Panoramatická okna v soukromém domě - výhody a nevýhody

Zdravím všechny čtenáře blogu!

Jízdy kolem jedné z vesnic chaty, byl jsem ohromen, jak populární budova domů s panoramatickými okny se stal.

Nedávno se naši lidé rádi schovávali před celým světem za hustým plotem a dnes dávají přednost místnostem, které jsou dobře osvětleny sluncem.

Jak popularita roste, je nutné hovořit o tom, co jsou panoramatická okna a zda jsou použitelná pro jakýkoliv domov. Pokusím se toto téma otevřít co nejpodrobněji.

Panoramatická okna v soukromém domě. Apartmány s panoramatickými okny.

Panoramatická okna jsou dnes velmi běžná. Poprvé se objevily ve Francii a teprve pak se rozšířily do všech ostatních zemí.

Výhody a nevýhody panoramatických oken

Panoramatická okna mají nejčastěji šířku, která je mnohonásobně větší než výška.

Tyto stavby nabízejí jedinečný pohled na krásu a městskou krajinu, mimo jiné mohou být využity k poskytování prostor velkému množství světla.

To je obzvláště důležité v chladném období a pro domy, které jsou postaveny v drsných klimatických pásmech.

  • Vnější prostor místnosti se stává sofistikovaným a jedinečným.
  • Byt se stává výlučným a nestandardním.
  • Panoramatická okna jsou téměř nemožné poškodit.

Jsou vyrobeny z vysoce odolného skla, které je pokryto filmem. I když je sklo poškozeno, nerozpadne se na oddělené fragmenty. Pokud jde o bezpečnost, pak jsou zpravidla pohyblivé zóny okna chráněny alarmem. Panoramatická okna jsou schopna zajistit vynikající absorpci hluku.

Nevýhody panoramatických oken

Panoramatická okna mají určité nevýhody, které jsou vyjádřeny skutečností, že vnitřek prostor je otevřenější pro oči kolemjdoucích. To platí zejména v případě, že panoramatické zasklení je umístěno v soukromém domě nebo apartmánu, který je umístěn napřízemí.

Aby se vyloučila možnost nadměrné viditelnosti, mohou být tato skla tónována. Panoramatické zasklení má další významnou nevýhodu, která je vyjádřena tím, že takové konstrukce mají zpravidla značné náklady.

Kromě toho je velmi obtížné tyto systémy instalovat a spotřební materiál je velmi náročný, což zvyšuje náklady na práci.

V teplejších měsících, v místnosti s panoramatickými okny, to může být docela horké, obzvláště když otvory směřují k slunné straně. Současně může vyblednout čalounění nábytku, obklady stěn, strop a podlaha.

To je důležité!
Je-li v systému instalováno celé sklo, bude velmi obtížné se o něj starat, pokud jde o větrání místnosti.

Tyto jevy mohou vést ke kondenzaci, v zimě to vyžaduje vedle hlavního systému také dodatečný systém vytápění.

Pokud máte v úmyslu instalovat panoramatická okna, jejichž fotografie lze vidět v článku, pak bude nutné zničit celou zeď nebo její samostatnou část, což bude mít za následek určité problémy a potřebu vhodných investic.

Konstrukce arkýřového okna panoramatickým systémem

Okenní šachta je část stěny, která vyčnívá ze společné roviny místnosti. Obvykle má tvar mnohostěnu, obdélníku nebo půlkruhu. Okno Bay poskytuje originalitu budovy.

Druhy panoramatických oken

Panoramatická okna v soukromém domě mohou být zahrada, pravidelná, rohová nebo falešná okna.

Pokud hovoříme o konvenčních strukturách, používají se nejčastěji, protože působí jako nejjednodušší. Rohové prvky panoramatického systému vám umožní vytvořit zcela jinou náladu.

Používejte takové stavby, pokud je potřeba zvýšit průnik světla, pokud je za okny stinná zahrada, stejně jako lesní plocha.

Falešná okna mohou být instalována, když pohled není krásný za oknem, a nejsou peníze ani příležitost jej přestavět.

Apartmány s panoramatickými okny tohoto typu mají design, který se skládá z osvětlených panelů s krajinou vytištěnou na jejich plátně vloženém do základny. Výsledkem je úspěšná imitace přírodních druhů.

Materiály v centru panoramatických systémů

Profily pro popsané konstrukce jsou vyrobeny z hliníku, kovu, plastu, dřeva a kompozitního kompozitu.

Kovová konstrukce má vysokou pevnost a vynikající přenos tepla. Taková zařízení mohou být vyrobena v různých tvarech a velikostech, včetně obloukových nebo kulatých.

Tato zařízení jsou ohnivzdorná a můžete si být jisti, že systém spolehlivě ochrání váš domov před průnikem a vloupáním. Instalací ocelových panoramatických systémů lze doufat, že budou sloužit poměrně dlouhou dobuzbytek.

Při výběru kovu pro výrobu panoramatické konstrukce můžete použít antikorozní materiály. Kov lze sestavit ze dřeva, které umožní kombinovat design s dekorem místnosti a exteriéru budovy.

V systému ocelových profilů pro panoramatické zasklení je však mínus, což znamená, že náklady na takovou konstrukci jsou značné.

Dřevěné panoramatické konstrukce

Dům s panoramatickými okny bude vypadat obzvláště atraktivní, pokud základem návrhu je strom, který je poměrně běžný.

Používá se častěji než jiné materiály, protože je ekologicky bezpečný a energeticky náročný.

Při výrobě panoramatických systémů používejte dva druhy dřeva.

Mezi nimi jsou tvrdé horniny, které jsou ošetřeny chemickými sloučeninami, které chrání materiál před vývojem houby, a také způsobují, že povrch je refrakterní.

Po tomto ošetření je dřevo chráněno před deformací a ztrátou barvy.

Vlastnosti hliníkových rámů pro výrobu panoramatických systémů

Dům s panoramatickými okny může mít hliník na základně systému, ke kterému jsou přidány speciální komponenty, které mohou poskytnout materiálu zvláštní pevnost.

Současně, na rozdíl od dřeva, hliníková konstrukce zůstává světlá a zajišťuje, že do místnosti vstupuje velké množství světla.

Hliníkové rámy se nejčastěji používají, kdyžexistuje potřeba vytvořit moderní vzhled budovy.

Použitím techniky, jako jsou panoramatická okna v konstrukci budov, lze získat skutečně jedinečné efekty, kterých nelze dosáhnout žádným jiným řešením.

Panoramatická okna: váží všechny klady a zápory

Panoramatická okna jsou moderním hitem interiérového designu.

Okna ze stropu na podlahu totiž činí místnost mnohem širší, bohatší, chytřejší, světlejší a originálnější. Kromě toho všeho je takové zasklení schopno přinést spoustu problémů: stačí si jen připomenout, že původ těchto oken je francouzský.

Věnujte pozornost!
Jejich domovinou je Provence, kde teplota ani v zimě neklesne pod +7 stupňů. To je v této oblasti již stojí za to hledat úlovek.

Bezprostředně stojí za povšimnutí, že panoramatická okna, která jsou široká v celé zdi nebo v její části, budou relevantní pouze tam, kde byla dříve navržena: jedná se buď o moderní novostavby, nebo o soukromé domy.

V tomto případě nejsou taková okna vyřazena z obecného stavebního souboru. Bohužel, mnoho majitelů bytů v obyčejných výškových budovách, kteří chtějí, aby jejich byt speciální, vyrazit na zdi, čímž porušuje nejen sílu domu, ale také jeho vzhled.

Ačkoli mnohé z našich domů nejsou zdaleka ideální, ale panoramatická okna mohou ještě více zničit jejich vzhled.

Výhody a nevýhody panoramatických oken

Pokud je stále možné používat panoramatická oknazdá se, že se mohou stát jasným prvkem vašeho pokoje. Hlavní výhody těchto oken jsou:

  1. Nepřekonatelný výhled z okna, protože s panoramatickým oknem můžete vidět park, jezero, hory, krajinu metropole za oknem, a nebudou skryty obvyklými obrysy obyčejných oken.
  2. Taková okna dávají zvýšené osvětlení, proto bude interiér vnímán zcela jinak a před západem slunce bude místnost spíše jasná.
  3. Příroda, pokud je specificky za oknem, se stává, jak to bylo, blíže k vám, což je velmi slabé tempo moderního světa.

Současně však panoramatická okna nemohou hrát velmi dobrou roli. Mezi hlavní nevýhody patří:

  1. Ztráty tepla budou i nadále mnohem vyšší, i když jsou instalována nejmodernější okna s dvojitým zasklením, protože i oni neodpovídají obvyklé stěně. Proto, pokud budete počítat topný výkon, pak je lepší přidat dalších 20-30% k přijatému výkonu, aby se vyrovnala bilance tepla. No, před uvedením těchto oken, měli byste se zeptat těch, kteří už je dal do našeho klimatu, a jak se věci s teplotou v domě, a teprve pak konečné rozhodnutí.
  2. Protože jsme ohromeni vynikajícím vzhledem panoramatických oken, často zapomínáme na bezpečnost, zejména na malé děti. Chcete-li se vyhnout nečekanému, na vnitřní straně je lepší dát spolehlivý plot s výškou 50-60 cm nebo ještě více. Teď to tak nenípěkné, ale stojí za to také uvažovat o bezpečnosti.
  3. Samostatnou otázkou je čištění oken. Není to tak jednoduché jako u běžných oken, takže potřebujete profesionální přístup, a to je samostatná položka výdajů. V podmínkách více či méně častých srážek a ve městě je to také prašný vzduch, můžete si představit, že bude nutné okna umývat poměrně často, protože význam je pak v panoramatických oknech, pokud jsou vidět pouze úniky z dešťových kapek.
  4. Je rovněž nezbytné řešit otázku bezpečnosti, protože okno je pro zloděje mnohem zranitelnější než stěny. Proto dávejte pozor na spolehlivou ochranu: výkonné žaluzie, alarmy, video dohled a to je také nákladová položka.

Co je třeba zvážit před instalací?

Pokud vás všechny nedostatky neznepokojí a přesto chcete instalovat panoramatická okna, protože mají také mnoho výhod, musíte být připraveni na spoustu otázek a problémů, které jsou způsobeny instalací těchto oken.

Vezměte prosím na vědomí, že sklo je studený materiál av zimě, v důsledku rozdílu teplot uvnitř a vně místnosti, se v blízkosti skla objeví zóna se studeným vzduchem, což je obzvláště nepříjemné, pokud chcete sedět u okna.

Proto bude nutné pro tuto zónu zajistit vytápění. Existují hmotnostní možnosti: konvektor pod podlahou přímo v prostoru u okna nebo trubkových radiátorů, nebo jen okna svyhřívané, což je efektivní, ale poměrně drahé.

Je-li v domě dítě, může být zajištěn jednoduše výběrem konstrukce se zvýšeným počtem prutů a příček, aby tam nemohl držet hlavu nebo vylézt z okna.

Bude rovněž nezbytné určit konstrukci a materiály použití. Samotný rám může být vyroben z plastu, dřeva a hliníku.

Přirozeně se má za to, že kov a dřevo jsou mnohem silnější než PVC, ale existují výjimky: v některých případech dokonce i plast vyhrává svou sílu, zejména proto, že není tak chladný jako hliník, a ne tak, jak by byl ovlivněn. srážky jako strom.

Co se týče designu, velikosti okna a jeho konfigurace, pak stojí za to začít nejen z interiérového designu, ale z fasády domu - to vám řekne, kde a jak logicky je použít tento nebo ten typ zasklení.

Dále jsme stanoveni metodou otevírání. Existují nejběžnější způsoby:

  • rotační a skládací - nejoblíbenější, umožňuje jak vyorávat design, tak i lehce otevřít pro snadné větrání;
  • paralelní posuv - poskytuje vynikající těsnost a tepelnou izolaci, ale těsnění rychle selhává, takže je třeba se připravit na časté opravy;
  • skládání akordeonem je poměrně vzácný způsob, který je vhodný pro teplejší oblasti, protože nemůže zajistit spolehlivou tepelnou izolaci. Ale tímto způsobem se můžete pohybovatzcela celé okno, zanechávající obrovský otvor ve zdi, což může být v některých případech velmi užitečné;
  • výsuvný typ - nejfunkčnější, zapečetěný, tichý, teplý a spolehlivý, ale je to poměrně drahé.

Nezapomeňte na takový prvek okenního vzoru jako závěsy: mohou být zcela chybí podle vašeho návrhu.

V opačném případě je třeba okamžitě zvážit možnost připevnění římsy ke stropu nebo ke stěně, a v případě římských nebo roletových žaluzií připravit, že při nejmenším zatáčení jednoho křídla bude celá konstrukce vydávat velký hluk a zda ji budete potřebovat.

Obecně platí, že panoramatická okna jsou velmi krásná, ale taková krása v domě vyžaduje seriózní přístup jak při návrhu, tak při péči o okna, takže na to buďte připraveni předem.

Výhody a nevýhody velkého zasklení

Nové technologie otevřely cestu k širokému využívání průsvitných struktur v našem chladném podnebí.

Umožňují vizuálně usnadnit stavbu, přidat jí modernitu, otevřít panoramatický výhled na okolní krajinu.

Možná, že stoupenci velkého zasklení by byli významně větší, kdyby to nebylo kvůli různým obavám a stereotypům spojeným s ekonomikou, bezpečností a praktičností takových architektonických řešení.

Jaké jsou tyto obavy?

Možnosti zasklení

Existuje mnoho soukromých projektů, v nichž je jeden z nejpozoruhodnějšíchakcenty je použití velkého množství průsvitných struktur.

Ti, kteří chtějí stavět svůj vlastní dům, zpravidla sledují takovéto projekty s velkým zájmem, chápou všechny výhody takového rozhodnutí.

Maximální osvětlení a schopnost vychutnat si výherní pohled z okna poskytuje tzv. Široká okna.

Při použití této architektonické techniky lze plně pocítit jednotu s přírodou, a to i bez opuštění domova. Pouze skleněné stěny oddělují obyvatele od okolní krajiny. Dalším zajímavým architektonickým trikem je tzv. „Druhé světlo“, kdy mezi podlahami nejsou stropy.

Výsledkem tohoto konstrukčního řešení je v prvním patře místnost s velmi vysokými stropy a dvěma úrovněmi osvětlení - okna v tomto případě dosahují výšky několika metrů. Nejčastěji mají prostorný obývací pokoj, rekreační oblast nebo zimní zahradu.

V souboru s „druhým světlem“ se zpravidla neberou poslední roli schody vedoucí do druhého patra. Kombinace obrovských oken, vysokých stropů a velkolepého designu schodišť činí z výsledného prostoru centrum celého interiéru.

Věnujte pozornost!​​
Pro takovou krásu a originalitu vnitřního prostoru však bude muset platit ztracené čtvereční metry.

Podobná řešení lze uplatnit v domech vyrobených z naprosto odlišných materiálů. Volba zasklení jednoho nebo druhéhotyp, použití různých profilů a skleněných balíčků v systému je ovlivněno mnoha faktory - včetně umístění domu, jeho orientací na světové strany, velikostí a tvarem navrhovaných okenních otvorů.

Výpočty, které umožní, aby takové zasklení bylo spolehlivé v konstruktivním a izolačním smyslu, by měly brát v úvahu zatížení sněhem a větrem, oscilace půdy, interakci se základem, váhu samotného zasklení atd. Kromě toho je třeba vzít v úvahu rozhodnutí stylu domu.

Při výběru okenního „instalačního technika“ pro velké zasklení je důležité kontaktovat společnosti, které mají speciální jednotky (konstrukční oddělení), které provedou správné výpočty a vyberou vhodnou kombinaci prvků okna pro provedení zakázky.

Projekty s velkým zasklením dnes nejsou neobvyklé. A ne každý se může rozhodnout postavit pro sebe skleněný palác. Zde jsou jen některé ze subjektivních a objektivních parametrů, které se z takového kroku zastaví.

Klimatické pohodlí a náklady na vytápění

Jak je známo, většina tepelných ztrát v domě nastává přes okna, a ne tolik přes profilový systém, jako přes průsvitnou strukturu samotnou.

V domě se standardními okny se problém obvykle řeší instalací dvoukomorové skleněné jednotky (se třemi okny a dvěma vzduchovými komorami mezi nimi).

V domě s velkými okny není tato možnost vždy přijatelná vzhledem k tomu, žedvoukomorová skleněná jednotka má větší hmotnost než jednokomorová jednotka (přibližně 10 kg /m2).

Tato možnost, která se stala pro naše klimatické pásmo tradiční, však může být upuštěna od instalace jednokomorového okna s dvojitým zasklením, ale s vnitřním energeticky úsporným sklem (s nízkými emisemi).

To je důležité!
Zejména proto, že se cena jednokomorové skleněné jednotky s energeticky úsporným sklem prakticky neliší od ceny dvoukomorové skleněné jednotky s běžnými skly.

Je však třeba mít na paměti, že vzorec pro tuto skleněnou jednotku (tloušťka skla a velikost komory mezi nimi) se může výrazně lišit od vzorce použitého pro instalaci oken standardních velikostí v městském bytě nebo soukromém domě.

Mimochodem, výrobci dnes nabízejí obrovské množství různých skel pro zcela jiné potřeby, včetně multifunkčního potaženého skla, které má jak ochranu proti slunečnímu záření, tak tepelně izolační vlastnosti, což umožňuje kombinovat vysokou úroveň propustnosti světla s významným opalovacím krémem a tepelně izolačním efektem.

Aby dům byl teplý, a náklady na vytápění, aby nešel z rozsahu, je nutné pečlivě zvážit systém vytápění. Může existovat několik možností.

Za prvé, použití „teplé podlahy“ jako topného systému. Jak víte, tento typ topení je jedním z nejekonomičtějších. To je vhodné zejména v domácnostech s "druhým světlem".

Podle fyzikálních zákonů stoupá teplý vzduch a dalšíza studena - jde dolů, takže ve druhém patře v takovém domě s konvenčním topným systémem s radiátory, protože topná zařízení budou vždy mírně teplejší než spodní.

Systém teplé podlahy však tento pocit vyhladí. Kromě toho je toto řešení také z estetického hlediska úspěšné, zejména pokud okna v domě začínají samotnou podlahou a zabírají velkou plochu (například s panoramatickým zasklením).

Radiátory pro topení nebo elektrické konvektory, které, jak by měly být před okny, prolomí harmonii skla a trubky položené pod podlahovou krytinou budou neviditelné.

Je samozřejmé, že systém podlahového vytápění, pokud je tento typ vytápění hlavní, by měl být prováděn na základě důkladného tepelného inženýrského výpočtu, který zohlední všechny nuance, například vytvoření intenzivnější zóny vytápění podél zasklení tak, aby teplo přicházející z podlahy měl čas zahřát proud studeného vzduchu z okna.

Pro stejný účel se jako dodatečný typ topení používají vnitřní podlahové konvektory.

Využití tepelného výměníku v systému nuceného větrání, který umožňuje ohřívání přiváděného studeného vzduchu z vnějšku, rovněž přispěje ke snížení nákladů na vytápění.

Velká okna - velké nebezpečí?

Okna pro soukromý dům by měla mít tak důležitou kvalitujako bezpečnost. Za prvé by měli být pro obyvatele domu bezpečné.

Jsme však zvyklí na skleněný nábytek v domácnostech a jsme si dobře vědomi toho, že sklo ve skutečnosti není tak křehké, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Nejjednodušší způsob, jak získat bezpečnostní sklo, je nanesení ochranné fólie, která je přilepena přímo na povrch listu.

Když se k němu dostane kámen nebo exploze, hromadí se na malé kousky, ale zůstane v rámu, visí na filmu.

Další druh bezpečnostního skla - laminovaného nebo trojitého.

Skládá se ze dvou sklenic se speciálním polymerním filmem nebo lepidlem mezi nimi.

Používá se ve fasádních konstrukcích a tvrzeném skle, které je několikrát silnější než obvykle. Prolomit to bude vyžadovat značné úsilí.

Pojem „bezpečnost“ v tomto případě má další, druhý význam, který souvisí se schopností jednoho nebo druhého skla odolávat proniknutí do domu votřelce.

Každý člověk má však na tomto parametru své vlastní požadavky - stačí, když někdo, kdo se rozbije, neporazí od prvního uloveného předmětu a někdo si objedná pancéřové sklo, které je ochrání před zločincem vyzbrojeným TT pistolí.

V souladu s těmito požadavky si můžete vybrat sklo nebo kombinaci brýlí, které v daném případě poskytují potřebnou úroveň ochrany.

Věnujte pozornost!
Z hlediska bezpečnostiDůležitá je také instalace oken se spolehlivým kováním.

Ani nejspolehlivější kování proti vloupání však není všelékem na všechny neduhy (vážný útočník se s ním dokáže vypořádat), ale čas na hackování bude možné navýšit, což je už hodně.

V každém případě jsou šance na dům s velkým zasklením menší než u běžného skla - se standardním zasklením.

Úroveň osobního pohodlí

Hlavním účelem velkého zasklení v soukromém domě je poskytnout interiéru maximální osvětlení a vynikající výhled z okna.

Architekti se snaží „transparentní“ dům vložit do krajiny tak, aby vytvořili dojem, že prostor domu proudí do krajiny, která se rozevřela mimo okno.

To platí zejména pro panoramatické zasklení, když pohled z okna vypadá jako širokoúhlý záběr.

Je však třeba mít na paměti, že takové rozhodnutí nemusí být potěšeno za žádného počasí.

Mrhoucí déšť může přispět k náladě temnoty a slunce, které panoramatická okna zachytí téměř za denního světla, může být také únavné.

Proto často majitelé domů s velkým zasklením přemýšlejí o různých možnostech světelných záclon, žaluzií atd. Neustálá „jednota s přírodou“ však nezasahuje do ostatních.

Totéž platí o otázce „soukromí“: protože jejich povaha, někdo vnímá svůj domov jako přístřeší, včetně zvědavých očí, a je to „otevřené“, které má někdo rádkoncept.

Mimochodem, během dne, co se děje za skleněnými stěnami uvnitř domu, je téměř nemožné vidět, protože je to zář.

Péče o okna

Veškerá krása velkých oken bude okamžitě ztracena, pokud se budete muset dívat na svět přes blátivé šmouhy na oknech po celý rok. Nejnaléhavějším problémem péče o velká okna se stává panoramatická okna městského bytu někde v horních patrech výškové budovy.

To je důležité!
Je nepravděpodobné, že by mytí takových oken bez pomoci průmyslových lezců uspělo.

V soukromém domě, zejména pokud se nachází mimo město, to nebude vyžadovat více než dvakrát ročně. Můžete dokonce umýt okna sami, ale je nejlepší pozvat odborníky z úklidové firmy. Mimochodem, kompetentně provedený odvodňovací systém pomůže snížit úroveň znečištění.

Profesionální řešení

Pro velké zasklení se používají profilové systémy z různých materiálů.

Nejekonomičtější z hlediska nákladů jsou PVC konstrukce. Pro spolehlivost jsou vyztuženy výkonnými dutými vložkami z pravoúhlého průřezu z kovu o tloušťce 2–3 mm.

Kromě toho existují různé speciální výztužné profily a profily, které kompenzují tepelné roztažnosti - kontrakce atd.

V zásadě mohou být okna z PVC vyrobena téměř z jakéhokoliv tvaru, včetně obloukových.

Existují však určitá omezení: povolené minimumúhel v trojúhelníkových a lichoběžníkových oknech může být nejméně 30 ° a minimální poloměr oblouku je 300–400 mm.

Dobrá rada!
Tato okna budou dražší vzhledem ke složitosti výrobního procesu.

Pro výrobu dřevěných rámů a oken používejte dřevo různých druhů dřeva (borovice, dub, modřín a dokonce i exotické). V současné době se při výrobě dřevěných oken používá zpravidla třívrstvé lepené lamelové dřevo.

Lepená konstrukce zvyšuje odolnost rámu vůči deformaci oproti celému dřevěnému rámu. Nejlepší možností pro tepelně izolační vlastnosti v našich klimatických podmínkách je použití rámu o tloušťce nejméně 78 mm.

Pro výrobu konstrukce je dřevo vyřazeno bez uzlů, kapsiček, trhlin, nepravidelností. Aby bylo dřevěné okno odolné vůči vlhkosti, je dřevo kromě malby nebo lakování ošetřeno antiseptickými látkami.

U okenních konstrukcí je dřevo venku často kombinováno s hliníkem: obložení tohoto materiálu chrání dřevěné prvky před srážkami.

Díky vysoké pevnosti hliníku a jeho odolnosti proti korozi pro „velké zasklení“, zejména tzv. „Francouzská okna“ (když okna zabírají celý prostor od podlahy až ke stropu) používají hliníkové profily.

U velkých zasklení lze tuto možnost nazvat úspěšnou vzhledem k tomu, že konstrukce jsou nejen odolné, ale také lehké.

To je důležité!
S hlavní nevýhodou tohoto materiálu, jeho vysokou tepelnou vodivostí, se naučili bojovat pomocí speciálního designu profilového systému.

Hliníkový profil není pevný, ale složený: mezi hliníkové prvky je umístěn tzv. Tepelný most - vložka z polyamidu vyztuženého skleněnými vlákny.

Stejně jako u oken z PVC, výrobci vyrábějí různé typy profilů - rám, křídlo, sloupek (který rozděluje vnitřní část rámu do samostatných segmentů a slouží k vytvoření dodatečné pevnosti a tuhosti okna) apod. jiný způsob otevírání.

Vnější provedení provedení hliníkových oken může být libovolné (profil může být natřen práškovou barvou v libovolné barvě na stupnici RAL).

Na vnitřní straně mohou být hliníkové prvky skryty pomocí dřevěných obložení, která nejsou nalepena na hliníkovém rámu, ale jsou upevněna metodou „posuvného uložení“.

Další možností je použití skleněných kompozitních profilů. Podle výrobců je pevnost tohoto materiálu srovnatelná s ocelí a podle tepelně izolačních vlastností - na dřevo.

Nevýhody materiálu zahrnují skutečnost, že náklady na výstavbu jsou o třetinu vyšší než náklady na výrobu PVC a skutečnost, že použití tohoto profilu není možné získat okna obloukového tvaru.

Dům s panoramatickými okny

Zabezpečení vlastníci soukromých domů si mohou dovolitumožnit odvážné experimenty s designem domova a okolí.

Moderní domy s panoramatickými okny, které doslova „pronajímají“ povahu uvnitř obydlí, se staly velmi populární.

Zpravidla se takové chaty snaží být umístěny blíže k horám, moři nebo lesu, takže pohled z okna je trochu slušný.

Panoramatická okna v soukromém domě

Instalace podobných okenních konstrukcí je nákladným potěšením, protože je nutné vzdát se osvědčených konstrukcí šablon ve prospěch osobních domácích projektů.

Před instalací velkých oken je třeba zvážit několik důležitých bodů:

  • topný systém musí být velmi silný;
  • panoramatické zasklení je žádoucí zahrnout předem do projektu domu;
  • tak, aby sklo nebylo v zimě pokryto mrazem, je nutné instalovat podlahové konvektory s drážkou;
  • Náklady na výrobu, dodávku a instalaci velkoplošných sklenic jsou několikanásobně vyšší než náklady na standardní kovové konstrukce z plastů.

Výsledný pohled z okna a místnosti, která se koupala ve slunečním světle, však bude platit za čas a peníze.

Dobrá rada!
Realitních kanceláří také poznamenat, že šance na prodej jednopatrový dům s panoramatickými okny výrazně zvýšit.

Vzhledem k tomu, že pro mnoho kupujících je přítomnost luxusního okna přesvědčivým argumentem pro nabývání nemovitostí.

Konstrukční vlastnosti

Pokud anose ukázalo, že je šťastným majitelem rámu domu s panoramatickými okny, pak se snaží pečlivě zvážit design obydlí.

Středomořský nebo klasický styl v interiéru bude vhodný zde. Chcete-li zdůraznit jednotu s přírodou, použijte přírodní materiály: dřevo, divoký kámen, cihly.

Panoramatická okna pro venkovský dům mohou být zdobena světlou průsvitnou oponou, která nebude skrýt luxusní panorama z okna.