Silikonová těsnění pro plastová okna: tipy na výběr

Ahoj všichni! Osobně se mi nelíbí těžké mrazy, kdy ani vytápěcí systém nemůže plně zvládnout vytápění obydlí.

A pokud okna také nevedou teplo, pak se situace výrazně zhoršuje.

Naštěstí jsem se s většinou našich klientů tento problém již dlouho zbavil.

Tajemství úspěchu je jednoduché: stačí použít vysoce kvalitní silikonová těsnění pro plastová okna, která jim pomohou dále izolovat.

Všechny nuance výběru tohoto typu těsnění budou popsány v článku níže.

Silikonová těsnění pro okna. Typy a několik volitelných tipů

Ve většině případů, když se odkazuje na těsnění oken, lidé znamenají těsnicí materiál na bázi gumy.

To je důležité!
A to není překvapující, protože ne mnoho lidí ví, že takový prvek okna může být vyroben z různých druhů materiálu.

Například z vinylového polyuretanu, pěnové polyetylenové pěny, umělé gumy (EPDM) a také ze silikonu, což je materiál, který v posledních letech získal popularitu u ruských okenních výrobků.

Ze všech výrobků podobného účelu mají silikonová těsnění nejdelší životnost. Existuje ve dvou modifikacích: profil nebo ve formě samolepicí pásky.

Přednosti silikonových tmelů

Silicone Glass Sealermá následující výhody:

 • zvýšená odolnost proti nepřetržitému vystavení slunečnímu záření;
 • vynikající odolnost vůči nízkým teplotám;
 • schopnost odolat poměrně silným úderům a tlaku;
 • vyšší pružnost a pružnost;
 • vynikající odolnost proti pronikání vody a účinkům agresivních
 • chemická činidla.

Proto nejsou žíravé detergenty ani nátěrové hmoty ani sušící olej hrozné pro silikonové těsnění oken. Obecně je tento silikon v současné době materiálem č. 1 pro použití jako těsnicí páska.

Formuláře a rady týkající se řádného výběru

Účelem jakéhokoli typu tmelu pro okna je uzavření mezer mezi rámem a křídlem. Kvalitně aplikovaný materiál přispívá k uchování většiny tepla v místnosti a snaží se erodovat skrz okenní konstrukci směrem ven.

V tzv. Švédské izolaci starých, i v době existence SSSR, se používá samolepicí tmel. Je položena podél drážky. Těsnicí pásek je prodáván v jakémkoliv obchodě s hardwarem a je to páska navinutá do prstence s lepivou vrstvou nanesenou na jedné straně.

K dispozici je také úprava samolepícího silikonového tmelu, který je dvojitou verzí předchozího vzorku, který je s mírným pohybem ruky rozdělen do dvou úzkých pásů.

Je-li to nutné, okna se zahřívají v místnostech s vysokými hodnotamiteplotu a vysokou úroveň vlhkosti, měli byste se rozhodnout pro tepelně odolné silikonové těsnění, protože poskytuje dokonalé držení okenního křídla v místnostech, jako je vana, sauna nebo koupelna.

Maximální teplota, pro kterou je navržen provoz tepelně odolné těsnicí pásky, je 300 stupňů Celsia. Cena těchto výrobků je mnohem vyšší než u podobných výrobků, ale bez tepelně odolných vlastností v nich obsažených.

Těsnicí hmota pro plastová okna: typy, vlastnosti a vlastnosti výměny

Mnoho lidí je obeznámeno s problémem nedostatečné tepelné a zvukové izolace kovových a plastových okenních konstrukcí. Nejčastěji k němu dochází v důsledku opotřebení odpruženého materiálu.

Těsnicí hmota pro plastová okna mohou být vyrobena z různých materiálů a mají odlišný vzhled, ale v každém případě musí být pravidelně vyměňována. Pouze tímto způsobem si okna uchová vysoký výkon po dlouhou dobu.

Proč jsou potřebná těsnění oken

Těsnění oken jsou vyrobena z pryže, pryže a dalších materiálů a plní tyto funkce:

 1. ochrana před vnějším hlukem - koupit okenní těsnění pro plastová okna se doporučuje zejména pro ty, kteří žijí v hlučné oblasti. Pokud okna vašeho domu mají výhled na rušnou dálnici, dvoře mateřské školy nebo jiná místa, kde vás hluk ruší, instalace pryžových, silikonových nebo gumových těsnění tento problém snadno vyřeší;
 2. ochrana proti prachu -Většina částic vstupuje do domu z ulice přes trhliny v oknech.
 3. Instalace těsnění výrazně zvyšuje úroveň čistoty ve vaší domácnosti a eliminuje potřebu častého mytí parapetů a prostoru v blízkosti okna;
 4. udržování teploty v domě - když jsou okna špatně izolovaná, teplo opouští dům velmi rychle av létě ani klimatizace neukládá z tepla. To vede k vysoké spotřebě energie. Těsnění v oknech vám zpříjemní život v domě, v zimě vás udrží v teple a v létě chladí, a také vám pomůže ušetřit za služby;
 5. ochrana před vlhkostí - často do domu vniká vlhkost z deště nebo sněhu. Výsledkem je, že i malé mezery mohou vést ke stálé vysoké vlhkosti. Guma, guma nebo silikon nepropouštějí vodu, takže váš domov bude vždy suchý a pohodlný;
 6. pohodlnější obsluha oken s dvojitým zasklením - křídlo s těsněním z elastických materiálů otevřených a zavřených lépe, ne slamovat ani vrzat;
 7. prodloužení životnosti oken - bez ohledu na to, která okna jsou instalována ve vašem domě, ať už dřevěná nebo plastová, použití těsnění jim umožní vydržet mnohem déle a chránit je před škodlivými účinky vlhkosti, teplotních změn a mechanických deformací.

Při montáži těsnění poskytnete svým oknům dlouhou životnost.

Věnujte pozornost!
Dobrá rada! I když tyzakoupili okno s již vloženými pryžovými těsněními v profilu, přesto je třeba je po určité době po zahájení provozu vyměnit.

S vysoce kvalitními okny se koná přibližně jednou za 5 let.

Když potřebujete vyměnit těsnění v plastovém okně

Může být několik známek toho, že je třeba okno vyměnit.

Mezi ně patří:

 • objevily se zjevné známky deprese - konstantní průvan, teplo nebylo
 • je zpožděno v místnosti po dlouhou dobu;
 • kondenzace - vznik kapiček vody na sklenicích a v rozích oken s dvojitým zasklením;
  Těsnění by mělo být vyměněno, pokud začalo prasknout;
 • Na parapetu a na samotném okně se objevuje led, který má velmi negativní vliv na vnitřní klima;
 • okna přestanou chránit před hlukem - všechny zvuky jsou slyšet z ulice, s větrem se také objevuje charakteristický hukot;
 • na oknech se objevují houby a plísně - to znamená porušení těsnosti skleněné jednotky a nahromadění vlhkosti na ní;
 • instalované těsnění začíná prasknout - to znamená, že již překročilo jeho životnost.

Pokud si všimnete některého z výše uvedených příznaků, znamená to, že byste si měli koupit plastový tmel na okna, abyste nahradili jeden z nich a nainstalovali jej. Jinak okna přestanou plnit své ochranné funkce.

Stojí také za pochopení, že několik samostatnýchfaktory:

kvalita pečeti . Vše záleží na materiálu, ze kterého je vyroben. Vysoce kvalitní tlumící materiál musí během otevírání a zavírání okna snášet opakované stlačování a natahování, odolávat běžným poklesům teploty a dalším negativním faktorům;

typ spojovacího těsnění s oknem.Výkonové charakteristiky zařízení závisí na způsobu připojení těsnicího materiálu. To může být lepení, pájení a další možnosti;

náhrada jakosti.Dokonce i nejkvalitnější těsnění pro dřevěná a plastová okna ztrácejí většinu svých vlastností, pokud jsou nesprávně instalovány.

Instalaci je poměrně snadné, ale pokud vám k tomu zcela chybí potřebné dovednosti a nástroje, je nejlepší vyhledat pomoc zkušených odborníků.

Užitečné rady! Pokud se rozhodnete vyměnit těsnící těsnění na okně sami, měli byste se nejprve seznámit s četnými pokyny a videozáznamy na internetu.

Druhy těsnění pro okna: silikon, pryž, pryž a termoplasty
\ t Jak již bylo zmíněno, materiál, ze kterého je vyroben, má velký význam při výběru těsnění na okně. Existuje několik možností, z nichž každá má své vlastní charakteristiky provozu, výhody a nevýhody.

Syntetický kaučuk na bázi ethylenu spropylen

EPDM je ethylen-propylen nebo syntetický kaučuk. Tento materiál se vyznačuje vysokou kvalitou, spolehlivostí, trvanlivostí a má různé typy.

Typy EPDM se rozlišují podle toho, jaké chemické procesy probíhají během vulkanizace. Pokud je jako vulkanizační činidlo použita síra, pak se tato pryž nazývá sirná.

Dobrá rada!
Tento typ se nedoporučuje používat v kombinaci s PVC okny bílé barvy, protože síra může chemicky reagovat s okenním profilem a zanechat na něm žluté stopy.

Druhou možností je pyroxid EPDM, ve kterém organické peroxidy působí jako vulkanizační činidlo. Je dražší než předchozí typ, ale může se pochlubit vyšší úrovní trvanlivosti a spolehlivosti.

Oba typy těsnění EPDM mají následující výhody:

 1. teplotní rozsah použití - od -60 do 120 stupňů Celsia;
  vysoká odolnost vůči teplotním extrémům;
 2. prakticky necitlivé na přímé sluneční světlo a ultrafialové záření;
 3. mají vysokou pevnost vůči mechanickým deformacím;
 4. dlouhá životnost - 10–20 let s pravidelnou údržbou.

Nevýhody tohoto typu těsnění oken, které lze zakoupit v jakémkoli specializovaném obchodě, mají také:

 • může být připojeno pouze tehdy, kdyžlepidlo pomoci, není možné svařovat;
 • pokud potřebujete barevné plomby pro plastová okna, cena 1 metr bude vyšší než u stejného materiálu, ale černá;
 • Pokud zvolíte těsnění na bázi síry, může mít nepříjemný zápach.

EPDM těsnění je dobrou volbou díky své vysoké odolnosti vůči všem druhům nepříznivých účinků.

Vlastnosti termoplastických těsnění

TPE nebo termoplastický elastomer se nejčastěji nachází v prefabrikovaných tabulích skla. Jedná se o modifikované PVC a vyznačuje se vysokou mírou pružnosti.

TPE je určen pro použití v mírném podnebí, protože reaguje poměrně špatně na nízké teploty. Tato vlastnost těsnění je upevněna v novém typu termoplastických polymerů - směsného TPE.

Vyznačují se tím, že obsahují pryž a polyethylen, a proto se mohou pochlubit větší odolností vůči negativním teplotám a obecně vyšší výkonností.

Výhody těsnění oken z PVC, které lze zakoupit stejně snadno jako EPDM, jsou následující:

 1. je naprosto bezpečný pro lidské zdraví, protože je vyroben z materiálů šetrných k životnímu prostředí;
 2. lze přivařit, ale ne zasadit na lepidlo;
 3. nehořlavé, tj. Mohou být instalovány v místnostech se zvýšeným rizikem požáru;
 4. je mnohem levnější než EPDM;
 5. má vysokou hodnotupružnost;
 6. Existuje mnoho variant barev.

Nevýhody tohoto typu mají také:

 • ztrácí své vlastnosti při příliš vysokých nebo příliš nízkých teplotách, v prvním případě změkne, v druhém případě zcela ztrácí pružnost;
 • rychle selhává při pravidelném mechanickém namáhání, snadno deformovatelném;
 • nemá vysokou úroveň pružnosti.
To je důležité!
Doporučujeme, aby bylo těsnění TPE instalováno, pokud žijete v teplém klimatu a aktivně nevyužíváte okna. V opačném případě dojde k rychlému selhání a znovu budete muset vyměnit těsnění na oknech.

Dobrá rada! Pokud se však rozhodnete upřednostnit TPE tmel, vyberte si moderní verze vyrobené na bázi směsí polymerů, protože se vyznačují vyššími výkonovými charakteristikami.

Silikonová těsnění pro plastová okna: výhody a nevýhody

Silikonová těsnění nejsou pro své vysoké náklady příliš populární. Výkonové charakteristiky této varianty jsou na vysoké úrovni a jsou založeny na silikonovém kaučuku, který obsahuje methyl. Hlavní výhodou tohoto typu je vysoká odolnost vůči vysokým a nízkým teplotám.

Kromě toho se rozlišují tyto výhody:

 1. velmi měkký materiál, který neztrácí své vlastnostiteplotní rozsah od -60 do 100 stupňů Celsia;
 2. dokonale snáší nejen poklesy teploty, ale i další negativní faktory,
 3. například stálé vystavení vlhkosti;
 4. odolné vůči agresivním chemickým prostředím;
 5. se nebojí ozonového záření;
 6. je trvanlivý.

Nevýhody silikonového tmelu jsou následující:

 • náchylné k mechanickému namáhání, rychle se zlomí a deformuje;
 • vysoké náklady.

Poslední moment je nejvýznamnější nevýhodou těsnění na bázi silikonu, takže to není u zákazníků oblíbené.

Vlastnosti pryžového těsnění pro okna

Gumové těsnění vyrobené z běžného vulkanizovaného kaučuku je dobrou alternativou k výše popsaným materiálům. Má stejné výhody a nevýhody jako jakýkoli jiný gumový výrobek.

Materiál poskytuje vysokou úroveň těsnosti okna a je relativně levný, ale může ztrácet svůj výkon při teplotních spádech, prasklinách nebo smršťování a také trpět silnými mechanickými účinky.

Kvalita pryžového těsnění do značné míry závisí na jeho výrobci. Jako součást tohoto typu mohou být použity různé výplně, které zvyšují nebo naopak snižují vlastnosti materiálu.

Jednoznačná odpověď na otázku, na kterou otázkuplastové okno je lepší - neexistuje. Silikon je velmi populární, vzhledem k jeho odolnosti vůči negativním přírodním faktorům, ale EPDM je levnější, a zároveň se může pochlubit vysokým výkonem.

TPE je vhodný pro použití v mírném podnebí a přírodní kaučuk vám ušetří peníze. Například, silikonové těsnění stojí asi 55 rublů za metr, můžete si koupit těsnění pro okna EPDM za 30 rublů, a TRE - za 35 rublů.

Užitečné rady! Při výběru těsnění dávejte pozor na zemi výrobce. Těsnění z Finska a Turecka se zpravidla vyznačují vysokou kvalitou.

Možnosti těsnění podle typu instalace

Kromě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, se těsnění pro okna liší způsobem montáže.

Zde jsou tyto typy:

Samolepicí okenní těsnění - opatřená speciální lepicí vrstvou a nejvhodnější pro samoinstalaci.

Těsnění, která jsou namontována na lepidle, se liší od předešlých v tom, že nemají hotovou lepivou vrstvu.

Věnujte pozornost!
Slot - používá se především ke zlepšení výkonnosti dřevěných oken.

Při výběru samolepicích podložek je třeba věnovat velkou pozornost jejich skladovatelnosti. Zpožděné zapečetění se může velmi rychle odlepit nebo nepřilepit.vůbec. Kromě toho by měla být dostatečně měkká, aby se rovnoměrně přilepila i na ne příliš rovný povrch, což může být důležité v případě dřevěných oken. Velmi populární jsou těsnění dřevěných oken Roto.

Pokud instalujete samolepicí těsnění, musí být povrch okna nejprve důkladně očištěn od nečistot a prachu, odmastěn acetonem a musí být lepen při pozitivní teplotě, ale ne vyšší než 40 stupňů Celsia.

Při montáži těsnící vložky se musí z okenních závěsů demontovat okenní křídla a drážka v nich musí být zhotovena frézou.

Značení polymerů, pryžových a silikonových těsnění pro plastová okna
\ t Navzdory tomu, že ve specializovaných prodejnách najdete na oknech obrovské množství typů těsnění, ve skutečnosti existují pouze tři základní typy a jsou označeny následujícími označeními:

 1. KBE;
 2. Rehau;
 3. Veka.

Všechny ostatní druhy jsou odrůdy vytvořené na základě výše uvedeného a liší se od nich drobnými úpravami a znaky.

Uzavřenci typu Rehau mohou být rozpoznáni dvěma charakteristickými jedinými zuby mírně zakřiveného tvaru. Zub, který je blíže středu těsnění, je o něco delší než druhý.

KBE má tento přesný zub v nemodifikované verzi a modifikovaný se vyznačuje přítomnostívýztuhy, které jdou z opačné strany. Veka polštářky se liší od předchozích v tom, že zub je v pravém úhlu k základně, zatímco v předchozích modelech je jasně ohýbán.

Užitečné rady! Při výběru etiket, které potřebujete, je nejlepší věnovat pozornost tomu, které těsnění je již použito ve vaší skleněné jednotce nebo které výrobce doporučuje používat.

Výměna těsnění v plastovém okně vlastníma rukama

Především je nutné rozhodnout, ve které části okna je nutná výměna těsnění. Nejčastěji se těsnící těsnění stává nepoužitelným na rámu, který lze snadno vidět v teplém období - na parapetu se neustále hromadí prach. V zimě mohou být netěsné plomby vysledovány pomocí pravidelných průvanů.

Před výměnou těsnění je nutné upravit okenní kování. To se provádí takto:

Dobrá rada!
Vezměte specializovaný klíč pro otáčení hlav a značkovače, vyznačte počáteční polohu každé z hlav tak, aby v případě, že je nesprávně zkroucena, mohla být vrácena do původní polohy.

Pomocí klíče, šroubováku nebo kleští otočte korunku požadovaným směrem. Vzhledem k velkému počtu takových hlav na rámu (6 nebo více) je možné dosáhnout odstranění průvanu i bez výměny těsnění v plastových oknech. Cena tohoto postupu bude také mnohem nižší.

Mikrotrhliny mohou být odstraněny v plastovém těsnění okna, kdyžpéče o silikonové mazivo. To chrání výrobek před předčasným sušením, chrání jej před mrazem a vlhkostí a obecně výrazně prodlužuje jeho životnost. Je nutné použít mazivo pomocí obyčejného hadříku nebo hadrů a to musí být provedeno při pozitivní teplotě.

Pokud však nemůžete provést výměnu těsnění, doporučuje se před zahájením tohoto procesu fotografovat rámeček. To se provádí tak, že se můžete podívat na fotografii při nasazování nového těsnění.

K demontáži těsnění z rámu je nutné odstranit křídla oken. K tomu jednoduše vytáhněte ozdobné čepičky, které zakrývají panty, a pak je srazte pomocí dláta a kladiva. Nezapomeňte, že klapky jsou v zavřené poloze odstraněny ze závěsů, stejně jako skutečnost, že samotná klapka má značnou hmotnost.

Poté se těsnění odstraní z rámu a vybrání, ve kterém se otřelo suchým hadříkem. Nový segment těsnění je lepší řezat o několik centimetrů déle než ten starý, protože guma se při instalaci a provozu smrští. Pokud potřebujete spolehlivější tepelnou a zvukovou izolaci, pak jsou konce těsnění slepeny tmelem.

Dalším krokem je výměna pryžového těsnění pro plastová okna v oblasti závěsů, z čehož bylo křídlo odstraněno. Zde musíte také vzít o něco větší kus materiálu než konektor pro něj.

Po výměně můžete namontovat křídlo na místě. Za to, že leze naněkolik centimetrů nad parapetem a opotřebovaný na spodní smyčce. Osa horní smyčky je opatrně vedena kladivem.

Pamatujte, že ve většině moderních skleněných obalů je těsnicí těsnění instalováno podél vnějšího a vnitřního obrysu. U některých modelů je zde třetí obvod, který slouží k ochraně před kondenzací a také k lepší izolaci před hlukem. Pokud máte k dispozici okno se třemi těsnicími profily, je třeba je současně změnit.

Kontrola spolehlivosti instalovaného těsnění

Ihned po instalaci nového těsnění je třeba zkontrolovat, zda je vše provedeno správně.Za tímto účelem zkontrolujte následující body:

 • zda se list snadno uzavře a otevře;
 • zda návrhy zmizely;
 • Zda zůstane těsnění v otvorech při otevření a zavření okna.

Pokud je odpověď na všechny tyto otázky kladná, měli byste těsnění ihned ošetřit silikonovým mazivem aplikovaným na tkaninu. Zvyšuje životnost výrobku a zlepšuje jeho výkon.

Dobrá rada! Nedoporučuje se používat mazivo k ošetření těsnění v chladném období. To se nejlépe provádí dvakrát ročně - na podzim a na jaře.

Pokud nemáte čas, energii, dovednosti, nástroje nebo banální touhu instalovat těsnění sami, můžete tak učinit pomocí služeb zkušených odborníků, kteří budou implementovatVýměna těsnění na plastovém okně. Cena této práce je malá - asi 1000 rublů, záleží na typu a velikosti okna, složitosti práce a řadě dalších faktorů.

Montáž a výměna těsnění v dřevěných oknech

Zlepšení výkonu oken ze dřeva je poněkud složitější než plast. Zvláště mnoho problémů vzniká, pokud jde o izolaci starých dřevěných oken, ale tento problém lze vyřešit. Nejprve musíte zjistit, z jakého důvodu ztrácí dřevěné okno svůj výkon:

To je důležité!
Rám a křídlo jsou vyrobeny ze surového nezpracovaného dřeva, které je velmi rychle deformováno, což zase narušuje těsnost okna.
Okno je vyrobeno z masivních dřevěných tyčí.

V tomto případě bude nejslabší částí konstrukce vysoká vlhkost, která nevyhnutelně deformuje rám.
Okno je izolováno pouze pomocí korálku, bez použití moderních pryžových těsnění.

Správná dřevěná zasklívací jednotka by měla být vyrobena z lepeného dřeva, které je speciálně sušeno a vakuově impregnováno. Takový strom může vydržet teplotní kapky a vlhkost a okno z něj může trvat 40-60 let.

Dřevěná okna jsou vytápěna a plastová okna pomocí moderních těsnicích materiálů. Pro dřevo je lepší volit možnosti z gumy nebo PVC, které dělají vynikající práci s chladným počasím,a první výhodné použití, pokud žijete v teplém klimatu.

Těsnicí těsnění jsou upevněna silikonovým tmelem, samolepicí možnosti dřevěných rámů by neměly být používány, protože se mohou během studeného období uvolnit.

Nejlepší možností pro ohřev okenního rámu je trubkový profil. Navzdory tomu, že je určena pro plastová okna, je možné do tohoto dřeva zakoupit těsnicí pryž tohoto typu a její výkonové vlastnosti jsou vysoce odolné a trvanlivé.

Životnost trubkového profilu, pokud je řádně udržována, je 5-6 let, zatímco vypadá esteticky a snadno se montuje.

Také pro ohřev dřevěného okna lze použít následující materiály:

Plstěná páska s PVC povlakem , která je upevněna na spodní části okenního křídla a zajišťuje spolehlivou ochranu proti průvanu.

Houbovité těsnění , které je namontováno stejným způsobem jako předchozí verze a také účinně zvládá tepelné ztráty.

Konvenční pěnaje dobrá, protože má poměrně nízkou cenu, ale rychle selhává.

Pěnové těsněníse speciálním povlakem. Okna lépe izoluje než pěna, ale nemůže se pochlubit dlouhou životností.

Kovová těsněníjsou pásy z nerezové oceli nebo bronzu, které se používají k uzavření mezer mezi skříní okna a rámem. ProEfektivní použití takových pásů vyžaduje, aby vnitřní povrch krabice byl zcela plochý.

Stavební páskaje nejjednodušší a nejlevnější, ale také nejpohodlnější možností. Lepicí páska se může odtrhnout od proudu studeného vzduchu a není možné otevřít okna křídla takovou izolací.

Věnujte pozornost!
Dobrá rada! Pokud je to možné, použijte k izolaci dřevěných oken trubková těsnění ze silikonu nebo pryže.

Jsou dražší než skotská nebo pěnová, ale vydrží mnohem déle a poskytují spolehlivou ochranu před chladem a hlukem z ulice.

Silikonové těsnění pro plastová okna, cena

Pokud hovoříme o izolaci pro okna z PVC, nejčastěji hovoříme o těsnícím materiálu. Dnes jsou silikonové těsnění ve vysoké poptávce.

Taková popularita je vysvětlena skutečností, že silikon má dlouhou životnost a je také vyráběn ve dvou modifikacích: profil nebo jako samolepicí páska.

Proces instalace se navíc vyznačuje jednoduchostí, takže lidé, kteří nemají žádné zkušenosti v oblasti stavebnictví, se s prací vyrovnávají.

Popis

Silikonová těsnění oken jsou považována za nejpraktičtější a trvanlivější. Díky vynikajícím výkonovým vlastnostem se tyto výrobky stávají stále více populárnějšími každý rok.

Silikonová těsnění namontovaná na PVC okněvyznačující se vysokou odolností vůči změnám teploty a vlhkosti. Silikonová těsnění lze použít v obytných i nebytových budovách.

Pouze výrobky z křemíku si však mohou dovolit jen několik, protože jejich náklady jsou poměrně vysoké. Těsnění tohoto typu obsahují methyl- a vinylem substituované skupiny sloučenin.

Vysoká popularita silikonových těsnění na oknech z PVC je spojena s následujícími výhodami:

Silikonový tmel si zachovává svou elasticitu i v následujícím teplotním rozsahu: - 30 až + 120 ... + 1300С.

Při výrobě materiálu se nepoužívají toxické složky.

Po dlouhém pobytu ve stlačené poloze (k tomu může dojít, když se křídlo neotevřelo po celou zimu) kontura rychle zaujme svůj původní tvar. Tohoto efektu je dosaženo obnovením pružnosti.

A zde je vysvětleno, jak je těsnění vyměňováno v plastových oknech a jaká je cena takového postupu.

Samozřejmě existuje silikonový tmel a jeho nedostatky jsou vysoké náklady a nízká mechanická pevnost. Pokud jde o vysokou cenu, relativní náklady na okna PVC je cent, ale s masovou produkcí rozdíl je zřejmý. Ale s ohledem na pevnost, pak vyříznout nebo trhat těsnění silikonu může být docela snadno. Ale k obnovení poškozeného výrobku již není možné, musíte ho změnit na nový.

Účelem silikonového tmelu pro okna je odstranitmezery, které vznikly mezi rámem a křídlem. Pokud byl materiál aplikován správně a kvalitativně, pak je teplo uloženo v místnosti a neporušuje rám okna směrem ven.

Dobrá rada!
Je-li nutné provést švédské zahřátí starých okenních konstrukcí, je nutné použít samolepicí tmel. Je položena podél drážky. Prodej takového materiálu se provádí v každém železářství. Je prezentován ve formě pásky navinuté do prstence. Na jedné straně má lepivou vrstvu.

Také stojí za to vidět, jak energeticky úsporný film vypadá na oknech a jak je nainstalován.

Silikonová těsnění mohou být reprezentována jako dvojitá verze předchozího vzorku. Vrstvy lze snadno oddělit pohybem jednou rukou. Výsledkem jsou dva úzké pásy.

Pokud je nutné izolovat okna v místnostech s vysokou teplotou a vlhkostí, je třeba věnovat pozornost silikonovému tmelu odolnému vůči teplu. Díky němu se mu podařilo dosáhnout dokonalého upnutí křídla v oknech, jako je vana, sauna nebo koupelna.

Mezní teplota, při které může dojít k působení tepelně odolné těsnicí pásky, bude 300 stupňů. Cena tohoto výrobku je mnohem vyšší než výše uvedené. Ale vzhledem k vysokým tepelně odolným vlastnostem těchto silikonových těsnění těží.

Můžete také najít užitečné aZajímavé je naučit se, jak plastová okna upravit pro zimní režim.

Editace

Když starý okenní tmel ztratil své dřívější vlastnosti, není schopen zajistit spolehlivou ochranu místnosti před vlhkostí, hlukem a chladem. Otázkou tedy zůstává, že je třeba nahradit nový materiál.

K provedení této práce stojí za to připravit nástroje a potřebné materiály:

 • těsnicí materiál;
 • lepidlo;
 • ostré nůžky.

Ale takto vypadají plastová okna s oknem okna a jak jsou instalovány, tento článek vám pomůže porozumět.

Pokud přesně dodržujete tuto technologii, můžete vykonat veškerou práci sami. Zde není nic složitého, hlavní věc je dělat vše důsledně a pečlivě. A tak se vám podařilo koupit správné věci, mít nástroje a teď se dostat do práce.

Za tímto účelem musíte nejprve odstranit staré těsnění. V tomto případě není nic složitějšího, pokud materiál opatrně vytáhnete z drážek.

Po dokončení demontáže starého těsnění je nutné vyčistit drážky od prachu a nečistot. K tomu použijte štětec a potom otřete drážky vlhkým hadříkem. Nyní je důležité jasně sledovat následující posloupnost:

Naneste lepidlo na rohy rámu. Zároveň by to mělo být prováděno v místech, kde bude v budoucnu nový materiál upevněn.

Před instalací musí být těsnící šňůra pevná. Je nutné dbát na to, aby se dalo odstranitnůžky. A výsledný spoj pro spojení s lepidlem.

Jaký druh kování je, co vypadá jako kování od výrobce mako pro plastová okna, můžete vidět zde.

Tím se dokončí proces instalace. Můžete si vychutnat příjemné podmínky u vás doma a ušetřit na poplatcích za vytápění. Pro prodloužení životnosti instalovaného materiálu je nutné řádně se starat o okna.

To je důležité!
Povrch by měl být čas od času očištěn od nahromaděného prachu a nečistot. Správná péče o okna a silikonová těsnění zahrnuje použití speciálních čisticích prostředků.

Také stojí za to kliknout na odkaz a zjistit, jak jsou okna přizpůsobena na plastová okna.

Výrobci

Dnes stavební trh nabízí klientovi široký výběr těsnicích materiálů, mezi kterými je i silikon. Chcete-li prodloužit životnost vybraných výrobků, musíte si je zakoupit od důvěryhodných výrobců. Mezi ně patří:

 1. Rehau;
 2. Veka;
 3. KBE;
 4. Novotec;

Pokud jde o náklady na PVC okno, můžete si koupit silikonový tmel za cenu 30-55 rublů za m2. Jeden dostane cenu výkonových vlastností materiálu, stejně jako slávu výrobce.

Silikonové těsnění na oknech z PVC je vynikající příležitostí k vytvoření pohodlných životních podmínek. Tyto produkty, i když mají vysoké náklady, mají řadu dalšíchpozitivní vlastnosti, které nejsou typické pro levnější analogy.

Je vhodné si vybrat silikonový materiál pro ty, kteří chtějí získat vysoce kvalitní a dlouhodobou izolaci plastových oken. V tomto případě nezapomeňte zvážit výrobce, který tento výrobek vyrábí, Veda