Podlahové krytiny

Dřevěné podlahy

Dřevo je stále populární materiál v interiéru, který působí teple a útulně, pokud se v něm nachází větší dřevěná plocha. Dominantou domu nebo bytu může být podlaha z klasických dřevěných masivních parket nebo velkoplošná dřevěná plovoucí podlaha, která se hodí ke každému zařízení. Navíc při současných alergiích, které se vyskytují prakticky v každé rodině, bývá dřevěná podlaha doporučená právě ze zdravotního hlediska. Své využítí najde především v ložnici, dětských a obývacích pokojích

Důležité při výběru dřevěné podlahy je vědět, jaký typ dřevěné podlahy je pro vás ten pravý. Mimochodem, věděli jste, že existuje tvrdé a měkké dřevo? Parkety z tvrdého dřeva, jako buk a dub, použijte v namáhanějších místnostech, ty z měkkého - smrk, borovice, javor či jasan, se uplatní v méně namáhaných prostorách. Nejen u nás se setkáte s následujícím dělením.

Vícevrstvé dřevěné podlahy
Představují dvouvrstvé či třívrstvé dřevěné podlahy. Mezi plovoucí podlahy se řadí třívrstvá podlaha. Dvouvrstvé podlahy se lepí celoplošně a jedná se spíše o vylepšení klasických parket. Dvouvrstvé podlahy mají protitah a díky tomu jsou mnohem stabilnější než klasické vlysy.  Další předností je konstrukční výška.
 
Masivní prkna 
Jedná se o celomasivní prkna v různých délkách, které jsou většinou určeny výrobou. Nejčastěji jsou v nabídce dubová prkna, jejichž povrch je povrchově upraven tvrdým voskovým olejem.
 
Parkety a vlysy 
Jsou to celomasivní dřevěné parkety v různých rozměrech a šířkách. Nejtypičtějším rozměrem je rozměr 70x490mm. Stále větší oblibu si získávají také Exotické dřevěné podlahy působící velmi exklusivně, díky svému ojedinělému vzhledu. Dodávají se buď jako masivní parkety, nebo jako průmyslové mozaiky.

 

 

Výhody

Nevýhody

  • reagují na vlhkost
  • nízká tepelná vodivost
  • cena

 

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy patří v současnosti k nejvyhledávanějším podlahovým krytinám řadící se mezi plovoucí podlahy. Mohou to být HDF desky, které na sobě mají buď dekorativní papír, nebo přímý tisk tzv. direct print. Laminátové podlahy vám nabízí širokou škálu dekorů, které výborně imitují jak dlažbu a kámen, tak i dřevěnou podlahu. Další neodmyslitelnou výhodou laminátu je tvrdost materiálu a jeho cenová dostupnost.

Nejvhodnějším místem upotřebení této podlahy je obývací pokoj, chodba či další obytné místnosti. Nedoporučuje se je dávat do prostor, jako např. kuchyně, koupelny, kde hrozí kontakt s vodou, jelikož by následkem toho mohlo dojít k tzv. bobtnání tím pádem poničení podlahy.

 

Výhody

Nevýhody

Vinylové podlahy

Vynilová podlaha je umělý materiál známý pod názvem PVC. Jde o heterogenní PVC, krytinu skládající se z více vrstev. Vynilová podlaha se vyrábí v dílcích, které se lepí samostatně vedle sebe. Povrch proti opotřebení je chráněn kvalitní PU ochrannou vrstvou. Je ideální do místností, které sdílíte se svými domácími mazlíčky.

Výhody

 

Nevýhody

 

Datum: 28. 3. 2012 | Autor: admin