Jak chránit okna před průnikem

Dobrý den, přátelé!

Před několika měsíci obdržel účetní naší společnosti dlouho očekávaný byt v prvním patře. Ani nevím, kolik let čekala na tuto událost.

Také štěstí s umístěním domu, který se nachází vedle školy a nákupního centra. Samotná čtvrť však nemá v důsledku několika případů vloupání nejpozitivnější pověst.

Náš zaměstnanec nám okamžitě pomohl s další ochranou jejich majetku.

Nyní vám povím, jak vypadá ochrana oken před průnikem a jaké materiály k tomuto účelu lépe používat.

Jak chránit plastová okna před hackerem. Profesionální tipy

Před patnácti lety nebylo PVC okno (PVC okno) přístupné všem a bylo použito k zdůraznění postavení jeho vlastníka.

Ale život se nezastaví. A dnes je takové okno jedním z nejdůležitějších prvků vašeho domova, což přispívá nejen k vytváření pohodlných životních podmínek, ale také k ochraně vašeho duševního zdraví.

To je důležité!
Kromě toho se v souvislosti s rostoucími cenami za placení za bydlení stále více spotřebitelů rozhoduje ve prospěch oken s dvojitým zasklením, tzv. „Evropských“.

Na první pohled jsou výhody nesporné:

 • úspory energie, které jsou již zakotveny v zásadě návrhu oken;
 • ochrana proti hluku, prachu a vlhkosti, průvanu;
 • zdravotní bezpečnost, šetrnost k životnímu prostředí;
 • snadnost použití, protože nevyžadují zvláštní péči, jsou odolné vůči atmosférickým jevům a také není třeba je opravovata malování správným provozem.

A konečně jsou tato okna z estetického hlediska prostě krásná.

Jaký je průvodce při výběru okna? Rozhodně ne cena. Ani nejlevnější okno se nebude měnit každoročně ani jednou za dva roky - protože mimo jiné budete muset znovu provádět opravy v bytě. Takže si musíte vybrat jednou, ale na dalších 25-30 let.

V samotném okně je mnoho důležitých složek. Jednou z hlavních součástí okna je hardware. Je to o ní, o které navrhujeme mluvit, protože Především spolehlivost a stabilita okna jako celku závisí na kvalitě jeho práce.

V neposlední řadě skutečnost, že se mohou otevřít ve dvou rovinách, někdy s několika mezilehlými polohami, ovlivňuje popularitu kovových plastových oken. To je jedna z mnoha funkcí okna, která poskytuje příslušenství. Přemýšlejte sami o tom, co bude ze strany spotřebitele především zasaženo - vynikající kontury nejaktuálnějšího profilu nebo rukojeti, která je zaseknuta v jakékoli poloze bez sebemenší šance na otevření.

V každém případě je plastový "eurowindow" teplejší než ten starý, přinejmenším kvůli absenci mezer. Počet kamer v profilu po svařování není viditelný, nelze měřit koeficient odporu přenosu tepla bez speciálního zařízení.

I ty nejhorší profily v průběhu let mění barvu. Pokud se však okno přestane otevírat, bude okamžitě patrné. Dovolte mi říct, že okno bylo původněje určeno nábytkem a pouze ním.

Věnujte pozornost!
Všechny ostatní faktory mají velký význam, ale hrají se v následujících fázích, a pokud nejsou kování spolehlivé, pak se v průběhu provozu okamžitě projeví. Jaký je rozdíl, kolik kamer má profil nebo skleněnou jednotku, pokud je okno obtížně otevřené nebo vůbec neotevřené?

Zapomeňme trochu na všechny pozitivní emoce z výměny oken, nevšímejme si bělosti PVC, exotické výzdoby „pro vzácné dřevo“, ticha v domě a dalších výhod nového okna. Otevřeme to - jedna zatáčka rukojeti a klapka se jemně otočí na závěsech, ještě jedna zatáčka - a klapka se otevře ve sklopné poloze, a pokud je okno vybaveno takovou přídavnou funkcí - a otočíte knoflíkem o 45 °, pak obdržíte štěrbinovou mikroventilaci.

Ale nejdůležitější věc, na kterou bych rád upozornil, je bezpečnost vašeho okna - jak toho dosáhnout?

Považujete vaše okno za bezpečné?

Chcete vědět, jak rozbít okno bez speciálních nástrojů za méně než 7 sekund?

Ale ještě o tom mluvme znovu podrobněji. Jaký je rozdíl mezi obyčejným oknem a alarmem proti vloupání? Obyčejné okno se otevírá z vnějšku běžnými nástroji, jako je šroubovák. Je veden mezi rámem a křídlem a při stisknutí vyčnívá kolík nábytku nad úderovou desku, vycházející ze záběru.

Orgány činné v trestním řízení uvádějí, že to má specialistatrvá pět až osm sekund. Téměř žádné stopy nezůstanou. Zloděj je uvnitř, okno je opět zavřené, vše vypadá neškodně venku.

Aby se předešlo takové situaci, existuje příslušenství s čepy ve tvaru houby.

Houba je zamotaná a nemůže být vzkříšena. To může být jen zlomeno. K tomu je však třeba použít nástroj jiné úrovně - se šroubovákem není nic společného. Ano, a úsilí by mělo být srovnatelné s hmotností auta.

Problém je v tom, že pronikání do místnosti je také rozděleno do kategorií - nejběžnější typ krádeže, kupodivu, je to spontánní krádež - to je hledání toho, kde jsou špatné lži. Z takového krakování se můžete bránit obvyklými houbovitými čepy.

Pokud však cílem je proniknout přesně do této místnosti (bytu, domu, kanceláře), je logické předpokládat, že zloděj se dívá na objekt a zvedá nástroj.

V každém případě je však pošetilé usnadnit úkol. Pro jakýkoliv druh hackování je vhodná ochrana - majitel místnosti sám musí vyhodnotit atraktivitu objektu pro vetřelce. Argumenty, jako je kritika „můžete zlomit sklo“, se nezastavují - za prvé, je nutné se zlomit, za druhé, vytáhnout sklenici z okna s dvojitým zasklením (kdo tomu čelil, ví, jak je to těžké), a že nedávají ruku do díry , to samo pero není čínština, musíte nainstalovat, a pevné a zamčené klíčem.

V autě je sklo mnohem snadnější prolomit, ale nikdy jsem se nesetkalosoba, která by na tomto základě nezajistila dveře. Problém, podle mého názoru, spočívá v setrvačnosti myšlení a nedorozumění, že dnešní plastová okna jsou ve skutečnosti mnohem slabší z hlediska bezpečnosti než stará okna instalovaná v sovětské éře. Je čas myslet.

Jaká je bezpečnostní záruka a proč je inteligentní:

1. Bezpečnostní prodloužení je možné v krocích - jeden, dva, tři nebo více prvků mohou být zahrnuty do páskování až do úplného obvodového páskování. Všechny prvky jsou vzájemně kompatibilní.

Jak chránit plastová okna před zlomením

 • Čep je pohyblivý a má nastavení pro faltsluft +/- 2 mm.
 • Sklápěcí jednotka (horizontální skládací zácpa) má dva kolíky - pohyblivé uzamykání a kované naklápění. Náprava zodpovědná za odolnost proti praskání je prostá zatížení podélné osy až do okamžiku jejího zlomení.
 • Čepy musí být nutně upnuty.
 • Okno je možné vybavit i po jeho předání klientovi - jak si přeje, všechny detaily včetně proužků budou odpovídat.
 • Některé prvky mají kombinované funkce - například okno může být vybaveno bezpečnostním prvkem a zároveň dodatečným vícestupňovým větráním.
Dobrá rada!
Je zřejmé, že je také třeba posoudit finanční stránku této otázky. Nicméně lze vždy nalézt rozumné řešení.

Cena této emise není tak vysoká - vzhledem k současné úrovni cen výrobků a služeb.rozdíl mezi rakouskými kování ISSA v plném vybavení a jakýmkoliv jiným bez uvedených možností (kromě proti vloupání) je ekvivalentní dvěma šálkům kávy v běžné čerpací stanici.

Další důležitý argument

Při nákupu okna s kováním z ISSA si můžete být jisti, že kupujete přesně rakouské kování - v jiných zemích prostě neexistují žádná výrobní zařízení.

Snažili jsme se našim čtenářům otevřít co nejhlouběji téma bezpečnosti vašich oken a v tomto smyslu se jedná o kování.

Chcete-li získat podrobnější informace o tom, jak důležité okenní kování ve vašem okně nejsou pouze z tohoto hlediska, je pro všechny účastníky k dispozici více informací, které vám rádi představíme.

Co tedy máme? Nové okno, vybavené moderním mechanismem, který vám umožní otevřít, složit a větrat váš domov, bezpečně zavřít. Kromě toho, s jeho pomocí, můžete dále chránit svůj domov před hacking.

Podívejme se však na to podrobněji, jaké by měly být vlastnosti spotřebitele jiné příslušenství?

 1. Způsoby otevření. Moderní okna se dodávají ve dvou typech otevírání - výkyvné a výkyvné. Doporučujeme, aby se swing-out - rozdíl v ceně je malý, ale mnohem pohodlnější.
 2. Mezilehlými polohami během otevírání jsou tzv. „Štěrbinové větrání“.

Je třeba poznamenat, že hlavní výhodou takovéto výhodySituace je taková, že vám umožňuje racionálně organizovat výměnu vzduchu a vyhnout se hromadění kondenzátu. V zimě je tato funkce velmi pohodlná, protože vám umožní šetřit teplo v domě a zároveň poskytovat čerstvý vzduch v místnosti.

Odtud název „zimní větrání“ nebo „ekonomický“. V praxi je to snadno proveditelné: křídlo se přemístí do složené polohy a pod úhlem 45 ° se zasune o 10-13 mm v závislosti na jeho velikosti. Další úprava není nutná.

Tato funkce je navíc prvním krokem k dalšímu typu dostupných možností ventilace - „vícestupňové“.

V závislosti na typu profilu nabízí MASO přídavný prvek - úhlový převod pro pětistupňové a sedmistupňové nastavení ventilace. V tomto případě sami regulováte průtok čerstvého vzduchu kdykoliv během roku. Silný vítr nebo průvan nemění polohu křídla na okně, větrací štěrbina je ve zvolené poloze konstantní.

Přítomnost blokování chybného použití. Šikovná věc, protože vám neumožňuje přemýšlet, kam otočit rukojeť - bude blokována ve všech směrech, s výjimkou pravého. Je to obzvláště výhodné, když se pohybujete z „nakloněné“ do „otevřené“ polohy - je velmi lákavé jednoduše otočit knoflíkem, bez blokátoru, je zaručeno nepříjemné překvapení ve formě listu padajícího na nůžky. V dobrém příslušenství jsou dva blokátory.

Jak chránit plastová okna před rozbitím

Dostupnost"Microlift", jedná se o zdvih křídla, který je klasifikován jako nezbytný. Za prvé, microlift uvolní závěsy, když je okno zavřené, poskytuje dlouhou životnost a za druhé zabraňuje otírání při zavírání, protože zvedne křídlo - to je vhodné pro spotřebitele.

To je důležité!
Pokud je zároveň mikročočka také blokátor, pak je to prostě super.

Záruka na příslušenství. Každé příslušenství má záruční dobu servisu. Dobrá montáž je deset let nebo 60 000 cyklů (jako auto, podle věku a počtu najetých kilometrů).

Záruka je deklarativní, když prodávající přísahá a přísahá, je připraven podepsat jakýkoliv papír atd. - v tomto případě jednáte s prodejcem, jehož společnost může zítra zajít do jiné firmy, změnit své jméno atd. Záruka je bezpodmínečná, když je na armatuře spolu s logem vyznačeno datum vydání.

V tomto případě jednáte s výrobcem hardwaru, tzn. Evropská společnost působící na trzích po mnoho desetiletí a věří v kvalitu svých výrobků.

Jak chránit okna před hackingem

V nedávné době se vloupání stalo častějším a v mnoha případech vnikli vetřelci do domu okny.

Nejčastěji jsou zasaženy byty umístěné v nižších patrech, takže jejich majitelé přijmou opatření, aby zabránili rozbití okna.

Způsoby ochrany oken před rozbitím

Existuje více způsobů, jak poskytnout více či méněspolehlivou ochranu oken. Měly by být používány jeden po druhém nebo v kombinaci. Zvažte ty nejběžnější:

Kované nebo svařované tyče na oknech. To je jeden z nejpopulárnějších způsobů, jak chránit před hacker plastových oken. Kované mřížky vypadají elegantněji, vyznačují se elegancí vzoru, ale zároveň jsou dražší. Svařované mříže nejsou tak krásné a proto jsou mnohem levnější. Obvykle se jedná o jednoduché návrhy, malované v nějaké barvě.

Rolety na oknech. Rolety jsou kovová opona skládající se z pásků, které jsou k sobě připojeny, a box proti vloupání instalovaný nad oknem. Otvírají se buď ručně nebo dálkovým ovládáním. Samotné pásky, které tvoří uzávěr, mohou být z hliníku nebo oceli a mají polyuretanovou výplň.

Ocel má velkou pevnost, hliník - nízká hmotnost.

Sklo odolné proti nárazu se dodává ve třech stupních ochrany:

 1. skla prvního stupně schopná odolávat malým nárazům z kamene, hůlky nebo jiného předmětu;
 2. sklo druhého stupně stability vydrží s mnohem silnějšími otřesy a zároveň nevytváří díry, které jsou dostatečné pro proniknutí osoby;
 3. sklo třetího stupně stability schopné vydržet i výstřely ze střelné zbraně.

K dispozici je také trojité sklo odolné proti nárazům, což je konstrukce několikaskla, která jsou potažena speciálními povlaky - polymerním filmem nebo kapalným chemickým složením. Taková skla je možné rozbít nebo alespoň poškodit pouze za cenu neuvěřitelného úsilí. V tomto případě fragmenty nevypadnou z rámu, ale budou drženy filmem. Kromě toho bude hluk, který jistě přiláká pozornost ostatních.

Věnujte pozornost!
Hardware proti vloupání na oknech. Blokovací mechanismy, které jsou vybaveny okny, mohou mít speciální design, který komplikuje hacking. Tam jsou také podložky, které zabraňují vrtání okna, ochrana v rozích rámu, rukojeti s vestavěnými zámky, atd. Všechny výše uvedené prostředky vážně komplikují úkol pro útočníky, kteří se rozhodnou vstoupit do bytu oknem.

Podobná zařízení mají různé třídy ochrany, z toho tři:

 • první třída ochrany - základní. Odolává fyzickému nárazu, jako je kop nebo rameno;
 • druhá třída ochrany je schopna vydržet jednoduchý nástroj, například šroubovák nebo kleště;
 • Třetí třída ochrany je schopna odolat montáži a zlomení.

Doplňkové kování na oknech. Je vhodnější jako dodatečný ochranný prostředek, například pro mřížky. To jsou všechny druhy sakra a šrouby, další zámky, atd.

Výhody a nevýhody různých způsobů ochrany oken

Každá z výše uvedených metod je sama o sobě dobrá a umožňuje spolehlivou ochranu okenbezpečnost je ohrožena. Ale všichni mají určité nevýhody. Podívejme se podrobněji na jejich výhody a nevýhody.

Výhody okenních mřížek:

 1. minimalizuje možnost zlomení plastového okna;
 2. zdobí okenní konstrukci, dodá jí velkolepý vzhled;
 3. je možné objednat mřížky, které budou svým designem kombinovány s architektonickým vzhledem budovy.

Hlavní nevýhodou roštů je úplné nedodržování požárně bezpečnostních předpisů. Mohou se stát překážkou jak pro nouzovou evakuaci lidí, tak pro pronikání hasičů a záchranářů do domu;

mřížky nejsou schopny chránit okna před vandalismem. Sklo můžete snadno rozbít tak, že na něj hodíte kámen nebo jiný předmět. V tomto případě bude výměna rozbitého skla svařovanou mřížkou velmi obtížná.

Výhody rolet:

 • díky své konstrukci mohou chránit všechna okna, nejsou náchylná k trhlinám, nemohou být řezána nebo konzumována speciálními nástroji;
 • rolety chrání nejen před vniknutím zločinců, ale také před nadměrným sluncem a zvědavými kolemjdoucími, kteří pomáhají udržet chlad v místnosti;
 • plně vyhovují požárně bezpečnostním předpisům: zevnitř se otevírají volně a úplně, a to i v nepřítomnosti elektřiny.

Nevýhody rolet:

 1. jak čas plyne, oni stanou se nepoužitelní, jako nějaká mechanická struktura;
 2. vyžadují pravidelnou údržbu a opravy;
 3. výměna v případě poruchy a nemožnost opravy bude stát poměrně drahé.

Výhody oken s dvojitým zasklením odolných proti nárazům:

 • spolehlivá ochrana před poškozením;
 • poskytují dobrou zvukovou izolaci, jakož i udržují teplo uvnitř;
  pokud je sklo ještě zničeno, nehrozí nebezpečí zranění šrapnelem;
 • chrání před škodlivým UV zářením.

Nevýhody skla odolného proti nárazům:

 1. jak je sklo zahuštěné, množství přenášeného světla klesá;
 2. jestliže osvětlení je nerovnoměrně dosaženo poklesu teploty, což vytváří riziko zničení skla;
 3. poměrně vysoké náklady.

Výhody hardwaru proti vloupání:

 • spolehlivá ochrana oken před vloupáním;
 • pevnost a dlouhá životnost;
 • schopnost instalovat na okna jakékoli materiály a návrhy, včetně nestandardních.

Nevýhody kování proti vloupání:

 1. vyšší náklady ve srovnání s běžnými kování;
 2. možná obtížné, obtížnější otevírání a zavírání oken v důsledku konstrukčních prvků mechanismů proti vloupání.

Výhody dalšího příslušenství:

 • Příklep a západky jsou další překážkou pro votřelcesvého cíle. Nemusí být schopni odolat dlouhému náporu, ale bude to trvat déle, než je zlomí, a samotný proces bude doprovázen hlukem, který může přitáhnout pozornost kolemjdoucích nebo sousedů;
 • nízké náklady;
 • mají jednoduché zařízení a lze je snadno instalovat nezávisle.

Nevýhody doplňkového příslušenství:

 1. jsou účinné pouze jako dodatečný prostředek ochrany;
 2. nemusí být instalováno na žádných oknech.

Hodnota profesionální montáže oken

Kvalitní instalace, kterou vyrábí profesionální mistr, ovlivňuje také bezpečnost okna. Problém bezpečnosti dnes je velmi vážný, takže nemůžete ušetřit peníze, abyste přilákali kompetentního odborníka na instalaci.

Instalaci sami nebo s pomocí „známých řemeslníků“ můžete vyvrátit veškeré úsilí a náklady na okna odolná vůči nárazům a obzvláště spolehlivé kování.

Výhody instalace oken odborníky:

 • práce mechanismů proti vloupání bude dokonale laděna, kompetentně;
 • dobrý řemeslník pracuje rychle a opatrně, nikdy vám nezpůsobí škodu ve formě obložení stěn nebo škrábanců, které jsou obarveny pěnou;
 • celá konstrukce I bude instalována hladce, s ohledem na geometrii rohů a s přihlédnutím k vadám stěn zhotovených při stavbě;
 • velké zkušenosti mistrů, kteří se již mnoho let specializují na instalaci oken proti vloupání,v případě neobvyklé situace během procesu instalace jim vždy sdělí, jak správně postupovat.

Tovární ochrana oken před hackerem. Beton

Aby bylo možné přesně porozumět ochraně domu před neoprávněnými vetřelci ve vaší domácnosti, musíte nejprve zjistit, jak a proč k hackování dochází.

Dobrá rada!
Je tu stará fráze, zní to takto: "Potřeba vynálezu je mazaná." Společně s pokrokem v oblasti systémů ochrany se aktivně vyvíjejí způsoby hackingu, takže ani realizace všech bezpečnostních standardů vás nebude zcela chránit.

Je pravděpodobnější, že ochrání váš domov před nekvalifikovaným a „náhodným“ vetřelcem a zkomplikuje proces vstupu do domu co nejvíce. V tomto případě pravděpodobně i zkušený hacker ztratí zájem a bude nucen opustit svůj podnik pod hrozbou, že bude objeven nebo zpožděn.

Podívejme se na evropské třídy odolnosti oken vůči trhlinám:

Co nám tyto globálně přijaté třídy udržitelnosti říkají? Skutečnost, že vaše okno bude stále otevřené, jedinou otázkou je čas a potřebné nástroje.

Standardní standardní okno má třídu 1, zatímco konstrukce oken s kováním proti vloupání a vyztuženou skleněnou jednotkou může dosáhnout třídy 4.

Pochopte, že lidé „čistí byty“ nebo „dům“ ne proto, že je to jejich koníček, nebo jim to dává radost.Jedná se o druh práce, která se dobře odvedla, zloděj dostane peníze, které stačí k úhradě jeho potřeb. Práce zloděje musí být provedena nejprve tiše a za druhé rychle.

Pokud alespoň v jednom z těchto bodů existuje znatelná komplikace, nejspíše bude třeba tuto myšlenku opustit. Jen 3-4 body ochrany významně komplikují případ, protože vyžadují velké množství nástrojů a vytvářejí spoustu rachotů. Poslední položky na seznamu jsou velké konvence v městském prostředí.

Co si myslíte, jak velkou pozornost přitahuje cizinec, který stojí a zamyšleně stříhá okno s bruskou?

Všechny byty, bez ohledu na jejich umístění, domy a kanceláře, jsou v podivné rizikové skupině, protože mají vlastní majetek, na jehož náklady žije trestný čin.

Uvažujme, jaké jsou hlavní způsoby útočníků v domě:

26,5% jsou okna a 52% jsou dveře do balkonů, verand a lodžií, zatímco vstupní dveře jsou pouze 13,9%. Pamatujte si, kdy jste naposledy udělali opravy, na co jste z toho nejvíce věnovali pozornost?

Se vzácnými výjimkami je odpověď jedna - přední dveře. Takže si nemyslete, že pachatel, když uvidí vaše extrémně stabilní a pancéřované přední dveře se strmými zámky, se do něj dostane. Proč? Ne, opravdu - jsou mnohem zranitelnější uzly.

Trocha specifik. Jak přesně člověk vstupuje do domu přes výše uvedená okna a balkonové dveře.

Existují tři hlavní způsoby, jak se dostat do vašeho domova.: rozbít křídlo, dostat se do domu přes otevřené okno, nebo okno, které je v režimu ventilace, a také jednoduše vyřadit nebo rozříznout sklo. Také existuje malý počet, řekněme, vědecko-fanatických možností pro proniknutí do domu, ale není to tak velké a přesné říkat něco konkrétního.

První bod, který trhá křídlo, je 69% všech případů. To znamená, že člověk vezme páčidlo a jednoduchými manipulacemi jednoduše odstraní klapku z, párování částí, smyček a sedadel. V tomto místě je veškerá zodpovědnost umístěna na kování, kvalitě jeho upevnění a pevnosti plastu, do kterého je našroubován.

To je důležité!
Druhá položka je otevřená okna a okna na větrání. V tomto bodě se příliš nezastavíme, protože každý by měl pochopit, že žijeme v zemi s rozvinutou kriminalitou a zároveň s orgány činnými v trestním řízení, které právě procházejí procesem transformace z ošklivého byrokratického stroje na orgány, jejichž účelem je chránit právní stát.

Nezapomeňte zavřít okna, když jdete někam, i když žijete vysoko, a ještě více, pokud jste obyvatelem posledních pater.

Třetí bod je vylamování nebo řezání skla. Jedná se o riskantní metodu pro vetřelce a obecně nejméně rušivou metodu pro vstup do bytu během procesu hackování, ale na to byste neměli zapomenout. Pokud váš zloděj není zkušený nebo dostatečně chytrý, aby se mohl vyměnit se slabými místy hardwaru, jeho cílem bude sklo.

Nyní více o každé z položek.

Bod 1: Hackování křídla

Jak k tomu dochází? Velmi jednoduché. Pod křídlem, v místech kontaktu mezi uzamykacími kolíky s odpovídajícími částmi, je šroubovák zasunut silou, pak se po něm objeví páčidlo, aplikuje se síla a Voilax! - Vaše okno je volně zavěšené a zloděj si otírá zpocené, špinavé ruce a připravuje se, aby vyvedl všechno, co může. Proč? Protože standardní okno hardware vypadá takto.

Kolík a protějšek mají velmi malou plochu kontaktu a nejsou chráněny ničím. Tento design má pouze jeden úkol - zavřít okno pevně. Faktem je, že během hackerského úsilí je aplikován nejen v jednom směru - pachatel ovládal páčidlo tak, že zamykací kolík vyletěl z kamaráda a byl ve volném letu.

Nyní se vám pokusíme ukázat tento proces takovým způsobem, aby nedošlo k tomu, že se článek promění v průvodce porušením oken ...

Zaprvé, jedná se o specifický hrot ve tvaru houby a silný odlitek, který drží kolík tak, že při použití síly podél dvou vektorů útočník prostě nic nedosáhne. Kolík "houba" je pevně zablokován, nemůže být uvolněn, zvednut, vytlačen nebo vytržen. Při použití šrotu a šroubováku se zatížení přenáší přímo na samořezné šrouby našroubované do profilu. Pravda, mohou být také vytáhnuty, ale to není tak snadné, musíte na to strávit spoustu času a úsilí.

Existuje jeden zajímavý detail. Zatímco hlavní řadavýrobci okenních armatur jsou upevňováni v plastu, u Steka se kování provádí plastem v hliníkovém profilu. Můžete si představit, kolik úsilí může trvat, než se roztrhne pozinkovaný ocelový šroub.

Navíc u okna není jeden takový upevňovací bod, je jich 3-4, a ještě více, v závislosti na modelu použitého kování. Cool, že?

Dalším zlepšením úrovně zabezpečení je instalace pravého knoflíku. Všechny tance s pokusy narušit kování spojky lze obejít vyzvednutím vrtačky a jednoduše vyvrtáním rukojeti. Rukojeť ROTO Swing Secustic může přijít na záchranu.

Věnujte pozornost!
Poskytuje speciální vysokopevnostní desku z tvrzené oceli, která není tak snadné vyvrtat. Je instalován skrytý, aby nedošlo ke zkažení vzhledu rukojeti. Tyto pera mají navíc skvělý designový vzhled a několik barevných možností. Není nic lepšího než krásné věci s funkčním designem.

Ale je tu jeden vtipný detail ... Není nutné vrtat samotnou rukojeť, aby se okno otevřelo. Můžete to udělat pod ním, a pak pomocí ohnuté tyče otočit knoflíkem. Z nějakého důvodu tato možnost poskytuje jen velmi málo lidí. Existuje jedno řešení - pero s tlačítkem a ještě lepší zámek. V přítomnosti zámku se tato metoda stává naprosto nepoužitelnou a v přítomnosti tlačítka bude zločinec jistě přežít spoustu vzrušujících minut a pokusit se zasáhnout malé tlačítko tyčkou.

Také výrazně vzrostlzabezpečení okna před vloupáním a dále komplikuje úkol zloděje instalací speciálního dětského zámku. Jak jsme uvedli v příslušném článku: „Dobrý dětský zámek od ROTO je schopen zastavit nejen dětské žertíky“.

Ve skutečnosti vytváří další upevňovací bod, který musí být také vytržen „masem“, a zároveň je přišroubován šrouby jak do křídla, tak do rámu, takže bude muset aplikovat sílu celou svou duší. Navíc, pokud se rukojeť stala slabým místem ochrany, dětská pojistka bude ještě nějakou dobu držet zloděje. Záleží na samostatném klíči a ne na celkovém provozu hardwaru.

Statistiky nám říkají, že většina případů neúspěšných pokusů o hackování byla zastavena prací příslušenství.

Bod 2: Otevřená okna a okna pro větrání

Bohužel, Steko nemůže v žádném případě vyléčit vaši zapomnětlivost, takže tady je jeden tip - pít vitamíny B. Mají velmi dobrý účinek na mozek, takže s nimi můžete přestat zapomínat zavřít okna před odjezdem. Není třeba zdůvodňovat skutečnost, že vzduch v místnosti se stane zatuchlý, pokud neotevřete okna - vzduch se kompletně změní během 10-20 minut, pokud otevřete okna dokořán, a když máte možnost začít návrh, pak ještě rychleji.

I když ne, stále existuje jedna cesta - stejný dětský zámek. Umožňuje zamknout okno v režimu ventilace. Nicméně, toto je jen jeden bod ochrany, proti celému komplexu, jestliže křídlo je zavřeno.

Bod 3: Klepání nebo řezání skla

Nejzřejmějším bodem, na který se hacker, který není schopen vyřešit něco s klapkou, bude skleněný balíček. Měla bych poznamenat, že většina moderních skleněných obalů, pod kterými výrobci s upřímnou duší píšou slova jako „vysoká síla“ a „mají vysokou úroveň odolnosti vůči poškození“, se může pochlubit ochranou, s výjimkou nárazu náhodných předmětů.

Dobrá rada!
Podívejme se, jak můžeme chránit naše sklo před člověkem, který se ho vydal zničit:

Instalace silnějšího skla. To je upřímně špatná volba, pokud si nemůžete dovolit okénko letadla, tlusté 3-4 cm. Obyčejné, prostě „tlustší sklo“ vyžaduje pouze větší použití síly. Standardní tloušťka skla v balení je 4 milimetry a tlustší z nich málokdy přesahuje 6 milimetrů. Tam, kde by ho krakovač mohl propíchnout kamenem, by musel použít kladivo nebo výztuhu. Neřekl bych, že je to velký rozdíl. Tam je jeden “ale” - někdy sklo může být zmírněno. To nevylučuje výše uvedené, je to jen, že musíte použít ještě více síly.

Montáž skla vyztuženého speciální fólií. To je zajímavé. Pointa je, že když se udeří, obyčejné sklo se rozbije na fragmenty, zatímco sklo zesílené speciálním filmem se poškodí v místě aplikace síly a šíří se prasklinami, ale zůstává ve stejné poloze, v jaké bylo.Ukazuje se, že pachatel bude muset udělat více otvorů ve skle a něco jako vytahování z rámu. Často je to zesílené kolenní sklo, které dodává ještě více "zábavných" zlodějů.

Co je nepozorovatelné, rychlé rány, nebo metodické rachoty, doprovázené zvoněním skla, vrzáním, skřípáním a dalšími zajímavými speciálními efekty?

Také sklo s fólií absorbuje a rozptýlí část nárazové síly. Kromě ochrany před hackingem, to velmi pomáhá zbavit se nepříjemných překvapení, jako je bít míč, bít prak nebo jiné žerty. To platí zejména pro majitele soukromých domů a obyvatel prvních dvou pater.

Instalace triplexu. To je ideální řešení. Podívejme se, co je triplex? Jedná se o strukturu, která se skládá ze dvou (nebo více) temperovaných skel, které jsou připevněny společně s polymerním filmem (přibližně stejně jako ve výše uvedené variantě). Co nám to dává?

A skutečnost, že triplex vzhledem k různorodosti své struktury absorbuje většinu dopadu. Pokud dáváte pozor, v některých architektonických řešeních jsou i schody z triplexu.

To může být vyřazeno stejným způsobem jako hladké sklo vyztužené fólií, vytvořením velkého počtu otvorů a vytržením z rámu, ale aby se tento otvor vytvořil, zloděj bude muset strávit velmi mnoho času a úsilí. Dokonce i sekera, aby se v triplexu stala hmatatelná díra, je velmi obtížná. Skleněná jednotka s triplexem je snazší vystřelit.

Tvrzené sklo má další zajímavou výhodu: nepronikne do ostrých nebezpečných fragmentů různých velikostí. I když se mu to podařilo rozdrtit, vyleje do háčku. Je to mnohem bezpečnější pro ostatní.

Také sklo a vrstvené sklo jsou mnohem lépe odolné vůči řezání a přispívají ke zvýšené zvukové izolaci, což je racionální rozhodnutí ze všech stran.

Nyní pro špatné. V moderním okně není vždy "rozbití skla" odkazuje na škody. Faktem je, že stelopacket se jednoduše zasune do rámu a nevypadne pouze díky speciálním spojovacím materiálům - obrubám. Obruby se zase jednoduše zacvaknou do rámu, nic tam nedrží, takže pokud použijete sílu dobře, budou tyto obruby odletět a skleněná jednotka prostě vypadne.

Pokud si zkušený zloděj uvědomí, že není snadné odstranit křídlo okna a je příliš těžké odstranit sklo - jistě tuto příležitost využije. Nicméně, toto může být bojováno!

Montáž speciální protihlukové střechy. To je bohužel velká rarita na našem trhu. Ve skutečnosti tyto obruby mají pouze jeden rozdíl od obvyklých - mají výstupky, které jdou do drážek na rámu. To značně komplikuje jejich vyřazování, protože tyto projekce budou muset nejprve přerušit.

Utáhněte patku šrouby. Jedná se o lidovou metodu, která se nedoporučuje provádět ručně, bez nezbytného vzdělání,zkušenosti a vybavení