Mechanismus pro posuvné dveře to dělá sám: instrukce

Dobrý den, milí čtenáři! Minulý měsíc jsem byl v hospodyni - můj bratranec dostal dvoupokojový byt.

Měla velké štěstí, protože bydlení je v dobré oblasti s rozvinutou infrastrukturou.

To není dost místa v samotném bytě.

Navrhla jsem sestře, aby instalovala posuvné dveře, aby se uvolnil prostor.

Souhlasila a druhý den jsem pracovala.

Chcete se naučit, jak vytvořit mechanismus pro posuvné dveře vlastníma rukama? V níže uvedeném materiálu vám vše podrobně povím.

Mechanismus pro posuvné dveře sám: instrukce

Posuvné dveře již dnes nejsou něčím neobvyklým. Princip jejich práce je vyjádřen v samotném názvu: posuvný - otevřený posunutím podél vodítek, spíše než tradičním způsobem.

Poté, co prošli zkouškou času, nepřestávají mizet z obytných, průmyslových, obchodních a obchodních prostor.

To je důležité!
Posuvné dveře jsou ve většině případů vyrobeny ze dřeva, existují však i konstrukce z jiných materiálů.

Instalace takových dveří je možná jak mezi místnostmi, tak na lodžii, balkonu, terase, verandě. Mnozí jistě ocenili originalitu posuvných dveří vyrobených v japonském stylu. Takové produkty a nyní zaujímají jednu z nejvyšších pozic mezi mimořádnými designovými nápady. Koneckonců, tento druh mechanismu pro vnitřní posuvné dveře lze zvládnout vlastníma rukama.

Odrůdy

Nemůžete se dočkat, až vytvoříte posuvný mechanismus pro dveře vlastníma rukama? Pak byste měli vědět, jaké typy takových zařízení jsou.

Poloměr. Jedná se o polokruhový design. Ve většině případů je vyroben z tvrzeného skla (tloušťka 8 mm a více) s vysokou pevností. Mechanismy tohoto druhu nejsou levné.

Jejich vzhled je však také impozantní a přidává ještě větší objem do obytných nebo kancelářských prostor. Tyto dveře fungují jako náhrada kupé s posuvnými dveřmi, pokud není možné je instalovat.

Coupe. Takový mechanismus umožňuje upevnění výrobků z jednoho, dvou, tří a čtyř listů. Je zde jedna společná kvalita s radiální variací - vynikající úspora místa.

Pro některé je vhodnější nuance, aby se žaluzie nepohnula pouze podél stěny, ale byla ukryta ve výklenku. Takové přání by zahrnovalo výrobu speciální části kovu a sádrokartonové desky, která má uvnitř dutinu.

Akordeony. Mají další jméno - cik-cak. Jedná se o konstrukci jednotlivých segmentů, které se při otevírání překrývají. Dělat tento druh plánu s vlastními rukama je o něco těžší, ale je to také reálné.
Typy mechanismů

Stále posuvná plátna jsou tímto indikátorem rozdělena jako způsob upevnění. Mohou být navrženy jak s 1., tak se 2 vodítky. Látka na 1. vodítku (zavěšena)poskytuje méně času při instalaci. Takové vlastnosti dveří na 2 vodítkách, jako je stabilita a spolehlivost, jsou však cennější, pokud potřebujete připojit těžké křídlo dveří.

Posuvný mechanismus může být také uspořádán se speciální přepážkou, která je uvnitř dutá, ve které je vodítko skryto. V důsledku toho se křídlo dveří skrývá a šetří tak životní prostor.

Kromě vodítek připojených k povrchu podlahy mohou být dveře instalovány na speciální kolejnici. S tímto řešením bude křídlo dveří umístěno mírně nad podlahou.

Nástroje a materiály

Pro sestavení posuvného mechanismu budete muset připravit následující:

 1. křídlo pro dveře;
 2. hliníkový profil - 2 m;
 3. dřevěný blok;
 4. omezovače;
 5. vodítka s upevňovacími prostředky k nim;
 6. horní a dolní válečky;
 7. upevňovací prvky (šrouby, šrouby, hmoždinky);
 8. zátky pro dekoraci;
 9. tužka;
 10. svinovací metr.

Pokyn: montáž posuvného mechanismu

Posuvné dveře jsou tak již k dispozici (zakoupené nebo vyrobené). Popisujeme, jak postup montáže postupuje krok za krokem na příkladu montáže dvířek prostoru se 2 vodítky.

Věnujte pozornost!
Nejdříve musíte demontovat staré křídlové dveře, přesněji - plátno a krabici, ve které bylo upevněno. Koncové části jsou natřeny v barvě instalovaného výrobku.

Odstraňte prach a nečistoty z pracovních ploch.
Umístěte značkovač pod lištu nahoře, která je ihned připojena nad otvorem.
Označte oblasti pod vodítky. Proveďte měření křídla vrat se zvětšením vzdálenosti mezi povrchem podlahy a plátnem.

Začněte montovat spodní vodítka. Délka vedení musí být 2krát delší než šířka dveřního otvoru. Rovnost všech prací se kontroluje na úrovni. Pokud je detekován i mírný sklon, web se bude pohybovat nezávisle. Upevňovací vodítka jsou přípustná pro horní nosník nebo přímo k povrchu stropu pomocí hmoždinek a držáků.

Po instalaci vodítek přejděte na kolekci válečkových vozíků. Jsou umístěny v dolní části konstrukce, na níže uvedeném průvodci.

Proveďte značení stěny pro montáž vodítka nahoře, které je pak namontováno na vyznačeném místě.

Instalace mechanismu posuvných dveří, nezapomeňte na instalaci omezovačů. V opačném případě můžete získat takové „překvapení“ jako dveře, které se samy od sebe oddělují od jakéhokoli návrhu. Nejlepší možností je koupit plastová omezení. Přispějí k tichému otevření a zavření dveří.

Po sestavení celého mechanismu a jeho nastavení by vedení vodítek mělo být provedeno pomocí ozdobných panelů, lišt. Upevnění těchto prvků se provádí samořeznými šrouby, které jsou následně utěsněny speciálními zátkami.
InDokončení zvedne dveře tak, aby bylo vidět svah nahoře. Nejdříve nasaďte horní část, pak se plátno spouští na vodítka ve spodní části. Pokud je plátno těžké, nemůžete to udělat bez pomoci svého partnera.

Po dokončení instalace posuvného mechanismu je nutné zkontrolovat funkci dveří. Analyzujte, jak jemně dochází k jeho otevírání /zavírání, zda se některá část zasekne. Pokud se dveře pohybují pevně, pak nemusíte zoufat. Postupem času bude mechanismus vyvinut a problém bude odstraněn sám.

Není těžké instalovat posuvný mechanismus vlastním úsilím. Na pomoc specialistů samozřejmě nikdy není pozdě. Tento druh služeb však stojí hodně.

Je mnohem hezčí udělat si posuvné dveře sami.

Mechanismus pro posuvné dveře vlastníma rukama

Nikdo dnes nepřekvapí posuvnými dveřmi. Posuvné designy mohou být splněny všude. Používají se pro všechny typy dveří, včetně skla a kovu, ale častěji se používají jako skříně do interiéru a křídla.

Užitečné rady!
Ve většině případů se posuvné systémy pro vnitřní dveře a skříně montují a instalují vlastníma rukama. Schéma montáže a instalace není příliš složité.

Je důležité zvolit kvalitní posuvný mechanismus a jasně sledovat zvolené schéma.

Výhody a nevýhody kluzných konstrukcí

Hlavní výhody použití posuvné struktury jsou následující:

 • Úspora místa.
 • Snadná instalace, která vám umožní instalaci sami.
 • Není třeba instalovat krabici.
 • Bezhlučná, spolehlivá a trvanlivá práce.
 • Snížení rizika zranění.
 • Schopnost instalovat těsný libovolný rozměr a automatický řídicí systém.

Mezi nevýhody patří nízká těsnost a potřeba instalovat kanystr (v některých případech).

Druhy posuvných dveří

Posuvné dveře se liší od posuvných mechanismů. Ty mohou být skládací, ve kterých jsou záhyby složeny do „harmoniky“ nebo „knihy“.

Zatahovací konstrukce se liší způsobem otevírání a počtem klapek.

Dveře kupé.Jeden nebo dva dveře se pohybují podél rovnoběžných stěn s vodítky v jednom nebo opačném směru. Používají se také v kupé "Versailles".
Kazeta. Rozdíl od prvního je ten, že když otevřete křídlo schovávané v pouzdře na tužku.

Je vyroben ručně ze sádrokartonu, jiných materiálů nebo zakoupen v sadě s posuvnou konstrukcí.
Radius. Liší se v původním tvaru, určeném zakřivením vodítek.

Kaskádování.Každá klapka má svá vodítka. Staňte se s jedním stacionárním a několika mobilními hadry.
Inline. Přístroj navrhne možnost, kdyžotevírání obou dveří se pohybuje směrem k sobě a pouze část otvoru zůstává pro průchod

Konstrukce systému zpětného rázu

V závislosti na hmotnosti pásu může mít posuvný mechanismus odlišnou konstrukci. Ve zjednodušené podobě se mechanismus posuvných dveří skládá z následujících konstrukčních prvků:

To je důležité!
Vodítko s válečkovými vozíky. Počet těchto prvků se může lišit pro různé typy dveří. Využívají se častěji z tlustého hliníkového profilu a slouží k upevnění listů v nich.

Uvnitř kolejnic jsou polymerové válce namontovány na ložiska, která zajišťují potřebnou hladkost otevření. Připojeno ke stěně, podlaze nebo stropu.

Omezovače nebo blokovací mechanismy. Slouží k držení křídla ve vodítku.

Typy pohyblivých systémů

V závislosti na provedení konstruktivní myšlenky mohou mít vratné systémy několik pokynů. Častěji jeden nebo dva. Umístění podpěrných válečků může být také odlišné:

Výše ​​. Jedná se o systém typu odpružení. Suspenze látky se provádí pouze na horním vodítku. Zatížení je rozloženo pouze na horní válečky a dveře se otevírají bez dotyku podlahy.

Níže . Toto je systém podpory. Celé zatížení dopadá na spodní kolejnici. Horní suspenze se nepoužívá.

Samotné mechanismy pro provádění a účel jsou rozděleny do následujících částí:

Standard . To jenejjednodušší a nejběžnější možností, která nezpůsobuje potíže při instalaci ručně. Zpravidla bezporogovy.
Navrženo pro maximální zatížení 40 až 120 kg, konstrukce má ložiska.

Konstrukce posuvných dveří

Otevřený typ.Je nazýván proto, že jsou viditelné všechny prvky konstrukce. Závěs je určen pro dveře s hmotností listů do 100 kg. Předpokládejme instalaci pera vlastníma rukama.
Skrytý typ. Prvky konstrukce skryté za křídlem křídla. Spodní vodítko není použito. Nedoporučuje se pro skleněné dveře. Vzhledem k jednoduchosti je instalace do-it-yourself povolena.

S blíž.Speciální zařízení zajišťuje hladký pohyb ventilů. Zavírač je instalován na jakýkoliv typ dveří a může pracovat v obou směrech pohybu rolet.

Věnujte pozornost!
Synchronní . Mechanismus umožňuje současné otevírání ventilů v různých směrech. Určeno pro dveře s hmotností do 80 kg. Navíc jsou součástí dodávky napínací kladky, kabely, upevňovací prvky a háčky. Instalace se nedoporučuje vzhledem ke složitosti práce.

Teleskopický . Mechanismus zajišťuje otevírání ventilů v jednom směru. Existují dvě paralelní kolejnice, na kterých jsou zavěšeny dveře spojené synchronním otevíracím zařízením. Zavěšení je povoleno na tři uzávěry.
Rotační. Jedná se o nový typ mechanismu pro interiérový design. Má výhody charakteristické pro posuvné,křídlové dveře a křídlové dveře.

Co potřebujete k instalaci

Mechanismy zpětného rázu se namontují na dveře pomocí následujících nástrojů a příslušenství:

 1. Vrták, šroubovák, šroubováky.
 2. Upevňovací prvky - šrouby, hmoždinky a šrouby.
 3. Svinovací metr.
 4. Tužka.
 5. Hliníkový profil. Pro standardní provedení "Versailles" stačí koupit dvoumetrový bar. Volba délky pro jednotlivé rozměry otvorů se provádí pomocí výpočtů, které lze nalézt v síti.
 6. Versaillesův profil
 7. Dřevěný trám. Jeden nebo dva podle počtu horních vodítek. Tloušťka se protřepává pod tloušťkou pásu, s ohledem na velikost mechanismu Obvykle 4-5 cm.
 8. Omezovače. Počet ohraničujících závorek by měl odpovídat počtu kolejnic násobených dvěma.
 9. Průvodci. Reiki by měla být hladká a materiál odolný a lehký.
 10. Válečky s vozy. Zásuvná jednotka - nejdůležitější část systému. Od jeho spolehlivosti a kvality závisí na životnosti a funkčnosti celého systému. To je třeba vzít v úvahu při volbě.
 11. Dekorační čepice.

Po provedení tohoto postupu pokračujte v instalaci na křídlo. Instalaci lze provádět jak samostatně, tak za účasti odborníků.

Instalace

Režim a postup instalace jsou tyto:

Prvním krokem je označení polohy vodítek. Kolejnice jsou instalovány nad dveřmi o 15-20 cm s ohledem na výšku válcemechanismu. Výška se měří od podlahy.

Vodorovné čáry jsou nakresleny na stěně a jsou kontrolovány úrovní.
Nesrovnalosti mohou vést ke spontánnímu vrácení ventilů, zejména při instalaci systému Versailles coupe.

Pak se pod vodícími kolejnicemi upevní tyč. Je namontován nad značkami. Používají se hmoždinky.

Na dřevo jsou připevněny vodítka. Někdy jsou umístěny přímo na zeď. Dbejte na to, aby mezi stěnou /barem byla malá mezera, aby se jí křídlo nedotýkalo. Délka kolejnic musí přesahovat šířku otvoru vdovy.

Montáž válečkového mechanismu

Do kolejnic je vložen blok válečkových vozíků s upevňovacími prvky.
Sešívačky jsou instalovány, určené k zablokování mechanismů válečků. Jsou umístěny 5 mm od okraje plátna.

Dobrá rada!
Dále je tkanina připevněna k držákům pomocí šroubů. Při instalaci systému Versailles kupé je zvláštní pozornost věnována absenci mezer. V systému Versailles se často objevují kvůli synchronnímu pohybu válečků.

Uzávěry se odšroubují na kolejnice z konců a posuvný blok se uzavře deskami nebo ozdobnými pásky.

Instalace posuvné konstrukce a systému automatického řízení není tak složitá. Pokud máte dovednosti, systém je respektován, pak může každý nízko nasazený člověk dátrukama.

Důležitá je kvalita komponent. Každý prvek hraje roli - posuvný blok, vodítko, závěs, zarážka a dokonce i šroubové spoje. Velmi oblíbené jsou italské výrobky vysoké kvality. Zajišťují velmi snadný pohyb látky a těsné uzavření ventilů.

Mechanismus posuvných dveří vlastníma rukama

Posuvné dveře jsou dnes tak populární, že o nich vědí i děti předškolního věku. O mechanismu jejich činnosti se lze snadno naučit od jména dveří. Tyto dveře se jen posouvají, jako jsou brány a prostory ve sci-fi filmech 70. let.

Tyto dveře jsou umístěny na speciálních vodítkách a bez sebemenšího úsilí se na ně posouvají. Dnes jsou posuvné dveře často používány v komorách, kancelářích, nákupních centrech a vládních agenturách.

Tyto dveře budou vždy vypadat skvěle na terase, na balkóně nebo kdekoli jinde, kde není vyžadováno speciální zabezpečení. Obvyklé a první dveře se objevily v Japonsku, všichni víme, že tento vtípek východních bratří - vše je kompaktní a pohodlné.

Tyto dveře stále stojí v mnoha oblastech japonských budov. Nicméně, mezi soukromými venkovskými domy, tyto dveře také nejsou zbavené kupujícího.

Typy mechanismů posuvných dveří

Pokud chcete smontovat posuvné dveře vlastníma rukama, zvažte některé z těchto funkcí.

Radiální posuvné dveře

Polookruhové dveře, jejich obvykléVyrobeno z tlustého skla temperovaného typu o síle osmi milimetrů. Tento mechanismus má vysokou cenu, ale navenek atraktivní neobvykle.

Tento typ dává každé místnosti futuristický a neobvyklý, stejně jako iluzi objemu místnosti. Také tento typ dveří je volitelný v případě, že není možné instalovat běžné posuvné dveře.

Dveře typového prostoru

Takové dveře mají tento název díky extrémní podobnosti s dveřmi v automobilech. Vlastnosti jejich zařízení umožňují umístit dvě a čtyři křídla dveří.

Jsou praktické, nezabírají mnoho místa. Někteří lidé milují tyto dveře, protože se schovávají ve výklenku ve dveřích. Niche je vytvořen s pomocí sádrokartonu a kovu.

Druh akordeonových dveří

Tento druh se také nazývá Zig-zag. Mají podobu dveří sestavených z neurčitého počtu dílů, které se po otevření sklopí do sebe. Tyto dveře ručně stavět problematické a dlouhé, ale velmi možné.

To je důležité!
Posuvné dveře jsou také rozděleny upevňovacími momenty. Obvykle jsou takové dveře zhotoveny ze dvou nebo jednoho vodítka. Například dveře s jednou kolejnicí nesou název zavěšených dveří, jsou obvykle méně nákladné a nevyžadují dlouhou dobu instalace.

Plus dvě vodítka ve větší stabilitě a spolehlivosti. Nebudou vyjít tak snadno ze svých míst, když jsou konfrontováni s osobou. Ve stejné době, prostě neDruhé typy dveří mohou být umístěny zvláště těžké dekorace a křídla dveří.

Možnosti montáže posuvných dveří

Metoda jedna. Upravte speciální oddíl, který je prázdný uvnitř a nainstalujte do něj skrytý průvodce. V důsledku toho budou dveře, jako by zmizely z přechodu mezi pokoji, čímž šetří místo.

Kromě speciálních vedení je k dispozici také druh kolejnic pro posuvné dveře. Z těchto důvodů mohou být dveře o něco vyšší než u běžných vodítek.

Příprava pro instalaci dveří:

 • Dveře;
 • Dva metry hliníkového profilu;
 • Nosník dřeva;
 • Speciální držáky;
 • Válečky nahoře a dole;
 • Speciální vodítka a upevňovací prvky pro ně;
 • Spojovací systém;
 • zdobení pahýlů;
 • Měřicí páska;
 • Jednoduchá tužka.

Schéma systému posuvných dveří

Jakmile si zakoupíte posuvné dveře, pravděpodobně budete chtít znát princip sestavování mechanismů. Pojďme analyzovat krok za krokem koncept montáže posuvných dveří přes příklad kupónových dveří umístěných na dvou vodítkách.

Nejdříve musíte odstranit existující dveře, stejně jako jejich zbytky. Tj rám dveří. Je také nutné odstranit odpadky, prach a další nepotřebná tělesa.

Poté nasaďte horní nosník a upevněte jej nad dveřmi.

Označte úseky vodicích lišt. Zde budete muset měřitvýška dveří a vzdálenost vůle níže. Toto jsou hlavní měření.

Začněte nejprve instalovat vodítka odspodu. Nezapomeňte, že vzhledem k tomu, že se dveře „schovávají“ ve zdi, je nutné, aby vedení bylo dvakrát delší než šířka zárubně.

Pak se ujistěte, jak přesně jste práci udělali. To vám pomůže budovat úroveň.

S předpojatostí budou dveře žít svůj život. Buď otevřený sám, a být neustále otevřený. Nebo neustále blízko. Ten, mimochodem, je dokonce pohodlný. V případě potřeby využijte této možnosti. Připevněte vodítka ke stropu, k hornímu nosníku, k hmoždinkám a dokonce k držákům.

Poté namontujte válečkové vozíky. Vždy jdou na spodní kolejnici.
Nainstalujte stěnu, abyste mohli nainstalovat horní lištu. Současně ji ihned umístěte na označené místo.

Když instalujete mechanismy sami, nezapomeňte na zádržné systémy, bez kterých budete zabouchávat dveře v průvanu. Omezovače plastického typu jsou nejlepší z hlediska bezhlučnosti, stejně jako měkkost při nárazu do dveří.

Věnujte pozornost!
Jakmile sestavíte konstrukci, je nutné zamaskovat vodítka pomocí ozdobných panelů a rámů. Tyto díly jsou připevněny k samořezným šroubům a poté skryty pomocí zátek.

Zvedněte dvířka tak, aby se naklonila směrem nahoru. Zpočátku se položí horní část, potom se křídlo dveří spustí dolůprůvodce. Pokud jsou dveře těžké, uchýlit se k pomoci příteli.

Po dokončení všech instalačních prací zkontrolujte, zda dvířka fungují správně. Jak hladce to uzavírá? Je to chvění při zavírání? Pokud je těžké dveře otevřít /zavřít, nebojte se. Při použití se mechanismy rychle opotřebovávají.

Pokud existuje touha po konstrukci, mohou být dveře natřeny, natřeny, vyřezány nebo ozdobeny přednostními prvky dekoru.

Jak bylo uvedeno výše, vkládání posuvných dveří do dveří není obtížné. Samozřejmě máte právo obrátit se na specializované společnosti. Pamatujte si, že v tomto případě budete muset "rozepnout" ne malé množství, protože v moderním světě tuto věc, i když ne vzácné, stojí za to.

Posuvné dveře do-it-yourself: jak to udělat rychle

Pokud chcete udělat posuvné interiérové ​​dveře vlastními rukama nebo přepážkou pro koupelnu nebo šatnu, budete muset podniknout řadu vážných přípravných prací, aby se tento podnik stal realitou.

Obecně, samotný proces není příliš těžký, ale pokud chcete, aby byl design dostatečně silný a měl přijatelný vzhled, ignorujte doporučení v této věci.

Konstrukční vlastnosti a výhody

Než začnete s posuvnými nebo takzvanými posuvnými dveřmi vlastníma rukama, jejich zařízení by mělo být zváženo podrobněji. Co je to za design?Jedná se o speciální druh dveřních systémů, který se liší především způsobem, jakým se čepel pohybuje.

Na rozdíl od výkyvných dveří tyto modely nevyžadují další prostor pro jejich otevření, protože se pohybují podél stěny a to je velmi výhodné. To je možné díky posuvnému systému na válcích, který se jemně posouvá podél vodítek.

Posuvnou konstrukci lze použít nejen pro uzavření dveří, ale lze ji také instalovat pro zónování místnosti nebo pro maskování skladovacích prostor, například v koupelně, šatně nebo obývacím pokoji.

Aby bylo možné konečně ověřit proveditelnost konstrukce takové konstrukce, je třeba zvážit nejen proces výroby mechanismu pro posuvné dveře s rukama, ale také jeho výhody a nevýhody.

Výhody posuvných systémů:

 1. snadnost použití;
 2. kompaktnost;
 3. prostorové úspory;
 4. lehkost;
 5. široké spektrum použití;
 6. snadná instalace;
 7. nezávisí na návrzích;
 8. různé možnosti;
 9. lze automatizovat.

Nevýhody posuvného mechanismu:

snížila výkonnost zvuku a tepelné izolace;
strukturální křehkost při používání komponent nízké kvality;
hluk pohybu v některých případech;
vyšší cena příslušenství a náhradních dílů než u výkyvných dveří.
Některé nevýhody lze snadno vyrovnat, aby se posuvné dveře v koupelně,šatna nebo jiná místnost si můžete udělat sami.

Vyberte typ dveří

Než uděláte posuvné dveře vlastníma rukama, musíte se rozhodnout pro jejich typ, protože ne všechny konstrukce si můžete vyrobit sami bez speciálních nástrojů.

Lze rozlišovat tyto hlavní odrůdy:

 • kupé;
 • kaskáda;
 • akordeon;
 • poloměr.

Nejjednodušší je mechanismus posuvných dveří pro posuvné dveře a nejčastěji se používá pro návrh malých otvorů.

Dobrá rada!
Radiální interiérové ​​dveře a příčky jsou nejdražší a nejkomplexnější.

Je také možné rozlišit takové způsoby pohybu webu:

 1. podél stěny;
 2. do stěny;
 3. zatahovací.

Každý svůj vlastní druh můžete dělat vlastníma rukama. Nejjednodušší mechanismus je pohyb podél vodítek podél stěny. Pokud nechcete zaplnit prostor, můžete vytvořit sádrokartonovou desku, která je uvnitř dutá, takže dveře mohou vstupovat přímo do zdi.

Zatahovací mechanismus je podobný prvnímu, ale zároveň mění plátno díky speciálnímu příslušenství.

Jakmile se rozhodnete pro typ posuvné konstrukce, můžete si vybrat ten, který můžete udělat vlastníma rukama.

Typy posuvných systémů

Jedna z nejdůležitějších součástí mechanismu, bez ohledu na to, zda děláte posuvné dveře vlastníma rukama nebo ne,je typ použitého systému. Ve skutečnosti je posuvným systémem sada vodítek a rámů pro plátno. To je druh konstrukce rámu.

Existují dva hlavní typy moderních mechanismů:

 • ocel;
 • hliník.

Ocelová konstrukce je nejodolnější. Aby se vnitřní posuvné dveře staly vlastními rukama, potřebujete přesně tento druh. Mechanismus je schopen odolat těžkým nákladům, ale zároveň je hrubší a hlučnější.

Hliníkový systém je esteticky atraktivnější a méně hlučný. Je vhodný pro lehké příčky, jako je sklo nebo polykarbonát. Takový mechanismus je ideální pro koupelnu nebo šatnu.

Existuje další typ podobných konstrukcí - zavěšených dveří. Díky tomuto mechanismu můžete snadno posunout posuvné dveře na válečky vlastníma rukama. Toto bezrámové zařízení, protože plátno je zavěšeno shora a sklouzává otvorem kvůli válečkům ve vodítku.

Je lepší nepoužívat příliš těžká plátna, můžete instalovat polykarbonátové dveře, ale musíte se postarat o jejich design.

Tkanina

Dalším důležitým bodem je volba samotného plátna, může být vyrobena z různých materiálů:

 1. strom,
 2. MDF,
 3. Dřevotřískové desky,
 4. sklo,
 5. plast,
 6. překližka,
 7. polykarbonát.

Volba by měla být provedena na základě účelu dveří a vybraných tvarovek. NapříkladInteriérové ​​dveře jsou nejlépe vyrobeny z MDF nebo dřeva, ale pro zonální účely jsou vhodné polykarbonát, tvrzené sklo nebo plastové příčky. To znamená, že lehké a průsvitné materiály jsou ideální pro koupelnu, obývací pokoj, šatnu.

To je důležité!
K výrobě posuvných dveří, jako je polykarbonát, potřebujete kus materiálu o velikosti dveří. Pokud uděláte rám, produkt se vejde o několik centimetrů menší. Pro venkovní instalaci, ne ve zdi, byste měli řezat, naopak, větší kus. Plátno je upevněno v rámu posuvného systému.

A jak udělat posuvné dveře pod koupelnou? Pro tento účel je nejlepší použít malé kousky plastu nebo polykarbonátu. Mohou být vloženy do plastových profilů ve tvaru písmene F. Nepotřebujete ani videa. Posuvné dveře se zasunou do profilových drážek.

Instalace

Poslední etapou je instalace posuvných vnitřních dveří vlastními rukama. Pro standardní provedení je nutné dbát na upevnění nosníku nad otvorem, jeho délka by měla odpovídat dvojité šířce pásu. Je na ní a potřebuje opravit průvodce. Pokud se má pás pohybovat v obou směrech, měla by být použita trojitá délka kolejnice.

Po upevnění nosníku je nutné instalovat zarážky podél okrajů stěny. Na konci horní části plátna připojené válce. Spodní konec musí být opatřen speciálním vybránímpodlaha může být zajištěna držákem, aby se dveře plynule pohybovaly

Posuňte plátno pod kolejnici a zabočte do něj kola. Je těžké se s tím vyrovnat, takže si předem vyhledejte asistenta.

Pokud instalujete posuvné dveře vlastníma rukama, vjdete do zdi, musíte krabici dokončit a ujistit se, že se plátno z kolejnice nevylomí. V tomto případě můžete jednoduše zastavit pohyb, takže plátno bude vcházet do vybrání, ale nespadají z kolejnic.

Nezáleží na tom, k jakému účelu děláte posuvné dveře: pro obývací pokoj, koupelnu nebo šatnu. A bez ohledu na materiál plátna: polykarbonát, dřevo nebo sklo, princip práce zůstává stejný. Po instalaci dbejte na instalaci příslušenství: madla, zámky a zátky.

Jak udělat posuvné dveře vlastníma rukama

Poté, co jsme se rozhodli vytvořit neobvyklý interiér s použitím časově ověřených a známých prvků, je třeba věnovat pozornost posuvným vnitřním dveřím.

Použitím v interiéru můžete více ergonomicky využít prostor, rozdělit ho do různých zón a zároveň zachovat iluzi integrity místnosti. Kromě toho je poměrně jednoduché, aby posuvné dveře s vlastními rukama, budete potřebovat pochopení procesu a schopnost zvládnout nástroj, stejně jako znalosti posuvných dveří.

Výhody a nevýhody posuvných dveří

Před použitím posuvných vnitřních dveří v interiéru je nutné znát jejich silné a slabé stránky. Z jakých úkolů je plánování interiéru a bude záležet na tom, zda zastavíte svou volbu na posuvných dveřích nebo ne.

Výhody :

 • šetří prostor v místnosti;
 • nezavírají pod vlivem průvanu, na rozdíl od závěsných závěsných dveří;
 • jednoduché a snadné otevírání ventilů. Jediné, co je třeba zvážit, je udržování čistoty a včasná údržba válečkového mechanismu;
 • lze v případě potřeby snadno automatizovat. To je jedna z hlavních výhod posuvných dveří, kterou lze velmi snadno realizovat pomocí moderních technologií;
 • nedostatek prahových hodnot. Tato výhoda je poněkud kontroverzní, protože v konstrukci jsou posuvné dveřní systémy se spodními vodítky, které mohou působit jako práh nebo zabudované do podlahy.

Nevýhody:

 1. nízké tepelné a zvukové izolace. Několik vylepšených vlastností zvukové a tepelné izolace má systémy, ve kterých je na konci dveří nalepeno speciální těsnění a dveře samy vstupují do zvláštního výklenku;
 2. neschopnost instalovat jako vstupní dveře. Je třeba poznamenat, že pokud se jedná o balkon, lodžii nebo venkovský dům se stěnou dostatečné délky, pak můžete instalovat posuvné skleněné dveře vedoucí z místnosti na ulici;
 3. cena hardwaru a zámků pro posuvné dveře je mnohem vyšší než ceny běžných dveří. Navíc ceny za posuvné dveře jsou také poněkud vyšší, což ukládá určitá omezení výběru podle rozpočtu;
 4. při použití určitého typu posuvných dveří nebude možné v blízkosti umístit žádný nábytek nebo velké domácí spotřebiče.

Konstrukce a typy posuvných dveří

Existují různé systémy posuvných dveří, které se liší vzhledem, ale samotný design je v podstatě stejný a v zásadě zůstává beze změny. Konstrukce posuvných dveří je systém složený z válečkového mechanismu, vodítek a křídla dveří.

Věnujte pozornost!
Mechanismus válce je připevněn ke dveřím a válečky se pohybují podél vodítek upevněných nad dveřním otvorem. Různé typy posuvných vnitřních dveří mohou zahrnovat dva až čtyři nebo více válečkových mechanismů, stejně jako několik vodítek a dveřních křídel.

Kromě toho konstrukce posuvných dveří zahrnuje dekorativní panely, které pokrývají samotný mechanismus, různé speciální dveřní kování, obložení a dobor.

Ale mezi všemi odlišnostmi existují tyto hlavní typy posuvných dveří:

 • komory pro posuvné dveře;
 • posuvné posuvné dveře;
 • skládací akordeonové dveře;
 • posuvné dveře jedno, dvou, tří a čtyřkřídlé;
 • radiální posuvné dveře.

Příslušenství pro posuvné dveře

Vzhledem ke svému neobvyklému provedení se kování pro posuvné dveře vyžaduje od určitého typu. Zámky a rukojeti pro posuvné dveře nejsou stejné, jako jsme viděli na běžných dveřích. Charakteristika