Existuje rozdíl mezi jednokomorovými a dvoukomorovými okny

Dobrý den, milí čtenáři!

Při budování vlastního domova je vždycky spousta nuancí. Igor Ivanovič byl o tom přesvědčen v plném rozsahu, který nás požádal, abychom pomohli s instalací oken.

Na každém osobním jednání si stěžoval, kolik úsilí a peněz bylo vynaloženo na staveništi.

Ale nešetřil na materiálech. Se všemi procesy zacházel velmi pečlivě.

Dokonce musel dát malou přednášku - vyprávět o jednokomorových a dvoukomorových oknech s dvojitým zasklením, jaký je rozdíl a vlastnosti provozu. Dozvíte se o všech nuancích.

Jak se liší jednokomorová skleněná jednotka od dvoukomorového skla?​​

Hlavní zdroje tepelných ztrát přes sklo, takže volba skla by měla být oslovena zodpovědně. Jedno nebo dvojitá okna, z nichž jedno je lepší? Podívejme se na vlastnosti.

To je důležité!
Skleněná jednotka je konstrukce sestávající z několika sklenic a hermeticky propojených vzduchovou komorou.

Charakteristika skleněné jednotky:

 • Sklo;
 • Vzduchová komora je naplněna odvlhčovačem, v důsledku čehož se při poklesu teploty na oknech neobjeví kondenzace;
 • Vnitřní tmel - chrání kameru před vlhkostí a prachem;
 • Vnější těsnicí hmota - zvyšuje rázovou houževnatost skla.

Jednokomorová skleněná jednotka - sestává ze dvou sklenic a jako odborníci ji nazývají „standardní jednokomorovou“. Vzorec pro takovou skleněnou jednotku je 4-16-4, kde 4 mm je tloušťka skla a 16 mm je vzdálenost mezi skly.

Taková skleněná jednotka je lehčí než dvoukomorová, nezatěžuje konstrukci, a proto s menší hmotností je zatížení kování menší. Jednokomorové okno s dvojitým prosklením umožňuje více světla do domu a za cenu je výhodnější.

Tato skleněná jednotka má zároveň horší zvukové a tepelně izolační vlastnosti a je náchylnější k zamlžování sklenic. Dánotepelná odolnost jednokomorového okna s dvojitým zasklením je 0,32 m2 ° C /W. V podstatě jsou instalovány na balkónech, lodžiích a lodžiích.

Dvoukomorová skleněná jednotka se skládá ze tří sklenic, které jsou propojeny dvěma vzduchovými komorami. Vzorec jednotky s dvojitým sklem je 4-10-4-10-4, kde 4 mm je tloušťka sklenic a 10 mm je vzdálenost mezi skly. Tento typ oken s dvojitým zasklením je více žádaný v bytech, chatách a kancelářích.

Instalací dvoukomorové skleněné jednotky lze zlepšit tepelně izolační vlastnosti. Snížená odolnost proti přenosu tepla dvoukomorové skleněné jednotky je 0,47 m2 ° C /W. Taková skleněná jednotka je 1,5 krát teplejší, což snižuje tvorbu kondenzátu na skle. Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením se příliš neliší od jednokomorového, ale efekt v místnosti je mnohem výraznější. Taková skleněná jednotka dobře udržuje teplo a chrání ji před hlukem.

V obytných prostorách se vyplatí instalovat okna s dvojitým zasklením podle GOST s přestupem tepla nejméně 0,45 m2 ° C /W, jinak nebudou ukazatele hotového okna splňovat všechny stavební předpisy. Podle GOST může být tloušťka celé skleněné jednotky od 16 do 46 mm.

Při výběru skleněné jednotky je třeba vzít v úvahu umístění domu, oblast i klimatické pásmo. Pro regiony, kde jsou zimy do - 20 stupňů, jsou okna s dvojitým zasklením nejoptimálnější variantou zasklení.

Jednokomorová nebo dvoukomorová skleněná jednotka: srovnání

Při výběru plastových oken pro dům často vzniká otázka, která okna koupit?

Pozor!
Všechny skleněné tabule pro plastová okna mohou být běžné, temperované a trojité.

Výběr se liší mezi jednokomorovými a dvoukomorovými, které se liší typem provedení, počtem použitých sklenic. Jak velký je rozdíl mezi těmito dvěma možnostmi? Pokusíme se odpovědět na tuto otázku a zjistit, jaké podobné struktury jsou, jak se mohou od sebe lišit.

Odrůdy skla pro okna

Konstrukce skleněné jednotky zahrnuje: airbagy, sklo, hliníkové profily, absorbent, butyl, polysulfid.

Nejprve budeme definovat, co je to skleněná jednotka. Jedná se o speciální konstrukci, která se skládá z několika sklenic, vzájemně propojených z hlediska těsnosti. Hliníkový profil ve formě rámu, těsnící hmoty se používají pro spoj, mezi skly je prostor zcela vyplněn běžnou směsí vzduchu nebo inertním plynem (nejlépe pokud je argon, ale lze použít i krypton).

Plastová okna vyráběná dnes se dělí na jednokomorové, tj. Skládají se ze dvou sklenic a mezivrstvy, a dvoukomorové, tj. Ze tří sklenic a dvou vzduchových komor.

Plastová okna však mohou mít nejen obyčejné sklo, ale i speciální zpracování:

 • úspory energie;
 • multifunkční;
 • opalovací krém.

Všechna skla pro plastová okna mohou být zase obvyklým standardem,tvrzené, vícevrstvé, tj. trojvrstvé. Nejčastěji se u skleněných jednotek používají energeticky úsporné výrobky standardního typu, ale v případě potřeby dodatečné ochrany se používají kalené a vícevrstvé výrobky.

Energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením mohou být vyráběna různými technologiemi:

Díky povlaku odrážejícímu teplo v zimě je v místnosti teplý a v létě chladný.

Užitečné rady!
K-sklo vyrobené za použití pyrolytické technologie, je dražší, ale dnes méně účinné, když jsou pro výrobu již používány jiné metody;

I-sklo, nebo nízkoemisní, se vyrábí technologií magnetronů.

První energeticky úsporné sáčky jsou vyrobeny použitím jediné oxidové vrstvy
. kov přímo na horkém skle. Nejúčinnější metodou, která je dnes nejúčinnější metodou, je rozpoznání depozice stříbra a jiných kovů metodou nejjemnějšího ukládání. To neumožňuje přenášet teplo venku.

Jednokomorové balení

Jednokomorová plastová okna jsou konstrukce, která se skládá ze dvou sklenic, oddělených distančním rámem z hliníku. V tomto případě není výsledná plynná vrstva, která odděluje obě sklenice, v kontaktu s vnějším prostředím, protože je vynikajícím tepelným a zvukovým izolátorem, který chrání interiér.

Jednokomorová plastová okna se liší od tradičních v tom, že jsou naprosto hermetická, to znamená uvnitřskleněná jednotka je spolehlivě chráněna před kondenzací, výskytem bodu tuhnutí.

Teplota na povrchu vnitřního skla okna: průhledné sklo, jednokomorové okno s dvojitým zasklením, dvoukomorové dvoukomorové okno.

Pro tato okna se používají konstrukce o tloušťce 20 až 24 mm (v prvním případě se používá hliník, ve druhém případě plast). Snížení hluku z ulice současně je až 34 decibelů.

To je důležité!
Z minusů, které rozlišují taková plastová okna, je nutné zaznamenat ne tak spolehlivou protihlukovou ochranu, jako ve dvoukomorovém, ne tak vysokém koeficientu odporu proti přenosu tepla. Existují však výhody - nízká hmotnost, která je dokonale spojena s trvanlivostí a spolehlivostí, vysokou transparentností a trvanlivostí.

Náklady na tato okna rovněž nejsou příliš vysoké, což je často rozhodujícím faktorem v jejich prospěch. Použití energeticky úsporných skel pro takové konstrukce umožňuje, aby jejich instalace byla výhodnější než instalace drahých dvoukomorových.

Dvoukomorové balení

Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením, navzdory četným mýtickým výhodám, se liší od jednokomorových pouze v počtu sklenic, kamer a rámů vzdálenosti. Ale jen takový balíček dvou kamer vám umožní vytvořit skutečnou bariéru z téměř jakéhokoliv negativního vlivu atmosférických faktorů.

V mnoha případech je použití takových obalů zcela odůvodněné, lze je instalovat v nejrůznějších klimatických pásmech av kombinacis M14mm sklem, jsou schopni plně zajistit komfort a pohodu.

Použití těchto dvoukomorových oken s dvojitým zasklením umožňuje snížit hladinu hluku přibližně o 40 decibelů, to znamená, že jsou žádány nejen pro městské byty, ale také pro kanceláře a komerční budovy v centru města. Chcete-li si vybrat správný dvoukomorový balíček, musíte se řídit následujícím vzorcem: 4-10-4-10-4.

Tloušťka skla pro skleněnou jednotku, šířka vzduchové mezery je zde uvedena postupně. Zvláště účinná plastová okna, která používají speciální energeticky úsporné sklo. Jsou však jen zřídka využívány pro byty, jsou vhodné především pro administrativní budovy nebo v případech, kdy jsou balkonová okna obydlí na hlučných ulicích a cestách.

Proto při rozhodování o tom, která plastová okna jsou lepší, jedno- nebo dvoukomorová, určete, ve kterých místnostech budou instalovány, zda je nezbytná podobná ochrana proti hluku.

Které skleněné balení je lepší?

Co je tedy lepší: jednokomorová nebo dvoukomorová okna s dvojitým zasklením? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože oba typy mají klady i zápory. Například jednokomorový balíček s energeticky úsporným sklem může ušetřit až o 25% více tepla než obyčejný dvoukomorový.

Současně se tato verze vyznačuje velkou hmotností, tj. Instalacínákladnější a komplikovanější. A větší váha - to je velká zátěž na hardwaru, která bude rychlejší. To je otázka, koupit jednokomorová a dvoukomorová okna s dvojitým zasklením, je nutné rozhodnout ne o tloušťce a množství skla, ale o zcela odlišných ukazatelích.

Při výběru je třeba věnovat pozornost faktorům, jako je přenos viditelného světla a ultrafialového záření, úspora energie.

Zvažte následující příklad:

Pozor!
Přenos viditelného světla pro jednokomorové energeticky úsporné okno s dvojitým zasklením je 80%, pro obyčejný jednokomorový jedno - 81% a pro dvoukomorový obyčejný - 74%.

UV propustnost pro energeticky úspornou jednokomorovou skleněnou jednotku je 35%, pro normální jednokomorovou jednotku - 54% a pro běžnou dvoukomorovou jednotku - 45%.

Rozdíl energeticky úsporného skla od jednoduchého

Je možné rozlišit energeticky úsporné sklo od obyčejného skla doma pomocí osvětleného zápasu nebo zapalovače.

V tomto příkladu vidíme, že jednokomorové balení se zvláštními energeticky úspornými vlastnostmi je mnohem účinnější než drahé dvoukomorové balení, ale s běžnými brýlemi. Jsou zde některé zvláštnosti: nedoporučuje se dávat více než jedno energeticky úsporné sklo, protože sluneční faktor hodně klesá. To znamená, že bude nutné použít další ochranné brýle, což zvýší náklady na zasklení.

Jak vidíte, energeticky úsporné sklo musí být také používáno velmi opatrně.Je třeba dbát na to, jaká je vzdálenost mezi jednotlivými skly, ať už se používá argon pro plnění, což navíc zvyšuje tepelnou izolaci.

Při výběru oken s dvojitým zasklením se mnozí domnívají, že čím více brýlí, tím bude okno spolehlivější na ochranu před chladem, ale není tomu tak. Tenčí balení s méně prvky umožňuje účinnou ochranu.

Proto nespěchejte k výběru, rozhodněte se přesně, jaké vlastnosti skleněné tabule jsou pro vás důležité. Mnozí odborníci doporučují dát přednost jednokomorové s energeticky úsporným sklem, které zajistí větší ochranu a tepelnou izolaci, zvukovou izolaci domu.

Jednokomorové nebo dvoukomorové okno s dvojitým zasklením - rozdíl, rozdíly, postup výměny

Skleněná jednotka je průsvitná skleněná konstrukce. Zabírá většinu plochy okna. Přenáší sluneční světlo do místnosti, zabraňuje tepelným ztrátám, snižuje hladinu hluku v domácnosti.

Při přeměně dřevěných oken na plasty spotřebitelé nevyhnutelně čelí otázce, zda vybrat jednokomorovou nebo dvoukomorovou skleněnou jednotku. Pro správnou volbu je nutné pochopit rozdíl mezi nimi, určit výhody a nevýhody každého z nich.

Rozdíly mezi jednokomorovými a dvoukomorovými okny s dvojitým zasklením

Jednokomorové okno s dvojitým zasklením se skládá ze 2 sklenic, které jsou rozděleny jedním hliníkovým distančním rámem, uvnitř dutým a vyplněným speciálním absorbentem. V prostoru mezi tabulemisušený vzduch je čerpán dovnitř, absorbent absorbuje zbývající vlhkost. Tepelná vodivost vzduchu je 27krát menší než sklo. Díky tomu má sklo vynikající vlastnosti tepelného stínění. Pro zajištění těsnosti obalu je jeho obvod chráněn dvojitou vrstvou tmelu.

Rozdíl dvoukomorového okna s dvojitým zasklením z jednokomorového okna - v počtu sklenic v provedení. Dvoukomorový balíček používá tři sklenice, oddělené dvěma rozpěrkami. Výsledkem jsou dvě uzavřené komory naplněné vzduchem.

Každý z balíčků má své vlastní vlastnosti, které určují jejich výhody a nevýhody.

Výhody jednokomorového okna s dvojitým zasklením:

 • menší hmotnost, nevytváří dodatečné zatížení spojovacích prostředků a spojovacích prvků, takže okna neporuší déle
 • jednokomorový ohřívač s použitím energeticky úsporného skla,
 • udržují teplo lépe než dvoukomorová jednotka
 • přenáší více světla (až 80%)
 • má nižší náklady

Nevýhody:

 • nízký koeficient odporu proti přenosu tepla, v důsledku čehož vzniká kondenzát na sklech při teplotě –8 ° C
 • .
 • nižší hluková izolace, snižuje hluk o 32 dB
 • odolnost proti přestupu tepla 0,34 m² ° C /W, což je o třetinu nižší než u dvoukomorového

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením má následující výhody:

 • vysoký koeficient přenosu tepla s vnitřní vlhkostí do 50%kondenzát na skle vzniká při teplotě - 30 ° C.
 • izolace hluku do 33-35 dB, ochrana proti šumu je vyšší, pokud používáte vzdálené rámce různých šířek v jednom bloku.

Nevýhody:

 • velká šířka a hmotnost, což vede k nejrychlejšímu opotřebení okenní jednotky
  přenášet světlo horší, rozdíl je až 6%.
 • jeden a půl násobek velké ceny.

Odborníci společnosti Window Continent Company se shodují v názoru, že pro Moskvu, Moskevský region a Rusko jako celek, s výjimkou jižních oblastí, nejsou vhodné běžné jednokomorové balíčky. Moskva je považována za jedno z nejchladnějších měst na světě.

Dobrá rada!
Průměrná lednová teplota je -14 ° C. Nejpřísnější požadavky SNiP 3--3-79 z hlediska úspory energie splňují jednokomorová okna s dvojitým zasklením s nízkoemisním skleněným nebo dvoukomorovým obalem o tloušťce 32 mm nebo více. Jedná se o okna PVC doporučuje společnost svým zákazníkům.

Nevýhody oken s dvojitým zasklením, pokud jde o tloušťku a hmotnost, jsou snadno vyrovnány pomocí vysoce technicky vyztužených okenních profilů a vysoce kvalitního kování. Vyšší cena v následujících letech provozu se vyplatí méně nákladů na elektřinu a tepelnou energii pro vytápění prostor.

Obyčejná jednokomorová okna s dvojitým zasklením mohou být instalována pouze při zasklení balkonů a lodžií, verand, kancelářských budov a dalších prostorů, pro které není úkol udržovat teplo v období podzim-zima rozhodující. Jinak nepociťují vliv instalace moderních plastových oken.

Výměna jednokomorové skleněné jednotky za dvoukomorovou je možná v rámci šířky paketu, pro který je okenní profil navržen. Například v profilu Rehau Euro Design umožňuje instalaci balení o šířce 24 až 32 mm, ale profil Rehau Brilliant Design - šířka 24 až 41 mm.

Pokud je šířka profilu menší než šířka skleněného bloku, poslední v profilu se jednoduše nehodí, pokud je menší, použije se speciální patka, která spolehlivě upevní blok v profilu.

Chcete-li nahradit skleněnou jednotku, kterou potřebujete:

 • demontujte staré upínací lišty, těsnění a samotnou skleněnou jednotku
 • instalovat podložky na dně slevy
 • namontovat nový skleněný blok
 • namontujte nové upínací lišty požadované šířky
 • upravit okno

Nahrazení jednokomorového balení novým dvoukomorovým zkušeným mistrem netrvá déle než 10-15 minut. Instalace PVC oken by však měla být prováděna opatrně a pečlivě. Případné poškození skla (štěpky, praskliny) způsobí porušení jeho těsnosti.

Plastová okna, která se v Rusku v 90. letech rozšířila, mají ve skutečnosti více než jedno století historie. Jeho počátek lze považovat za laboratorní testy německého chemika Regnalda ze dne 1835, v důsledku čehož byl první polyvinylchlorid na světě získán ve formě bílého práškového sedimentu. V XIX století, PVC bylo studováno různými vědci podrobněji, alemajetek odvětví ne.

Jednokomorové nebo dvoukomorové okno s dvojitým zasklením: jak se při výběru

neudělat chybu

K volbě skla by mělo být přistupováno moudře, protože plní důležité funkce: chrání před chladem, utopí hluk, dává domácímu slunečnímu záření. Při výběru plastových oken lidé často pochybují, co si vybrat: jednokomorová nebo dvoukomorová okna s dvojitým zasklením.

V tomto článku se zmíním o hlavních rozdílech mezi jednokomorovými a dvoukomorovými okny s dvojitým zasklením a tím, který z nich je pro vás vhodný.

Jednokomorové okno s dvojitým zasklením - 1 vzduchová komora

Je snadné odhadnout, že jednokomorové okno s dvojitým zasklením se skládá ze dvou sklenic a jedné vzduchové komory. Sklo má zpravidla tloušťku 4 mm a vzduchová komora o šířce 16 mm, ale rozměry mohou být různé.

To je důležité!
Funkce skleněné jednotky závisí do značné míry na její konfiguraci. Můžete si vybrat skleněnou jednotku s obyčejným sklem nebo s energeticky úsporným sklem, které si v zimě udrží více tepla ve vašem domově a v horkém období zůstane chladno.

Současně jednokomorové okno s dvojitým zasklením neposkytuje stejnou vysokou ochranu proti hluku jako dvoukomorové. Kromě toho udržuje teplo v domě o 20-30% méně efektivně - tento mínus však může kompenzovat jednokomorové energeticky úsporné okno s dvojitým zasklením.

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením - 2airbagy

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením se skládá ze tří sklenic a dvou vzduchových komor mezi nimi. Nejčastěji jsou tato okna s dvojitým zasklením vyrobena ze skla o tloušťce 4 mm a komor o šířce 12 mm.

Různé konfigurace dvoukomorové skleněné jednotky umožňují provádět určité funkce. Dvoukomorová skleněná jednotka tak může být s obyčejným nebo energeticky úsporným sklem, s různými šířkami komor, s různou tloušťkou skla. Úroveň tepla v domě, ticho a množství světla závisí na zvolené konfiguraci.

Například dvoukomorové okno s dvojitým zasklením s obyčejnými brýlemi udrží teplo v domě stejně jako jednokomorové okno s dvojitým zasklením s energeticky úspornými skly. Pokud se však tato technologie použije ve dvoukomorové skleněné jednotce, budou ukazatele vyšší.

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením s komorami a tlustšími okny různých šířek bude dobře chránit dům před městským hlukem - o tom jsem již psal v materiálu o zvukové izolaci oken.

Vyberte jednokomorovou nebo dvoukomorovou skleněnou jednotku v závislosti na typu místnosti

Už jsme rozebrali funkční a hlavní rozdíly skleněných obalů, ale jak pochopit, která skleněná sada je pro vás vhodná? K tomu je důležité vzít v úvahu typ místnosti a vnější podmínky, stejně jako pochopit, co se chcete dostat z nového okna.

Takže jednokomorová skleněná jednotka je vhodná pro:

Zasklení balkonu nebo lodžie.Pokud nevidíte potřebu vytvořit teplou lodžii, můžete bezpečně instalovat okna s nejjednodušší skleněnou tabulí.

Chaty, altány, letní dům. Tyto prostory zpravidla „ožívají“ pouze v teplém období. V tomto ročním období není zvýšená tepelná ochrana užitečná. Stačí dvojité okno s jednou kamerou.

Teplé klima.Pokud žijete tam, kde se ptáci aktivně pohybují v zimě, pak nepotřebujete okna s dvojitým zasklením se zvýšenou tepelnou izolací. Pokud však žijete v rušné části města, budete muset přemýšlet o zvukové izolaci.

Dvoukomorová skleněná jednotka je zase vhodná pro:

Chladné klima.Náš region je známý pro své drsné zimy, někdy dokonce ani topení nezachrání lidi. Okna pak pomáhají lidem: dvoukomorové energeticky úsporné okno s dvojitým zasklením dokonale udržuje teplo v domě.

Děti a ložnice.Klid a klid by měl vládnout v dětském pokoji a ložnici. Okna s dvojitým zasklením se dvěma vzduchovými komorami různých šířek a energeticky úsporným sklem zajistí dodatečnou zvukovou izolaci a neumožní žádné vnější podmínky narušit váš komfort. Přečtěte si o tom více v našem článku o oknech pro školku.

Balkon spojený s pokojem . V tomto případě obvyklá jednokomorová skleněná jednotka nemůže dělat, protože plocha bývalého balkonu bude zmrazena.

Zjednodušíte svůj výběrový proces, pokud rozesíláte, pokud je to důležité, funkce, které bude muset vaše budoucí okno provést. Nezapomeňte, že racionální přístup vám pomůže najít přesně to, co potřebujete.

Co si vybrat - jednokomorové nebo dvoukomorové okno s dvojitým zasklením

Výběrskleněná sada, kde se ubytovat

Okno s dvojitým zasklením je složitá hermetická struktura, která se skládá z několika sklenic a hermetických komor naplněných speciálním plynem. Okno s dvojitým zasklením je součástí moderního plastového okna a poskytuje pohodlí v domě.

Věnujte pozornost!
Díky kvalitní skleněné jednotce, a to i bez výměny topného systému, místnost může být mnohem teplejší a pohodlnější, průvan a chlad z okna zmizí. Také, dobrá skleněná jednotka bude chránit dům před vlhkostí, vlhkostí a hlavně hlukem.

Okna s dvojitým zasklením mají vynikající zvukové a tepelně izolační vlastnosti, což z nich činí nepostradatelnou součást komfortního života v metropoli. V současné době je k dispozici obrovská paleta oken s dvojitým zasklením, jejich výplně, což vám umožní vybrat si pro svůj domov přesně to, co bychom chtěli.

Která skleněná sada je lepší

Díky obrovské rozmanitosti na jedné straně byla volba okna s dvojitým zasklením usnadněna. A na druhou stranu, oči takového návrhu se rozběhnou, ale existuje několik určujících faktorů, které ovlivňují kvalitu skleněné jednotky a spoléhají na ně, že se můžete snadno rozhodnout.

Takže počet a povaha sklenic, a tedy i počet kamer (nejčastěji dvoukomorových a jednokomorových oken v obytných prostorách), tloušťka skleněné jednotky, výplň oken ve vnitřních komorách jsou nesmírně důležité.

Pro domácnost se nejčastěji, jak již bylo zmíněno, používá sklodvě sklenice (jednokomorové) a tři (dvoukomorové). Jak si vybrat jednokomorové sklo nebo dvoukomorové, rozhodnete se, ale před rozhodnutím se vyplatí zvážit několik faktorů.

Zaprvé, pokud se dům nachází v hlučné části města, je lepší zvolit dvoukomorová okna s dvojitým zasklením, která jsou také vhodnější pro ložnici a dětský pokoj, kde je zapotřebí zvláštní atmosféra. V ostatních místnostech dostatek a jednokomorové sklo.

Všimněte si, že cena dvoukomorového okna s dvojitým zasklením se příliš neliší od ceny jednokomorového okna. Ale doma je účinek velmi silně pociťován, taková skleněná jednotka si dobře udržuje teplo, spolehlivě chrání před hlukem.

Pojďme si promluvit o typu skla. Kromě běžného skla můžete využít i nejrůznější nové trendy, které umožňují plastovému oknu poskytnout specifické vlastnosti.

Takže, s pomocí vitráží a dekorativní brýle, může být běžné plastové okno může být návrhář, speciální typy skla bude dělat to reflexní, nebo naopak, světlo-přenosné, neprůhledné, tónované nebo zrcadlové. Všechny tyto efekty pomáhají dát místnosti požadovanou atmosféru, aniž by se uchylovaly k dalším finančním prostředkům.

Tloušťka je všechno!

Tloušťka skla nehraje žádnou roli. V některých případech může být jednokomorová skleněná tabule z vysoce kvalitního skla mnohem účinnější než dvoukomorové sklo vyrobené z méně kvalitního materiálu.

Tloušťka skla 5 mm je považována za standardní, ale pro dosažení nejlepšího výsledkuDoporučujeme použít sklo o tloušťce 6 mm, okamžitě uvidíte kvalitu takové skleněné jednotky. Navíc cena za dvoukomorovou skleněnou jednotku bude vždy vyšší než u jednokomorové jednotky s lepším sklem a účinek je stejný, tak proč platit více?

Dobrá rada!
Podle GOST se tloušťka celé skleněné tabule může pohybovat od 16 do 46 mm, samozřejmě, jak minimální, tak i maximální tloušťka jsou extrémy, a je lepší zvolit střední půdu, která má být vybrána, s přihlédnutím k vlastnostem místnosti, umístění domu atd.

Tloušťka skla nehraje významnou roli pro zvukovou izolaci, ale pro tepelnou izolaci má rozhodující význam. A tento okamžik je třeba vzít v úvahu. Nejlepší možností pro bytové domy a soukromé domy je dvoukomorové okno s dvojitým zasklením, ale pokud vás náhle takové okno nechrání před chladem, může být dvoukomorové okno s dvojitým zasklením nahrazeno tlustším oknem.

Jak naplnit komoru skleněné jednotky?

Naplnění vzduchových komor uvnitř skleněné jednotky není o nic méně důležité než tloušťka. To se provádí za účelem zlepšení izolačních vlastností. Nejčastěji se používají inertní plyny, které jsou hustší než vzduch, a tím lépe zadržují teplo.

Argon, praktický plyn, který dobře reguluje teplotu, se používá hlavně k naplnění komory skleněné jednotky. Alternativa k argonu může být krypton, jeho hustota je také vyšší než hustota vzduchu. Ondobře reguluje teplotu, zvyšuje efekt zvukové izolace okna.

Při volbě skleněné jednotky by se obecně mělo brát v úvahu množství vlastností a vlastností, a aby si byla zcela jistá správnost volby, požádejte naše odborníky o pomoc.

Odborníci ve svém oboru - ocení váš domov, životní prostředí a dokonce i mikroklima pokojů a vyberou pro Vás ideální možnost! Adresa a plastová okna se pro vás stanou „oknem“ do světa pohodlí, pohodlí a takového ticha a tepla.