobrý dojem již od dveří. Plastové vstupní dveře se sklem charakterizují dokonalou chuť majitelů. Kromě toho, že se tato konstrukce dveří vyznačuje vizuální přitažlivostí, dveře umožňují průchod světla dovnitř domu a řešení problému přirozenéhoosvětlení.

Mimochodem, většina chodeb v bytech vypadá jako úzké a tmavé uličky. Plastové dveře bez skla jsou trvanlivé a mají dlouhou životnost. V obchodech, kancelářích, nákupních centrech a také venkovských domech je obvyklé instalovat kovové plastové konstrukce. Kovové dveře s prosklením se vyznačují vysokou tepelnou izolací a zvukovou izolací.

Nemyslete si, že dveře z plastu u vchodu není schopen chránit majitele před vetřelci. Naopak, při použití lehkých a zároveň odolných dveří můžete zajistit kvalitní ochranu jako vstupní kovovou plastovou konstrukci.

Plastové dveře, které jsou instalovány jako vstupní konstrukce, splňují bezpečnostní požadavky:

 • Sklo odolné proti otřesům, i když je zasaženo, se nerozpadne v důsledku viskózního polymerního média obsaženého ve speciální vrstvě.
 • Profil je vyroben z oceli a vydrží více než jednu tunu. Pokud příslušenství pro vyztužení konstrukce dveří chybí, pak je výrobek vhodný pouze pro tambur jako doplňkové dveře.
 • Pevný profil dveří je zajištěn vyztužením uzavřeného typu a je vyztužen kovovými vložkami.

Skleněné plastové dveře se mohou skládat ze skleněné poloviny nebo plné. Racionální možností návrhu vstupu je okno s dvojitým zasklením,šetří teplo v domě. Spousta designu potěšení ve výzdobě struktury dveří - vitráže, tónování, ozdoby - pomůže dát individualitu každému obydlí nebo budovy.

Konstrukce, kování, okna s dvojitým zasklením

Vstupní dveře z plastu jsou založeny na rámu z vyztužené oceli a jsou opatřeny příslušenstvím proti vloupání. Plastové dveře určené pro intenzivní použití jsou vybaveny speciálním příslušenstvím.

Závěsy vydrží mnoho cyklů otevírání - zavírání a dostatečnou hmotnost konstrukce. Abyste se za plastovými dveřmi cítili naprosto bezpečně, můžete posílit základní vybavení výrobku pomocí příslušenství proti vloupání.

Vchodové dveře z plastu se vyznačují jedinečným prvkem - tento design se hodí do každé fasády a interiéru. Mnoho barevných řešení profilu, výzdoba doplňků, výběr konfigurací, dveře jsou husté a rozměry umožňují použití plastových vchodových dveří s dvojitým zasklením v exteriéru.

Je třeba říci, že vstupní dveře mohou mít různé typy výplní: neprůhlednou plastovou skleněnou jednotku, obyčejné, matné, vzorované a vitráže.

Majitelé bytů si často vybírají dveře bez zasklení se zlepšenou protihlukovou izolací, ale majitelé chat, domů a chalup mohou používat dveře se sklem. Mrazené pancéřové sklo chrání před zloději a zvídavými pohledy. Pokud jde o veřejné budovy nebo kanceláře, tradičně se zde používá.plastové dveře se sklem.

Cena výrobků závisí nejen na nákladech na instalaci, dodávku nebo výrobu, ale také na ceně vybraného materiálu. Cena se může lišit v závislosti na barvě profilu nebo typu skla.

Plastové dveře se sklem

Před získáním konstrukce je nutné pochopit strukturu dveří z plastu, abyste nepochybovali o tom, že jste se rozhodli správně.

Plastové skleněné dveře se skládají z rámu, který je namontován v otvoru a má strukturu duté komory.

V závislosti na profilu vrat může být konstrukce vybavena 3-7 kamerami. Tuhost konstrukce je zajištěna zesilovačem z oceli.

Výroba dveří není kompletní bez křídel, které lze skládat, posouvat nebo otevírat. Dveře s dvojitým zasklením jsou systém skládající se z 2-3 sklenic, hermeticky spojených v určité vzdálenosti od sebe. Dvojitá okna jsou naplněna inertním plynem nebo sušeným vzduchem.

To je důležité!
Plastové dveřní kování se skládá z rukojeti, závěsů, vnitřního obložení. Všechny mechanismy dohromady by měly umožnit snadné otevírání a zavírání dveří, stejně jako těsné spojení křídla s rámem dveří.

Konečnými prvky dveří jsou svahy, které jsou vyrobeny z PVC nebo sendvičových panelů s izolací. V případě „hluchého“ plnění se používají třívrstvé panely z oceli s polymerovým povlakem a polystyrenovou pěnou. PodrobnostiSpojte s polyuretanovým lepidlem. Pokud mluvíme o předních dveřích. Používají se odolnější panely s ocelovými plechy, v ostatních případech s plastovými.

Plastové vstupní dveře nevyžadují komplexní údržbu. Dřevěné dveřní konstrukce vyžadují pravidelný nátěr a kovové plastové dveře bez skla si po dlouhou dobu zachovávají svou původní novost. Pravidelné čištění dvířek před prachem a nečistotami pomocí profesionálních pracích prostředků pomůže prodloužit životnost výrobku.

Plastové dveře se sklem se musí nejen pravidelně čistit od nečistot, ale také kontrolovat funkčnost příslušenství. Použitím motorového oleje a speciálních maziv pro péči o výrobky z vrat můžete nezávisle odstranit provozní závady. Nastavení dveří je lepší svěřit mistrovi zkušenosti.

Sklolaminátové posuvné dveře jsou oblíbené nejen ve venkovských sídlech, ale i v městských bytech. Výhody posuvných dveří z těchto výrobků na přání.

Zasklívací dveře zvyšují propustnost světla v místnosti. Konstrukce posuvného typu má dobrou zvukovou izolaci a tepelnou izolaci. Takové křídlo posuvných dveří může být snadno tlačeno i dítětem. Díky možnosti výroby výrobků pro jednotlivá měření můžete uspořádat unikátní interiéry.

Vchodové plastové dveře bez skla

Je možné, že mnoho majitelů zjistí, že okna jsou nadbytečnápodrobnosti, proto upřednostní zavést "hluché" dveře. Vstupní plastové dveře bez skla nejsou o nic méně spolehlivé než konstrukce z jiných materiálů. Snadnost, těsnost a rozumná cena jsou doplněny vnější atraktivitou.

Navzdory tomu, že hmotnost konstrukce je malá, časem se dveře se sklem a mřížkou mohou uvolnit nebo „prohnout“. Takový problém je doprovázen výskytem průvanu: vzduch se začíná vnikat do domu skrze vzniklé trhliny. Problém lze odstranit dotažením nastavovacích šroubů. Pokud je porucha složitější, je lepší vyhledat pomoc profesionálního mistra.

Věnujte pozornost!
Plast je odolný materiál, i když je ve srovnání s řádně vysušeným dřevem. Pro spolehlivost a odolnost jsou vstupní dveře opatřeny vyztuženými vložkami v rámech a křídlech a zámky se šrouby - svorkami.

Pro zablokování přístupu k uzamykacím zařízením a ohybu se do vnějších komor vloží ocelové vložky. Aby se maximalizovala pevnost výrobku, může být vstupní konstrukce z plastu doplněna elektrickými otevíracími pohony, prvky shtulpovye, ventily a dalšími mechanismy.

V různých místnostech lze použít vnitřní dveře se sklem. Pokud mluvíme o kuchyni nebo obývacím pokoji, kde se scházejí hostitelé a hosté, můžete použít design s průhledným sklem. Fotografie plastových dveří se sklem vypadají stylově a atraktivně, perfektně se hodí téměř do každéhointeriér.

Pokud místnost nemá dostatek světla, nachází se na severní straně, kde se sluneční světlo zřídka dostává, použijte posuvné dveře. Skleněné vložky vytvářejí pocit transparentnosti a beztíže, zaplňují místnost světlem. Plastové dveře s matným sklem lze použít v ložnici nebo v dětském pokoji: světlo pronikne dovnitř, ale zároveň zůstane zachována intimita určité zóny.

Dobrá rada!
Pokud je skleněná jednotka poškozená, může být nutné vyměnit sklo. Pokud se tak nestane, vytvoří se ve vnitřní komoře kondenzace a dveře zcela ztratí své tepelně izolační vlastnosti. Rukojeť dveří je vystavena stálému zatížení, takže upevňovací šrouby se mohou „uvolnit“. Vytažení mechanismů vrátí obslužnost rukojeti, ale rozbité mechanismy budou muset být nahrazeny novými.

Vstupní plastové dveře bez skla jsou bezpochyby atraktivní vizuálně, ale s časem se na povrchu objevují skvrny a škrábance. Chcete-li obnovit novinku, můžete profil obnovit. Opotřebení pryžového těsnění vám dává vědět, jak se uvolníte stisknutí dveří do rámu.

Problém je vyřešen jednoduše: těsnění je třeba vyměnit, ale předtím je nutné odstranit přesná měření otvorů, zárubní. Dveře čalouněné ze skleněných vláken do-it-yourself pomáhají řešit problém ošklivosti vzhledu konstrukce.