Dřevěná okna s dvojitými okny - to, co potřebujete vědět před instalací

Dobrý den, milý čtenáři!

Dnes jsem se rozhodla zředit téma plastů dřevěnými okny. A tady je důvod.

Přátelé rodičů začali budovat svůj domov a jak to finanční prostředky dovolují, objednali si okna z přírodního dřeva.

Všechno by bylo v pořádku, ale pár oken má kulatý tvar, takže museli čekat velmi dlouho. Jejich přátelé už začali šeptat, že je společnost klamá, nemohou to tak dlouho dělat.

Ale v životě se všechno děje.

V tomto článku vám povím, jak se liší technologie výroby dřevěných oken s dvojitými okny. Znalost je síla!

Dřevěná okna

Mnoho lidí ví o výhodách dřevěných oken z první ruky. Dřevo je přírodní, ekologicky nezávadná, vysoce kvalitní surovina, která má zároveň luxusní a reprezentativní vzhled.

Dřevěná okna s dvojitým zasklením jsou navržena Evropany, o nichž je známo, že oceňují kvalitu, pohodlí a pohodlí.

Výroba dřevěno-hliníkových oken

Rámová konstrukce dřevěného okna se skleněnou jednotkou je zpočátku vyvinuta s ohledem na potřebu dalšího obložení hliníkovým profilem.

Současně je důležité, aby drážky a otvory v rámu a v hliníkovém obložení přesně odpovídaly - to je jediný způsob, jak zajistit nepřekonatelnou ochranu dřeva před negativními vnějšími vlivy.

Samotný rám je vyroben z vysoce kvalitního třívrstvého laminovaného řeziva. Hliník je připevněn k rámu pomocí plastových západek nebo otočných držáků našroubovaných na vnější straně oken.

To je důležité!
Aby se okno ukázalo jako skutečně kvalitní, je nutné dodržovat všechny normy a normy ve všech fázích výroby - od výběru a zpracování surovin až po výrobu hotových výrobků.

Výhody dřevohliníkových oken

Bez ohledu na kvalitu dřeva, bez ohledu na to, jak dobře se zpracovává, čas a negativní vlivy okolíživotní prostředí si vybere svou daň: materiál začne hníst a rozvrstvit se od přebytečné vlhkosti, smršťovat se v teple, deformovat v chladu.

V podmínkách ruského podnebí, kde je počasí velmi proměnlivé a po silném dešti často svítí slunce a spalující slunce, to je velmi aktuální otázka, jak posílit a chránit dřevěná okna.

Dřevěná okna s dvojitým zasklením - skvělé řešení pro naše zeměpisné šířky:

 • vysoce kvalitní dřevo má vynikající pevnostní vlastnosti a hliníkový profil namontovaný na vnější straně rámu poskytuje dodatečnou ochranu proti vlhkosti;
 • prodyšnost dřevěného rámu a mezera mezi ním a hliníkem zajišťují optimální cirkulaci vzduchu, což eliminuje hnilobou a tvorbou plísní, jakož i vždy zajišťuje čerstvý vzduch v místnosti;
 • přítomnost hliníkové bariéry významně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti dřevěných oken;
 • dřevěná okna s dvojitými okny mají nepřekonatelné zvukové izolační vlastnosti;
 • pevnost a trvanlivost těchto výrobků díky konstrukčním prvkům a použití vysoce kvalitních materiálů.

Dřevěná okna: cena zde není hlavní!

Dřevěná okna - nadčasová klasika v nejlepších tradicích

Zdá se, že vrchol popularity polyvinylchloridu již byl schválen a kupující, který byl nasycen rozpočtovým produktem, jako by se probudil z vleklého spánku, vypadá stále více a více napřírodní produkty šetrné k životnímu prostředí.

Dřevěná okna opět v oblíbených.

Je nepravděpodobné, že by existoval někdo, kdo by mohl rozumně vyvrátit skutečnost, že nejlepší z nejlepších materiálů byl a je stále přírodním dřevem.

Ať nám technologické inovace nedávají čas, pojmy „tradice“ a „klasika“ zůstávají.

A tyto kategorie nejsou prázdným zvukem. Jsou založeny na zkušenostech a znalostech generací.

Ano, cena dřevěných oken je o něco vyšší než u výrobků z PVC. A kupodivu, tento okamžik není odstrašující pro poptávku. Nebylo to však vždy tak.

Jak je známo, konec minulého století nebyl nejvhodnějším obdobím pro dřevěné výrobky. V určitém okamžiku se vzdali svých pozic výrobku z kovu a plastu. Ale netrvalo dlouho.

Uplynulo málo času a okna ze dřeva s novou silou se prohlásila a ukázala celému světu, co by měly být průsvitné struktury.

Jaký je důvod tohoto úspěchu? Okna se dramaticky změnila.

Všechno se v nich změnilo: od moderního kování a kombinovaného profilu až po high-tech okna s dvojitým zasklením, která prokazují úžasnou konstruktivní rozmanitost a funkčnost.

Užitečné rady!
Moderní dřevěná okna vykazují úžasnou konstruktivní rozmanitost a funkčnost.

Náklady na všechny inovativní součásti nepochybně ovlivňují dřevěná okna. Nicméně, tytolehké, hermetické, odolné vůči vnějším vlivům produkty v mnoha případech ospravedlňují náklady na pořízení.

Proč jsou dřevěná okna lepší?

Přírodní dřevo po staletí a tisíciletí bylo považováno za nejlepší stavební, dokončovací a dekorativní materiál. Vyrábí se z nich nábytek, předměty pro domácnost, hudební nástroje, lodě a jachty, jsou postaveny robustní dřevěné domy a luxusní venkovské chaty.

V této souvislosti je nevysvětlitelný jev vnímán skutečností, že v určitém okamžiku strom při výrobě oken vybledl do pozadí.

Ve ​​všem je však lepší:

 • Dřevo je nejteplejší ze všech přírodních materiálů používaných ve stavebnictví.
 • Dřevěné konstrukce mají přirozenou schopnost větrat, udržují v místnosti optimální teplotu a vlhkost.
 • Náklady na úsporná okna s dvojitým zasklením nepochybně do značné míry určují cenu dřevěných oken. Jsou to však oni, kteří na základě několika let zvýhodňují použití konstrukcí z přírodního materiálu oproti plastovým a hliníkovým analogům.
 • Dřevěné výrobky jsou skutečně estetické a atraktivní svou přirozenou krásou.
 • V interiéru jsou dřevěná okna prvkem nábytku - drahý, elegantní, slušný, s důrazem na chuť a postavení majitele.

Kolik je okno ze dřeva?

V každém případě - různými způsoby.Konkrétní číslo je velmi obtížné zavolat. To se bude měnit v poměrně širokém rozsahu. To proto, že cena okna ze dřeva je složena z několika komponent.

Je určeno typem dřeva, velikostí a provedením rámu, přítomností speciálních možností, doplňkovými prvky, typem kování, typem skleněných obalů a dalšími faktory.

Moderní dřevěná okna od výrobce jsou produkty nové generace, což je hodný příklad, který kombinuje osvědčené tradice a inovativní technologie dneška.

Stejně jako žádný jiný výrobek si zaslouží svou cenu.

Doporučujeme vám podívat se na naše ceny dřevěných oken s dvojitým proskleným oknem

velikost H 1400 × 1300 mm

skleněná jednotka 4 × 12 × 4 × 12 × 4 = 36 mm

Kování Roto

Deventerova pečeť

malba Zobel-Zowosan

Při objednávce zasklení 50m2 je k dispozici dodatečná sleva.

Snížené ceny dřevěných oken - „Promotion“ ve spěchu, čas je omezený

* - různé barvy nátěru okna venku a uvnitř místnosti.

Upozorňujeme, že ceny dřevěných oken jsou bez slev.

Výroba dřevěných oken

Moderní dřevěná okna jsou vyráběna novou technologií, která poskytuje konstrukční pevnost a umožňuje jim pracovat po dobu až 100 let. Výroba oken se provádí ze speciálního lepeného dřeva.

PřesněTato technologie zabraňuje deformaci rámu a křídel po celou dobu životnosti.

Výroba dřevěných oken je časově náročný proces, kromě montáže samotné dřevěné konstrukce je nutné pečlivě vybrat optimální složení pro impregnaci k ochraně dřeva před hmyzem, vlhkostí a ultrafialovým zářením.

Pro tento účel se používají speciální základní nátěry a laky od německých a finských výrobců.

Výroba vrstveného dýhového řeziva na dřevěná okna

Lepené laminované dřevo se vyrábí v oblastech, kde se dřevo sklízí. Ve velkých městech přichází již hotové dřevo.

Pro jeho výrobu jsou zapotřebí velké výrobní plochy, protože kulaté dřevo (řezané surové dřevo) musí být zpracováno, sušeno ve speciální komoře, rozpuštěno v lamelové vrstvě a poté nalepeno pod lisem.

Okenní lišta podle GOST musí mít průřez nejméně 84 x 86 mm a musí být slepena ze tří nebo více lamel. Lamella - dřevěná tloušťka sochoru 28 mm.

Lamely se lepí k sobě tak, že dřevěná vlákna z každého polotovaru jsou uspořádána v různých směrech.

V levnější variantě jsou spojeny na délku každé 4 až 5 cm, což lze pozorovat, pokud mají okna čirý lak. Dřevo v dražším provedení je vyrobeno z pevných lamel, které nejsou délkově splétané.

Zpracování dřeva

Po slepení tyče má délka 6 metrů.

Pro výrobu dřevěnýchOkna jsou vyříznuta do tyčí podle rozměrů uvedených v objednávce, takže pro zpracování je přípustná tolerance 30 mm.

Vyrábějí se předvalky, které jsou kalibrovány a dodávány do 4stranného stroje, kde jsou zpracovány na velikost 78 x 78 mm.

Na stejném stroji se vzorkuje patka.

Pak se polotovary dostanou do rohového středu.

Právě zde se polotovary dřeva mění na okna.

Destilací je vyroben jakýkoli typ okenního nosníku z polotovarů:

 • letáky všeho druhu;
 • krabice;
 • vertikální a horizontální sloupek;
 • Držáky zářezů různých šířek.

Stejné úhlové centrum umožňuje odebírat vzorky z trnového oka. Tento typ rohové montáže zajišťuje spolehlivost, trvanlivost a estetický vzhled dřevěného okna.

Jak dělají okna dřevěných oken video:

Montáž dřevěného okna

Po výrobě přířezů přicházejí do další etapy výroby dřevěných oken - montáže. Sbírejte dřevěná okna v jednom celku na speciálním stroji.

Sestavuje krabici, křídla a úhlové klouby trnového oka a drážky na lepidlo. Po nalepení by okna měla vyschnout do 24 hodin.

Ve stejném stádiu je vyřezán sloupek - dřevěný prvek okna rozdělující skleněnou jednotku do samostatných částí.

Impost se rozřezává do okenního křídla nebo okna pro neslyšící výrobek nebo okno z barevného skla. Tam končí proces výroby a montáže dřevěné části okna.

Zpracovánídřevěné povrchy oken

Broušení

Dřevěné části okna jsou několikrát broušeny. První broušení se provádí kalibračním strojem, poté se ručně leští pomocí pneumatických brusných orbitálních strojů.

Pro každé obtížně dosažitelné místo je zapotřebí individuální přístup, protože profil dřevěného okna bez ohledu na to, zda se jedná o křídlo nebo skříň, má složitý úsek.

Primer

Výrobky jsou uzemněny metodou úplného ponoření listu nebo krabice do lázně se základním roztokem. Po vysušení každé vrstvy se provede mezivrstvové broušení.

Zbarvení

Dřevěná okna jsou vždy natřena ve dvou vrstvách. Je vyroben z krycího nátěru nebo čirého laku. V tom i v ostatních případech se nanáší pneumatická stříkací pistole na nátěr. Před přesunem do další fáze výroby okna suší 48 hodin.

Kování

Dalším stupněm výroby dřevěných oken je kování. Tato práce je prováděna speciálně vyškolenými řemeslníky, protože příslušenství se kupuje v zahraničí a jsou drahé.

Instalací pohonů, zámků po obvodu ventilů a úderových desek vyrábí nástroj - aditivum pro smyčku, šablonu a ruční mlýn. Nastavení rukojeti - vyvrtávací stroj.

Instalace oken s dvojitým zasklením

Téměř poslední etapa výroby dřevěných oken. Na speciální stůl, horizontálně položený, mistr vyrábí prosklená okna.

Korálek,upevňuje pomocí pneumatické spirálové pistole. Po upevnění skleněné jednotky jsou všechny švy utěsněny. K tomuto účelu se používá silikon, který se také nanáší pneumatickou pistolí.

To je důležité!
Hotové dřevěné okno se očistí od prachu, pečlivě zabaleného v tvrdých kartónových rozích a balicích fóliích.

Všechno, výroba dřevěných oken je dokončena

A konečně poslední fáze výroby - předvýrobní příprava. Hotové dřevěné okno je očištěno od prachu, pečlivě zabalené do tvrdých kartonových rohů a obalových fólií.

Vlastnosti některých druhů dřeva

Borovice - dřevo žluto-červené nebo světle žluté barvy, které má vysokou pevnost s malou objemovou hustotou a snadno se zpracovává.

Borovice je nejměkčí materiál a méně náchylná ke změnám způsobeným vlhkostí.

Dub - dřevo žlutohnědé.

Jeho dřevo se vyznačuje vysokou pevností a tvrdostí, odolností proti hnilobě a deformaci. Má krásnou texturu.

Popel - dřevo světlé, nažloutlé šedé barvy. Má vysokou pevnost v tahu a ohybu, tvrdost a odolnost proti opotřebení.

Všechny výše uvedené dřeviny mají některé vlastnosti:

 • dřevo časem ztmavne a barva nátěru se stává sytější
 • Při lakování dřeva je vidět nerovnoměrnost nátěru, protože plochy srůzné pryskyřice a pórovitost mají různé stupně absorpce inkoustu

Nerovnoměrná barva povrchu výrobku mu dodává jedinečnou „příchuť“ a zdůrazňuje, že před výrobkem je výrobek vyroben z přírodního materiálu.

Výhody dřevěných eurooken

1. Tepelná izolace

Dřevo bylo a zůstává nejlepším tepelným izolátorem. Nízká tepelná vodivost dřevěných eurooken zabraňuje kondenzaci. Pokuste se dotknout dřevěného rámu v mrazivém počasí a pak plastového rámu - budete cítit, jak příjemné je dotknout se "teplého" stromu.

2. Ekologická šetrnost

Dřevo je přírodní materiál šetrný k životnímu prostředí.

3. Výměna vzduchu

Dřevěné profily eurookna „dýchají“, provádějí stálou výměnu vzduchu a vlhkosti, čímž pomáhají udržovat normální množství kyslíku v místnosti a požadovanou úroveň vlhkosti.

Věnujte pozornost!
Vysoce kvalitní zpracování moderních konstrukcí dřevěných eurooken zaručuje vysokou spolehlivost a dlouhou životnost.

4. Krása

Jednou z nejzřejmějších výhod dřevěných eurooken je jejich estetická kvalita. Eurookna z přírodního dřeva jsou perfektně kombinována s nábytkem, dveřmi, parketami, nesou klasickou eleganci.

5. Trvanlivost

Vysoce kvalitní zpracování moderních konstrukcí dřevěných eurooken zaručuje vysokou spolehlivost a dlouhou životnost.Eurookna ze stromu udržují velké rozdíly teplot (od - 50 ° C do + 50 ° C) a jsou odolnější než plasty.

Ceny dřevěných oken s dvojitým zasklením

Množství umělých materiálů v obydlích moderního typu je stále více distancováním člověka a přírody. Jedná se především o obyvatele velkých měst.

Společnost SV Okna navrhuje vložit do vašeho domu kus přírodního materiálu instalací kvalitních dřevěných oken s dvojitým proskleným oknem.

Okenní konstrukce vyrobené ze dřeva, vyrobené v souladu s nejvyššími standardy, mají mnoho příjemných výhod a překonávají své umělé protějšky.

Dřevo je samozřejmě dražší materiál, což má významný dopad na konečné náklady.

Ale i přes tyto skutečnosti jsou okna dřevěná s dvojitými prosklenými okny, jejichž ceny jsou v atraktivitě nižší než u jiných možností, což je spíše poptávaný produkt díky mnoha pozitivním vlastnostem.

Výhody dřevěných oken se sklem

Dřevěná okna, jejichž náklady se mohou výrazně lišit od ceny svých konkurentů z plastů, jsou výhodnější z řady dobrých důvodů:

 • Ekologická šetrnost. Přírodní materiál je ve srovnání s umělými výrobky vždy výhodnější. Je přírodní, neobsahuje škodlivé složky, je bezpečný, kdyžpoužití. Struktura dřevěného rámu má nejmenší póry, což umožňuje produktu „dýchat“.
 • Estetika. Zevnějšek přírodní dřevo příznivě zdůrazňuje krásu celé stavby. Kromě toho je to nejlepší způsob, jak vytvořit útulnou atmosféru v domě.
 • Variabilita formulářů. Dřevo je kujný materiál z hlediska zpracování a může mít jakýkoliv tvar. Tato důležitá kvalita umožňuje vyrábět okenní rámy nejrůznějších konfigurací a velikostí, což je obtížné v případě plastových výrobků.
 • Long rock servis. Dobře vysušená dřevěná okna se sklem vydrží déle než deset let a s náležitou péčí si zachovají původní krásu a všechny její vlastnosti kvality.

Co se bere v úvahu při výpočtu konečných nákladů

Nemyslím si, že dřevěná okna s dvojitým proskleným oknem - to jsou jen bohatí kupci.

Dobrá rada!
Pokud je to žádoucí, kdokoli může v bytě, na chalupě nebo v chatě instalovat kvalitní dřevěnou konstrukci.

Vyrábíme dřevěná okna s dvojitým zasklením, jejichž ceny se skládají z mnoha dílů, které jsou naprosto dostupné. Hlavní faktory ovlivňující cenu výrobku jsou:

 • parametry - standardní nebo individuální velikost;
 • formulář - typický nebo vybraný zákazníkem;
 • přítomnost a počet neslyšících a otočných ventilů;
 • doplňková funkce při otevírání a zavírání;
 • počet kamer;
 • doplňkové příslušenství - madla, těsnění, parapety, sítě proti komárům, odbočky atd.;
 • ošetření horní vrstvy speciálními kompozicemi.

Souhrn všech parametrů na výstupu tvoří celkové náklady. Kromě toho, firmy prodávající dřevěné zasklení, jejich ceny jsou často nafouknuté. Proto je výhodné objednat takovéto návrhy přímo od výrobce.

ÚSPORA NA CENÍKU NEBEZPEČÍ KVALITĚ!

Aby kvalitní výrobek sloužil bezchybně po mnoho let, neměl by se snažit šetřit na ceně kvůli vlastnostem spotřebitele.

Vhodným krokem by bylo přehodnotit potřebu různých možností
. - sítě
- parapety
- počet otočných a klapek.

Dřevěná okna, jejichž náklady se mohou zvýšit i na počet kamer, je vhodné zvolit na základě účelu místnosti.

V některých případech, například u venkovských domů na určitou sezónu, stačí omezit se na jednokomorovou skleněnou jednotku. Zároveň neztratíte vůbec kvalitu.

Proč zvolit dřevěná okna se sklem

Ve společnosti "Euro-Windows" mohou zákazníci nakupovat za atraktivní ceny dřevěná eurookna všech konfigurací a velikostí.

Všechny modely jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin a jsou ideální pro zasklení venkovských domů, bytů a měšťanských domů. Dřevěná eurookna jsou nejen elegantní a jednoducháVynikající, ale také dokonale kombinovaná s parketami a nábytkem.

Výhody

Pokud jde o dřevěná okna s dvojitými okny, nelze je srovnávat s tradičními tesařskými modely. Základ jejich konstrukce je shodný s PVC okny.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že namísto plastu se používá dřevěný profil, který je spolehlivě chráněn před výskytem plísňové formy. Tato okna by měla být zakoupena za řadu výhod.

Ekologická šetrnost.Dřevo je přírodní materiál šetrný k životnímu prostředí, proto bude na pozadí umělých produktů vždy elegantnější, bez ohledu na cenu. Absence škodlivých složek je bezpečná. Struktura dřevěného okna se sklem má nejmenší póry, což umožňuje produktu „dýchat“.

To je důležité!
Životnost dřevěného okna se skleněnou jednotkou s náležitou péčí dosahuje 25–40 let.

Estetika.Dřevěná eurookna příznivě podtrhují krásu interiéru a vytvářejí příjemnou a útulnou atmosféru. Dřevěná okna harmonicky ladí s přírodním kamenem a zdivem. Dávají pokoju luxus, aniž by se zároveň děsily se svými cenami.

Variabilita formulářů.Dřevo je velmi pružný materiál pro zpracování a může mít jakýkoliv tvar. Díky této kvalitě můžete vytvářet vlastní rámy oken různých konfigurací.

Životnosta výkon. Mnozí chtějí koupit dřevěná okna nejen kvůli jejichkrásný vzhled, ale také z důvodu vysoké úrovně tepelné a zvukové izolace, požární odolnosti, výměny vzduchu.

Životnost takového okna s náležitou péčí dosahuje 25–40 let.

Materiály

Nabízíme dle Vašeho výběru 4 materiály.

Ušlechtilá borovice

 • Ekonomická volba. Dobrou možností pro úsporné prosklení bytů se studeným mikroklima je dřevěná eurookna s oknem s dvojitým zasklením 100. Konstrukce se vyznačují nízkou hmotností a lze je instalovat do každého otvoru. Jedná se o spolehlivé výrobky za nejnižší cenu.
 • Selektivní. Eurookna 200 Classic jsou vyrobena z vybrané borovice. To je nejoptimálnější rovnováha mezi hodnotou a cenou. Pokud máte rádi teplo, pohodlí a ticho, máte na výběr dřevěná eurookna s dvojitým proskleným oknem 200 Classic.

Texturou modřín

Konstrukce s tepelným součinitelem 300 a zvýšenou zvukovou izolací jsou vyrobeny z tohoto materiálu. Jsou instalovány v bytech, chatách, kancelářských a jiných prostorách. V létě s takovými okny bude v pohodě av zimě vřele.

Dub slušný

Nejluxusnější varianta. Dřevěná eurookna se skleněnou jednotkou 400 Classic, která je v naší produktové řadě nejkrásnější a trvanlivější, jsou vyrobena z vysoce kvalitního dubu.

Zajišťují maximální tepelnou ochranu a zvukovou izolaci.

Při objednávce dřevěných oken z jakéhokoliv materiálu, dodatečnéúprava profilu lakem.

Barva

Malování není nutné pro každého, ale můžete si ho objednat, pokud si budete přát. Základní barva je dřevo. Pokud je Váš interiér vhodnějším barevným oknem, můžete si vybrat odstín z katalogu RAL.

V procesu dokončování naši specialisté používají ekologicky šetrné barvy, které v průběhu let neztrácejí svou celistvost a jas. Použitá barva vypadá skvěle na pozadí ošetřeného dřeva a dřevěná okna se sklem se úspěšně vejdou do interiéru každé místnosti.

Co určuje cenu dřevěných oken

Ceny dřevěných oken závisí na řadě faktorů:

 • velikost (standardní nebo zakázková);
 • formulář (typický nebo zakázkový);
 • provedení (počet neslyšících a otočných ventilů, přítomnost dodatečných prvků nezbytných pro otevírání a zavírání okna);
 • doplňky, parapety a svahy.