Jak nalepit opalovací film na okna: instalační funkce

Dobrý den, milí čtenáři! Tak chápu Igor Viktorovič - předsedu našeho bytového družstva.

Stejně jako on nemůže tolerovat extrémní teplo v letních měsících. Kromě toho okna mého pokoje stále směřují k slunné straně.

Já sám jsem již tuto otázku již dávno rozhodl, ale Igor Viktorovič mu musel pomoci dobrá rada.

Ukázal mu, jak lepit opalovací krém na okna, aby se chránil před nadměrným vystavením ultrafialovému záření. Nyní se všechny detaily naučí a vy, přátelé.

Jak nalepit opalovací film na okna: typy opalovacího filmu, instalační funkce

V letním horku se chcete schovávat před spalujícím sluncem a odpočívat v chladné místnosti.

Instalace klimatizačního zařízení tento problém okamžitě vyřeší, ale ne každý si může dovolit používat chladicí zařízení. Důvody mohou být různé: vysoké náklady na klimatizaci, bydlení v pronajatém bytě, zdravotní problémy, přítomnost dětí.

Pokud není možné instalovat klimatizaci, můžete jít opačným směrem a uložit si rodinný rozpočet, pokud na okna instalujete opalovací krém.

Léto v zemi se každým rokem otepluje. To je obzvláště těžké pro lidi, kteří žijí ve výškových budovách a jejich okna jsou umístěna na jižní nebo východní straně.

To je důležité!
Domy se zahřívají velmi rychle a v místnosti se stává nesnesitelně dusno. V noci v takové horké místnosti je těžké spát, protože budova nemá čas vychladnout. Chránit svůj domov před spalujícímisluneční paprsky, můžete držet speciální opalovací krém na okna.
Jeho hlavním účelem je odrážet sluneční světlo. Film samozřejmě nemůže plně odrážet paprsky, ale zčásti je to možné.

V důsledku nalepování oken ochranným filmem bude místnost méně zahřívána ve dne. Velmi pohodlný sluneční film na skle je také tím, že chrání pokojové rostliny.

Pokud dříve mnoho milovníků pěstování hrnkových rostlin nevěděli, kde přeskupit své rostliny daleko od přímého zdroje světla, nyní můžete zanechat květiny na parapetu, a ne se bát, že tam budou horké. To je také vhodné, když během dne film zabraňuje slunečnímu záři na obrazovce televizoru a monitoru. Proto může být film nalepen na okna, a to nejen v obytných zónách, ale i v kancelářích.

Typy ochranných fólií

Prodejna prodává mnoho typů filmů na ochranu před sluncem, a to pouze díky své malé velikosti, která je často bez povšimnutí. Při nákupu filmu na okna je důležité rozhodnout o účelu, protože na oknech v apartmánech může být několik typů opalovacích krémů.

Zvažte typy filmů:

Ochrana před sluncem. Tento opalovací krém se montuje na okna směřující na jih. Výsledkem je, že sklo bude odrážet část slunečního světla a místnost bude chráněna. Nechť není 100%, ale stále ve dne v místnosti bude mnohem pohodlnější než před lepením filmu.

Zrcadlový sluneční film. Hlavní cíl takového filmu -ochrana před průnikem slunečního světla a zvědavýma očima.

Pokud žijete v přízemí nebo váš dům je v těsné blízkosti jiného bytového domu a okna jsou blízko u sebe, vždy jste museli zavírat žaluzie nebo záclony, abyste se chránili před zvědavými pohledy svých sousedů.

Není to nutné, protože při lepení je dosaženo jednostranného viditelného efektu. Vidět něco v místnosti zvenčí je nemožné.

Při výběru takového filmu je třeba vzít v úvahu, že během dne můžete chránit svůj domov před zvědavýma očima, když je venku venku, ale večer, když je v místnosti dobře osvětleno (se zapnutými světly), ochranný účinek se snižuje. mnohokrát. Ale to není hlavní nevýhodou zrcadlového filmu, jeho výhody jsou mnohem větší.

Ochranná fólie pro okna. To může současně chránit místnost před slunečním zářením a mít anti-vlastnosti otřesu. Je velmi vhodné instalovat takový film na okna prvního a posledního patra, aby byl váš domov chráněn před neoprávněným vstupem.

V závislosti na tloušťce filmu a jeho vlastnostech lze dosáhnout toho, že sklo zůstane nedotčeno v důsledku silného úderu. Je velmi vhodné nejen chránit prostory před podvodníky a slunečním zářením.

Pokud instalujete takový film na okna v dětském pokoji, můžete si být jisti, že i když jsou děti neúmyslnědostat těžký předmět ve skle, nebude se rozpadat na malé kousky, což znamená, že žádný z dětí nebude zraněn.

Věnujte pozornost!
Matný film na oknech je navržen tak, aby chránil skleněné dveře a příčky umístěné uvnitř areálu. Jeho hlavním cílem je omezit transparentnost skla. Mimochodem, někteří majitelé kanceláří a prostor instalují takový film namísto oken s dvojitými skly s matnými brýlemi.

V důsledku toho lze dosáhnout několika cílů současně - mírně snížit osvětlení v místnosti, což znamená zbavit se přímého slunečního světla a zvýšit sílu oken a ušetřit peníze při nákupu drahých oken s dvojitými skly se stejnými vlastnostmi.

Jaké jsou výhody a nevýhody opalovacího filmu

Pokud porovnáváte fólii na ochranu proti slunci pro okna s obvyklými záclonami nebo žaluziemi, film těží, protože se nehromadí prach, neznečistí se a nezachovává teplo. To pomůže chránit domov před přehřátím a dokonce ušetřit na elektřině, protože po vložení oken nemůžete tak často používat ventilátor a další chladicí zařízení.

Ponecháte-li film v zimě na oknech, můžete teplo udržet ve vytápěných místnostech. To je možné díky hliníkovému povlaku na filmu, který odráží teplo uvnitř i vně místnosti.

Jakmile zakryjete okna opalovacím krémem, nemůžete se starat o pokojové rostliny. Budou pohodlnépocit, protože na ně nespadá přímé sluneční světlo.

Navíc si nemůžete dělat starosti s nábytkem, tapetami a jiným vybavením, které bylo dříve vystaveno slunečnímu záření a v průběhu let ztratilo svůj původní vzhled. Uvnitř bude zachováno přirozené mikroklima.

Pokud na okna nalepíte film se zrcadlovým efektem, můžete odstranit otravné záclony a záclony a také se nemusíte obávat, že kolemjdoucí z ulice uvidí něco uvnitř. Kromě toho byste se neměli obávat, že díky lepení zrcadlového filmu se sníží viditelnost z místnosti.

Věřte mi, že četné názory lidí, kteří používají zrcadlový film po mnoho let v řadě, tyto pochybnosti vyvrátili. Můžete také zanechat své oblíbené záclony nebo záclony - film nebude porušovat celkový interiér místnosti.

Náklady na opalovací krém na oknech jsou nízké, takže si ho může dovolit kdokoli. Film si můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo objednat prostřednictvím internetového obchodu přímo dodaného do vašeho domova.

Můžete si vybrat barvu, kterou se vám líbí, nyní je ochranná fólie k dispozici v několika barevných variantách: ve standardní stříbrné barvě si můžete vybrat „bronzový“, „zlatý“ odstín nebo nalepit film s nádechem mořského povrchu nebo mladou zelení na oknech.

Kovový kovový film zůstává populární, protože se hodí do každého interiéru místnosti. Tento film zabraňuje pronikání slunečního světla, světlo v místnosti budeměkké a tlumené, což znamená, že vaše oči nebudou unavené.

Na prodej můžete najít role filmu různých šířek a délek. Takže můžete vždy koupit film pro okna. Standardní a populární velikost opalovacího filmu je 3 m.

Užitečné rady!
Doporučuje se koupit krytí s rezervou, aby se nemuselo bát, že na konci lepení nebude stačit jen trochu materiálu. Po nalepení na sklo je snadné odříznout přebytečný film nůžkami.

Jaké jsou nevýhody opalovacího filmu:

 • materiál je velmi tenký, takže může být snadno poškozen vyříznutím požadované velikosti nebo jakýmkoliv mechanickým působením;
 • Mnoho lidí se často ptají na stejnou otázku, jak přilepit film na opalovací krém tak, aby dobře držel a nepokazil sklo? Zde můžete poradit jen jednu věc - dodržet technologii lepení filmu a také použít pouze kvalitní film. Pokud jste si koupili levný film, pak v důsledku dlouhodobé expozice a vystavení přímému slunečnímu záření se může zhoršit, spálit a dokonce se držet skla. Odstranění poškozeného materiálu bude velmi obtížné;
 • večer, když jsou světla v místnosti zapnuta, okna obývacího pokoje budou jasně viditelná. Pokud je pro vás důležité chránit váš domov před zvědavýma očima, můžete nechat záclony nebo použít žaluzie.

Jak nalepit opalovací krém na okna

Nespěchejtevložení filmu, musíte nejprve připravit nástroje a povrch.

Jaké nástroje mohou být potřebné:

 1. škrabka na okna (s pryžovou špičkou a jednou s ostrým kovovým ostřím);
 2. stříkací pistole;
 3. obyčejná voda (pokud voda s vysokým procentem tvrdosti proudí do kohoutku a je v ní hodně bělidla, pak je lepší odebrat pramenitou vodu nebo čistou vodu);
 4. kancelářský nůž;
 5. nůžky;
 6. široká plastová nebo gumová stěrka;
 7. ručník nebo jakýkoli čistý hadřík, který nepouští vlákna;
 8. prací prostředek - dětský šampon nebo tekuté mýdlo;
 9. fólie pro tónování;
 10. pravítko a tužka.

Co ještě potřebujete vědět

Nejvhodnější je pracovat, když je sklo odstraněno z rámu okna, ale to není vždy možné. Při nalepování filmu na okno se může kvalita práce mírně snížit, protože časem se film postupně odlupuje v rozích.

Teplota místnosti by neměla být příliš nízká a příliš vysoká. Přípustné limity - od +4 do + 40оС. Když je místnost v pohodě, lepidlo bude horší, a když je velmi horké, může film přilnout nerovnoměrně vzhledem k tomu, že lepidlo schne velmi rychle.

Vlhkost v místnosti by měla být mezi 20% a 80%. Během práce musíte místnost často navlhčit, nejlépe v místě, kde budete pracovat, je mokrá.

Dřívepřistoupit k lepení opalovacího filmu, musíte udělat mokré čištění v místnosti. Pokud se to nebere v úvahu, pak se veškerý prach usadí na sklenicích a bude obtížnější provádět vysoce kvalitní lepení.

Jak připravit povrch pro lepení

Sklenice by měly být předem vyčištěny, ale ne běžnými čisticími prostředky na okna, ale použitím zředěného tekutého mýdla nebo dětského šamponu. Do 500 ml vody stačí 1 polévková lžíce. prostředky.

K čištění povrchu silných nečistot použijte škrabku. Zvláštní pozornost věnujte rohů, projděte se po okrajích.

Pokud nalepíte film na okna s dřevěnými rámy, doporučuje se odstranit a vyčistit zasklívací perle.

To je důležité!
Před vložením otřete okna suchým a čistým hadříkem, ujistěte se, že na skle nejsou žádné nečistoty ani vlákna.

Jak nalepit ochranný film proti opotřebení? K tomu musíte provést měření oken a přemýšlet o tom, jak chcete film přilepit. Naším úkolem je minimalizovat odpad. Pokud je šířka skla dostatek filmu, pak budeme přemýšlet, jak vložit přes plochu skla. Proto provádíme spojení filmu v nenápadném místě.

Při řezání materiálu nezapomeňte ponechat na každé straně 3 mm, pak můžete přebytek přeříznout.

Před nalepením, vyválcováním filmu a jeho pečlivým studiem se stává, že nekvalitní materiál narazí a pokud se film otočí a obrátí na světelný zdroj, pakMůžete detekovat mezery.

Postup

Nejsme ve spěchu, pracujeme opatrně. Poté, co jste připravili vše, co potřebujete, můžete začít proces balení skla s filmem.
Na stůl nebo podlahu (povrch by měl být čistý, pevný a rovný) vyválcovat role filmu a změřit požadované množství.

Použijte ostrý nůž nebo nůžky ke snížení požadované velikosti. Fólie je velmi tenká, aby se na skle vytvořil hladký a krásný spoj, je důležité odříznout film. Pokud máte pochybnosti o provedení této části práce, použijte pravítko a tužku. Na plánované lince je snazší řezat film.

Připravuje se povrch, který má být potažen. Nyní musíte sklo z postřikovače navlhčit mýdlovou vodou.

Odstraňte ochrannou vrstvu z fólie. Aby se dočasně neutralizoval účinek lepidla, navlhčíme povrch velkým množstvím vody. Tak můžete snadno nalepit film a nebude se neustále držet skla.

Nyní jemně přilepte horní okraj fólie ke sklu lepidlovým povrchem a hladce, pomalu, vyhlaďte materiál, abyste se zbavili vzduchových bublin a záhybů.

Vezměte pryžovou špachtli a vyžehlte film a snažte se odstranit vzduch. Vidíte-li, že vzduch je stále tam, můžete jemně vytáhnout film přes okraj a znovu lepidlo, stačí okamžitě projít tímto místem špachtlí.

Po úplné přilnavosti filmu opět projděte po celé ploše špachtlí, abyste odstranili přebytečnou vodu. Zvláštní pozornost věnujte okrajům.
Přebytečný film lze řezat nožem. Všechno, můžete obdivovat svou práci.

Věnujte pozornost!
A zde je další způsob lepení filmu, který sdíleli lidé, kteří si osvojili techniku ​​lepení na vlastní pěst. Tajemství lepení spočívá pouze v jedné složce - namísto vody je lepší použít ricinu nebo vazelínu.

Musí se nejprve zahřát a kapat na kapku, která nepouští vlákna. Sklo otřete hadříkem a pak pokračujte v lepení filmu. Nejlepší čas na práci je slunečný den, kdy jsou brýle teplé.

Olej dobře drží film a na podzim ho lze snadno odstranit. Pokud nechcete, aby se s filmem, můžete ji šít na vnitřní straně tkaniny záclony.

Jak pečovat o film po lepení

Důležité je nejen dodržování všech pravidel při vkládání filmu, ale také to, jak dobře se provádí péče po vložení. Je důležité, abyste se nedotýkali filmu rukama, aby se nepohyboval, a také mytí skla po dobu jednoho měsíce.

O měsíc později můžete umýt okna, ale neměli byste používat prostředky pro brýle s čpavkem. Je také nežádoucí používat abraziva a tvrdé žínky, aby nedošlo k poškrábání tenkého povlaku.

Okna můžete otřít měkkým hadříkem nebo papírovými ručníky. Pro čištění skla před nečistotami je povoleno použít gumovou stěrku.

Ihned po instalaci můžete otestovat účinek ochranného filmu(pokud byl instalován v létě). Položte ruku na okenní parapet okna, kde je film, a pak na okenním parapetu, kde film ještě není nalepen.

Měli byste pocítit teplotní rozdíl. Mimochodem, v létě, kdy teploměr stoupne na úroveň + 50 ° C v létě, nebude teplota v místnosti vyšší než + 26 ° C. Tam je hodně přemýšlet a spěchat koupit několik rolí opalovacího filmu na okna.

Jak správně přilepit sluneční film na skleněné okno?

Řádná instalace opalovacího filmu na okno je náročný proces, který vyžaduje speciální nástroje, profesionální dovednosti a zkušenosti.

Nejlepší je svázat tónování nebo instalaci ochranného filmu kvalifikovaným montérům, kteří znají všechny nuance této operace a dávají záruku na jejich práci.

Užitečné rady!
Pokud se však rozhodnete nalepit na okno ochranný film proti slunci, přečtěte si pokyny, jak to udělat správně.

Pouze dobře instalovaný film vydrží tak dlouho, jak je to jen možné a bude vypadat dokonale.

Nástroje pro montáž opalovacích krémů na okno

Pro montážní fólii použijte následující sadu nástrojů:

Je důležité používat nástroje od osvědčených značek pro instalaci na okno s ochrannou fólií. Vlastní a nekvalitní svítidla zanechávají na skle škrábance, vzduchové bubliny a další vady.

Jak lepit na skloopalovací krém: instrukce

Tento postup zahrnuje řadu sekvenčních činností. Především je nutné připravit místnost, ve které bude film instalován.

Musí být: suché, čisté a chráněné před průvanem, takže malé částice prachu ze vzduchu nespadají pod fólii. Teplota v místnosti není vyšší než + 30 ° С a není nižší než + 10 ° С.

Doporučená vlhkost vzduchu je 20 až 80%.

Podrobný návod, jak správně nalepit opalovací krém na okna:

Stupeň №1. Řezací fólie

Řezání filmu se provádí pomocí pravítka, čtverce a řezacího nože na dokonale rovném stole. Šířka a délka plechu by měla odpovídat velikosti skla + 10 mm pro oříznutí na každé straně (nebo 15 mm při montáži fólie na okno s dvojitým zasklením stojícím v konstrukci okna).

Pokud je plánováno najednou odstínit několik oken, označte každý kus řezem značkou podle schématu rozvržení okna. To pomůže vyhnout se chybám a ušetřit čas.

Stupeň №2. Čištění skla

K dobrému čištění povrchu skla potřebujete:

 • Připravte roztok: 0,5 ml vody smíchané s 3-4 kapkami neutrálního šamponu. Poměr se může lišit v závislosti na tvrdosti vody.
 • Nalijte roztok do postřikovače a postříkejte kapalinu na sklo. Roztok mýdla na povrchu skla.
 • Očistěte sklo přilepených částic, usušené barvy a zbytky nečistot. K tomu potřebujete škrabku s kovemčepel. Čištění se provádí ve dvou směrech: svisle a vodorovně.
 • Otřete okraje skleněné podložky papírem, abyste odstranili nečistoty a prach.
 • Znovu připravte roztok na sklo ještě jednou. Procházka 3-4 krát na povrchu skla s gumovým stíračem v horizontálním i vertikálním směru. Po každém průchodu se přístroj doporučuje umýt čistým roztokem.
 • K čištění skla nepoužívejte hotové výrobky obsahující amoniak (např. „Mr. Muscle“). Zbytky amoniaku mohou deaktivovat lepidlo na filmu a nelepí se dobře.

Po dokončení těchto procedur můžete na okno nalepit opalovací krém.

Stupeň №3. Montáž (válcování) fólie

\ t

Pro instalaci filmu potřebujete:

To je důležité!
Požadovaný kus filmu a skleněný povrch rozprášte rozprašovačem. Při odstraňování ochranné vrstvy se sníží množství prachu na lepidle na minimum.

Odlupujte opalovací krém, tzn. odstranit část ochranného dacronu. Pak pokračujte v navlhčování otevírací lepicí základny roztokem, pomalu a co nejtěsněji odstraňte lavsan z celého listu. Je žádoucí provést separaci materiálu společně: jeden drží rohy filmu nahoře (ujistěte se, že mokré prsty s mýdlovou vodou tak, že nejsou žádné výtisky vlevo na rohy filmu!), Druhý - mokrý a odstraňuje ochrannou vrstvu. Pokud není k dispozici pomocník: sprejSklo s roztokem, k němu přilepte film a opatrně odstraňte lavsan, nezapomeňte na to neustále navlhčit.

Přilepte fólii ke sklu lepivou stranou a zvlhčete materiál, abyste zajistili dobrý skluz nástroje. Dále je třeba film jemně vyhladit gumovým stíračem a vypudit vodu zpod plachty.

Zbývající kapalina se odstraní destilací polyurethanu. Přemístěte nástroj ze středu na hrany, aniž byste přitom vynechali jeden díl. Čím více úsilí vložíte do ždímání vlhkosti, tím rychleji film vyschne.

Hrany fólie seříznou řezacím nožem pod úhlem 15 ° -20 °. Od skleněných hran k okrajům filmu by měla být vzdálenost 3-5 mm. Mezera se zvyšuje v závislosti na tloušťce materiálu: čím silnější je větší. Při tónování skla, které bude následně sestaveno do skleněné jednotky, je třeba předem zjistit rozměry vzdálenosti konstrukce. To pomůže učinit správné odbavení.

Hrany archu vyválte vytažením a zatlačte je pomocí kování, které je zabaleno do několika vrstev ubrousků nebo jednoduše do ubrousků.

Poslední etapou je sušení skla, pokud dojde ke slepení při výrobě oken. Bude to trvat několik dní. Asi den po instalaci na okénko opalovacího filmu byste měli dílo zkontrolovat a v případě potřeby opravit závady.

Je-li nutné několik sklenic sušit fólií, doporučuje se, aby byly uspořádány tak, aby mezi nimi byla mezera pro ventilaci (to znamená, že se nesmí uschnout „balení“).

Jakopravit závady po instalaci opalovacího krému na okna?

V procesu a po montáži fólie na sklo mohou vzniknout takové problémy:

 1. Bubliny (čočky) vody. Zbytkovou vlhkost lze zmáčknout na nejbližší okraj materiálu. Pokud je lepidlo již zmrazené, je třeba propíchnout nafouknutou plochu jehlou a jemně odstranit kapalinu.
 2. Mlžení a výskyt zakalených skvrn na filmu. Je to vizuální efekt, ne závada v instalaci! Objevuje se díky skutečnosti, že roztok mýdla zůstává pod filmem. Menší opacity se odpařují přes mikropóry v materiálu po několika dnech pod vlivem slunečního světla a tepla.
 3. Rychlá přilnavost filmu ke sklu. Pokud je instalace prováděna při vysoké teplotě na horkém povrchu, fólie se „rychle“ nalepí na sklo a ztěžuje tak vyhlazování. V případě tepla doporučujeme, abyste lepicí vrstvu a sklo důkladněji nastříkali roztokem. Lavsan je v tomto případě odstraněn, jak je materiál válcován.
 4. Odpady pod filmem. Velké množství odpadků nelze odstranit, vyžaduje překližky.

Pamatujte, že sklo s fólií může projít podložkou na výrobu okna nebo mýt v 3-7 dnech.

Zrcadlová ochrana proti slunci pro okno: výhody a nevýhody

Dnes má zrcadlový opalovací film na okně co nejvíceširoce používán, je instalován na oknech kancelářských budov, výloh, různých zábavních center, nákupních center a soukromých domů.

Věnujte pozornost!
Dnes je používání zrcadlových opalovacích krémů jednoduchým a účinným způsobem řešení problému ochrany místnosti před světelnými paprsky.

Zrcadlové sluneční ochranné fólie jsou zpravidla průsvitné a mohou odrážet směrové světlo z jedné strany. Okenní záclony se doporučují pro zlepšení environmentálních parametrů areálu, pro oblasti s vysokou úrovní sluneční aktivity a obecnými úrovněmi záření.

Jaká je výhoda

Moderní zrcadlový ochranný film může být průhledný nebo tónovaný v různých barvách. Snižuje expozici ultrafialovému světlu až o 92 procent. Použití kovů pro výrobu záclon postřikem přispívá k odrazu mikrovlnného záření.

Zrcadlový sluneční ochranný film má jedinečnou schopnost zajistit jednosměrnou viditelnost. Vnější strana zrcadlového filmu chránícího před sluncem, když je instalována, získává účinek zrcadla, čímž zabraňuje vstupu zvědavého vzhledu a ultrafialových paprsků do místnosti.

Sluneční clona pro okna zabraňuje vypalování různých vnitřních prvků: jedná se o měkký nábytek, lakované povrchy objektů, tapety.

Kromě škodlivéhoultrafialové paprsky, zrcadlový film odráží a termální záření, mnohem lepší než vnitřní žaluzie nebo záclony používané pro ochranu před sluncem.

Na slunné straně okna, která je chráněna před sluncem záclonami nebo žaluziemi, zvyšte teplotu v místnosti.

Technologie nanášení zrcadlového filmu na okno

Provádění prací na nálepce zrcadlového filmu na ochranu před sluncem nevyžaduje od osoby zvláštní dovednosti. To však vyžaduje přísné dodržování řady podmínek v procesu lepení filmu na povrch skla.

Před zahájením instalačních prací byste měli důkladně vyčistit celý povrch okna. Stávající nečistoty, které nebyly vymyty a zůstaly na povrchu skla, by měly být odstraněny škrabkou nebo žiletkou.

Skleněný povrch je navlhčen vodou a poté ostříhaným malířským nožem přikryjte fólii na ochranu proti slunečnímu záření na velikost povrchu skla.

Je nežádoucí pokusit se přilepit na suchý povrch skla zrcadlový ochranný film proti slunci, mohou se vytvořit nepravidelnosti ve formě záhybů nebo bublin se vzduchem. Tato posloupnost akcí je dána především skutečností, že co nejméně možných kouzel zůstává pod filmem.

Dobrá rada!
Povrch skla je ošetřen mýdlovým roztokem, poté se pokračuje instalací zrcadlového opalovacího filmu tak, aby získal rovný povrch.Je nutné odstranit mýdlový roztok zpod něj a zároveň ho pevně zatlačit plastovou stěrkou a hladkým pohybem po povrchu skla.

V případě okna bytu nebo domu umístěného na slunné straně se doporučuje lepit zrcadlový film o tloušťce 28-56 mikronů. Přednost zůstává za nejhustším filmem, je odolnější vůči různým typům poškození.

Při použití zrcadlového filmu na okenní sklo klesá teplota vzduchu a snižuje se také množství pronikajícího slunečního záření. Tyto sluneční odstíny jsou zpravidla natřeny nebo metalizovány a zůstávají transparentní vůči světlu. K dnešnímu dni, náklady na zrcadlový film není vysoká a vyplatí se velmi rychle.

Průmyslové zrcadlové sluneční clony se používají pouze uvnitř a jsou instalovány na stávající zasklení.

Jedinou nevýhodou, že zrcadlový film má mírné nepříjemnosti pro lidi v místnosti, a také je třeba velmi opatrně odstranit zrcadlový ochranný film, aby na skle nebyly žádné skvrny.

Jak nalepit zrcadlově zrcadlové okno odrážející slunce

Pokud jste trápeni netolerovatelným teplem, dusivostí a jasným světlem, je-li slunná strana vašeho domova během léta neustále ohřívána na teplotu sauny, pak univerzální, jednoduchý prostředek - tónovaný nebo zrcadlový opalovací krém pomůže vyřešit všechny tyto problémy.

Bude to skutečná spása v horkém letním období, kdy je těžké se schovat před sluncem i doma.

V současné době existuje více než tucet druhů dabingového opalovacího filmu pro okna, který se liší stupněm tmavnutí, hustoty a způsobu lepení, jakož i životnosti a životnosti.

Výhody filmu a metody jeho instalace

Po nalepení zrcadlového filmu získáte následující výhody:

Ultrafialové zpoždění je 98% - škodlivé paprsky nespadají do místností, ale jas se nemění.

Možnost demontáže výrobku v případě, že není potřeba - po skončení horké sezóny se fólie odstraní (za určitých podmínek, o kterých budeme diskutovat později).

Dostatečné osvětlení - od této chvíle, práce v počítači nebo sledování filmu bude jen zábavné a nebudete muset neustále otáčet obrazovku od slunce.

Ochrana před zvědavýma očima ve dne - zrcadlový povrch skryje celou místnost a kolemjdoucí se nebudou moci dívat do vašeho okna. Vše, co vidí, je jejich odraz.

Spolehlivé upevnění skleněných úlomků - s lepeným filmem se rozbité sklo nerozpadne a úlomky nebudou vletět do bytu.

To je důležité!
V zimě bude film na ochranu proti slunečnímu záření působit jako překážka pro uvolňování tepla - pomůže to efektivněji se hromadit.

Tento univerzální nástroj vám pomůže chránit váš domov před nejrůznějšími problémy,spojeny nejen se sluncem, ale také s kritiky.

Montáž zrcadlového ochranného filmu proti slunečnímu záření

Je-li to nutné, můžete sami pracovat na lepení filmu na oknech, pokud však nemáte ponětí, jak lepit tónování na bytových oknech, je lepší využít služeb profesionálů nebo alespoň pečlivě prostudovat technologii a každý z nich. podobné práce.

Pro samolepení filmu budou zapotřebí nástroje jako:

 • Škrabka,
 • Atomizátor,
 • Kancelářský nůž,
 • Mírný detergent,
 • Měkká gumová nebo plastová stěrka.

Fólie má lepicí podklad, to znamená, že se jedná o samolepicí výrobek.

Pro zahájení práce je nutné sklo připravit:

 1. Čištění nečistot pomocí jemných čisticích prostředků.
 2. Odstranění starých skvrn a značek pračkami. Pokud lepidlo na plastová okna zůstane na povrchu skla, pak budete muset použít kovový nebo dřevěný nástroj k odstranění kompozice.

Po vyčištění skla důkladně otřete. Pro tento účel je ideální ručník vyrobený z měkké tkaniny, jako je mikrovlákno.

Po dokončení přípravných prací je nutné provést měření a řezání fólie a poté pokračovat k přímé instalaci tónování, které se provádí v několika krocích:

 • Zvlhčovánísklo s použitím mírně vyčištěné vody s detergentem, tekutým mýdlem nebo dětským šamponem.
 • Uvolněte fólii z ochranné vrstvy.
 • Nanášení ochranného filmu na povrch okna, rovnoměrné rozložení materiálu po celé ploše skla.
 • Pokud hrany přesahují přes sklo, měly by být opatrně řezány nožem.
 • Zbytky vody se z lepené fólie odstraní špachtlí.
 • Aktualizované okno by mělo zůstat zcela suché, což obvykle trvá přibližně týden.

Po dokončení všech výše uvedených kroků si brzy budete moci vychutnat vysoce kvalitní tónování, které ochrání váš domov před horkým a jasným sluncem za každého počasí.

Kdokoli se s instalací dokáže vyrovnat, a to i v případě, že jste nikdy předtím takové produkty nepřilepili, musíte k tomuto úkolu přistupovat pouze odpovědně.

Nevýhody zrcadlového povrchu

Zvažte možné nevýhody týkající se zrcadlového povlaku.

Film má na straně, kde je lehčí, zrcadlový povrch. To znamená, že den bude lehčí z ulice a pro kolemjdoucí sklo bude skutečným neproniknutelným zrcadlem.

Ale ve večerních hodinách a v noci budete muset použít záclony nebo žaluzie, protože teď bude z vaší strany lehčí a pro diváky nebude těžké se dívat z okna, zejména v prvních patrech.

Další nevýhodou je obtížnost demontáže s řádným lepením podle návodu.

Věnujte pozornost!
Jinak lze tento způsob ochrany před sluncem považovat za univerzální. Budete vždy v bezpečí, uložte si věci před vyblednutím.

Dodatečný bonus bude přijatelnou cenou.

Jak lepit opalovací krém: detaily

Existuje několik způsobů, jak chránit před teplem a sluncem v interiéru:

 1. Klimatizace
 2. Žaluzie
 3. Opalovací krém

Nejlevnější z těchto metod je lepení opalovacího filmu. Věnujte pozornost filmu, ne fólii. Fólie je na rozdíl od transparentní na jedné straně fólie neprůhledná.

Opalovací fólie je vyrobena z metalizovaného polyethylentereftalátu a je v podstatě zrcadlem. Film může být různého stupně průhlednosti, je aplikován jak z vnitřní strany okna, tak z vnějšku.

Životnost a výhody použití

Životnost fólie nanesené z vnějšku je dva roky, zatímco s vnitřkem je mnohem delší, ale účinnost bude menší díky ohřevu samotného skla a přenosu tepla ozařováním.

Výhody použití filmu zahrnují:

 • Vysoká odrazivost světla a tepla
 • Nechte se chránit před pohledy sousedů
 • Zabraňuje vyhoření nábytku a vnitřních částí ze slunečního světla

Některé zdroje uvádějí negativní účinky na pokojové rostliny v důsledku skutečnosti, že film neumožňuje průchod UV světla. Nicméně částultrafialové paprsky pronikají do filmu, to je dost pro rostliny.

Jak lepidlo

Je nutné lepidlo nalepit na čisté, prané (nejlépe na obou stranách) okno. Aby bylo možné přilepit ochrannou fólii, je nutné ji rozřezat na velikost skla, oddělit ochrannou vrstvu, nastříkat sklenici mýdlovou vodou a připevnit film.

Pro snazší pohyb filmu na skle se doporučuje použití mýdla