Dokončení balkonu zevnitř - co dělat?

Obložení balkonu zevnitř

Ahoj! Opět sdílím zajímavé postřehy o mých zákaznících.

Na druhý den k nám přišla žena s otázkou, jak čelit balkonu. Tradiční výzdoba šindelky jí připomíná koupel, takže ji okamžitě odmítla.

Prohlásila, že chce uspořádat balkon tak, aby zimní zahrada vypadala krásně.

Nabídli jsme jí pár nápadů, byla potěšena kamenným obložením. Co stojí před balkonem zevnitř ještě se stane, řeknu vám v následujícím článku.

Nenechte si ujít užitečné informace! Téměř všichni obyvatelé městských apartmánů mají balkony, na kterých se uchovávají staré, zbytečné věci, jízdní kolo v zimě a dokonce i ochrana přírody.

Proč ale plýtvat tolika volným prostorem, který může významně rozšířit byt nebo uspořádat další místo k odpočinku, a pro některé lidi - mít plnou efektivní práci?

Aby byl balkon teplý iv zimě, musí být zasklen. Bez krásné úpravy nebude váš balkon útulný.

Jak a co je třeba oříznout balkon zevnitř

Ale ani zasklení nedává očekávaný výsledek, takže je třeba přemýšlet o tom, jak nejlépe obložit balkon uvnitř, aby byl krásný a teplý.

Relaxace po samotném zasklení bude zcela chybná, protože je mnohem důležitější ohřívat a dokončit balkon zevnitř.

Aby stavba trvala poměrně dlouhou dobu a spolehlivě, je třeba začít s dokončením těsně po zasklení.

Balkon musí být izolován od náhlých kapekteplota a vystavení nadměrné vlhkosti, protože ztráta nebo uchování tepla z balkonu závisí na mnoha faktorech.

Dnes je zde možnost najít spoustu zdrojů informací, četné fotografie balkonů s již dokončeným zdobením, kde se můžete podívat na možné možnosti úpravy a vybrat si nejvhodnější pro sebe.

Stěny jsou dnes izolovány několika materiály. Mezi nimi jsou nalezeny:

 • rohože z minerální vlny o tloušťce 100-150 milimetrů;
 • polystyrenová pěna;
 • izolační materiály vyrobené z jiného pěnového materiálu s mnohem menší tloušťkou;
 • sendvičové panely.

Před izolací stěn balkonů je nutné instalovat dřevěný rám, položit nezbytnou parotěsnou zábranu z fólie a polyetylénu, poté pokládat topení s hydroizolací podlahy a stěn. K tomu je třeba pracovat s materiály, jako je střešní lepenka, polyethylen nebo tmel.

A pokud můžete použít desky z minerální vlny pro strop a stěny, které jsou lehké, pak je lepší použít tvrdou izolaci k dokončení podlahy. Ve většině fotografií je naprosto jasné, že dnes je v módě provádět dekorativní výzdobu balkonu s plastovými panely nebo vlečky.

Zvýšení plochy a dokončení balkonu

Vyzdobit stěny balkonu uvnitř je mnohem snazší z hlediska bezpečnosti než venku, ale z hlediska nákladů práce a finanční podpory bude mnohem obtížnější.

Hlavním účelem vnitřní výzdoby balkonů je zvýšení plochy,které se mohou ukázat jako rezidenční a v mnoha případech užitečné.

Návrh, kvalita a praktičnost dokončovacích prací jsou zde velmi důležité. Pro následnou výzdobu místnosti jsou použity rodinné fotografie, obrázky předmětu, které budou vybrány pro stěny a jiné plochy balkonu.

Zde lze říci, že přípravné práce jsou životně důležité, pro které je třeba nejprve připravit projekt balkonu. S tímto úkolem je nejlepší kontaktovat odborníka ve svém oboru, tedy profesionálního návrháře nebo umělce.

Nálada, s níž člověk obvykle přistupuje ke změně na svém balkoně, se nejčastěji projevuje v atmosféře, která zde vládne, a může být předána všem jeho návštěvníkům.

Užitečné rady!
Podíváte-li se na více fotografií návrhářských firem, často najdete variantu vybavení na balkónech vestavěných skříní, instalaci radiátorů, dvojskel a elektroinstalaci, zlepšení podlah a stropů.

Vůdce mezi materiály pro konečnou úpravu je jednoznačně podšívkou, jedná se o název tabule s drážkami, která se rozlišuje mezi pravidelným a předponou „euro“.

Pokud vyzdobíte stěny uvnitř balkonu euroliningem, bude to stát mnohem dražší než obvykle, protože euro neznamená dovážený materiál, ale vyrobené v souladu s evropskými normami.

Jak balkon, tak další místnosti v bytě nebo v soukromém domě mohou vystoupit s euroliningem, zejména proto, že se liší mnohem více.vysoce kvalitní zpracování a v něm nejsou žádné uzly a četné skvrny, které kazí celý vzhled.

Specialisté nebo samokončitelé?

Specialisté nebo samokončitelé?

Specialisté mohou pracovat s plastovým obložením nebo panely, zejména proto, že mají estetičtější vzhled a nepotřebují zvláštní péči.

K udržení atraktivního vzhledu bude dostačující časté čištění za mokra.

Použití těchto panelů je v mnoha případech a za různých okolností velmi přínosné.

Mezi nimi jsou situace, jako je přítomnost zdí na balkóně s některými vadami. Instalace těchto panelů je navíc velmi jednoduchá.

Ti, kdo si přejí instalovat plastové panely vlastníma rukama, mohou na internetu najít podrobné fotografie s popisem toho, co je třeba udělat.

Věnujte pozornost!
Panely jsou vybaveny systémem pero a drážka, a proto jsou velmi jednoduše spojeny, těsně na sebe navazují.

Nejprve je uspořádáno speciální soustružení, ke kterému jsou panely přibity, upevněny samořeznými šrouby nebo sedí na lepidle. Pro tento druh práce je také nutné skladovat sokly a speciální profily.

Panely mají vynikající vlastnosti, které se liší od ostatních materiálů trvanlivostí, stálostí barev, jakož i absolutní odolností proti vlhkosti a odolností vůči náhlým změnám teploty.

Materiál neníje vhodný pro korozi, hnilobné procesy a má také široký rozsah a rozsah barev.

Spolu s šindelem získává vlečka menší popularitu, avšak za stejnou cenu jako šindel se vyznačuje mnohem menší šířkou a tloušťkou panelů.

Jak a co posunout balkon dovnitř?

Po dokončení prací na izolaci balkonu, jeho izolaci a instalaci zasklení je čas zamyslet se nad vnitřním obložením místnosti.

V tomto článku budeme hovořit o nejoblíbenějších materiálech, které pomáhají dokončit balkony a lodžie. Kromě toho se dozvíte, jak klapky na balkon a PVC panely.

Jaké materiály se používají k dokončení balkonu?

Kromě estetických vlastností materiálů pro dokončování balkonů musíme mít na paměti jejich technické a fyzikální vlastnosti.

To je důležité zejména u studených balkonů a lodžií, materiály pro jejich povrchovou úpravu by měly být odolné vůči změnám teploty. U vytápěných místností není volba povrchové úpravy neomezená.

 • Dekorativní omítka na balkóně
 • Obložení balkonů s dřevěnou šindelem
 • PVC panely v balkónovém obložení
 • \ t
 • Kombinace omítky a kamene ve výzdobě balkonu
 • Balkonová dekorace se zátkou
 • Vnitřní balkon

PVC na pokrytí lodžií

Stěnové panely z polyvinylchloridu jsou snad nejjednodušším krycím materiálem. Navíc je to poměrně levné, nikoliv předmětléze s plísněmi a plísněmi a zcela odolné proti vlhkosti.

V současné době jsou stěnové panely z PVC vyrobeny nejen jako bílé a hladké jako na fotografii, ale tyto materiály lze nalézt v obchodech v různých barvách.

PVC stěnové panely se bojí vysokých teplot, takže byste měli být opatrní z plastového obložení balkonů umístěných na slunné straně v horkých oblastech země. Také nezapomeňte, že při nízkých teplotách se tato kůže stává křehkou.

Balkonové balkony ze sádrokartonových desek

Povrchová úprava balkonů a lodžií sádrokartonovými deskami může sloužit jako konečná vrstva a podklad pro jiné materiály: dekorativní omítka, dlaždice, tapety atd.

To je důležité!
Listy sádrokartonových desek mohou být spasením, pokud stěny vašeho balkonu nejsou příliš hladké nebo je třeba upravit jejich tvar.

Jak již název napovídá, materiál obsahuje sádrovec, proto jsou ukazatele požární bezpečnosti takového pokovení poměrně velké. Kromě toho se tato kůže nebojí teplotních změn a může být použita jak na vytápěných balkonech, tak jako "studená" povrchová úprava.

Vlhkost nemá rády sádrokartonové desky, takže pokud je používán, je třeba věnovat pozornost hydroizolaci balkonu.

Stěnové obložení, eurolining a blok domu pro dokončování balkonu

Dřevo je univerzálním materiálem. To může být použit jak pro pokovování vytápěné balkony, a pro chladné, nevydává škodlivé látky při zahřívání slunečnípaprsky a nestane se křehkým v zimě.

Dobrá rada!
Nezapomeňte také na estetické vlastnosti dřevěného obložení. Nevýhodou je hořlavost materiálu a jeho požadavky na včasné zpracování ochranných sloučenin.

Podšívka má vzhled hladké desky, která se mezi nimi upevňuje podle principu "trnovité drážky". Podšívka je podobná jednoduché podšívce, ale má na zadní straně ventilačních drážek a drážku pro hrot je hlubší. Kromě toho je vlhkost eurolingu nižší.

Blok domu je podobný typům zde popsaných obkladových desek, liší se pouze na vnějším povrchu, je stylizován jako kulatina. S tímto materiálem můžete realizovat zajímavá řešení pro návrh balkonu.

Pokud budeme hovořit o ceně těchto typů pokovování, pak pořadí od nejlevnějšího bude nejdražší: obložení, obložení, blok domu.

Povrchová úprava balkonů MDF panelů a obkladaček

Panely MDF se snadno instalují, jejich obložení je sestaveno podle principu trnové drážky. Cena je vyšší než PVC, ale nižší než dřevěné obložení. Tato kůže má výborný vzhled, nevypouští škodlivé látky do ovzduší a nebojí se teplotních změn.

Stejně jako sádrokartonové desky by měly být panely MDF chráněny před nadměrnou vlhkostí v místnosti. Dlaždice je vhodná jak pro teplé, tak i pro studené balkony, nátěr s jeho použitím má vynikající vzhled. Deska se nebojí vody, je ekologicky šetrná a ohnivzdorná.

StavebnictvíDnešní obchody mohou nabídnout obrovské množství různých barev, textury a velikosti dlaždic, ale toto pokrytí nebude velmi levné.

Ještě jedna věc: při použití dlažby jako podlahové krytiny na balkoně byste měli dbát na dobrou izolaci podlahy.

Ozdobné omítky z kůry a umělého kamene

Dekorativní omítka je dobrým způsobem, jak změnit nejen barvu, ale také strukturu povrchů balkonů. Nejoblíbenější směsí z celého sortimentu železářských obchodů je „kůrovec“, který je pojmenován, protože činí povrch podobným stromu zasaženému kůrovcem.

Věnujte pozornost!
Sádra tvoří ohnivzdorný a otěruvzdorný povlak. Nicméně, to je používáno ve výzdobě lodžií zřídka, toto je kvůli složitosti použití směsi na stěnách.

Umělý kámen je trvanlivý, nebojí se vlhkosti a je odolný vůči oděru. Takový povlak může být použit při návrhu balkonu jak samostatně, tak v kombinaci s ozdobnými omítkami.

Kámen je připevněn ke stěnám podle principu dlaždice, se speciálním lepidlem. Vnitřní výzdoba balkonů s umělým kamenem není příliš populární vzhledem k vysoké ceně tohoto pokrytí.

Metody pokovování

Metody pokovování

Nyní vám krok za krokem řekneme, jak nezávisle na plášť balkón s plastem a šindelem.

Vzali jsme tyto materiály například, protože jsou mezi nimi nejoblíbenějšípoužívá se při výzdobě balkonů a lodžií.

Pro výpočet požadovaného množství obložení můžete použít online kalkulačku.

Panely z PVC jsou vyráběny v různých velikostech, takže pro ně neexistuje univerzální kalkulátor, ale existují speciální výpočetní schémata.

Práce na přípravě na povrchovou úpravu

U obou typů povrchových úprav je příprava stejná. Nejdříve je nutné balkon zalepit a v případě potřeby namontovat nové zasklení. Dále, pokud má být balkón používán po celý rok, provádíme práce na jeho izolaci.

To je důležité!
Panely z PVC a obložení stěn by měly být namontovány na latě, takže je také vyrobena na plochách, kde izolace nesedí.

Jakákoli varianta pro dokončení balkonu, pokud je založena na latě, vyžaduje upevnění hypoték tam, kde se plánuje instalace polic, lamp, atd. Můžete použít desky nebo hliníkové lemování, které lze použít jako materiál pro hypotéky.

Jak potáhnout balkónovou šindel vlastními rukama?

Upevnění skříně k přepravce může být provedeno několika způsoby: s hřebíky na spodní okraj drážky, se šrouby a pomocí svorek. Použijeme druhou metodu a můžete vidět princip, kterým se upevnění provádí na obrázku níže.

Princip upevnění obložení stěn na balkón s kleimerem:

 1. Práce vždy začínají od rohu.
 2. První stěnový panel je otočen do rohu s hrotem a upevněn šrouby, jednou pro každou lištu lišty.
 3. Nyní přichází Kleimerův obrat.
 4. Začneme s horním okrajem ve spodní části drážky prvního ostění.
 5. Pokud klyaymer nevstoupí do konce, pomocí kladiva ho odvezeme na doraz.
 6. Klyimer přibitý k přepravce malými kolíky nebo šrouby.
 7. Vezmeme druhé obložení stěn a pevně zatlačíme hrot do drážky prvního.
 8. Desku upevněte pomocí svorek. Stejným způsobem je třeba šít šindel všechny povrchy.

Upevnění desek k přepravce:

 • Dále je nutné upevnit lem na koncích, nahoře a dole.
 • To se provádí pomocí hřebíků nebo šroubů, které jsou umístěny v takové vzdálenosti od okraje, takže pak zmizí za soklem.
 • Po úplném dokončení upevnění skříně je nutné uzavřít spoje vozů se speciálními sokly.
 • To se provádí malými hřebíky nebo šrouby.
 • Jejich klobouky jsou lehce zapuštěny do pouzdra a výklenky z nich jsou utěsněny speciální výplní ze dřeva.
Dobrá rada!
Po dokončení obložení balkonu šindelem nebo blokovým domem se ujistěte, že povrch zakryjete speciálními prostředky. Tyto akce dále šetří kůži před poškozením plísněmi nebo plísněmi.

PVC panely mají stejný způsob upevnění mezi sebou, stejně jako obložení: systém "trnová drážka". Proto je princip prácepři dokončování s plastovými panely budou stejné. Jediný rozdíl je začátek instalace.

První část obložení je upevněna speciálním rohovým výliskem, který je také instalován pomocí příchytek. Jak se to stane, můžete vidět na obrázku níže.

Také v železářstvích najdete lišty pro lemování konců obkladových panelů a jejich zapuštění do spojovacích oblastí.

Obložení je provedeno na latě z montážních lišt, v tomto případě se svěrka jednoduše zasune do vodítek a nevyžaduje dodatečné upevnění pomocí hřebíků nebo šroubů.

Toto je nejpohodlnější způsob zakrytí, kromě toho umožňuje dodatečně demontovat kryt balkonu a zpětně ho zachytit. Stěny se mohou také opatřit pláštěm z PVC pomocí konstrukční sešívačky. To je však možné, pokud je soustružení pro konečnou úpravu vyrobeno z dřevěných trámů.

Hlavní výhody čalounění

Podšívka je typ desky, která je vhodná k použití jako dokončovací materiál, který se připojuje ke stěnám posunováním.

 • V ideálním případě lze použít pro obklady stěn a stropů, velmi praktické a snadno použitelné. Kromě vnitřní lze použít jako vnější povrch.
 • Druhy dřeva, ze kterých je obložení provedeno, mohou být různé, takže jeho kvalita závisí na surovinách.
 • Důležitou výhodou tohoto materiálu je standardní velikost jeho panelů,což je výhodné pro dokončovací práce. Díky tomu je obložení stěn pokládáno velmi hladce a vypadá esteticky.
 • Podšívka, jejíž formát a rozměry neodpovídají obecně uznávaným normám, je považována za méně kvalitní, před použitím vyžaduje dodatečné zpracování. Co se ukáže - můžete vidět na fotografii balkonů uvnitř stromu.

Ve stavebním světě, v závislosti na kvalitě, je tento materiál rozdělen do tříd, a to:

 1. Třída "extra". Povrch je dokonale rovný, bez uzlů a viditelných vad;
 2. Třída „A“. Deska může mít uzly, ale nejsou tam žádné mikrotrhliny, díry, výmoly a další vady textur;
 3. Třída "B". Zajišťuje přítomnost nedostatků, které v předchozí třídě chybí, ale podléhají jejich odstranění prostřednictvím nezbytného vybavení pro toto a v příslušných výrobních podmínkách;
 4. Třída "C". Typ nejnižší kvality je dán přítomností mezer, trhlin a jiných vad ve stavu desky.

K dnešnímu dni se ve výzdobě balkonů používá dřevo, které není nižší než třída „A“. Odborníci říkají, že použití materiálu takové kvality vylučuje vznik trhlin a trhlin v průběhu provozu.

Cena dřevěného obložení je však vyšší než u podobných panelů z jiných materiálů. Pokud je rozpočet omezen, můžete uložit následující možnosti:

 • Plastové panely. Praktické použití, esteticky příjemné, snadnéumýt Ve standardním provedení se jedná o plastové obložení švů s hřebeny a drážkami. Pokud chcete získat hladší povrch, můžete věnovat pozornost bezešvému plastu shalevku.
 • MDF - je rozpočtová verze plastového šalotky nebo dřevěné podšívky. Jedná se o potažený čip potažený vrstvou filmu, zpracovaného při vysokých teplotách. Nejdůležitější nevýhodou je zranitelnost těchto panelů v důsledku měkkosti horní vrstvy.
 • Dobrá a levná možnost dokončení balkonu bude sádrokartonové desky. Ale první nevýhodou je strach z vlhkosti, takže použití tohoto materiálu na neglazovaných balkonech je extrémně kontraindikováno.
 • Lodžie s plastem vypadají skvěle. Plastové panely s důstojností v podobě své jednoduchosti nabízejí neuvěřitelnou řadu designových řešení, která jsou vhodná jak pro vnější, tak i vnitřní dekoraci.

Stejně jako jakýkoli materiál však plast může mít různou kvalitu, stejně jako velmi citlivý na teplotní účinky, takže při výběru takových panelů požádejte sklad o ukazatele tepelné odolnosti.

Věnujte pozornost!
V případě dlouhodobého vystavení horkému vzduchu se nejen začne ztrácet vzhled, ale také to ovlivní jeho tvar: objeví se vlny, deformační stopy a podobně.

Navíc může nepříjemně zapáchat a uvolňovat toxické látky, které mohou ovlivnit zdraví.obyvatele bytu. příklady dokončování malého balkonu uvnitř panelů velkolepé obložení Účinně vypadají jako lodžie zdobené barevnými plasty.

Mnozí se zajímají, zda je možné při navrhování balkonů použít několik barev. Balkon s kombinovanou barvou panelů může vypadat skvěle, ale aby bylo možné takové řešení nezávisle realizovat, musíte mít jemnou chuť.

Spolu s takovými výhodami plastů, jako je odolnost proti vlhkosti, trvanlivost, nehořlavost, odolnost vůči přímému slunečnímu záření, dobrá izolace a snadná instalace, plasty stále dávají cestu přírodním materiálům. To lze vidět na fotografii a žít.

Tváří v tvář stromu je proces zcela jiné úrovně, který vyžaduje ruku profesionála. Ale výsledek bude také vhodný: vy a vaše domácnost získáte útulnou a pohodlnou atmosféru.

Abychom pochopili, jak to vypadá vizuálně, můžete vidět možnosti dokončení balkonů uvnitř, fotogalerie se stane dalším asistentem.

Na základě výše uvedeného by bylo naším doporučením oříznutí vnějšího povrchu lodžie nebo balkonu plastem a péče o vnitřní část dřeva. Ale konečná volba je vždy vaše!

Jak správně vyříznout balkon nebo lodžii uvnitř?

Jak naříznout balkon nebo lodžii uvnitř?

Vysoké náklady na bydlení učí člověka být racionální, používat každý centimetr svého bytu s maximemprospěch.

V dávných dobách sloužily tyto čtvereční metry balkonů jako spíž, na níž po léta létalo málo používané a někdy úplně zbytečné věci.

Situace se však dnes radikálně mění, pohodlná a praktická úprava balkonů a lodžií je stále více žádaná. Tyto pokoje jsou plně vybavené, pohodlné, prostorné metry.

Lidé zařizují nejen místo k odpočinku, ale i šatní skříň, ale také jej přeměňují na ložnice, studovny a jídelny.

Pojďme si promluvit o tom, jak obléct balkon nebo lodžii, jaké materiály je lepší použít, a také se zabývat nejoblíbenějšími a nejlevnějšími technologiemi pro dokončovací práce: obklady z PVC a šindel.

Foto a video o dokončení balkónů vlastníma rukama, které jsou uvedeny v článku, vám pomohou pochopit složitosti procesu.

O materiálech

Možnosti pro dokončení balkonů a lodžií jsou dnes omezeny pouze vaší představivostí a finančními možnostmi, takže otázka, jak vyzdobit balkon zevnitř, je důležitější než kdy jindy.

To je důležité!
Stavební trh nabízí řadu moderních materiálů pro opravy balkonů a lodžií, které mohou zachovat své vlastnosti v nejobtížnějších provozních podmínkách, jako jsou kolísání teploty nebo agresivní vlivy na životní prostředí.

Jak se nechat zaplést do této řady omítek, panelů, umělých a přírodních kamenů, sádrokartonových desek, tapet a zvolit materiál pro povrchovou úpravu nejen estetické a ekologické, ale také snadnooperace, tak aby interiérová výzdoba balkonu sloužila po mnoho let.

Vedoucí pozice ve výzdobě, ať už se jedná o otevřenou a chladnou místnost nebo o zahřátý a prosklený balkon, jsou obloženy podšívkou, texturovanou omítkou, kamennými a plastovými panely.

Tyto materiály pro povrchovou úpravu balkonu nebo lodžie vytrvají v různých provozních podmínkách a jsou schopny zapadnout do nejnečekanějších konstrukčních řešení balkonů, a proto pevně zabírají výklenek ve výzdobě konkrétních místností.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsoby, jak dokončit balkóny, jsou povrchy s obklady a profesionálními listy. Tyto materiály samozřejmě vydrží dlouhou dobu, zachovávají si vzhled, snadno se omyjí a nebojí se chemických a mechanických účinků.

Ale taková výzdoba nemusí být na balkóně, kde si můžete odpočinout nebo pracovat, ještě útulnější domácí koutek a ještě více je nelogické používat takové materiály na balkónech a lodžiích připojených k hlavnímu obydlí.

Jedná se spíše o povrchovou úpravu pro skladové prostory, nebo profilované plechy a obklady jsou nejvhodnější pro vnější pokovování.

Možnosti pro kombinaci několika materiálů

Sádrokartonové desky s následnou konečnou úpravou také našly své místo v opravách balkonů. Tento způsob dokončování je nejvýznamnější na dobře zahřátých, prosklených balkonech, stejně jako v případě kombinování lodžií s místností.

Pro povrchovou úpravu balkonů a lodžií používejte sádrokartonovou desku odolnou proti vlhkosti, která pozdějizem, tmel, pak držet tapetu, korek, bambusové listy, dát dekorativní omítky, obložení, atd., v závislosti na designu balkonu.

Dobrá rada!
Dokončení balkonu sádrokartonem předpokládá uspořádání pohodlného pokoje s bytovým vybavením: ložnice, pracovna, posezení.

Samostatně bych chtěl vyzdvihnout výzdobu balkonů dekorativní omítkou v kombinaci s umělým nebo přírodním kamenem. Takový tandem vytváří jedinečný interiér v ecostyle a v některých kombinacích materiálů můžete dosáhnout venkovského stylu.

Například na ozdobení balkonu ve stylu Provence stačí použít kůrovou omítku v kombinaci s ozdobnými prvky z cihlového a měděného interiéru: lavičky, svícny, květinové stojany.

Ale pro použití těchto materiálů vyžaduje praxi, takže ne každý uspěje v zdobení balkonu na vlastní pěst. Výzdoba balkonů uvnitř s dekorativní omítkou a kámen, kombinace materiálů umožňuje vytvářet moderní a stylové interiéry.

Pro zakrytí teplých a prosklených balkonů a lodžií můžete použít dekorativní MDF panely, které napodobují různé textury: dřevo, cihla, kámen, atd., Jsou chráněny shora s trvanlivým laminovaným filmem. Takové stěnové panely mohou být namontovány na lepidlech nebo na latě.

Jsou trvanlivé, praktické, ve svých výrobních pryskyřicích a fenolu nejsou používány, panely jsou nenáročné na péči a snadno se umývají, nebojí se chemických látek v domácnostech.Ale takový povrch se bojí vysoké vlhkosti, takže je lepší použít je pro pokovování suchých místností.

Povrchová úprava balkonu panely MDF

MDF obložení je praktické pouze na suchých a teplých balkonech. Pro elitní interiéry na balkóně jsou pro dekoraci použity MDF panely pokryté přírodní dýhou, stejně jako dřevěné panely s krásnými rámečky a panely.

Panely jsou často kombinovány s ozdobnými sloupky, vyřezávanými vložkami, sloupky, což dodává místnosti zvláštní eleganci a luxus.

Věnujte pozornost!
Pokrytí z přírodních materiálů vyžaduje dodatečnou ochranu proti požárním látkám a látkám odolným proti vlhkosti, což vyžaduje dodatečné náklady.

Takové balkonové obložení se doporučuje na suchých, teplých, prosklených, dobře větraných balkonech s vytápěním nebo napojených na hlavní skříň.

Povrchová úprava balkonu přírodním dřevem

Jakékoliv materiály jsou odolné vůči nárazům, před dokončením balkonů a lodžií je nutné provést komplexní přípravné práce, které umožní udržet dlouhou životnost skříně.

Zaprvé se jedná o důkladnou hydroizolaci místnosti, protože se jedná o zvýšenou vlhkost, která nemilosrdně kazí povrch, houby se množí na povrchu, dochází k poškození a korozi.

To je důležité!
Aby se zabránilo katastrofálnímu výsledku, měly by být všechny mezeryutěsněte pěnou nebo cementovou maltou a pak naneste 2 vrstvy asfaltového tmelu, nebo položte ruberoidní vrstvu, dimenzujte spoje pomocí hořáku.

Pokud se plánuje zahřátí balkonu, pak se před dokončením montují rámy se zasklením, pokládá se vrstva izolace, jejíž tloušťka závisí na tepelně izolačních vlastnostech materiálu, nahoře se zabalí parotěsná zábrana.

Přepravka

Po přípravě povrchu pro povrchovou úpravu můžete přistoupit k zakrytí balkonu dekorativními materiály. Pro vytvoření dodatečné vzduchové mezery, ale hlavně pro pohodlí montáže kůže a vyrovnání povrchu, je přepravka zabalena.

Pro bednění bednění se obvykle používají speciální vodítka pro panely z PVC a PVC, kovové profily pro sádrokartonové konstrukce nebo dřevěné tyče s průřezem 20 * 40, 40 * 40 mm.

Veškeré dřevo musí být před pokovováním impregnováno antiseptickým základním nátěrem a protipožárními sloučeninami, tmel PVA se používá jako vodoodpudivý nátěr, spolehlivě chrání dřevěné části před vlhkostí, otoky a tvorbou bakterií atd.

Dobrá rada!
Je-li plánováno vodorovné pokovování, přepravka se plní svisle a naopak.

Ujistěte se, že tyče jsou umístěny na stropě, pod zasklením, kde končí panel, obložení stěn nebo sádrokartonové desky, dole, v rozích. Dále jsou tyče baleny s roztečí 400-600 mm, jsou připevněny ke stěně kotvami nebo hmoždinkami-gvidami.

Aby nedošlo k uvolnění přepravky v průběhu času, měly by být plastové zásuvky kolíkových hřebíků 1-2 jednotky menší než samořezné šrouby.

Pokyny pro plastové obložení

Panely z PVC dnes představují jeden z nejekonomičtějších a nejdostupnějších způsobů, jak dokončit balkony a lodžie vlastníma rukama. Na trhu jsou nástěnné panely s různými texturami, s mnoha barvami, takže tento materiál je žádán pro pokovování a řešení konstrukčních problémů na balkóně.

Pokud máte v úmyslu dokončit balkony, které nejsou izolovány, pak se doporučuje zvolit mrazuvzdorné stěnové panely, které vydrží velký teplotní delta pro opláštění.

Velkou výhodou pokovování nástěnných plastových panelů je jejich nenáročná péče, jen omyjte povrch domácími chemikáliemi, mýdlovou vodou. Na rozdíl od shagreenových nátěrů nelze v péči o lesklý povrch použít abrazivní pastu.

Druhy plastových panelů pro obklady balkonů

Typy plastových panelů pro obklady balkonů

Použití plastových panelů s různými texturami v obložení balkonů vám umožní ztělesnit nejúžasnější konstrukční řešení

Panely jsou vyrobeny ze spolehlivého polymeru a uvnitř jsou opatřeny speciálními příčkami pro ztvrdnutí kůže.

Desky z PVC pro balkón však nejsou určeny k silným mechanickým účinkům, proto je nutné se během provozu vyhnoutnárazů a zatížení na obložení.

Panely také netolerují přímé sluneční světlo, takže v horkých oblastech je třeba zvážit ochranu povrchu před UV zářením a závěsy zavěsit na balkon.

Opravárenský průmysl se neustále vyvíjí, pro pohodlí upevnění skříně vynalezl speciální stropní a podlahové sokly s drážkami, do kterých jsou vloženy panely, stejně jako vodítka a svorky a pro estetiku, obložení a rohy.

Tyto inovace však vyžadují další finanční injekce, a proto je jen na vás, zda se rozhodnete, zda použijete tradiční přepravku pro pokovování nebo nový vývoj pro snadnou instalaci.

Upevnění plastových panelů při zakrytí balkonu

Dokončení balkonu s plastovými panely vlastními rukama začíná v rohu stěny vzdáleného konce. K tomu našroubujte rohový proužek na šrouby:

Panel je oříznut na velikost, aplikován na roh, geometrie rovin je kontrolována podle úrovně, závisí na tom kvalita dalšího pokovení a panel je přišroubován samořeznými šrouby, nebo je upevněn sponou ke každé vodicí latě.

Věnujte pozornost!
Pokud se rozhodnete použít horní a dolní drážkované sokly s drážkami pro upevnění panelů, panel se vloží do horní drážky, ohne, zasune se spodní okraj a zatlačí se dlaní, až zaklapne.

Vaše další akce:

 • Instalace se kontroluje podle úrovně a v případě potřeby se panel ořezává gumovým kladivem.
 • Sledováníumírající jsou také připojeni k předposlednímu.
 • Poté, co dosáhl rohu, změřte vzdálenost a odřízněte šířku panelu na velikost minus 10-15 mm běžným papírenským nožem.
 • Koncový profil je připevněn ke zdi oknem.
 • Hrany jsou zpracovány silikonem, pak jsou oba panely složeny do domu, úhledně zasunuty do drážek a narovnány do roviny stěny.
 • Ostatní stěny jsou opláštěny stejným způsobem.

Když je obložení dokončeno, hrany jsou uzavřeny výlisky. Chcete-li objasnit nuance dokončování s plastovými panely, viz video materiály, kde odborníci postupně vysvětlují, jak se pochlubit balkon s plastem.

Povrchová úprava balkonů s šindelem

Druhý materiál pro hodnocení popularity balkonů je obložení. Musím říci, že je vhodné provozovat, přirozený a velmi praktický způsob, jak pokrýt určité místnosti. Zdobení balkonů se stromem se osvědčilo.

Kombinace tepla dřeva, přírodního vzoru s ověřenými geometrickými liniemi obložení stěn vám umožní vytvořit skutečné, moderní interiéry s nádechem starého a barevného ruského stylu.

Konstrukce opláštění balkonů

Zakázková výroba s pokovováním