Bezpečnostní dveře a zárubně

 

Bezpečnostní dveře se dělí podle jednotlivých bezpečnostních tříd a doplňkových bezpečnostních prvků. Podle platné evropské normy jsou bezpečnostní dveře rozděleny do několika bezpečnostních tříd. V hodnocení platí čím je číslo vyšší, tím lepší stupeň ochrany dveře poskytují. Firma PAPA STAVÍ s.r.o. nabízí bezpečnostní dveře třídy 2 a 3. 

 

Bezpečnostní dveře třída 2 - typ G07


 

mají masivní dřevený rám se speciální výplní s požární odolností.  Dveře jsou osazeny tříbodovým zámkem, který umožňuje snadné a spolehlivé zamykání dveří. Na pantové straně jsou bezpečnostní dveře třídy 2 osazeny třemi kusy 3D seřiditelných závěsů, umožňující snadné seřízení + 3 pasivní trny o průměru 10 mm zabraňující vysazení dveří. Při montáži dveří do prostor se zvýšenou vlhkostí nebo do jednostranně vytápěných prostor doporučujeme zabudovat do dveří mechanismus pro dodatečné seřízení dveří.  

 

 

  Technické údaje:      
 • Bezpečnostní třída 2
 • Protipožární odolnost EI 30 DP3, EW 30 DP3
 • Zvuková neprůzvučnost Rw = 31 dB
 • Lze vyrobit i jako kouřotěsné, nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností
 
  Montáž lze provádět do:      
 • bezpečnostní a protipožární ocelové zárubně (dodáváme včetně těsnění)
 • ocelové stávající zárubně (nutno konzultovat s naším technikem). Ocelovou zárubeň lze navíc obložit jednostranným dřevěným obkladem z pohledu chodby.
 • dřevěné obložkové zárubně (jedná se o speciální dřevěnou zárubeň naší výroby). Stavební otvor pro tuto dřevěnou obložkovou zárubeň = šířka stavebního otvoru je světlost dveří + 12 cm. Výška stavebního otvoru je 203 - 204 cm od finální podlahy (např. pro dveře 80/197 je stavební otvor 92/203 - 204 cm).
  
 Povrchové úpravy:      
fólie, CPL laminát, 3D CPL laminát, HPL laminát, stříkané barvou v odstínech RAL, přírodní dýha, ALPI dýha aj.      
 Ceník bezpečnostních dveří třídy 2      
       

 

Bezpečnostní dveře třídy 3 - typ G04


 

mají masivní dřevený rám se speciální výplní s požární odolností a navíc jsou doplněny o ocelovou tahokovou mříž nebo ocelový plát pro vyšší odolnost. Dveře jsou osazeny tříbodovým zámkem WACHETTE X 57, který umožňuje snadné a spolehlivé zamykání dveří. Na pantové straně jsou bezpečnostní dveře třídy 3 osazeny třemi kusy 3D seřiditelných závěsů, umožňující snadné seřízení + 6 pasivní trny o průměru 10 mm zabraňující vysazení dveří.  Dveře mají již ve standardu speciální mechanismus na dodatečné seřízení dveří do prostor se zvýšenou vlhkostí nebo do prostor jednostranně vytápěných.

 Technické údaje:  
 •  Bezpečnostní třída 3
 • Protipožární odolnost EI 30 DP3, EW 30 DP3, pro Slovenskou republiku i varianta EI 45 DP3
 • Zvuková neprůzvučnost Rw = 34 dB
 • Lze vyrobit i jako kouřotěsné, nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností
 
 Montáž lze provádět do:  
 •  bezpečnostní ocelové protipožární zárubně (dodáváme včetně těsnění)
 • ocelové stávající zárubně (nutno konzultovat s naším technikem). Ocelovou zárubeň lze navíc obložit jednostranným dřevěným obkladem z pohledu chodby.

 

Povrchové úpravy:  
 CPL laminát, 3D CPL laminát, HPL laminát, stříkané barvou v odstínech RAL, přírodní dýha, ALPI dýha aj.  
 Ceník bezpečnostních dveří třídy 3  

 

Montáž bezpečnostních dveří

Při montáži bezpečnostních dveří třídy 2 do prostor se zvýšenou vlhkostí nebo do jednostranně vytápěných prostor doporučujeme zabudovat do dveří mechanismus pro dodatečné seřízení dveří. Bezpečnostní dveře třídy 3 mají mechanismus pro dodatečné seřízení již v ceně. Bezpečnostní dveře třídy 2 a 3 lze vyrobit i jako kouřotěsné, nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností. Montáž bezpečnostních uzávěrů musí provádět pouze výrobce nebo jím proškolené firmy.

  

Certifikace 

Dveře jsou vyzkoušeny dle poslední harmonizované evropské normy ČSN EN 1627:2012, která  zpřísnila zkoušky bezpečnostních dveří. Nabízíme Vám tedy jako jedni z prvních bezpečnostní dveře s certifikátem, které byly vyzkoušeny dle nové normy. Výrobcem bezpečnostní dveří je česká firma s dlouholetou tradicí  GERBRICH s.r.o. 

   
   

 

Datum: 7. 5. 2013 | Autor: admin