Jak vytáhnout sklenici z plastového okna - způsoby a nástroje

Jak vytáhnout okno s dvojitým zasklením z plastového okna

Ahoj všichni! Přítel mi nečekaně zavolá a zeptá se mě, jak vytáhnout skleněný balíček z plastového okna.

Ptám se, co se mu stalo, proč mě nezavolal.

Říká, že záležitost je naléhavá: manželka si vymyslela okna, ale v nich nejsou žádné žaluzie, developer to nezajistil, proto je nutné je odstranit.

Musel jsem telefonicky vysvětlit, jak to udělat. Pak však navrhl, aby okno bylo jednoduše nahrazeno křídlem.

Pokud se však ocitnete v podobné situaci, doporučuji se seznámit s níže uvedenými užitečnými informacemi.

Jak vytáhnout sklo z plastového okna?

Velká plocha okna je obsazena skleněnou jednotkou - asi 80% okenní konstrukce a je její nejzranitelnější částí. Někdy se vyskytují situace, kdy je třeba sklo odstranitplastové okno.

Taková potřeba často vzniká, když se rozhodnete vyměnit skleněnou jednotku za vyspělejší, například s velkým počtem kamer nebo za použití energeticky úsporného skla atd.

Také potřeba vyměnit skleněnou jednotku nastane, když skleněná jednotka praskne, praskne nebo ztratí svou těsnost v důsledku negramotné instalace.

To je důležité!​​
Pokud je sklo ve skleněné jednotce poškozeno, je nutné skleněnou jednotku zcela vyměnit.

Je možné, že budete muset dokončit vnější svahy po uplynutí okénka a není zde přístup na ulici a jsou zde prázdná okna, pak budete také muset vyjmout skleněnou jednotku z plastového okna. Stojí za to říct, že tento proces není dostatečně komplikovaný, ale vyžaduje určité znalosti.

Pokud jste přesvědčeni o svých schopnostech a chcete se vyhnout dodatečným materiálním nákladům na volání mistra, náš článek vám pomůže pochopit, jak je skleněný balíček držen v rámu a jak jej lze z něj odstranit.

Jak je skleněná tabule uchovávána v rámu?

Okno s dvojitým zasklením je uchyceno v rámu okna pomocí obruby, tento způsob upevnění byl použit i ve starých dřevěných konstrukcích.

Obruby, stejně jako okenní profil, jsou vyrobeny z PVC a vloženy do rámu v rovině skla. Musíte brát v úvahu polohu obruby, aby nedošlo k poškození okna během odsávání skla.

Požadované nástroje

budete muset odstranit zasklení z plastového okna sami:

 • ochranné rukavice, aby se předešlo možným řezům;
 • šroubovák;
 • špachtle;
 • ostrý nůž;
 • gumové přísavky.

Pokyn

Pokud potřebujete odstranit sklo z okenního křídla z plastového okna, musíte nejprve odstranit křídlo. Za tímto účelem vytáhněte přídržnou tyč z horního závěsu a nyní odejměte křídlo z rámu okna.

Sklopte křídlo a jemně opřete o zeď. Nyní pokračujte ke sklu.

Pozor: Buďte opatrní a dávejte pozor, abyste náhodně nezanechali škrábance na profilu okna.

 1. Vezměte nůž nebo špachtli a připevněte jej ke svislému švu mezi rámem okna a patkou.
 2. Nyní jemně zvedněte patku a posuňte ji.
 3. Tuto akci opakujte po celé délce patky.
 4. Opatrně odstraňte korálek z rámu a pohybujte se rovnoběžně se sklem.
 5. Podobně odstraňte dolní horizontální patku, poté druhou svislou a na konci přejděte do horní vodorovné polohy.
 6. Když odstraníte horní lem, uchopte sklenici rukama.
 7. Po odstranění všech obruby je nutné odstranit skleněnou jednotku z rámu.
 8. Můžete použít gumové přísavky.
 9. Pokud nejsou, můžete to udělat s rukama, na ochranu rukavic.
 10. Jemně zvedněte horní okraj skleněné jednotky prstem a poté sklo sklopte směrem k sobě.strany berou sklenici.
Věnujte pozornost!
Velká okna s dvojitým zasklením by měla být odstraněna pouze s asistentem. Zatímco si sundáte obruby, měl by pomocník zajistit skleněnou jednotku proti pádu.

Jak odstranit sklo z tabule?

Okno s dvojitým zasklením se obvykle skládá ze dvou nebo tří sklenic. Aby se sklo ze skleněné tabule odstranilo, je nutné opatrně vyříznout horní vrstvu těsnicího prostředku nožem. Nyní opatrně odstraňte všechny vrstvy těsnicího prostředku a dostaňte se k hliníkovému rámu skla a dejte sklo.

Montáž skla

Teď pojďme mluvit o instalaci skleněné tabule zpět do okenního rámu. Před instalací skla se ujistěte, že v otvoru na záhybech rámu nejsou žádné nečistoty a prach.

Na rozdíl od demontáže skleněné jednotky se při její montáži nejprve zafixují krátké horizontální obruby a pak se postoupí na boční vertikální.

Za tímto účelem zasuňte dřík patky do drážky svorky rámu. S pomocí gumového kladiva zcela zatlačte patku do drážky, aplikujte středně velké rány.

To je důležité!

Úder kladivem se aplikuje rovnoměrně z rohů korálky, plynule přecházející do středu.

Instalací všech záhlaví můžete obnovit pořadí. Otřete novou skleněnou jednotku. Pokud jsou na rámu a perle malé škrábance, očistěte je jemným smirkovým hadříkem.

Vyjměte sklo z plastového okna, jak vidíte, můžetejednoduše bez pomoci specialisty.

Věnujte pozornost!
Je důležité si uvědomit, že skleněná jednotka je nejzranitelnější a nejzranitelnější částí okna, a stojí za to provádět takové akce pouze tehdy, je-li to naprosto nezbytné a s plnou důvěrou ve znalosti vlastností procesu.

Měl bych skleněnou jednotku odstranit sám?

Měl bych skleněnou jednotku odstranit sám?

Moderní plastová okna jsou poměrně složitým technickým řešením.

Okna s dvojitým zasklením jsou nejzranitelnější částí plastového okna, která často selhává.

Na první pohled se zdá trvanlivé a spolehlivé, je však poměrně křehké a mělo by se s ním zacházet co nejpřísnějším způsobem.

Sklo je chráněno nejrůznějšími ochrannými fóliemi a povlaky, může však snadno prasknout nebo prasknout.

S cílem nahradit rozbité nebo rozbité okno s dvojitým zasklením se mnoho uchyluje k pomoci odborníkům na opravu oken.

Pokud ale striktně dodržujete všechna pravidla, je možné tento postup provést sami. V zásadě vzniká potřeba vyměnit staré skleněné obaly, pokud je chcete vyměnit za vyspělejší, se zvýšeným počtem uzavřených komor nebo se zlepšenými zvukovými a tepelně izolačními vlastnostmi.

Stává se však také, že skleněná jednotka je rozbitá, popraskaná nebo nepoužitelná (ztráta těsnosti). Není nutné měnit celé oknodesign, stačí nahradit jedno prosklené okno.

Samozřejmě, že je lepší je neriskovat a nařídit výměnu okna s dvojitým zasklením plastového okna odborníkům s dostatečnými zkušenostmi. Mohou rychle a efektivně nainstalovat nová okna ve vašich oknech v krátké době.

Náklady na takovou práci, která závisí na složitosti procesu, rozsahu dodávek nových skleněných obalů, naléhavosti zakázky, velikosti, konfiguraci samotného skleněného obalu a dalších faktorech, však zůstávají v mnoha případech žádoucí.

Specialisté společnosti, kteří se zabývají výrobou a opravou plastových oken, musí především provést všechna nezbytná měření skleněné jednotky pomocí speciálního měřicího přístroje.

Okna s dvojitým zasklením jsou vyráběna ve speciálních dílnách, po kterých jsou dodávány v hotové formě specializovanou dopravou na požadovaný objekt.

Poté se staré demontuje a nová skleněná jednotka se instaluje do kovového plastového okna. Ve vzácných případech můžete vyměnit plastové sklo samy.

Samozřejmě, že nemůžete udělat okno s dvojitým zasklením vlastníma rukama, proto byste měli velmi pečlivě měřit všechny parametry a rozměry okna a pak si objednat společnost s dvojitým zasklením od společnosti, která je vyrábí.

Dobrá rada!
Jakmile je objednávka dokončena a doručena, musíte zahájit proces výměny skla.

Kovová plastová okna je možné instalovat speciálněmontážní desky s průchozím skrz rám, upevnění okenního bloku ke stěnám, ale mnoho lidí, kteří se rozhodli je instalovat sami, je vystrašeno otázkou, jak odstranit skleněnou jednotku bez použití speciálního nástroje.

Jaké nástroje by mohly být potřebné?

Kovová plastová okna je možné montovat pomocí montážních desek a průchozí skrz rám upevnit okenní blok ke stěnám.

Praxe našich mistrů ukazuje, že ze všech dostupných nástrojů je sekera nejvhodnější díky délce rukojeti, protože To značně zjednodušuje práci. Pokud narazíte na okno z měkkého plastu - neváhejte použít stěrku s tuhou rukojetí.

Profesionální montéři kovových plastových oken, kromě děrovačky a jiných nástrojů, aby odstranili zasklívací lištu z plastového okna, mají vždy speciální kladivo a stěrku, stejně jako přísavky.

Ale nákup těchto zařízení k instalaci jen několik oken je poměrně drahý, s výjimkou případu, kdy chcete instalovat okna velké oblasti. Pro odstranění zasklívací lišty použijte improvizovaný nástroj - nůž a kladivo.

Čepel nože by měla být dostatečně tlustá a pokud možno bez ostrého hrotu. Můžete se smát, ale tvar stolního nože je velmi podobný tvaru špachtle pro demontáž plastových lišt. Můžete také použít dláto. Hlavní požadavek- nepoškozujte povrch plastového okna, protože jej nebudete později malovat.

Práce bude pro vás užitečná:

 • šroubovák
 • špachtle
 • ostrý nůž
 • gumové přísavky
 • ochranné rukavice
 • \ t

Pokud je nutné nejen vyjmout skleněnou jednotku z rámu, ale i rozebrat, pokračujte v demontáži. Okno s dvojitým zasklením se obvykle skládá ze dvou tří sklenic. Při výrobě speciálního rámu spí vlhkost absorbér.

Pomocí ostrého nože odřízněte horní vrstvu tmelu. Všechny úkony musí být opatrné, aby nedošlo k poškození skla, protože může dojít k prasknutí, pokud je nůž zatlačen hluboko.

Vrstva po vrstvě opatrně odstraňte těsnicí hmotu, abyste se dostali k hliníkovému rámu. V této fázi je demontáž téměř dokončena. V případě potřeby opakujte všechny úkony s jinými okenními křídly.

Ale pamatujte, že pro sestavení okna s dvojitým zasklením může být zapotřebí speciální vybavení, takže všechny činnosti by měly být úmyslné, pomalé, opatrné, aby nedošlo k poškození jakékoli části rozebraného okna.

Věnujte pozornost!
Všimněte si, že síť je plná návrhů na nahrazení sekery širokou stěrkou s tuhou rukojetí. Říká se, že je to bezpečnější a nemůžete poškodit sklo. Věřte nám, je to lež čisté vody. Chceme říci, že stěrka nemůže být pro tyto účely vždy vhodná.

Může se objevit ve výjimečném případě - pokud máme před sebou měkký profil okna, tj. z měkképlast. Nicméně, jak vidíme, většina oken je vyrobena z tvrdého plastu.

Jak odstranit plastové okno z pantů?

Jak odstranit plastové okno z pantů?

Skleněná jednotka je součástí konstrukce jakéhokoli plastového okna.

Existují případy, kdy je nutné rozebrat okno za účelem opravy, seřízení nebo preventivní údržby.

Pokud se poprvé setkáte s takovým problémem, budete mít otázku „jak odstranit skleněnou jednotku?“.

Na první pohled se to jeví jako obtížné, ale pokud budete postupovat podle malých pokynů a dodržovat určitá pravidla, ukáže se, že tento úkol je tak obtížný.

To je důležité!
Doporučuje se vyjmout skleněnou jednotku pouze tehdy, je-li to skutečně nutné.

Pro vyjmutí skleněné jednotky je nutné demontovat plastové okno a demontovat. Za tímto účelem vytáhněte přídržnou tyč z horního závěsu, pak je nutné od okenního křídla odpojit okenní otvor.

Užitečné rady!

Současně buďte opatrní, protože okno může být dost těžké. Odstraňte uzávěr na podlaze, jemně a bezpečně opřený o zeď.

Dbejte na demontáž příslušenství okenního křídla. K tomu odšroubujte rukojeť, odstraňte všechny šrouby. Pro odstranění detailů uzamykacího zařízení je užitečný šroubovák. Všechny odstraněné předměty, spojovací materiál a příslušenství se skládají na samostatném místě, aby nedošlo ke ztrátě jednoho detailu.

Dále musíte zasklívací lištu oddělit od okenního křídla, zvednout každou zasklívací lištu nožem nebo špachtlí. Začněte s nejdelší. Můžete také použít dláto, ale mělo by to fungovat velmi pečlivě.

Zasuňte nástroj do mezery mezi patkou a oknem a opatrně jej odpojte. Udělejte totéž s ostatními shtapikami.

Rychlé způsoby, jak dostat sklo

Rychlé způsoby, jak dostat sklo

Neslyšící plastové okno

Máte-li matné plastové okno, pak dříve nebo později může být důvod odstranit skleněnou jednotku, například natřít příliv nebo svah ven, nebo opravit tyto svahy.

K odstranění skla potřebujeme kladivo (dřevěné nebo plastové) a ostré dláto.

V zásadě je možné použít železné kladivo, ale zároveň je nutné dbát zvýšené opatrnosti, protože okenní sklo a železné kladivo jsou špatně kompatibilní - hrozí nebezpečí poškození celého okna.

Instrukce:

 1. Jakmile jsme ozbrojeni, musíme začít odstraňovat korálek. Shtapik je tak dlouhý pruh kolem obvodu skleněné jednotky, tento bar drží skleněnou jednotku.
 2. Vložte Stamesta mezi rám a korálek a lehké údery porazíme korálek do středu skleněné jednotky. Je lepší začít s jedním ze svislých obrub, dláto musí být vloženo tak, aby patka byla zakřivená a mohla být vytažena.
 3. Hlavní věc je vytáhnout jednu kuličku, zbytek bude snazší. mohou být zvednuty v rozích.
 4. Varování: Horní patka by měla být odstraněna jako poslední! Koneckonců, okno s dvojitým zasklením shora, s výjimkou toho, že se nedrží na ničem, může jen vypadnout na hlavu.
 5. Poté, co se odstraní obruby, vytáhneme skleněnou jednotku a opatrně ji položíme ke stěně, po které můžete pracovat na svazích s odlivem přílivu nebo tím, co jste tam chtěli.
 6. Pod okny s dvojitým zasklením uvidíte plastové desky na černých nebo šedých vložkách, při zasunutí okna s dvojitým zasklením je nezapomeňte uspořádat, když leží na začátku.
 7. Když dáte sklenici do rámu, začnete bouchat do obruby, nejdříve do horní, pak do spodní a potom z boku, je jasné, že byste měli pečlivě kladivo, není to hřebík a nepotřebujete mnoho úsilí.
To je důležité!
Celý proces lze fotografovat digitálním fotoaparátem, aby nezapomněl, jak to všechno stálo, i když tam není nic složitějšího.

Dostaňte sklo se sekerou

Jak odstranit sklo z rámu - tato otázka je trápí tucet kupců plastových oken. Nyní vám ukážeme, jak odstranit sklo z plastového okenního rámu.

Protože to uděláme sami, nemáme k dispozici žádné speciální nástroje, takže to uděláme se sekyrou. Začneme rozebírat sklo.

 • Nejprve musíte začít opatrně vkládat sekeru do otvoru mezi plastovým rámem a patkou.
 • Pak, s mírným pohybem rukou, musíme postupně tlačit na držadlo sekery tak, aby špička sekery vstoupila do mezery.mezi rámem asi 1-1,5 mm, to bude stačit.
 • Dále musíme lehce otočit rukojetí sekery a kliknout na korálek. Slyšení kliknutí - nepropadejte panice. Udělal jsi všechno správně.
 • Nyní musíme zavěsit patku na tři nebo čtyři místa, aby se zcela uvolnila z drážek záběru s rámem a odstranila.
 • Představme si, že právě stojíme před oknem, to znamená, že naše oči směřují k oknu, které je otevíráno zepředu, a zasklívací lišta by měla být zasunuta do rámu okna ze strany, směrem k oknu.
 • Není těžké předpokládat, že naše korálek budeme extrahovat ve stejné rovině. Proto absolutně nepotřebujeme stahovat korálek k sobě, stát před plastovým oknem, protože to nám neudělá nic dobrého.
 • Musíte ji dostat posunutím v bočním směru, jinak nebude přesně vycházet z rámu okna.
 • Proto, když je náš čepel nyní tam, kde by měl být, musíte dostatečně zatlačit sekeru a otočit její rukojeť na stranu.
 • Nezapomeňte, že sekera by měla jít o něco hlouběji a posunout korálek o 1-1,5 mm od rámu.
 • Tímto způsobem je korálek nejsnadněji oddělen od okenního rámu, zejména pokud jde o první korálek. Není těžké odhadnout, že první korálek je nejtěžší vytáhnout, protože Západky v rámu jsou velmi těsné.
 • No, teď je to na tobě. Po vytažení první korálky bude naše práce aktivnější.

Všimněte si, že horní okraj musí být odstraněn přesně na posledním místě, jinak hrozí, že skleněná jednotka může snadno vypadnout z okna a zlomit se. Odstranění skla - ujistěte se, že ji držíte jednou rukou, nebo ještě lépe - požádejte o pomoc přítele.

Věnujte pozornost!
Vaše cenná pozornost je věnována skutečnosti, že čepel by měla být používána co nejplynuleji (ne co nejostřejší) a není zaoblená, jak vidíte na našem obrázku vlevo.

V žádném případě by neměl být nůž ostřený jako nůž, jinak by to značně poškrábalo hrany okenního rámu a zanechalo za sebou ošklivé zářezy. Proto je třeba optimálně vybírat mezi osami, které jsou mezi nimi. Nemůžete vzít něco příliš kořeněného a něco hloupého.

Dostáváme sklo dláto a kladivo

Existuje mnoho důvodů, proč lidé potřebují odstranit skleněnou jednotku. Možná budete chtít malovat příliv, a vaše okno je hluché, a nežijete v prvním patře. I přes zdánlivou složitost je možné skleněnou jednotku zcela odstranit.

Za tímto účelem se zásobte ostrým dláto a kladivem. Nejlepší je vzít železné kladivo, ale dřevěné nebo plastové, protože práce se železnými nástroji se sklem je nebezpečná. Nicméně, to není tak velký problém, pokud budete dávat pozor, aby nedošlo k náhodnému poškození skla.

Tak jste vzali dláto a kladivo:

 1. Nyní je to nezbytnéodstraňte korálek, který drží sklo. To může být viděno po obvodu skla.
 2. Mezi rám a rám musí být vložen dláto.
 3. Nyní začněte lehce narážet na dláto, aby zaklepalo zasklívací lištu do centrální strany skleněné jednotky. Začněte s vertikální korálek.
 4. Zasuňte sekáč do jeho středu tak, aby se kroužek kroutil a můžete jej vytáhnout ven. Pak je třeba odstranit všechny ostatní obruby po obvodu okna.
 5. Důležité! Dláto můžete vložit od okraje patky, ale horní okraj by měl být odstraněn jako poslední, protože tak budete ovládat skleněnou jednotku tak, aby nespadla na hlavu.
 6. Když je korálek odstraněn, je třeba opatrně vzít sklenici a dát ji na zeď, a jít na opravu nebo malovat vnější svah, odtok, nebo to, co chcete dělat.
 7. Pod sklem si všimnete barevných plastových desek, které leží na vložkách v černé nebo šedé barvě, když vkládáte sklo, je třeba pamatovat na jejich umístění.
  Při zasouvání skla byste měli začít s kladivem, ale v opačném pořadí. Nejdříve položíte horní korálek a pak spodní korálek.
 8. Po tom, dejte boční zasklívací lišty (vzhledem k jejich delší délce, je snazší je ohnout), stačí je opatrně uvařit, což je důvod, proč jsem hovořil o kladivech, protože při kladení korálku je kladivo velmi blízko skla.

Tipy a triky

 • Při odstraňování oken nezapomeňte zapsat všechny záhlaví,Budou se muset dostat každý na své místo, takže si to nepletou.
 • Všechny obruby během výroby okna jsou měřeny pravítkem podle místa, takže pokud instalujete patku na jiné místo, sklo se jednoduše nedrží.
 • Dokonce i když obruby vypadají stejně, například shora a zdola, může se délka lišit alespoň o několik milimetrů. Nezapomeňte, že rozdíl ve 2 mm bude patrný na křižovatce obruby.
 • Když je okenní rám instalován v otvoru, veškerá jeho hmotnost dopadá na ložiskové podložky, které jsou pod ním namontovány. V žádném případě by neměl být hmoždinka převezena přes celou hmotu okna, samotné okno je velmi těžké 120-150 kg a žádné šrouby ve zdi jej nemohou držet, zkrátka, podpěra ve formě podpěrných podložek je vyžadována během instalace.
 • Podložky by měly být umístěny v rozích rámu av místě vertikálních příček (sloupků).
 • Když umístíte okno svisle, použijte olovnici s ostrým hrotem a osovou symetrií. V takovém případě se jedná o chybu. S jeho pomocí lze přesnost měřit pouze podmíněně.
 • Při horizontálním umístění rámu ze stejného důvodu je nejvhodnější hladina vody ze silné a průhledné hadice. Tato úroveň funguje dobře, když potřebujete nainstalovat více oken ve stejné výšce.
 • Při instalaci je velmi důležité se ujistit, že voda neprochází montážními otvory.do centrální komory. Ve skutečnosti je v každém profilu možnost odklonu vody, protože stále bude prosakovat těsněním.
 • Pokud však jde o první instalaci, voda se může hromadit v drážce nad centrální komorou rámu av této komoře je kovový rám.
 • Protože tato voda se dostala během instalace, a ne přirozeně, může proudit do upevňovacích bodů sloupku s rámem, nebo do otvorů samořezných šroubů. To vše je velmi špatné. taková voda může zůstat v uzavřené tabuli po dlouhou dobu.
 • Pro profylaxi můžete vyvrtat několik otvorů na spodním konci, skrze které může vytékat vlhkost, ale na tom není nic dobrého. další otvory v rámu nejsou potřeba, i když je to jistě lepší než zmrazení.
 • Neotahujte upevňovací šrouby, pokud stisknete alespoň jeden ze šroubů, okno může zaujmout válcový pohled. Proto je nutné po upevnění rámu znovu zkontrolovat úroveň okna.
 • Po dokončení instalace odstraňte ochrannou fólii z PVC profilu. To by mělo být provedeno ihned po instalaci okna.
 • Nemyslíte si, že pokud je na okně ochranný film, okno vydrží déle, ve skutečnosti je určeno pouze pro instalaci, aby nedošlo k poškrábání nebo znečištění profilu a pro dlouhodobé používání není určeno - film rychle ztrácí své vlastnosti a doslova s profilem, po kterém nebude možné odlupovat.
 • Úplně se zbavittmel v dřevěných oknech při výměně skleněné jednotky, na obruby je třeba dláto, ostrý stavební nůž se širokým a ne dlouhým ostřím, kůže je větší a kůže je nulová.
 • Dláto nejprve hrubě odstraní starý tmel, pak zůstane zbytek, který zůstane rozřezán nožem, zůstane velká kůže, dobře, a nezbylo téměř nic. Pro snadnější práci s hrubým brusným papírem jej zabalte do dřevěné tyče a poté bude povrch hladký a široký.
 • Nedržte kuličku na váze, protože je křehká a může prasknout, dát ji na pohodlný povrch, aby se nesklouzla.
 • Při aplikaci nového těsnicího prostředku a vložení skleněné jednotky se ujistěte, že je povrch zasklívací lišty a skleněné jednotky odmastěn v místě aplikace.