Proč potřebujete energeticky úsporné filmy na oknech

Dobrý den všem!

Odpovídám na dopis jednoho z vás, mých drahých čtenářů.

Tato otázka je následující.

Existují obyčejná jednokomorová okna s dvojitým zasklením, chci zlepšit jejich úsporu energie.

Na jednom z fór byla pochvalná informace o speciálních filmech na oknech.

Můj názor na tuto záležitost bude objektivnější než na internetových stránkách producentů těchto filmů, a proto doporučuji přečíst příspěvek bezchybně.

Dovolte mi, abych vám sdělil, z čeho jsou tyto filmy vyrobeny a jak ovlivňují úsporu tepla v domě.

Energeticky úsporný film

Energeticky úsporné fólie z nanofilmu

Obyvatelé Ruska se často potýkají s problémem ochrany tepla v areálu, protože většina země se nachází v zóně chladného kontinentálního kontinentu.klimatu.

Podle odborníků může celková tepelná ztráta dosáhnout 60%, přičemž 30% tepla uniká přes okenní sklo. Pro minimalizaci tepelných ztrát v místnosti se používá speciální energeticky úsporná fólie pro okna.

Energeticky úsporný film díky své struktuře odráží paprsky v létě, chrání prostor před nadměrným přehřátím a udržuje teplo v zimě, což odráží paprsky dovnitř.

Není také žádným tajemstvím, že sluneční spektrum není zdaleka jednotné. Obsahuje ultrafialové a infračervené záření, stejně jako viditelné světlo.

To je důležité!
Každý rozsah sluneční energie svým vlastním způsobem ovlivňuje lidské tělo a není divu, že je třeba projít pouze určitými typy záření.

Za tímto účelem se vytvářejí různé druhy energeticky úsporných filmů.

Aby se zabránilo nadměrnému pronikání infračervených a ultrafialových paprsků do místnosti, byla vytvořena fólie odrážející teplo pro okna.

Princip činnosti této fólie spočívá v tom, že odráží infračervené paprsky při průchodu viditelného světla. Tento film má vícevrstvou kompozitní strukturu.

Na každou vrstvu fólie se nanese mikroskopická vrstva keramiky nebo kovu, jejíž tloušťka je pouze několik mikronů. Tato operace se provádí technikou high-tech rozstřikování.

Jako uložený prvek se používají neželezné a drahé kovyzlato nebo nikl.

Na rozdíl od speciálních energeticky úsporných skel třídy „I“ a „K“ je energeticky úsporný film praktičtější a pohodlnější a především nepůsobí nepříznivě na průhlednost skla v jakémkoliv rozsahu.

Dobrá rada!
Instalací takové fólie na okno v domě si budete moci užívat optimální teploty po celý rok a bude spolehlivě chráněna před škodlivým slunečním zářením.

Za povšimnutí stojí také skutečnost, že energeticky úsporné filmy jsou mnohem levnější než sklo s podobnými vlastnostmi.

Energeticky úsporný film na oknech

Podnebí v naší zemi je v zimě poněkud drsné a horké v létě, většina obyvatelstva ví, jak těžké je udržet pokoj v mrazivém počasí a v místnosti se nechat vychladnout.

Proto je otázka úspory tepla a odrazu tepla velmi důležitá, jeho řešení je naléhavým úkolem ve snaze vyřešit, která byla vyvinuta inovativní technologie tepelné ochrany - energeticky úsporný film.

Vícevrstvý kompozit, jehož každá vrstva má tloušťku pouze několik mikrometrů, je potažen metodou plazmového výboje v atmosféře argonu se super tenkou vrstvou kovu nebo keramiky.

Vyvinutá technologie vyžaduje pro tento postup použití pouze vzácných kovů vzácných zemin a kovů vzácných zemin, které jsou k zajištění energeticky úsporných vlastností na obou stranách při ozařování fólie uspořádány symetricky vzhledem ke střední vrstvě - „kov 1 -kov 2 - kov 3 - kov 2 - kov 1 ".

Věnujte pozornost!
Odráží-li dostatečně vysoké procento tepla, šetří film energii a nastavuje teplotu v místnosti.

Odrážející poměrně vysoké procento tepla (v létě spěchá do místnosti a v zimě - snaží se jej opustit), film díky této struktuře šetří elektřinu úpravou teploty v místnosti a stupeň brždění denním světlem je naprosto malý a je menší než 30 ° C. %

Hlavní charakteristiky

 • Vrstvení. Průhlednost fólie je poměrně vysoká, navzdory několika vrstvám: aby fólie získala reflexní a tepelně úsporné vlastnosti, používají se k jejímu pokrytí slitiny zlata, stříbra, chrómu a niklu.
 • Jemnost. Každá vrstva fólie je velmi ultratenká, má pozitivní vliv na její energeticky úsporné vlastnosti.
 • Všestrannost. Vláknité složení filmu je takové, že v zimě je to další izolační materiál, a v létě je to odrazný povrch.

Pozitivní účinky instalace energeticky úsporných filmů

\ t
 • Získání účinku důvěrnosti - viditelnost skla se stává jednostrannou, je zabráněno pronikání elektromagnetických a akustických kanálů;
 • Ochrana proti pronikání tepla a ultrafialového záření (od 30% do 90%), zajištění bezpečnosti zařízení;
 • Zvýšení bezpečnostní úrovně skla (pokud je rozbité, nerozbije se na střepy);
 • Zvýšení pevnosti skla (vytvoření jistého stupně překážky pro vetřelce);
 • Snížení jasu světla, které je únavné pro oči, což způsobuje mnoho nepříjemností a ovlivňuje stupeň účinnosti.

Energeticky úsporný film je produkt, který umožňuje oknu proměnit se v jakýsi tepelný štít, uspořádat útulné a pohodlné mikroklima v interiéru, snížit náklady na chlazení vzduchu v létě a vytápění v zimě, což šetří vaše finance.

Instalace filmů pro vlastní potřebu

Aby bylo možné instalovat energeticky úsporný film na okna u vás doma, můžete zavolat specialisty, kteří budou dělat vše rychle a efektivně.

Ale za peníze. Není snadnější dělat všechno sami?

Pokud se dobře připravíte a vyzkoušíte, bude to také dobré.

Ale zdarma.

Začněme:

 1. Sklenici špinavých a mastných usazenin čistíme speciálními prostředky, po kterých důkladně otřeme.
 2. Bereme kancelářský nůž, fén na vlasy, nůžky a oboustrannou pásku.
 3. Lepidlo přilepte po obvodu rámu.
 4. Oddělte fólii (prodává se přehnutá na polovinu).

Pak začíná nejdůležitější okamžik:

 1. Film přeložte na zcela čistý a rovný povrch.
 2. Vytváříme vzor pro velikost okna a ponecháváme na každé straně okraj 2-3 cm.
 3. Přilepíme fólii na rám, pevně, bez mezer, nalepíme na lepicí pásku. Silně se neroztahujte!
 4. odfoukněte film vysoušečem vlasůjeho hladkost a transparentnost.

Je lepší provádět veškerou práci společně, je to výhodnější a budou muset být prováděny každých šest měsíců na jaře a na podzim, aby se konečně převzala kontrola efektivnosti procesů, jako je vytápění a klimatizace.

Proč používat okna s energeticky úspornými filmy

S nárůstem nákladů na energii se stále více stávají stále důležitějšími otázkami úspory energie. A jedna z technologií, které pomáhají snižovat tepelné ztráty a zajišťují příjemnou teplotu v domě, vkládá okna energeticky úspornými filmy.

Náklady na film v okně:

Vlastnosti:

Tepelně izolační vlastnosti těchto fólií mohou významně snížit tepelné ztráty přes okenní sklo v zimě a během letního tepla pomáhají udržet chladnou místnost tím, že odrážejí sluneční paprsky.

Energeticky úsporné filmy tak umožňují pociťovat skutečné úspory nákladů na vytápění domu v zimě a chlazení místností v létě.

Sluneční zrcadlový film na oknech.

Současně snižování tepelných ztrát a zajištění vysoké úrovně tepelné izolace mají energeticky úsporné fólie vysokou transparentnost a transparentnost a nezabraňují pronikání přirozeného denního světla do místnosti.

Díky průhledné struktuře jsou tyto materiály na okenním skle téměř nepostřehnutelné, což jim nebrání bezchybně plnit své funkce.

Nezávislá instalace protisluneční fólie nebo pořadí instalace - co si vybrat?

Je také důležité, aby energeticky úsporné filmy účinně blokovaly ultrafialové záření, které pomáhá chránit nábytek, koberce, záclony a další vnitřní předměty před spálením.

To je důležité!
Na oknech, přelepených tímto materiálem, rostou vnitřní rostliny lépe, protože dostávají účinnou ochranu před drsným sluncem.

Stručně řečeno, výhody energeticky úsporných filmů mohou být uvedeny velmi dlouhou dobu. A pokud chcete pocítit všechny výhody používání této technologie, můžete si v naší společnosti zakoupit kvalitní, trvanlivý a spolehlivý energeticky úsporný okenní film.

Máme velký výběr okenních fólií s různými vlastnostmi, takže si jistě vyberete materiál, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkům.

Kromě toho můžete v naší společnosti zakoupit energeticky úspornou okenní fólii za nejvýhodnější cenu!

Film šetřící energii na oknech UltraSolarBlock, SaveEnergy 30

SaveEnergy 30 Energeticky úsporná tepelná reflexní fólie s vysokým rozlišením

Propustnost světla 30%

Film vás ochrání před teplem v létě a před zimou v zimě.

Film šetřící energii odráží teplo směrem ke zdroji:

- v letním období (film odrážející teplo odráží až 65% tepelné energie)energie), aby se zabránilo pronikání tepla do místnosti.

- a v zimě, kdy je nutné co nejvíce zachovat teplo - uvnitř místnosti (tepelně odrážející fólie v zimě sníží tepelné ztráty oken o 60%), čímž se výrazně zvýší úspory energie domu, bytu, kanceláře, obchodu atd.

Hlavní proces výrobní technologie SaveEnergy.

Výroba energeticky úsporných keramických filmů je technologicky vyspělý a časově náročný proces. Při výrobě keramického filmu využívá přírodní keramiku.

Životnost těchto fólií je neomezená a minimální tovární záruka je 10 let. Jedinečnosti vlastností těchto fólií je dosaženo díky ultra tenké keramické vrstvě, která je nanostrukturou z titanu, dusíku a keramiky.

Tyto speciální kovalentní sloučeniny ve formě mřížky činí materiál odolným vůči tepelnému, mechanickému a chemickému poškození, což zajišťuje jeho trvanlivost.

Titan a dusík dodávají keramické vrstvě zvláštní dielektrické vlastnosti s vysokým stupněm odrazu infračervených paprsků. Tenká vrstva keramiky se aplikuje na polyester pomocí technologie rozstřikování.

Dobrá rada!
V procesu rozstřikování se mezi atomy kovů, které mají silné chemické a fyzikální vazby, umísťují nano-keramické částice.

Proces rozstřikování probíhá ve vakuové komoře. Elektromagnetická poleionty inertního plynu (obvykle argon) jsou posílány, aby splnily suspenzi tvořenou atomy dusíku titanu a horkou keramikou, které jsou rovnoměrně smíchány na povrchu polyesteru.

Výsledkem je kovovo-keramický povlak s unikátní regulací teploty, stálostí barev a úsporou energie. V rozstřiku je možné aplikovat vrstvu v tloušťce 1/1000 lidského vlasu.

Energeticky úsporný film vám umožní zastavit tepelné ztráty z oken od 60% do 90%, což vám umožní ušetřit na vytápění od 30 do 45%.

Rozsah použití filmů šetřících energii je oknem bytů, venkovských a venkovských domů, kanceláří a výroby, jakož i skladovacích zařízení.

Hlavním úkolem filmu SaveEnergy je snížení pronikavého tepla v létě a tepelné ztráty v zimě skrz skleněné otvory bez změny výchozího označení okna jako zdroje přirozeného světla (zlepšení energetické účinnosti).

Materiálové parametry energeticky úsporného filmu UltraSolarBlock SaveEnergy 30

Hlavní rysy:

 • Výrobce - Ultra Solar Block
 • Země původu - Jižní Korea
 • \ t
 • Barva - šedá
 • Šířka - 1524 mm

Parametry materiálu:

Proč jsou potřební a kde se používají

Problém zadržování tepla v místnostech je pro většinu ruských regionů velmi akutní.

Téměř všichni Rusové vědí, jaké těžké zimy jsou. Nicméně, na jihu naší země se spotřebovává hodně elektřiny, jen tojde o klimatizaci a větrání.

Zaměstnanci moskevského ministerstva bydlení provedli studii a zjistili, že úniky tepla přes okna a okna v zimě představují 70% nákladů na vytápění a 46% nákladů na klimatizaci v létě.

Vědci objasnili, že ztráta tepla sklem třikrát překračuje únik skrz trhliny v rámech.

Okna zabírají 20-35% celkové plochy vnějších stěn a tepelné ztráty přes ně činí 30-60%. Další 40-45% opouští stěny, zbytek tepla "letí" do ventilace a mezery ve stěnách, rámech, dveřích.

Pokud každý nezkušený stavitel nebo opravář ví, jaké materiály mají izolovat stěny a výplňové mezery, pak jsou filmy, které odrážejí teplo, stále novinkou pro Rusy.

Věnujte pozornost!
Mezitím si obyčejné sklo uchovává pouze 18% tepla a sklo s ochranným filmem - 65%.

Taková tepelně odolná okna lépe udrží teplo v domě v zimě a méně nechají teplo uvnitř areálu v létě.

Kromě tepelných (infračervených) paprsků odráží energeticky úsporný film chránící proti slunečnímu záření ultrafialové záření. Pod vlivem ultrafialového vybledlého laku, barevného nábytku, maleb atd.

Film odráží 95% těchto škodlivých paprsků, a to nejen pro interiér, ale i pro zdraví. Energeticky úsporný film odráží infračervené a ultrafialové paprsky současně do místnosti dostatečné množství světla.

Přenos světlatvoří 70%. Film zhasne pouze příliš jasné paprsky, oslepující oči. V místnosti tedy nebude žádný pohled, který by rušil práci nebo odpočinek.

Ochranná fólie odrážející teplo je vyvinuta jako alternativa k energeticky úspornému sklu, které má jednu zásadní nevýhodu - znatelné snížení průhlednosti.

Technologie výroby ochranného filmu je mnohem jednodušší, proto je mnohem levnější než sklo. Další výhodou je, že film může být přilepen na existující skleněnou jednotku.

Tento materiál nejen udržuje teplotu v místnosti, ale také přispívá ke zlepšení mikroklima.

Koneckonců, v kanceláři nebo v místnosti bude méně nutné zapínat ohřívače, které silně suší vzduch, nebo klimatizační zařízení, která během intenzivní práce hromadí ve filtrech obrovské množství bakterií.

Dobrá rada!
Technologie výroby ochranného filmu je mnohem jednodušší, proto je mnohem levnější než sklo.

Takže výhody úsporného ochranného filmu pro vaše zákazníky jsou zřejmé:

 • zabraňuje vyhoření vnitřních předmětů;
 • snižuje jas slunečního světla;
 • odrážejí teplo od slunce;
 • odrážející teplo, snižuje náklady na klimatizaci a topení;
 • léčí mikroklima;
 • možnost použití zrcadlových fólií poskytujících jednostrannou viditelnost.

Energeticky úsporný film se instaluje velmi rychle a snadno, a tedy i vaše pracovní nákladybude minimální. Práce trvá minimálně čas, za den budete moci provádět desítky zakázek.

Díky nové službě přinese vaše firma navíc 30 000 rublů měsíčně.

Energeticky úsporná okenní fólie odrážející teplo

Podle nedávné studie ministerstva výstavby bytů města Moskvy a rozvoje měst:

- úniky tepla přes zasklení oken a dveří představují až 70% nákladů na vytápění v zimě

- a 46% nákladů na klimatizaci v létě.

Vědci doplňují tato zjištění tvrzením, že tepelná ztráta samotného skla je třikrát vyšší než únik kolem rámů!

Takže o úsporách energie ...

Problém úspory energie, zejména zachování tepla v místnostech, v našich zeměpisných šířkách, je nesmírně důležitý, a vzhledem k tomu, že většina území Ruské federace má kontinentální klima (mírně a ostře), zachování tepla během chladného období se stává nejvyšší prioritou.

V jižních regionech je problém klimatizace v letním období důležitější.

Typicky v typických kancelářských a obytných prostorách trvá celková plocha zasklívacích ploch 20 až 35% celkové plochy vnějších stěn budovy.

Výsledky výzkumu ukazují, že tepelné ztráty přes okna typických kancelářských a obytných prostorů se pohybují od 30% do 60% a přes stěny - cca 40% - 45%. Zbývající tepelné ztráty jsou způsobeny přítomností větracích kanálů, prasklin v okenních rámech,stěny, vchody.

Při instalaci oken se používají tepelně izolační materiály, jako je polyuretanová pěna, tepelná ztráta se snižuje o 80% - 95%.

Pro izolaci stěn se používají různé vnitřní a vnější nátěry, díky kterým se odpovídající ztráty sníží o 35% - 60%.

Z toho vyplývá, že ztráta tepla opouštějící okna je nejvýznamnější. Výsledky experimentálních studií ukazují, že tepelné ztráty mohou dosáhnout 60%.

Spektrum slunečního záření obsahuje infračervené, viditelné a ultrafialové záření. Energie různých typů záření je rozložena po celém slunečním spektru takto:

UV rozsah (3% slunečního spektra) - sluneční záření. Ultrafialové záření způsobuje zabarvení a vyblednutí vnitřních barev, obrazů a podobně. Je příčinou popálenin a pigmentace.

Viditelné světlo (44% slunečního spektra) je jedinou částí slunečního spektra, které je přístupné lidskému vidění.

Tónování energeticky úsporného filmu snižuje oslepující účinek slunečního světla z 20 na 80% při zachování příjemné úrovně osvětlení. Čím vyšší je blokování viditelného světla, tím méně oslnění bude uvnitř.

Tepelná energie (53% slunečního spektra). V této části spektra je lidské oko bezmocné, ale cítíme se v teple. Úsporný energeticky úsporný film chrání místnost před přehřátím.

S tímto tepelnýmenergie se odráží ve většině případů a je absorbována v menších filmech, což snižuje jejich ohřev.

Současně je účinnější instalovat na první sklo ve skleněné jednotce, nebo pokud jsou stávající okna modernizována, pokud možno z fasády, nebo v případě, že takováto možnost není možná uvnitř vnitřní skleněné místnosti.

V této situaci se zatížení klimatizačních jednotek sníží a teplota v místnosti se zvýší.

Není tajemstvím, že je třeba přenášet pouze jeden typ záření a zdržovat ostatní. Pro tento film musí mít určité vlastnosti.

K vyřešení tohoto problému vytvořili filmoví výrobci filmy, které odrážejí tepelné (infračervené) a ultrafialové záření, ale přenášejí viditelné světlo v dostatečném množství, tyto fólie jsou alternativou k nízkoemisnímu sklu - tepelnému zrcadlu.

Co je tedy energeticky úsporná tepelně odrážející okenní fólie?

Moderní energeticky úsporná tepelně úsporná a tepelně odrážející okenní fólie je vícevrstvý kompozit.

Ultratenká kovová nebo keramická vrstva se nanese na každou vrstvu fólie tlustou několik mikrometrů metodou plazmového výboje v atmosféře argonu.

V souladu s vyvinutou technologií, drahocennou akovy vzácných zemin.

Aby fólie měla při ozařování jak z jedné strany, tak i z druhé, energeticky úspornou vlastnost, jsou metalizované vrstvy uspořádány symetricky vzhledem ke střední vrstvě: "kov 1 - kov 2 - kov 3 - kov 2 - kov 1".

To je nezbytné pro snížení mnohonásobného odrazu tepelného záření uvnitř fólie a jejího ohřevu.

To je důležité!
Tloušťka kovové vrstvy je zanedbatelná - propustnost světla je až 70%.

Tloušťka kovové vrstvy je tak zanedbatelná, že stupeň zadržení viditelného světla je velmi zanedbatelný a propustnost světla činí 70% a náklady se prakticky neliší od ceny běžného filmu.

Struktura energeticky úsporných okenních lepicích fólií jim umožňuje „regulovat“ teplotu v budově a šetřit energii, což odráží vysoké procento tepla, které se v létě vrací do místnosti venku a vychází ven z místnosti venku (na jednosklo s dvojitým zasklením, úspora je přibližně 30%). .

Vysoce reflexní fólie s rychlostí blokování infračerveného záření 90-99 %% navíc zabraňují úniku informací z místnosti a snižují intenzitu elektromagnetických polí vytvořených výkonnými externími rádiovými a televizními vysílači.

Filmy zároveň zvyšují pevnost skla až o 8 kg na metr čtvereční. cm, sklo se rozbije.

V současné době je problém úspory energie mimořádně akutníPo celém světě mají však úsporné brýle „A“ a „K“ značný nedostatek - výrazné snížení viditelnosti ve viditelném diapasonu.

Zdá se, že energeticky úsporný film je alternativním materiálem pro vytváření nízkonapěťových napájecích zařízení v interiéru vozidla. V tomto případě má film řadu jedinečných vlastností, které ho činí nezbytným a pohodlným.

Jak již bylo popsáno výše, stupeň zadržení viditelného světla je velmi malý a propustnost je až 70%

Technologie reprodukce mnohotvárného uměleckého díla je spousta uměleckých děl a vícevrstvá kresba je v designu vícevrstvého laku, a proto je vícejazyčná kresba v designu vícejazyčného laku.

Na již nainstalovanou skleněnou jednotku lze nainstalovat páskovou pásku pro úsporu energie.

Další výhodou je nepřímé zlepšení vnitřního vzduchu: vytápění místnosti, slunce dělá klimatizaci tvrdou prací.

Čím více klimatizačních jednotek pracuje, tím rychleji roste počet bakterií v jeho filtrech, což nepřispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí.

Instalaci filmů doporučených v rámci souboru opatření zaměřených na zlepšení energetické účinnosti budov s úplným seznamem doporučení lze nalézt na internetových stránkách společnosti RAO EU Russia.

Pozitivní vedlejší účinky při usazování filmů na skle:

 1. Zajištění důvěrnosti prostřednictvím ochrany před únikem informací o elektromagnetických a vibroakustických kanálech, což sklu dodává efekt jednostranné viditelnosti;
 2. Blokování infračerveného (tepelného) záření od 30 do 99%;
 3. Chraňte celý interiér před přímým slunečním zářením a blokujte až 99% UV záření, které způsobuje vyhoření;
 4. Zesílení skla, čímž se sklo rozbije;
 5. Komplikuje vniknutí narušitele a mnohem více ...

Již NOVÉ! a časově testovaná volba pro upgrade oken.

Na trhu se objevil samolepicí, energeticky úsporný film: nabízíme film, který nemění barvu skla, s průchodností viditelného světla až 88%, odrazem infračerveného záření 30%, energeticky úsporným filmem s odrazem infračerveného záření 50%, 80% až 99% (barvy, světle šedá, nazelenalá, zelená, modrá)

Energeticky úsporná okenní fólie pro sklo promění okno na tepelný štít. Po instalaci takové ochrany, jakou jsou dabingové filmy na okna, se celý vnitřní prostor vaší místnosti stává velmi pohodlným.

Bez omezení můžete použít prostor kolem okenních otvorů, který je obvykle vystaven příliš jasnému světlu a nadměrnému teplu, a byl uzavřen žaluziemi.

Ochrana proti pronikání přebytečného tepla a světla do místnosti výrazně snižuje náklady na chlazení vzduchu a prodlužuje životnost klimatizace.

1. Snižuje vyhoření - tónované sklo - jediný způsob, jak zachovat krásu vašeho interiéru. Expozice sluneční energieproniká běžným silikátovým okenním sklem, vede k vyblednutí barev a poškození vnitřních materiálů, popraskání nábytku z přírodních materiálů.

Nábytek, záclony, obrazy, koberce, závěsy, dřevěné výrobky nebo umělecká díla jsou vystaveny škodlivým účinkům slunce.

Tónovací fólie poskytuje účinnou ochranu, téměř zcela odstraňuje škodlivé UV záření pro všechny fólie, blokovací rychlost se pohybuje v rozmezí 98 až 99%, což snižuje tepelný tok, mění spektrum viditelného světla, což vede k významnému snížení vyhoření barevných vnitřních částí. .

Lidé také potřebují ochranu před škodlivými účinky ultrafialového záření.

2. Snižuje jas světla - a nemusíte přimhouřit oči. Na ulici používáte sluneční brýle.

V interiéru potřebujete také ochranu před sluncem.

Světlé rozptýlené světlo nejen obtěžuje, ale může být také únavné a nebezpečné pro oči, což způsobuje nepříjemnosti a snižuje výkon.

Zařízení bude schopno snížit jas přímého a odraženého světla o 20% až 80% při zachování pohledu z okna.

To vše usnadňuje práci s monitory, s obrazovkou počítače, dívat se na televizi, číst nebo jednoduše komunikovat mezi sebou při práci v kanceláři nebo doma.

3. Podporuje maximální využití prostoru a hospodárnosti - rozšiřte své komfortní zóny a snižte náklady na klimatizaciinstalace okenních fólií.

Zbavte se teplotních výkyvů ve vašem domě nebo na pracovišti, které jsou plné problémů.

Na tyto nepříjemné zóny chladu a tepla, zapříčiněné buď nadměrným množstvím slunečního tepla nebo nadměrným stínováním, lze zapomenout.

Tónovací fólie vyrovnávají teplotu v místnosti a činí z vašeho pokoje příjemné místo k trávení času.

Tónovaná místnost je jednoduchá a brzy uvidíte, že film zaplatí sám za sebe.

4. Nainstaluje rychle a snadno - spoléhejte na odborníky nebo použijte podrobný návod k instalaci. LLC Stroy-Alternativa poskytuje profesionální instalaci samolepicí fólie na ochranu proti slunci na okna.

Na rozdíl od většiny oprav nebo rekonstrukcí různých prostor, instalace tónovacích fólií nenarušuje normální tok vašeho života ani pracovní harmonogram.

Práce prováděná profesionálním tonerem se provádí rychle, jediné, co musíte zajistit, je přístup na místo, kde bude sklo tónováno.

Dobrá rada!
Budete překvapeni, jak brzy budete moci využívat nejlepší dostupnou technologii solární regulace bez výměny oken!

5. Zvláštností úsporného energeticky úsporného filmu je velmi zajímavý doplněk ke všem výše uvedeným vlastnostem. Díky zrcadlovým vlastnostemNěkteré typy postřiku mohou vytvořit jednosměrný viditelný efekt v místnosti.

Správně zvolená samolepicí zrcadlová fólie na oknech je schopna (při zachování volného pozorování sklem zevnitř) téměř úplně vyloučit možnost prohlížení místnosti zvenčí za předpokladu, že úroveň osvětlení uvnitř místnosti je vyšší než z ulice.

Jako příklad vypočítáme efektivitu využívání energeticky úsporných filmů v venkovském domě (Moskva) v letním období se zasklenou plochou 18 m2:

Průměrná denní hodnota hustoty povrchového toku slunečního záření přicházejícího na svislou plochu v červenci je průměrnou hodnotou ve všech směrech W /m2 pro zeměpisnou šířku Moskvy = 200 W /sq. 3,6 kW za den, 108 kW za měsíc.

Celková odchylka solární energie filmu = 55% nebo 59,4 kW. Cena 1 kW = 3,6 rublů. Celkem 213,8 ​​rublů na 1 letní měsíc úspory na klimatizaci od 1 m2. film.

Vynásobením této hodnoty o 18 m2 dostaneme 3 849,12 rublů na 1 měsíc úspor energie na chlazení místnosti.

V souladu s tím je možné v zimním období spočítat úspory na vytápění prostoru, kterých bude dosaženo použitím energeticky úsporných filmů pro okna. V topném období se skutečně dosahuje maximální účinnosti energeticky úsporného filmu.

Data jsou převzata ze SNiP 2.04.05-91 Výpočet tepelného příkonu slunečního záření do areálu.