Parapety z verzalit Werzalit - co to je

Dobré odpoledne, milí čtenáři!

Již několikrát jsem se na těchto stránkách zabýval tématem parapetů, ale život vždy vyvolává nové otázky.

A dnes se jeden pravidelný klient zeptal, zda instalujeme okna oken z verzalitu?

Verzalit je lisovaná směs nasekaného dřeva a éterických pryskyřic. Verzalit je vyroben, podivně dost, aby ho slyšel, jen v Německu.

Tento materiál, známý na světovém trhu po dobu přibližně 40 let, se objevil v nedávné době a ještě není velmi rozšířený.

Kde k nám přišel a jaké jsou jeho vlastnosti v článku.

Parapety WERZALIT (Verso): vlastnosti a vlastnosti

Hurá! Proběhla volba oken. Pravděpodobně si stále musíte vybrat odliv, parapet a svahy.

Pokud je volba odlivu spíše spojena s výběrem jejich vzhledu, pak při výběru okenních parapetů je třeba věnovat pozornostfunkčnosti

Konec konců, my často ozdobíme naše parapety květinovými květináči, položíme na ně všechny druhy domácích potřeb, někdy sedíme a dokonce (pokud to šířka dovoluje) ležíme.

V tomto případě bych rád poznamenal, že okenní parapet můžete namontovat i v případě, že okna již stojí, nebo vyměnit již instalovaný okenní systém bez ovlivnění samotného okna. Parapet není namontován pod oknem, ale sousedí s ním.

Jaký je výběr parapetu?

Existuje spousta materiálů pro výrobu parapetů: dřevo, verzalit, dřevotříska, aceid, plast, žula nebo mramor. Okenní okna nebo dřevěná okna považujeme za nejvhodnější pro dřevěná okna.

Dřevěné parapety jsou zpravidla vyrobeny ze štítu, který je z lamel (lamelových roštů) nalepen na minipod ve vodorovné nebo svislé rovině.

Parapet se zpravidla vyrábí a lakuje stejnou technologií jako eurookna Woodhouse: antiseptický, základní nátěr a dvě vrstvy laku.

Současně samozřejmě dokonale odpovídá barvě vašeho okna. Krásné? Ano

Praktické? ..

Moderní technologie lakování na bázi akrylového laku bohužel poskytuje trvanlivý a UV-odolný nátěr. Ale s mechanickými a tepelnými účinky se rychle stává nepoužitelným.

To je důležité!
Moderní technologie lakování akrylovými laky poskytuje nátěr odolný vůči ultrafialovému záření a srážení.

Kromě toho, pokud šířka přesahuje dvacetcentimetrů, neexistuje žádná záruka, že parapet nevede a že nebude prasknout. To platí zejména pro místnosti s vysokou vlhkostí a v zimě rozmrazené.

Co je to WERZALIT?

V Rusku a SNS je značka WERZALIT známa od poloviny 90. let. WERZALIT je zárukou vysoce kvalitních výrobků, které vyžadují minimální údržbu a dlouhou životnost!

Pokud jde o suroviny, Verzalit používá výhradně evropské dřevo.

Staré nebo tropické dřevo se nepoužívá.

Společnost tak spotřebiteli zaručuje, že jeho materiál neobsahuje toxické látky, které se částečně nacházejí ve starém dřevě.

Jemné a suché (do 1% zbytkové vlhkosti) třísky, získané mletím jemné frakce dřeva (těch částí trupu a silných větví, které nevedou k výrobě řezací desky), která má v mnoha ohledech vynikající vlastnosti, se smíchají s umělými pryskyřicemi z duroplastmassu, neobsahující formaldehyd, melamin na bázi lepidla (obsah lepidla pro materiál pro vnitřní použití - 24%, pro vnější - do 35%).

Podíl lepidla může být v závislosti na aplikaci 3-4krát vyšší než při výrobě dřevotřískové desky.

V následujícím procesu lisování se na rozdíl od známé technologie „postforming“ (v tomto případě lamináty lepí na předlisovanou dřevotřískovou desku), při vysoké teplotě se povrchové materiály lisují společně se směsí lepidla na třísky.

Dobrá rada!
Výsledkem této technologie byla bezproblémová, nerozpustná jednota základny a povrchu.

Povrch výrobku se v závislosti na aplikaci skládá z maximálně 5 vrstev speciálního papíru s lepidlem na bázi melaminu (jako je tomu u výroby laminátů a barevných profilů při sušení za použití přírodních akrylových barev).

Ačkoliv jsou vysoce kvalitní materiály dražší, zajišťuje to čistotu konečného výrobku v životním prostředí.

Certifikáty Euronorm a DIN, jakož i hygienické certifikáty přijaté v Rusku a certifikát shody Gosstroy z Ruska zajišťují, že výrobky firmy WERZALIT z hlediska uvolňování formaldehydu vyhovují současné mezinárodní normě E1 a neobsahují toxické látky, jako jsou fosfáty, isokyanáty, lindan a PCP. .

Charakteristika a montáž parapetu

Okenní parapety Verzalitovy jsou parapety německé firmy Werzalit, které se objevily na trhu před čtyřiceti lety. Během své existence získali důvěru spotřebitelů a získali popularitu po celém světě.

Tyto parapety jsou spolehlivé, kvalitní a splňují mezinárodní normy.

Vyrobte je podle patentované technologie. Polymerová pryskyřice se přidává do malých dřevěných štěpků (obvykle buk nebo jehly) a produkt se nejprve lisuje pod vysokým tlakem a poté se vystaví vysoké teplotě.

Taková výrobní technologie umožňuje, aby byly všechny komponenty spojeny dohromady. Výsledný materiál se vyznačuje vysokou hustotou a hladkostí. Pokud jde o pevnost nátěru, je mnohem vyšší než u nejlepších lepených okenních parapetů.

Co je to werzalit?

Versalit je vynález vynalezený německými technology. Díky této technologii získává běžná dřevotříska úžasné vlastnosti. Verzalit se vyrábí přidáním speciálních plastových granulí do pilin.

Výsledná látka je smíšená látka a leží v matrici, kde se lisuje. Lisování provádějte pod vysokým tlakem a pod vlivem vysoké teploty.

Když materiál vychází z podtlaku, polotovary jsou homogenní ve složení, mají ucpávky na všech stranách a jsou již připraveny k použití.

Vliv roztaveného plastu při vysoké teplotě se mění na homogenní slinutou hmotu. Přidáním plastu do pilin je možné dosáhnout dokonalé ochrany proti vniknutí vody do materiálu.

Věnujte pozornost!
Pokud se tedy voda dostane na řez, materiál, jako je verzalit, neabsorbuje, nenapouští a nebude deformován.

Poté se na výsledném sochoru navine dekorativní plast. Tloušťka dekoračního plastu je asi jeden milimetr. Tento plast je odolný proti poškození, není vymazán.

Když je plast vystaven působení tekutin a ohně, neprobublávání. Kromě toho se od základny neodlupuje.

Používají verzalit při výrobě stolních desek pro kavárny, bary, restaurace. Z ní se vyrábí také parapety.

Okenní parapety Verzalitovye jsou vyráběny se šestimetrovými plátny různých šířek. Zpracování látky se provádí bezprostředně před instalací.

Charakteristické znaky okenních parapetů Wardzalite

Parapet z werzalitu má tyto vlastnosti:

 • odolnost vůči chemickému prostředí;
 • odolnost vůči teplotě. Parapety vydrží teploty od mínus padesát do plus devadesát stupňů Celsia. Při krátkodobé expozici vydrží teploty až sto osmdesát stupňů;
 • dobrá odolnost proti vlhkosti;
 • snadná instalace;
 • snadnost péče.

Výhody verzalitových parapetů

Parapety z verzalitu jsou vyráběny jedinečným způsobem, který jim poskytuje několik výhod, které je odlišují od jejich protějšků.

 1. Takové parapety mohou být instalovány ve vlhkém prostředí.
 2. Parapety jsou odolné vůči teplu a mrazu.
 3. Výrobky jsou odolné proti čištění domácností, včetně těch, které obsahují chlor.
 4. Na těchto parapetech se netvoří skvrny od potravin.
 5. Jsou šetrné k životnímu prostředí a nevypouštějí toxické látky.
 6. Instalace takových parapetů nezpůsobuje potíže.
 7. Verzalitovy parapety odolné proti mechanickým vlivůmpoškození. Vyznačují se vysokou pevností.
 8. Jsou trvanlivé (výrobce poskytuje záruku 15 let).
 9. Jsou odolné proti UV záření.
 10. Parapety vyrobené z verzalit, splňující všechny mezinárodní normy.

Dalším znakem těchto parapetů je jejich krásný vzhled. Výrobky jsou příjemné na dotek a snadno kombinovatelné s dřevěnými a plastovými okny.

Povrch materiálu se vyznačuje různými barvami, takže výrobek snadno zapadne do každého interiéru.

To je důležité!
Můžete si vybrat nátěr, který imituje mramor, drahé dřevo, korek, křemen a další.

Jedinou nevýhodou jsou náklady na tyto parapety, protože se jedná o prémiové produkty. Ale získání takového parapetu, zaplatíte za kvalitu, estetický vzhled a spolehlivost.

Druhy Verzalitových parapetů

Existuje několik řad tohoto typu parapetů.

1. Kompaktní. Tato řada výrobků se vyznačuje vynikajícím moderním designem.

Obvykle v této sérii je tloušťka nosu parapetu 18 milimetrů a délka 4,25 metru.

Šířka může být různá: minimálně 10 a nejvýše 45 centimetrů.

Umístění výtoku je na jedné a dvou stranách. Série je reprezentována deseti barevnými odstíny.

2. Výhradní. V této sérii jsou parapety prezentovány v klasickém stylu. Jejich standardní tloušťka výtoku je 34 milimetrů a délka parapetu je 6 metrů. Pokud jde o šířku,minimum je 10 centimetrů a maximum 60 cm.

V závislosti na místě a funkčním účelu výrobku může mít parapet na jedné straně výlevku nebo na obou stranách.

3. Sistem. V této sérii jsou úspěšně kombinovány praktičnost a styl. Parapety tohoto modelu jsou instalovány v průmyslových a kancelářských prostorách a často se zapojují do interiéru obytných budov.

Obvykle se tento model používá k zakrytí potrubí, elektroinstalací a radiátorů. Výtok produktu je nejméně 6,5 a maximálně 14 centimetrů.

Existuje více než dvacet možností pro dekor a barvy, které vám pomohou snadno vybrat individuální design pro místnost.

4. Expona. Jedná se o klasický model verzalitových parapetů s přední rovnou hranou. Produkty této řady se vyznačují schopností vytvořit hranu v barevné škále, která se shoduje s hlavním povrchem, ale může být také vyrobena v kontrastní barvě.

Tloušťka výtoku je 34 cm, délka výrobku je 6 metrů a šířka je nejméně 10 a nejvýše 55 centimetrů.

Obvykle parapety v této sérii jsou vyráběny na zakázku. Můžete si vybrat libovolnou barvu a povrch, je-li to žádoucí, je matný, hladký, perlový nebo jemnozrnný.

Montáž verzalitových parapetů

Parapety Werzalite se obvykle montují dvěma způsoby: upevněním lepidlem a konzolovou metodou.

Montáž lepidlem

Použití lepidla při montáži umožňuje spojenívýrobky a základy byly elastické.

Tímto způsobem je možné zabránit rozšíření parapetu.

Nejvhodnější je použít speciální lepidlo s polyuretanem v základně.

Vzhledem k tomu, že parapety mohou expandovat, v místě bočního spoje parapetu a srázu je ponechána malá mezera.

Lepidlo parapetu přilepte na jakýkoliv materiál: dřevo, kov, cihly, beton.

Věnujte pozornost!
Před pokládkou parapetu by měla být základna vyhlazena, odstraněna veškerá nepravidelnost, před odstraněním odstraněny nečistoty a odmašťovány povrchy.

Vybraná adhezivní kompozice se aplikuje pásy na substrát napříč k délce parapetu. Se dvěma čarami mezi pruhy by měla být zachována vzdálenost až šedesát centimetrů a tři čáry - ne více než osmdesát centimetrů.

Naneste lepidlo o šířce asi jeden centimetr na lineární metr parapetu a výšku jednoho a půl milimetru.

Na lepidlo se instaluje parapet, který se pevně přitlačí. Doporučuje se nasadit zátěž nahoru a přidržet ji, dokud kompozice úplně neztvrdne. Při instalaci okenního parapetu by měla být místa znečištěná lepidlem zevnitř očištěna čisticím prostředkem.

Způsob montáže konzoly

Nastavení parapetu za normálních podmínek, pokud existují dvě konzoly, udržují mezi nimi odstupaž šedesát centimetrů. Když jsou konzoly tři nebo více, vzdálenost by měla být až osmdesát centimetrů.

V případech, kdy existuje možnost, že konzoly budou vystaveny velkému zatížení, činí mezi nimi až padesát centimetrů. Část, která představuje konzoli, by neměla být větší než deset centimetrů.

Parapet se upevní na konzolu pomocí válcových šroubů nebo šroubů s půlkruhovou hlavou. Při montáži konzoly použijte dlouhý nebo krátký držák.

U těžkých nákladů, pokud mají vliv na parapet, musí být konzola instalována s dlouhou částí ke stěně.

Užitečné rady!​​
Toto upevnění se nedoporučuje, pokud je parapet delší než tři metry.

Je-li nutné instalovat šestimetrové výrobky, montují se pomocí tupého spoje.

Montáž na tupo

Když jsou dva okenní parapety instalovány na konci, provádí se mezera jeden a půl milimetru na metr délky parapetu. Tato mezera by pak měla být skryta pod spojovacím profilem - upevněna ke konci parapetu pomocí šroubů.

Pokud je okenní parapet instalován na konzole, budou ve společném bodě zapotřebí dvě konzoly. Všimněte si, že okraje parapetu by neměly překročit čtyři centimetry.

Okenní parapety Verzalitovye se často instalují v kuchyni a poté se používají jako pracovní plocha.

Často se používá k vaření potravin, protože povrch okenního parapetu je poměrně trvanlivý, nepohlcuje nečistoty, nepoškrábe se a nezmizí, snadno se omyje čisticím prostředkem.

Okenní parapety Verzalite nepotřebují zvláštní péči, snadno se instalují, slouží dlouhou dobu, splňují hygienické normy. Prošli zkouškou času a osvědčili se v očích spotřebitelů po celém světě.

Proč doporučujeme koupit parapet Verzalit?

Okenní parapety Werzalit byly vyrobeny v Německu více než 45 let s použitím exkluzivní patentované technologie. Pro výrobu okenních parapetů byla použita směs nasekaného dřeva a polymerních pryskyřic, která se lisuje ve formě při vysokých teplotách a tlacích.

Výsledkem je monolitický parapet vysoké hustoty, který podléhá přísné kontrole kvality.

Parapety Werzalit mají jedinečné výhody - odolnost, odolnost a odolnost proti vodě.

Koupě parapetu Verzalit je výhodným a rozumným řešením, protože výrobce poskytuje záruku na své výrobky po dobu 50 let. Prodáváme kvalitní parapety Werzalit v Moskvě, maloobchodní cena od 400 rublů za procházku. m.

Montáž na cementový potěr

Okenní parapet požadované velikosti vyzkoušíme na zeď a určíme body podpory. Vzhledem k tomu, že okenní parapet nesedí těsně ke stěně, musí být upevněn cementem. Před použitím cementu musí být parapet instalován ve správné poloze.

Za tímto účelem položíme a vyrovnáme opěrné lišty na horní straně lamel, které instalujemeparapet, vyrovnání ve vodorovné poloze.

Pak umístíme značky na okenní parapet pro konzoly, které budou připevněny k parapetu. Na místě značek vyvrtáme otvory pro šrouby a připevníme držáky k parapetu.

Délka vyčnívající části parapetu nad krajním bodem připevnění by neměla přesáhnout 10 cm a vzdálenost mezi body připevnění by neměla být větší než 60 cm.

Nyní cementovou maltu hněte a naneste ji mezi podpěrné lišty, poté nainstalujte parapet. Na křižovatce parapetu se sklonem by mělo být těsnění zaručující kompenzační mezeru. Instalaci kontrolujeme pomocí této úrovně.

Při vytvrzování cementu by měl být parapet upevněn pomocí vzpěr. Po vytvrzení roztoku upravte kompenzační mezery těsnicí hmotou.

Video instrukce pro montáž okenního parapetu Versalit