Součinitel odporu pro teplonosné sklo

Součinitel prostupu tepla pro okna s dvojitým zasklením

Ahoj! Zákazník nás požádal do společnosti s požadavkem na instalaci oken do zimní zahrady.

Ona a její manžel staví dům a podle architektonického návrhu je plánována nevytápěná místnost, ve které budou umístěny zelené keře v květináčích.

Na základě podmínek jsem nabídl svým dvojitým zasklením okna se zvýšeným odporem přenosu tepla.

Abych si byl těchto informací vědom, řeknu vám o tomto ukazateli.

V jakých oknech je optimální součinitel prostupu tepla oken s dvojitým zasklením, naučíte se z článku.

Plocha okna s dvojitým zasklením tvoří významnou část plochy (až 80%) plastového okna. Tepelné a zvukové izolační vlastnosti celé okenní konstrukce jsou v tomto ohledu dány ukazateli kvality skleněné jednotky.

Součinitel prostupu tepla pro okna s dvojitým zasklením

Koeficient odporu přenosu tepla (m2oС /W) je hodnota, která vyhodnocuje vlastnosti tepelného stínění skleněné jednotky. Čím vyšší je hodnota odporu proti přestupu tepla, tím menší je tepelná ztráta a tím i jednotka „teplejší“ sklo.

Zvuková izolace (DB)je parametr skleněné jednotky, která určuje úroveň snížení vnějšího hluku přicházejícího z ulice.

Tloušťka skleněné jednotky (mm)je tloušťka všech skel a vzduchových komor mezi nimi.

Vzorec okna s dvojitým zasklením je specifický soubor symbolů, který označuje hlavní vlastnosti součástí okna s dvojitým zasklením - tloušťka sklenic a šířka prostorů mezi skly.

Tepelně izolační vlastnosti oken s dvojitým zasklením

Tepelná izolace (součinitel odporu tepla) skleněné jednotky může být zvýšena několika způsoby:

• Zvětšit vzdálenost mezi skly - tloušťka skla
• Zvyšte počet kamer. Použijte dvoukomorová okna s dvojitým zasklením

Věnujte pozornost!
Vezměte prosím na vědomí, že jednokomorová okna 24 mm a 32 mm budou mít podobnou tepelnou izolaci.charakteristik.

Vzhledem k tomu, že zvýšení vzdálenosti mezi skly o více než 16 mm neovlivňuje znatelně zvýšení koeficientu přenosu tepla skleněné jednotky v důsledku konvekce mezi skly.

Tipy pro výběr skla

V obytných zónách se nedoporučuje instalovat okna s dvojitým zasklením s koeficientem tepelného odporu nižším než 0,45 m2 ° C /W. Protože výkon hotového okna s takovými okny s dvojitým zasklením nesplňuje stavební normy.

Rada 1

Pro zasklení bytu nebo venkovského domu by měla být v plastových oknech instalována okna s dvojitým zasklením. Díky nízké úrovni tepelné izolace lze bezpečně naklonit možnost instalace jednokomorové skleněné jednotky.

Rada 2

Při výběru vhodného skleněného balíčku pro sebe nezapomeňte na profil okna z PVC, ve kterém bude instalován. Například vlastnosti profilového systému Rehay Bliz umožňují instalovat skleněnou jednotku o tloušťce až 32 mm.

Montáž dvoukomorové skleněné jednotky o tloušťce 40 mm je prostě nemožné. Použijte energeticky úsporné sklo se speciálním povlakem, který odráží tepelné záření zpět do místnosti.

Pro výrobu energeticky úsporných skleněných jednotek se používají dva typy skla: s tvrdým nízkoemisním povlakem (K-sklo) a měkkým nízkoemisním povlakem (I-sklo).

Vzhledem k tomu, že K-sklo v tepelně izolačních vlastnostech je podstatně horší než sklo typu AND, je nejrozšířenějšíA sklo.

Pro zvýšení koeficientu odolnosti proti přenosu tepla z oken s dvojitým zasklením energeticky úspornými skly je mezilehlý prostor naplněn inertním plynem argonu. Tepelně úsporné vlastnosti oken s dvojitým zasklením se v průměru zároveň zvyšují o 10%.

Použití I-skla s povlakem s měkkými emisemi ve skleněných obalech a vyplnění meziprostoru argonem významně snižuje tepelné ztráty skleněného obalu. Právě tato okna nazýváme energeticky efektivní.

Rada 3

Jednokomorová a dvoukomorová energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením jsou ideálním řešením pro zasklení obytných prostor, protože mají vysokou úroveň tepelné izolace. Plastová okna s energeticky úspornými dvojitými okny zpestří váš domov.

Použijte vzdálený rám s nízkou tepelnou vodivostí. Pomocí technologie „teplé hrany“ je možné zlepšit tepelně izolační vlastnosti jednokomorových i dvoukomorových oken s dvojitým zasklením.

To je důležité!
Okna s dvojitým zasklením s teplým okrajem snižují tvorbu kondenzátu zvýšením teploty v okrajové zóně okna.

Rada 4

Pro úsporná okna s dvojitým zasklením se doporučuje použít dálkový rám s nízkou tepelnou vodivostí. Pro zajištění zvukově izolačních vlastností je nutné použít dvoukomorová okna s dvojitým zasklením. Další hlukovou izolaci lze dosáhnout:

• Použití silnějšího skla
• Použití kombinace skla různé tloušťkyzabraňuje zvukové rezonanci

Snížení vnějšího hluku pouze o 3 dB významně snižuje úroveň jeho vnímání lidským uchem. To je dáno tím, že vliv akustického tlaku, frekvence a intenzity zvukových vibrací na lidský sluch má logaritmický vztah.

Zvuková izolace (DB) je parametr skleněné jednotky, která určuje úroveň snížení vnějšího hluku přicházejícího z ulice.

To znamená, že pokud je zvuková izolace skleněné jednotky například 32 dB, znamená to, že hluk z ulice, odhadovaný na 70 dB (ukazatel centra města), bude snížen na 38 dB (70-32 = 38).

Rada 5

Můžete zlepšit účinnost zvukové izolace okna výběrem asymetrického (s různou tloušťkou vzduchových komor) dvoukomorových oken s dvojitým zasklením s různou tloušťkou skla.

Odolnost proti teplonosnému sklu

Odolnost proti přenosu tepla okna s dvojitým zasklením

Jak efektivně budou okna provádět funkci stínění, odborníci instalují pomocí speciálních výpočtů.

Kvalita izolačních vlastností skleněné jednotky v souladu s GOST 26602.1-99, 24866-99 definuje takový ukazatel jako odpor proti přenosu tepla [R0].

Tepelné ztráty jsou někdy kvantifikovány z hlediska tepelného odporu skleněné jednotky nebo koeficientu odporu proti přenosu tepla R0.

Tato hodnota je inverzní k součinitelu prostupu tepla U. R = 1 /U (při převodu evropských U faktorů na ruštinu,zapomeňte, že venkovní teploty používané pro výpočty jsou velmi rozdílné).

Součinitel prostupu tepla U charakterizuje schopnost struktury přenášet teplo. Fyzický význam je jasný z jeho dimenze.

U = 1 W /m2S - tepelný tok 1 Watt procházející čtvercem. zasklení elektroměru s teplotním rozdílem (vně i uvnitř) 1 ° C (v evropských zemích se součinitel tepelné vodivosti zasklení vypočítá podle EN 673).

Čím menší je výsledný počet, tím lepší je tepelně izolační funkce průsvitné struktury.

Spolehlivé výrobní společnosti průsvitných konstrukcí zajišťují, že součinitel prostupu tepla skleněné jednotky závisí nejen na kvalitě samotné konstrukce, ale také na použití speciálních technologických operací v procesu výroby výrobků.

Například použití speciálního magnetronu, opalovacího krému a energeticky úsporného povlaku na skleněném povrchu, speciální těsnící technologie, vyplnění meziprostoru inertními plyny atd.

V důsledku toho tento ukazatel charakterizuje nejen specifickou funkci tepelné ochrany, ale také kvalitu celého výrobního procesu a kvalitu hotového výrobku.

Doporučuje se udržovat tuto hodnotu pod kontrolou a pravidelně ji měřit - a to v různých fázích produkce, a se zvláštním důrazem na vzorky hotových výrobků.

Jak ukazatel ovlivňuje výběr skla?

V každémV regionu, stejně jako ve velkých městech naší země, platí určité stavební předpisy, které uvádějí požadované ukazatele R0тр pro skleněnou jednotku pro stavební účely. V první řadě by se měli řídit vývojáři.

Z praxe však vyplývá, že tato pravidla nejsou vždy dodržována. Proto jsme pro pohodlí výběru vzorů oken STiS připravili speciální tabulku, která ukazuje odpor skleněných jednotek vůči přenosu tepla.

Věnujte pozornost!
Po přezkoumání můžete vidět, jak vysoká je kvalita našich výrobků podle tohoto ukazatele, a také rozhodnout o vhodném provedení pro zasklení vašich prostor.

Snížená odolnost proti přenosu tepla u oken s dvojitým zasklením je uvedena s ohledem na všechny technologické a výrobní vlastnosti našich výrobků - použití multifunkčních a nízkoemisních skel, vyplňujících meziprostor s argonovým plynem.

Má nízkou tepelnou vodivost, používá se při konstrukci průmyslového rámu s teplým prostorem, speciálních těsnicích materiálů, opalovacích krémů, energeticky úsporných nátěrů a dalších pokročilých prvků a součástí.

Tepelná vodivost plastového okna

Tepelná vodivost plastového okna

Kolik PVC oken je chladnější než stěny, tepelná vodivost plastového okna, tepelná vodivost skleněné jednotky ve srovnání se stěnovými materiály.

Čím lépe se dům zahřeje,méně je třeba utopit v zimě. Co je výhodnější: důkladně zahřát dům nebo na něj utratit peníze?

Ušetříte peníze, ale po mnoho let v zimě, jak se říká, zahřejete atmosféru, to znamená vyhodit peníze do větru, doslova.

V první řadě tedy musíte zjistit, kolik tepla váš dům ztrácí (to platí i pro nově navržený byt).

Když se podíváte na bytový dům přes zařízení pro noční vidění, můžete vidět, co se nazývá vlastníma očima, jak ztrácí teplo.

Skrz zdi není tolik, přes střechu ještě méně; okny se dostávají silné emise tepla; teplo také jde na zem, i když to naše zařízení neukáže.

Teplo uniká (modré oblasti jsou „studené“ a červené jsou „horké“):

  • stěny ~ 30%;
  • střecha ~ 14%;
  • pohlaví ~ 12%;
  • okna ~ 44%.
To je důležité!
Pouze 30% všech ztrát přes okna je způsobeno úmluvou (přenos tepla prouděním vzduchu uvnitř skleněné jednotky) a přenosem tepla (přenos tepla skrz tuhý okenní materiál) a 70% veškerých ztrát v oknech vzniká v důsledku infračerveného tepla s dlouhými vlnami záření, které může a mělo by být zabráněno.

Co tyto tepelné ztráty závisí na

Jsou větší, čím větší je rozdíl v teplotě v domě a na ulici. Jsou menší, čím vyšší jsou tepelně stínící vlastnosti stěny (nebo, jak se říká, uzavírací povrch).

  • Stěna odolává úniku tepla, proto její vlastnosti tepelného stínění jsou odhadnuty hodnotounazývaný odpor přenosu tepla.
  • Odolnost proti přenosu tepla ukazuje, kolik tepla prochází čtverečním metrem stěny při určitém teplotním rozdílu.
  • Nebo naopak: jaký teplotní rozdíl vznikne, když dané množství tepla prochází čtverečním metrem zdi.

Vzorec je stejně jednoduchý jako Ohmův zákon:

R = d /q

kde:

q je množství tepla, které čtvereční metr uzavřeného povrchu (stěny, střechy atd.) Ztrácí. Měří se ve wattech na metr čtvereční (W /m2);
d - je rozdíl mezi teplotou venku a v místnosti (° C) a nakonec;
R je odpor přenosu tepla (rozměr (m2 • ° С) /W).

Jako příklad: kolik komfortu bude stát v zimě majiteli prosklené a ideálně izolované lodžie? Nebudeme brát v úvahu ztrátu ohřevu čerstvého vzduchu z průduchů a tepelné ztráty přes stěny, podlahu a strop.

Pouze přes nejlepší zasklení s dnešním zasklením R = 0,8 o rozloze 10 čtverečních metrů s teplotním rozdílem -20 až +20 ztrácí 0,5 kW za hodinu, tzn. teplý podlahový vítr v mrazivém měsíci asi 360 kW!

Stejně jako elektrický odpor R charakterizuje schopnost vodiče bránit průchodu elektrického proudu, tak tepelný odpor R ukazuje, jak moc povrch obklopující živý objem zabraňuje úniku tepla z prostoru.

Věnujte pozornost!
Tato analogie není náhodná - zabýváme se zákonem podobnosti: průchod proudu pod vlivem potenciálního rozdílu a tepelného toku látkou při působení teplotního rozdílu je popsán stejnými matematickými rovnicemi.

Pokud hovoříme o vícevrstvé stěně, pak se odpor jednotlivých vrstev jednoduše složí (stejně jako následné odpory v elektrickém obvodu).
Například odpor stěny ze dřeva lemovaného cihlou je součtem tří odporů: cihly a dřevěné stěny a vzduchové mezery mezi nimi:

R (součet) = R (der.) + R (výška) + R (cihla) Tepelná vodivost různých materiálů foto

Při projektování a výstavbě obytných budov, od roku 2003, je nutné dodržovat požadavky SNiP 23-02-2003 "Tepelná ochrana budov", jinak nebude postavená budova obsazena a využívána.

Vzhledem k tomu, že požadavky na odolnost stěn proti přenosu tepla podle tohoto dokumentu jsou velmi vysoké, bylo nedávno vyvinuto značné množství stavebních materiálů s nízkou tepelnou vodivostí.

Jedná se o všechny typy ohřívačů, bloky z křemičitanu a pěnového betonu, porézní a porézní keramiky, vícevrstvé, velké bloky.

Pro Uralsko-sibiřskou oblast by měl být odpor přenosu tepla pro vnější stěny obytných budov od 3,5 (m2 • ° С) /W (k = 0,29 W /(m2 • ° С)).

Do roku 1995 požadovaná odolnost proti přenosu tepla oken a balkonových dveří v obytných budováchčinil 0,45 (m2 • ° С) /W (k = 2,22 W /(m2 • ° С)). Podle moderních standardů je požadovaná tepelná odolnost oken 0,6 (m2 • ° С) /W (k = 1,67 W /(m2 • ° С)).

Koeficient tepelné vodivosti keramické cihly s plným tělesem je v průměru 0,6 W /(m2 • ° С) a silikátová cihla 0,8 W /(m2 • ° С). Pokud vypočítáte požadovanou tloušťku stěny, složenou pouze z této cihly, pak pro keramické cihly to bude od 2,1 metru a pro silikátové cihly od 2,8 metru.

Toto už není chata, ale středověká pevnost! Například u bloků s křemičitanem s tepelnou vodivostí 0,14 W /(m2 • ° C) bude tloušťka stěny pouze 50 centimetrů, avšak pevnost bloků plynového křemičitanu je taková, že nemohou být použity jako nosný materiál.

Inzerenti s okny Crafty se pokoušejí zamotat zákazníka: „V novém kuchyňském obývacím pokoji nikdy nebude zima: okno z„ takových a podobných “profilů s 5-komorovou konstrukcí a hloubkou systému 70 mm odpovídá 90 cm silné cihlové zdi!

Bohužel, nejlepší moderní okno je asi třikrát "chladnější" než zdi, jinak by skleněné stěny přestaly být exotické a plýtvání v našich domovech.

Úloha okna z PVC v tepelné izolaci místnosti

Většina podniků zabývajících se výrobou plastových oken a dveří dnes používá tříkomorový profil (od různých výrobců) a dvoukomorové okno s dvojitým zasklením (dále jen s /n) (4M - 10—4M - 10-4M).

Podle GOST 30674-99 „Okenní bloky z polyvinylchloriduprofily “odolnost proti přenosu tepla okenní konstrukce z trojkomorového profilu s dvoukomorovým s /n 4M - 10—4M - 10—4M (nejběžnější a často používané s /n) je 0,51 (m2 • ° C) /W.

Hodnota reference, ale skutečné hodnoty těchto konstrukcí se liší v rozmezí 0,53-0,56 (m2 • ° C) /W.

Jakým způsobem je možné zvýšit odolnost plastových oken vůči přestupu tepla alespoň na současných 0,6 (m2 • ° С) /W, nemluvě o rychlém zastarávání požadavků na budovy a při zohlednění životnosti okna 20–40 let bez výrazného zvýšení náklady na výstavbu celého okna?

Dne 23. listopadu 2009 byl přijat spolkový zákon o úsporách energie a zvyšování energetické účinnosti (č. 261 – ФЗ). Předpokládá se, že tento zákon pomůže vytvořit právní, ekonomický a organizační základ pro podporu úspor energie a energetické účinnosti.

Týká se instalace okenních systémů. Ale nejdřív první. 1. 5. 2010 přijal nařízení, které schvaluje požadavky na energetickou účinnost budov, staveb, staveb.

Aktualizovaný zákon stanoví nahrazení oken energeticky účinnými (se sníženým odporem přenosu tepla 0,56-0,8 (m2 • ° C) /W).
Zákonodárce na to přidělil svůj vlastní termín: od roku 2011 do roku 2015. V jednoduchém a srozumitelném jazyce by se okna měla v následujících čtyřech letech zvýšit o 48%.

To je důležité!
Požadavky na okna se budou vztahovat nejen na městské instituce ve výstavběbydlení, ale již postavené domy. K tomu nás budou potřebovat instalace elektroměrů.

Podle předběžných odhadů, od 1. ledna 2011, Rusové, kteří nemají nainstalován metr přeplatí za téměř dvojnásobek množství vody, plynu a tepla, a od roku 2012 - čtyřikrát tolik.

Tato pobídková praxe je rozšířená v západní Evropě, kde majitelé domů, kteří nejsou vybaveni měřiči, platí za komunální poplatek několikrát vyšší.

Inspirováni vyhlídkami pochopíme, že plastová okna se skládají ze dvou hlavních prvků: PVC profilů (rám, křídlo, impost, patka atd.) A s /n. Právě tyto komponenty určují hodnotu odporu přenosu tepla celé konstrukce okna.

Odolnost proti průniku tepla okenních profilů PVC

Podle GOST 30673-99 „Polyvinylchloridové profily pro okenní a dveřní bloky“:

  • 3-komorové PVC profily - například 0,6-0,69 (m2 • ° C) /W;
    Praktická montážní hloubka 58 mm s výztuhou - 0,63 (m2 • ° С) /W;
  • 4-komorové PVC profily - například 0,7-0,79 (m2 • ° C) /W;
    Instalační hloubka LG Наusys L-600 60 mm s výztuhou - 0,74 (m2 • ° С) /W;
  • 5-komorové PVC profily - více než 0,80 (m2 • ° С) /W;
    Vylepšení hloubky montáže profecta 70 mm s výztuží - 0,81 (m2 • ° C) /W.

Jak je patrné z výše uvedených údajů, hodnota odporu pro přenos tepla pro průměrný 5-komorový profil se zvyšuje pouze o 16% ve srovnání s 3-komorovým profilem, zatímco pouze 30% plochy okna je uzavřeno PVC profilem,zbývajících 70% uzavře s /n.

Ukazuje se, že odpor přenosu tepla může ve skutečnosti vzrůst o 16% pouze ve 30% celkové plochy plastových oken a náklady na profil 5– a komory se významně zvyšují ve srovnání s tříkomorovým profilem.

Pokud však "jako jste vy", neměli byste zanedbávat všechny součásti okna a pokud možno měli byste zvolit nejlepší profily, například sníženou odolnost proti přenosu tepla pro pětikomorovou společnost okenního profilu LG Usus L700 (hloubka 70 mm).

Má koeficient prostupu tepla 0,91 (m2 • ° С) /W, s přihlédnutím k instalované ocelové výztuži, která nemá mezi konkurenty obdobné analogie mezi podobnými výrobky!

Odolnost proti přenosu tepla okna s dvojitým zasklením

Podle GOST 24866-99 "Dvojitá okna nalepená pro stavební účely" pro s /n s jinou šířkou hliníkové vložky, odpor proti přenosu tepla je:

  • 6М-14-6М (1 vačka. S /n 26 mm) - 0,31 (m2 • ° С) /W, podle zkušebního protokolu KSK (Kamenskaya Glass Company) - 0,41 (m2 • ° С) ) /W;
  • 4М - 16—4М (1 vačka. S /n 24 mm) - 0,32 (m2 • ° С) /W, dle protokolu KSK (s PVC rámem) - 0,39 (m2 • ° С) /W;
  • 4М - 10—4М - 10-4М (2 bloky S /n 32 mm) - 0,47 (m2 • ° С) /W, podle protokolu KSK - 0,48 (m2 • ° С) /W;
  • 4М - 12—4М - 12-4М (2 bloky o tloušťce 36 mm) - 0,49 (m2 • ° С) /W;
  • 4M - 16–4M - 16–4 M (2 bloky S /n tloušťky 44 mm) - 0,52 (m2 • ° C) /W.

Podle empirických údajů, s dalším zvětšením mezilehlého prostoru (šířka distančního rámu) hodnota odporu přenosu teplaZůstává téměř nezměněn a se zvětšením této velikosti na 50-60 mm se začíná snižovat odpor přenosu tepla s /n.

Zvýšení prostoru mezi skly tak umožňuje skutečně zvýšit hodnotu odporu proti přenosu tepla o ~ 10%.

Výrazně zvyšuje odolnost proti přenosu tepla z c /n - pomocí skla se speciálním stříbrným tepelně úsporným povlakem (Planibel Top N +), tzv. I-glass.

Věnujte pozornost!
Tento povlak umožňuje průchod krátkovlnného viditelného slunečního záření do místnosti, ale zabraňuje tomu, aby z místnosti vycházelo tepelné záření s dlouhými vlnami.

Například z ohřívače: stříbro dokonale odráží 96% infračerveného tepelného záření s dlouhými vlnami z baterie zpět do místnosti a to není méně než 70% veškerého vytápění domácností.

Poskytování vlastností pro úsporu energie pro sklo je spojeno s aplikací nízkoemisních optických povlaků na jeho povrchu, v souvislosti s nimiž bylo sklo samo označováno jako nízkoemisní.

Je to povrchová emisivita, která určuje emisivitu (pro obyčejné sklo je e = 0,83) a následně schopnost „odrážet“ tepelné záření zpět do místnosti.

Jak to funguje v praxi?

Současně sklo s optickým povlakem s hodnotou emisivity e = 0,04 „odráží“ zpět do místnosti více než 90% tepelné energie vystupující oknem. Kromě zlepšené termofyzikálnítakovéto sklo má dobré optické parametry.

Posouzení neutrality na stupnici od 0 (černá) do 100 (neutrální) ukazuje, že okno s dvojitým zasklením z obyčejného skla má tento koeficient na úrovni 99, a sklo I - asi 98, tzn. prakticky dvojitá okna jsou vizuálně nerozeznatelná.

Podle GOST 24866-99 „Dvojitá okna nalepená pro stavební účely“ pro jednokomorové a dvoukomorové s /n s různou šířkou hliníkové rozpěrky, odpor proti přestupu tepla je:

  • 4M - 8 - И4 (1 vačka. S /n 16 mm tlustá se sklem I) - 0,51 (m2 • ° С) /W;
  • 4M - 10 - И4 (1 vačka. S /n 18 mm tlustá s I-sklem) - 0,53 (m2 • ° С) /W;
  • 4М - 12 - И4 (1 vačka. S /n 20 mm tl. S I-sklem) - 0,56 (m2 • ° С) /W;
  • 4M - 16 - И4 (1 vačka. S /n 24 mm tl. S I-sklem) - 0,59 (m2 • ° С) /W, například podle protokolu o zkoušce KSK (s PVC rámem) - 0 , 64 (m2 • ° С) /W;
  • 4М - 16Ar - И4 (1 vačka s tloušťkou 24 mm s I-sklem a argonem) - 0,66 (m2 • ° С) /W, například podle protokolu o zkoušce KSK (s PVC rámem) - 0,70 (m2 • ° С) /W;
  • 4М - 10—4М - 10 - И4 (2 bloky. S /n 32 mm tl. S I-sklem) - 0,64 (m2 • ° С) /W;
  • 4M - 10Ar - 4M - 10Ar - I4 (2 komory o tloušťce 32 mm s I-sloupcem a argonem) - 0,71 (m2 • ° С) /W, například podle Zkušební protokol KSK (s PVC rámem) - 0,77 (m2 • ° С) /W.

U standardu s /n 32 mm (4M - 10—4M - 10-4M) se odpor přenosu tepla zvyšuje o 36%! To je již významný nárůst tohoto parametru.

Kromě toho použití jednokomorových s /n se standardní šířkou 24 mm (4M - 16 - I4) může významně zvýšit o 26% odolnost proti přenosu tepla i přivztah ke stejné dvoukomorové c /n (4M - 10—4M - 10-4M), zatímco její cena je vždy nižší.

Nyní můžete vidět, že samotné okno CHEAPest, které se dnes nachází na trhu s plastovými okenními konstrukcemi, snadno splňuje požadavky SNiP 23-02-2003 „Tepelná ochrana budov“, podle kterého by měla být odolnost proti přenosu tepla pro okna a balkonové dveře od 0 , 6 (m2 • ° С) /W.

Ale nejběžnější okno, které lze dnes nalézt na trhu s okenními konstrukcemi v Čeljabinsku, ve většině případů nesplňuje požadavky SNiP.

Obvykle volitelný plastový tříkomorový profil má 0,6-0,69 (m2 • ° С) /W, s přihlédnutím k instalované ocelové výztuži a dokonce nižší než 0,55-0,64 (m2 • ° С) /W a obvykle volitelná z /do 4М-10-4М-10-4М (2-komorová tloušťka 32 mm s obyčejným sklem) má odpor přenosu tepla 0,48 (m2 • ° С) /W.

Pouze nejteplejší pětikomorový okenní profil od společnosti LG ususys L700 (instalační hloubka 70 mm), který má součinitel prostupu tepla 0,91 (m2 • ° C) /W, s přihlédnutím k ocelové výztuži, může okno zachránit s takovou konvenční dvoukomorovou s /n. a pak takové okno bude mít odpor přenosu tepla 0,609 (m2 • ° C) /W.

Z jakých složek bude okno WARMEST?

V tomto okně bude 30% ochrany převzato pětikomorovým systémem okenních profilů LG Nausys L700, který má součinitel prostupu tepla 0,91 (m2 • ° C) /W, s ohledem na instalovanou ocelovou výztuž a 70% ochranyDostane s /n 4M - 16Ar - 4M - 16Ar - I4.

Odolnost proti přenosu tepla 2 cham. 42 mm tl. S /n se sklem I, PVC rámem a náplní argonu je 0,82 (m2 • ° С) /W), tzn. takové okno bude mít odpor přenosu tepla 0,85 (m2 • ° C) /W, který je o více než 40% vyšší než požadavky SNiP 23-02-2003!

Mezi skly je nejčastěji vzduch, ale pro zlepšení vlastností odporu proti přenosu tepla mohou být do skleněné jednotky čerpány další plyny, které mají nižší tepelnou vodivost - oxid uhličitý, argon, xenon, jejich směsi atd.

To je důležité!
Důležité nejsou ani SNiP, ale jsou založeny na realitě dnešního stavebního trhu a uvádějí minimální požadavky. Při výběru drahého odolného výrobku, který je plastovým oknem, je důležité vyhodnotit komfort a hospodárnost.

Během výstavby vícepodlažních budov (např. 10podlažní obytná budova) nahradí běžná okna s dvojitými skly okny s dvojitým zasklením energeticky úsporným sklem celkovou úsporu více než 75 000 rublů ročně.

Doba návratnosti pro úsporu tepla moderního zařízení s nízkým vyzařováním je 2,8 roku.

Výhody s /n s energeticky úsporným And-glassem

  • Zaprvé, I-sklo odráží dlouhodobé tepelné paprsky směrem k jejich radiátoru (tj. V zimě směrem k bytu, kde pracují topná zařízení, av létě směrem k ulici, kde jsou kameny vyhřívané sluncem, asfaltem atd.) , což výrazně snižuje náklady na vytápění v zimě (až o 60%) a klimatizaciv létě (do 30%).

Jinými slovy, povlak zanechává teplo tam, kde je více (termosový efekt). Tepelně izolační schopnost s a /p s And-sklem je výrazně vyšší ve srovnání s konvenční dvoukomorovou s /p.

  • Zadruhé, c /n s I-sklem má významný přínos z hlediska komfortu v místnosti. Například při venkovní teplotě –26 ° C a teplotě místnosti +25 ° C, pro typickou jednokomorovou s /n, bude teplota skla na vnitřním povrchu uvnitř místnosti + 5 ° C.

A pokud „jako vy“ umístíte dvoukomorový s /n s maximální tloušťkou 42 mm (možné pomocí PVC profilu s montážní hloubkou 70 mm) s I-sklem, pak bude teplota okna vyšší než +17 ° C!

Věnujte pozornost!
To znamená, že režim vytápění prostoru lze změnit, protože topný systém nemusí kompenzovat významnou „studenou“ zónu v blízkosti okna.

Zóna v blízkosti okna obyčejného zasklení vede k tzv. Efektu „průvanu“, který je spojen se znatelným prouděním studeného vzduchu v blízkosti okna (ten samý „tah“ je snadno cítitelný s rukou, ve které držíte zmrzlinu - i když v bytě, kde není vítr) .

Proto použití c /p s I-sklem zvyšuje užitečnou obytnou plochu místnosti díky pohodlnému oknu okna (v malém bytě můžete pohybovat stolem nebo postelí blíže k oknu), a také zabraňuje usazování vlhkosti na skle, čímž se eliminuje kondenzátu.

  • Zatřetí, hmotnost takové jediné komory s /n 10kg na 1 m.kv. C /n nižší ve srovnání s dvoukomorovou konstrukcí, která umožňuje navrhovat velké plochy oken a dveří křídla, významně snižuje zatížení okenního křídla a zvyšuje jeho životnost.
  • Za čtvrté, toto I-sklo zabraňuje vypálení tapet, čalounění a předmětů v interiéru kvůli nedostatku slunečního přehřívání v létě bez použití záclon nebo tmavých brýlí. Průhlednost skla I je zároveň srovnatelná s průhledností běžného skla. Tato sada vlastností není dnes dostupná pro žádný jiný typ zasklení.

Abyste se ujistili, že jste šťastným majitelem oken s takovým sklem, můžete za soumraku přivést světlejší plamen k oknu a mezi odrazeným odrazem vidět odstín jiné barvy jako na obrázku.

Výpočet odporu proti přenosu tepla okenních jednotek

Výpočet odporu proti přenosu tepla okenních jednotek

Od starověku lidé snili o tom, že budují své domovy útulně a pohodlně.

A jejich první přání, která jsou dodnes relevantní, byla: nechť je suchá, teplá a světlá v obydlí.

S prvním odstavcem nějak vymyslel, ale poslední dva se vždy dostali do neslučitelného rozporu.

Je spojen se zařízením hlavních zdrojů denního světla - okenních otvorů, které jsou se všemi potřebami velmi ochrannou konstrukcí.

Pro odhad tepelných ztrát přes obálku budovy (včetně okenních bloků) se obvykle používá koeficientodolnost proti přestupu tepla Ro, m² · ° C /W.

Vypočítá se pro všechny konstrukční materiály a nepřímo úměrné koeficientu tepelné vodivosti materiálu.

Je zřejmé, že v čisté formě může být takový indikátor považován za podmíněný, protože skutečný odpor přenosu tepla okenních bloků a oken s dvojitým zasklením se výrazně liší od tepelně izolačních vlastností běžného skla.

Dobrá rada!
Koeficient odporu proti přenosu tepla z oken s dvojitým zasklením je primárně určen konstrukčními vlastnostmi profilů a zasklení okenní jednotky, a zejména kvalitou instalace.

Možné procesy výměny tepla na křižovatce okna s jinými obálkami budov mohou negovat všechny technologické výhody moderních skleněných jednotek.

Při určování kvality oken s dvojitým zasklením proto obvykle používají sníženou odolnost proti přenosu tepla okenního bloku Ropr, m² · ° C /W, což je určeno osvědčením výrobku za laboratorních podmínek nebo určeného regulačními dokumenty pro tento typ výrobku.

Čím vyšší je součinitel tepelného odporu okna, tím nižší je tepelná ztráta a náklady na vytápění vašeho domu.

Vyhodnocení odolnosti oken proti přenosu tepla může být provedeno na základě doporučení SNiP II-3-79 ve znění ze dne 03.01.1998, který zavádí pojem požadovaného odporu pro přenos tepla Rot, m² · ° C /W, který určuje minimální hodnotu tohoto ukazatele prorůzných klimatických pásmech Ruska.

Výpočet vychází ze standardizovaného ukazatele GOSP (stupeň - den topného období):

GOSP = (tv - t od. Per.) X z od. Per.

kde tv je vypočtená teplota vzduchu v místnosti;

tp.per. - průměrná venkovní teplota během topného období;

zlot.per. - trvání topné sezóny, den.

Uveďme fragment norem SNiP.

Stejně jako všechny referenční materiály v SNiP je tato tabulka doporučením, ale umožňuje předběžné posouzení přijatelnosti vybraného zasklení budovy.

Pro srovnání, normalizovaná hodnota tepelné vodivosti oken s dvojitým zasklením pro Petrohrad a Moskvu je definována jako 0,55 a 0,48 m² · ° C /W.

Je zřejmé, že pro rozumnou volbu okenních vzorů pro každou klimatickou zónu musí projektant vzít v úvahu normalizovanou hodnotu odolnosti proti přenosu tepla pro danou oblast a mít spolehlivé informace o technických vlastnostech výrobců oken s dvojitým zasklením.

Údaje SNiP II-3-79 jsou z velké části zastaralé: odolnost proti přenosu tepla dvoukomorové skleněné jednotky Ropr = 0,65 nebo snížená odolnost plastového okna proti tepelnému přenosu ze selektivního povlaku skla Ropr = 0,56 již neodpovídá moderní realitě.

Hodnota koeficientu odporu proti přenosu tepla v různých sklech

Otázka:

Prosím, řekněte mi prosímkonkrétně hodnota koeficientu odolnosti proti přenosu tepla například ve skleněných jednotkách se vzorci 4M-16-4I; 4M-16Ar-4I; a 4M-10-4M-10-4M ...

Jak se ukázalo, náklady na jednokomorové okno s dvojitým zasklením s I-sklem neznamenají významný rozdíl ve srovnání s dvoukomorovým oknem z obyčejného skla, ale jak velký je rozdíl v účinnosti úspor energie v číslech?

Různé společnosti říkají a doporučují různými způsoby, jak někdo mluví pro jednokomorového někoho pro dvoukomorové okno s dvojitým zasklením, ale nikdo nemůže uvést, jaké hodnoty.

Odpověď:

S mírným rozdílem v ceně jsou jednokomorová okna s dvojitým zasklením i-glass efektivnější než obyčejná dvoukomorová okna s dvojitým zasklením.

Velká část tepla až 70% je ztracena v důsledku energie před zářením, a tak energeticky úsporná skleněná jednotka může tyto ztráty výrazně snížit.

Teplota na povrchu i-skla bude vždy vyšší ve srovnání s obvyklou dvoukomorovou skleněnou jednotkou, přičemž ostatní podmínky budou stejné.

Níže jsou uvedeny hodnoty R0 pro různá balení skla:

4М-16-4И = 0,58 М2С /W
4M-16Ar-4I = 0,63 M2C /W
4М-10-4М-10-4М = 0,51 М2С /W

Shrneme-li výše uvedené, říkáme, že instalace plastových oken a dveří ve vašem domě energeticky úspornými dvojitými okny šetří peníze a vytváří příjemné podmínky uvnitř, což je dobrá nálada a zdraví pro vás a vaše blízké!