Plastové obložení na okenním parapetu - co to je a proč potřebujeme

Dobré odpoledne, všichni!

V poslední době se stále častěji objevují příkazy k nahrazení parapetů ve vzdělávacích institucích. Školáci zkazí státní majetek, nevědí, kolik dospělých bude muset zaplatit za jejich restaurování.

Naštěstí jsme začali nabízet možnost rozpočtu - obklady z PVC. Málokdo o nich ví, takže dnešní příspěvek je věnován takovému pohodlnému a levnému designu.

Budu podrobně hovořit o zásadě instalace obložení a vlastnostech jejich provozu. Vítejte ve světě nových technologií!

Plastové překrytí okenních parapetů: montážní prvky

Zavedení inovativníchTechnologie v oblasti bytového uspořádání umožňuje mnoha majitelům vlastních nemovitostí urychlit proces opravy a vytvořit si vlastní roh krásný, pohodlný a atraktivní z ergonomického hlediska.

Kovové a plastové konstrukce patří do uvedených systémů a mohou snadno řešit úkoly, které jim byly přiděleny.

Vzhledem k tomu stále více a více lidí preferuje PVC okna - jako plně dokončené systémy s bezvadnými funkčními vlastnostmi.

Technika samoinstalace plastových oken je k dispozici zde.

Navzdory zvláštnostem materiálu však tyto konstrukce mohou být také vystaveny vnějším deformacím a někdy vyžadují výměnu určitých prvků.

Pokud vezmeme v úvahu, že nejzranitelnějším prvkem kovového plastového okna je okenní parapet, je třeba věnovat pozornost především technologii jeho restaurování.

V tomto tematickém materiálu bych rád zvážil možnosti takového prvku, jako je plastové obložení okenních parapetů, a seznámil čtenáře s vlastnostmi jeho výběru a instalace.

Co jsou obklady z PVC

Z konstruktivního hlediska jsou parapety druhem ochrany, která je opakováním obrysů stávajícího parapetu instalována nad ním.

Pro pohodlí uživatele jsou tyto podložky vyrobeny z jejich PVC komponent a jsou k dispozici v široké škále barev a barev.rozměry. Například, maximální délka obložení může být 3 metry, a hloubka dosáhnout jednoho a půl metru.

Kromě toho jsou opatřeny koncovými kryty z identického materiálu pro vizuální zakrytí technologických drážek, které jsou doplněny okenním parapetem.

Výhody použití plastových obložení

Hlavní výhodou plastových obložení okenních parapetů je jejich nízká cena a dokonalý vzhled, který umožňuje vytvořit ergonomický design v krátké době.

Za druhé, takové obložení se snadno instaluje, má dlouhou životnost a je šetrné k životnímu prostředí.

Za třetí, instalace obložení není příliš náročná na pracovní sílu a nesouvisí s prováděním hromadných stavebních prací (například při instalaci nového parapetu).

No, vzhledem k široké škále nabízených doplňků, můžete instalovat takovéto překrytí v téměř každé místnosti, s důrazem na individualitu interiéru.

Kdy je použití plastových obložení oprávněné

Vzhledem k konstrukci plastových obložení mohou být snadno namontovány na jakýkoliv typ základny.

Plast, beton, dřevo, kov, cihla - nejedná se o úplný seznam materiálů, na které lze navrhovanou podložku instalovat.

Kromě toho je instalace podložek oprávněná jak na starých konstrukcích, tak na nově namontovaných prvcích (např. Když jsou poškozeny zvířaty, tepelnýminárazů, mechanických otřesů atd.).

Co hledat při výběru obložení

Poté, co se umělec rozhodl instalovat na okenní parapet dekorační překrytí, musí být velmi opatrný při výběru. Proč se můžete obrátit na specializovanou firmu prezentující rozměry stávajícího stavebního prvku nebo si objednat panel sami.
V každém případě je však vhodné při výběru překryvů zvážit následující kritéria:

 • Kryty by měly být odolné vůči vnějším agresivním vlivům (vlhkost, UV záření, teplotní gradienty);
 • Barevná paleta překrytí by měla odpovídat stávajícímu interiéru místnosti;
 • Dekorační obložení by mělo odolávat šíření hub a být odolné vůči detergentním prostředkům.

Technologie montáže obložení PVC

K tomu, aby fungování plastových obložení okenních parapetů nebylo spojeno s obtížemi a omezeními, je vhodné dodržovat určitá doporučení v procesu montáže těchto dekorativních prvků.

Po přípravě podložek a koncových uzávěrů je proto třeba věnovat pozornost přípravě potřebných nástrojů a příslušenství.

A vezmeme-li v úvahu primární část otázky, pak může být vyžadován montážní nůž, kovová pila nebo elektrická pila a lepicí pistole.

Vzhledem k tomu, že jako dodatečné materiály je nutné připravit silikon a lepidlo (např. Tekuté nehty). Takémůže vyžadovat tmel nebo podobnou stavební směs.

Dalším krokem v procesu instalace je příprava základny. Na to, co by měly být hotové povrchy nejen očištěny od snadno odstranitelných součástí, ale také v případě potřeby vyrovnat základ pomocí tmelení.

V konečném stadiu procesu přípravy se zpracovává báze antiseptickými formulacemi.

Řezání dekoračního potahu by mělo být provedeno podle stávajících rozměrů otvoru, přičemž se snaží maximálně zopakovat obrysy stávajícího parapetu.

Kromě toho, pro řezání obložení v požadované velikosti, můžete použít buď montážní nůž, nebo skládačky s čepelí vybaveným malým zubem.

Okamžitý postup upevnění překrytí na základnu se provádí podle následujícího algoritmu:

 1. Povrch mořského obložení a samotná základna jsou očištěny od prachu a nečistot;
 2. Na nesprávné straně obložení je nanesena lepicí kompozice (klikatá);
 3. PVC podšívka se přilepí k základnímu prahu a podepře se těžkým předmětem (lze použít vodu);
 4. Pomocí silikonových konců jsou na bocích konstrukce namontovány koncové kryty.
To je důležité!
Za konečnou fázi procesu instalace se považuje utěsnění spojovacích míst obložení k základně profilu okna. Také k řešení těchto problémů, speciální rohy nebopogumované profily.

Z výše uvedeného lze říci, že není těžké montovat plastové obložení na parapety, a dokonce i fascinující a zajímavé. Buďte kreativní, zkuste, experimentujte!

Jednoduchý způsob obnovení parapetu

Stará technologie pomůže proměnit starý okenní parapet na nový - plastový kryt na okenním parapetu.

Lze jej snadno instalovat během menší obnovy nebo vymalování během letních prázdnin, hlásí portál WINDOWS MEDIA.

Podložky na parapetu, které se v profesionálním prostředí nazývají parapety pro renovaci, se používají k obnově starých nebo poškozených parapetů.

Nejčastěji je tato metoda vybrána těmi uživateli, kteří z různých důvodů nemohou nahradit okna, ale je nezbytné, aby zlepšili estetiku místnosti jednoduchým a levným způsobem.

Alternativa k novému parapetu

Mnozí z nás pocítili pocit mrzutosti, když se po dokončení opravy najednou zjistilo, že parapet byl poškrábaný nebo začal prasknout, nebo byl spálen horkou pánev nebo cigaretou, která vypadla z popelníku, nebo stopy květinových květů nebyly odstraněny.

Pokus o oškrábání nebo malování na povrchu parapetu je obvykle marný, protože všechny plastové parapety jsou lepeny filmem, který se při nesprávném použití zhorší.

Věnujte pozornost!
Filmy mimo továrnynemožné, a pokus o broušení vede ke vzniku děr.

V tomto případě existují dva východy. Prvním z nich je výměna parapetu, ve které je stará konstrukce vylomena z okenního otvoru, doprovázená rozbitím stěny v místech jejího kontaktu s parapetem, který povede k vzniku otvorů ve stěnách a zničení tapety u parapetu.

Tato metoda bude také doprovázena dodatečnými finančními náklady, které jsou nezbytné nejen pro instalaci parapetu, ale také pro odstranění těchto nákladů. Druhou je instalace obložení.

Tento typ opravy je poměrně hospodárný a nepřináší žádné dodatečné náklady na čas a úsilí.

Univerzální a trvalé řešení

Kryty mohou být instalovány na staré parapety různých typů a vyrobené z různých materiálů (beton, dřevo, přírodní nebo umělý kámen), jejichž tloušťka nepřesahuje 5-6 centimetrů.

Nejběžnějším materiálem obložení je tuhé PVC. Podšívka parapetu má mnoho výhod, kromě toho, že jsou levné, je také odolná, ohnivzdorná, odolná vůči různým teplotám, ultrafialovým paprskům a složkám vlhkosti.

Lze snadno přizpůsobit barvě okna, což umožňuje barevnou rozmanitost dýh. Recyklovaný parapet se snadno udržuje v čistotě.

Montáž obložení na parapet

Montáž obložení na parapet je tak jednoduchá, že nemusíte ani hledat odbornou pomoc.

Nejčastěji to uživatelé preferují sami, zejména proto, že není zapotřebí speciálních nástrojů.

Stačí mít metr, pilu s jemnými zuby nebo pilu, lepidlo a silikon.

Nejlépe je zahájit instalaci obložení na parapetu s přesným měřením a ověřením rozměrů dutiny okna.

Vzhledem k tomu, že parapety mohou mít různou šířku a výrobci nenabízejí standardní velikosti - doma je musíte měřit sami a pak oddělit další díly.

Podšívka je přilepena lepidlem, lepidlo musí být naneseno na vyčištěný povrch starého parapetu v blízkosti hran a uprostřed.

Pokud má starý parapet nepravidelnosti, musí být vyplněn pomocí omítkového tmelu.

To je důležité!
Je důležité, aby povrch parapetu byl čistý a rovný, jinak lepidlo nemusí fungovat.

Plastové obložení by mělo být položeno na parapet a stlačeno, několik hodin by mělo být ponecháno pod lisem na okrajích, například pomocí hromady knih.

Vzdálenost mezi obložením a parapetem by měla být naplněna silikonem. Pro design konců okenního parapetu také zakoupené zástrčky, obvykle stejné barvy jako parapet.

Po změření segmentu odpovídající šířky je nutné jej odříznout a přilepit stejným lepidlem, kteréslouží k obložení parapetu.

Na konci nezapomeňte odstranit ochranný film. Nový parapet je připraven - neměl by být broušen ani natřen nebo impregnován.

Velikost ostění na parapetu

Překrytí na okenním parapetu existujícím na trhu může být různých velikostí, takže je lze snadno vybrat pro různé typy parapetů.

Ačkoli většina společností má hotové výrobky, je také realistické kupovat překrytí pro neobvykle tvarované parapety, které jsou vyráběny na zakázku.

Nejčastěji obložení nabízí tyto velikosti: tloušťka - 3,5 mm, šířka od 15 do 60 cm s krokem 2,5 cm, délka - až 6 metrů.

Při koupi setu byste neměli zapomenout, že jeho šířka by měla být větší než šířka starého parapetu, proto by měl být k výsledku měření přidán asi 20 mm.

To postačuje, aby nový okenní parapet dobře zapadl pod okno, aniž by zanechal mezeru, ve které bude starý okenní parapet zobrazen.

Kromě toho by PVC uzávěry měly být dostatečně široké, aby zakryly starý parapet.

Barva obložení okenního parapetu

Výrobci nabízejí obložení v různých barvách, ale nepokoušejí se odchýlit od populárních barevných stylů.

Barvy dřeva (dub, buk, jablko), hnědé, bílé i imitující barvy kamene, například mramoru, proto dominují v portfoliu nabídek společností vyrábějících okna.

Obvykle se podšívka na parapetu prodává s úchytnými bočními fragmenty ve stejné barvě,takže díky dobré kombinaci vypadal design jako celek.

Cena a úspory

Instalace plastového obložení je mnohem levnější než nové okenní parapety. Ceny se liší a samozřejmě závisí na výrobci, značce výrobku, velikosti a barvě. Nejlevnější jsou bílé překryvy, stejně jako ty, které většina výrobců považuje za standardní.

Dobrá rada!
Není-li obnova parapetu vaším vlastním záměrem, můžete se obrátit na společnost, která provede veškerou potřebnou práci.

Pro výpočet nákladů na ostění je nutné změřit okenní parapet a pro každý případ bude cena vypočtena provozovatelem s přihlédnutím k jednotlivým velikostem zákazníka.

Oprava parapetů

(Plastové překrytí pro parapety)

Okna jsou očima vašeho domu a jakékoli opravy, bez ohledu na to, jak velké to je, budou nedokončené, a byt bude vypadat smutně, pokud okenní otvory nejsou zušlechtěny.

Ale jak je to škoda, když po dokončení opravy najednou zjistíte, že dekorativní fólie, která se přilepila na parapet, je prasklá nebo začne prasknout, nebo je spálena horkou pánev nebo cigaretou, která vypadla z popelníku.

Ano, toto vše je stále v nově zrekonstruovaném bytě ...

A pak vyvstává otázka: jak aktualizovat povrch okenního parapetu?

Otírejte nebo natřete známky z květináčů,pánve nebo cigarety NENÍ možné, protože VŠECHNY plastové parapety jsou pokryty filmem, který je poškozen.

Vkládání mimo výrobní podmínky není možné a pokus o vyleštění vede k tomu, že se v něm objevují otvory.

V těchto případech existují dvě reálné možnosti:

 • Prvním z nich je výměna parapetu, ve které se starý okenní parapet vylomí z okenního otvoru, zeď se rozlomí na místech, kde se dotýká parapetu, v důsledku čehož se ve stěnách objeví otvory a samozřejmě tapeta u okenního parapetu a pod ním bude roztržena. To povede k dodatečným finančním nákladům nutným k odstranění těchto nákladů.
 • Druhým je instalace překrytí. Tento typ opravy nepřináší žádné dodatečné náklady a problémy.

Podšívka na parapetech vyráběných KomBiG má tloušťku 1,4 mm, na rozdíl od obložení nabízeného jinými společnostmi o tloušťce 0,8 mm.

To je důležité!
Vzhledem k tomu, že podložka má tloušťku 0,8 mm. příliš tenký, nebude schopen vytvořit parapet z parapetu, který se stane nepoužitelným.

Naše PVC obklady jsou vyrobeny z přesně stejného materiálu, ze kterého jsou vyrobena okna, a nemají žádné dekorativní fólie, které jsou na nich dodatečně nalepeny, což zajišťuje 100% trvanlivost opraveného okenního parapetu.

Nebo se najednou ukáže, že parapet je příliš malý a parapet by měl být zvětšen. Co zbývá udělat? Zavřete oči a žijte s takovou „krásou“ nebozměnit parapet, znovu trpět nečistotami a nepříjemnostmi?

Všechno je mnohem jednodušší. Společnost KOMBIG vyvinula a vyrábí plastové obklady pro parapety pro opravy okenních parapetů z PVC.

Námi vytvořené překrytí okenních parapetů jsou garantovány nižšími náklady a kvalitnější než dovážené. A to není vtip.

Navrhované dovezené obložení se provádí stejnou technologií jako parapety. To znamená, že stejný dekorativní film je nalepen na dovážené obložení, na rozdíl od našich, na čelní plochu jako na parapetech, což je v 80% případů příčinou opravy parapetu.

Když je okenní parapet instalován na slunečné straně nebo na velmi horkou baterii a vlhkost se na něj dostane, například z zavlažovacích květin nebo kondenzátu oken, lepený film nakonec praskne.

Oprava dřevěných okenních parapetů se provádí také pomocí našich obložení. Nemůžete si ani představit, jak bude vaše stará dřevěná parapet vypadat po naší opravě!

Věnujte pozornost!
Překrytí je instalováno na starém parapetu, bez jeho demontáže, a tedy bez nečistot, zkázy a za pouhou hodinu!

Zavře vrch, zadek a jde pod parapet. Ze stran jsou instalovány zástrčky. Vyrobíme podložky pro opravy parapetů z PVC, dřevěných parapetů a parapetů z jakéhokoliv betonuvelikosti. Maximální délka 3 m. Šířka 1,4 m. Pro výpočet nákladů musíte znát (alespoň přibližně) délku, šířku a tloušťku parapetu.

Chcete-li spočítat náklady a provést obložení, je třeba změřit parapet a učinit ho poměrně snadným. Podšívky jsou vyrobeny s maximální délkou 3 metry, takže pokud je parapet dlouhý, budete muset provést samostatnou instalaci a ukotvení 2 obložení.

Výpočet ceny pro každý případ provádí provozovatel odděleně s přihlédnutím k jednotlivým velikostem.

V každém případě vás oprava plastového okenního parapetu, stejně jako dřevěného parapetu, bude stát méně, než je výměna, protože byste nemuseli, stejně jako v případě výměny, odstraňovat a pak obnovovat plastové panely, protože bez toho by to bylo staré. parapet nevypadne.

A pomyslete si na to, že to bude stát za to, že bude nutné omítnout zeď, která byla rozebrána během demontáže, a znovu přilepit tapetu, která se vždy při spalování starého okenního parapetu neustále spěchá?

A při opravách dřevěného parapetu s podšívkou se stále vyhnete instalačním problémům spojeným s rozdílem tloušťky parapetů.

Restaurování parapetů

Pokud najednou zjistíte praskliny, škrábance nebo deformaci okenního parapetu, nemusíte vyzvánět a okamžitě utratit peníze za jeho výměnu. Naše společnost poskytuje služby v oblasti restaurování parapetů, včetně použití plastových obložení.

Koneckonců, kvalitní obložení na parapetu jejedna z nejdostupnějších a nejjednodušších možností, jak zdvihnout parapet, je opět atraktivní, čímž se vrátí celkový pohled na okno na jeho dřívější krásu.

Na parapet bez demontáže namontujeme překrytí z tuhého PVC během několika hodin.

Vyrábíme překrytí okenního parapetu jakékoliv velikosti. Maximální délka může být 3 metry a šířka je 1,5 metru. A aby bylo možné zhruba spočítat náklady na takové obložení, stačí říct našim pánům rozměry okenního parapetu, který potřebuje restaurovat.

Naši zkušení specialisté provedou obálku a v nejkratší možné době obnoví parapet.

V každém případě vás bude instalace obložení stát několikrát levnější než výměna celého parapetu. Kromě toho nebudete muset odstranit staré okenní parapet, starat se o deformaci tapety vedle, budeme instalovat patch přímo na to.

Naše dlouholeté zkušenosti v opravách a restaurování parapetů vám pomohou obnovit starý parapet bez jakýchkoliv potíží nebo peněz navíc.

Plastové obložení na starých parapetech je nejlepším řešením.

Společnost „Hoffen“ prodává obložení na okenním parapetu z tuhého PVC - materiál, ze kterého jsou vyrobena samotná okna, což zaručuje trvanlivost samotného obložení, jehož maloobchodní cena činí pouze 700 rublů za metr.

Navzdory nízkým cenám splňuje kvalita výrobků evropské normy. Renovované parapety spřekryvy získávají nový život a přinášejí do domu novost a pocit nově aktualizovaného interiéru.

Mnoho lidí zavolá okny očima domu. A není divu, že špatně navržené okenní otvory (zejména po opravách) zkazí dojem z domova.

Existuje mnoho nepříjemných situací: najednou, po dokončení opravy, bylo zjištěno, že dekorativní fólie, která byla předtím nalepena na okenním parapetu, byla poškozena nebo začala prasknout.

Zapálené zapálené cigarety, náhodně umístěná horká pánev, nečisté květináče mohou sloužit jako důvody pro takové incidenty. Je nepravděpodobné, že se problém vyřeší pomocí důkladného čištění nebo malby.

Co zbývá udělat?

Perekleit parapet? To je ale možné pouze v továrně.

Proveďte broušení? V tomto případě se objeví díry.

Můžete například vybrat jedno z následujících řešení problému:

 1. Vyměňte parapet. Poškozený díl bude vylomen z okenního otvoru, což může způsobit poškození skla, vznik otvorů ve zdi, poškozené tapety. Bez dodatečných finančních nákladů to není možné.
 2. Namontujte obložení na parapety nabízené Hoffenem. Tento typ opravy zaručuje, že všechny výše uvedené problémy a zbytečné výdaje nebudou splněny.
To je důležité!
Je důležité poznamenat, že plastové obložení je důležité nejen v případě poškození okenních parapetů, ale také v případě potřebyzvýšit /snížit jejich velikost.

Opravte naše know-how:

 • je jednoduché a snadné;
 • zabraňuje plýtvání osobním časem a penězi;
 • neumožňuje tvorbu nečistot a zřícenin.

Plastové obložení okenních parapetů prodávaných námi je cenově dostupné, jejich náklady jsou výrazně nižší než náklady na dovážené opce, které se zpravidla používají pro dekorativní fólie.

Jedná se o speciální nátěry, které nejenže výrobek neochrání, ale jsou také schopny výrazně poškodit jeho vzhled (jak je dobře známo, v 80% případů se jedná o tyto fólie, které způsobují výměnu /opravu parapetu).

Naše podšívka může být použita nejen pro výrobu plastových okenních parapetů, ale i dřevěných nebo betonových výrobků.

Dokonale zavírají zadek, horní část a jdou přímo pod okenní parapet. Na jejich stranách jsou instalovány speciální zástrčky.

Dobrá rada!
Rozměry se mohou lišit.

Zajímá vás cena takového rozhodnutí? Pro výpočet nákladů je důležité vědět, jaká je šířka, délka a tloušťka parapetu.

Jak ukazuje praxe, oprava moderních parapetů s pomocí našeho návrhu je mnohem levnější než jejich nahrazení.