Jak používat instalační klíny pro okna PVC při instalaci

Dobrý den, přátelé! Před pár dny byla okna instalována ve velmi bohatém domě. Okamžitě požadoval, aby veškerá práce byla prováděna na nejvyšší úrovni, jinak by žaloval naši společnost a dosáhl našeho uzavření.

Ale neplánovali jsme dělat práci špatně. Ve všech fázích byla maximální koncentrace.

Použili jsme spolehlivé instalační klíny pro plastová okna, takže jsme neměli žádné problémy s vyrovnání.

Dovolte mi, abych vám sdělil, jaké upínací klíny se nejlépe používají při instalaci oken.

Montážní klíny

Často se stává, že otevírání oken nebo dveří není v důsledku zavinění stavitelů dokonale obdélníkové, ale staré okno již bylo demontováno a nové čeká na své místo.

To je důležité!
To by samozřejmě byl problém dříve, ale ne teď.

Jak se dostat ze situace, kdy milimetr hraje roli v procesu montáže skleněných konstrukcí nebo dveřních bloků, pro splnění norem a další kvalitativní využití okenních nebo dveřních bloků.

Co je montážní klín?

Montážní klín je malý klín vyrobený z plastu, stoupající z hrany na hranu, který umožňuje nastavení výšky přistávací konstrukce na základě úrovně.

Pro kvalitní uchycení na správném místě jsou zuby na obou stranách. Mají vzduchové komory, což je další zárukou stability konstrukce.

Jak je vidět na obrázku nahoře, kde je okno příkladem, montážní klíny by měly být rovnoměrně rozmístěny, nesoucí strukturu ve stejných částech, podél okrajů a uprostřed, aby se zabránilo poklesu celé jednotky.

Jako příklad vezmeme okno, kde je instalační klín instalován těsně před upevněním okenního bloku ke stěně otvoru. Abychom pochopili, jak moc je tento prvek potřebný, instalační tým kontroluje pomocí stavební úrovně. Pokud existuje nějaká odchylka, specialisté „neporážejí“ kotvu, ale zpočátku vyrovnávají celou konstrukci pro potřebnou polohu v otvoru. Existuje několik typů klínů.

Typy montážních klínů

Nyní, s odborníky, můžete najít celou krabici takových „pomocníků“. Jejich rozměry jsou malé, ale existuje mnoho výhod. Rozlišit:

Malý klín

Rozměry takového zařízení mají délku 91 mm, šířku 43 mm, výšku 15 mm. Jak vidíte, velmi malé "čipy", které nějakým způsobem připomínají šachovnici, protože umístění vzduchových komor.

Takové „dítě“ se liší tím, že má maximální nosnost 1,7 tuny. K dispozici ve speciální továrně, kompletní sada 700 kusů v balení.

Při montáži oken v nových budovách nebo chatách se často používá klín, pokud není nutná demontáž.

Zasloužil si svou „slávu“ tím, že jí poskytlspeciální zuby, které jsou umístěny po stranách, což umožňuje "háček" na konstrukci a nepohybují se místy. "Krok" je pouze 0,5 mm. Kromě montáže oken lze použít i při pokládce laminátu nebo parket.

Střední montážní klín

Má rozměry o něco větší než malé - 115 mm dlouhé, 30 mm široké a pouze 19 výškové. Ve srovnání s malým klínem se délka zvětší o téměř 2,5 mm a s výškovým rozdílem 4 mm mohou tato zařízení vyrovnat konstrukci o 4 mm výše.

Nosnost montážního klínu se nemění - 1,7 tuny, což umožňuje odolávat vynikající konstrukci oken, dveřních bloků a dokonce střešních krytin.

Věnujte pozornost!
Díky airbagům a těsnému uchycení během montáže již není problém zamrznutí. Na obou stranách klínu jsou zuby v krocích po půl milimetru.

Továrna vyrábí tato zařízení v balení po 600 kusech.

Velký montážní klín

Tento typ klínů je více než ostatní, což není překvapující. Délka malého klínu je již 0,5 cm a je 143 mm, šířka je již 43 mm a výška je 22 mm. Vzhledem k růstu rozměrů, tak i "držení" takových zařízení - 2200 kg (nosnost). Díky těmto "silám" se používají při instalaci oken se speciálními konfiguracemi (například v "Stalin").

Používá se také pro střešní krytiny, vyrovnávání podlah a montáž dveří. Přesnost vyrovnání je zaručenahrany, zuby, jejichž krok se nemění a je 0,5 mm. Rostliny je vyrábějí v balení po 200 ks.

Jsou také vybaveny airbagy a díky hlavním bodům a těsnému uchycení spolu neumožňují zamrznutí oken a udržují teplo v místnosti.

Jak funguje montážní klín?

Jak je uvedeno v mnoha našich článcích, na základě zpětné vazby od odborníků je většina problémů s okny spojena s nesprávnou instalací. Montážní klíny pomáhají lépe provádět instalaci okenních a dveřních výrobků a zabraňují tak deformacím.

Když si tedy odborníci všimli předpětí v jednom nebo druhém směru, instalují takové montážní výrobky před upevněním okenního bloku na samotný otvor ve zdi. Při této instalaci by měly boční podložky těsně přiléhat k profilu, ale neměly by ho přetlačovat.

Na obrázku nahoře můžete vidět, jak pohybovat klínem podél klínu, aby se odhalila celá konstrukce podle úrovně. Je nutné klást klíny podél okna nebo dřevěného bloku. Po vyrovnání a montáži okna jsou montážní švy utěsněny stavební pěnou.

Další tipy

Náklady na tyto klíny jsou nízké. Můžete samozřejmě použít metody "dědečků" a "letadlo" klín správné velikosti z dřevěných tyčí, ale jste si jisti, že velikost bude v milimetru? Budete si moci představit, že obvyklé dřevěné metody dědečka hnijí a rozptylují se do prachu vašich nových oken.Pokud ne, tak proč trávit tolik času na to, co si můžete koupit v obchodě za cenu až 30 UAH.

Stojí za to věřit pouze tomu, co je připravováno samotnými předpisy.

Vycházíme-li ze skutečnosti, že použití montážních klínů je předepsáno zvláštními pravidly pro uspořádání oken a dveří, budeme se na tyto výrobky spolehnout. Kromě toho mají výrobky rovnoměrné úhly a mohou být použity v lichém počtu.

Použijte izolační pěnu k izolaci, ale nevytvářejte „polštář“ pro okno

Dřevěná okna dříve seděla na obyčejných dřevěných kostkách. S příchodem pěny, polštářky “pěnovaly”, jako výsledek, okna “poklesla”. Při montáži s použitím těchto speciálních klínů by měla být jako izolační materiál použita montážní pěna.

Pěna tak zvýší pouze odolnost klínů proti vlhkosti a zvýší životnost již dlouhodobého materiálu; snížení tepelné vodivosti okenní struktury.

Kromě odolnosti proti vlhkosti lze díky montážní pěně odkazovat na vnitřní komory výrobků, které neumožňují zmrazení struktury a prostoru.

Uspořádání zubů

Bilaterálně umístěné zuby a pod úhlem zdvojnásobují plochu adheze a eliminují otvor s profilovým povrchem, plus, zabraňují sklouznutí. Ve výjimečných případech, kdy nastavíte okno na hrot, můžete nastavit „úroveň“ s přesností 0,5 mm.

Spolu s tímto výrobkemmá dostatečnou šířku, která neumožňuje obvyklé posouvání z profilu podstvochny.

Vzhledem k použití montážních tyčí se doba instalace snižuje čtyřikrát
. Toho je dosaženo opuštěním přípravných prací. Například, co bylo zmíněno, výroba samotných dřevěných klínů.

Zdá se, že výrobky menší než 15 cm mohou zcela ovlivnit kvalitu instalace všech skleněných, dřevěných a jiných konstrukcí. Vzhledem k jejich nízké hmotnosti a nízké ceně mají odborníci taková zařízení pro jakoukoli práci, protože je lepší být v bezpečí.

Užitečné rady!
Kromě montáže oken, dveří, střešních krytin jsou montážní klíny dokonale využity při instalaci podlah, schodů a kulatiny. A také ve všech pracích, kde je důležitá přesnost při konstrukci důležité struktury.

Jistě, máte potřebné informace. Podle našeho názoru je každý pán a majitel prostě povinen mít takové výrobky po ruce, protože taková důležitá otázka jako „přesnost na milimetr“ je v každé konstrukci velmi důležitá.

Montáž oken na plastové klíny

Použití plastových montážních klínů je ve stavebnictví běžné. Objevili se na stavebním trhu již dávno, ale ve své práci byli zakořenění pouze opravdoví profesionálové.

Klíče se používají k montáži oken a dveří do otvoru, k vyrovnání s ohledem na čtvrtinu otvoru, instalaci klád a schodů, instalaci laminátových podlah a k navíjení.

Vlastnosti struktury a typu montážních klínů

Předsazení stavebních prvků obvykle není kompletní bez podkladů (štěpky, tyče). Takové improvizované substráty, i když jsou přístupné, nejsou vhodné k použití a mají několik nevýhod. V té době, protože plastové montážní klíny nemají významné nevýhody a jsou velmi pohodlné v provozu.

Princip funkce: klíny tvoří pravoúhlý nivelační blok, který lze výškově i šířkově nastavit pomocí míchacích a hřebenových klínů. Pro zajištění maximální přesnosti při vyvažování konstrukčních prvků jsou plastové montážní klíny vyráběny v několika velikostech (zpravidla malé, střední a velké klíny). Přípustné zatížení klínů: malé - 200 ... 350 kg, střední - 1500 ... 1700 kg a velké - 2200 ... 2500 kg.

Přítomnost výztuh uvnitř montážních klínů jim umožňuje odolávat těmto zatížením bez deformace. Tato zatížení jsou indikována pro plné usazení klínů, při posouvání klínů se zatížení snižuje přímo úměrně ke kontaktní ploše.

Rovněž zuby umístěné na obou stranách klínu v krocích po 0,5 mm rovněž ovlivňují vysokou přesnost vyvažování. Klín má vnitřní komory - zaručuje absenci studených mostů.

Klíny jsou vyrobeny ze speciálního polymerního materiálu, takový materiál je odolný vůči vlivům prostředí, teplotním změnám. Plastové klíny jsou odolné, teplotní podmínkypracuje od -40 ° C do + 80 ° C.

Použití montážních klínů při instalaci oken

Jedním z nejdůležitějších momentů instalace plastového okna je přímá instalace okenního rámu do otvoru. V tomto případě musíte dodržovat určitá pravidla. Rám okna by měl být vyrovnán vodorovně a svisle, bez odchylek podél os.

Vzhledem k tomu, že zatížení v rámu okna je nerovnoměrná, není použití dřevěných podkladů tou nejlepší volbou, okno se „odšroubuje“ a následně sníží izolační vlastnosti okna a naruší kování. Proto jsou montážní klíny nejlepší volbou pro instalaci plastového okna.

To je důležité!
Před upevněním okenní konstrukce je nutné namontovat klíny na otvor stěny pomocí upevňovacích prvků. Vzdálenost a velikost klínů závisí na velikosti a provedení okenní jednotky.

Obvykle se používají střední a malé klíny. Maximální zatížení spadá pod sloupek, takže na tomto místě musí být vložky. Existují dvě možnosti: přímo pod sloupkem nebo klíny na obou stranách osy sloupku (ve vzdálenosti 10-12 cm od středu).

Pořadí práce: rám okna je nastaven na skládané klíny, dočasně upevnit rohy a postupovat do vyrovnávání postupným mícháním a ředěním klínů.Po vyrovnání se rám konečně upevní a provede se zpěnění montážního švu.

Za optimální tloušťku spodního montážního švu se považuje 25 ... 30 mm. Při montáži oken na montážní klíny nejsou žádná omezení pro použití parotěsných lišt (psul), jsou instalovány po konečném vyrovnání konstrukce okna.

Výhody použití montážních klínů

Maximální přesnost seřízení.

Životnost montážních klínů je neomezená. Provoz je možný v širokém teplotním rozsahu a za všech klimatických podmínek.

Odolnost proti vlhkosti.

Absence pravděpodobnosti „studených mostů“, vzhledem k komorové povaze klínů. Zmrazení je nemožné.

Zvýšená adhezní plocha, která je dosažena speciálním uspořádáním zubů. Speciální zuby jsou umístěny na obou stranách celého povrchu klínu pod určitým úhlem. Taková konstrukce zajišťuje, že nedochází k rozpojení a zabraňuje sklouznutí na povrchu.

Velký rozsah montážních výšek.

Instalační klíny jsou baleny v malých dávkách, což usnadňuje práci s nimi.

Je možné použít lichý počet klínů.

Nedostatek přípravných prací (zejména práce na výrobě dřevěných tyčí), což zkracuje dobu instalace.

Pro zlepšení tepelné vodivosti okna se doporučuje použít k uzavření klínů montážní pěnu.

Velké šířky klínůeliminuje možnost sklouznutí nosného profilu a rámu.

Montážní klíny nepodléhají hnilobě, smrštění.

Plastové montážní klíny

Montážní klíny se objevily v opravárenském průmyslu již dávno, ale v pracovním arzenálu se etablovali pouze opravdoví profesionálové.

V tomto článku vysvětlíme, proč je tak důležité, a zároveň pohodlné používání instalačních klínů a jak je používat v různých stavebních a opravárenských pracích.

Co jsou montážní klíny

Předběžná nivelace se zřídka neobejde bez všech druhů podkladů, dřevní štěpky nebo tyčí. Chcete-li použít materiály po ruce, je levné a veselé, ale ne vždy pohodlné, musíte si pečlivě vybrat tloušťku a počet substrátů, které se mohou časem smrštit a stát se sedimentem.

Pozor!
Plastové montážní klíny neobsahují tyto vady. Navzdory primitivnímu vzhledu jsou tato zařízení příkladem promyšlené technické myšlenky. Klín je vyroben z plastu, jehož životnost není menší než životnost montovaných prvků.

Klín má průřez ve tvaru pravoúhlého trojúhelníku, jehož nohy mají délku a výšku. Povrch širokých ploch je žebrovaný a tvar výstupků je speciálně zvolen tak, že se tyto dva složené klíny nerozloží při zatížení.

Tak se používají: nejméně dva klíny tvoří pravoúhlý nivelační blok,který nenarušuje tvar opěrné plochy a může být snadno upraven výškou v důsledku míchání a šlechtění klínů.

Druhy a vlastnosti zařízení

Existují tři hlavní typy klínů, které se nazývají: malé, střední a velké, přípustné zatížení je řádově 200–350, 1500–1700 a 2200–2500 kg. Klíny vydrží takovou hmotnost bez deformace díky speciální voštinové struktuře a přítomnosti mnoha výztuh.

Na drážkovaném povrchu vidíte ploché a duté profily, které jsou vzájemně uspořádány tak, že při míchání a ředění klínů je oblast jejich kontaktu vždy co největší.

Indikovaná zatížení však vydrží podložky pouze se 100% nasazením klínů, při seřízení se tento ukazatel úměrně ke kontaktní ploše sníží. Obvykle se klíny podložek sbíhají o 2/3 délky, takže skutečná nosnost podložek je 60–70% pasu.

Při přemísťování klínů uvnitř podložky můžete slyšet zřetelné cvaknutí - to přeskočí hřebeny v drážkách. Výška každého z nich je přísně normalizována, takže při jednom kliknutí se klín sníží nebo zvedne do určité výšky.

Proto je-li výška jednoho klínu v jeho nejsilnější části 15 mm, pak bude rozsah regulace celého bloku od 15 do 20–22 mm v přírůstcích, například 0,5 mm. Pokud je zapotřebí větší výška bloku, vloží se mezi dva klíny třetina, čímž se rozsah nastavení zvětší o dalších 15 mm.

Dalším klíčovým znakem klínů je, že mohou být použity v místech, kde je kriticky důležité pozorovat kontinuální konturu izolace, například v pěnových spojích oken.Díky buněčné struktuře nezvyšuje klín tepelnou vodivost izolačního materiálu.

Avšak klíny nejsou bez nevýhod, například klíny mohou být přemístěny v důsledku vibrací při připevnění dna podlahy.Nicméně, master a tak se vždy snaží provést průchod přímo přes blok, bez ohledu na přítomnost dynamického zatížení.

Použijte k vyrovnání podlahy na polena

Jedním ze zřejmých způsobů použití montážních klínů je vyrovnat zpoždění podlahy s nimi.Ale tady leží jedna nevýhoda: plast na klínech je poměrně tvrdý, takže když instalujete podložky přímo na beton, bude postupně rozdrtit horní křehkou vrstvu a prohýbání.

Postupujte následovně: Nejprve podél místnosti nebo sklonu podlahy jsou připevněny podélné polena.Dále označují osu instalace příčného zpoždění a položí je vložením podložek středních nebo velkých klínů do průsečíků tyčí.Další protokoly mohou být vyrovnány podle pravidla, alespoň podle kormidla.

Dobrá rada!
Poté se každá podložka na boku pokrývá malým množstvím pěny, aby se zabránilo posunům během zpoždění.O den později jsou do nitkového kříže vtaženy ocelové čepy nebo šrouby, nebo jsou tyče upevněny kovovými rohy.

Tento způsob vyrovnávání podkladuSkvělé pro malé prostory. Čím déle jsou kulatiny, tím silnější je zakroucení dřeva na rovině podlahy, protože není možné tisknout tyče tak, jak jsou zarovnány. Proto by v širokých mezerách měly být lamelové dýhy.

Instalace oken pomocí klínů

Přísně vzato nelze použít jiný způsob instalace oken. V rámu okna je zatížení nerovnoměrně rozloženo a okno odšroubuje dřevěné podklady, izolace se zhorší nebo kování přestane fungovat. Největší zatížení dopadá na plochy pod sloupy, kde musí být umístěn jeden blok.

Obvykle se používají malé a střední klíny, které je orientují podél rámu tak, aby byl polštářek po stranách potažen malou vrstvou pěny. Existují dvě možnosti instalace: přímo pod sloupek nebo 100–120 mm na obou stranách jeho středu.

V tomto případě je možné použít montážní rám přes rám pro dodatečné upevňovací podložky. Instalace pod sloupkem není horší: při statickém zatížení se klíny samy nerozptýlí a při zatížení větrem jim okolní pěna nedovolí pohyb.

Optimální tloušťka spodního pěnového spoje je 25–30 mm, pro kterou stačí 2–3 klínů, dotýkat se 80–90%. Rám se nejprve položí na skládané podložky, poté se dočasně upevní horní rohy, umístěné v rovině, zarovná se s vertikální rovinou a teprve pak začnou zaznamenávat a ředit polštářky.

Po vyrovnání je rám důkladně upevněn a napěněn, neměli byste se bát náhodných směn a porušení. Je také možné použít klíny nebo podložky pro dočasné upevnění okna v otvoru, ale po vysušení pěnového švu musí být odstraněny a dutiny vyplněny pěnou.

Použití klínů při montáži dveří

Montážní klíny jsou široce používány při montáži dveří, vstupů i interiérů. Striktně řečeno, klíčový rozdíl spočívá v počtu stran verandy.

Čtyřhranné dveřní bloky (vstupní dveře), které jsou instalovány na montážních klínech, nevyžadují přípravnou kravatu. Počet podložek se volí v závislosti na hmotnosti dveřní jednotky. Obvykle pro duté buněčné dveře to je dost dva bloky středních klínů, a pro ocel jeden by měl používat kliny velké velikosti.

To je důležité!
Je velmi snadné vyrovnat těžké bloky s klíny: jedna hrana prahu je mírně zvednuta úchytem a nastavena v úrovni, pak vedle úchytu stlačují blok klínů. Všechno, podpora se nedostane a neodejde, je možné začít se zapínáním.

Dveře s třístrannou verandou jsou instalovány s podšívkou pod vertikální krabicí. Pokud jsou dveře instalovány na podklad, jsou podložky smontovány z klínů, které mají přibližně stejnou tloušťku než povrch. Instalační podložky lze lepit dohromady předem, takže se při pokládání podlahy můžete zbavit oříznutí stojanukryt.

Plastové montážní klíny: technické specifikace

Nedávno se montážní klíny staly zcela běžnými. Jsou vhodné pro nastavení a zaklínění stavebních systémů a komponentů. Bez nich, instalace dveří a oken v otvoru je téměř nestačí, což je velmi pohodlné, ale ne velmi běžné u soukromých řemeslníků.

Základní charakteristiky

Pokud se rozhodnete použít montážní klíny ve své práci, pak je důležité vědět, že mají různé velikosti, což umožňuje vyvážit stavební prvky s velkou přesností.

Master musí mít na paměti, že přesnost seřízení zajišťuje zuby, které jsou umístěny na obou stranách klínu. Vzdálenost mezi nimi je 0,5 milimetrů.

Instalační klíny mají vzduchové komory a poskytují dostatečně těsné uložení, což eliminuje problém zamrznutí v zimním období. Mohou zvětšit plochu adheze 2x.

Pozitivní znaky klínů

Kromě skutečnosti, že při použití takových výrobků se oblast adheze výrazně zvyšuje, můžete si být jisti, že na povrchu nebude žádný skluz. Nemůžete se obávat nedostatku odpojení, výrobce garantuje tuto vlastnost, protože výrobky jsou vyrobeny na přesné rozměry.

Můžete počítat se spolehlivostí výrobků, které se nezmění ani při kritických teplotách (jejich teplotách)rozsah se pohybuje od -40 do +80 stupňů). Plastové montážní klíny mohou vydržet dlouhou dobu, jsou odolné vůči všem negativním vlivům prostředí.

Během provozu mají klíny vnitřní komory, které vylučují výskyt studených mostů, které se mohou objevit při použití dřevěných podložek ve stavebnictví.

Pokyny pro instalaci

Před použitím plastových montážních klínů je důležité seznámit se s technologií jejich použití. Tyto výrobky se montují při upevnění okenního bloku na otvory stěn pomocí upevňovacích prvků.

Je nutné instalovat boční podložky tak těsně, jak je to možné, ale na profil skříně by neměla působit síla.

Rozměry a stoupání by měly být zvoleny v závislosti na konstrukci instalovaného výrobku. Plastové montážní klíny, jejichž rozměry budou popsány níže, musí být posunuty, dokud díl nebude na požadované úrovni. Instalační produkty by měly být instalovány podél okenní jednotky.

Poté, co byl výrobek fixován, bude nutné odstranit montážní šev metodou utěsnění, v tomto procesu můžete použít konstrukční pěnu nebo pásku parotěsnou.

Co ještě musí průvodce vědět o montážních výrobcích

montážní rozměry plastových klínů Plastové montážní klíny, jejichž výrobce zaručuje vynikající výkon,mají neomezenou životnost.

Věnujte pozornost!
Výrobky nejsou schopny absorbovat vlhkost, což prodlužuje životnost materiálů, které jsou v těsné blízkosti výrobků. Zuby po instalaci nemusí být odstraněny. To je velmi atraktivní pro profesionální stavitele a domácí řemeslníky.

Na prodej můžete vždy najít širokou škálu produktů, které mohou být požadovány pro různé druhy instalačních prací. Plastové montážní klíny, jejichž výrobce říká, že se můžete spolehnout na snížení stavebních prací, neznamenají potřebu přípravné fáze.

Doba instalace se tedy sníží čtyřikrát. Tyto údaje jsou dány tím, že při použití dřevěných obložení by je mistr musel předem připravit.

Vlastnosti použití klínů

montážní klíny pro okna Pokud používáte klíny během montážních prací, můžete počítat s přesnějším vyrovnáním konstrukce v otvoru, což je dosaženo změnou výšky výrobku pouze o jeden zub, jehož parametr je omezen na 0,5 milimetru.

Komory podobných výrobků odpovídají ukazatelům tepelné vodivosti, které jsou charakteristické pro okno. To znamená, že tepelná vodivostinstalovaný produkt zůstane nezměněn.

Vzhledem k tomu, že klíny mají značnou šířku, výrobky zcela vylučují klouzání základního profilu rámu. Instalační klíny pro okna mají stejný úhel, což umožňuje jejich použití v lichém čísle.

V průběhu montáže mohou být tyto výrobky uzavřeny stavební pěnou, která zlepšuje kvalitu tepelného úsporného systému okna a zastavuje procesy rozpadu po mnoho desetiletí. Technologie použití klínů umožňuje vyloučit stížnosti, které mohou být spojeny s lidským faktorem při instalaci dveří nebo oken.

Odrůdy montážních výrobků

Co potřebujete vědět před zakoupením plastových montážních klínů? Vlastnosti tohoto výrobku. Takže při prodeji najdete malé klíny, které se zpravidla používají při montáži oken bez demontáže. To platí pro chaty a nové budovy.

Tyto výrobky lze mimo jiné použít pro instalaci parketových nebo laminátových podlah. Přesnost vyrovnání je zajištěna speciálními zuby, jejichž vzdálenost je 0,5 mm.

Pokud si je chcete koupit, můžete se spolehnout na průměrnou tržní hodnotu, která se pohybuje v rozmezí 3–5 rublů za položku.

Středně velké klíny

Montážní klín, jehož technické vlastnosti jsou uvedeny v tomto článku, může mít průměrnou velikost. Maximální zatížení na jednom podpěrném blokuje 1700 kg, což platí na 100% průsečíku. Nejčastěji se tyto výrobky používají při instalaci oken i podlah.

Ve ​​druhém případě hovoříme o vyrovnávání zpoždění. S jejich pomocí lze provádět i pokrývačské práce, stejně jako instalaci dveří.

Přesnost vyrovnání je zaručena stejnými zuby, které jsou umístěny na obou stranách klínu, přičemž vzdálenost mezi nimi je 0,5 mm. Airbagy a dobře padnou v tomto případě mají také místo, kde mají být. Tyto produkty lze zakoupit za cenu, která se pohybuje na úrovni 4,5 rublů.

Velké klíny

Výše ​​popsané zpožďovací klíny jsou střední velikosti, zatímco velké montážní výrobky lze nalézt na trhu. Maximální zatížení na jednom podpěrném bloku je 2 200 kilogramů, což platí při přechodu na 100 procent. Nejčastěji se tyto klíny používají při instalaci oken, které mají poměrně složitou konfiguraci.

Dobrá rada!
Důvodem je skutečnost, že v těchto případech je vyžadována vysoká přesnost, není to možné zaručit v oblasti otvoru při demontáži okna. To platí například pro budovy Stalinova času. Tyto výrobky se také používají při montáži podlah, stejně jako při vyrovnání zpoždění.

Můžete se s nimi setkat při provádění střešních prací i při instalaci dveří. Přesnost vyrovnání je zajištěna všemi stejnými zuby umístěnými na stejné frekvenci.

Nakupujte tyto klíny na trhustavební materiály mohou být do 7,5 rublů. pro 1 jednotku Co se týče výrobce, nejžádanější produkty jsou Firmax, Bauset, KlinPlast.

Doplňkové vlastnosti klínů různých velikostí

U malých předmětů je jejich délka, šířka a výška 91, 43 a 15 milimetrů. Pokud potřebujete spočítat, kolik balíčků potřebujete k nákupu, musíte zvážit, že v jednom balení je 700 kusů výrobků.

Pokud jde o střední klíny, je důležité poznamenat, že jejich délka, šířka a výška jsou 115, 30 a 19 mm.

Při nákupu těchto výrobků mějte na paměti, že v jednom balení je 600 kusů zboží. Velké klíny mají délku, šířku a výšku 143, 43 a 22 milimetrů. V jednom balení bude 200 kusů.

Výhody plastových klínů přes dřevěné

Pokud se nemůžete rozhodnout před instalací, co si vybrat klíny - na základě dřeva nebo plastu, je důležité zvážit všechny kladné a záporné strany každého z těchto materiálů.

Především je třeba poznamenat, že si sami vyrobíte dřevěné klíny, které nemohou zaručit přesné rozměry, jako je tomu u plastových podpěr, které jsou vyráběny v továrních podmínkách.

Je také důležité vzít v úvahu skutečnost, že plastové klíny mají výbornou nosnost, kteráčasem se nemění, protože základem výrobků je vysoce pevný materiál. Není tomu tak u dřeva, které nakonec ztrácí svou původní vlhkost, vysychá a mění své lineární rozměry. Plast, na rozdíl od dřeva, nehnije. Je odolný vůči vodě a mrazu.

Pokud dřevo zvlhne, způsobí jeho následné vysušení. Je možné použít plastové klíny bez omezení provozních podmínek. Podle tohoto ukazatele vyhrává plast před stromem.

Vše o plastových montážních klínech

Prakticky jakékoli vyrovnání vyžaduje substráty, tyče a třísky. Samozřejmě, můžete vždy použít materiály po ruce, protože je to dost levné, ale je to pohodlné? Koneckonců, musíte vybrat požadovanou tloušťku, vzít v úvahu smrštění, strávit spoustu času na to.

Plastové montážní klíny vás zbaví takových nepříjemností. Oni vypadají, samozřejmě, ne zarážející a primitivní, ale oni jsou příkladem geniální inženýrské myšlení. Ano, a materiál, z něhož jsou klíny vyrobeny, vám nemůže sloužit méně a někdy i více než materiály, které máte k dispozici.

Klín má úsek ve tvaru pravoúhlého trojúhelníku. Nomenklatura výška a délka - nohy. Široké okraje mají žebrovaný povrch a tvar výstupků je navržen tak, aby se zabránilo oddělení dvou sousedních klínů od nákladu.

Dva sousední kliny tvoří podložku, kterou můžete nastavit a která neztrácíformulář. Pokud trochu rozložíte klíny, můžete výšku nastavit zcela přirozeným způsobem.

Vlastnosti montážních klínů

Klín lze rozdělit do tří skupin podle velikosti - jedná se o velké, malé a střední klíny. Liší se nejen velikostí, ale i maximálním zatížením. Tak malé klíny vydrží 200-350kg, velké - 2200-2500kg, a střední - 1500-1700kg. Tyto indikátory - maximální hmotnost, která vydrží klíny bez deformace.

To je důležité!
Toho je dosaženo pomocí velkého počtu výztuh. Vlnitý povrch má duté a ploché oblasti, které jsou uspořádány takovým způsobem, že zmenšením a rozšířením klínů v různých směrech se stále dosáhne maximální kontaktní plochy.

Maximální hodnota zatížení je samozřejmě použitelná pouze u polštářků, ve kterých klíny do sebe zapadají maximálně. Nastavení výšky pomocí prodloužení vede ke snížení přípustného zatížení bloku. Standardní klíny snižují na 2/3 délky, což poskytuje pouze 60-70% nosnosti podložky.

Když jsou klíny posunuty uvnitř podložky, můžete slyšet charakteristický klik od skoku hřebene v drážkách. Protože výška hřebenů je stejná, každé kliknutí odráží posun o jeden stupeň. Proto je velmi snadné nastavit výšku podložek.

V nejhrubší části klínu je výška zpravidla 15 mm. Rozsah pro podložky - 15-20mm, krok regulace - 0,5mm. Dos