9 způsobů, jak umýt okna bez skvrn, špiček

9 způsobů mytí oken bez skvrn, tipů

Dobré odpoledne, všichni!Mladší sestra prvního skutečného výročí své ženy - 20 let.Rozhodli jsme se dát jí krásnou květinu do hrnce.

Šli jsme za ním do našeho největšího prodejního závodu.Jeho střešní konstrukce je průhledná, vyrobená ze šikmých oken.

To má zajistit, aby se květiny dostaly na maximum slunce, v naší ne příliš slunné oblasti dobré řešení.

Kdo by si ale myslel, že by personál nemohl umýt okna vůbec?Všechny krásy jejich rozvodu zkazili.Čím lépe umýt okna bez znečištění, dozvíte se další.

Dříve, než byly vynalezeny moderní nástroje, mytí oken nebylo považováno za problém.

Lidé používali obyčejný ocet, vodu a hadr - a během několika minut bylo možné obdivovat původní ulici oknem, které svítilo čistotou.Rychlost v této věci stále závisí na dostupnosti dovedností, zkušeností.

Jak umýt okna bez skvrn, užitečné tipy

V současné době jsou regály obchodů naplněny čisticími prostředky pro konkrétní účel. Reklamní billboardy, plakáty s tímto produktem jsou zaplaveny rušnými dálnicemi a televizí.

Je zajímavé, že „tajným“ prvkem ve složení detergentů je obyčejný ocet. V XXI století, lidé jsou zvyklí na moderní životní styl, i když je to složité.

Někteří lidé si mysleli: proč je třeba řezat česnek nožem, pokud se pro tento účel objevilo více než 40 přístrojů, nebo proč je odstraňovat obyčejným hadrem, když jsou vynalezeny speciální ubrousky? Nebylo by však lepší používat levné a účinné čističe oken? Efekt je stejný.

Metody čištění oken:

1 cesta

Před zahájením věci je třeba vzít vatový tampon, párátko, houbu, ubrousek, plátno, teplou vodu, ocet. Všechny otvory očistíme párátkem a hůlkou před znečištěním. Okenní rámy omyjte houbou namočenou v teplé mýdlové vodě a otřete suchým hadříkem.

Pak nalijte čistou vodu do kbelíku (s výpočtem 1 litr vody + 2 lžíce octa). Umyjte vlhkou skleněnou tkaninu a proto suchý nebo listový zásobník. Všichni Okna svítí a lesk!

2 způsoby

Další způsob, jak rychle umýt okno. Je třeba připravit roztok: 2 lžíce. Já malý škrobmodrá, 100 ml amoniaku, 100 ml bílého octa, 4 litry vlažné vody. Nalijte do láhve sprejem a sprej na sklo, opláchněte vodou a otřete papírovým ručníkem.

3 způsoby

Dalším dobrým způsobem je umýt okna křídovým roztokem. Po vysušení otřete čistým hadříkem.

4 způsoby

Úklid bude očištěn - to je brambor. Sklo otřete jeho polovinou, opláchneme vodou a otřete je ubrouskem.

5 cest

Pokud chce někdo tuto práci udělat ještě rychleji, můžete si koupit magnetický kartáč a okno bude transparentní za 4 minuty! Takže, my uděláme mýdlový roztok a sprej na sklo.

Nyní upevníme oboustranný kartáč v každém rohu a pohybujeme se podél cesty tak, aby voda tekla správným směrem (vlevo, vpravo a naopak). Podruhé myjeme štětcem s čistou vodou. Odstraňte magnetický "pomocník". Rohy otřete suchým hadříkem.

6 cest

Některé ženy v domácnosti stále používají moderní utěrky z velmi jemných vláken, po nichž nejsou žádné skvrny, žádné škrábance, otírá dokonce i otisky prstů. Jednoduše navlhčete vodou a omyjte okno. Neobvyklá tkanina z mikrovlákna má vysokou schopnost absorbovat vlhkost. Podruhé se otřete silně zmáčknutým hadrem.

7 způsob

Byla známa myčka oken se škrabkou a válcem. Tento speciální mop je určen pro běžná a vysoká okna. Odstraňte nečistoty škrabkou a všechny zbytky omyjte pryžovým sgonemšpinavá voda. A žádné nepříjemné stopy a úniky.

8 způsob

Pro ty, kteří taková zařízení nemají, existuje jednoduchý mop, na který zabalíme hadřík a umyjeme vnější okno vodou a octem, pak otřete.

9 způsob

Zajímavý způsob, jak vyčistit okna, je možné provádět s pomocí obsluhy oken automobilů.

Dobrá rada

 • Volná okna od všeho zbytečná.
 • Při mytí rámů nepoužívejte sodu - ničí strukturu, sníží barvu.
 • Doporučuje se umýt okna v horkém nebo větrném počasí, jinak budou rozvody.
 • Aby se zamezilo kondenzaci na oknech, lze jej otřít glycerinem a alkoholem (1:10). A samozřejmě, pravidelně větrejte místnost tak, aby v domě byla normální vlhkost.
 • V zimě se ledové sklenice třely slanou vodou. Navíc toto řešení dodá sklu lesk.
 • Chcete-li začít mýt zevnitř, pak zvenčí.
 • Na konci práce je lepší jej otřít svisle a pak vodorovně, aby nedošlo k rozvodu.
 • Nedovolte, aby byl parapet mokrý. V souladu s těmito pravidly vydrží okna déle. Ačkoli tato práce
 • dochází dvakrát ročně, ale čas od času je nutné rám a sklo otřít vodou a prachem.

Jak vidíte, můžete byt přizpůsobit a vyčistit bez dodatečných nákladů nebo zdraví.

Důsledky častého používání moderních detergentů mohou být nevratné. Mnoho lidí má alergickou reakci na rychle se odpařující látky.které jsou součástí výrobků pro mytí oken.

Věnujte pozornost!
Také použití okenních profilů a pružných pásů pro zhutňování se zhoršuje použitím chemických látek v domácnostech. Proto zkuste nejjednodušší způsob vlastního vaření, který byl popsán výše.

Nevyvolávají alergie, není ostrý zápach a jsou účinné. Je velmi důležité hledat výrobky s nízkou toxicitou a šetrné k životnímu prostředí pro mytí oken.

Bez ohledu na to, jak velký svět existuje, vždy budou existovat lidé, kteří mají inovativní schopnosti. Přicházejí se všemi nejlepšími metodami čištění domu. Mnoho lidí se ptá: „No, co jiného si můžeš myslet, a tolik různých prostředků?“

Ale po čase se objevuje něco nového, zajímavého a produktivního. Zkušené ženy od nepaměti hledají užitečné rady pro domov, duši. A mnozí se shodnou na tom, že potřebné informace jsou nyní neuvěřitelné.

Díky internetu mohou být knihovny ekonomických žen nazývány „živou encyklopedií“. Snadno odpoví na všechny otázky týkající se čištění domu, čištění oken atd.

Skutečná moudrá žena chrání její pověst, takže udržuje pořádek a čistotu. Je pravda, že okna jsou "očima" bytu. Ale tato tvrdá práce může být potěšením, pokud organizujete mytí oken společně s celou rodinou.

To značně urychlí a usnadní práci. Tyto společné záležitosti navíc drží rodinu pohromadě. Výhody čištění domu, čištění oken jsou takézískat pozitivní náboj energie z výsledku své práce.

Jak čistit okna?

Jak čistit okna?

S nástupem podzimního zimy nebo prvních teplých jarních dnů si mnoho hospodyňek pamatuje, že je čas umýt okna.

Blátivé sklo pokryté vrstvou prachu a potřísněné deštěm nebo sněhem vypadá depresivně.

Je tedy na čase se dostat do obchodu a důkladně umýt okna, pak se svět mimo okno změní a objeví se před vámi ve zcela odlišných barvách - jasnější, slunečnější a radostnější.

Hlavní otázkou, která znepokojuje všechny ženy v domácnosti - jak umýt okna bez skvrn. Bylo by žádoucí, aby brýle braly čistotu, byly ideálně transparentní a brilantní.

Dnes existuje mnoho nástrojů na mytí oken na prodej a existuje mnoho osvědčených lidových metod. Některé z nich však mohou na skle zanechat skvrny.

Podívejme se, jak řádně umýt okna, aby neměli rozvod:

 • Nejvhodnější umytí oken v oblačném počasí. Stejně jako na jasném slunci, detergenty velmi rychle vysychají, což způsobuje skvrny a skvrny na brýlích.
 • K mytí můžete použít běžný mýdlový roztok. Předem připravte dvě nádoby čisté a mýdlové vody a dvě hadry.
 • Okna nejprve omyjte mýdlovou vodou a poté čistou vodou.
 • Poté otřete sklo čistou suchou utěrkou z mikrovlákna. Dokonale absorbuje vodu a nezanechává skvrny na oknech.
 • Nakonec sklo otřete běžnými novinami, absorbuje veškerou zbývající vlhkost a sklo se leskne.Jedná se o starý osvědčený způsob, který zaručuje čistotu vašich oken bez skvrn.
 • A aby okna byla oslnivým leskem, na konci můžete posypat noviny druhému agentovi pro sklo a znovu otřít okna.

Co potřebujete k praní?

 • Jiné lidové prostředky jsou také vhodné pro mytí oken.Například solená voda s přídavkem octa nebo amoniaku, zředěná vodou.Po použití je třeba okno opláchnout čistou vodou, otřít suchým hadříkem a otřít novinami.
 • Průmyslové nástroje také dobře fungují při čištění oken.Obvykle obsahují stejný alkohol.Ale stojí za to přeplácet, pokud není rozdíl?Ale takové prostředky budou dobré pro mytí plastových rámů, ale klasické dřevěné rámy by měly být omyty mýdlem a vodou.
 • Nedoporučuje se používat sodu nebo prací prostředek, dobře se umyje, ale může způsobit žloutnutí bílých rámečků a škrábanců.
 • Pro mytí oken můžete také zakoupit speciální škrabky s pogumovanou a měkkou tryskou.Je lepší pohybovat se vodorovně tak, aby voda byla skleněná bokem.Nezapomeňte umýt škrabku na nečistoty.Nicméně, mnoho lidí dává přednost použití měkkých hadříků, které nepouštějí vlákna.

Proč zůstávají rozvody?

Rychle umýt okna v kuchyni bez skvrn, můžete použít naprosto levné a cenově dostupné nástroje, které se nacházejí v každé hostitelce.

Aby okna svítila čistě, musíte zjistit, proč některé nástroje zanechávají skvrny nebo vedou k rychlému zakalení skla.

To je důležité!
Sluneční paprsky a vítr, padající na sklo, rychle vysychají saponátem, nedovolují, aby se zcela odstranily. Nejčastěji se z tohoto důvodu utvoří rozvody.

Není sledován sled činností pro odstranění nečistot a prachu. Na skle zůstávají zbytky detergentu, který tvoří zakalený film.

Jak se vyhnout rozvodu?

Postup je velmi jednoduchý. Nejprve se rám umyje a poté skleněná jednotka. V tomto případě nebudou v rozích žádné otravné rozvody. Plastová okna jsou vhodná k čištění na křižovatce ventilů pomocí párátka a vatových tyčinek. Ze štěrbin dostanou všechny nečistoty.

Sklo se čistí podle základního principu:

 • Namočte nečistoty.
 • Vymazat.
 • Vymyjte detergent ze skleněného povrchu.
 • Otřete okno suchým.
 • Polské sklo.

Jak se to vlastně provádí?

 1. Při postřiku čisticího prostředku z rozprašovací láhve změkčíme kapky maziva a zaseklého prachu. Škrabka odstraní obzvláště odolné skvrny a zamezuje znečištění oknem.
 2. Znovu naneste čisticí prostředek na okno a vyjměte jej ubrouskem nebo gumovým válcem. Je důležité, aby žínka nezanechávala zdřímnutí. Vhodné pro oknaubrousky na prádlo, mikrovlákno, spandex.
 3. Očistěte sklo čistou vodou a odstraňte stírač. Aby se okno lesklo, můžete do vody přidat ocet nebo čpavek. Pokud zředíte malé množství síranu měďnatého nebo modře ve vodě, získáte zelenkavý nebo modrý odstín skla.
 4. Antistatiku lze použít pro okno ze strany ulice. S ním se prach nepřilepí k oknu. Pokud leží na rámu, nedrží se na něm. V tomto případě bude následné čištění mnohem rychlejší a zábavnější.
 5. Otřete povrch skleněné tabule suchou, často se měnící ubrousky. V této fázi je důležité, aby byl povrch důkladně vyčištěn.
 6. Sklo osušte leštěním papírem nebo zbytečnou nylonovou punčochou.

Čističe skel pro domácnost

 • Acetická voda. 9% octa se přidává do čisté vody na základě několika lžíce na litr kapaliny.
 • Vápník se škrobem. Na 100 ml farmaceutického amoniaku se odebere stejný ocet, 4 litry čisté vody a 30 mg bramborového škrobu. Pokud chcete, můžete přidat trochu modrou.
 • Obyčejný amoniak. Roztok se připraví rychlostí 15 mg amoniaku na 1 litr vody.
 • Mýdlový roztok. Používá se k praní rámů. Strouhané mýdlové kostky se míchají, dokud se zcela nerozpustí v teplé vodě.
 • Škrob. K litru vody se přidá lžíce škrobu.
 • Mangan. Zřeďte několik krystalů ve vodě na světle růžovou. Nedovolte, aby narazil na rám.
 • Mel. Smíchejte sklenici vody stři lžíce práškové křídy. Tato pasta na zpracování skla a nechat nějakou dobu. Potom otřete suchým hadříkem.

Odolné mastné kapky se dobře rozpouštějí s mycím prostředkem. Směs glycerinu s alkoholem 1 až 10 neumožní, aby se kondenzace usadila v chladném období na oknech.

Slabý solný roztok zabrání námraze oken. Je však nutné vzít v úvahu schopnost krystalů soli hromadit vlhkost.

Dobrá rada!
Pro zvláště znečištěná okna mohou být vyžadovány chemikálie pro domácnost. Při výběru pracího prostředku je třeba věnovat pozornost tomu, jaký typ rámu se hodí. Lze použít na dřevěné nebo plastové povrchy, nepoškozuje lakování atd.

Někdy je třeba dát do pořádku koupil byt, kde, jak se zdá, nikdy bojoval s tukem a nečistotami. V tomto případě se můžete odvolat na automobilové nástroje pro čištění oken a zrcadel.

Pracují dobře v podmínkách silničního provozu a mohou pomoci v případě nouze. Hlavní věc - zásobit na dobrou náladu po celý den, a všechny nečistoty budou poraženy.

Nezbytné prostředky a nástroje

Nezbytné prostředky a nástroje

Na podzim a na jaře mnoho žen v domácnosti tradičně pořádá obecné úklidové práce včetně mytí oken.

Zdá se, že otázka „jak umýt okna“ dlouho ztratila na významu, protože v obchodech existuje tolik účinných a cenově dostupných nástrojů.

Často však můžete slyšet výzvy k opuštění všemocných chemikálií pro domácnost ve prospěch ekologičtějších domácích léčiv.

Koneckonců složení konečného čističe skla někdy zahrnuje látky, které jsou pro zdraví nebezpečné.

Mimochodem, dodatečné informace o tom, jak správně čistit okna, vám neublíží, i když jste na tento účel zvyklí používat hotové nástroje. Někdy i po ošetření speciální látkou zůstávají na brýlích ošklivé skvrny.

A moderní skleněné obaly v plastových rámech jsou zcela samostatným tématem. Pro ně jsou vyráběny nejen speciální čisticí prostředky, ale také mnoho pomocných nástrojů, které usnadňují praní a zlepšují jeho kvalitu.

Je dobré, když v každém ročním období je každé okno v bytě nebo domě čisté. Ať už je design okna v kuchyni nebo v ložnici jakýkoliv, perfektní čistota bude jeho nejlepší výzdobou.

 • Před mytím oken používejte gumové rukavice pro domácnost tak, aby intenzivní kontakt s vlhkostí a saponáty nezpůsobil poškození kůže.
 • Utěrky na mytí okenních skel a plastových rámů, je lepší si vybrat z mikrovlákna nebo umělého semiše: absorbují částice vlhkosti i nečistot. Ale pro mytí dřevěných rámů užitečný bavlněný hadr.
 • Je velmi vhodné použít takové příslušenství jako mytí vody při mytí oken - s jeho pomocí se používá k odstranění přebytečného pracího prostředku nebo vody ze skla. Jsou vybaveny gumovými čepelemi, dobréposuvné na povrchu skla.
 • Užitečný bude také držák s kožichem pro mytí oken, vzdálený příbuzný známého mopu. Měkký, ale středně abrazivní nátěr snadno odstraní staré skvrny, stopy trusu ptáků a jiných obtížně odstranitelných nečistot ze skla.

Postup

 1. Nalijeme čistou vodu do kbelíku, sami se vložíme do ubrousku a lehce ho stiskneme, otřete sklo a odstraňte hlavní usazeniny nečistot a prachu. V této fázi nepotřebujete prací prostředek. Nechť okna zůstanou rozvody, s nimi pochopíte o něco později.
 2. Vyčistěte znečištěnou vodu v kbelíku čistým a nyní umyjte kryt okna. Pokud je velmi špinavý, můžete do vody přidat trochu šamponu nebo mycího gelu - tyto nástroje nezpůsobí velké škody na dřevěných rámech.
 3. Držák s kožichem vám pomůže rychleji zvládnout nečistoty. Pak znovu vyměníme vodu a opět opatrně otřete rám do posledního rohu.
 4. Opět pro sklo. Naneste na ně hotový čistič skla nebo zpracovejte jeden z „receptů babičky“ (viz níže). Pokud se vypořádáme s čističem, pak odstraníme jeho zbytky pomocí spojky a poté otřete sklo syntetickou ubrouskem.
 5. Použijeme-li „recepty babičky“, pak je v případě potřeby (viz níže uvedené informace) omyje čistou vodou, odstraníme i zbytky vlhkosti ubrousky.
 6. Konečným dotekem je otřít brýle zmuchlanými starými novinami. Nebudou žádné stopy po rozvodech a sklo začnezářit krásně.

Recepty babičky

Naši babičky neměli k dispozici žádné „Svazky mušlí“ a další úžasnou chemii, ale vždy dokonale umývali okna a byli známí jako příkladné ženy v domácnosti. Jejich recepty sestoupily do našeho dne a jistě potěší ty, kteří jsou posedlí spořením doma nebo ekologickými trendy.

 1. Při přípravě závěrečné akordu v procesu mytí oken přidejte do vody několik kapek amoniaku nebo kyseliny octové. Tento malý trik vám umožní dát sklenici oslnivý lesk.
 2. Mimochodem, amoniak je často zařazen do složení čisticích prostředků uvolňovaných v průmyslových podmínkách. Stejným způsobem, mimochodem, můžete dát do pořádku a zrcadlo v koupelně, která v průběhu času ztrácí svůj přirozený lesk.
 3. 200 g zubního prášku nebo drcené křídy se rozpustí v kbelíku s vodou. Voda by měla být studená. Není třeba žádný další prací prostředek. Umyjte okna touto vodou, pak opláchněte čistým, otřete do sucha a vyleštěte noviny.
 4. Je možné přidat bělidlo do vody v množství 50 g vápna na 1 litr vody. Toto řešení je však vhodné pouze pro mytí dřevěných oken.

Je nežádoucí jej používat v péči o plastová okna, protože na plastových rámech mohou zůstat nažloutlé skvrny a je obtížné je odstranit.

Co mám koupit na mytí oken?

Když vidítefotky mužů a žen, kteří umývají okna s úsměvem na tváři, zdá se, že v domácnosti už nemůže být příjemnější.

Pochopení, že toto je kolosální dílo, přichází v okamžiku, kdy si vezmete hadr do rukou, nástroj a začnete se snažit čistit okna tak, aby nedošlo k rozvodu. Jak správně a než umýt okna tak, aby neexistovaly rozvody, a samotný proces byl rychlý a účinný?

Věnujte pozornost!
Okna bez speciálních nástrojů nelze rychle a efektivně čistit, aby nedošlo k rozvodu. Proto stojí za to koupit ruční čistič oken - nemusíte ho potřebovat, pokud máte 3 m 1 mop, který můžete také umýt sklo s.

Utěrky na utírání skla na sklo, čistič oken, vědro na teplou vodu a gumové rukavice jsou také nezbytné pro udržení suchých rukou.

Obecná pravidla

 • Doporučuje se umýt okna, když je venku zataženo, protože díky slunečním paprskům prací prostředek okamžitě schne a jsou zde skvrny.
 • Nejprve použijte utěrku s teplou vodou, aby se umyly nečistoty a prach z brýlí, nebojte se, pokud jsou skvrny - musíte se s tímto problémem vypořádat později. Po tom, vyměňte vodu a důkladně umyjte okenní rámy a parapety, které většinou sbírají většinu prachu na sebe.
 • Rozstříkejte čisticí prostředek rovnoměrně na sklo. Použijte stírací kartáč nebo mop s funkcí mytí oken, aby se zbytky poutaly a odstranily, a potom otřete okna suchým hadříkem na okna.
 • Netam byly šmouhy a pruhy, začaly mýt okna zdola nahoru. Když otřete sklo suché - otřete jednu stranu vodorovně, druhou - svislými pohyby.

Domácí opravné prostředky

Speciální čistič oken může být nahrazen vlastními roztoky nebo jinými detergenty:

 • smíchejte amoniak s teplou vodou (1 lžíce alkoholu na 1 l vody)
 • utřete mýdlo, nalijte studenou vodu na kousky a důkladně promíchejte
 • připravte roztok octa nebo soli s vodou
 • můžete použít prostředek na mytí nádobí.

Naneste roztoky na sklenici houbou, poté je opláchněte čistou vodou a otřete do lesku suchým hadrem, ubrouskem nebo novinami.

Stojí za zmínku, že s těmito řešeními můžete umýt obyčejná okna, pokud máte plastová okna - je lepší koupit speciální nástroj, jinak se sněhobílý rámeček může zbarvit žlutě.

To je důležité!
Neumývejte okna výrobky obsahujícími abraziva, aby nedošlo k poškrábání skla.

Máte-li na ruce všechny potřebné nástroje a dodržujete jednoduchá pravidla, mytí oken nebude trvat dlouho a nezkazí vaši náladu. Výsledek určitě potěší, protože je lepší se podívat na svět z domova prostřednictvím čistých oken bez rozvodů.

Video

Tipy a triky

Dnes můžete v obchodech přepážek vidět obrovský sortiment čističů oken, ale musítedostupnost úložišť pro kvalitní čištění oken? Pokusíme se zjistit, co můžete udělat bez, a co je lepší nezachránit, abyste dosáhli dobrého výsledku.

Odpadní abrazivní látky

Pro mytí oken by se neměly používat výrobky obsahující abrazivní látky, jako je křída, křemenný písek, jíl, mramorový prášek, pemza atd.

Vzhledem k jejich brusným vlastnostem povrch velmi dobře čistí, ale zároveň ho může poškodit nebo poškrábat, což je obzvláště nepřijatelné pro okna, která vykazují škrábance.

Pro mytí oken s plastovými rámy je lepší používat mýdlovou vodu, mycí prostředky nebo speciální výrobky pro mytí oken.

Vyberte složení detergentu

Volba složení detergentu

Sklenice lze dokonale umýt nejjednoduššími prostředky, které má každá hostitelka k dispozici.

Například škrob rozpuštěný ve vodě (v poměru 1 lžíce na 1 litr vody při pokojové teplotě). Toto řešení pomůže vyčistit sklo i při silném znečištění.

Okna můžete umýt také obyčejným 9% octem, v jedné sklenici vody rozprostřete jednu polévkovou lžíci.

S tímto roztokem je třeba nejprve otřít sklo a pak jej opláchnout vodou a otřít do sucha.

Samozřejmě bychom neměli zapomínat na nejjednodušší možnosti - mýdlovou vodu a mycí prostředek zředěný vodou.

Bílé rámečkyplastová okna by měla být umývána pouze mýdlovou vodou. Když se plast dostane do kontaktu se speciálními mycími prostředky nebo okny, dojde k chemické reakci, která může způsobit, že bílý plast změní barvu a změní barvu na žlutou.

Používáme mikrovlákna

Pro rychlé a kvalitní mytí oken bez skvrn se nejlépe hodí dvě hadry z mikrovlákna a čisticí prostředek na okna. Jemně navlhčíme jednu látku ve vodě a otřete sklo, aby se odstranily nečistoty a prach.

Pak nastříkejte na skleněný prací prostředek a otřete jej suchým hadříkem. V důsledku toho získáme čistá okna bez skvrn.

Životnost hadru, pokud se používá pouze na sklo a zrcátka, může být několik let.

Při použití mikrovlákna stojí za to připomenout, že v suchém stavu čistí lépe než na mokru díky speciálním „spórám“ absorbujícím nečistoty a prach.

To je důvod, proč nemůže být zcela namočen do vody nebo saponátů, ale používá se pouze k otírání vlhkých povrchů

Moje dřevěná okna

Pokud máte okna s dřevěnými rámy, potřebujete jiný přístup. Tyto rámy by neměly být umývány, ale otírány vlhkým hadříkem av žádném případě nepoužívejte produkty, které obsahují kyseliny, organická rozpouštědla nebo jiné agresivní látky.

Upozornění!
Doporučuje se otřít dřevěné povrchy oken vlhkým hadříkem a poté otřítosušte měkkým hadříkem.

K odstranění silných nečistot z povrchu dřevěných rámů je nejlepší použít čisticí prostředky speciálně určené pro dřevěná okna, následované opravou laku a spolehlivou ochranou před přírodními vlivy.

Další tip se týká mytí samotného skla: aby sklo v bytě nebo v domě zůstalo čisté déle, po umytí by se mělo promýt směsí vody a glycerinu. Tato jednoduchá rada vám pomůže udržet pořádný vzhled vašich oken déle.